Reklama

čtvrtek 11. března 2021

Čína a Rusko společně bojují proti "barevným revolucím"

11. 3. 2021 argumenti
MZV ČLR o přátelství s Ruskem a zajištění politické bezpečnosti.
Státní poradce a ministr zahraničních věcí Číny Wang I prohlásil v neděli, že v roce 2021 Čína a Rusko budou pokračovat ve spolupráci při boji proti "barevným revolucím" a dezinformacím, a také v zajištění politické bezpečnosti.

Letos si připomeneme 20. výročí podepsání čínsko-ruské smlouvy o mírovém soužití a spolupráci.

Čínští analytici oznámili, že pro boj s "barevnými revolucemi" a dezinformacemi budou Čína a Rusko i nadále rozvíjet spolupráci v oblasti výměny průzkumných dat, řízení kybernetické bezpečnosti a výměny informací ve vojenských otázkách a nadnárodní zločinnosti.

Podle slov Wanga I se oba státy dohodly na prodloužení smlouvy o mírovém soužití a přátelské spolupráci a na přidání dohodě nového významu v nové epoše. "Je to mezník v čínsko-ruských vztazích a, což je důležitější, nový výchozí bod", řekl Wang.

Tváří v tvář pandemii COVID-19, ke které dochází jednou za století, stály Čína a Rusko bok po boku a úzce spolupracovaly v boji jak s koronavirem, tak i s "politickým virem", řekl Wang a podotknul, že Čína a Rusko, vystupující společně, budou i nadále "oporou míru a stability na celém světě".

Ministr zahraničí to oznámil v odpovědi na otázku ruského zpravodaje TASSu, který ji zadal na tiskové konferenci u příležitosti 4. zasedání 13. Všečínského shromáždění lidových zástupců.

"Čím nestabilnější je situace ve světě, tím větší je potřeba rozvoje čínsko-ruské spolupráce. Wang řekl, že Čína a Rusko si musí být navzájem strategickou oporou, možností rozvoje a globálním partnerem, neboť to je zkušenost, daná historií, a imperativ v nynější situaci.

Yang Jin, odborný asistent Ústavu pro studium Ruska, Východní Evropy a Střední Asie Čínské akademie sociálních věd (CASS), odpověděl Global Times v nedělním interview, že dvoustranná spolupráce v odpovědi na možnou "barevnou revoluci" je nutnou záležitostí, jelikož i Číně, i Rusku hodili rukavici zahraniční činitelé.

V lednu proběhly po celém Rusku včetně Moskvy protivládní akce. Západní média oznámila, že bylo zatčeno "více než 3000 protestujících". Svou úlohu v podněcování protestů sehrály i USA. Nicméně analytici prohlásili, že nadvláda amerického modelu byla oslabena pandemií a že nyní není Washington schopný začít nové kolo barevných revolucí.

Yang také řekl, že krize, která zachvátila Hongkong po protestech proti návrhu zákona o extradici v roce 2019 byla, v podstatě, pokusem o barevnou revoluci, podporovaným USA a Západem.

Mimo to Yang řekl, že naše dvě země mají společné zájmy v reakci proti potenciálním "barevným revolucím". USA a jejich spojenci se pokoušeli zadržet vývoj Číny a Ruska, když podněcovali a dokonce se snažili svrhnout jejich vlády podporováním a podněcováním protestů, když to ospravedlňovali tak zvanou demokracií a problémy lidských práv.

Podle prognóz Yanga mohou obě země zavést výměnu výzvědných informací v oblasti kybernetické bezpečnosti a ozbrojených sil, a také aktivizovat společné úsilí v boji proti nadnárodní a kybernetické zločinnosti.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Dobrá zpráva, řekl bych, že na takové spojenectví si anglosionistické impérium netroufne a zbude mu jenom podjebávání a otravování obou zemí, nicméně všeho do času.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Reagujete na prototyp hlupáka, který je tu vždy mazán.

   Smazat
  3. Tak dlouho se do nich Amíci srali, až je spojili. A teď na to čuměj jak vůl na zamrzlý pití.

   Smazat
  4. Ale troufnou ovsem jen kecy a zevnitr, nebo litanim B52 okolo Ruskych hranic.
   Oba staty Rusko a Cina maji strach z Islamistu, proto Rusko je v Syrii, a Cina isolovala ty Urgy ci jak se jmenuji, mimo toho ted Cina potlacila Hong Kong Elity, takze zatim dobry, mimo toho Biden dostava stale vic a vic "Bad press" a dokonce i spolustranici remcaji, takze neco se s nim bude dit

   rozhodne ale Ameria s EU na zadku rozhodne Rusum spojenym s Cinou nic nemuze udelat

   Smazat
  5. Velice dobrá zpráva s Ruskými zbraněmi a Čínskou ekonomikou se 70 pohlavní západ proti nim nechytá.

   Smazat
 2. Boze kdyz jsi dal do teto hmoty dusi proc jsi je mu nedal i rozum. Zbytecne tato hmota svym dychani spotrebovava kyslik ktery by se dal vyuzit v nemocnici pro tezce nemeocne.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak se buduje Mír ! Čína a Rusko se stává zárukou bezpečnosti.Snad se podaří mįrová politika také v Evropě.

  OdpovědětSmazat
 4. O americkém špionovi ve Wuchanu. Čínský policista mu po zatčení říká:"mluvil jsi jako číňan, jedl jsi to co číňan, ale poznal jsem hned, že nejsi číňan, číňan není černý!"

  OdpovědětSmazat
 5. Amerika je rakovina planety a kdo to neuznává, je debilní kokot!

  OdpovědětSmazat
 6. "Padla facka padla na sale,kdyz sem ja tam pristal,
  velkej rozruch nastal v lokale, kdo mel ruce ten se pral.
  Tri frajeri,co tam po mne sli rovnou voknem vodesli,
  pan Kapelnik k tomu solo hral, nikdo nevyrusoval.... ...
  Revoluce,zminene jsou jen jina forma utoku gangu svetoveho terorismu. Ve valce proti teroru. Ovsem...
  Zkusenost s Ukrajinou postacuje.
  Jedna se o nasilny konec, zanik naroda a statu, pod vedenim "teroristu predstirajicich vlady"..
  Kdyz se nezdari, neuspesni teroriste svolavaji na svuj narod,spoluobcany totalni zniceni,valky, katastrofy, zhouby,zkratka to nejhorsi nestesti s pomoci zapadu a dolaru..
  Kdyz jsou uspesni, deje se stejne..
  Vyskytuji se nazory, ze USA se ocita jiz delsi dobu v podobnem revolucnim procesu ,/kdo s cim zachazi.../...
  Napriklad kdyz se vnucuje vsem integrace a diversity najednou. /Sdruzovani,spoluziti, do neslucitelnych rozdilu neuveritelnych fantasmagorickych odlisnosti, zaroven/.
  Zadny slozitosti se v tom nenachazeji.
  Az vam nekdo vypali barak i s rodinou beztrestne..
  A jeste daleko horsi...
  Kdyz s tim nesouhlasite..
  A jeste daleko horsi.
  Trump slibil 500 miliard pro tech 12% rovnopravnych..
  Ostatnim rovnopravnym nic.
  V boji za lidska prava a za rovnopravnost uplne vsech..
  Bajden vyhlasil, ze vyhlasi amestii vsem ilegalum /az 20 milionu/ a ted se tam hrnou tsunami stovek tisic, z celyho sveta ,aby tu amnestii stihli..A.
  Pres sto tisic deti poslali napred.
  Pro samotne americany zadna amnestie. Kdyz byli obvineni v prevazne vetsine jako domaci teroristi.
  Tedy jednoduse a levneji. Na koho se ukaze,ten je terorista a to rozhoduje../Teroristi na Str. Vychode se drive kupovali a jeden stal USA okolo 5 tisic dolaru/.
  Na koho se zatim neukaze, ten zatim nemusi byt..
  Mam dojem, ze prave v tom Trump,/jako treba Trockij v SSSR/, hral a hraje roli..
  Bez nej by to neslo tak snadno..
  Pro lid Ciny, nebo Ruska prava nejsou. Kvuli Putinovi. Nestaci odebrat prava jen jemu. Jsou nepratele vsichni a do jednoho. Pro jistotu se vrhne covid a tajne vakciny na vsechny.
  Ty pak utoci na vsechny..Na kazdeho..
  Jednoduchy jako facka..Padla facka padla na sale...

  OdpovědětSmazat
 7. Subject: nechte si na to hodinu.
  Výživné, nejlepší video jaké jsem viděl za poslední rok, náročné, dlouho asi k vidění nebude. Rozesílejte jako o život.
  https://rumble.com/embed/v9thm2/?pub=4&fbclid=IwAR33Qb10Sw7QybnboqckX6eILkBg

  OdpovědětSmazat
 8. Dominance USA končí. Rus ani Číňan si nenechají kroutit rukama. Ono to něco vypovídá o rozvoji a úpadku těchto zemí. Kde bylo Rusko před Putinem a kde je dnes. Kde byly ještě před dvaceti lety USA! Rusové už dávno nejedí kořínky, za to v USA, devastace jak lidská, společenská a ekonomická, zejména u lidí žijících mimo města. V Rusku lidé žijící v krabicích neuvidíte, poflakující zdrogovanou mládež taky stravenky pro chudé tam taky nemají. Ano na venkově se žije v hezkých roubenkách, protože je tam dostatek dřeva, které by se Američanům náramně hodilo. Rus je skromný nenáročný. Američan byl velikášský. Velké káry, benzín za pár centů, život na velké noze. To tam ale končí a 99% zadlužení amíci se musí uskromňovat. Nevím, jak to zvládnou. Města ještě vypadají dobře i když je tu zkomírající Detroit(ty americké káry...) a spousta jemu podobných měst, teď se přidal černými americkými občany zdevastovaný Phoenix. Porovnávat zdravotnictví obou států? Jágr jednou řekl, ať si toho našeho vážíme, že v USA nechají nepojištěného občana umřít před nemocnicí, Každopádně k soukromému lékaři bez peněz k doktorovi nelez. V Rusku v odlehlých oblastech létají za nemocnými vrtulníky a vybavení nemocnic se neustále vylepšuje. Já mám obě země projeté a s těmi, kdo tam byli rád pokecám...proboha jen ať mě nezačne poučovat u počítače uprdelený unkrovn! A o Číně třeba někdy příště.

  OdpovědětSmazat
 9. Když sečteme ekonomické a vojenské potenciály států NATO ,USA
  a porovnáme je s Ruskem je to např. cca 1 miliarda proti
  cca 150 milionům. Myslíte si,že při takovém nepoměru může
  Rusko NATO napadnout ? Ano, je to moderní a odhodlaná armáda vyzbrojená jadernými zbraněmi - ale víme že válka s jejich použitím by byla konečná skoro pro celý svět. Takže není důvod zbrojit a připravovat válku.
  A teď možnost spojení Číny a Ruskem proti USA. Soudím,že jejich potenciál je už dne větší než USA. Nejsem vědec ani
  vědma abych měl jistotu. Ale jako základ pro uvažování lidí
  bych to bral. Z toho vychází, že lidé se na světě musí domluvit ,protože válka a její příprava neřeší nic. Jinak je evidentní že zeměkoule má co řešit - např. epidemii,
  nedostatek energie, vodu, zemědělství, školství,zdravotnictví a přípravu civilizace na budoucnost.
  Nemyslím se že budoucnost vyřeší zkažená oligarchie a tištění nekrytých dolarů. Pomoci by mohlo dobré všeobecné
  vzdělání, práce a spolupráce. Zeměkoule by mohla být rájem.
  V tom směru by měla začít EU ovlivňovat vzdělání dětí ve školách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No byl jsem se podívat na průjezd americké plechové kavalerie husarů a viděl jsem již zastaralou vojenskou techniku, což dosvědčovaly jejich časté poruchy. Americký vojenskoprůmyslový komplex se zřejmě zaměřuje na vývoz zbraní, než na rekonstrukci vlastní armády. Kšeft je kšeft a USA už nemá tolik peněz na obnovu vlastního vojska.

   Smazat
 10. Vysvětlení co se za zástěrkou covidu děje a celý svět JÁSÁ
  Subject: nechte si na to hodinu.
  Výživné, nejlepší video jaké jsem viděl za poslední rok, náročné, ale naprosto výstižné..........
  https://rumble.com/embed/v9thm2/?pub=4&fbclid=IwAR33Qb10Sw7QybnboqckX6eILkBg

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.