Reklama

úterý 9. března 2021

Covidem sem, covidem tam

Pavel Letko

9. 3. 2021  e-Republika

Místo zdařilého pěstování nenávisti bych prosazoval fungující řešení, ať už je z Ruska, Číny nebo USA. Nakoupit dostupné fungující vakcíny je povinností.


(Na snímku Pavel Letko)


Pracuji v nemocnici jako technik, tedy jsem nezdravotnickým zaměstnancem ve zdravotnictví. V říjnu jsem prodělal onemocnění covid s mírným průběhem. Ani jedno ani druhé mě nestaví do role odborníka, ale přesto je jasné, že můj pohled na problematiku světové pandemie je trochu odlišný, než kdybych byl hoteliérem nebo divadelním hercem. Přispěji tedy, a doufám, že naposled, do současného pandemického mediálního mlýna s několika svými, výhradně laickými tezemi.

 • Covid může být smrtelný. Umírají na něj lidé, a to i v naší nemocnici.
 • Debaty o tom, zda někdo umřel na covid nebo s covidem považuji za nesmyslné, protože většině lidí přes 50 let něco je, ale to neznamená, že jsou na odpis. Bez covidu by se svou cukrovkou, astmatem, nadváhou apod. žili dalších 40 let. Ale s covidem skončí životní pouť třeba zítra.
 • Následky přestálého covidu mohou být nepěkné (plíce „na hadry“).
 • Průběh nemoci může být mírný, jako jsem měl já, ale následky trvají ještě řadu měsíců (únava, bolesti kloubů, zad apod.)
 • Očkování funguje, otázkou je, jak dlouho a před jakými kmeny bude chránit. To nikdo (na světě) neví. Předpokládám, že pravdu neodhalí ani redaktor ER ani jiný investigativní redaktor od konkurence.
 • Reakce na očkování bývá často nepříjemná, ale po 1 -2 dnech ustoupí (připomíná to virózu - i když neočkují živou vakcínou).
 • Poptávka očkování mezi zdravotníky i nezdravotníky převyšuje nabídku. Nucení k očkování jsem nezaznamenal. Naopak, více zdravotníků i nezdravotníků v nemocnici by se chtělo nechat očkovat, ale nejsou vakcíny, resp. v pořadníku na ně vzhledem k tempu dodávek a očkování dojde řada pravděpodobně až za několik měsíců.
 • Pokud stoupá počet nakažených pracovníků ve zdravotnictví, nebude to pravděpodobně vakcínou, ale nakažlivějším (britským?) kmenem, jakož i dalšími těžko postihnutelnými vlivy.
 • Ohledně testů - nejsou všechny stejně drahé a stejně průkazné. Nejprůkaznější je zatím metoda PCR.
 • Ano, vakcíny i léky jsou byznys. Tak jako tomu bylo k překvapení mnohých ve zdravotnictví, pohřebnictví, militarizaci a lidské činnosti vůbec, alespoň v naší křesťansko-židovské kultuře vždy, tedy i v době předcovidové a bude tomu tak zřejmě i v době postcovidové – bude-li jaká.

Řešení


Pokud bych měl připojit svůj názor, jak měla být situace řešena, tak bych prosazoval zhruba toto:
 • Naprosté (vnitřní) uzavření. Zhruba na 14 až 21 dnů. Ven jen na nákup potravin, případně s donáškou po blocích apod.
 • Testování zdarma tak, aby za 7- 14 dnů byla otestována celá populace ČR.
 • Důsledné trasování nakažených
 • Využití nějaké obdoby „eroušky" k automatické detekci kontaktu s nemocným či pozitivně testovaným a okamžité karanténě.
 • Místo zdařilého pěstování nenávisti bych prosazoval fungující řešení, ať už je z Ruska, Číny nebo USA. Nakoupit dostupné fungující vakcíny je povinností. Kdo je proti, odpírá život bližnímu. Nechat se očkovat je dobrovolné a dobrovolné je také vzít například vakcínu Sputnik V. Takovou volbu provádějí lékaři dnes a denně. Odpírat takovou možnost ohroženým lidem je zločin. Tato nabídka tu už měla být před mnoha měsíci .
 • "Revolucionáře" demonstrující bez roušek za otevření hospod okamžitě internovat v detenčních zařízeních nejméně po dobu 14dnů, případně využít k pomocným nuceným pracím na covid-odděleních.
 • Podobně s otvírači hospod a dalšími hrdiny, kteří mají pro strach uděláno. Nebojí se o své zdraví a nebojí se o svůj život. Takovou statečnost je třeba využít právě na boj s covidem při péči o bližní, kteří to štěstí neměli. Nakazili se a bojují o svůj život. Pomoc hrdinů se jim bude hodit. Tak se tvoří společenství, tak se tvoří národ. Silný pomáhá slabému. Pevný ve víře malověrnému.
Tak nějak to praktikovaly úspěšně asijské státy. Usilovaly o vymýcení covidu. Naše země jen o soužití s covidem.

 

Hoax


Řeči o tom, že lékaři a nemocnice vykazují jako covidové pacienty i ty, kteří „covidoví“ nejsou, protože je to lépe placené? Tak to je jen jedna z tisíců falešných zpráv pilně šířených mediálním prostorem. To jako, že někdo vymýšlí pacienty? Na celém světě? Nebo si je schválně drží, když už by je mohli pustit? Tak to u nás asi ne. Pacientů je dost. Horší je to s personálem. Také jsou nakažení doktoři či sestry, jsou práce neschopní, někteří bojují o život (tentokrát ten svůj) na covid odděleních. Těžko pak držet chod takových oddělení...

Tak se šíří řada podobných nesmyslů, počínaje teorií, kterak Čína rozšířila schválně covid, aby nám mohla prodávat předražené roušky, po teorii, jak za pandemií stojí Bil Gates, protože hodlá snížit neudržitelný stav lidské populace na Zemi a ještě na tom pěkně vydělat.


Solidarność


V mých očích se však děje něco jiného, mnohem prostšího a v dějinách stále opakujícího. Jde-li o úradek boží, nevím. Nevím, zda pandemii sesílá Bůh, aby nám něco sdělil, nebo je pandemie jen součástí nastavení života v samém počátku, v samém principu života, od jeho zrodu po jeho evoluční vývoj, až k jeho (nekonečnému) konci. Nevím. A nevím, zda byl vir vyvinut ve vojenské laboratoři a unikl z ní záměrně nebo omylem. A je mi to jedno. Celá pandemie pro mě jen ještě o mnoho jasněji ukazuje nemoc, zkaženost a prohnilost naší společnosti. Čím více covidu, tím více nemoci a smrti. Nikoliv však jen fyzické, ale především duchovní a mravní. Rozvrácené lidské hodnoty znemožňují účinný boj proti lidskému nepříteli. Výsledkem je jednání vlády, opozice, Parlamentu, Ústavního soudu a České televize. To není zpackaný dort pejska a kočičky složený ze samých dobrých věcí, ale blivajz složený za samých špatných věcí. Tenhle koktejl může užívat jen člověk, který se opravdu nemá rád a pozbyl pudu sebezáchovy. Naše „elity“ nás dovedly v přepočtu na počet obyvatel v šíření viru a počtu zemřelých na první místo na světě. A nemylme se, naše „elity“ reprezentují skutečný vzorek nás, Čechů, Moravanů a Slezanů. Není žádná naděje, že z klobouku či volební urny vytáhneme někoho lepšího, než jsme my.

Už se neshodneme vůbec na ničem. A lepší už to nebude. Dobře nám tak.

P.S.: Hlavně, aby nám zbylo 85 miliard ročně na naše expediční sbory, na naší armádu. Vždyť jak pravila Černochová, komunisté by ji málem vyhladověli. Nakupovat se bude opatrně, jak nás ujistil jakýsi Koudelka. Asi ten z pokračování vydařené komedie „Jáchyme, hoď ho do stroje“.

Armáda chce koupit 210 bojových vozidel pěchoty za zhruba 52 miliard korun. „Je jednoznačně stanovený finanční strop – necelých 52 miliard korun – a nad tuto cenu se nechceme pohybovat,“ upřesňuje náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic ministerstva obrany Lubor Koudelka.

Ano, za jedno vozítko 250 milionů, to se vyplatí! Takhle se hladoví v armádě paní Černochové. Není divu, že máme ve válce s covidem již několik desítek tisíc padlých, když postrádáme takové úžasné akvizice. Až nakoupíme vozítka a vrtulníky, dalekonosná děla a nadzvuková letadla, bude s covidem amen na to šup.112 komentářů :

 1. Prosím, nedělejte debilní propagandu jakékoliv vakcinaci. V dřívějších dobách se zásadně léčilo v první řadě přírodními prostředky a běžně dostupnými léky (ověřenými a placenými pojišťovnami. Teprve v případě komplikací se nasazovalo očkování. Dnes se asi postupuje militantnějším způsobem. Pravděpodobně proto, že se na tom dá hodně vydělat. Tedy ne pro normální lidi, kteří vakcinaci sice přímo neplatí, ale ze svých daní zaplatí nejen částku která je určena na nákup, ale i překupniky a obchodníky na úrovni ministerstev.
  Ano připadá mi to jako jít mravence s francouskou houfnicí a americkými helikoptérami.
  Zlaté časy, kdy jsme třeba používali nějaké zahraniční výrobky, ale snažili jsme se nahradit to vlastní výrobou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pekny blabol. A proc se povinne ockovalo proti TBC, nestovicim atd.?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Václav z Plzně. 6:57
   Ani by mě nenapadlo, že by se takovému textu dalo nerozumět. A vida. JE to možné, a vy jste toho důkazem.

   Smazat
  4. Václave, souhlas, jasná zpráva! Navíc, již rok a půl odborníci zjišťují, trasují,... ale stále nevíme, jak a kudy nám sem virus přichází (a kde by se měl zablokovat).

   Smazat
  5. Vážený pane Václave. Lidstvo Vám bude vděčné, když s devětsilem v levé a smetánkou lékařskou v pravé ruce nastoupíte do nejbližšího infekčního oddělení v Plzni. Jistě umírající na Covid dokážete přesvědčit, že Vaše cesta je jediná správná. Držím Vám palce.

   Smazat
  6. Toto, nejde o formu léčení ale o její politizaci.

   Smazat
  7. Vyzeny pane autore Letko z e-republiky pisete,ze nic nevite

   a virus c19 vas pry nerozhaze.tesite se,ze jste mel "jen"mirny C19 prubeh.
   No t je pro e-republiku fakt bzi nadedeli.
   Poslouchejte pisateli,co tak rozebrt clanek z 9.11.2015 z casopisu NATURE,kdyz neumite englisch tak existuje jeho rozebrani v cestine ktery tafy dal zdejsi valecnik alternativy pan JKW namisto kazaleho jeho ignorovani.
   No pockejte zajici,az na vas prijde dalsi vlna C19 nebot mRNA sracky ty viry nehubi ony je jenom cini RESISTENTNI a vir putuje na mista v tele kde nepatri.
   Co tak ten clanecek rozebrat a picnout signaturu pani doktorce PEKOVE,to by mohlo byt slovo do pranice cteny autore NO NI?

   https://www.nature.com/articles/nm.3985

   Smazat
  8. Vsechny pravopisne chyby a zkomoleniny v komentu za me zajistuje

   Kamarila CSSD vnitraku,kteri mi "pomahaji",aby jsme je zas zvolii!
   Jak se na to divate pani unknowni a kaceny z indie,kdy pujdete na pekac,je vas tu plno a neumite ten clanek nahodou rozebrat vy misto planych komentu,ktere jsou k nicemu a nakonec skonci ve srackach?

   Smazat
  9. Krtečku, nevadí mi co píšete,ale jak to píšete.Mám klávesnici s písmeny s háčky a čárkami.Kupte si ji taky-já to nedokáži(a ani nechci)číst.Nic ve zlém,ale jste li Čech,Moravan či Slezan,zkuste to.

   Smazat
  10. Připojuji se k žádosti. Pište česky na českých klávesnicích! Díky.

   Smazat
  11. Venco, blbnes ale ockovat se dej.... ohledne tech francouzskejch kanonu, cti tohle:

   "Naše armáda -- to je opravdu síla
   Doufám jen, že jsou všichni ochotni položit své životy za vlast ☹
    
   To by člověka nenapadlo, že tohle národ financuje...
    
   Výzbroj je u nás asi ten nejmenší problém, stačí se podívat na strukturu naší armády.
    
   Máme 20.864 vojáků (mužů a žen) z toho je 21 generálů, 1.942 vyšších důstojníků (plukovníci a majoři), 3.377 nižších důstojníků, ti velí 5.944 praporčíkům, 6.963 poddůstojníků a 709 členů mužstva (zbytek vojáků tedy cca 1.908 vojáků je ve školách).   
    
   Tedy na jednoho důstojníka (bez ohledu na to zda jde o vyššího či nižšího) připadá cca 2,5 vojáka (poddůstojníků, praporčíků a členů mužstva).   
    
   Když to převedeme do praxe tak v jednom Pandurovi by mělo jet cca 14 vojáků (posádka a výsadek) tedy při poměrech v naší armádě jeden plukovník, jeden major, dva kapitáni a čtyři praporčíci, pět poddůstojníků a jeden vojín...  
    
   Skutečně úžasné složení armády 
   S pozdravem, Milan Šíma

    
    
   Proč prosazuje 75% poslanců naší slavné PS vrácení 10 miliard armádě, koho do těch "nových" strojů a vrtulníků posadí??? Asi je to tím, že chyběli v matematice při vyučování. A  proto také máme v naší armádě tolik generálů. Jeden z nich by chtěl být i našim prezidentem. To tedy "pozdrav pánbůh". A jiný chytrolín se už teď pasuje do role předsedy vlády ČR. Jeden větší vůl než druhý.
   "To se z nich Kropáčková po..re.".

   Smazat
  12. Bruciore,pokud to nechcete cist nepomohlo by ani koupit mi klabostnici

   je na obcanech,aby necekali,az jim to nekdo da na stribrnem podnosu a oni si budou vybirat,nezda se mi,ze by bylo jeste dnes z ceho,nebo snad ano?Bohuzel mam tu stary olezly pocitac,ktery ma i ceskou klavesnici,ale musi se rozpojovat od zakladni desky a ta je zcasti porouchana.
   Koupit novou kvuli zvlastnim okolnostem,ktere nemohu prozatim popsat neni mozne.
   V budoucnosti rad vyhovim,ale i pote obsah sdeleni pokud vam to dela potize nemusite cist.
   Muze to jeste dost dlouhou dobu trvat a tak zkuste napsat ci odpovedet jen na to cemu rozumite a to jen pokud sam budete chtit.
   To,ze nectete anglicky,viz odkaz na clanek z NATURE je,ale na skodu predevsim vas,ostatne zajimat se kdo virus vyrobil a jak na to snad pry nejste taky zvedav,no zajimave,tak nic ve zlem ...pisi jen jak mi zobak narostl a vy si zkuste vsimat co se kolem vas deje a nespolehejze se,ze se to "odnekud"dozvite a pak to teprve budete akceptovat.

   To muze byt i pozde.
   Neni to nahodou duvod ke kteremu by jste rad smeroval nebot vidite,ze virus ma svoji cestu zajistovanu i takovymi sdelenimi(klabostnici sem ,jinak se namahat nebudu)!

   Smazat
  13. Krtecku 9. března 2021 13:55, Vás drží dávná móda psát bez hacku a carek. Nevíte ovšem o mnohém nic, asi a například o technice rychločtení. Tou nejsou vnímána jednotlivá písmena, ale celá slova jako obrázek. Bez háčků a čárek je pak rychločtenář nucen přibrzdit a jít po písmenech. Rychločtenářem se stávají ti, kteří čtou úspěšně a zhusta. Pokud jsou pak nuceni šetřit čas a námahu, tak texty vašeho typu ignorují. A není divu. JiH

   Smazat
  14. Autor zrejme prezil a mirnej Covid a ted to z nej udelalo chytryho inteligenta schopnyho vseho poucovavani.
   Lidi,tak nesmi nic. Nic nevi.
   A musi vsechno na rozkaz. Dve moznosti.
   Ze on sam instrukce dodrzoval a presto chyt covid, nebo instrukce on sam nedodrzoval a chyt covid taky.
   To zapomnel uvest.
   Uz vi, ze jenom ockovani funguje.
   Bohuzel ale na ty JINE !! Ostatni.
   Expert vi a siri,ze.
   Lide nezdravi a obezni by zili dalsich 40 let.
   Netusi ze mnozstvi lidi povinne ockovani neprezili.
   Vakciny a leky jsou byznys to neni tajemstvi uz asi 100 let. Doporucovani rousek neni uplne bez problemu a neni myslim nutne,/staci dodrzovat rozestupy/, ty a jine moudrosti vseobecneho charakteru na nas plytvat.
   Kazdy zde vi aspon zrovna tolik.
   Prave hodne smrti zapricinilo odsunovani nakazenych do ustavu pece o starsi.
   Jeden z mnoha je pripad Cuomo, vladce New Yorku,ktere se ted resi..Mnoho mrtvych jako nasledek..
   Kam chodi slunce nechodi lekar,plati zejmena dnes a isolace a uzavirani vsech lecos zhorsuje.
   Pomohlo by vysvetleni a rozumne, pravdive, dale rozumne usili a nikoliv vetsinou hystericky chaos.
   Od vlady, predchazejici vsechny rozkazy..
   Chaoticke pokriky rozkazu od takove vlady,uradu,brutalni mlaceni a zavirani pokojnych demonstrantu od takove vlady, pak maji malo nadeje, byt respektovany.

   Smazat
  15. Pane JiHu,povrchni rchloctenari setri cas? No to bezi za chimerou

   nedejte se zmylit,jsou to lide,kteri tak kryji svou neschopnost neco opravdu potrebneho zorganizovat.
   Jen se zeptejte vaseho "zastupitele"pöslance zda pro vas ma cas NIKDY HO TI ZASTUPITELE nemaji.
   Oni pohrdaji volici,kteri vynalezli Obcanskou primou demokracii s rozhovorem a diskusi o problemech IHNED ,tak jak to funguje tady a sam toho i vyuzivate!
   Proto,je spravne tyto zbesilce,kteri 31 let vedou republiku ke krachu rychloctenim a nuti ohlupene obcany volice tomu marasu jeste tleskat,zacit brzdit v te jejich ceste tak rikajic "do prdele"coz bude videt a lide poznaji stale vice.
   Mate pravdu v tom,ze se obcane jeste musi ucit Solidarite v noveho budouciho statu ,samozrejme ji mohou nejprve ignorovat,pak se prece pusti do diskuse a nakonec zvitezi!
   Vy jste v te fazi c.2 tak pokracujte,
   Bruciora si nevsimejte ten nema rad mala zvirata je k nim plny nenavisti a tak potom zpozoruje jen,ze to,ze v podzemi chybi tecky a carky ci co a to je tak cele.
   To hlavni mu unikne a brzy muze jit na vyrobu cervu do zeleneho udelu.

   No ni?

   Smazat
  16. Pro JiH

   Opožděná odpověď na re z 7.3. čas 2:57
   Ne e e. Nebyl jsem pověřen. V oné době ale bylo nutné v Milovicích podbít (místy celé vyměnit), katastrofálně rozesrané koleje a já se toho zúčastnil co jeřábník (pokládka kolejnic a pod). No a koleje, i v Milovicích, stále ještě byly majetkem ČSSR, spravovány ČSD.
   Tak třeba ty jejich slavné nádrže na naftu, sestávající z buldozerem vyhrabané díry vyložené igelitem, jsem tam viděl. Nebo, když měl přijet jakýsi komandír a sovětvojsko nafáralo a stříhalo trávníky nůžkami na plot a jiné kouzelnosti jsem tak mohl statřit na vlastní oči.
   Nebo tmavošky z Lysé n/L a okolí, krátkodobě pronajímající sovětům vagíny za benzin. (Já od sovětů koupil 200 l. sud benzinu za 150 kč, při tehdy platné čs. ceně něco přes sedm kaček za litr. Jó, to se to pak jezdilo!)
   Ale já měl vůbec v životě kliku na zajímavé náhody.
   Jo, toto ještě. Já se naopak domnívám, že Kreml si byl tak jistý v kramflecích, že už na to sral, co si o něm kdo pomyslí.
   Jo, a vyrobeny byly zřejmě na Ukrajině - to ale jen logicky odvozuji. Vzdálenost a tak.
   V každém případě mě krká, že než jsem si doběhl do jeřábu pro foťák, už to ty kurvy hlídali. Tak mě utěšovalo, že snad aspoň šlápnou do toho hovna které jsem jim tam za trubkami vytvořil - proto jsem se totiž za ně uchýlil a proto jsem si, během jeho materializace, z nedostatku jiné zábavy, přečetl co na oněch trubkách stojí. No, aspoň že byli natolik taktní, že mě nechali v klidu dokončit toho fujtajbla.
   Takže tak.

   Smazat
  17. Krtecku 9. března 2021 20:26, vedete řeč o něčem docela jiném. Krom toho rychločtení Vám a dalším, kteří z neobhajitelných důvodů neužíváte "nabodeníčka" vytýkám, že si nevážíte mateřského jazyka. Tvrdím, že svůj vlastní jazyk naprosto hloupě znehodnocujete. Máte možnost psát prakticky tak, jak slyšíte. Nejste vázáni formou, která platila před víc než stoletím. Ne, pro vás jsou háčky a čárky zbytečné. Jste moderní, nebo kryjete to, co neumíte, umět nechcete a o čem ani nic nevíte? Slyšel jste, Krtečku, něco třeba o kódu Kamenických? JiH

   Smazat
  18. Pane JiHu moc me tesi vase kritika,je mi jasne,ze veci chcete napravit,

   Me vsak zajima sirsi pohled.
   Jiste jste si vsiml,ze na NR vladne svoboda a to i vyjadrovani,ale navic je tady i okamzita prima demokracie,kde se i politici ucastni diskuse a to neni podle meho nikde jinde u polit.subjektu videt.
   Objevily se tady pozadavky posilit program SPD s cilem dosahnout vetsiho % zastoupeni v Parlamentu nez je tomu dnes.
   Tady me na vas velmi potesi,kdyby jste prisel s napady jak to zkusit zajistit.
   To a tady je podium,kde hraje muzika a pak zapomenete na mala zvirata a jejich nabodenicka.

   Myslite,ze bychom si mohli v tomto smeru vice rozumet,bylo by to totiz v zajmu vsech a nejenom v mem zajmu si napravit komenty jak by se vam zachtelo a to je tak cele...

   Smazat
  19. WEB NR OPATRILI AUTORI VELKYM STUPNEM SVOBODY A JE INTERNACIONALNI

   objevuji se tady svobodne komenty ze vsech casti sveta a i ty nejsou opatreny temi "nabodenickami".
   To bude mit teprve mozna veliky vyznam az jeho vedeni napadne prevzit iniciativu VSECH VOLICU republiky,vytvori v prostoru,kde prozatim nechce posilit svuj program SPD tak,aby dosahlo vetsiny v Parlamentu pomocny polit.utvar,ktery pokryje vzniklou mezeru a pomuze treba v koalici,dnes jakoby slabsimu SPD,ktere se vzpira posilit svuj program na uroven,kdy SPD proste bude nutno volit,kdyz navic prevezme na pr.tvorici se Programove body ČSV,anebo o nich zavede diskusi proc jakoby nechce posilit jeste vice stale se silneji a silneji projevujiciho pana OK SPD.
   Je totiz mozne,ze se obcanske prime demokracie ihned a jejich vyhod vsimnou i dalsi uz ve startovnich jamkach stojici politicke subjekty,kdyz ani pan Babis nema vlastne zadny program.
   Kdyby takovy svazek s podobnym programem vznikl pak by se mohlo splnit zbozne prani naseho nejvyssiho sudiho o jednote volicu a padlo by to na urodnou pudu.
   Pak by se hodily nazory i bez hacku,poctivych dopisovatelu z ruznych casti sveta,kteri by mohli psat dale svobodne jako doposud bez nabodenicek a byl by v tom cert,kdyby nase spolecna info prace dokonce v nove siti webu po cele Nove republice neprinesla zrale ovoce.

   No ni?

   Smazat
 2. Ani slovo o prevenci zejména vitamin D,C, ani slovo v případě projevu nákazy o nasazení Isoprosine léku, který v mnoha případech, zejména pokud byl nasazen v počátečním stadiu onemocnění, pomohl překonat onemocnění v domácí péči. Myslící praktičtí doktoři bez námitek předpisují, doktoři, kteří musí mít na vše razítko předepsat odmítají čímž obnovují systém který zde byl při nedostatku čehokoli opět budujeme známosti nyní abychom sehnali lék za pár kaček příště ..........

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, on hlavně ten článeček je zaměřený trochu jinak.

   Ale máte pravdu, že nějaká jednotná, koordinovaná a důrazná "osvěta" mezi laiky i "brífování" zdravotníků, a hlavně praktiků - "obvoďáků", by se hodila.

   Co vidíme místo toho?? Například (po několika surrealiszických kotrmelcích): můžete předepisovat ivermektin, ale činíte tak na vlastní zodpovědnost.

   Co se isoprinosinu týče, profesor Beran sice neodvolal jako Galileo, ale působí dojmem člověka zastrašeného. Mluví o tom i o onom, mluví o ledasčem, dokonce volně a nerušeně, ale o tomhle už ani slovo. Důsledně. Možná do doby, než přijde další kotrmelec.

   A mimochodem, tím, že ministerstvo pustilo vakcíny (zatím dost teoreticky, vzhledem k množství, které mají k dispozici) praktikům, a řeklo jim víceméně : očkujte podle uvážení, no tak tím samozřejmě otevřelo i možnost obodobných protekcí jako ty, co se s ohromným mediálním popraskem řešily v lednu. Ale co je staršího než lednový mediální poprask. Dokud se někomu nebude hodit to oživit.

   Smazat
  2. 8:48- jsem již registrován, aniž bych o to žádal.

   Smazat
  3. 9:30 A to si pochvalujete, anebo stěžujete ??

   Ale zkuste se přeregistrovat z centrálního registru k praktikovi. Jedna známá to zkusila absolvovat, no, horší než porod. Na infolinkách vám prý řeknou kadžý něco jiného. Buď to nejde, nebo to jde, ale, pak zase ne, pak zase jo. Samozřejmě ty lidi tam za to nemůžou.

   A co se praktiků, dříve obvoďáků, týče, ocituju blízkého mně doktora (takto nikoli praktika): Půlka jsou suproví a půlka na zabití. Což bude znát i při očkování.

   Ještě dobrá akce je taky očkování učitelů, taky mám z dost blízké ruky. Samozřejmě chápu, že když teď není otevření škol priorita (není ? nebo je? on to někdo ví?), tak že se vakcíny vyčleněné pro pedagogy použijou jinde. Akorát že cíl byl proočkovat tento týden a někteří ani nedostali tu druhou esemesku. Zaregistrovali se a tím to zhaslo. Ale vím, že zase v některých okresech už se očkujou.

   Taky je dobrá aktualita (i když vzhledm ke zdroji, hmmmm): "Kolem dvou pětin pedagogů do 34 let, tedy 40 procent, vnímá covid jako běžné virové onemocnění a očkování proti němu jako nebezpečné. Vyplývá to z průzkumu, který zveřejnila společnost Člověk v tísni."

   A ještě tohle:
   parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Petrickova-prasarna-kradene-vakciny-Kseft-za-500-mega-v-plne-nahote-Neslo-mlcet-656601

   Beru vše s velkou rezervou, tohle ovšem vypadá dost loženě. Pofiderní zprostředkovatel, desetkrát předražená dodávka, požadavek na platbu předem. A ministr kretenského původu. V lepším případě.


   Smazat
  4. 17:05-nejsem ani překvapen, očkování je byznys. Druhý mail byl téměř výhružný, abych se již nikam neregistroval. Pedagogy mám v rodině, ač to zní nechutně, počkám si na účinek a na výběr, bude-li mi dáno.

   Smazat
  5. Snad autor ve snaze pomoci ukazal ale,ze lecos
   nevi ,mozna ze nevi vic,nez vi.
   Napriklad ani zminka o Sputniku,kdy mnozstvi vlad a expertu nepochybuji o ucinosti vakciny.
   Ktere /te vakcine/ zapadni vlady jednotne a slepe ,ustedrovali ideologicke kopance, aby zase dokazali jen sve nepricetnosti bez konce...

   Smazat
  6. Bureši McDonalde 9. března 2021 17:05 a někteří další. Zdá se mi, že se až dost šťouráte v maličkostech. Článek je věcný a výstižný. Rád bych předpokládal, že to, co autor napsal, rozumné většině dojde samo.
   K oněm registracím. Nepochybuji, a už historická zkušenost to potvrzuje, že očkování má smysl. I svoje rizika. Ne větší, než když sedáme do dopravního prostředku. Nehledě na to, běžně cestujeme. K očkování jsem se do nejbližšího očkovacího centra přihlásil. Pak se s povděkem dozvěděl, že bude možné nechat se očkovat u obvodního lékaře.
   I tam se tedy hlásím. Přihlášení v očkovacím centru se pokouším zrušit. Nejde to, dáma na telefonu 1229 radí bezradně. Aby ne, geniální není a žádná, žádná školení všechny ty dámy na tom telefonu nezachrání. To zorganizovat nejde.
   Neděsím se. Z očkovacího centra přichází nabídka na výběr termínu a PIN. Já nic. Přichází druhá, já zas nic. Přichází varování, že ten a ten den moje registrace propadne. Propadla. Obvodnímu lékaři na mobilu dokládám, že jsem byl, ale už nejsem centrálně registrován. A tím platí registrace zde a jsem, bez problému, málem na počkání, očkován.
   Jaký servis, proboha, ještě chcete? Jste, někteří malé děti, abyste nevěděli, co za daného režimu a situace, chtě nechtě můžete čekat a musíte, s nějakou znalostí a nadhledem, rozhodovat a třeba i riskovat? JiH

   Smazat
 3. Podle výsledků studie v odborném časopisu New England Journal of Medicine, je vakcína od společnosti Pfizer efektivní i proti brazilské mutaci covidu-19. Vědci tvrdí, že vakcína dokáže virus neutralizovat velice podobně jako u původní varianty covidu-19.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Britum ani jejich magazinum a Novicokum, atd.se nedoporucuje ,po tisiciletych zkusenostech verit.
   Duvera neni houska na krame a musi se napred ziskat.
   Vedci skoro vsude se sami davno znehodnotili svou iracionalni sluzebnosti a opakovanim vselijakych skodlivych pitomosti a nynejsi bezradnosti s covidem rovnez.

   Smazat
 4. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rusko-sputnik-vakcina-ockovani-cesko-slovensko-madarsko-eu-ema-koronavirus-covid_2103050533_eku

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/rozhovor-virolog-karel-raska-covid-19-koronavirus-vakcina-sputnik_2103060922_kro

  OdpovědětSmazat
 5. Sputnik V se bude vyrábět v licenci v Itálii.
  https://www.politico.eu/article/russian-fund-signs-italy-deal-for-production-of-sputnik-vaccine/

  Ty, Unknown, jaké to je pořád ze sebe dělat pi--se? A jak se cítíš po té první dávce Pfizeru, poděl se s námi, tu už máš v sobě podle toho jak jsi tady machroval, že to máš přes známého doktora.

  A úplně poslední otázka: Kolik jsi přispěl na nový web NR? Předpokládám, že dost, podle toho jak často sem, nezvaný, lezeš otravovat a povrzovat to, co už sám Dr. David diagnostikoval a co už tady všichni víme. Tak kolik? Dík

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vole, je domkracie, muzu chodit, kam se mi zachce. A proc bych mel na takovou sracku prispivat?

   Smazat
  2. 9:15-protože nevíte, jak se dělí "balík" na Netu, také Vám děkuji.

   Smazat
  3. 9/13
   V Itálii výroba vakciny dopadne stejně,tak jako V Rakousku,kopnou rusáka do PRDELE.
   Jen tupý blbeček forki a jemu podobní zde, mohou dát nějaké peníze na podporu protinárodní sračce, ako je nov.rep.
   Nehledě na to, že každý nesouhlasný příspěvek je mazan.

   Smazat
  4. Povolny, jediny balik jsi tady ty:-)

   Smazat
  5. 9:38-myslíte v balíku? Jo také přispívám.

   Smazat
 6. Nezdá se vám divné, že nám jsou vnucovány ze všech stran jen vakcíny? Ti nahoře se nás až příliš úporně snaží přesvědčit, že neexistuje jiná možnost než je vakcinace, co je velmi podezřelé. Přitom o možnostech léčby bylo celý rok ticho a zdravotnický systém nechával nakažené lidi bez léčby klidně umírat. Kdyby se mezi lidmi nerozkřiklo, že existují léky jako Ivermektin a Isoprinosin, které covid pomáhají léčit, tak věřím, že ti nahoře by existenci těchto léků tutlali dál. Taky kdoví co v těch vakcínách je přimícháno. Jestli je pravda, že výzkum západních vakcín financovala nadace Billa Gatese, tak je to na pováženou. To je zažraný eugenik a zastánce depopulace lidstva, který se tím nijak netají. Já mám obavy aby v těch vakcínách nebyly přimíchány látky způsobující neplodnost nebo spouštěče rakovin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak si jeste naposledy zasukej:-) A at ti u toho nevypadne zubni proteza vzrusenim:-)

   Smazat
  2. V ČR je všeobecně známo včetně statistik, že očkování proti chřipce není v ČR přijímáno v požadovaném množství, proto masívní propaganda, nic proti tomu by člověk neměl pokud by se stejnou četností byla propaganda na skutečně účinnou prevenciprevenci. Navíc uběhl téměř rok a předpokládaný účinek léku Isoprinosine se za ten rok už mohl vyzkoušet, i tento moment potom nahrává různým dohadům proč tomu tak nebylo, zprávy ze světa o trestání lékařů kteří tento lék předepisovali či zprávy o tom, že lék byl stažen z volného prodeje atd., různým spekulacím pouze nahrávají

   Smazat
  3. Lubajz 9:27
   Nic dobrého z multimiliardářů nekouká. Samozřejmě. Vakcinace je však desítky a desítky let empiricky ověřená. Odpůrci očkování (jsou v menšině), ale řvou TAK strašně nahlas, že vytvářejí klima, že jde o většinový názor. Ergo kladívko, nikdo nikoho do očkování nenutí, ať si dělá každý co chce a třeba pravidelně každoročně Covid absolvuje. (Kdyby náhodou procházky po čerstvém luftu a pojídání česneku selhalo.) Kdo se chce dát očkovat, nechť se dá, kdo nechce, ať se neočkuje. Je to jeho volba. Takže vy odpůrci očkování nám, kteří vakcinaci chceme, dejte konečně pokoj. Proč pořád tak ječíte?

   Smazat
 7. 9:13
  A zase slabomyslný FORKÁČ,pokud jsem očkován nebone, je jen má soukromá věc,chápu, nevychovanci jako tobě, není nic svaté !!
  Jak píše unknown nade mnou, dávat na nějakou obnovu téhle žumpy, plné smradladvého hnoje, jen jednu korunu, muže jen blb tvého formátu!! To jsi hlupe ještě nepochopil, že NR je placena z ruských peněz?? Ani se nedivím!
  A ty žebroto, jseš poslední,komu bedeš říkat kam má chodit a co psát!! Ty si piš dál své oslavné nesmysly na svého páníčka rusáka, stejně seš zalezlej v jeho análu až po kotníky, smrdíš rus, hovnem až sem hnus!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. INDICKÝ BĚŽČE 9:28
   Jak by mohl mít Unknown nad vámi jiné názory, když jste to pořád vy? Na to, abyste dokázal psát jako dva odlišní lidé, tak na to vůbec nemáte člověče. Pravopis, styl, sloh, slovní zásoba, duševní obzory, a v neposlední řadě velká neznalost způsobu psaní na klávesnici...to všechno je pro vás dva naprosto identické. Když sám sebe chválíte a sám se sebou souhlasíte, tak ostatní zírají v němém úžasu. Pravda je, že to za vás nikdo neudělá. Ale uvědomte si, že tím spíš vaše příspěvky nemůže brát nikdo vážně.

   Smazat
  2. 10:03 kachno, ale je nejen za Kč i za vzory blbosti.

   Smazat
  3. Kachno, i slzy pomáhají od frustrace.

   Smazat
  4. kachno, já nemám potřebu bulit, Vás popadlo nutkání.

   Smazat
 8. Unknowne 9:15
  I já mám někdy při četbě NR pocit, že se jedná o sračku. Je to téměř výlučně tehdy, když nedopatřením čtu vaše příspěvky.

  OdpovědětSmazat
 9. 9/29
  A kdo tě nutí je číst,hlupaku. Nečti a nekomentuj.

  OdpovědětSmazat
 10. Nejsme jak před revolucí, kdy jsme si všechno museli nechat schvalovat jinde. Máme své spičkové odborníky, kteří umí kvalitně udělat rozbor vakcín. Těm Evropanům jde pouze o vlastní zisk, od schválených firem. Mám jen obavy aby je ta ruská soukromá firma se zastoupením v Německu co vyrábí Sputnik V. všechny nepřeplatila. Sputnik se hrne do světa, hlavně něco nepropásnout. Lítají v tom miliardy a Rusové budou mít na nové bombarďáky...

  OdpovědětSmazat
 11. Kutnohorsky, ty mas porad stare bombardaky? To zni docela odpudive:-)

  OdpovědětSmazat
 12. Článek je naprostý humus, který nabádá všechny, aby nepřemýšleli a bez remcání se nechali očkovat. Jak vidno unkhovn je toho zářným příkladem, takže mu přeji dobrou chuť a klidné spočinutí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vás někdo do očkování snad nutí? Tomu nevěřím, už proto, že vakcín je momentálně nedostatek. Stejný nedostatek je zdravotního personálu.
   Dělejte si co chcete a stejné dopřejte druhým. Tolik inteligence jako vy má každý. Každý nechť rozhoduje o svém osudu.

   Smazat
 13. Lidé, když nevěří v Boha (taková víra jediná dává smysl), potřebují v věřit v něco jiného, a tak věří na spásu vakcínami a zapomínají, že důležitější než víra v blud, je praktická možnost léčení nemocných ..

  Nemocnice jsou většinou plné, protože existují nemoci. Před covidem se věřilo v to, že s epidemiemi si člověk poradí a že nemocnic a lůžek je mnoho a je to nerentabilní, tak se nemocnice a lůžka rušili ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbci rušili, nemocnice a lůžka se samy nerušily ..

   Smazat
  2. V předsametovém Československu byly desítky záložních nemocnic pro případ mimořádných situací atomové a biologické války, a teď to tu máme ..
   Tyto nemocnice byly zdevastovány, zarostly kopřivami a trním a byly rozprodány za směšné peníze, jenom slavný Tichotín zůstal, a také na ho*no ..

   Smazat
  3. Počet lůžek v nemocnicích se snížil od revoluce o jednu třetinu.

   Smazat
 14. Z 80 % (cca) je informační hodnota komentářů víc jak mizerná. Škoda času číst.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vvenc-dejte jí punc kvality, jinak jste se jen přidal.

   Smazat
 15. Pokud to nezačnou politický hlupáci pořádně řešit a dělat s vakcínami politiku tak jak jim máme věřit.

  OdpovědětSmazat
 16. Tak s článkem pana Letka se moc souhlasit nedá. Jistě má v něčem pravdu, nicméně je to pravda zabalená do jiných hodně nepřesných tvrzení.
  Jistě covid je a je to problém. Jistě zbytečné miliardy vyhozené do armády. Ale...
  Např. tvrdit, že tak ohromný korupční potenciál, jaký dává ředitelům nemocnic úhradová vyhláška zůstane u nás nevyužit je hodně naivní.
  Totální lockdowm když nebyl použit nejpozději do konce ledna, dnes již nevyřeší vůbec nic.
  Vakcinovat jistě - ale čím ? Experimentální vakcinou, která dělá z lidí pokusné králíky, když normální, účinná vakcína k nám nesmí.
  Testování všech lidí v krátké době - nesmysl, na to je pozdě. A co by na to testování mělo navazovat ? Negativní test nevypovídá téměř o ničem, snad, že člověk ten den může do hospody...pozitivní si zase žádá opatření, která již nejsou vynutitelná.
  Trasování je již také pasé.
  Že nikdo není nucen k očkování ? A co covidový pas, který se tvrdě chystá a Hamáček ho již avizoval.
  Určitě je třeba nařízení dodržovat, protože jsou to závazná pravidla, ale je nejvyšší čas je zrušit a nastavit takové, která mají smysl a účinek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V současné době jsou země, kam vás nepustí bez Covid testu. A CO jako? To je špatně? Tak kdo bude chtít, bude moci mít místo toho covidový pas. Co vám na tom vadí? Vy si místo toho zaplatíte testy. To je vaše rozhodnutí. Snad souhlasíte s tím, že infikovaní lidé by neměli přes hranice cestovat. Ani k nám ne. Že?

   Smazat
  2. 13:57.
   Přehlédl jste, že já jsem v tomto případě nepolemizoval s povinností očkování (i když na to mám svůj názor a to je na dost dlouhou debatu), ale s tvrzením, že není či nebude povinné...

   Smazat
  3. Heriote 9. března 2021 11:34, vy samozřejmě víte, která to jsou ta pravidla, "která mají smysl a účinek". Jestli skutečně, zformulujte a domáhejte se velení. Těším se. JiH

   Smazat
  4. 0:32. Zklamu vás, velení se domáhat rozhodně nebudu.
   A účinná opatření ? Zrušit stávající a :

   -otevřít všechny obchody a provozovny a všude zavést hygienický režim pod kotrolou hygienických stanic (denní/noční prostorová desinfekce, desinfekce osob, desinfekční rohože, organizace činnosti. Totéž samozřejmě v prostředcích MHD)
   - urychleně očkovat osoby pracující v kontaktním režimu (typicky kadeřnictví a pohostinství, zdravotnictví pochopitelně)
   -plošné nošení roušek všude v intravilánu (i látkových)
   -zrušit veškeré podpory podnikatelského sektoru a ušetřené prostředky dát do plošné distribuce zdarma samotestů, vitaminů D a C, případně klasických roušek. Zajistit volnou dostupnost Isoprinosinu
   -testování PCR využívat na vytipování a lokalizaci ohnisek, určit i ochranná pásma a tam zavádět cílená opatření, včetně omezení pohybu a urychlené vakcinace
   -urychleně opatřit dostatečné vakciny Sputnik a Sinofarm a očkování zajistit zejména přes ordinace praktických lékařů, jim distribuovat vakciny a pomoci zavést režim kontaktu registrovaných občanů a organizace očkování
   -zrušit pořad 168 v Čt a místo něho zavést edukativní program, kde budou odborně jasně prezentována a vysvětlována opatření, včetně návodů jak pracovat s testy, jak dávkovat pomocné léky a pod.
   Veškerá opatření tvrdě vymáhat.
   Veškerá opatření termínovat s tím, že s termínem ukončení budou vyhodnocena.

   Smazat
 17. Sám patřím k těm nejohroženějším , tedy věkem, avšak odmítám testování, to nic neřeší, odmítám i očkování, zejména odmítám jakoukoliv vakcínu z USA a přilehlých oblastí. Je to pouze byznys. Doporučuji ovšem životosprávu, která zvyšuje imunitu, tedy pohyb v přírodě (i když jen na území či katastru obce), užívat přirozené léčivé byliny (česnek, cibule...)samozřejmě nosit roušku, a osobní hygienu. Covid a podobné mutace viru je zde účelově snížit populaci, tedy zejména starších lidí, čím se sníží i snížení počtu penzí. Je to prostě biologická zbraň, o které nikdo neví jak se šíří. I pověsti o tom, že se těmito viry postřikuje životní prostředí, jinak nechápu jak je možné, že zaplavuje celý svět. Prostě je možné, že jej rozprašují satelitní družice. Já upřednostňuji především prevenci, před očkováním a tou je pěstování imunity.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tatran 12:01
   Pane, vámi doporučovaná životospráva jistě nemůže nikomu ublížit. Ale vaše víra, že by se tím zastavila epidemie je, promiňte, komická. Není to poprvé, kdy ji tu řešíte česnekem. Možná to bude úspěšná terapie proti upírům. Jinak nechť každý řeší svoji zdravotní situaci podle svého a nikoho nepřesvědčuje o správnosti svých doporučení. Resp. ať si každý strčí svá doporučení za klobouk. Článek pokládám za výborný.

   Díky pane Letko.

   Smazat
  2. Tatrane 9. března 2021 12:01, poraďte se prosím s někým, kdo vám umožní představit si, jak a za jakých podmínek cokoli hmotného opouští oběžnou dráhu.
   Souhlasím s tím, že jistá životospráva zlepšuje úroveň imunity organizmu. Jenže to samo o sobě nemohlo vyřešit nic z toho, co vyřešila, nebo významně omezila vakcinace. Je sice Vaší věcí na co vsadíte, ale pokud onemocníte, vezměte na vědomí, že ohrožujete druhé, zatěžujete zdravotní systém a zvyšujete jeho náklady.
   Ostatně, ten skutečný problém je úplně jinde. V jiných souvislost to, zdá se, docela dobře tušíte. JiH

   Smazat
  3. Pane jiHu,mate zajimave komentare,ale co nevidite nebo neznate je

   ze dochazi v ramci honby za penezi,ke vstrikovani sracek mRNA,ktere se pouzivaly predtim pro psy a kocky.
   Tyto pry "nove"vymysly vsak viry nezabijeji a mate pravdu v tom,ze tim svinstvem pry ockovani ohrozuji dal jak si to pry preje pan Gates vsechny ostatni obyvatele planety.
   Jiste vite,ze toto potvrzuje i nase ministerstvo,ktere po dotazu ,zda pak nerozsirujete dale vir to nikdy porvrdit nemuze,takze dejte si pauzu,nebo SPUTNIK V strejdy Putina a to vcas no ni?!

   Smazat
 18. Svědectví českého občana, jak v Rusku zvládají epidemii Covid-19, které uvádíme v celém znění v nepozměněné formě.

  Právě jsem se vrátil z krátké služební cesty z Ruska, konkrétně z 20ti milionové metropole Moskvy a nedá mně to, abych se s Vámi nepodělil jak si tam ti Rusové žijí v té strašné době kovidové, když tedy podle našich mainstream médií jim vše kolabuje, hlavně zdravotnictví a ta strašná podvodná vakcína nefunguje...

  Takže po příletu a cestou do centra Moskvy klasické zácpy. Po ubytování krátká vycházka a světe div se večeře v otevřené restauraci plné lidí. Vše je otevřeno, obchody, centra, restaurace, kavárny, kluby, kina i divadla. Život funguje naprosto normálně, vše otevřeno.

  Většina ale poctivě nosí roušky nebo respirátory.Všechny sporty i naše sportovní střelba fungují také.

  Rusko dnes má na 100 tisíc obyvatel 100 pozitivních. Mluvil jsem osobně s mnoha lidmi a všichni jsou víceméně v klidu a v pohodě. V lékárnách mají mnoho různých léků (tablety proti virovým onemocněním). Vakcína Sputnik V je očkována starým lidem a těm, kdo mají zájem, zcela bez problémů a je jí dostatek. Dokonce i mně nabízeli možnost bezplatné vakcinace. Nyní finálně testují novou vakcínu Sputnik Light.

  Každý večer v tv jedou reklamy jakým způsobem se mají lidé a starší lidé preventivně bránit onemocnění, tedy užívat vitamíny C, D a Zinek, pít dostatek tekutin a každý den být na čerstvém vzduchu a také nosit roušky nebo respirátory a mít pohybové aktivity.
  Testování PCR testy z dutiny ústní nebo nosu probíhá také témeř všude, bez front a davů.

  A teď to hlavní! Ceny testů PCR! Testy PCR jsou ve třech cenových úrovních pro samoplátce.

  PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 24 hodin je v převodu za 550,- Kč.
  PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 3 hodin je v převodu za 750,- Kč.
  No a pecka největší, PCR stěr z dutiny ústní i nosu s výsledkem do 90 minut je za celých 1000,- Kč.


  TO PÍŠI PROTO, ABY JSTE VĚDĚLI, JAK NÁS TADY DOMA V ČR NESTOUDNĚ OKRÁDAJÍ!!!!!

  Já jako samoplátce před touto cestou jsem za PCR test se špejlí strčenou asi až do mozku a mezinárodním potvrzením s výsledkem čekal 24 hodin a zaplatil 1700,- Kč!!!!!

  Nejsem Rusofil, ale myslím, že tam je svět ještě v pořádku.

  O rozčarování, vzteku a bezmoci po příletu domů do ČR je zbytečné psát. Někde je něco špatně a jsem zvědavý, jak dlouho ze sebe necháme dělat okrádané, tupé stádo.

  OdpovědětSmazat
 19. Souhlas s Tatranem,dodám že Sputnik je údajně "na vlastní nebezpečí",zatímco za ty západní vakciny výrobce neručí.Kdo v tom vidí rozdíl,já ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kecas!!! bruci-fory.Tady.
   Sputnik je na nebezpeci /a bez risika a ohrozeni zdravi/,Putinovy dcery.
   A mnoha dalsich verejnych osob.

   Smazat
  2. Bruciore nelzi,revers,ze se davas ockovat pokusnou "vakcinou"mRNA

   mRNA musis podepsat,naproti tomu u SPUTNIKU fau 1 nic takoveho nikdo nechce tak nelzi,ze tomu nerozumis!

   Smazat
 20. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:15
   Ty tupé hovado asi nevíš, že use do své ekonomiky naspe 1,9 bilionu dolaru co, blbečku o tom chudému rusákovi ani nesní !!
   Tu rakovinu, pokud někomu přeješ, budeš mít brzy ty šmejde!! ty neovládáš ani svuj svěrač, proto jseš věčně posranej a pochcanej !!

   Smazat
  2. Zase máš záchvat Unknowne alias Indický běžec, už se ti to prolhaný blbečku krátí, v květnu dostaneš IP Ban a potom budeš doma čumět z okna jako bedna kytu , protože na stránky NR se už nedostaneš!!

   Smazat

  3. Dle te neunavne snahy soudim, ze se tesi, az ho bajden, za odmenu a jako vyznamenani,...Taky jeste!!
   Vocucha.

   Smazat
 21. Unknown9. března 2021 9:15
  Vole, je domkracie, muzu chodit, kam se mi zachce. A proc bych mel na takovou sracku prispivat?
  ============================================================
  No tak to vidíš, co jseš za šupáka. Demokraticky můžeš chodit kam chceš, to je možná pravda, ale stejně tak má administrátor právo demoraticky smazat filcku, která se mu soustavně cpe na server a produkuje tam ty výblitky choré, debilní mysli. Tak potom ale nekňuč pořád dokola, že tě Dvořáka maže! V hospodě, kdybys tam furt lezl kibicovat a otravovat štamgasty, a ještě neplatil, tak bys dostal po čuni a letěl bys demokraticky oknem. Šupák a ještě čípák. No ale už ti to končí, nešťastníku. Horší je, že nebudeš mít kam lézt a otravovat. Jinde demokraticky cenzurují o sto šest.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane F. celej ten system je vlastne zalozenej na uknouranych, hysterickych stiznostech podvodnych,falesnych obeti ,kdy to zacalo vsema anti.. a ted se to siri a bez konce.
   Jiste vite jak se ve tupym stadu siri treba nova moda, jedna ma neco a druha to musi mit ihned i pres mrtvoly..
   Jinak nic jinyho v hlavach neni..

   Smazat
 22. Apropo covid,zajímavé je že občané jsou zavřeni doma aby se toto svinstvo nešířilo, buzerováni policíí jsou ti kteří přejdou práh okresu atd atd.Co třeba aby se policie konečně zaměřila na možné šiřitele nákazy a to na ubytovny zahraničních gastarbaiterů podniky které tyto agenturně zaměstnávají.Pochybuji že tyto náplavy dodržují jakoukoliv hygienu! Ať policie tvrdě trestá tam, třeba vyhoštěním a tvrdými pokutami pro zaměstnavatele konče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Vůbec je zajímavé, že vláda upřednostňuje očkování, drahé a s pochybnou účinností, před včasným léčením lacinými léky, které byly "náhodou" staženy z distribuce hned po začátku pandemie, tak aby se tyto mohly pacientům poskytnout hned v začátku onemocnění a tak předejít "kritickým" situacím v nemocnicích. Podle mně je to sabotáž.

   Smazat
 23. Jak to vyřešili asiaté ? Proč si neprostudovat a nepoučit se z opatření přijatých k řešení viru v Číně ? Poučit se z opatření která zabrala je chyba ? To je ale ukázka, že většina našich médií a jejich konzumentů včetně psychopatů typu Šmuclera,Klause nebo umělců nás vedou evidentně do sporů,popírání čehokoliv a cíleně do řiti. V první fázi se
  dařilo přijatými opatřeními epidemii potlačit. Pak přišli mediální "mudřeci" placení oligarchií,obchodníci s léky,politici co se bojí voleb a dnes i na těchto stránkách většina argumentuje proti panu Letkovi - který viděl a prožil své jako zdravotník...
  ...Souhlasím s odměnami pro zdravotníky,ale ještě je třeba
  ubrat těm co rozeštvávají lidi ze senátu, sněmovny , médií
  a ČT. Sám Vystrčil doporučil přece podělit se s chudými že. Proč to Senát neudělal hned a dobrovolně. Můžou přece
  ze svých platů podpořit ty co to potřebují nejvíc. V celém světě je propastný problém rozdíl v přerozdělování bohatství a šmejdská média,která vlastní 5% oligarchů. I z nás si v ČR dělají prdelky. Takže se hádají lidi mezi sebou a opravdových šmejdů si nikdo nevšímá. Tož tak.

  OdpovědětSmazat
 24. Kdo má čas a chuť je dobré si poslechnout! Celý život něco studuji a zajímám se o všechno, kam ale tenhle chlap chodí na ty všechny znalosti, je mně u Boha!! To je neuvěřitelné jakým záběrem znalostí Calábek operuje!!! Opravdu jeden z mála lidí, kteří se kdysi nazývali "polyhistorové" a kteří ve své době znali všechno učení světa , což už dnes není možné, ale Calábek se silně přibližuje!!!

  Milan Calábek 3. díl: Lidé s neandertálským genem měli větší riziko vážného průběhu nemoci covid-19

  https://www.youtube.com/watch?v=RYtfx-iRlJk

  OdpovědětSmazat
 25. Pane Dvořák , je potřeba zase uklidit ten duševní plevel , Indický běžec, opět se tu "poblil" a měl by dostat jako prevenci pár facek a to jsem odpůrcem násilí!!! Děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbečku, jenom do května, potom budeš čumět z okna a budeš na NR jenom vzpomínat, protože se na její stránky již nedostaneš!!!!

   Smazat
  2. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

   SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

   To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

   Smazat

 26. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
 27. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětSmazat
 28. V Rakousku je prošetřováno úmrtí a plicní embólie po vakcíně od Astra Zenecy


  Po aplikaci vakcíny skončila jedna zdravotní sestra pod drnem a druhá leží v nemocnici s vážnými komplikacemi.

  Jak nám krásně lžou: "Odkazovaný článek popisuje, že nebyla zjištěna žádná příčinná souvislost mezi vakcinací a zdravotním stavem."

  U nás už si přes 700 lidí stěžovalo na nežádoucí účinky vakcíny - 28 lidí zkolabovalo, 22 dostalo COVID a bezmocní důchodci v pečovatelských domech už se do toho pravděpodobně ani nepočítají.

  Kdokoliv z nás tou "ruskou ruletou" projít může bez poškození zdraví. Každý by si měl posoudit jestli mu riziko za to stojí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj, vzdyt jsi se tady chlubil, jak bys se vsemi zatocil a jsi na tom dusevne v poradku:-)

   Smazat
 29. Ryba: Diskuse opět semlela kdeco, ale podstatu opomenula. Ten pán píše, že jediným lékem na covid všech odrůd je co? No přece kyslík a nic jiného!!! V těch přetížených nemocnicích s nemocným nic jiného nedělají. Co takhle nařídit za ty peníze pro armádu dát do každého domu něco jako minimax naplněný kyslíkem. Anebo jako do auta mít v bytě malou lahvinku s O2. Nikdo by nikam nemusel jezdit.
  "A jako lék jediný, kyslík do každé rodiny".

  OdpovědětSmazat
 30. Celkem zajímavá zpráva, Česko, Rakousko, Izrael, budou jednat mj. o společné výrobě vakcín.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:43- možná ale Izrael jej v Rusku nakoupil, v zahraničí(Libyi? otestoval), opajcoval a již ho má připraven pod jinou značkou.

   Smazat
  2. 16:55- ano, vím, zaměnil jsem Sýrii za Libyi. Smlouva za darování mohla mít podmínky viz výše.

   Smazat
  3. PS. občané Izraele to byli ale v uniformách, co tam dělali?

   Smazat
  4. To jste dopadl. Celé vlákno vaše 😀 miluju mazání.

   Český výzkum by zasloužil restart.

   Smazat
  5. J.J. souhlas, zaslouží. Budu se muset naučit nebýt tak striktní, aby byla zřetelná souvisloat. Nějaký čas to tam sice bývá, ale trénink mozku mi prospěje.

   Smazat
  6. Jen ještě vsuvku, škoda, že státy to musí hnát přes soukromé firmy. Mělo by to patřit ke strategickým odvětvím včetně dotací od státu.

   Smazat
 31. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-nakaza-pandemie-nemoc-covid-19-evropa-lidri-vysledky-vakcina-ockovani.A210309_142816_zahranicni_dtt

  OdpovědětSmazat
 32. Odpovědi
  1. Skvela otazka. Pan Letko misi pravdu s nahou propagandou, a dela agitku pro drakonicka opatreni, ktere uz selhaly ve spouste zemi. Funguji jen tam, kde jsou permanentne zavrene hranice a kde drakonicka opatreni trvaji do nekonecna.

   Vakciny nikdy nebyly moc napomocne u viru hornich dychacich cest, ktere rychle mutuji. (U nestovic a obrny jde o uplne jiny typ.) A tyto neproverene vakciny i zabijeji.

   V Americe se drakonicka opatreni nevyplatila, a otevira se. Jeden stat za druhym. Dnes Wyoming. Jizni Dakota nikdy nezavrela, a vysledek neni o nic horsi nez Severni Dakota. Nebo porovnejte Floridu, ktera uz pred casem otevrela, s Kalifornii, kde vlada tak blbne, ze odvolavaji guvernera. Lidem to bije do oci.

   Neverme totalitarum!

   Smazat
  2. Právě hlásí: Itálie jako první země EU začne v červnu vyrábět Sputnik V. Dohodnuto. Unknownovi a jeho mutacím hrábne:)))

   Smazat
  3. Paní Věro, mám stejný názor na totalitu, ale jde-li o ochranu demokracie, potřebujeme rozum, jak na hradě (bez předvolebních tanců), tak v podhradí (bez záměrné občanské neposlušnosti). Navíc je třeba zbavit se hecování davů polopravdami od médiích. Neznám stav Dakoty, ale co se týče Floridy, tak mám díky Skypu přímou informaci. Tam je možné okamžité, bezproblémové očkování. Méňě tiskovek a více činů, skutečně jiné řešení než u nás, proto je i výsledek jiný a nesrovnatelný.

   Smazat
  4. Pane Adonisi: Florida otevrela davno pred tim, nez bylo ockovani. Neverte lzim, prestante se bat, zastante se lyzaru a sankaru a deti skolou povinnych, a ano, postavte se proti hecovani strachu a falsovanym statistikam.

   A jste li pro covidovou totalitu, prestante se ohanet demokracii. Policie honi lyzare, mlati taty pro bezrousku, zakazuje jezdit z okresu do okresu. Vseci jste se zblaznili?

   Smazat
  5. Paní Věro, musím se bránit, nepatřím mezi stahovače kalhot, když brod je ještě daleko. Na druhé straně o brodu vím a nelžu si hrdině, že žádný brod není. Mrzí mne, že se vžila teorie, že pandemie je jen umělé vyvolaná davová psychóza za účelem teroru a tunelování. Existuje obé. Pandemie existuje a chuť vládnout a loupit též. Brzy se dovíme pravdu, kéž by byla ta vaše.

   Smazat
  6. Pane Adonisi, taky se primlouvam, abyste neminimizoval vahu opozice proti nesmyslnym a totalitnim covidovym opatrenim tim, ze ti druzi neveri na pandemii. Veri. Kdyz rikaji, ze je to hoax, vyslovuji se k podvodne propagande kolem covidu. Sezoni viry hornich dychacich cest tu byly vzdycky, a vzdycky budou. Ale poprve se vyuzivaji k totalitni sikane proti vlastnim obcanum.

   Tak co, koho se zastanete? Pravdy, ci propagandy? Plneho lidskeho zivota, nebo priposranosti, zbabelstvi a udavacstvi? Deti, ktere potrebuji volne dychat, volne si hrat? Anebo velicenstvo kata, ktere i opravdu zakazalo zpivat?

   Smazat
 33. Svědectví českého občana, jak v Rusku zvládají epidemii Covid-19, které uvádíme v celém znění v nepozměněné formě.

  Právě jsem se vrátil z krátké služební cesty z Ruska, konkrétně z 20ti milionové metropole Moskvy a nedá mně to, abych se s Vámi nepodělil jak si tam ti Rusové žijí v té strašné době kovidové, když tedy podle našich mainstream médií jim vše kolabuje, hlavně zdravotnictví a ta strašná podvodná vakcína nefunguje...

  Takže po příletu a cestou do centra Moskvy klasické zácpy. Po ubytování krátká vycházka a světe div se večeře v otevřené restauraci plné lidí. Vše je otevřeno, obchody, centra, restaurace, kavárny, kluby, kina i divadla. Život funguje naprosto normálně, vše otevřeno.

  Většina ale poctivě nosí roušky nebo respirátory.Všechny sporty i naše sportovní střelba fungují také.

  Rusko dnes má na 100 tisíc obyvatel 100 pozitivních. Mluvil jsem osobně s mnoha lidmi a všichni jsou víceméně v klidu a v pohodě. V lékárnách mají mnoho různých léků (tablety proti virovým onemocněním). Vakcína Sputnik V je očkována starým lidem a těm, kdo mají zájem, zcela bez problémů a je jí dostatek. Dokonce i mně nabízeli možnost bezplatné vakcinace. Nyní finálně testují novou vakcínu Sputnik Light.

  Každý večer v tv jedou reklamy jakým způsobem se mají lidé a starší lidé preventivně bránit onemocnění, tedy užívat vitamíny C, D a Zinek, pít dostatek tekutin a každý den být na čerstvém vzduchu a také nosit roušky nebo respirátory a mít pohybové aktivity.
  Testování PCR testy z dutiny ústní nebo nosu probíhá také témeř všude, bez front a davů.

  A teď to hlavní! Ceny testů PCR! Testy PCR jsou ve třech cenových úrovních pro samoplátce.

  PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 24 hodin je v převodu za 550,- Kč.
  PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 3 hodin je v převodu za 750,- Kč.
  No a pecka největší, PCR stěr z dutiny ústní i nosu s výsledkem do 90 minut je za celých 1000,- Kč.


  TO PÍŠI PROTO, ABY JSTE VĚDĚLI, JAK NÁS TADY DOMA V ČR NESTOUDNĚ OKRÁDAJÍ!!!!!

  Já jako samoplátce před touto cestou jsem za PCR test se špejlí strčenou asi až do mozku a mezinárodním potvrzením s výsledkem čekal 24 hodin a zaplatil 1700,- Kč!!!!!

  Nejsem Rusofil, ale myslím, že tam je svět ještě v pořádku.

  O rozčarování, vzteku a bezmoci po příletu domů do ČR je zbytečné psát. Někde je něco špatně a jsem zvědavý, jak dlouho ze sebe necháme dělat okrádané, tupé stádo.

  OdpovědětSmazat
 34. Nevím čím Rusko a Čína klamali EU. Právě píšou na Novinkách, že celou Evropu i s EU poslali do zádele Američani. A EMA k nim tolik vzhlížela! Velkopansky odmítala nabídky, že bude vakcíny habaděj! Takže už píšou, že schválí Sputnik. Jen by sebou měli hodit. Unnknowna jebne:)))

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.