Reklama

středa 31. března 2021

Do Kyjeva proudí americké zbraně pro útok na Donbas

Stephen Lendman

31. 3. 2021 Blog autora

Poté, co akci schválily jak Bidenův režim, tak americký Kongres, neustálý proud zbraní se valí do fašistického Kyjeva pro naplánovanou válku o Donbas na jihovýchodě Ukrajiny. Přičemž to, co se zde právě odehrává, nemá nic společného s modernizací a posílením obranyschopnosti Kyjeva, ale má to co dělat s agresí Kyjeva proti obyvatelům Donbasu, kteří odmítají přijmout fašistickou ukrajinskou vládu
.

Občas přerušovaný a znovu zahajovaný konflikt se nachází už v sedmém roce svého trvání, a to bez vyhlídky na jeho řešení z jednoho prostého důvodu: Američtí zastánci tvrdé linie chtějí mít poblíž ruských hranic nekonečnou válku a nikoli mír.

Doněcká lidová republika (DLR) vysvětlila, jak nákladná pro ni i pro lid DLR tato válka už byla: 

„Podle předběžných odhadů škody, které DLR ukrajinskou vojenskou agresí utrpěla, dosahují částky vyšší než 200 miliard ruských rublů (zhruba 2,6 miliardy dolarů). S tím dodatkem ovšem, že přesné zjištění škod není možné s ohledem na současné stále probíhající boje. Ostřelování pokračuje podél celé linie kontaktu obou sil. Komise proto nemůže postižená místa navštívit a její specialisté nemohou provést konečný výpočet.“

Minulý měsíc ruský představitel Speciální monitorovací mise Žegkov oznámil, že kyjevské síly na Dobase narušily domluvenou dohodu o zastavení palby jen v tomto roce už 2 500krát. Poslední dohoda o přerušení palby byla uzavřena v červenci minulého roku a předposlední rok předtím. Jako záminku pro současné obnovení palby na území Doněcké lidové republiky pak Kyjev využívá svůj ultimativní požadavek, aby z jednání o politických aspektech urovnání byli vyloučeni představitelé Donbaské společnosti.

Kyjev dále odmítá souhlasit s koordinovaným otevřením dvou kontrolních bodů v Luganské lidové republice.

Jak mu bylo nařízeno jeho americkými pány, potrestal ukrajinský prezident Zelenskyj 82 ruských podniků na Ukrajině tím, že jim zmrazil majetek a ukončil jejich činnost.

Řada ruských činitelů byla cílem útoků a Spojenými státy instalovaní úředníci v Kyjevě sankcionují Rusko už od jara 2014. Minulý čtvrtek označil prezident Zelenskyj zvláštním dekretem Rusko za svého „vojenského protivníka“ a obvinil je z „agresivní vojenské politiky“, která může vést ke konfliktu v „samém srdci Evropy“. Navíc pak označil Ruskou republiku Krym za ukrajinské území a ve svém dekretu zdůraznil, že hlavním cílem politiky jeho režimu je získat členství v NATO.

Minulý týden mluvčí ruského ministerstva zahraničí Zacharovová řekla, že kyjevský požadavek na Krym je „nelegitimní“ a že jediným jeho „cílem je hrozit agresí“. A mluvčí ruské delegace při OSN Kuzněcov odsoudil „agresivní neokolonialismus prosazovaný Washingtonem ovládanými státy Západu. Národy, bránící svou suverenitu a nezávislou zahraniční politiku jsou trestány ekonomickou blokádou, jednostrannými nelegitimními sankcemi a otevřeným vměšováním do jejich vnitřních záležitostí. Tato zlovolná praxe je popřením všech zásad a norem OSN a je nejvyšší čas s ní skoncovat.“

Moskva odsoudila neustále proudící tok amerických zbraní do Kyjeva a označila jej za přípravy na válku vedené s falešnou záminkou podpory ukrajinské národní obrany.

Začátkem března podepsal Biden šek ve výši 125 milionů dolarů na vojenskou pomoc Kyjevu. Což je první platba darovaná nějakému státu ode dne, kdy v úřadu vystřídal prezidenta Trumpa. Darovaná s účelem více než jasným: Udržet nekonečnou válku na Donbasu v chodu.

Zdroj: Stephen Lendman
Překlad: Lubomír Man

37 komentářů :

 1. Prujem americkych, ted jiz vetsinou zastaralych /jako celej rezim za vyvojem/ zbrani do celeho sveta zadarmo a do U.,
  co delat sklady jsou preplneny a za ucelem aspon odlakat rusa z nekonecnyho pruseru v Syrii se domnivam..
  Pro rusa pohodlnyho a jeste rostouciho temer zadarmo vlivu v cele oblasti..
  Za chyby se plati a za nektery daleko vic.
  Kdyz to zacal zboznovany Nobelove obdareny mirem, Obamy, aby nezustal pozadu za Bushem..
  7 trilonu chyb. Nejmin.
  Take Joke Majden nelenil prispechal /se svou vladou ,kde neni jedinej obycejnej american,podobnej treba trochu aspon zevnejsku Trumpovi/ a do Iranu si pozval celou Cinu s velkyma miliardama.
  Jeste taky vliv Ciny tak tam poroste.
  Vubec pozvankami nesetri a pridali se i skudci nove vlady z celeho sveta. Zdvorilost je neodmitnout,ze?
  Jako kdysi na Ukrajinu a proto ta prezdivka..
  A zase obvykla zurivost a vzteklina ovladla zapadni svet, kdy zaminkou byla velka pece o Uighury v Cine..
  A docpavani uz tak-hele sjednocovani rusu a cinanu neberou konce..
  Cina neodpousti a nehodla. Az z toho jde strach.
  Jeden pohled na mapu ukazuje na vecneho a po ruce skudce Ciny ,Japonska.
  Informace jdou kolem ,ze Japonsko nemuze existovat a planuje obsazeni nejmene celeho Dalneho Vychodu Ruska.
  Ovsem postupne..
  USA zaruky bezpecnosti Saudi ,aby vzali od 73 bezcenne papirky, zase vzala za sve, kdyz houtove z Jemenu se nedaji odradit a zpacifikovat. Zadne lidske pravosti pro Jemen a USA odchazi..
  Mozna se chteji vysmeknout ze zavazku vuci SA pomoci zonglovani a vysetrovani vrazdy toho Washington Post novinare, ktera byla doposavad /Navalne/prehlizena..

  OdpovědětSmazat
 2. Trump znamenal mír, zatímco přímá vláda zločinců (deep state), kteří pomocí zfalšovaných voleb do funkce prezidenta USA dosadili geronta Bidena, znamená válku ... Jedná se jim o vládu nad všemi surovinovými zdroji na celém světě ... O nic víc, o nic míň ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unku,

   kurvastelung koukej se vzchopit ty ubrecence, laskave si uvedom, ze Rusaci do toho drive nesli, protoze administrace Ukrajiny by je stala balik, a to by byl problem,,,,,

   ale ted s Cinou ktera Rusaky k obrane potrebuje, Rusove nemaji zadny problem v pripade valky a dobyti Ukrajiny -- tak za tejden, zadne problemy< penize ochotne doda "pujci" Cina, takze nebrec

   Smazat
  2. To se budou Ukropi divit, až se jim budou šikmit oči. ROFL

   Smazat
  3. Oni maj Amíci Úkáčka moc rádi.
   A tak je hladěj a hladěj, Úkáčka při tom vrněj blahem, a Amíci hladěj a hladěj a budou hladit a hladit... až je vyhladěj.

   Smazat
 3. Unknown31. března 2021 7:33

  Tak o nich už konečně nemluv, Unkhowne...

  OdpovědětSmazat
 4. Opice z NATO jsou nepoučitelné, už zapoměli jak Rusové zlikvidovali jejich Islámský stát v Sýrii a vykouřili a zlikvidovali jejich nato velící opičáky z podzemních děr v Allepu a jinde ..
  Opice Nato ve spolenectví s Ukrajinským debilostrátem se mají na co těšit, dopadnou stokrát hůře než v Sýrii. Rusové budou mít tohle bojiště za humny, tak nebude velký problém nasadit větší vojenskou sílu ..

  OdpovědětSmazat
 5. Ukrajinci nakupují zbraně jako podmínku na další půjčku z MMF. Část té půjčky musí utratit na americké zbraně. První loď do Odesy připlula v polovině března, před pár dny to byla už ctvrtá. Ukrajina zbrojí jako o závod, likviduje staré, ještě funkční systémy ze SSSR (Německo takové stále používá) a vehementně se usiluje o vstup do NATO. Vstup do NATO je podle Zelenského nejvyšší cíl, k němuž Ukrajina směřuje. Následně pomocí NATO chce dobýt svá "starobylá ukrajinská území". Někde jsem zachytil, že ten plán se jmenuje "Kyjevská Rus" někde uváděný jako "Kyjevská Ukrajina".

  Zelenskij stále nechápe, proč už Ukrajina v NATO není, když vše splnila. Když tenhle povzdech prohlásil, vypadal jako opuštěné štěňátko, slzy na krajíčku. Teď budou nakupovat staré Rafale od Francouzů a vyřadí všechny MiGy a Su. Peníze nemají, proto zas zvedli komunální poplatky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zelenský je jen takový "petříček." Hodí se aby podepisoval pro Ukrajinu "výhodné" smlouvy a umožnil
   uk-fašistům a náckům mlátit Ukrajince kterým by se návrat k manýrům hitlerovců a válce proti Rusům nelíbil. Vstup Ukrajiny do NATO nehrozí protože by to znamenalo dostat do držky od Ukrajinských Rusů kterým jde o vše. Navíc je jasně podpořil Vladimír Vladimirovič,který vyhlásil,že by takové svinstvo nepřipustil. Problém je v tom jak vyprovokovat Rusko aby použilo svoji dobře vyzbrojenou a odhodlanou armádu. Chce to někde kolem Ukrajiny přepadnout malou Ruskou posádku a zatáhnout do konfliktu pár zemí vedených petříčky. Pak se to s jistotou podělá v celé EU.

   Smazat
 6. Co dělat se světem v kterém vládnou mocichtiví šílenci a váleční zločinci.Doufám však,že i na ty USA jednou dojde-jen jestli nebude již pozdě.

  OdpovědětSmazat
 7. Na Dombase je ohromné nerostné bohatství, zejména uhlí v držení ruských konglomerátů. Tohle si Rusové po odtržení Ukrajiny vše ponechali. A vo to de! Rusům to tam střeží ochranky, což jsou malé armády, plně skvěle vyzbrojené s kvalitní obsluhou ruských válečných veteránů. Nějaká národnostní otázka atd. je až druhořadá. Tak jako Západ podpoří materiálně Ukrajinu, tak na druhou stranu zase přidá něco Ruko. Navíc na Donbasu zůstala řada ukrajinských vojáků i s technikou, jako třeba i na Krymu(12 tisíc vojáků). Těžko do konfliktu vstoupí pravidelná ruská armáda ale vyzbrojení dobrovolníci z Ruska budou. Nevím čím ukrajinskou armádu obohatí Američané, kteří vědí že za dodanou vojenskou techniku zřejmě nikdy nedostanou zaplaceno. Když jsem viděl projíždějící techniku Kačerů, co demonstrativně jela naší zemí, tak to byl šrot, který se každou chvíli někde vysypal. A to byla elitní jednotka! Američané mají tu smůlu, že mají 150 vojenských základen, kde nestačí voj. techniku obměňovat. US Army je vedena jako obchodní organizace a tak si musí taky přividělávat. Nspř. v Korutanech byla prodejna US Army, kde se prodávaly přebytky, jako písek, cement. futra, staré voj.oblečení, teplé ponožky... Zbraně tam nebyly, ty mají na prodej jinde. Ale to už je trochu mimo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prividelat? Ty budes dobry podnykatel.

   Smazat
  2. Tady nezáleží tolik na formě ale na obsahu. Chybička se vloudí. Za hrubku se omlouvám.

   Smazat
  3. Unknown31. března 2021 9:48

   ...a to je k celému příspěvku vše Unkhowne? Ochabuješ, ochabuješ...

   Smazat

 8. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
 9. Někdo bude plakat, Rusové to nebudou!

  OdpovědětSmazat
 10. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takhle nějak si u nás představuji u moci Piráty.
   Budeme všichni plakat. Ale ne smíchy, protože to bude u nás..

   Smazat
  2. To já pláču už teď.
   Nad blbostí některých svých spoluobčanů. A nemůžeme to svádět jen na to, že mládí vpřed volí Piráty a spol. protože je, jako každé mládí vpřed, ještě blbé.
   Jenže jinak blbé, než jsme byli my. My byli mladí blbci, ale s vlastním myšlením. Jenže tohle mládí vpřed je konzumní a myšlenekprosté. Dutohlavé a vymyté.
   Ale my, my volili ty budoucí vymývače, my mlčky přihlíželi inkluzi a neziskovkám ovlivňujícím školství, my volili ty, kteří toto vše prosadili!!!
   Blbé mládí vpřed je proto i naše dílo, protože když my volili to co volili, mládí vpřed ještě říkalo hovnu papů.

   Smazat
 11. Rusko? Otevřeno. Bary, hospody, všechno. Nechcete Sputnik? To nezajímá, přišlo nám z Moskvy
  Otevřené restaurace, bary či divadla. Nákupy dle libosti. Dramatické snížení covidových pacientů. To není science-fiction počesku, ale realita v Ruské federaci. I když se tam blíží parlamentní volby, jsou zrušená veškerá omezení ohledně shromažďování lidí. Ve všech zdravotnických střediscích se očkuje nyní již celkem třemi druhy vakcín. To hlásí z Moskvy mladý bohemista, novinář, turistický průvodce a znalec České republiky Alexandr Naumov. Reaguje rovněž na rétoriku nového amerického prezidenta Bidena.

  Ve státě panuje optimismus a o nějaké vlně není prý ani řeči. Je to zvláštní situace, kdy si připomínáme rok od tragického nástupu covidu v Itálii a ruské zdravotnické pomoci této zemi, která se s novým vyměněným vedením opět propadá do velmi pesimistických čísel a nekonečných uzávěr.

  Počty nemocných klesají, všechno se otevírá

  „Počet lidí nemocných covidem v Rusku neustále klesá,“ „Tak třeba 24. března počet nově nemocných lidí činil 8 861. V Rusku jsou zrušena všechna omezení spojená se shromážděním lidí. Otevřené jsou restaurace, kavárny, muzea, divadla. Děti chodí do školy. Očkování se provádí ve všech poliklinikách,“ doslova šokuje mladík. O nějaké covidové vlně se v Ruské federaci prý nedá ani mluvit.

  „Lidé, kteří mě obklopují, jsou upřímně rádi, že ruská vakcína Sputnik V pomáhá zachraňovat životy v jiných zemích,“ konstatuje dále Naumov. Nejde jen o Maďarsko nebo Srbsko, ale také Izrael a četné jihoamerické státy. „Nechápou, proč některé země tuto vakcínu neschvalují,“ podivuje se nad českým i eurounijním váháním. „Toto téma však v Rusku není předmětem veřejného diskurzu. Pokud některé země nechtějí ruskou pomoc, pak tato pomoc nebude nikomu vnucována.“ A co se týká České republiky, o její aktuální situaci se v Ruské federaci podle Naumova téměř nikdo nezajímá.
  Vakcinace jede na plné obrátky, další vývoj pokračuje

  Rusko však vyvíjí další vakcíny, nezůstalo zdaleka jen u Sputniku V. Ten je nyní připravován i ve formě „light“. „V Rusku jsou kromě vakcíny Sputnik V vyvinuty, registrovány a používány další dvě vakcíny: Kovivak a Epivakkorona. Klíčové vlastnosti vakcín jsou následující,“ obsáhleji popisuje mladý bohemista Naumov. „Sputnik genoinženýra Vektorova používá dvou kmenů živých adenovirů člověka, které jsou zbaveny schopnosti se množit. Podává se dvakrát v intervalu třech týdnů. Účinnost je 91,4 procenta, u závažného průběhu onemocnění pak dokonce sto procent. Očekává se, že imunita se vytvoří na dva roky – na devět měsíců – již byla prokázána. U štěpu lze pozorovat chřipce podobný syndrom – zvýšenou teplotu – někdy i do 38 až 39 stupňů, bolesti svalů a kloubů, bolest v místě podání, celkovou slabost či bolesti hlavy. V případě potřeby se doporučuje užívat antipyretika. Symptomy obvykle probíhají během jednoho až dvou dnů.“ To je tedy podle Naumova Sputnik V.

  EpivakKorona je produkt genoinženýrství na základě umělých peptidů, které kopírují fragmenty koronaviru. Podává se dvakrát intramuskulárně s intervalem 2–3 týdnů. Imunologická účinnost je podle Naumova stoprocentní. „Imunní ochrana bude fungovat jeden rok. Nebyly zjištěny silné nežádoucí jevy spojené s působením vakcíny, byla zaznamenána pouze bolest v místě vpichu a zvýšení teploty na 38,5 stupně.“

  „KoviVak je celovirionová inaktivace na základě ‚zabitého‘ celého koronaviru. Jedná se o klasický typ vakcín, které se masivně vyrábějí a používají již od minulého století. Podává se dvakrát intramuskulárně v intervalu dvou týdnů. Dne 23. března byl Vladimir Putin očkován jednou z těchto vakcín."

  Zahraniční vakcíny se v Ruské federaci nepoužívají, země má prý dost svých vědeckých kapacit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale, ale, ale Unkhowne. odkud ty tvé "chytrosti" čerpáš. Přestaň si šťárat v nose a uč se číst. Negramota jer k smíchu, věř mi. A až se naučíš číst, tak si přečti třeba i tohle:
   https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/izraelska-nemocnice-objednala-navzdory-obavam-ruskou-vakcinu-proti-covidu-19-40341417
   a taky tohle
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/izrael-daruje-symbolicke-mnozstvi-vakcin-dalsim-statum-prvni/r~7b9a53de75eb11eb99faac1f6b220ee8/
   ...ano, já vím, jsou to lživé weby co vypouští jen samé dezinformace, ale co se dá dělat. Takový už je život.

   Smazat
 12. Možná je záhodno zde uvést ekonomickou a politickou pikanterii z oblasti obchodu s plynem, kdy americká loď, ale která ani nemusí mít registraci v USA, přijede do Jamalu, kde mají Rusové zkapalňovací jednotku a kde je klasický mezinárodní obchod se zkapalněným zemním plynem a kdo přijede , naloží, zaplatí, tak má plyn!! Tyto lodě však také zhusta putují do Polska, kde je tento plyn "vyložen" jako americký a Polák se třese blahem, jak ty zlé Rusy pokořil, když odmítl ruský plyn a koupil si ten americký, který je patřičně dražší!!! Dá rozum, proč by přepravce jezdil až do USA, když má "kouhout" s plynem u nosu a peníze nesmrdí!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (10:28):
   To ano!, leč US huni s tím ani tak nejsou spokojeni. Vidina toho, že by ta naleziště (a nejen ta!) ovládali a inkasovali vše, je pro ně příliš lákavá.
   Proto všestranně podněcují ochotu banderistánců bojovat proti Rusku jako ti užiteční voli.
   Což je pro USA dar z nebes. Neboť k dosažení svých cílů nemusejí váhat se zahájením a vybojováním své další hybridní války (v zastoupení). Tentokrát do posledního ukra-banderistánce.
   ---
   A to mnozí věřili, že po výměně tamního prášenka dnešním komikem zn. "Ze" se tam i cos může změnit. Kdepak to!, do vedení toho zdegenerovaného státu se může dostat je figurka, co je na provázcích vedoucích z US ambasády. Na tváři pak nezáleží.

   Smazat
  2. franto,
   jsem ponekud zmaten nad tvou zpravou "US Huni" mam dojem ze jsi myslel "US HUHNA", receny padafka

   Smazat
  3. Re (00:24):
   Basosi!, to snad ani nemusíš, k příměru mě vedlo násilnicko-loupeživé chování USA, které tak nápadně připomíná středověké nájezdy mongolsko-asiatských hunů (húnů?), kteří svět rabovali silou jako ta sarančata a po kterých pak ani tráva dlouho nerostla.
   ---
   Jejich dnešní huhňa, co obývá W.H., je jinou kapitolou, jakkoliv podobně smutnou.

   Smazat
  4. ferenc

   hele jakypa' nasilnicko-loupezive chovani? to je preci normalka

   Smazat
 13. Mno nic ani nějaké lepší zbraně jim nepomohou morální převaha je na straně obou republik.

  OdpovědětSmazat
 14. Putin nedovolí Spojeným státům hovořit s Ruskem z pozice síly, prohlásili v Kremlu

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021033013406866-putin-nedovoli-spojenym-statum-hovorit-s-ruskem-z-pozice-sily-prohlasili-v-kremlu/

  OdpovědětSmazat
 15. Unkhowno31. března 2021 12:07

  copak, už ses udělal? Nebo zase jen zoufalý výkřik do tmy.

  OdpovědětSmazat
 16. Unkhowno31. března 2021 12:07

  Ano správně Javelin pro Ukrajinu. Luhancům a Doněčanům se budou hodit na ty ukroušské šroty.

  OdpovědětSmazat
 17. Hodni lide vsech zemi, vylizte si sputnik!

  OdpovědětSmazat
 18. S kým budou Ukrajinci válčit když je např. u nás tolik bojeschopných mužů i v Polsku. 2 miliony jich dojíždí do Ruska za práci kde žije na 6 milionů Ukrajinců. A Štětina, Novotný, Schvarcenberg tam asi jako výpomoc bojovat nepojedou. VIP 🥴

  OdpovědětSmazat
 19. Ano, USA chtějí vyvolat válku s Ruskem mimo vlastní území a tak stěhují zbraně na cizí Ukrajinu. Přece první výstřel USA proti ruskému vojákovi bude znamenat, že se amerika dočká průlivu mezi Mexikem a Kanadou.

  OdpovědětSmazat
 20. Pane unkrovne a ti co umřeli na covid již byli očkování ruskou vakcínou? Co s úmrtím na covid má společného Sputnik? Maďaři zřejmě nestačí proočkovávat. Na Sputnik tam neumřel jediný člověk. Trochu hloupé. VIP 👎

  OdpovědětSmazat
 21. Putin: ′′ očkovanie je dobrovoľná voľba každého človeka.“ Diktatúra je miesto, kde sú ľudia nútení niečo robiť proti svojej vôli. Izrael, EÚ a Čína, ktoré vnucujú vakcinačné pasy, sú diktatúry. Rusko je slobodná krajina. Covid-19: Putin hits back at ‚strange‘ EU criticism of Sputnik vaccine http://www.france24.com

  OdpovědětSmazat
 22. Ten šek na 125 miliónů dolarů co podepsal Biden je sice pro zbraně na Ukrajinu, ale ve skutečnosti je dostanou americké zbrojovky, které tam ty zbraně dodají.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.