Reklama

středa 17. března 2021

Dobré ráno, pane Fištejn

Jan Schneider

17. 3. 2021 PrvníZprávy

Kandidát do Rady ČT Jefim Fištejn řekl před poslanci, kteří budou volit nové členy Rady, že v ČT „dostal zaracha“, protože jeho názor „vybočoval“.

Můžeme tedy popřát panu Fištejnovi dobré ráno, neboť – zdá se – procitl do reality. Jeho citlivost ovšem není kdovíjaká, té reality si ráčil povšimnout až v okamžiku, kdy sám narazil. Najednou mu došlo, že do ČT „se nedostane člověk, který nesdílí skupinový názor“.

To tedy musela být skutečně studená sprcha, nebo spíše přímo skotský střik, že mu došlo tak rychle. Skoro se dá tušit, že o těchto cenzorských manýrech věděl dřív, když to takto přesně pojmenoval.

Zřetelně mu to ale nevadilo, když do té doby plul s proudem a byl v televizi pečený vařený. Tehdy ho zřejmě nerozčilovaly ty „hurá svazácké názory“, které nyní nesdílí, jak se sám šťavnatě vyjádřil.

Tehdy ještě neidentifikoval jako největší současné nebezpečí veřejnoprávní televize „názorový monopol“, jak se nyní ráčil výstižně vyjádřit před poslanci.

Jako člen Rady ČT by se Fištejn prý proto chtěl zaměřit na „vyváženost jednotlivých složek v obsahu televize“. Bůh ovšem suď, co si pod tím představit.

Veřejnoprávní ČT podle §2 zákona č. 483/1991 Sb. „poskytuje službu veřejnosti ... za účelem naplňování ... potřeby zachovat mediální pluralitu“, přičemž mezi její hlavní úkoly patří „poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů“, a „vytváření a šíření programů a poskytování vyvážené nabídky pořadů ... tak, aby tyto programy a pořady odrážely rozmanitost názorů a politických, náboženských, filozofických a uměleckých směrů...“.


Do působnosti Rady ČT pak podle § 8 téhož zákona náleží mj. dohlížet na plnění tohoto úkolu veřejné služby.
Domnívám se však důvodně, že současný Fištejnův samovznět by neměl zvyšovat jeho šanci být do Rady zvolen. Prozřel totiž až okamžiku, kdy se pochybná praxe ČT dotkla jeho. Dokud se týkala „zaracha“ jiných, nota bene v určitých případech Fištejnových názorových oponentů, byl v naprostém klidu, jeho jasnou mysl nezastínil ani mráček pochybností nebo dokonce starostí.

A co více! V roce 2018 uspořádal Zdeněk Kratochvíl diskusní večer s názvem „Ukrajina čtyři roky po Majdanu“, za přítomnosti Jevhenije Bilčenko, básnířky a univerzitní profesorky z Kyjeva, Ruslana Кacaby, reportéra ukrajinského televizního kanálu News One, Jaroslava Bašty, bývalého ministra a velvyslance na Ukrajině a v RF, Stanislava Novotného, bývalého policejního prezidenta, a Lubomíra Zaorálka, bývalého ministra zahraničí.

V rámci zachování mediální plurality a vyváženosti diskuse, aby odrážela rozmanitost politických názorů, pozval Zdeněk Kratochvíl (to by byl ideální člen Rady ČT!) mimo jiné Jefima Fištejna. Ten svou účast přislíbil, avšak pak ji odvolal s tím, že má virózu.

Jenže, jak se říká, „teplý bonz je lepší, než falešné přátelství“. Jeden z přítomných se totiž hned přihlásil, že Jefima Fištejna viděl téhož dne v budově Českého rozhlasu, aniž by vykazoval nějaké stopy po viróze.

Z toho lze vyvodit, že ona vybalancovanost názorů Jefimu Fištejnovi až tak k srdci nepřirostla, když ji nerealizuje ani v případě, kdy je zván.

Proto zní z jeho úst slova o vyváženosti nějakých složek ve veřejnoprávním vysílání tak kostrbatě, násilně a nevěrohodně.

P.S. Malá korektura: Ten Fištejnův „zarach“ vypadá podle zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Františka Lutonského tak, že Fištejna ČT pozvala v posledních dvou letech téměř třicetkrát. Takového „zaracha“ bych přál mnoha znamenitým, odborným, věcným a vtipným komentátorům taky!

 

114 komentářů :

 1. Sleduji ruské, ale i ukrajinské weby. Naše média se mohou jít vycpat! Jak Solověvův pořad tak ukrajinský NAŠ, nebo 112 a řada dalších. Tam je celá škála diskutujících. Od proruských až po echt banderovce. Staří, mladí, ženské, chlapi. A moderátoři jsou virtuosové. Kam se na ně hrabe Moravec, Tománková o Fridrichové ani nemluvě. To je jiný cvrkot, když se do sebe dají. Melou jeden přes druhého, jeden rusky druhý ukrajinsky. Právě vystupovala Savčenková. Je třeba ale umět alespoň trochu rusky. A porozumíte i ukrajinštině. Každý se může podívat. Teď je to obzvlášť výživné, protože je sedmé výročí, kdy se Krym stal opět ruským. A koronáč do toho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusky nacisticky rezim nikoho nezajima. Rusko je potreba oplotit a obestavet americkymi raketovymi a leteckymi zakladnami.

   Smazat
  2. 20:42- Vás je třeba obestavět klecí s polstrováním, abyste si neublížil.

   Smazat
  3. Pane Povolný. unknown už je zase na šrot. Tohle ho chytí vždycky, když Rusko něčeho dosáhne. To se spere na ultimo. Pak to takhle vypadá. Sputnik všude vede a to ho složilo.

   Smazat
  4. danny nebo vodka, že tím uškodí Rusku.

   Smazat
  5. unknowne. Atény právě potvrdily schengenská víza všem ruským turistům:))) Už to začíná. Rvačka o ruské peníze.

   Smazat
  6. 20 :42
   Jenom souhlas,. Dvořák maže jak IDIOT ZMRD starý

   Smazat
  7. Unku
   ses fakt ale svine rejpava, ty vlastne tady popichujes lidi jak napravo tak i nalevo, a to je dobry, ovsem rikat ze v Rusku je fasisticky rezim te posazuje do tabora volu

   Smazat
  8. danny To je „hrůza" že mají v Rusku demokratickou diskuzi v usa a u skopčáků pronásledují politické odpůrce.

   Smazat
  9. Howne, ty jsi tak fantasticky blbej, žes mě rozesmál!

   Smazat
  10. Jenomže v Rusku je volná ekonomika, v Moskvě si můžeš jít večer sednout do kavárny nebo hospody a tady u nás musíš smrdět doma , zavřený jako v kriminále a hned tak tě z "kriminálu" nepustí, to by Hamáček přišel o provize!!

   Smazat
 2. Unknowne,ty putomče. Neměl bys chlastat tak brzo. To je článek o ČT. Ale když už o něm meleš, tak Sputnik se bude vyrábět v Itálii, Francii, Španělsku a Německu. A cestovat se s ním bude možno, protože to by Rusové nemohli utrácet peníze v mondénních letoviscích. A na Riviéře, v Rimini, a vůbec všude ba i v Chorvatsku mají raději Ruské boháče než české baťůžkáře. Takže klídek.

  OdpovědětSmazat
 3. No Fištejn pozdě, ale přece!
  Míval jsem ho kdysi rád, když začínala Nova a on tam míval svá "okénka". Ale to byl ještě aspoň trochu normální svět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na rozdíl od Šnajdra nebyl pan Fištejn StBácky DOBYTEK.

   Smazat
  2. 20:43
   No jo, ale to byl ještě Fištejn a ne Farizej.

   Smazat
  3. Clanek je neco jako kdyz zaluje jeden skolacek na druheho, ze byl za skolou..

   Smazat
 4. S Jefimem Fištejnem je to jednoduché. Jako USAnofil se cca před rokem přidal k Trumpovi. Teď nese následky.

  OdpovědětSmazat
 5. Sankce na Rusko? A jaké? Rusko obchoduje s celým světem. I s americkými firmami. Ford má v Jekatěrinburgu obrovskou fabriku na auta. To samé WV. Ten na motory. To je jako zruší? Američani pořád kupují ruské motory do svých kosmických raket, protože sami je nevyrábějí. A proč by taky měli uvalit stovky miliardo do vývoje, když si je mohou za relativně lepší peníz koupit? A tak by se dalo pokračovat. Rusák má peněz dost. Rozhodně víc než ty. Ty jsi o nějakém Karibiku slyšel doma v putyce. Rusové jsou nejutrácivější a proto nejvítanější. tak tu neházej machra ty lůzře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:53
   Mě na tom byví, jak amíkům uniká, že si z těch sankcí už dělají Rusové ouchcapky.

   Smazat
 6. Obávám se že se nemýlím když si myslím že je to jen taková bouda na poslance aby byl zvolen. Najednou se staví do role disidenta, já pamatuji jeho postoje lahodící sluchu našeho protektora.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bude asi celá pravda.
   Aha budou zase doplňovat do stav rady ČT.
   Musím honem udělat prekabátěnie aby mě ten špek .........

   Smazat
 7. Fištejn zvolil obojakou politiku ,ani ryba ani rak.

  OdpovědětSmazat
 8. Fištejn je odpudivý člověk. I pro Čt je už profláklý, tak si hraje na disidenta.
  Patologický rusofob.
  Už to, že působil v rádiu Svobodná Evropa mluví za vše.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 12. Ano, tomuto pánovi to trvalo více než třicet let. Předtím nás osočoval ze SE že jsme zbabělci a dělal z nás otroky. Ano byli jsme idioti a věřili jsme mu. Dnes se přesvědčil jak západ pokročil kupředu k minulosti a používání nacistických metod.

  OdpovědětSmazat
 13. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
 14. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není to tak dlouho, kdy se šéf EU Junkers motal v europarlamentu s hnědým flekem na hýžďové partií.
   Bylo i na netu.
   A toto dnes vládne světu.

   Smazat
 15. Kde máš sputnika ty MAGORE

  Dvořák stíháš to je fotr co

  OdpovědětSmazat
 16. Hahahaha, na sputnika sere pes. Jestli nekdy sputnicok dostane schvaleni EMA, tak v te dobe uz bude vsude Pfizer, Moderna, bude vsude naockovano. A Ceska rep. bude vyrabet izraelskou vakcinu a vakcinu Novavax. Na Rusaky sere pes:-)

  OdpovědětSmazat
 17. Mistni ruda uderka byla nejdal v Arteku jako pijonerskij vozd:-)

  OdpovědětSmazat
 18. Zaklekávání lidí bez roušek? Práce diletanta Hamáčka, říkají někteří poslanci. Zazněl i odborný výklad o zákroku

  Pan ministr Blatný a ministr vnitra Jan Hamáček z ČSSD zde zavádí pandemickou tyranii plošných opatření bez smyslu, která nikam nevede,“ dodal Okamura s tím, že SPD již delší čas žádá demisi obou jmenovaných ministrů.

  Jejich fanatismus v kombinaci s diletanstvím totiž podle Okamury podrývá ochotu občanů spolupracovat na boji proti pandemii. Proto považuje neschopné ministerské duo a jeho nesmyslná vládní opatření za hlavní příčinu konfliktu, který se zde rozhořel.
  „Pokud policie na základě vládních příkazů napadá lidi jako v Uherském Hradišti a tvrdě zasahuje tam, kde člověk bez roušky nikoho neohrožuje, připomíná to pandemický fašismus,“ dodal předseda SPD.

  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Zaklekavani-lidi-bez-rousek-Prace-diletanta-Hamacka-rikaji-nekteri-poslanci-Zaznel-i-odborny-vyklad-o-zakroku-657607

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cabliku 17. března 2021 22:50, "Zaklekávání lidí bez roušek? Práce diletanta Hamáčka, říkají někteří poslanci...", pokud takový výklad akceptujete, jste snadno zagitovatelný jedinec, bez vlastního rozumu. Pokud pan Okamura takovou atmosfěru podporuje, zneužívá sklony k primitivizmu. Jedno, jestli té, nebo oné strany. To by byl dostatečný důvod, proč SPD volit nebudu. JiH

   Smazat
  2. Raději to hodím "bruselské pětce", že ano.

   Smazat
  3. Pane Václave Dvořáku 18. března 2021 6:21, držte prosím úroveň, jste admin! Děkuji, JiH

   Smazat
  4. JiHu, vy rád komandujete, že?!

   Smazat
  5. Neapomente ,ze po vzoru USA se taky musi zacit hledat a vynalezat vnitrni teroriste..

   Smazat
  6. JiH Na seznamu píše právník že na takový postup nemají právo. Svůj názor jsem vám napsal minule pan Dvořák může diskutovat stejně jako ostatní.

   Smazat
  7. Pane Dvořáku 18. března 2021 10:01, zřejmě Vám tak nějak uniklo, že podsouváte. Já pouze poprosil a poděkoval. To nic, chápu. JiH

   Smazat
  8. 1.56
   Zaplaťpánbůh...
   Už jsem se lekl, že bychom volili stejnou stranu.

   Smazat
 19. Ti, kteří neočkují Sputnikem, nemají strach ze Sputniku, jak nám stále říkají, ale z nepřátelské organizace, zvané Evropská unie. A pokud to snad není strach, tak je to přímo kolaborace s nepřítelem. A to se neodpouští !

  OdpovědětSmazat
 20. unknowna zase chytil amok. Sputnik budou vyrábět v Evropě ty největší státy. S Německem v čele. Smlouvy už jsou podepsány. To je prostě fakt unknovne. A můžeš se třeba pokakat tři metry do výšky.:)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Eurokomisař Breton Rusku přislíbil pomoc při výrobě Sputniku V v EU

   https://cz.sputniknews.com/svet/2021031713342066-eurokomisar-breton-rusku-prislibil-pomoc-pri-vyrobe-sputniku-v-v-eu/

   Smazat
  2. Unknowne. Na UKRAJINSKÉM webu UKRAJINSKÝ odborník, profesor právě říká, že Sputnik je momentálně nejlepší vakcínou na světě. A víš kdo mu to řekl? AMERIČTÍ kolegové. S tím, že to samozřejmě nemohou říkat veřejně. Právě se tam dohadují, jestli ukrajinská vláda povolí očkování Sputnikem. Když v Evropě ho budou vyrábět státy jako Německo a Francie nebo Itálie. Čumíš, co?

   Smazat
  3. 23,54
   Vemte to z trochu jiného úhlu pohledu. Strana, která nás roky usiluje zničit, nás najednou bude zachraňovat? Ničí nás migrací, chystá se nás zničit Green Dealem a nota bene, stvořitel, resp. mecenáš jedné ze západních vakcín Moderna, Bill Gates, ten samý Gates, který se ještě před nedávnem vyjadřoval o nutnosti redukce lidí na planetě, najednou usiluje o naší záchranu? Co způsobilo jeho názorový obrat? A nebo nás vlastně nechce zachraňovat? Tak jak to vlastně je?
   Možná by nám to unknown vysvětlil.

   Smazat
  4. 5.52 Unkrovn=Kačer tu není na nějaké vysvětlování či diskusi. Tento primitiv je tu na rozbíjení diskusí a zvyšuje si tu svoje bezcenné ego. Bohužel vidno že to rozbíjení se mu tu daří a bývá jako exot středem pozornosti🤪 VIP

   Smazat
 21. Fištejn je arcisvině. Od jeho prvního výstupu v televizi mám jasno. A že se najednou "pohádal"? Jsou desítky lidí, kteří skutečně bojují za svobodu vyjadřování, kteří do čt nesmějí už roky. Ale toho si tahle arcisvině dřív nevšimla.
  Jenom trochu ochutnal toho, čím pomáhal častovat roky druhé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jste se trefil.Bala jsem se to takhle napsat,ze mne smazou.Ale pridavam se:Fištejn je arci svine .Jidás vlastniho naroda a k zbliti.Bagoun.

   Smazat
 22. Jefim Fištejn byl a je chazarský zkurvysyn navěky.

  OdpovědětSmazat
 23. Pán Fistein samozvaný odborník především na Rusko. Dostal přes prsty! Jeho reakce není nic jiného než uražená ješitnost! VIP 😳

  OdpovědětSmazat
 24. 8,19
  Aby bylo ještě koho očkovat.

  OdpovědětSmazat
 25. Německo si pláclo s Ruskem, bude vyrábět Sputnik

  Ruské vakcíny jsou kvalitní, o tom není sporu,nejenom Sputnik ale i ty další , co jsou ve vývoji, jenom teď se půjdou patologičtí rusofóbové nejspíše někam "picnout"!!! Udělám faktickou poznámku, kdy je jasné, že stát , který cca 50 let vyvíjí bakteriologické zbraně na nejvyšší úrovni o tomto oboru něco ví a umí se v něm patřičně otáčet!! Myslím, že tu vakcínu Sputnik ani nepotřebovali vyvíjet, jenom sáhli do starých vojenských magacínů a měli vakcínu! Jsem o tom přesvědčen a mohl bych citovat přátele, kteří v oboru pracovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9,04
   Jsi chuj! Rusové dodávají do cca 50 zemí světa. EU jim může být u prdele. Mají kšeftů víc, než stíhají vyrábět. Ne Rusové, ale my jsme v pěkný prdeli! Na nás se všichni vysrali! Bez vakcín nemůžeme očkovat a bez očkování se nikdy ekonomika neotevře. Za půl roku nebude na ošetření ani tolika lidí, kolik jich ošetřujeme dnes.
   Nemusíš Rusy milovat. Ale neměl by jsi při tom vypadat jako nesvéprávný debil!

   Smazat
  2. Rusove doted vyrobili 14 mil. vakcin. Rusko ma 140 mil. obyvatel. Tak co by komu mohli dodavat, ty troubo?

   Smazat
  3. 9,40
   A to číslo ti řekli kde? V české televizi, ne?

   Smazat
  4. Maji tam v Rajchu pred volbama..

   Smazat
 26. Fištejn, Tomský a další jim podobní jsou zuřivý sionisté a těžko od nich slyšet nějaký vyvážený projev, takže je zvát do médií je vždy riziko. Abych neubližoval, tak Fištejn je ještě někdy "jedlý" , o tom Rusku hodně ví , ale vždy ten jeho projev je zabarven a objektivní informace od něj nezazní, to od něj ani nelze chtít!!

  OdpovědětSmazat
 27. Rychle jsem napočítal 12 reakcí na "Unknown", proč máte takovou "zálibu" odpovídat na jeho nadávky, osočování a nesmysly. Nebylo by lepší na něho vůbec neraagovat, jako kdyby neexistoval. O to více by mohlo být diskuze o předmětu článku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stále máme mezi sebou dost takových, kteří ještě stále nemají jasno v tom, kdo to s námi jak myslí. Na magorech typu "Unknown" se to docela dobře demonstruje. A nemusíte mít ani moc nastudováno.

   Smazat
  2. Pane Zhnusený,
   vždyť všichni to s námi myslí "dobře", od Akademie věd, přes obě sněmovny, až po neziskovky a média. Jen my jsme to nepochopili a stále nevděčně brbláme.

   Smazat
 28. Ty jsi agent Bohnic, on tě Dvořák zase vypucuje, tak si chvilku počkej!!

  OdpovědětSmazat
 29. Německo si pláclo s Ruskem, bude vyrábět Sputnik

  Ruské vakcíny jsou kvalitní, o tom není sporu,nejenom Sputnik ale i ty další , co jsou ve vývoji, jenom teď se půjdou patologičtí rusofóbové nejspíše někam "picnout"!!! Udělám faktickou poznámku, kdy je jasné, že stát , který cca 50 let vyvíjí bakteriologické zbraně na nejvyšší úrovni o tomto oboru něco ví a umí se v něm patřičně otáčet!! Myslím, že tu vakcínu Sputnik ani nepotřebovali vyvíjet, jenom sáhli do starých vojenských magacínů a měli vakcínu! Jsem o tom přesvědčen a mohl bych citovat přátele, kteří v oboru pracovali.

  OdpovědětSmazat
 30. 8,59
  Děláš svým chlebodárcům v pravdě službu medvědí. Pokud tě čte někdo, kdo ještě pochybuje o rolích západu a Ruska, po přečtení tvých výblitků musí mít jasno, debile.

  OdpovědětSmazat
 31. Hahahaha, na sputnika sere pes. Jestli nekdy sputnicok dostane schvaleni EMA, tak v te dobe uz bude vsude Pfizer, Moderna, bude vsude naockovano. A Ceska rep. bude vyrabet izraelskou vakcinu a vakcinu Novavax. Na Rusaky sere pes:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hahaha. Porcuješ medvěda, který ještě běhá po lese. Než se postaví fabrika, vakcína se vyvine, vyzkouší (schválí) a vyrobí v dostatečném počtu, nebude už koho očkovat. Magore.
   Připomínáš nadšeného komsomolce, slibující komunistický ráj na zemi v době, kdy se svítilo ještě potrolejkami. Nemáš na sobě modrou košili?

   Smazat
  2. Lidé v přibližně v 50 zemích světa by s tebou zřejmě nesouhlasili. Zřejmě ne ani Italové, Němci,Francouzi. Seš jak Crusoe úpící na osamělém ostrově. Počkej, dočkáš se. Opět přání otcem myšlenky!

   Smazat
  3. Zhnuseny, o tobe vsichni vedi, ze nemas modrou kosili, ale rude trenyrky s hnedym skrtatkem na zadni casti:-)

   Smazat
  4. 9,41
   To nic nemění na tom, co jsem napsal. Nebo si myslíš, že do léta postaví fabriku, vyvinou vakcínu, tu odzkouší a vyrobí 10-15 milionů dávek? Jsi normální?

   Smazat
  5. Na prvni kolo vakcinace jsou zajistene vakciny Pfizer, Moderna a Astra Zeneca. Po roce je potreba preockovat a to uz bude k dispozici izraelska vakcina.

   Smazat
  6. 10,10
   A kde ty vakcíny jsou?

   Smazat
  7. A kde je sputnik? v Kremlu?-)

   Smazat
  8. 10,22
   Kokote, Maďaři už vesele očkují, protože nejsou připosraní. Slováci se posrali, když ho dovezli, a tak ho zavřeli do skladu. A my jsme ještě ani nestáhli kalhoty. Díky "svědomitému" Blatníkovi.

   Smazat
  9. 10,34
   To my se máme! My očkujeme jenom kvalitními vakcínami Pfizer, Moderna a Astra Zeneca a máme všechno otevřené.
   Jo, kvalita se pozná!

   Smazat
 32. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/michal-blaha-hlidac-statu-ockovani-koronavirus-cesko_2103120757_ako

  OdpovědětSmazat
 33. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 34. 9,32
  Tebe by měli začít studovat! Chodíš vůbec po dvou? Nebo ještě po čtyřech?

  OdpovědětSmazat
 35. Kundohorsky, Nemecko zadny sputnicok vyrabet nebude. Rusove by ho tam radi vyrabeli ve sve firma, ale neprojdou certifikaci. Ty se muzes origos ruskym sputnikem nechat pichat do hlavy v Sojuzu.

  OdpovědětSmazat
 36. Už mám zajištěnou čínskou vakcínu...

  OdpovědětSmazat
 37. Pokud nevíš tak Ruská vakcína má více procentní účinnost než Pfizer debile... jsi maniak!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10.08 Ty jsi asi podplacený, že tady píšeš docela dost veliké žvásty kačere!!!

   Smazat
 38. Hahahaha, na sputnika sere pes. Jestli nekdy sputnicok dostane schvaleni EMA, tak v te dobe uz bude vsude Pfizer, Moderna, bude vsude naockovano. A Ceska rep. bude vyrabet izraelskou vakcinu a vakcinu Novavax. Na Rusaky sere pes:-)

  OdpovědětSmazat
 39. S vyrobou sputnicoku v evropskych zemich je to jako se zlatym rublem a yettim. Spousta lidi o tom mluvi, ale nikdo nikdy ho nevidel:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejně, jako ty západní vakcíny. Ty také nevidělo ještě spousta lidí, kteří je měli mít dávno v sobě.

   Smazat
  2. Očividně ji nechce protože jak jsem zmínil, Ruská vakcína
   má větší procentní účinnost.

   Smazat
  3. 10,33
   Jak jsi to uhodl?
   Lidem, kteří nejdřív mluví o nutnosti redukce lidské rasy, ale vzápětí se rozhodnou tuto rasu "chránit" svojí vakcínou, moc skutečně nevěřím. Tak že si klidně vezmi dvojitou dávku. I za mne.

   Smazat
  4. 10,46
   Asi stejně, jako jsi ty spočítal Rusům vyrobené sputniky.

   Smazat
  5. zhnusený dobrý, vždyť on je ten magor tak blbé že si tu i odporuje! No sedět celý den na invalidním vozíku u počítače, čekajíc až mu někdo přinese žrádlo, dá zabrat!

   Smazat
 40. 10.09 Ty máš základní vzdělání? Nebo IQ šumícího keře!!
  Tím neříkám že jsem nejchytřejší ale nejsem nejblbější :D
  Jde vidět že se snažíš oblbnout lidi, tkz: opít rohlíkem.

  OdpovědětSmazat
 41. Ty opravdu věříš dnešním novinám??

  OdpovědětSmazat
 42. 10,35
  To my se máme! My očkujeme jenom kvalitními vakcínami Pfizer, Moderna a Astra Zeneca a máme všechno otevřené.
  Jo, kvalita se pozná!

  OdpovědětSmazat
 43. 10.41 Mohu se zeptat co tím myslíš.

  OdpovědětSmazat
 44. 10,44
  Pročti si příspěvky výš. Ten slaboduchý "neznámý" tu už nejméně dvě hodiny vychvaluje vakcíny, co svět nikdy neviděl a kope do sputniku sounož.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,52
   Bohužel ne. Blatník a spol se starají, aby tomu tak nikdy nebylo.
   Inu, tomu se říká slepá poslušnost. Páníčkové přikážou, český ratlíček stáhne ocas a zaleze do boudy. I kdyby nás měla půlka vychcípat.

   Smazat
  2. 10,58
   Jsi vedle, jak ta jedle.

   Smazat
  3. 11.01
   Ty jsi normální maniak, zhnusený nevšímej si ho,
   jak se říká "moudřejší ustoupí kokot se utopí"

   Smazat
  4. Lidi,je to možny,ze jsme zase nejvetsi kokoti?V EU se uz 16 statu pochlapilo a odmitli Astru,jen u nas se pícha o 106.Bagoun

   Smazat
 45. 10.44
  Aha, je to bezmocný blbec, nemám pravdu?

  OdpovědětSmazat
 46. Stav proockovanosti k dnesnimu dni:
  CR 11 davek / 100 obyvatel
  Rusko 6 davek / 100 obyvatel
  USA 34 davek / 100 obyvatel
  Nemecko 12 davek / 100 obyvatel

  Je nutne neco dodavat ve vztahu k Rusku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,55
   Ano. Třeba se lidé očkovat nechtějí nechat. Mě si můžeš napsat do stejné party.

   Smazat
  2. 60% Ukrajinců se nechce nechat očkovat, nedůvěřujíc tamním dovezeným vakcínám. Čekají na Sputnik!

   Smazat
  3. Unknowne. Mám pro tebe samé jobovky. V Rusku je skoro všude normální stav. V Moskvě a Na Krymu slaví sedm let návratu Krymu domů. Je plný stadion lidí. Všichni bez roušek, slaví a zpívají. Radují se. Na Krym byla přivedena voda. Důchod je 2x vyšší než na Ukrajině, výplaty 1,5x. Nová infrastruktura, most, dálnice Tavrida, letiště v Simferopolu. Investice se oproti tr. 2013 zvýšily 10x. Krym je ruský. A ne dosti na tom. Němečtí politici tlačí na okamžitý nákup Sputniku (bavorský a saský premiér) a jho urychlené schválení a výrobu. A to jsou rozhodující země Německa. A EU udělá to, co Německo poručí! A tu šmakuládu Zenecu si strč do špic. V USA není schválená. A ani o to nepožádala. Asi ví proč.

   Smazat
 47. 10,57
  To samé si spousta lidí myslí o našich senátorech. A mimochodem, i o tvém duševním zdraví lze úspěšně pochybovat.

  OdpovědětSmazat
 48. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 49. Uz to z nich leze. Pokud Lutonsky vi kdy zval Fistejna, tak urcite zvladne dodat i statistiku pozadovanou radou CT po Dvorakovi.

  OdpovědětSmazat
 50. Nejlepší je vlivová agentura. Staří kádři CIA se tváří jako revolucionáři. Je potřeba postoupit na vyšší level. Aspen kolíbka nesplnila svůj úkol zcela - i když se rozlezli do institucí, vlády a médií, tak už pomalu lezou krkem ostatním. Je nutno přeskupit bojovníky - nejlepší je chytit se praporu, vzít si nové sako a projdete až do rady.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.