Reklama

středa 24. března 2021

EMA coby farmaceutický lobbista

Jan Schneider

24. 3. 2021  prvnizpravy
Ministerstvo zdravotnictví České republiky (MZ) a Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) však po tomto překvapivém výroku EMA nezmění své stanovisko, jímž umožnily ivermektin podávat, doporučí-li to ošetřující lékař pacientovi, který k tomu musí dát informovaný souhlas.
Nastala tuplovaně zvláštní situace.
Nedávno si ministr zdravotnictví Jan Blatný vysloužil oprávněnou kritiku prezidenta republiky, že nepožádal SÚKL o stanovisko, na jehož základě by ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o tom, zda schválí používání ruské vakcíny Sputnik V. Ministr zdravotnictví svou nečinností (ten dotaz ze zákona totiž nemohl na SÚKL vznést nikdo jiný) v podstatě zablokoval započetí tohoto procesu, na jehož konci by bylo buď kladné, nebo záporné stanovisko.

Bylo tedy hrubou desinformací prezidentovu kritiku vydávat za prosazování ruské vakcíny. A jelikož na to nezareagovali Hamáčkovi bojovníci proti desinformacím, musíme polopaticky dovysvětlit, že prezident pouze kritizoval ministrovu nečinnost, která je v přímém rozporu s lékařskou etikou, přikazující jednat v zájmu a ve prospěch nemocných. Jak však tak může jednat, když blokuje samo zahájení procesu, který by měl posoudit, zda konkrétní vakcína může prospět nemocným?

Ministr zdravotnictví Blatný se tehdy odvolával na autoritu EMA, s tím, že jestliže EMA Sputnik V odborně schválí, on samozřejmě nebude proti.

Co se však ivermektinu týče, zachoval se ministr Blatný přesně naopak, i když, nutno podotknout, tentokrát chvályhodně, avšak ani to nebylo bez komplikací. Ještě 7. března totiž ministr Blatný hlásal, že údajně nutné (až stonásobně vyšší než běžně podávané) dávky ivermektinu mohou poškodit játra a ledviny. Přitom však SÚKL již 4. března povolil používání ivermektinu coby léku s dobrým bezpečnostním profilem. Pak však najednou ministr Blatný shledal autoritu a vědeckou prestiž SÚKLu dostatečnou a rozhodovací pravomoci MZ příhodné k tomu, aby používání léku za přesně stanovených podmínek povolil. A co více! Ani negativní stanovisko EMA k ivermektinu ho nezviklalo!

Co se to s ministrem Blatným děje, že tak naráz prozřel a pochlapil se? V případě ruské vakcíny Sputnik V mu byly české instituce nedostatečné, a bylo nutno vzhlížet k těm evropským, avšak v případě ivermektinu to už najednou nutno není? Jak moc je rozhodování EMA i MZ ovlivněno siločárami, které nemají s Hippokratovou přísahou nic společného?

Jak zní stará zpravodajská poučka, ideologie je jen ideologie, ale peníze jsou peníze. A tu bleskne hlavou vzpomínka na prohlášení americké farmaceutické firmy Merck, která vyvinula lék ivermektin. V únoru, velmi pozoruhodně v době, kdy patentová ochrana ivermektinu již vypršela, najednou Merck velmi překvapivě veřejně znevážil vhodnost používání ivermektinu pro léčbu covidu-19.

Pointa však nebyla v tom, že „neexistují data podporující vhodnost používání ivermektinu pro léčbu covid-19“, ale v tom, že firma Merck nedlouho předtím podepsala s americkou vládou smlouvu, že za 356 miliónů USD vyvine, vyrobí a dodá 100 tisíc dávek molnupiraviru, údajně zázračného, širokospektrálního léku na covid-19. Takže proč by si poškozovala vyhlídky na tučné zisky?

Názorové veletoče ministra Blatného se z tohoto úhlu pohledu najednou zdají být srozumitelnější. Nikoliv, že by snad on sám na těch povoleních a nepovoleních musel být nějak přímo zainteresován. Od pravdy daleko však nebude domněnka, že farmaceuticko-průmyslový komplex vyvíjí v této době lobbistické tlaky, oproti minulým časům až neskutečné, a to na všechny strany a aktéry. Kam se hrabe vývoj zisků vojensko-průmyslového komplexu!

A tak se nám obrázek globalizovaného světa karikuje na bankami financovaný souboj těchto gigantů. Vojensko-průmyslový komplex lidi ve výsledku zabíjí. Ty, co přežijí, dostane do spárů komplex farmaceuticko-průmyslový. A co na to nábožensko-průmyslový Otesánek? Ten přenesl své aktivity z nebes na zem a říhaje, zahlcen restitucemi, tomu celému bordelu ještě žehná. Čest výjimkám!

180 komentářů :

 1. No nic už to mají dopředu domluvené za prvé to je velký kšeft. A za druhé budou pomocí korona-pasu izolovat „nepřátelské státy" i vlastní občany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:41- bezejmenný, co to je za termín, "vlastní občan"?

   Smazat
  2. 9:41 Unknown
   Co to je za nesmyslné plácání? Jaký ne vlastní občan? Jaké vyčlenění z kolektivu? To čerpáte z ústavy? Nebo ze zásad správného pionýra? Nespletl jste si server? Ke komu tady promlouvate?

   Smazat
  3. Unknown24. března 2021 9:41

   Unkhowne, třepeš tu nesmysly. To jen takoví vyznavači Orwelovsky totalitních systémů, jako jsi i ty, potřebují k životu požehnání nenažraných a zcela zbytečných úředníků a institucí. Vlastní rozum, jsi odevzdal do Bruselu. Už ti ani nepíši, aby ses zamyslel. Ty už totiž nemáš čím.

   Smazat
  4. 9:41 Ale kdepak jsem Čech a středoevropan a bruselský nýmandi můžou jít do (__!__) Nic než totalita buď budeš očkovaný našim svinstvem nebo nebudeš moci nic. Já vím nemám ten správný ideologický názor že pane transatlantický politruku.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. 10:28-bezejmenný, nechci se v tom rochnit, v kontextu cablíka tomu rozumím, Vás se ptám jak mu rozumíte! Zpřesňuji otázku, Kdo je nevlastní občan, Vy?

   Smazat
  7. I tady vidime,ze se Unknovni derou bez skrupuli k ohlupovani obcanu

   a tedy k jakemusi druhu MOCI!Nejenom GR TV,ale i oni vzbuzuji podezreni,ze jsou pro tento ucel "ohlupovani" kymsi placeni.
   Az C19,ktery na nas byl vypusten podle clanku z casopisu NATURE z 9.11.2015 pokosi v tretich a ctvrtych vlnach volice neschopnych politiku,kteri se delaji hloupi,ze neumeji obstarat ucinne vakciny a leky,ktere umozni zablokovat sireni smrti(ono virus,ktery byl ucinen pouze resistentni, pry ma schopnost zmutovat,kdyz neni zabit na priklad SPUTNIKEM V)pak budou tvrdit,ze postizeni invalide a usmrceni jsou sami vinni,ze voli takove politiky,kteri ty zmatky infekce nedovedou zvladat.
   Navrhuji,aby,pokud zdejsi diskutujici najdou clanky posuzujici C19 nemoc a jeji nasledky i vakciny,at signaturu techto clanku a odkazy na ne daji tady na svobodny web.

   Sami obcane tak mohou zacit v celem moznem rozsahu posuzovat informace,ktere jim pak pomohou pri volbe nasich "zastupitelu",kteri v dnesnich mnoha pripadech ani nasimi zastupiteli nejsou,ale jen klickujicimi kreaturami pred hlavnemi nasich obcanskych pusek pravdy.   Smazat
  8. 10:28 Tak jo manipulace se nepovedla ale musí byt lidem jasné že o nějakou pandemii nejde. Že jde o zavádění totality sdílené chudoby. Kvalitní vakcínu z Ruska ani náhodou jen tu západní spíchnutou horkou jehlou. V budoucnosti s dárky od „hodného "strýčka gejce.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  10. Andrej Babiš, statečný bojovník proti zlu opozice, zase dostal od spojenců v nato po koulích. Johnson and Johnson v dubnu nebude. Tuto firmu jsem měl spojenou s pudrem na prdelky kojenců, ale budiž, možná, že umějí vyrobit i vakcínu. Andrej bude muset nechat zabíjet svoje spoluobčany covidovým virem, se kterým uzavřela smlouvu ďábelská opozice. Já mám po první dávce vakcíny, které důvěřuje i pan prezident Zeman. Před úkonem jsem poznamenal, že doufám, že se nechystají použít oblíbenou AstraZeneca. Ujistili mne, že nikoliv. Pán, který seděl u počítače se mne zeptal, jestli bych se nechal očkovat Sputníkem? Odpověděl jsem, že by mi to nevadilo a že se necítím být rusofobem. Tím rozhovor skončil a já jsem vypadl.

   Smazat
  11. Přesně popsáno. Žijeme v době kdy si Farma-firmy silnější než stát dělají co chtějí. A lidi nechodí
   k volbám , nevadí jim Senát a straničky co makají
   právě pro ty 2% bank, majitelů nadnárodních společností - krátce - světových vydřiduchů a doufají
   že se vše "nějak" vyřeší. Musíme si alespoň zvolit slušnější a schopnější politiky. Jinak nás Lidovci,ODS,TOPiči a STAN zavedou přímo do tlamy
   té nejhorší zlodějské sebranky světa i s požehnáním
   špiček církve katolické. Ta v době epidemie sedí
   na miliardách a lidi jsou jí fuk.

   Smazat
  12. Madarsku a Slovensku zajistil Sputnik V ministr zahranici.

   Pak na Slovensku jejich diversantsti "politici" zavreli dodavku SPUTNIKU do stodoly a vlada malem padla.
   Putin to musel zehlit a rekl jim,ze prijme dodavku zpet,ale ti krivaci mu ji nevratili a mozna tvrdne dal v chlivku.
   Kdyz ted zadal nas president ,tak se na neho Putim vykaslal a doporucil mu,aby aktivoval tu linou nami zvolenou placku ministra zahranici,ktery ve shode s QUOTOU GATES musi dat spolu s ostatnimi spatne zvolenymi politiky vybit nejmene 50 000 jeste zijicich prislusniku zubozene OS obcanske spolecnosti,ktera jeste stale nechape,ze je treba RASANTNI ZMENU rezimu a budeme si u toho muset zazpivat starosvetsku pisnicku NESERME SE!
   Opet se na obcany chystaji ukrast jim volebni hlasy ruznymi podvody na pry SPOLU tj TOP o9,ODS kdu csl chteji vtvorit "koalici",aby se protlacili ke korytum v Prdlamentu,bezpohlavni neomarxisticti Pitati a Starostove se taky chteji "spojit"ackoli jejich programy jsou vylozeny srot atd.

   Boze cara chran pred takovou republikou zla a dalsiho pokracovani lzi a vylupovani nebohych neomarxistu ,trockistu a C19 "bezohledne vrazdenych volicu!"

   Smazat
  13. KDYZ TED PRY PREVZALA TRIKOLOLORU ZENA ZKUSME SE JI ZEPTAT

   zda by bud neposilila svuj slaby program,kde se tvrdi,ze volic zbohatne oraci,ale o odmene neni zadna rec a jine nedodelky a lze prevzit alespon jeden bod SPD,ktera uz pochopila,ze beze zmeny systemu,budou nase mzdy ze dvou tretin dale vylupovany,nepujde opravit nikdy vadny exekucni zakon a NIKDY nevznikne opora statu tzv STREDNI VRSTVA a to co se za ni dnes povazuje bude zniceno a vybito do totalnich sracek!
   Kdo zna trikolonisty pozvete je tady k diskusi na prvni experimentalni diskusni forum pod vlajkou prime obcanske demokracie a to ihned,at nam tady jeji lide reknou co vlastne chteji a zduvodni proc!

   Smazat
  14. Krtečku, na Slovensku zvítězila demokracie a Sputník dali do skladu. Omlouvám se, pokud se mýlím.

   Smazat
  15. 14.09. Ano, prý někde leží. Nemohl by se přikoupit od slováků?
   Tomas:senát vadí hodně lidem, ale jak se ho zbavit, 10%ni spd to neprosadí a klaus už taky ne.

   Smazat
  16. Pani Račice,uz se to pece ,pokud stavajici polit.subjekty

   si mysli,ze nas obcany budou vodit za nos donekonecna,tak se na nich pri volbach vykasleme a kdyz nebude zbyti pak nas donuti zalozit sjednocene nejmene dalsi 3 strany virtualni koalice jednoty pod Programem volicu giga pokroku,aby jsme pomohli panu OK SPD,ktery je v soku z prisunu nebohch nacisto zdeptanych volicskych dusicek,ktere budou volit i z preplnenych hrbitovu a zavrenych obchodu malych a strednich podnikatelu a zivnostniku aby zdeseny pan majitel strany svobody a obcanske prime demokracie(SPD) zacal chapat,ze jen vetsina ve Snemovne je to co mu jeste v jeho Programu chybi!

   Smazat
  17. Prave jsem nasel rozhovor Xavera s byvalym presidentem ODS

   Klausem no nedivim se,ze nam do republiky prismycil na hrbete ten posmoleny kapitalismus bez skrupuli vychazejici z gangsterismu.
   Ted uz s nim nikdo nechce mluvit a on se mota v prazdnem prostoru a pry by vyhledal i kontakt s panem Okamurou.
   A co myslite valecnici alternativy,pozvali bychom ho tady mezi nas?
   Ted mu dokonce vysadil i synator,co myslite lidovi komentatori, kvitka z certovy zahradky dozvedeli bychom se od neho neco noveho?
   Pry se boji Piratu a Stan a rad by jim dal kapky,ale nema s kym.
   Vyjelo z neho,ze je povazuje za moderni digitalni komunisty!!.
   Panu Klausovi ml.nasi aktiviste dali nakouknout pres jeho asistenta na jednu z prvnich versi NPV,to jste meli videt jak utikal,jen se za nim prasilo!
   Domnivame se tady na awantgarde,ze pochopil o co jde a uz tehdy se nervove sesypal,mozna jeho tatik trochu vice vydrzi,kdyz nas tu najde,nebo ho dokonce pozveme,co myslite valecnici?
   Jestli ma nekdo na toho byvaleho presidenta kontakt ,tak musite vedet,ze on tady asi urcite kontroluje co se tu deje.
   At se neboji a prijde tady treba inkognito pod krycim jmenem a muze nas tu zase vsechny poradne smolit,nebo si myslite,ze ne!?

   Smazat

  18. Hádám, že se ještě notně pobavím. Chechtáků třeba, že? Tak to je potom ale fajn nápad s tím covidpasem na cestování!
   Bezpasáci budou odsouzeni k dovoleným "doma", čímž podpoří domácí ekonomiku a nepodpoří ekonomiku té země, kam by jinak jeli. A protože mám ty země které si tu zhovadilost vymysleli hrubě nerad, mám dvojí radost: Přijdou o prašulky, které by jinak podpořili jejich ekonomuku a podpoří tu naši! Sláva jim!
   Jo, a kdyže se pobavím? Přece v ten okamžik, kdy těm idiotům dojde, že přijdou o prachy s turismu. A tím nemyslím turisty jen z Čech. Bude to ještě prdel.
   Ona každá hůl má dva konce.

   Smazat
  19. Ma OS obcanska spolecnost skocit na dalsi špek a to tzv neomarxismus?

   Kapitalisti zenou staty do co nejvetsich dluhu a C19 vynalez nemoci a viru zla jim v tom ma nahravat.
   Jen si vsimnete ze tzv.neomarxismus s pochodem institucemi,niceni naseho statu anarchii,cizackymi ideologiemi maskujici se nabozenstvim, zapojeni nami voleneho CSSD a dalsich neomarxistu do realizace policejniho statu,vnitracke cenzury a clenstvi jeho " precedy"v Aspen institutu zalozeneho pry Bakalou,knizky toho SWABA o velkem resetu,nejprve tzv VELKEHO POCHODU INSTITUCEMI nečpi to navratem stejne ideologie,ovsem v daleko horsi forme v co nejvetsiho chudnuti obcanu,gigantickeho lhani a ohlupovani dobre z nasich poplatku nami zaplaceneho GR TV ktery si rekl o dalsich 50 000 nebot pry pul milionu mesicne je mu pry malo!.
   Vemte si Piraty,vykrikuji svuj šrot program ve kterem chteji snizovat dane ne nam,ale koncernum,nic nepisi,ze nam jsou vyplaceny jen tretinove mzdy a jak to napravit.
   Chteji zmenu rezimu? NE! Oni si predstavuji pote co bude rozval statu dokonaly pak zubozena OS,bez penez dobita nemoci C19,nemocna rouskami,nenaockovana bezpecnou vakcinou Sputnik V,chodici jen do prace a z prace a musici se vyzadat povoleni,kdyz budou lidi chtit vyjit 10 km za humna,no nepripomina vam to typ činskeho komunismu,ktery vyrabi levne jen proto,ze tam jsou nizke platy,nizsi nez u nas a rezim jak remen,kdy prejdete krive ulici a kamery vam ze socialniho uctu odectou body a pak nedostanete koupit ani listek na vlak ci autobus?
   Nechteji ti Pirati nejen cenzuru,zeleny udel uhlikovych dani, vykradeni nasich prazdnych kapes do dna a nastoleni vlady Bruselske Evropske komise,kterou nikdo nevolil nepodobne kdysi fungujicimu politbyru,kdy nam bude diktovana nova tzv humanitni diktatura doposud nevidaneho rozsahu,kdy mame byt pod dozorem jimi pozvanych pry nabozenskych teroristu k tomu vsemu i strachy bez sebe?
   Mame takove zmetky pry s radosti volit jinak...
   jinak co, no neni to nahodou nove svinstvo na ovladnuti a zotroceni obcanu,dokonce jak to siri drze pro duverive holubicky budou vam zabaveny dokonce vsechny penize dostanete plastik karty a to bude ten jejich neomarxismus!

   Smazat
  20. Adolf Hitler: „Jak vypadá správná propaganda“

   „Inteligence masy je malá, ale síla zapomnění nezměrná. Propaganda se proto musí omezit jen na pár základních bodů a točit se stále pouze kolem několika sloganů, dokud i ten poslední občan nepochopí, jejich sdělení.“
   (Adolf Hitler „Mein Kampf“ 1925)

   Smazat
  21. Tak to už chápu, proč nás měl Dolfí za podlidi. Tolik let snažení a ti Češi ne a ne pochopit to sdělení.
   Asi na propagandu nemáme ty správný germánský buňky. To Germáni naskočí na každou kravinu, a čím debilnější, tím lepší, ať už je to přínos migrace, globální teplení počasí i obyvatelstva, zrušení atomelektráren, počet pohlaví srovnatelný s IQ pohlavníků, zelený úděl - prostě jakákokoli hovadina vás napadne podpořená propagandou.

   Smazat
  22. Podvodnici,kteri tady prichazeji narusovat nase hodnoty nejen SPD,

   ale i hodnoty dalsich sympatizantu a obcanu volicu,ktere uz jsou tady videt na pr. v navrhu NARODNIHO PROGRAMU OBCANU (NPV) same avantgardy
   volicu ,nejsou nasi pratele,ci lide "jineho" nazoru,ale nam nadavajici destruktori,diversanti nasich skutecnych obcanskych hodnot a podporovatele niceni,anarchie a ideologii Piratskeho zla s rabovanim zbytku,ktere chteji vykrast nez se odeberou do politickeho hrobu.

   Opakuji jsou to nepratele a s jako takovymi se musi s nimi zachazet a jednat, admin je spravne zahazuje tam,kde patri do kanalu jejich nadavek a jejich smradu.
   Pokud chteji diskutovat k veci,pak at vysvetli proc jsou proti jednotlivym clankum nejen OK PROGRAMU SPD,ale proc si nevsimaji,ze mame jen tretinove platy,chybi zmena rezimu a doposud se diskutuje na co a sdeli nam,zda jejich pry zlocinni pirati maji stejnou primou obcansku demokracii zdejsiho typu NOVA REPUBLIKA,abychom jim tam mohli dat nase uz zname obcanske hodnoty a oni mohli pokud to pri jejich nizke urovni vzdelani dovedou k nim zaujmot tam u nich, kriticke stanovisko,kde nebudou stacit primitivni nadavky,ale opravdove argumenty k veci,ktere jsou nami prvnimi valecniky alternativy tady uvadeny v zivot a ne,ze ne ANO!
   Pokud nekdo vi,zda takovy web s bezbarierovym pristupem jako NR u nasich uz nyni nepratel existuje,at z neho prinese bud komenty nebo da tu na neho odkaz,abychom ty chudaky privedli k rozumu nasimi uz legendarnimi skvelymi argumenty pro realizaci potrebnych zmen uz brzy nasi Nove republiky.. .

   Smazat
 2. SUKL se k podavani sputniku vyjadril jasne. Nema dostatek dokumentu k posouzeni. Proc Zeman nezabezpecil dostatek dokumentu u ruskeho vyrobce a vyvolaval tak plane nadeje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:38 Unknown
   Proboha, to přece nepatří do prezidentské náplně práce. Zajistit dostatek dokumentů pro SUKL. A tím ve VAS "vzbudit plané naděje". Proboha mlčte už! Bude to tak pro vás lepší. To mi věřte.

   Smazat
  2. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
  3. 9:38 to snad není úkolem prezidenta, aby sháněl dokumentaci, nebo ano? Vyjádřil jen skutečnost, že západní srágory se u nás používají hlava-nehlava a Sputnik není ani testovaný. Kdyby lidé neměli místo mozku z piva kostku, tak by se nedávali očkovat ničím. Jedinou cestou z toho marasmu je posilování imunity, volnost pohybu, procházky přírodou, sport a v lékárničce isoprinosine pro případ, že by onemocněli. Po včasném podání antivirotik se nemůže onemocnění rozvinout a virózu zvládne každý organismus sám.

   Smazat
  4. Unknowne, a ty v EU kromě Maďarska vidíš nějaký stát, který by používal Sputnik? Zeman použil to, čo je k dostání.

   Smazat
  5. Hovne 11:06, co bereš za matroš smažko? Vyměň dealera, to co si šleháš je hodně ředěný sajrajt. Tvé vyjadřování je na úrovní inkluzivního idiota z Kliniky.

   Smazat
  6. Hovne 11:06, co bereš za matroš smažko? Vyměň dealera, to co si šleháš je hodně ředěný sajrajt. Tvé vyjadřování je na úrovní inkluzivního idiota z Kliniky.

   Smazat
  7. Kdo nechce, nikdy žádné dokumenty nesežene. Od sehnání je SUKL. Rozhodli se nechat lidi virem zabíjet.

   Smazat
 3. Žádný politik, čest vyjímkám, nám neřekne osobní názor. Úředníci, včetně ministrů i premiéra vždy dají na "poradce" a jejich pohledu na preference, tedy případné ohrožení jejich "životních jistot". Také umělci a všichni, kteří jsou závislí na "cecíku".

  Všichni se autocenzurují, co tomu řeknou "nahoře" a ti nejvýš postavení, co tomu řekne zahraničí.

  Ach jó, jak si občas povzdechne, tuším "račice".

  Kde je Komenského?, naší řeči sluší říkat ano, ne, doplním nevím?

  Co si doplnit odvahu a žádat pro nás jednoduché, jednoduché odpovědi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je u politiků národních států. Což teprve když se dostanou do Brusle.

   Smazat
  2. P. Povolny, mám si změnit nick, abych to ach jo nemusela pořád opakovat? 🙂 ale myslím, že v tom jede taky Milan. Normální obyčejnou pravdu chtěl už Hus a jak dopadl. Co si fakt myslí, řeknou jen normální lidi, i němci. Který politik řekne pravdu, i nepříjemnou, toho budu volit! Za pravdu nepovazuji vyjadreni, ze si musime utahovat opasky, jak říkal Senior. Čapek zas řekl, jak by bylo ne světě ticho, kdyby lidi říkali je to, co ví.
   Možná trochu nuda, ne?

   Smazat
  3. A proooc? Myslela jsem na nick ach jo.

   Smazat
  4. Račice, protože jste se mně ptala. Nápad jsem poskytl, dračice chrlí oheň, nemá čas na ach joo. Nic proti povzdechu nemám, sám jej používám u bezejmenného.

   Smazat
  5. PS.-Račice je "ona" od raka? Když to není nick?

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. 16:21
   Jsem vám to říkal tuhle, s tou Račicí, jak jsem vás oslovil jako děvče, že mi račice asociuje dračici.
   :-) :-) :-)
   P.S. Jsem zvědav, zda mě někdo vytahá za uši, že jsem ve 3.00 nasekal hrubky. Jo, a nick "Ach jo" tady už delší dobu občas funguje.

   Smazat
  8. Racice je podle horoskopu, dracice podle čínského nejsu ani oheň virtualne nechrlim, tak nechápu. Milane, jo, byl jste 1.! Vás spíš vytahat za uši za ty "fory". PS:Cesky vojacky zargon neznám, ale vidím, že se tady, na politickém webu, dozvím věci i co nepotrebuju...Ach jo!

   Smazat
 4. PS. v tomhle je bezejmenný aspoň upřímný, Pfizer ano i násilím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Miroslav Povolný24. března 2021 9:55

   Správně.
   A každý..., opakuji každý, si ho musí nechat píchnout. I ti, co mu nevěří, i ti na které pro nedostatek nezbyde. I kdyby měli třeba chcípnout. Tak praví strana a vláda.
   Se soudružským pozdravem Unkhowno.

   Smazat
 5. Cpeš do toho moc politiku. Mělo by být v našem zájmu aby bylo co nejvíce vakcín. EU moc politizuje, není tam někdo jiný jak lidi zpravidla co nemají charakter, to je vidět dennodenně podle jejich akcí a nápadů. Rusku to může být celkem jedno, odbyt má a nakonec se předpokládá, že se bude v EU vyrábět licenčně. Aspoň v některých státech. Horší jak ostatní zcela určitě není. Když dáš do Google slova Pfizer, Johnson a Johnson a pokuta, tak zjistíš jak jsou tyto firmy stíhány za úplatky , schvalování apod. A všichni jim věří? Co když jsou ty vakcíny cinkle? Kdyby lidi nenutila situace a vládní propaganda, tak od takových firem by nekoupila z morálního hladiska ani rohlík.. EMU nevěřím zrovna tak jak nezávislému soudu v Haagu... Stačí sledovat historii a situaci a nebýt připokakaný trotl...

  OdpovědětSmazat
 6. Už od začátku pandemie je jasné, že farmaceutický průmysl je byznys a k tomu ještě proamerický. Nikomu nejde o vyléčení pacienta, ale pouze o zisk. Proto i Sputnik V byl obětí korupce v rámci světové pandemické katastrofy. Kam to dopracovala ta vysněná "demokracie"? USA chtějí vydělávat nejen na zbrojní výrobě, farmaceutickém průmyslu, ale i na plynu, jehož až zběsilé odmítání Norsd Stremu 2 jen dokazuje, že USA se snaží bez ohledu na lidské životy o postavení First Americka a přitom agresivitu připisují mírotvůrcům jako je Rusko či Čína. Jenže božské mlýny sice melou pomalu, ale věřím, že každý bude "odměněn" tím čím si zaslouží. Děsivá agresivita amerického imperialismu musí skončit!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Unknown24. března 2021 10:19
   Unknown24. března 2021 10:22

   Praskne ti žilka, Unkhowne.

   Smazat
  3. Obvykle na až tak hloupou argumentaci nereaguji. Tentokrát se zeptám Unknowna z 24. března 2021 10:22: Je válka tak slabých, jako jsou zaostalá Ruská federace a Lidová Čína s tak vyspělým a mocným jako jsou USA, je v jejich zájmu? Vždyť klepou se strachy a proto, proto žadoní o mír. A tak chtě nechtě, jsou z nich mírotvorci. A řekněte, Unknowne z 10:22, řekněte, že ne. JiH

   Smazat
 7. Jdi do řiti, čípáku, zase tady prudíš, přemřelo?

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. Celá ta strategie loutky Blatného je o očkování (drahými, pokusnými vakcínami) a bránění lidem v tom, aby se nechali léčit lacinými léky. V tom jede i ta neschopná loutka v SÚKLu, která dokonce, když Blatný se podvolil ze strachu z toho, že bude hnán před soud, nesouhlasila s používáním Iveremektinu ani v ambulancích. Blatný tedy "ignoroval" v tomto bodě stanovisko SÚKLu. Ta slepice by měla být vyhozena už dávno, a to na minutu, za sabotáž.

  OdpovědětSmazat
 10. Očkování je dobrovolné, takže kdo se chce nechat očkovat ruskou, či čínskou vakcínou, má se mu to umožnit, stejně jako postupovali v Srbsku,kde už jsou z epidemie venku. V Bělehradě můžete večer do kavárny a hospody a tady musíte sedět doma jako v kriminále a koukat z okna! Obchod se zdravím je už dlouhodobá záležitost , jak říká MUDr. Hnízdil, "nový" typ medicíny nespočívá v uzdravení , ale je snaha , aby se pacient vracel a hodně konzumoval léků a jiných medicínských výkonů!! Zrovna tak EMA nebude pospíchat, každý den , kdy se prodávají "západní" vakcíny je dobrý a provize jistě nemalé!! Pokud si někde seženete svojí vakcínu a přinesete k lékaři a podepíšete revers, tak vám bude aplikována!! Tělo je vaše a žádná darebná EMA nemůže rozhodovat, co si nechám aplikovat do těla!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Muzes letet do Ruska nebo do Ciny. Ale pocitej, ze te zpatky nikdo nepusti, pokud nebudes mit provedeny PCR test. Cinske a ruske ockovaci smakulady nejsou v Evrope schvalene.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 11. A ještě dodatek. Celá ta Pharma Lobby, i česká, je teď naladěna na nepřátelskou vlnu ohledně Ivermektinu, včetně SÚKLu a tzv. Zdravotnického deníku a jejich redaktorů (Hamplová), a to i za cenu ztráty lidských životů! A neschopná vláda jenom čumí, místo aby jednala! Nejde o to léčit, ale oočkovat - a vlastně opravdu bránit lidem aby se nechali léčit!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Forkie, nevím, jestli jsem porozuměl. Základem je prevence. Očkování a zdravý způsob života. To ostatní, když už hoří.

   V Rusku jsou taky pořádně blbí. Očkovat se nejdou, ale myslí si, že kdyby něco, v nemocnici je vyléčí. To je prostě špatně.

   Smazat
  2. 12:21

   Jasnačka, Jando, prevence očkováním vakcínami -

   přičemž covid dle jedněch mutuje, dle jiných je vyráběn, násobně rychleji, než se vakcíny vůbec dostanou na trh k širšímu použití - o vyvoji stále nových vakcín na stále nové "mutace" nemluvě.

   Jo, v Rusku jsou strašně blbí. Očkovat se nejdou, všechno mají otevřené, průmysl jede, kšefty také, ekonomika se nehroutí, a jeden "nebožtík s covidem" " tam připadá na 1 550 božtíků, zatím co u nás jeden "nebožtík s covidem" na 400 božtíků.

   Summa: Na vakcíny obecně nelze spoléhat, karanténa rovněž nic neřeší, jak je vidět na porovnání situace u nás a právě tebou uvedeného Ruska, takže jedinou nadějí zůstávají podpůrné léky a posilování imunity.
   Proč o tom tak cudně mlčíš, když máš jinak tak urputný zájem o zdraví svých spoluobčanů?

   No nic, vejvrtko. Jen tak dál. Doufám, že ti za ten vakcinační lobink dobře zacvakaj. Na zbytečně mrtvé se vyser, co ti po nich...

   Smazat
 12. Je naprosto jasně vidět, jak je tato agentura EMA trapná a směšná, protože v Polsku je Ivermektin běžně volně v prodeji v lékárně a po mém soudu je hlavní vada tohoto léku jeho nízká cena a proto by se neprodávaly jiné daleko dražší přípravky a z těch jsou ty "provize"!!! Proč najednou u nás Ivermektin zmizel z distribuce na začátku epidemie a museli jsme si jezdit pro tento lék do Polska? To nedává vůbec smysl, to je podobná instrukce jako ty rovné okurky! Kampak se nám EU potácí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi tady psal, ze jsi koupil nekolik krabic Ivermektinu, ale nyni se ukazuje, ze Ivermektin nicemu nepomaha. Tak si ho ted muzes nabouchat do trenek:-)

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Nevím jestli to by Ivermektin, ale zcela určitě to by Isoprinosin. Ten se dá pořídit volně v Polsku jako Neosin Forte. Můžete si ho zakoupit přes www.nakupy-polsko.cz. a do týdne ho máte. Funguje to perfektně. Můžete si ho koupit např. v DRMAX Polsko, zaplatit kartou a poslat ho na adresu v Polsku, kterou dostanete, a pak ho máte, jak už jsem řekl, do týdne.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 13. Diagnostivkovaný DEBILe, zase plácáš a lžeš, čípáku.
  BUDAPEST, Hungary (AP) — Hungary has emerged as a European Union leader in COVID-19 vaccinations thanks to a strategy that sought shots from Russia and China as well as from inside the bloc, spurring increasing trust in jabs from eastern nations.

  But that strategy is up against a skyrocketing rise in new COVID-19 cases and deaths blamed on a more infectious virus variant first found in Britain that is putting an unprecedented strain on Hungary’s health care system.

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 15. BUDAPEŠŤ, Maďarsko (AP) - Maďarsko se stalo lídrem Evropské unie v očkování proti COVID-19 díky strategii, která hledala záběry z Ruska a Číny i zevnitř bloku, což vyvolalo rostoucí důvěru v popíchnutí východních zemí.

  Tato strategie však stojí proti raketovému vzestupu nových případů COVID-19 a úmrtí obviňovaných z nakažlivější varianty viru, která se poprvé objevila v Británii a která představuje bezprecedentní tlak na maďarský systém zdravotní péče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezpusobuje ten narust Britske varianty v Madarsku ockovani mRNA

   kdy americti lekari prisli na to,ze virus jimi zabijen neni,nejsou to ani vakciny ale ten virus se stava odolnejsi a RESISTENTNEJSI, putuje do jinych organu sve obeti nez,pro ktere ho banda zlociinych vedcu vyrobila a nakredencovala celemu svetu,mebot nenazrani majitele velkych penez povazuji penize na social za svoje tak davaji na rozkaz toho gejce vyvrazdovat planetu a pitomci jim za to tleskaji a voli je s potleskem blaznu znovu a znovu a ocekavaji jiny vysledek, nez chaos anarchii a "pochod institucemineomarxistickych piratu",instituce prestavaji fungovat a nasazuji navic GR TV na ohlupovani OS a vnitraky CSSD na jeji vycenzurovani zn EK joura,kterou jsme navic uvolili pres ANO,BUDE LIP a nyni se k ni nehlasi,nebot tancuje "sefovi" na nose!

   Smazat
 16. 10:38
  Unknowne alias Sputnik alias Indický Běžec. Co kdydys zase odtáhl do řiti a dal pokoj? Tvoje stará, když od tebe onehdá zdrhla, prohlásila, že už ti totálně jebe z toho Sputniku. Prý jsi vykřikoval ze spaní "Sputnik" a když tě přistihla, jak jsi v noci lítal po obýváku, v řiti 4 paví péra jako antény a dělal jsi "Píííp, píííp, píííp... jako Sputnik, tak si řekla, že co je moc je příliš a odtáhla s kufrem". A teď si představ, přemřelo, že budeš očkovaný ruským Sputnikem vyrobeným v Německu!

  OdpovědětSmazat
 17. Malá ukázka z dnešní diskuze na Novinkách. Lidi už tohomají plné zuby, zvláště pana Hamáčka a Blatného:

  Petra Chalašová
  Před 41 minutami

  Jaký to je asi pocit, nařizovat 10 mil lidí, co, kdy, kde a s kým mají dělat? Jak chutná takový pocit moci? Co všechno jsou pak schopni udělat, aby o ten pocit nepřišli?? Pan Radkin Honzák v jedné ze svých knížek a myslím že i v několika rozhovorech řekl, že většina těch, co vládnou, jsou psychopati. Nezbývá, než s ním souhlasit.
  Jarmil Bezdek
  Jarmil Bezdek
  Před 30 minutami
  Petra Chalašová

  A někteří tak dokonce i vypadají!

  OdpovědětSmazat
 18. Je to přeci tak jednoduché-pánové Babiš i Blatný jsou pouze příslušníci servilního národa,kteří se prostřednictvím EU klaní svému páníčkovi za Atlantikem!

  OdpovědětSmazat
 19. Očkování je dobrovolné, takže kdo se chce nechat očkovat ruskou, či čínskou vakcínou, má se mu to umožnit, stejně jako postupovali v Srbsku,kde už jsou z epidemie venku. V Bělehradě můžete večer do kavárny a hospody a tady musíte sedět doma jako v kriminále a koukat z okna! Obchod se zdravím je už dlouhodobá záležitost , jak říká MUDr. Hnízdil, "nový" typ medicíny nespočívá v uzdravení , ale je snaha , aby se pacient vracel a hodně konzumoval léků a jiných medicínských výkonů!! Zrovna tak EMA nebude pospíchat, každý den , kdy se prodávají "západní" vakcíny je dobrý a provize jistě nemalé!! Pokud si někde seženete svojí vakcínu a přinesete k lékaři a podepíšete revers, tak vám bude aplikována!! Tělo je vaše a žádná darebná EMA nemůže rozhodovat, co si nechám aplikovat do těla!!

  OdpovědětSmazat
 20. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 21. 10:32 Je vidět unkhowne, že máte místo mozku z nenávisti kostku. Orbán především objednáním Sputniku a čínské vakcíny ukázal EU, že pokud si na něj bude vyskakovat, tak má za zády Rusko a Čínu a ty ho podpoří. Kdybychom nebyli blbci od přírody, udělali bychom to samé. Takže zapojte ten 1 závit co máte v hlavě a místo nadávek se pokuste trošku přemýšlet. I kdyby jset se po...l do výšky, nic na tom nezměníte, že ušáci skončí na smetišti.

  OdpovědětSmazat
 22. Právě všechny podrazy našich euroatlantických přátel v lidech vzbuzují nedůvěro, že konají podle lékařské etiky. To stálé strašení lidí už vším možným, přivádí občany do nejistoty. I ten nejobyčejnější pracující si je vědom, že v současnosti nejsme schopni si vyrobit ani dostatek základních potravin a posuzuje to jako moderní otroctví. Doufám, že Klaus st. pochopil co svým dílem tady pomáhal vybudovat a bude se, jak řekl u XTV, snažit pomoci spojit všechna uskupení, kterým jde o České zájmy na prvním místě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Když už i na Novinkách popisují ten, s prominutím chlív, tak to už je opravdu co říci. Astra z Holandska si zašila 29 tisíc dávek v Itálii pro Británii. Tady už to jde opravdu na kudly.

   Smazat
  3. Oprava: Spletl jsem se o pár nul. V Itálii si Astra zašila ne 29 tisíc, ale 29 MILIÓNŮ dávek vakcíny. Inu spojenectví a pevná jednota západních demokracií v plné parádě.

   Smazat
  4. 11.48
   Zdravím, kmete!
   Mám toho našeho Mikuláše (Santa Klaus, ne?) rád jak pazdero v prdeli, ale vypadá to, že k stáru drobátko zmoudřel. Sice mu to trvalo, když mu letos bude osmdesát, ale aspoň tak.
   Jo, a zaregistroval jsem ještě jednu zajímavou okolostojíčnost. Tedy krom obočí a la Brežněv.
   Vůbec poprvé co mě Mikuláš sere, u Xavera působil dojmem, že je sám za sebe, člověka Klause, a nehraje roli politika Klause.
   Uvolněná mluva i gesta, živé reakce... vlastně působil mladistvěji než před třiceti lety, když v politice začínal. Teda aspoň na mě.

   Smazat
 23. A vy, Kastelane 24. března 2021 11:12, jste také přesvědčen, že to, jak konají vlády všech (co vím) Covidem 19 zasažených zemí, že tak konají pro pocit moci? Podle mého, ta dáma co si to myslí má problém. Problém pro psychiatra. Vám to uniká? JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JiH-u
   Problém pro psychiatra jste vy. A to mi neuniká.
   takový génius a má s každým problém, včetně administrátora stránky. Zkusil jste už o sobě někdy přemýšlet?

   Smazat
  2. Kastelan24. března 2021 12:12, argumentujte laskavě k věci. Skutečně se domníváte, že všechny ty vlády, co konají vůči Covid 19 obdobně, konají tak kvůli svému pocitu moci? Bude mi stačit ano, nebo ne. Děkuji. JiH

   Smazat
  3. Pánové, zas se vám do toho pletu, pardon. Shodli byste se se mnou na pocitu bezmoci?
   Clanek:Ten "novy" lek od merck je prý ivermektin pod jiným odpuzujícím jmenem.

   Smazat
  4. Račice24. března 2021 16:14, nemám pocit bezmoci. Vím, jak jsem bezmocný. Snažím se vědět, co nejlépe se orientovat a tak možnosti hledat. Zlostným pokřikem bez valného obsahu nic moc nepořídím, nic, o co by bylo co stát, nezískám. Vytrvalá, drobná ale promyšlená, stále promýšlená práce většího a většího počtu skutečně srozuměných lidí je cestou k úspěchu. Přiblíží den možné proměny kvantity v kvalitu. JiH

   Smazat
  5. Jejda jihu, vyjádřila jsem se úplně špatně, to vyznělo úplně jinak. Já myslela spíš na to, že v těch opatřeních politiku bez účinku citim pocit jejich bezmoci, chechta se jim minivir. A tak si pěstují ego na zákazech a sankcích Ok - to je moc nebo svévole. Pomlouvani leku je zlocin, nechapu, ze jim to prochazi, a to ve vsech zemich sveta. Vsude se o lecich na virozy tak nejak hluboce mlci.My k pocitu bezmoci nebo porazenectvi nemáme důvod. Ale dík za odpověď.

   Smazat
  6. JiH-u 13:05
   Právě že argumentuju k věci. Jste nemocný a měl byste navštívit psychiatra. Sorry jako.

   Smazat
  7. Račice 16:14
   Ano, je to skutečně pocit bezmoci. Tři neschopní dementi drží celý národ v šachu. A čím víc se jejich naprosto neúčinná opatření míjí s nějakou pozitivní účinností, tím vymýšlejí další a horší nesmysly. Nestačí to, že nás uvaili prakticky na rok do domácího vězení, teď ještě chtějí v tom vězení ty chudáky kontrolovat policisty. To je vážně něco neslýchaného, co si může takové hovado na postu ministra vnitra dovolit. Něco takového si nedovolili ani komunisti. A potom se tu ještě najde nějaký psychicky labilní trouba, který tomu tleská, podle systému chcípla mi koza, nevadí, hlavně že tobě chcípnou dvě. Mám na jihu Moravy pozemek, potřebuju dělat jarní práce, porýt zahradu, prořezat stromy, ošetřit vinohrad. Nikoho bych neohrožoval, jídlo si dovezu s sebou, s nikým nepřijdu do styku. Opatření pana Blatného považuju za naprosto stupidní. Když ty práce neudělám teď, už to můžu rovnou vykácet. No pánové, spočítáme vám to u voleb, to si pište.

   Smazat
  8. A ještě jednou pro unhowna aby viděl, že nejen já ale i poměrně známí lidé v oblasti politiky mají stejný názor a pocit.
   Toto je úvodní titulek Protiproudu...myslím že pan Hájek není takový lúzr jako pan JiH:
   Politika

   "Covidem k inflaci a socialismu: Svoboda je svržena. Zachráníme vás i kdybyste měli pochcípat. Válka státu proti národu. Smrt včera, smrt dnes. Lživá humanistická demagogie."

   Smazat
  9. Vinohrad je zdravější než být v brne, ty zákazy přejezdu mezi okresy jsou drsný, několik známých, co jsou v důchodu, stihlo odjet na chalupy před uzaverou a zůstat tam, ale ne vsichni, no. Bylo to i jinde po evropě, všude stejný blazinec. Může se za rodinou nebo jestli tam musite k nejakemu doktorovi a pak tam zůstat. Vlada chce nouzový stav prodloužit, vir stejně pořád je, tak snad pomůže zas hezké počasí nebo to očkování, kdo chce. Známá v srn neveri, že na podzim budou volby do bundestagu. Uvidime, jak to bude i jinde. Dobrou noc.

   Smazat
  10. Kastelane 24. března 2021 22:05, jestli si nedovedete s legalizací své cesty na pozemek ve vlastnictví, na kterém hospodaříte poradit, tak jste to Vy, kdo se ocitá v pozici losera. Já takový problém nemám a cestuji šesti okresy. Celkem výjimečné kontroly nic víc, než že zdržují. Když vás řešení nenapadá, obraťte se na právníka. Podotýkám, že karanténní opatření považuji za oprávněná a možnosti výjimek nezneužívám. A nefňukám. JiH

   Smazat
  11. 1..37
   Ne, nefňukáte. Jen blbě machrujete, jako ostatně téměř vždy.
   A pokud vám přijdou oprávňené obavy diskutujících jako fňukání, jste nejen blbej machr, ale k tomu ještě duševní kripl, pro kterého je existence bez bez dehonestace druhých nepředstavitelná.
   Fuj!

   Smazat
  12. Známý napsal čestné prohlášení, ze jede z vaznych duvodu a nebude delat nic jineho, nez slibil (nakup rodicum) a měl to připravené pro poldy na hranicích okresu. Myslim, ze nutne prace na pozemku je duvod. Aspoň v rakousku byl v zimě důvod shrnování sněhu že střechy chalupy. Zjistite si to, kastelane, ať jste trochu v klidu.

   Smazat
  13. Račice 13:17
   Není, Hamáček to řekl jasně. Ani vlastnictví nemovitosti a práce na zahradě je nezajímá. Možná tak, že by to shořelo...Jinak je to všechno obcházení zákona, tak ten kdo machruje že projíždí okresy, porušuje zákon a nebo to má v popisu práce. Jedině tak je to možné.

   Smazat
 24. Ty Sputnik alias Unknow, co říkáš na to že budeš očkovaný ruským Sputnikem?

  OdpovědětSmazat
 25. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 26. Unknowne, nemáš pravdu. Maďarsko má malou proočkovanost Sputnikem, nejvíc se očkovalo Astrou. Ani celková proočkovanost není tak vysoká, jako třeba v Anglii. Vyšší proočkovanost má Německo, většina Pfizer .. a proč tam nastupuje třetí vlna?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přisadím si. Protože Pfizer prodává produkci do světa.

   Smazat
 27. Pane Schneider, naše vláda nám chce jen dobro!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano pane J.J:mate pravdu a je tu i nove heslo vlady

   JE TEZKE BYT V PARLAMENTU DEBILEM,KONKURENCE JE TAM VELKA!

   Smazat
  2. J.J.
   Zase kalíš vodu. Asi z toho máš legraci.
   Zavolala mě žena, pojď se podívat na Ondráčka (v tv já ji nesleduji jen vzácně).
   Ondráček z KSČ.
   Souhrnem zhruba:
   Pane Blatný, jak je možné že se objednávaly vakcíny ještě nepovolené Emou a blokujete objednání dalších vakcín před schválením, např. Sputnik anebo vakcín z Číny, byl by časový náskok v dodávce.Jste vlastně nasazená kukačka v hnízdě.
   Odpověď Blatného:
   Kukačka je evropský pták, což mě nevadí a na východ od nás je čajka.
   Tak se chová ministr?

   Smazat
  3. Lubezi, i Krteček pochopil ironii.

   Smazat
  4. Miroslav Povolný 19:40
   Nápodobně i Krteček pochopil...

   Smazat
  5. Pokud o vtip. Marný, jak vidím.

   Mimochodem, je treba zvolit i snesitelné blby s vyšším volebním a koaličním potenciálne, než to našupat kdekomu, kdo skončí v parlamentu v opozici a bude ještě rád.

   Ještě k tomu vtipu. Je jeden slovenský...
   "Vláda chce len naše dobro. Proboha ľudia nenechajme si ho vziať!"

   Smazat
  6. To neni vsechno valecnici.Jsem toho nazoru,ze kdyby bozi mlyny vedely,co to mame za Parlament,

   a to dokonce nami zvoleny,tak by si tamni obsada musela jit snad cela opakovat zakladku!

   Smazat


  7. "Vy chcete moje dobro? Proboha, nechte mi ho!"
   Tak tohle jsem si jako puberťák kdesi přečetl ještě za totáče. A pak to, při nejbližší příležitosti, použil na své rodiče.
   Nejspíš to bude starý československý vtip.

   Smazat

 28. Rovněž ani slovo o možné léčbě zejména v počátku onemocnění, ani slovo o tom, že MZ a SUKL blokují dostupnost laciného 40 let starého léku s minimem vedlejších účinků, který doporučil již 20.3.2020 profesor Beran včetně detailního popisu účinku a dávkování (https://www.orthodont-cz.cz/data/files/Isoprinosine-informace%20pro%20zdravotn%C3%ADky.pdf , naproti tomu propaganda drahého rychloléku Bamlanivimab z ciziny aniž by kdo tušil jaké nebezpečí vedl. účinků v sobě nese, o tvrdé propagandě očkování nemluvě, od našich mocných bojkot laciných a ověřených léků a naopak propaganda drahých rychloléků a vakcín u kterých až čas ukáže.....to už není náhoda ale ............

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. J.J. jak jste dospěl k takovému zjištění? Přes všechny výtky ke Klausovi st. vítám jeho iniciativu, spojit všechny partaje a malá uskupení, co se snaží prosazovat České zájmy na prvém místě, proti zlu Pirátů.

   Smazat
  3. To byl vtip, pradědo.

   Smazat
  4. PRADEDO,mate pravdu, jedine "Sjednoceni" je mozne nad tim,ze si daji

   ti nasi "zastupitele"do svych bobkovych listu nas obcansky blok navrhu NARODNIHO PROGRAMU VOLICU(NPV) z nehoz vynika zejmena prvni bod prosazovany i SPD programem to jest

   CHCEME RASANTNI ZMENU REZIMU!

   Druhy bod je rovnez OK!

   CHCEME OBCANSKOU PRIMOU DEMOKRACII IHNED
   a to ve forme bezbarieroveho otevreni zablokovanych diskuznich rubrik u VSECH polit.subjektu,ktere chteji byt zvoleny,aby nebloudili a nevymlouvali,ze neznaji vuli investora tj vuli lidu potažmo VULI BOZI a v tom mame prima husitskou tradici

   No ni?

   Smazat

  5. 16.19

   On má Janda s tím zlem Pirátů, coby jejich volič, takový malý problém, kmete.
   Tohle vytrousil před pouhými dvěma měsíci a fous:

   *******************************
   Pod článkem "Dvě podoby současného..." z 16.1.21

   J.J.16. ledna 2021 20:11
   Proč jste mi už dvakrát smazali beze stopy můj komentář, že ani jeden druh tzv. patriotismu coby voličovi Pirátské strany není pro mě? Co je na tom škodlivého, když jsem napsal, že jsem globalista a že než jakýsi nebezpečný "patriotismus", což je mizící spoločenská kategorie, byste měli přijmout například Islam nebo hodnoty progresivního liberalismu, který spojuje národy?
   Co je na tom tak škodlivého, vždyť stejné názory mají miliony českých voličů! Jestli nakonec ten běžec nebude mít pravdu, že tady mažete normální příspěvky. Moc jste mě sklamal Václave Dvořáku. A rád bych připoměl, že tohle píšu nejen pro vás, ale hlavně pro ostatní diskutující.
   *******************************
   No a teď se činí a kroutí tu tam, tu onam, a oblbuje a ohlupuje a najednou mu jde o české zájmy a zdraví národa a kdesi cosi. Prostě vejvrtka. A věřím, že zadara tady diskutujícím klíny do hlavy nevtlouká.
   Kontrolní otázka:
   V čím zájmu na webu SPD, který je k Loupežníkům vyhraněně nepřátelský, tady ten Trojský kůň Pirátů J.J. řehtá? Co myslíte?
   Pravda, teď si vzal na paškál fandy Sputniku a moudře jim ho rozmlouvá, že budou covidpasy a že se Sputnikem nevycestují atakdál atakdál, ale, všimněte, o co více furt dokola mele o prevenci a vakcinaci, o to cudněji mlčí o podpůrné léčbě léky. A už vůbec nejvíc mlčí o Isoprinosinu, s jeho půlstaletou prověřeností.
   No, aby také ne! Eurounijní korupční farmaceutický cecík z kterého bumbá by mohl vyschnout! A co by si pak počal?
   Hm... vlastně vím co. Přisál by se na jiný struk, jako každý politický hochštapler.
   Takže tak. To vidím.

   P.S.
   Na druhou stranu mě blaží, že Jandovi mohu být tímto svým dnešním příspěvkem prospěšný. Myslím tím jak apeluje na pana Dvořáka:
   "A rád bych připoměl, že tohle píšu nejen pro vás, ale hlavně pro ostatní diskutující."
   No a mě najednou přišlo tak nějak líto, že by ta jeho moudrá slova v citovaném článku mohla zapadnout v čase a ti ostatní diskutující, které zmiňuje, by o ně byli ochuzeni.

   Smazat
  6. Jo, a zapomněl jsem. Ne "bychom měli přijmou", ale "byste měli přijmout např, islám...etc".

   Inu, holt to už není Čech, ani Slovák, ale Evropan, tenhleten náš vykutálenej Janda.

   Smazat
 29. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 30. V Rusku byla spuštěna nová továrna na výrobu vakcíny Sputnik V. Továrnu postavila největší ruská farmaceutická firma R-pharm ve městě Jaroslavl. Nová továrna bude vyrábět 2-3 miliony dvojdávek vakcíny týdně. Ještě jeden další výrobní závod je ve výstavbě nedaleko Moskvy a bude spuštěn na konci jara.
  Naočkovat všechny zájemce chce Rusko před začátkem podzimní sezóny, cca do konce srpna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Včera večer jsem to zregistroval na ruských webech. Putin několikrát zdůraznil, že očkování je dobrovolné a každý si může vybrat vakcínu jakou chce a jaká bude k dispozici. A jak Astra tak Pfizer jsou v Rusku schváleny. Chtějí vyrobit až 650 miliónů dávek ročně.

   Smazat
  2. Prohlášení Peskova: Prezident Putin byl očkován jednou ze tří ruských vakcín. Dnes normálně pracuje. Unknown je debil. To sice Peskov neřekl, ale to zde všichni víme.

   Smazat
  3. 15:40 Proc by se mela v Rusku vyrabet vakcina Pfizer nebo Astra Zeneca, kdyz maji Rusove nepreberne mnozstvi vlastnich v dostatecnem mnozstvi?

   Smazat
  4. To máte pravdu bezejmenný 19:12, proto je prodávají do světa.

   Smazat
 31. Unknovne 15:59 ty HOVNIVÁLE kdy tě Koudelka vyzNamená nějakým neřádem ty ČUČKAŘI.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Včera jsem dostal vynadáno od pana Dvořáka, že na toho trotla reaguju a po vymazání pak diskuse vypadá jak z Marsu. A unknown bude vymazán. takže ignorovat.

   Smazat
 32. Zajímavý článek ohledně IVERMEKTINU na francouzském webu, text lze převést do češtiny.
  https://qactus.fr/2021/03/17/q-videos-big-pharma-est-en-train-denterrer-livermectine/

  OdpovědětSmazat
 33. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 34. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 35. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 36. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 37. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 38. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 39. EU by už teď měla myslet na nákup Sputniku, burcuje bavorský premiér
  Evropa musí co nejvíce zrychlit schvalování ruské vakcíny Sputnik V a již nyní se musí věnovat nákupu tohoto preparátu proti nemoci covid-19. Po čtvrtečním jednání premiérů německých spolkových zemí, ke kterému se připojila i předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, to prohlásil bavorský ministerský předseda Markus Söder.„Je nezbytné zrychlit schvalovací proces, obzvláště u Sputniku,” řekl Söder. „Ale co je důležitější, protože schválení je podle mě jen otázkou času, Evropa už teď musí přemýšlet, jak toto očkování koupí. Není možné, aby se čekalo na schválení a teprve poté nakupovalo,” zdůraznil.Söder rovněž uvedl, že vzhledem k potížím s produkcí Sputniku V je důležité poskytnout Rusku nabídku na výrobu preparátu v Německu. Podle agentury Interfax se již Rusko s Německem dohodlo; jméno německé firmy, která bude látku vyrábět, ale zveřejněno nebylo. Sputnik V je nejvíce spojován s biofarmaceutickou firmou IDT Biologika ze sasko-anhaltského souměstí Dessau-Rosslau.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Začínám,Hodného člověka, z něčeho podezřívat.
   Ještě nevím z čeho, stálý autocenzurní dopisovatel s opakováním jednoho a toho samého.

   Smazat
  2. 21:39
   Hm... já ho podezírám z osamělosti a jeho aktivitu za únik z ní.
   Navíc, a nevím proč, HO mám instinktivně za JI. Ale možná se mé instinkty mýlí. Nevím. Prostě mám z jeho osobnosti, jak se zde prezentuje, takový pocit.
   Nic proti, jeho - její věc. Jen mi to někdy vrtá hlavou, páč jsem zvědavej jak opice.

   Smazat
  3. Nebo nosál, ten je snad ještě zvědavější. V ZOO v Ústí, když zdrhli z oplocenky, mi vlezli i do baťohu.

   Smazat
 40. Unknowne 19:50 ty HOVNIVÁLE ty jsi určitě "KOMOUŠ" proto ta urputná snaha to odčinit. Připrav se, brzy se budou znova otáčet vesty, aby jsi nezaspal.

  OdpovědětSmazat
 41. Teď má problém EMA , protože je jasné , že pochybila a bude se potýkat s propadem důvěryhodnosti, což je u posuzování léků a léčivých přípravků a vakcín ta nejdůležitější devíza!! Jasně také přijde obvinění z hypotetické podpory od výrobců ve formě provizí a jiných korupčních podpor!! Nijak bych se ani nedivil, protože kde jde o prachy , jde morálka a nějaké lidské "chápání" i když jde o léky , stranou!! To se jedná také o komisi EU a můžeme pokračovat na národní úroveň , Ministerstvo zdravotnictví a SÚKL!!! Můžeme si myslet o prezidentovi Zemanovi co chceme, ale má pravdu!! V okamžiku kdy EU hanebně selhala a nezajistila dostatek vakcín a přímo tak ohrozila občany ČR na životě , je nutné se ihned postarat o adekvátní náhradu, což jsou v tomto případě vakcíny z jiných zemí, Ruska a Číny, eventuelně dalších výrobců!!! A zde je na vině také vláda, premiér Babiš a ministr Blatný, který nevím z kterých pohnutek chtějí blokovat nákup vakcín z Ruska a Číny!! Očkovat je nutné a orgány EU je potřeba popohnat k soudu , aby se odpovídali ze svého selhání , protože to není náhoda, to je pochybení konkrétní osoby!!

  OdpovědětSmazat
 42. Víte vážený pane, jaký je rozdíl mezi lobistou a tím kdo vám něco nutí? Ema zaučení není lobistou. Je to jenom převodní páka pro prosazování určitých zájmů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Blatný je pohon té páky.
   Hm. Je to paráda, takový dobrý ouřada.

   Smazat
  2. Děkuji Hodný člověče, napsal jste to hezky. Já už na to upozorňuji dlouho ale mám problémy s pravopisem a tak to některé diskutující rozčiluje.

   Smazat
  3. Neboj se překlepů, seš jenom člověk a né mašina.

   Smazat
  4. 7,35
   Kmente, ujišťuji vás, že normální diskutéry to nerozčiluje, jen některé - a že to rozčiluje právě tento druh diskutérů, vás opravdu nemusí trápit.
   Slovní projev máte kultivovaný a že sekáte "y" i v životném rodě, to by měl každý normální člověk akceptovat. Protože z celkové dikce pochopit že nejste žádný blbec a že máte co říct.
   Moje nežádaná rada? Serte na machry a kretény.


   Smazat
 43. EU by už teď měla myslet na nákup Sputniku, burcuje bavorský premiér
  Evropa musí co nejvíce zrychlit schvalování ruské vakcíny Sputnik V a již nyní se musí věnovat nákupu tohoto preparátu proti nemoci covid-19. Po čtvrtečním jednání premiérů německých spolkových zemí, ke kterému se připojila i předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, to prohlásil bavorský ministerský předseda Markus Söder.„Je nezbytné zrychlit schvalovací proces, obzvláště u Sputniku,” řekl Söder. „Ale co je důležitější, protože schválení je podle mě jen otázkou času, Evropa už teď musí přemýšlet, jak toto očkování koupí. Není možné, aby se čekalo na schválení a teprve poté nakupovalo,” zdůraznil.Söder rovněž uvedl, že vzhledem k potížím s produkcí Sputniku V je důležité poskytnout Rusku nabídku na výrobu preparátu v Německu. Podle agentury Interfax se již Rusko s Německem dohodlo; jméno německé firmy, která bude látku vyrábět, ale zveřejněno nebylo. Sputnik V je nejvíce spojován s biofarmaceutickou firmou IDT Biologika ze sasko-anhaltského souměstí Dessau-Rosslau.

  OdpovědětSmazat
 44. Teď má problém EMA , protože je jasné , že pochybila a bude se potýkat s propadem důvěryhodnosti, což je u posuzování léků a léčivých přípravků a vakcín ta nejdůležitější devíza!! Jasně také přijde obvinění z hypotetické podpory od výrobců ve formě provizí a jiných korupčních podpor!! Nijak bych se ani nedivil, protože kde jde o prachy , jde morálka a nějaké lidské "chápání" i když jde o léky , stranou!! To se jedná také o komisi EU a můžeme pokračovat na národní úroveň , Ministerstvo zdravotnictví a SÚKL!!! Můžeme si myslet o prezidentovi Zemanovi co chceme, ale má pravdu!! V okamžiku kdy EU hanebně selhala a nezajistila dostatek vakcín a přímo tak ohrozila občany ČR na životě , je nutné se ihned postarat o adekvátní náhradu, což jsou v tomto případě vakcíny z jiných zemí, Ruska a Číny, eventuelně dalších výrobců!!! A zde je na vině také vláda, premiér Babiš a ministr Blatný, který nevím z kterých pohnutek chtějí blokovat nákup vakcín z Ruska a Číny!! Očkovat je nutné a orgány EU je potřeba popohnat k soudu , aby se odpovídali ze svého selhání , protože to není náhoda, to je pochybení konkrétní osoby!!

  OdpovědětSmazat
 45. U očkování Astrou Zeneca je možné jako ve sportce vyhrát hlavní cenu a to je pomníček na Olšanech!!!

  OdpovědětSmazat
 46. Máme dluh cca 500 miliard a to ještě zdaleka není konečný účet a potřebujeme 52 kusů dalekonosných děl z Francie za miliardy! Já si tak broukám pod vousy a nebudu daleko od pravdy, že prostě vzali provize, tak teď se musí nakupovat , kdyby čert na koze jezdil!

  To by bylo vakcín, místo naprosto nepotřebných děl!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děla nutně potřebujem! Letěj sem nový mutace a je třeba je sestřelit!

   Smazat
 47. Očkování je dobrovolné, takže kdo se chce nechat očkovat ruskou, či čínskou vakcínou, má se mu to umožnit, stejně jako postupovali v Srbsku,kde už jsou z epidemie venku. V Bělehradě můžete večer do kavárny a hospody a tady musíte sedět doma jako v kriminále a koukat z okna! Obchod se zdravím je už dlouhodobá záležitost , jak říká MUDr. Hnízdil, "nový" typ medicíny nespočívá v uzdravení , ale je snaha , aby se pacient vracel a hodně konzumoval léků a jiných medicínských výkonů!! Zrovna tak EMA nebude pospíchat, každý den , kdy se prodávají "západní" vakcíny je dobrý a provize jistě nemalé!! Pokud si někde seženete svojí vakcínu a přinesete k lékaři a podepíšete revers, tak vám bude aplikována!! Tělo je vaše a žádná darebná EMA nemůže rozhodovat, co si nechám aplikovat do těla!!

  OdpovědětSmazat
 48. Boeing 737 max měl také všechny testy a schválení a stálo to život více jak 300 lidí a stejně to může dopadnout s Astrou Zenecou. Všechny dnes používané vakcíny mají pouze "podmíněné" schválení k aplikaci ,včetně Sputniku V , protože nemohla proběhnout plná testace , vzhledem k časovému limitu, takže nesplňují požadavky na vakcíny jinak kladené! Proto také žádný výrobce nedává záruku a nebere odpovědnost za škody, takže jsme svým způsobem "pokusní králíci" všichni a to je cena za včasné potlačení epidemie! Bude během roku, možná, že déle, další vlna očkování , již "trvalými" vakcínami, které budou účinné na všechny mutace kovidu a také budou chránit déle než 10 let, současné vakcíny jsou provizorní, chrání asi rok, ale jinak to udělat nelze.

  OdpovědětSmazat
 49. Žádný výrobce vakcín na kovid nedává záruku a neručí za škody, protože žádná z používaných vakcín nemá úplné a předepsané schválení , jsou schváleny pouze "podmíněně" , nebyl čas , aby testace proběhla v celém rozsahu, takže bohužel "hlavním" kritériem pro schválení je politika , kšeft a provize!!! Nějaké zdraví občanů je až na osmnáctém místě!!! Je to smutný příběh!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Dobrem pro lidi" se ohání snad všichni politici. Do onoho "dobra" se dnes zabalují ty nejhorší zvěrstva, která jsou na lidech páchána. Pro dobro prostých Iráčanů byl napaden Irák. Milion mrtvých. Pro dobro Libyjců byla rozvrácena Libye. Statisíce mrtvých a ještě nejsme u konce. Stejný důvod se stejným výsledkem najdeme i u Sýrie.
   Proto doporučuji všem být velmi opatrný, pokud je rozhodnutí politiků vysvětlováno "naším dobrem". Protože naše skutečné dobro, bez uvozovek, je skutečně to poslední v dlouhé řadě důvodů pro jejich rozhodování.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 50. Značná část diskutérů evidentně nerozumí psanému textu. Tak ještě jednou a pomalu.
  1) Pokud neschválí jakýkoliv lék EMA, může si ho jakákoliv země schválit sama prostřednictvím vlastního lékového úřadu. U nás je to SÚKL.
  2) Aby mohl SÚKL konat, musí dostat příkaz od ministra zdravotnictví. Pokud ten onen příkaz vydá, SÚKL si vyžádá od výrobce příslušné dokumenty.
  3) Nevšiml jsem si, že by výrobce všech vakcín rozdávali dokumenty o vývoji, výrobě a testech každému na potkání. Jsou poskytovány na požádání příslušného schvalovacího úřadu.
  4) Pokud by Blatný vydal příkaz, SÚKL by si vyžádal příslušné dokumenty od výrobce Sputniku a mohl by zahájit proces schvalování (nebo odmítnutí). Ale Blatný direkt odmítl onen příkaz dát.

  Tak že reakce Zemana na takové chování byla ještě velmi mírná. Hypokratova přísaha, zdá se, nebyla tím jediným, co Blatný porušil. Asi by stálo za pozornost prověřit i jeho majetkové poměry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dneska to más Unkowne alias Indický běžec o hodně horší, než se stačíš uprdnout, už jsi smazán!!! Musíš se více snažit , jinak o tu postel v Bohnicích přijdeš!!

   Smazat
  2. Pane Zhnusenÿ,
   nepatřím k davu, který hledá viníky, ale systém razítek a delegování odpovědnosti působí chaos. Navíc my nevdělaní ve virologii jsme zavaleni protichůdnými "pravdami" profiodborníků, což logicky vede k polarizaci, k ignorování i dobrÿch rad a nakonec k občanské neposlušnosti.

   Smazat
 51. Pane Dvořák je potřeba uklidit, zase se tady rozrostl ten plevel Unknown , zaplacený trolík od "vakcín". Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 52. Ty, Sputnik, táhni už do řiti, než ti do ní fakt někdo nakope. Neplatíš, čípáku, ale furt otravuješ, přemřelo.

  OdpovědětSmazat
 53. Máme dluh cca 500 miliard a to ještě zdaleka není konečný účet a potřebujeme 52 kusů dalekonosných děl z Francie za miliardy! Já si tak broukám pod vousy a nebudu daleko od pravdy, že prostě vzali provize, tak teď se musí nakupovat , kdyby čert na koze jezdil!

  To by bylo vakcín, místo naprosto nepotřebných děl!

  OdpovědětSmazat
 54. Velice se podivuji Unknownovi , alis Indický běžec, že sem něco píše, když ví, že bude během hodiny smazán!! Jde o psychickou poruchu, tento patologický,prolhaný a sprostý grafoman, je praktickou ukázkou duševního onanisty , kdy mu dělá potěšení, jak "trpí" , když provádí sebemrskačství a potom může vykřikovat svoje sprosťárny!! On jenom v roztoužení duše čeká, až bude smazán a dojde u něj k patologickému orgasmu a uspokojení!

  OdpovědětSmazat
 55. EU by už teď měla myslet na nákup Sputniku, burcuje bavorský premiér
  Evropa musí co nejvíce zrychlit schvalování ruské vakcíny Sputnik V a již nyní se musí věnovat nákupu tohoto preparátu proti nemoci covid-19. Po čtvrtečním jednání premiérů německých spolkových zemí, ke kterému se připojila i předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, to prohlásil bavorský ministerský předseda Markus Söder.„Je nezbytné zrychlit schvalovací proces, obzvláště u Sputniku,” řekl Söder. „Ale co je důležitější, protože schválení je podle mě jen otázkou času, Evropa už teď musí přemýšlet, jak toto očkování koupí. Není možné, aby se čekalo na schválení a teprve poté nakupovalo,” zdůraznil.Söder rovněž uvedl, že vzhledem k potížím s produkcí Sputniku V je důležité poskytnout Rusku nabídku na výrobu preparátu v Německu. Podle agentury Interfax se již Rusko s Německem dohodlo; jméno německé firmy, která bude látku vyrábět, ale zveřejněno nebylo. Sputnik V je nejvíce spojován s biofarmaceutickou firmou IDT Biologika ze sasko-anhaltského souměstí Dessau-Rosslau.

  OdpovědětSmazat
 56. Pane Dvořáku, dotaz. Kdy už bude NR na nové platformě, aby už byl konečně klid od toho najatého, provokativního, práskačského trolla, oficiálně diagnostikovaného MUDr. Davidem jako DEBIL?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

   Smazat
 57. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 58. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 59. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 60. Teď má problém EMA , protože je jasné , že pochybila a bude se potýkat s propadem důvěryhodnosti, což je u posuzování léků a léčivých přípravků a vakcín ta nejdůležitější devíza!! Jasně také přijde obvinění z hypotetické podpory od výrobců ve formě provizí a jiných korupčních podpor!! Nijak bych se ani nedivil, protože kde jde o prachy , jde morálka a nějaké lidské "chápání" i když jde o léky , stranou!! To se jedná také o komisi EU a můžeme pokračovat na národní úroveň , Ministerstvo zdravotnictví a SÚKL!!! Můžeme si myslet o prezidentovi Zemanovi co chceme, ale má pravdu!! V okamžiku kdy EU hanebně selhala a nezajistila dostatek vakcín a přímo tak ohrozila občany ČR na životě , je nutné se ihned postarat o adekvátní náhradu, což jsou v tomto případě vakcíny z jiných zemí, Ruska a Číny, eventuelně dalších výrobců!!! A zde je na vině také vláda, premiér Babiš a ministr Blatný, který nevím z kterých pohnutek chtějí blokovat nákup vakcín z Ruska a Číny!! Očkovat je nutné a orgány EU je potřeba popohnat k soudu , aby se odpovídali ze svého selhání , protože to není náhoda, to je pochybení konkrétní osoby!!

  OdpovědětSmazat
 61. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA ZEMĚ SNŮ !!!!!!
   Američan zavraždil svého dědečka, při výslechu vytáhl z kapsy jeho uši Otřesný případ vraždy museli o víkendu řešit floridští policisté. Třicetiletý Kolby Parker zavraždil svého 77letého dědečka a následně mu odřízl uši. Policistům vrah následně sdělil, že si jeho dědeček přál být na věčnosti s babičkou a že už „přišel jeho čas“.

   Smazat
  2. Kacho 10:03, joo to se jim to žije, když jim jiní půjčují a berou "desátky" z dolaru. Přes koho myslíte?

   Smazat
 62. Svědectví českého občana, jak v Rusku zvládají epidemii Covid-19, které uvádíme v celém znění v nepozměněné formě.

  Právě jsem se vrátil z krátké služební cesty z Ruska, konkrétně z 20ti milionové metropole Moskvy a nedá mně to, abych se s Vámi nepodělil jak si tam ti Rusové žijí v té strašné době kovidové, když tedy podle našich mainstream médií jim vše kolabuje, hlavně zdravotnictví a ta strašná podvodná vakcína nefunguje...

  Takže po příletu a cestou do centra Moskvy klasické zácpy. Po ubytování krátká vycházka a světe div se večeře v otevřené restauraci plné lidí. Vše je otevřeno, obchody, centra, restaurace, kavárny, kluby, kina i divadla. Život funguje naprosto normálně, vše otevřeno.

  Většina ale poctivě nosí roušky nebo respirátory.Všechny sporty i naše sportovní střelba fungují také.

  Rusko dnes má na 100 tisíc obyvatel 100 pozitivních. Mluvil jsem osobně s mnoha lidmi a všichni jsou víceméně v klidu a v pohodě. V lékárnách mají mnoho různých léků (tablety proti virovým onemocněním). Vakcína Sputnik V je očkována starým lidem a těm, kdo mají zájem, zcela bez problémů a je jí dostatek. Dokonce i mně nabízeli možnost bezplatné vakcinace. Nyní finálně testují novou vakcínu Sputnik Light.

  Každý večer v tv jedou reklamy jakým způsobem se mají lidé a starší lidé preventivně bránit onemocnění, tedy užívat vitamíny C, D a Zinek, pít dostatek tekutin a každý den být na čerstvém vzduchu a také nosit roušky nebo respirátory a mít pohybové aktivity.
  Testování PCR testy z dutiny ústní nebo nosu probíhá také témeř všude, bez front a davů.

  A teď to hlavní! Ceny testů PCR! Testy PCR jsou ve třech cenových úrovních pro samoplátce.

  PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 24 hodin je v převodu za 550,- Kč.
  PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 3 hodin je v převodu za 750,- Kč.
  No a pecka největší, PCR stěr z dutiny ústní i nosu s výsledkem do 90 minut je za celých 1000,- Kč.


  TO PÍŠI PROTO, ABY JSTE VĚDĚLI, JAK NÁS TADY DOMA V ČR NESTOUDNĚ OKRÁDAJÍ!!!!!

  Já jako samoplátce před touto cestou jsem za PCR test se špejlí strčenou asi až do mozku a mezinárodním potvrzením s výsledkem čekal 24 hodin a zaplatil 1700,- Kč!!!!!

  Nejsem Rusofil, ale myslím, že tam je svět ještě v pořádku.

  O rozčarování, vzteku a bezmoci po příletu domů do ČR je zbytečné psát. Někde je něco špatně a jsem zvědavý, jak dlouho ze sebe necháme dělat okrádané, tupé stádo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU by už teď měla myslet na nákup Sputniku, burcuje bavorský premiér
   Evropa musí co nejvíce zrychlit schvalování ruské vakcíny Sputnik V a již nyní se musí věnovat nákupu tohoto preparátu proti nemoci covid-19. Po čtvrtečním jednání premiérů německých spolkových zemí, ke kterému se připojila i předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, to prohlásil bavorský ministerský předseda Markus Söder.„Je nezbytné zrychlit schvalovací proces, obzvláště u Sputniku,” řekl Söder. „Ale co je důležitější, protože schválení je podle mě jen otázkou času, Evropa už teď musí přemýšlet, jak toto očkování koupí. Není možné, aby se čekalo na schválení a teprve poté nakupovalo,” zdůraznil.Söder rovněž uvedl, že vzhledem k potížím s produkcí Sputniku V je důležité poskytnout Rusku nabídku na výrobu preparátu v Německu. Podle agentury Interfax se již Rusko s Německem dohodlo; jméno německé firmy, která bude látku vyrábět, ale zveřejněno nebylo. Sputnik V je nejvíce spojován s biofarmaceutickou firmou IDT Biologika ze sasko-anhaltského souměstí Dessau-Rosslau.

   Smazat
  2. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

   Smazat
 63. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU by už teď měla myslet na nákup Sputniku, burcuje bavorský premiér
   Evropa musí co nejvíce zrychlit schvalování ruské vakcíny Sputnik V a již nyní se musí věnovat nákupu tohoto preparátu proti nemoci covid-19. Po čtvrtečním jednání premiérů německých spolkových zemí, ke kterému se připojila i předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, to prohlásil bavorský ministerský předseda Markus Söder.„Je nezbytné zrychlit schvalovací proces, obzvláště u Sputniku,” řekl Söder. „Ale co je důležitější, protože schválení je podle mě jen otázkou času, Evropa už teď musí přemýšlet, jak toto očkování koupí. Není možné, aby se čekalo na schválení a teprve poté nakupovalo,” zdůraznil.Söder rovněž uvedl, že vzhledem k potížím s produkcí Sputniku V je důležité poskytnout Rusku nabídku na výrobu preparátu v Německu. Podle agentury Interfax se již Rusko s Německem dohodlo; jméno německé firmy, která bude látku vyrábět, ale zveřejněno nebylo. Sputnik V je nejvíce spojován s biofarmaceutickou firmou IDT Biologika ze sasko-anhaltského souměstí Dessau-Rosslau.

   Smazat
 64. Ještě budeme dlouho "kovidovat" a blbnout, to jsou vakcíny a testy a zdravotní pomůcky a pořád dokola a to lítají miliardy,co pane Hamáčku!!! Takové zisky jako má kovidová mafie, nedosahuje ani obchod s drogami!!! Ty se toho budou držet jako klíšťata, takový kšeft se nepouští, který se vyskytne jednou za století!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 65. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/za-zabavene-rousky-hamacek-vyplatil-26-milionu/r~b8ac14b68b6111ebb98b0cc47ab5f122/

  OdpovědětSmazat
 66. Pane Dvořáku, nechci vás nijak honit, ale chtělo by to zase poklidit a vykydat. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 67. Rusko? Otevřeno. Bary, hospody, všechno. Nechcete Sputnik? To nezajímá, přišlo nám z Moskvy
  Otevřené restaurace, bary či divadla. Nákupy dle libosti. Dramatické snížení covidových pacientů. To není science-fiction počesku, ale realita v Ruské federaci. I když se tam blíží parlamentní volby, jsou zrušená veškerá omezení ohledně shromažďování lidí. Ve všech zdravotnických střediscích se očkuje nyní již celkem třemi druhy vakcín. To hlásí z Moskvy mladý bohemista, novinář, turistický průvodce a znalec České republiky Alexandr Naumov. Reaguje rovněž na rétoriku nového amerického prezidenta Bidena.

  Ve státě panuje optimismus a o nějaké vlně není prý ani řeči. Je to zvláštní situace, kdy si připomínáme rok od tragického nástupu covidu v Itálii a ruské zdravotnické pomoci této zemi, která se s novým vyměněným vedením opět propadá do velmi pesimistických čísel a nekonečných uzávěr.

  Počty nemocných klesají, všechno se otevírá

  „Počet lidí nemocných covidem v Rusku neustále klesá,“ „Tak třeba 24. března počet nově nemocných lidí činil 8 861. V Rusku jsou zrušena všechna omezení spojená se shromážděním lidí. Otevřené jsou restaurace, kavárny, muzea, divadla. Děti chodí do školy. Očkování se provádí ve všech poliklinikách,“ doslova šokuje mladík. O nějaké covidové vlně se v Ruské federaci prý nedá ani mluvit.

  „Lidé, kteří mě obklopují, jsou upřímně rádi, že ruská vakcína Sputnik V pomáhá zachraňovat životy v jiných zemích,“ konstatuje dále Naumov. Nejde jen o Maďarsko nebo Srbsko, ale také Izrael a četné jihoamerické státy. „Nechápou, proč některé země tuto vakcínu neschvalují,“ podivuje se nad českým i eurounijním váháním. „Toto téma však v Rusku není předmětem veřejného diskurzu. Pokud některé země nechtějí ruskou pomoc, pak tato pomoc nebude nikomu vnucována.“ A co se týká České republiky, o její aktuální situaci se v Ruské federaci podle Naumova téměř nikdo nezajímá.
  Vakcinace jede na plné obrátky, další vývoj pokračuje

  Rusko však vyvíjí další vakcíny, nezůstalo zdaleka jen u Sputniku V. Ten je nyní připravován i ve formě „light“. „V Rusku jsou kromě vakcíny Sputnik V vyvinuty, registrovány a používány další dvě vakcíny: Kovivak a Epivakkorona. Klíčové vlastnosti vakcín jsou následující,“ obsáhleji popisuje mladý bohemista Naumov. „Sputnik genoinženýra Vektorova používá dvou kmenů živých adenovirů člověka, které jsou zbaveny schopnosti se množit. Podává se dvakrát v intervalu třech týdnů. Účinnost je 91,4 procenta, u závažného průběhu onemocnění pak dokonce sto procent. Očekává se, že imunita se vytvoří na dva roky – na devět měsíců – již byla prokázána. U štěpu lze pozorovat chřipce podobný syndrom – zvýšenou teplotu – někdy i do 38 až 39 stupňů, bolesti svalů a kloubů, bolest v místě podání, celkovou slabost či bolesti hlavy. V případě potřeby se doporučuje užívat antipyretika. Symptomy obvykle probíhají během jednoho až dvou dnů.“ To je tedy podle Naumova Sputnik V.

  EpivakKorona je produkt genoinženýrství na základě umělých peptidů, které kopírují fragmenty koronaviru. Podává se dvakrát intramuskulárně s intervalem 2–3 týdnů. Imunologická účinnost je podle Naumova stoprocentní. „Imunní ochrana bude fungovat jeden rok. Nebyly zjištěny silné nežádoucí jevy spojené s působením vakcíny, byla zaznamenána pouze bolest v místě vpichu a zvýšení teploty na 38,5 stupně.“

  „KoviVak je celovirionová inaktivace na základě ‚zabitého‘ celého koronaviru. Jedná se o klasický typ vakcín, které se masivně vyrábějí a používají již od minulého století. Podává se dvakrát intramuskulárně v intervalu dvou týdnů. Dne 23. března byl Vladimir Putin očkován jednou z těchto vakcín."

  Zahraniční vakcíny se v Ruské federaci nepoužívají, země má prý dost svých vědeckých kapacit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jsme se na Rusy dotáhli. Máme stejně nakažených jako oni. Jenže jich je 146 miliónů a nás 10. Máme nejvíce mrtvých na 100 tisíc obyvatel na světě. A na obzoru další lockdown, protože Babiš něčím uplatil komanče. Tzn. nejen zákaz pohybu, ale další bankroty, další exekuce, další rozvody, další alkoholici, sebevraždy... A Rusové očkují jako o život. Všude. I v restauraci, na procházce v parku... Do srpna chtějí mít většinovou imunitu. Při jejich tempu na nasazení to dají. My si počkáme v lochu domovů jak to dopadne.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.