Reklama

čtvrtek 25. března 2021

Evropská komise nadále odmítá zveřejnit smlouvy s farmaceutickými firmami

Ivan David
25. 3. 2021
Předkládám další typický příklad unijního pokrytectví. Do zprávy o činnosti ombudsmana EU byl vložen pozměňovací návrh. Ombudsmanka O´Reillyová totiž požádala Evropskou komisi o zveřejnění smluv o dodávce vakcín. A Evropská komise odmítla vyhovět. K předložené zprávě ale byl vložen pozměňovací návrh, který zní: "Evropský parlament vyzývá Evropskou komisi ke zveřejnění úplného znění smluv s farmaceutickými společnostmi o vývoji, výrobě, nákupu a distribuci vakcín."

Pozměňovací návrh prošel velkou většinou, proti byly frakce socialistická a lidovecká včetně poslanců za KDÚ-ČSL Zdechovského a Šojdrové, za TOP09 Niedermayera a Pospíšila a Polčáka (STAN). Jsem přesvědčen, že Evropská komise smlouvy opět nepředloží.
Na jedné straně máme krásné pokrytecké prohlášení o transparenci a posílení důvěry k unijním institucím a příslib svobodného přístupu k informacím ve Zprávě o činnosti unijního ombudsmana.

Na druhé straně praxe: Evropská komise odmítá zveřejnit smlouvy. Jde totiž o desítky miliard Euro pro vybrané firmy. 


22 komentářů :

 1. Než se tu tu začne řezat mezi zastáci ideologizovaných vakcín, tak přidám k povzbuzení svůj "pamflet" proti západnímu vakcinačnímu sajrajtu s odhalením jak léčit covid ..

  Pfizer a Moderna experimentální vakcíny s mRNA jsou biologickým nesmyslem ..
  Samotná syntetická mRNA není schopná spustit proces syntézy proteinů na ribozomech buňky, ten musí začít u DNA (ta jediná je skutečný biologický "motor" životních procesů buňky), a k této DNA je musí "připojit" RNA !! (nikoli mRNA !!), obrazně přisypat do této neustále rotující centrifugy RNA, přičenž z tohoto "motoru" se teprve oddělí "nabuzená" mRNA, kterou mohou zpracovat ribozomy buňky..
  Syntetická mRNA v koktejlu vakcíny je jenom sajrajt, a RNA schopnou aktivotat DNA biologické technologie vyrobit neumí, umí jenom prznit přírodní RNA, kterou v nejjednopdušší formě obsahují viry, nejsnažšší je to u tzv. retrovirů, z kterých se nejdříve podařilo vyprznit HIV, AIDS ..
  Potom jsou pokusy nějak využít nano chemii, k připrznění mRNA k DNA, to ale vede k otravě organismu a nano molekuly se syntetizují v organismu ve vlákna, konspirátoři to znají jako "morgeony", a spojují to s infikujícími vlákny v odběrových testovacích tyčinkách i s vlákny tkanin, z kterých jsou vyrobeny respirátory !!, je to ale jinak ..
  "Konspirátoři" uvedená vlákna považují za hlístice, je to také jinak, vir covidu se nejlépe rozmnožuje na sliznicích, to znamená v dýchacích cestách a na střevní sliznici !!!, proto je účinný ivermektin ..
  Velice učinná prevence je i kloktání, to už věděli při epidemii španělské chřipky, dnešní felčaři to ale nevědí a vedou hlavně kampaň proti ivermektinu v žoldu distribuse sajrajtů ramdesvir a dalších ..
  Skuteční lékaři dbalí hypokratovy přísahy musí covid hlavně léčit, a k tomu mají ivermektin a další léky ..
  K tomu co je Pfizer a Moderna za sajrat je potřeba začít zkoumat ty případy, kdy skutečně nějak účinkovaly ( z hlubokého zchlazení do teploty 37 C se náhodou aktivovaly jako v technologii PCR se přesným postupem oteplování a ochlazování spouští rotační replikace fragmentů RNA), to jsou například případy Domovu seniorů Vrchlabí, očkování personálu Nemosnice ve Slaném, a další průšvihy .., o kterých informace lze dohlegat pomocí Google, i když se to snaži degeneráti všemožně tutlat ..


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne nezklamal jsi ..
   Ty us a eu lejna nezkoumáš, ty je konzumuješ ..

   Smazat
 2. Ono by se hned zjistilo, ze EU tzv. nechtela slevu zadarmo. Ze se nechala predem podojit a farma si s nama vytrela zadek a prodavala mimo smlouvy draz nam i tem, kdo na vyzkum nedali ani cent. Opravdu by me zajimalo jaka je realna cena jedne davky po zapocitani miliard darovanych na vyzkum.

  OdpovědětSmazat
 3. Jen by mě zajímalo co na to protikorupční mágové z Transparency International?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale zajímavé by bylo stanovisko probruselské pětky!

   Smazat
  2. ČT by si měla pozvat na živo "nejčestnější" poslance ČR v EU ( jde o výkvět pacholků kteří tvrdí,že hájí zájmy ČR - Niedermayera,Zdechovského,,Kolaju,Peksu,Polčáka,
   Pospíšila,Šejdrovou,Vondru ) aby lidem vysvětlili proč vedení EU uzavřelo s obrovskými a mocnými firmami co vyrábějí vakcíny - tajné smlouvy a co s tím hodlají dělat teď kdy vakcíny nejsou a lidé umírají.
   Už to vypadá tak,že jde o nesmírnou korupci a vražedné jednání, kdy objednané a zaplacené vakcíny
   nejdou do Evropy, ale do hrabivé a odtržené Anglie,Izraele atd.
   Důsledkem je nepochybně už teď více mrtvých na kovid.
   Co s tím děljí mudřeci Zdechovský a Niedermayer s keckou Pospíšilem a žalobníky Peksou a Palčákem ? Jak vymáhají zájmy ČR a občanů v EU? Už dali odpovědnému ouřadovi z EU pár facek ? Že ne ? Tak ať vrátí své tučné platy občanům ČR a mažou pro neschopnost do řiti. Takové panáky nikdo nepotřebuje.

   Smazat
  3. 12.58 Dle mého je to (ne)moc doby,s naší ČT je to taktéž.Nikdo nenese za nic odpovědnost,zisk je ale osobní.

   Smazat
 4. A co bude dal? A co s tim vsim svinstvem ktere se bude stupnovat? Myslite ze nekdy dojde az na nasilny revolucni odpor ?

  OdpovědětSmazat
 5. A co bude dal? A co s tim vsim svinstvem ktere se bude stupnovat? Myslite ze nekdy dojde az na nasilny revolucni odpor ?

  OdpovědětSmazat
 6. Rusko? Otevřeno. Bary, hospody, všechno. Nechcete Sputnik? To nezajímá, přišlo nám z Moskvy
  Otevřené restaurace, bary či divadla. Nákupy dle libosti. Dramatické snížení covidových pacientů. To není science-fiction počesku, ale realita v Ruské federaci. I když se tam blíží parlamentní volby, jsou zrušená veškerá omezení ohledně shromažďování lidí. Ve všech zdravotnických střediscích se očkuje nyní již celkem třemi druhy vakcín. To hlásí z Moskvy mladý bohemista, novinář, turistický průvodce a znalec České republiky Alexandr Naumov. Reaguje rovněž na rétoriku nového amerického prezidenta Bidena.

  Ve státě panuje optimismus a o nějaké vlně není prý ani řeči. Je to zvláštní situace, kdy si připomínáme rok od tragického nástupu covidu v Itálii a ruské zdravotnické pomoci této zemi, která se s novým vyměněným vedením opět propadá do velmi pesimistických čísel a nekonečných uzávěr.

  Počty nemocných klesají, všechno se otevírá

  „Počet lidí nemocných covidem v Rusku neustále klesá,“ „Tak třeba 24. března počet nově nemocných lidí činil 8 861. V Rusku jsou zrušena všechna omezení spojená se shromážděním lidí. Otevřené jsou restaurace, kavárny, muzea, divadla. Děti chodí do školy. Očkování se provádí ve všech poliklinikách,“ doslova šokuje mladík. O nějaké covidové vlně se v Ruské federaci prý nedá ani mluvit.

  „Lidé, kteří mě obklopují, jsou upřímně rádi, že ruská vakcína Sputnik V pomáhá zachraňovat životy v jiných zemích,“ konstatuje dále Naumov. Nejde jen o Maďarsko nebo Srbsko, ale také Izrael a četné jihoamerické státy. „Nechápou, proč některé země tuto vakcínu neschvalují,“ podivuje se nad českým i eurounijním váháním. „Toto téma však v Rusku není předmětem veřejného diskurzu. Pokud některé země nechtějí ruskou pomoc, pak tato pomoc nebude nikomu vnucována.“ A co se týká České republiky, o její aktuální situaci se v Ruské federaci podle Naumova téměř nikdo nezajímá.
  Vakcinace jede na plné obrátky, další vývoj pokračuje

  Rusko však vyvíjí další vakcíny, nezůstalo zdaleka jen u Sputniku V. Ten je nyní připravován i ve formě „light“. „V Rusku jsou kromě vakcíny Sputnik V vyvinuty, registrovány a používány další dvě vakcíny: Kovivak a Epivakkorona. Klíčové vlastnosti vakcín jsou následující,“ obsáhleji popisuje mladý bohemista Naumov. „Sputnik genoinženýra Vektorova používá dvou kmenů živých adenovirů člověka, které jsou zbaveny schopnosti se množit. Podává se dvakrát v intervalu třech týdnů. Účinnost je 91,4 procenta, u závažného průběhu onemocnění pak dokonce sto procent. Očekává se, že imunita se vytvoří na dva roky – na devět měsíců – již byla prokázána. U štěpu lze pozorovat chřipce podobný syndrom – zvýšenou teplotu – někdy i do 38 až 39 stupňů, bolesti svalů a kloubů, bolest v místě podání, celkovou slabost či bolesti hlavy. V případě potřeby se doporučuje užívat antipyretika. Symptomy obvykle probíhají během jednoho až dvou dnů.“ To je tedy podle Naumova Sputnik V.

  EpivakKorona je produkt genoinženýrství na základě umělých peptidů, které kopírují fragmenty koronaviru. Podává se dvakrát intramuskulárně s intervalem 2–3 týdnů. Imunologická účinnost je podle Naumova stoprocentní. „Imunní ochrana bude fungovat jeden rok. Nebyly zjištěny silné nežádoucí jevy spojené s působením vakcíny, byla zaznamenána pouze bolest v místě vpichu a zvýšení teploty na 38,5 stupně.“

  „KoviVak je celovirionová inaktivace na základě ‚zabitého‘ celého koronaviru. Jedná se o klasický typ vakcín, které se masivně vyrábějí a používají již od minulého století. Podává se dvakrát intramuskulárně v intervalu dvou týdnů. Dne 23. března byl Vladimir Putin očkován jednou z těchto vakcín."

  Zahraniční vakcíny se v Ruské federaci nepoužívají, země má prý dost svých vědeckých kapacit.

  OdpovědětSmazat
 7. Dekuji pane Davide, aspon je mi jasne kdo vladne Evrope!
  Neni to Evropsky Parlament ale Zeus hromovladny!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Zpravy z eu: tak EU ma ombudsmanku, pane jo, a vytreli si s ni...., no. To mi pripomnelo nem. ministryni ziv. prostredi, ktera, je to tak 3 roky najednou za srn odhlasovala zakaz glyfosatu a psalo se to v novinach. Dalsi den, stručná zprava, ministryne neni za toto zodpovedna a srn zákaz stáhlo. Podle hesla, na konci měsíce mrkni na výplatní pásku a jinak, drž ústa, od te doby ani necekla. V současnosti, ministerští předsedové něm. zemi dohodli, že v rámci lockdownu bude i na zelený čtvrtek výjimečně volno. Zaměstnanci byli samozřejmě spokojeni. Dalsi den, stručna zpráva, omyl, čtvrtek je pracovní den. Lidi sklapli. Proste- ti praví šéfové to po nějakém polit. rozhodnuti obvolaji, pripomenou správnou variantu a matrix opraví. Jsou to většinou rozhodnuti populisticka, o kterých se velkohube mluví a oblbujou lidi. Ti hlavní v klidu vyckaji a zatím to vzdycky zařídili. A osvetlili. Ať žije ta ekonomika!
  C19: s leky, o kterých se mlčí, by přeplněné nemocnice a mrtví nebxli, většina by to zvládla doma. Proč nepriznaji, že jsou leky, když ani ty vakcíny nemají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19/43

   Protože by se scvrknul eurocecík, z kterého sají.
   Západní farmacie by tím přišla o těžké prachy a ubylo by tak korupčních chechtáků za vakcinační lobink.

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. Tak to je naprosto nedůvěryhodná totalitní instituce eu která je všem státům kromě skopčáků k ničemu.

  OdpovědětSmazat
 11. Jedna zo zaujímavých súčastí nového typu očkovania je enzym Luciferiasa .
  https://vk.com/public199284310?w=wall-199284310_36481
  https://qanon.sk/bill-gates-pomaha-komunistickej-cine-pri-zbere-dna-americanov-na-vyrobu-bio-zbrani-specifikovanych-pre-rasu/
  https://qanon.sk/cina-vytvara-novu-rasu/

  OdpovědětSmazat
 12. Ovčáček si podal Piráty a liberální novináře. Pražská kavárna musí zuřit

  https://cz.sputniknews.com/politika/2021032513379910-ovcacek-si-podal-piraty-a-liberalni-novinare-prazska-kavarna-musi-zurit/

  OdpovědětSmazat
 13. Večerní kabaret v ČT24 = kterak vysvětlovali naší emisaři v EU (Vondra + Niedermayer), proč si můžeme sami za krácení dávek vakcín vyrobených v Evropě a přednostně dodaných do Británie. Přitom VB má už očkováno 1/2 občanů. Je to jen pro otrlé.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.