Reklama

pátek 5. března 2021

Evropská unie umožnila zemím samostatně nakupovat ruské vakcíny

5. 3. 2021 RN

Členské státy EU by neměly vést paralelní jednání o dodávkách vakcín proti koronaviru s výrobci, kteří mají jménem Evropské komise centralizované smlouvy o nákupu, ale mají veškerá práva nezávisle nakupovat vakcíny od jiných výrobců, uvedl na briefingu mluvčí EK Eric Mamer v Bruselu .... 


Ministr zahraničí francouzského ministerstva zahraničí Clement Bon dříve hovořil o záměru řady evropských zemí individuálně nakupovat ruské nebo čínské vakcíny proti COVID-19 a požadoval solidaritu na evropské úrovni. 

"Je třeba oddělit dva aspekty: identifikovali jsme portfolio vakcín, které kupujeme společně." Státy EU by neměly vyjednávat souběžně s výrobci vakcín v EU. Ale z právního hlediska mají plné právo nakupovat vakcíny od jiných dodavatelů,“ uvedl Mamer v komentáři k výzvám francouzského politika k solidaritě v otázce vakcín. 

„Pokud jde o postup schvalování vakcín, je známo, že je prováděna Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA), ale existuje také národní postup pro naléhavé případy, který umožňuje nákup vakcín bez souhlasu Evropské komise a Evropské komise. Členský stát EU má proto právo nakupovat vakcíny za těchto podmínek,“ dodal zástupce Evropské komise. 

Mamer dodal, že „postoj EK je takový, že byla schválena společná evropská strategie, která zaručuje přístup k očkovacím látkám pro všechny státy EU za účelem očkování všech občanů EU. Stále věříme, že se jedná o dobrý rámec pro strategii očkování.“


86 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Akorát muselo zemřít pár tisíc lidí na kovid, než to vzdali. To je potřeba připomínat všem EU-hujerům.

   Smazat
  2. Však na tom odporném seznamu už brečí že padli všechny zábrany. Dobře si to všichni pamatujte havloidní hnus by nás nechali radši chcípnout.

   Smazat
  3. Odmítnout pomoc jen proto, že je z Východu? Zoufalství chorého mozku. Vzkaz Wollnerovi, Hrušínskému i Jandovi

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Odmitnout-pomoc-jen-proto-ze-je-z-Vychodu-Zoufalstvi-choreho-mozku-Vzkaz-Wollnerovi-Hrusinskemu-i-Jandovi-656094

   Smazat
  4. Obávám se, že právní pohled našich, universitou nezatížených "právníků", bude přesně opačný.

   Smazat
  5. Obávám se, že právní pohled našich, universitou nezatížených "právníků", bude přesně opačný.

   Smazat
  6. To je právě to. Blokuje to Blatný a SÚKL ruku v ruce a zrádce Babiš jim ustupuje, protože to tak chce. Jinak má moc obě tyto "žáby na prameni" jednoduše vykopnout.
   Ujmout se toho budou muset lidé a podniky.

   Smazat
 2. To je špatná zpráva pro naši předposranou šéfku SÚKLu a jí rovné řiťolezce a "experty", včetně ministra zdravotnictví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusofobové jako Langšádlová, pornobuzna Janda, celá KDU-ČSL, TOP09 a ODS dostane kopřivku (jak jinak slušně napsat).

   Smazat
  2. Tak Blatný je z demožumpy, takže jeho připosranost je tak nějak logická z podstaty věci. :-)

   A ta politrucká šéfka SUKLu je Irena Storová. Byla to roky úřednice na ministerstvu. Za jejího šéfování se SUKL proslavil tím, jak arogantně reagoval na dotazy lidí na síti. Krásná reklama.

   Smazat
  3. Sun C
   Zapomněls na smažky.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 4. CO tu pořád kňučíš, DEBILE? Vždyť tebe se to netýká, ty už přece máš v sobě Pfizera, co ti dal tvůj známý doktor, jak ses tady onehdá holedbal. Tak co tu přád vřeštíš a otravuješ? Stul už konečně pysk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Má Pfitzera? Ten se má! Nová analýza izraelského ministerstva zdravotnictví oznamuje, že vakcína firmy Pfitzer proti Covidu zabila „asi 40 krát vice starších lidí než by to v posledním pětitýdenním očkovacím období dokázala učinit choroba sama“, a že ve stejném období zabila tato vakcína 260 krát více mladých lidí, než kteří by zemřeli po prostém nakažení Covidem.

   Zde se dozvíte více: https://www.rt.com/russia/517024-russia-third-vaccine-dead-virus/

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. No jo on už se tady v těch svojich lžích motá jak maďar v kukuřici.Náš milý unknownek.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Unknowne pamatuj se! Zase tě mažou. To se neumíš ovládat? Sputnok prostě bude, no. Musí být, protože je dobrý. A navíc. Očkování je dobrovolné. kdo ho nebude chtít, nedostane ho. Ty tvrdíš, že 98% občanů ho nechce, tak proč tě štve, že sem přijde? Že si ho hradní pán má vylít do žumpy. Tak se na to těš!

   Smazat
  4. Každý ať si vyberte vakcínu jakou bude chtít. Já určitě SPUTNIK V. Pokud ho nedostaneme, tak na druhém místě PFIZER.
   Zdrastvujtě rebjata.

   Smazat
 9. Tyto takzvané DNA-vakcíny se vyvíjejí už delší dobu, ale zatím se prosadily jen při výrobě očkovacích látek pro hospodářská zvířata nebo pro ryby chované v akvakulturách. ...Vakcína proti covidu-19 by měla být relativně levná. Firmy odhadují její cenu zhruba na deset dolarů. Navzdory tomu nemusí být běžně k mání. K proočkování světové populace budou třeba miliardy dávek. Kapacity současných provozů farmaceutických firem na to nestačí, protože jsou plně vytížené produkcí vakcín proti chřipce a dalším infekčním chorobám...
  https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/nejnadejnejsi-vakciny-proti-koronaviru-mohou-narazit-na-vazny-problem.A200811_020928_pozice-tema_lube

  ....Takže levná veterinární medicína za hodně peněz od EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale korupce to není... takže hádanka bez rozuzlení...

   Smazat
  2. Že prej na darknetu se prodávají vakcíny za 400€. To si představte. Zaplatíte 400€ a odkudsi vám přijdou dvě flašky jakože vakcína. To bych musel být retardovaný po těžkém úrazu hlavy, dvou mozkových mrtvicích a meningitidě, abych to koupil a ještě si to píchnul.

   Smazat
 10. unknown se smaží ve vlastní šťávě:))) Sputnik je druhou nejpoužívanější vakcínou na světě. Probíhají jednání s Rakouskem o očkování a výrobě. UNKNOWN TO NEVÍ, NEBO DĚLÁ, ŽE TO NEVÍ. Ukázalo se že ověřování jak Pfizeru tak Astry proběhlo ve stejném nouzovém režimu, jako u sputniku. Takže nejsou prověřenější, jak tvrdí trollové typu unknowna a jeho mutací (indián a pod.). Povolovací proces pro EU běží. A proběhne. Protože výrobci nestíhají, většina dávek je pro bohaté země a další země na EU kašlou (Maďarsko, Srbsko, Chorvatsko, Monako, Slovensko...)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Důležitá informace u povolených vakcín EU je, že za vedlejší účinky ručí jednotlivé státy které je aplikují, nikoliv firma nebo EU. V čem je tedy rozdíl od objednání Sputniku mimo EU?

   Smazat
  2. Zadnej.
   EMA je taky plny koryto, ale svini a pekne hladovejch pribejva./EMA ma Maso, svine ma maso../.
   S covidem si nabehli zase na vidle, ja nevim, ze je to porad bavi az se to provalilo a muselo /clanek/,ale nestacilo ,aby si , zase ihned neskocili na vidle rusky, zvany Sputnik.
   Kazdyho prumernych idiota /vcetne mne/,by to uz davno prestalo bavit..
   Nestale si vytvari nebezpeci, ze nejen koryt ubyde, ale,ze svine zazenou pronto,do vezensky hladomorny..
   Kde zadny koryta nejsou a nebudou.

   Smazat
 11. Umknopwne, ty vole! Copak neznáš ani zeměpis pro první stupeň ZŠ? Sputnik už se do Evropy lifruje! Maďarsko, Slovensko, Chorvatsko, Srbsko, Monako... To jsou evropské země. Takže nenadávej jiným do blbů.

  OdpovědětSmazat
 12. Sputnik V :„Možná největší vědecký objev od konce SSSR.“ Bloomberg promluvil o ruské vakcíně Sputnik V Ruská vakcína Sputnik V, kterou na Západě dříve vnímali negativně, se nyní stala světovým esem v boji s epidemií nového druhu koronaviru, píše agentura Bloomberg.Jak řekli novináři agentury, mnoho světových zemí se „postavily od řady“, aby mohly dostávat preparát poté, co prestižní lékařský časopis The Lancet zveřejnil výsledky třetí fáze klinických testů vakcíny, kde byla potvrzena její vysoká efektivnost.Autoři materiálu Bloombergu zdůraznili, že v globálním boji proti epidemii nového koronaviru, „závod vakcín“ dostal geopolitický význam: vlády se snaží překonat ohromné sociálně-ekonomické škody poté, co zavedly omezující opatření. Rusko má v této situaci obrovskou výhodu, neboť se jedná o jednu z mála zemí, kde vědci dokázali vyvinout účinnou vakcínu, píší v publikaci.„Rusko vykonalo svůj možná největší vědecký objev od dob Sovětského svazu,“ píše Bloomberg Účinnost Sputniku VVědecký časopis The Lancet zveřejnil výsledky třetí fáze klinických testů vakcinační látky Sputnik V. Ty potvrdily její vysokou účinnost a bezpečnost. Sputnik V je bezpečný, účinný a poskytuje plnou ochranu proti závažným případům covidu-19. To je hlavní závěr publikace v časopise The Lancet. Třetí fáze klinického testování zabrala ruským imunologům několik měsíců a zapojilo se do ní 19 866 dobrovolníků. Její výsledky potvrdily, že vakcína je účinná na 91,6 %.Dalším důležitým závěrem je míra immunogenicity ruské látky: u 14 964 dobrovolníků, kteří dostali dávku vakcíny Sputnik V, se vyvinulo 1,3 až 1,5krát více protilátek proti novému koronaviru než u těch, kdo covid-19 prodělal. Dalších 4 902 dobrovolníků dostalo placebo, jak vyžadují pravidla pro rozsáhlé klinické testování.Testy zahrnovaly skupinu dobrovolníků ve věku 60 až 87 let a ukázaly působivé výsledky pro tuto věkovou kategorii. Překvapivě účinnost Sputniku V mezi staršími ročníky byla srovnatelná s věkovou kategorií 18 až 60 let (91,8 %). V případě bezpečnosti Nezávislý výbor pro sledování dat potvrdil, že v 94 % případech vedlejší účinky měly lehký průběh. Nebyly zaznamenány žádné vážné případy či alergie spojené s vakcinační látkou. Většina komplikací měly symptomy chřipky nebo bolesti hlavy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolík vám za ten blábol zaplatili ?? Jasně tak jako vždy z minima ruského se udělá maximum
   POKUD to je největší objev za 30 let ruska, no potěš koště, trochu malo co.

   Smazat
 13. Žmoulajíce v rukách čepici, uctivě se ukláněje, vpozad couvajíc poníženě jejich blahorodím děkujeme.

  OdpovědětSmazat
 14. Pardon, žmoulajíc, abych zachoval slova rod. I když s ním je to už je vlastně taky jinak... 🤔

  OdpovědětSmazat
 15. Re (21:32):
  Unknowne (či indická běhavko)! co už jste jen na tomto webu napsal svých slaboduchých žvástů proti té vakcíně!
  Leč ona si dál (a úspěšně) klestí svou cestu světem, a stejně tak i k zájemcům z ČR.
  Může se vám to i nelíbit, ale to tak vše, co můžete. Leda ještě i puknout špatně utajovaným vztekem.

  OdpovědětSmazat
 16. Ale může. Jeden člověk může rozhodnout, že něco je šmejd, třeba na nějaké diskusi pod článkem, a hned si připadá jako bůh a může konečně jít spát se zadostiučiněním člověka, který udělal něco pro lidstvo.

  OdpovědětSmazat
 17. Nikdo ti ho necpe! Tak co tě trápí? Jak tvrdíš, tak si ho dají jenom blbci a to ještě ti rudí a pojdou po něm. Tak bys to měl uvítat. Při své úrovni inteligence.

  OdpovědětSmazat
 18. ... solidaritě v otázce vakcín...

  Co to je za blábol? To jakože velké štáty solidárně vykoupí jimi schválené vakcíny a my budeme mít dovoleno mezitím umřít?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21.55
   Předevčírem jsem na tvé opakující se pochybnosti stran schválení Vostoku V. poznamenal něco ve smyslu že čas ukáže. A vida! Čas ukázal - ani 48 hod. z něj neuběhlo.

   Smazat
  2. Ježííííš!!!
   Sputniku! No je ráno, vstával jsem před 24 hodinami, tak holt blbnu.

   Smazat
  3. 6:34 o čem to blábolíš?

   Smazat
  4. 11.16
   Jo, aha. Zapoměl jsem na omezenou kapacitu tvé paměti. Doposud jsem měl za to, že koštuje cca 50 dní, ale jak vidno, je determinována 48 hodinami. Jsem líný to dohledávat, tak jen tolik.
   V diskuzi jsi opakovaně vyjádřil pochybnosti, že EU couvne a udělá co právě udělala. Já pod to poznamenal něco ve smyslu že čas ukáže, toť vše.

   Smazat
 19. Unknowne, ty ses holedbal, že sis dal americkou kvalitu Pfitzer, tak gratuluji.viz- Nová analýza izraelského ministerstva zdravotnictví oznamuje, že vakcína firmy Pfitzer proti Covidu zabila „asi 40 krát vice starších lidí než by to v posledním pětitýdenním očkovacím období dokázala učinit choroba sama“, a že ve stejném období zabila tato vakcína 260 krát více mladých lidí, než kteří by zemřeli po prostém nakažení Covidem.

  Zde se dozvíte více: https://www.rt.com/russia/517024-russia-third-vaccine-dead-virus/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jozef127, i když mi několikrát smazali odpověď, zkusím znovu. V článku ani vloženém videjku není nic o Pfizeru ani o mrtvolách. Mluví se jen o nové ruské vakcíně. A ještě dodatek. Žádný seriozní vědec nebo výrobce by nepropagoval svůj výrobek tím, že by takovým způsobem hanil výrobek konkurenční, i kdyby to byla pravda a tohle pravda není. Nehledě na to, že to je žalovatelné. Takže ani v Rusku se tohle nedělá a už vůbec ne v anglické mutaci RT.

   A ještě něco. Kdysi Pfizer "zabíjel" je některé staré lidi. Dnes to jsou už stovky mladých. Za chvíli to budou miliony a v konspiraci se bude mluvit o jedu s nanočipy. Sice tohle už se dělá.

   Smazat
 20. Unknowne, Ukrajina už píchá indickou vakcínu. Zkus tohle, určitě je lepší než ruský šmejd. Protože Pfizer Comirnaty na tebe zbyde až někdy příští rok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, nevím jak unk Hown, ale já zůstanu u píchání českejch bab.

   Smazat
 21. 3 miliony dvoudávkové vakcíny je pro 1.5 milionu lidí, to nestačí a musí se očkovat OKAMŽITĚ. Ruský šmejd by se nemohl používat jen tehdy, když by nežádoucí účinky prevyšovali funkci té vakcíny anebo kdyby byla její účinnost malá. Ale 92% je opravdu dostačující.

  OdpovědětSmazat
 22. Ledy tají,bude jedna z nejlepších vakcin

  OdpovědětSmazat
 23. Doktoři v soukromí přiznávají, jak Pfizer lidi moc nechtějí a že někteří doktoři této srágoře nevěří a odmítli se tím očkovat. Zjevně vědí, proč to dělají. Celé to povede k tomu, že lidi budou stále víc vyžadovat Sputnik nebo Astru-Zenecu nebo ten nový Johnson.

  Mimochodem, ministerstvo zdravotnictví dává výjimky pro neregistrované léky jako blázen. Takže Sputnik bude asi další na řadě. Problém bude asi výroba, když ho chce každý, ale to se vyřeší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Rusku zas nechtějí Sputnik, že prý naco. A taky se toho bojí, přitom jsou v dětství očkováni. To si nevyberete.

   Smazat
  2. 23:37
   A pak ses probudil, Jakube Jando...

   Smazat
  3. unknowne, to číslo máš odkud? Já pročítám ruské weby (i ty protirežimní), ale nic takového jsem nenašel. Ale zato dost článků o uvolňování opatření, o dalších zemích, které Sputnik nakupují a tak.

   Smazat
  4. 1:26, nízká proočkovanost, názory na očkování v diskusích, odlehlé regiony bez covidu.... Můžete plácat, co chcete, tohle je realita. Nechte to na nich, ať si vyberou. Se Sputnikem to nic nemá.

   Smazat
  5. Unknowne, EMA už Sputnik projednává, ani to nevíš? A Blatný nemusí být ministrem věčně. Beztak nám byl prd platný.

   Smazat
  6. 11:02
   Nízká proočkovanost je váš blábol, Rusko má trochu jiný počet obyvatelstva než ČR. Ve skutečnosti už je to x milionů. Je vidět, z jakého seznamu papouškujete zprávy.

   A co že se vám přestal líbit nick UnkHowno a Nacistický či indický běžec? Najednou Jakub Janda? Jste opravdu "velmi nenápadný" politrucký prosťáček.

   Smazat
  7. I když Jakub Janda, občas výpustí něco trochu rozumu se podobající, tak stále zůstane nosičem demožumpních trollingových žvástů.

   Smazat
  8. Skorpion, je mi hloupé připomínat dospělému člověku, že termín "proočkovanost" je poměrná hodnota, kterou lze vyjádřit jako procento. A to je v Rusku nízké.

   Smazat
  9. 19:14
   Tak to jste se komicky střelil do vlastní nohy, tragéde Jando, vzhledem k tomu, že vám není hloupé sem chodit trollovat a smradit bláboly pod jinými nicky jako pro-nacistické UnkHowno ap.
   Ale připadá mi zbytečné někomu takovému vysvětlovat, jak je v tomto případě hloupé ohánět se procentuální hodnotou a ještě tuplem v případě státu jako Rusku.

   Smazat
 24. 23:02 a budou vám ty tři miliony vakcín stačit pane Unknowne?
  Má to být AstraZeneca. Tak si ji užijte do sytosti. Vakcína s tou nejhorší pověstí.

  My ostatní si dáme Sputnik V. Co jiného nám taky zbývá?

  OdpovědětSmazat
 25. Podle ovoce poznáte je. A proto pohrdám Babišem. Nemohu napsat pánem Babišem. Je to velice nemravný, prodejný a nedostatkem citu obdařený člověk. Jsem velice zklamán jeho chováním. Nic mu nebrání dovést Sputníka jenom strach o kšefty tak činí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Idiote unknowne. Ty jsi takto po ránu na plech ještě nebo už? Ruská vakcína už v Evropě dávno je. A nejen v Rusku., Ale hned vedle na Slovensku, v Maďarsku, Monaku, Srbsku, Chorvatsku....

   Smazat
  2. Unknowne, v Rusku uvolňují opatření, ekonomika pořád jede a bude růst. my ekonomiku zavíráme a chceme ji zavřít, až na nezbytné provozy úplně. Nově nakažených v Rusku je 11200. U nás přes 13 tisíc. Ale Rusů je 146 miliónů, nás 10. Zoufalí jsme my a ne Rusko. To nasadilo plán a začalo ho plnit. Teď se jdou nahoru. My jsme zahájili chaosem a ten nás stahuje dolů. To píšou i tvoje milované zdroje (Novinky, ČT apod.).

   Smazat
  3. Přesně tak: podle ovoce poznáte je.
   Unknown, Indický běžec, J.J. no a podobně.
   Poznávací znamení, špatně se po nich větrá.

   Smazat
 26. Češi mají naštěstí jasno, 98% se nenechá vopíchat rus a čín. šmejdem!!
  Včera psal dokror velice pravdivou věc- ŽÁDNÝ DOKTOR VÁM NEAPLIKUJE NESCHVÁLENOU VAKCÍNU, PŘÍPADNÉ NÁSLEDKY BY KONČILY U SOUDU - Jasné jak facka a dál tady mužete brečet po ruské vakcině!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. unknowne, ty debile. Plakátuješ tady ty svoje kraviny pořád dokola. Vakcinace bude dobrovolná a výběr vakcín taky. Když budu chtít Sputnik, tak mi můj doktor píchne Sputnik, když Zenecu tak zenecu. A až budu chtít napnout ráfky, tak si nechám píchnout Pfizer. Tak se svýma kravinama běž do zádele. Sputnikem už se očkuje ve více než 50 zemích světa, v Evropě v Maďarsku, Srbsku, Chorvatsku, Monaku. Jedná se s rakouskem o očkování i výrobě. To je fakt. Sputnik je prověřen na stejné úrovni jako Pfizer nebo Astra. I ty jsou testovány v nouzovém, tedy omezeném režimu. Výsledky tomu odpovídají. Sputnik je zatím nejspolehlivější.

   Smazat
  2. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
   "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
   AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Teď už brzo schválí v EU ruskou vakcínu Sputnik a to tě Unknown klepne pepka!!! Vem si prášky debílku, protože jinak to nevydejcháš!!!!!

   Smazat
  5. unknowne, máš staré a špatné informace. Už je to přes 50 zemí. A Monako nebo Arabské emíráty neleží v Jižní Americe. Slovensko ta kyne, ani Maďarsko nebo Chorvatsko. A MŮJ doktor mi píchne co JÁ mu řeknu. Tvůj ať ti píchne co chce. Třeba cyankáli.

   Smazat
  6. 11:20 To jsi spocital na scotu?-)

   Smazat
  7. Indický běžec, je druh kachny.
   Velice hloupý pták ale vyhledávaná pochoutka.
   Ročník 1956 a člen SSM.

   Smazat
 27. Třeba v Monaku? Nebo v Arabských emírátech? Šejkové si nechají píchnout nějakou podezřelou látku? Pamatuj se blbče!

  OdpovědětSmazat
 28. Jedná i s Ruskem o Sputniku. V p.deli jsi ty, debile.

  OdpovědětSmazat
 29. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rusko-vyuziva-sputnik-k-sireni-vlivu-nestiha-pritom-dodavky-pro-vlastni-obyvatele-145790

  OdpovědětSmazat
 30. Které země již nakoupily ruskou vakcínu nebo podepsaly smlouvu o jejím nákupu?

  Z EU jen Maďarsko a Slovensko. Dále pak například Srbsko, Argentina, Írán, Mexiko, Egypt či Indie. Argentina nebo Mexiko si ale stěžují, že se dodávky zpožďují a dostaly méně, než bylo nasmlouváno.

  Naopak Polsko a Ukrajina oznámily, že s ruskou vakcínou v žádném případě nepočítají. Brusel zatím neplánuje společný nákup Sputniku V pro všechny členské státy, potvrdil ve čtvrtek mluvčí Evropské komise.

  Jaká je proočkovanost vakcínou Sputnik v samotném Rusku?

  Jedna z nejnižších v Evropě. Podle serveru statista.com bylo k pátku 5. března naočkováno 3,76 procenta ruské populace. Nižší proočkovanost je v Evropě pouze v Lotyšsku a Bulharsku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1) myslím, že nás proočkovanost v Rusku nemusí zajímat. 2) kdyby Ukrajina a Poľsko souhlasili se Sputnikem, asi bych tuto zprávu považoval za hoax 3) souhlas, zpožďují se dodávky. To se Astře, Pfizeru a těm dalším stát nikdy nemůže. Naopak. Promptně uspokojí každého zákazníka a dodávky jdou jako hodinky.

   Chtělo by to něco zavažnějšího, tohle je takové moc normální. Třeba hromadná úmrtí babiček, nebo vysoký obsah olova ve vakcíně... A ne v nějaké vakcíně ze 70.let, ale v téhle.

   Smazat
 31. "Rusko mělo problémy s vakcínou proti klíšťové encefalitidě, která způsobovala lidem zdravotní potíže. Byla nedostatečně vyčištěná a způsobovala alergické reakce postihující řadu orgánů lidského těla. Ještě nebezpečnější byla sovětská vakcína proti vzteklině. Ta byla dokonce život ohrožující," uvedl Grubhoffer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem virolog, ale vzpomínám si, že někdy v nultých letech padla na české virology otázka ohledně ruského výskumu v této oblasti. To proto, že ruský (sovětský) výzkum byl ve světě považován za špičkový. Zareagovali velmi dotčeně, že oni spolupracují s popředními západními institucemi a ne s pochybnými ústavy sto let za opicemi kdesi v Rusku a tedy o tom nemají vůbec žádné informace.

   Podobně reagoval jeden můj známý, vynikající materiálový chemik, ohledně nových materiálů. Ale my přitom víme, že pokud mají fungovat třeba některé druhy zbraní, musí se použít zcela nový druh materiálů a tam je potřeba zvládnout nejen celý technologický proces, ale mít i edukační zázemí. A vybudování takové tradice vyžaduje spousty let, už jen výchovou stále nových kádrů. Zareagoval tak, že to bylo ukradeno, a že Rusko má špiony všude. Znovu jsem opakoval potřebu odborného zázemí, jenže bez odezvy.

   Pan Grubhoffer může být jedním z těch virologů. Zde citace z interview v iRozhlas.cz ohledně Sputniku.

   ...když přihlédneme k politické a ekonomické situaci v zemi. Pro mě je to nedůvěryhodná záležitost...

   ... kdyby se Rusové chtěli uplatnit na trhu civilizovaných zemí, tak ať se výroba vakcíny někam přesune...

   Takže Rusko není civilizovanou zemí... Říct to o Ugandě, měl by opravdu velký problém. Ale zas to perfektně naznačuje optiku pána Grubhoffera.

   Dovolil bych si jinou citaci z téhož zdroje:

   ... PETRÁŠ MÁ JINÝ NÁZOR. Za důvěryhodný považuje Sputnik V například vakcinolog Marek Petráš. „Podle publikací můžu říct, že je vakcína srovnatelná s tím, co už víme o jiných vakcínách. V tomhle bych nenašel žádný zásadní problém. Je tady samozřejmě předpojatost proti státu, odkud ta vakcína pochází. Po odborné stránce ale není zásadní problém...

   Taky bych si dovolil upozornit na to, že pan Grubhoffer je virolog, pan Petráš vakcinolog.

   Smazat
  2. 12:41. Otázka je jestli je to pravda, spíše si to pan profesor vycucal z prstu.
   Ale i kdyby.
   Vzpomínka na aféru Contergan je stále živá. Stála minimálně 100 tisíc dětí životy a zdraví. Jaké tragedie to bylo pro postihnuté rodiny se ani vyjádřit nedá.
   Máme podle logiky pana profesora Grubhoffera zavrhnout všechny západní léky ? Tedy dnes i ty jejich slavné experimentální vakcíny ?
   Je to, s prominutím, velký vůl....

   Smazat
 32. Rudi curaci tady muzou klabosit mesice, jak bude probihat "schvalovani" ruske smakulady. Mezitim do CR dorazi velke objemy Pfizeru a lidi se ockuji kvalitni americkou vakcinou.

  OdpovědětSmazat
 33. V USA rikame sputniku fucking russian junky vaccine.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi tak blbej, že tu Ameriku ani nenajdeš na mapě, vole! Prý "my v USA"! :))))

   Smazat
  2. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
  3. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

   SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

   To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

   Smazat
  4. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
   "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
   AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

   Smazat
 34. Polopaticky, jak je to s covidem a vakcínami západního typu, imunizujícími proti s-proteinu, který tvoří zakončení paprsků -hrotů -spike viru, které zajišťují proniknutí viru do buněk ..
  A jak jsou chytřejší antivirotika než zmiňované vakcíny ..

  Vir původně krotkého covidu je tu dlouho, ale došlo náhle k "mutačnímu" vylepšení jeho techniky vnikání do buněk, a na tu jeho vylepšenou techniku je potřeba se zaměřit..
  K biochemickému zkoumání vázacích spike je potřeba přidat prostorově mechanický pohled, je to tak, že zakončení spike obsahuje enzymatickou štěrbinu, která se naváže na obal buňky a roztrhne ho vtažením do štěrbiny, jednoduše ho "nasaje a ukousne" a cesta do buňky "vykousnutou dírou" je otevřená ..
  "Mutace", které chytře mění peptidové složení proteinové enzymatické štěrbiny spike viru, vyřadí vakcíny, které jsou zaměřeny na konkrétní složení celého spike(s) -proteinu ..
  To fikaně nahrává pharma byznysu a zajistí to nekonečné očkování stále novými vakcínami proti stále se měnícímu s-proteinu ..
  Antiparazitické léky jsou ale chytřejší než vakcíny, ty jednoduše enzymatickou štěrbinu spike viru zablokují -inhibují, něčím zaplní, vir tak už není schopen "kousat", a stává se neškodným ..

  Větší parazitické organismy také popsanou technikou s podobnýmy biochemickými nástroji "baští" obsah buněk, antiparazitika to "zakousávání se" do buněk u nich blokují, a ukázalo se že to dokáží i u malých virů, které buňky nebaští, ale protahují se prokousnutým obalem do buňky ..

  Jak prosté to je vysvětlit, když se vynechá učenost zblblé vědy i jí ovlivněných učenců, kteří místo přemýšlení papouškují globální nesmysly o viru a pandemii ..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.