Reklama

čtvrtek 11. března 2021

Evropský parlament Komisi: Zveřejněte smlouvy! Lidovci a socialisté jsou proti

Ivan David
11. 3. 2021
Evropskou komisi vyzývá Evropský parlament ke zveřejnění úplného znění smluv s farmaceutickými společnostmi o vývoji, výrobě, nákupu a distribuci vakcín. Pozměňovací návrh prošel velkou většinou, proti byly frakce socialistická a lidovecká včetně poslanců za KDÚ-ČSL Zdechovského a Šojdrové, za TOP09 Niedermayera a Pospíšila a Polčáka (STAN).


Hlasování se týkalo zprávy o činnosti ombudsmana EU, jehož žádost o zveřejnění smluv byla Komisí odmítnuta. Proti hlasovala i zpravodajka zprávy Sylvie Guillaume ze socialistické frakce předsedy Sassoliho, ačkoli zpráva "zdůrazňuje, že je třeba, aby orgány EU zachovávaly maximální úroveň transparentnosti a objektivity, aby občané mohli sledovat rozhodovací proces a aktivně se jej účastnit, a posílit tak jejich důvěru v příslušné orgány a instituce i pocit, že jsou jim nablízku, a zároveň zaručit přístup ke všem relevantním informacím, aby občané mohli plně uplatňovat svá demokratická práva, a zajistit skutečnou možnost pohnat orgány a instituce k odpovědnosti". Toto je typické eurounijní pokrytectví zaměřené proti snaze bránit korupci.

31 komentářů :

 1. Jestli se nemýlím, Maďarsko má v tom neobolševickém, diktátorském, nefunkčním spolku 12 poslanců. Všichni do jednoho hájí zájmy Maďarska. Z celé té squadry, která tam je za ČR, čítající 21, tam hájí české zájmy jenom 2 a to za SPD a 1 za KSČM. Ostatní jsou vysloveně paraziti, kteří nejenom že nehájí zájmy ČR, ale někteří tam dokonce udávají. Smutné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Vůbec nechápu hlasování výše uvedených europoslanců, to nám jako vážně vzkazují, že občané mají držet hubu a krok a nestarat se o to, jakým způsobem ti panáci v EU hospodaří s penězi daňových poplatníků? Tak to by se jim líbilo! Nasypou miliardy soukromým firmám na vývoj vakcíny a stejné firmy pak si za naše peníze vyvinutou vakcínu prodávají státům, které nepřispěly ani euro, ale naše zasmlouvané dodávky klidně krátí na polovinu. EK nechce asi zveřejnit smlouvy, protože by se pak ukázala ta neuvěřitelně drzá korupce, která způsobila, že komisaři ztratili rozum a podepsali naprosto nevýhodné smlouvy bez sankcí za jejich nedodržení. A tohle někteří naši europoslanci kryjí? Stejní ovšem neváhají moralizovat Babiše za Čapí hnízdo, za než je už snad 5 let trestně stíhán, i když sporné peníze dávno vrátil do státní kasy. Budu hodně kritizován, když je nazvu pokryteckými hovady?

   Smazat
  3. Souhlasím s Vámi, ale buďte rád, že se právě ony vakcíny zpozdily...
   Toto obsahuje antigenni test - je to šokující a čert ví, co je v těch západních vakcinach:

   https://gofile.io/d/eBsSNw

   Smazat
  4. Máte tam chybu, Forkie. České zájmy hájí 2, ale oba za SPD. Paní Nekonečně-Korytářová je prodejná krysa, která hlasuje PROTI ČR s liberální demožumpou.

   Smazat
  5. Rudý škorpióne 12. března 2021 2:00 připadá mi, že disponujete pouze informacemi od pana europoslance MUDr. Ivana Davida. Ten se v jistém hlasování také neprojevil dost prozíravě, a není divu, že v té souvislosti hlasování europoslankyně paní Konečné, tak jako jiná, nikde nezmiňuje. Tak to samozřejmě chodí jak v malé, tak ve velké politice.
   Beru to tak, že SPD a KSČM si konkurují v elektorátu protestního typu. Pokud tedy takovému přetahování nemáte podlehnout, musíte hledat podrobnější informace a slyšet obě strany. Z Vojtěcha Filipa ani paní Konečné s jejich péžaty na větvi zrovna nejsem, ale ani pana Okamuru zrovna nezbožňuju. Horečku hodlá léčit ledovými zábaly, což sice uleví, ale řešit známé příčiny choroby, to se mu, z principu, nehodí. JiH
   PS se svými přáteli, tak jak se uradíme, chci volit nikoli ideo, ale pragmaticky. Na zlost posluhům.

   Smazat
  6. 3:14 Když někdo dělá volební agitaci s modrým hadrem se žlutými hvězdami. Jako Nekonečně-Korytářová nemůže mít důvěru.

   Smazat
  7. 3:14
   Obávám se, že jste na omylu nebo jste naletěl. To, že Nekonečně-Korytářová patří k frakci eurohujerů předsedy a starého oportunisty Filipa, co se spolčuje s Babišem, a těch mladých skoro liberálů ve straně, kteří kandidovali také do eurovoleb. To je ta banda, která šla kdysi na vlasteneckou demonstraci dělat bordel společně s piráty a podobnou svoločí, aby se zviditelnila v liberálním tisku - taková je to banda korytářů a prasat. K tomu není co dodat.

   Pokud jsou voliči komunistů slepí, je mi jich líto. Pokud ve straně vyhraje pan Skála, pak se můžeme bavit o tom, že strana změní kurs a začne být vlastenecká. Ale nyní rozhodně ne a už vůbec ne v EU parlamentu, kde si vybrečela korýtko Nekonečně-Korytářová kravka.

   Smazat
  8. cabliku s Rudým škorpionem, můj názor je, že zůstáváte na povrchu věci. O oportunizmu páně V. Filipa a jeho kliky není pochyb. O tom, že pan Okamura, šetrně řečeno, má své limity, není pochyb taky. Hlavní problém vidím v tom, jak se vyhnout nejen kroku, ale pádu z bláta do louže a z deště pod okap. O tom tu, bohužel, není řeč. Střílet na všechny strany mi nepřijde efektivní. Dávám přednost uvážené, palbě soustředěné. JiH

   Smazat
 2. Pamatujte si zrádce a kolaboranty ! Jednou je bude nutno řádně soudit, odsoudit a po právu popravit (pověsit). Za genocidu vlastního národa si nic jiného nezaslouží !

  OdpovědětSmazat
 3. Tak EU bude zamlčovat pravdu ? Aha, proto si ČT velmi dovoluje proti vlastním občanům. Svoloč tzv.demokratů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Umknowne, tu tvoji šmakuládu Astru je možno nabízet jako zážitkový poukaz. A opravdu: buďto to vyjde nebo nebo nevyjde:))) Už se těšíš?

   Smazat
  2. 20:00
   Tohle, Howne:

   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/sukl-eviduje-za-minuly-tyden-tri-podezrela-umrti-ktera-mohou-souviset-s-ockovanim-40353615#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=3mJ8gZt1nCe-202103111356&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   Smazat
  3. Kdyz se Pravda o lzich,podvodech a zrade zamlcuje v tajnych prisne strezenych kuloarech EU, pak neni snadny nebo mozny vsechno zjistit a odhalit..
   Mozna by tohle stalo za zamysleni..
   Zatim se odhalila pravda o covidu, vakcinach, vyrobenych kolegy dr. Hannibala,/kanibala/ Lectera.
   /Z filmu Silence of lambs/.
   Kterej byl vypustenej z vezeni demokracie..
   Rovnou do hlavni role..
   Na dotazy verejnosti, kdo jsou ticha jehnatka a jaky je jejich osud, se nereaguje.
   Vlastne reaguje, tichem, rozkazanym prave, zminenym, dr. Hannibalem..

   Smazat
  4. EU je již delší dobu spolek totalitních hyen.
   Nedokážu pochopit, proč naši lidé, stále volí ty demožumpní parchanty.
   No jasně, vychováváme podle západních norem.
   Blbce s maturitou, dementní vysokoškoláky pro neziskový sektor.
   Kde je ta mládež, která vyhrávala školní olympiády?
   Dnes je to samý advokát z Plzně, hlavně v politice.
   Černoprdelníci se smažkama z kliniky a antyfy.
   Pak to nemá tak vypadat.
   Zloději křičí chyťte zloděje.
   Propaguje se skrytý fašismus a dehonestuje vlastenectví.
   Už aby se ten hliněný kolos sesypal.
   Pryč z EU a volím SPD.

   Smazat
 4. Po očkování Astra Zeneca je možné vyhrát první cenu, což je dobře vykopaný hrob na Olšanech!!!! Není nad americké vakcíny!! Je ty filmy sovětské, ty jsou vědecké a stejně to platí pro americké vakcíny!! Stejná masáž hlavy, americké vakcíny ty jsou jedině ty pravé!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hodny clovece 11. března 2021 19:38, mám nutkavý dojem, že Astra Zeneca je britskou (britsko-švédskou) firmou a vakcínu proti Covid 19 vyvinula spolu Oxford University. JiH

   Smazat
 5. ..."Zachovani maximalni transparentnosti a objektivity".. patri do souteze maximalni ponizenosti, mizerie a predposranosti a melo by se vyucovat vsude!!!
  Pozoruhodny vykon Ombudsmana pozadovat samozrejme..
  Pryc se zradci. Zrady vedou do smrti.
  Pfizer neni lepsi..

  OdpovědětSmazat
 6. Myslím, že už dávno není třeba zdůrazňovat svobodu projevu, transparentnost, úctu k člověku, lásku k blížnému a dokonce i demokracii. Všechno pošlapávají USA už více jak 200 let a chtěli by pošlapávat dál a jak vidíme najdou se i pár takových hňupů pocházejících z ČR, kteří takové svinstvo podporují. Pane Davide klaním se před Vámi a vaším kolegou v EP, a také paní Konečné.

  OdpovědětSmazat
 7. Dôkazy o tom, že ochorenie Covid-19 nie je spôsobené koronavírusom ale intoxikáciou, poskytuje mnoho popredných lekárov.
  Video je z roku 2019 ale s týmto pánom je možné aj dnes dojednať v Mníchove osobné stretnutie, kde vám poskytne všetky kompromitujúce dôkazy použiteľné pre právne účely. Počítajte však s tým, že ak podáte trestné oznámenie na armádu NATO, budete miliontý v poradí, každá inštitúcia v EU vás odignoruje, navyše vás označia za ultrapravicového konšpiračného extrémistu, hoci budete poskytovať nevyvrátiteľné dôkazy. Na súdoch, na policii leží stovka nespracovaných oznámení voči sprejovaniu chemtrails. Zostáva nám už len počkať na čas, keď bude do očí bijúce, že vlády poškodzujú ľudí.

  Predtým však zabijú miliony ľudí očkovaním, mnoho ľudí zostane trvale chorých, závislých na liekoch po zvyšok svojho života. Môžme s tým mnoho spraviť šírením pravdy ďalej.
  https://www.geneticka-vakcina.com/…sJs

  OdpovědětSmazat
 8. Odhaduji a nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že v počtu zrádců na sto tisíc obyvatel, musíme být asi nejhorší na světě. Pak má ten náš stát vypadat.
  Nejbližší týdny možná rozhodnou o výsledku podzimních voleb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hokarci 11. března 2021 23:20, asi rozhodnou, a blbě. JiH

   Smazat
  2. Hokarc To ne, zeptejte se v cizině a překvapen zjistíte, že jinde je to ještě horší, z EU to mohu potvrdit...

   Smazat
 9. Zrádců máme určitě dost,ale ještě více hlupáků pro něž je politika neznámá věc.Potřebujeme teprve vyškolit(ale bude to drastické,a hlavně pozdě).

  OdpovědětSmazat
 10. Forkie to se tedy hrubě mýlíte. Maďarsko má 21 poslanců, z toho 11 za Orbánovu stranu a byli právě vyhozeni z lidovecké frakce, zbylých deset jde ostře proti Orbánovi a za potrestáním Maďarska v naději, že se dostanou v Maďarsku k moci až Orbána odstraní. v Polsku je to zcela analogické, jen vládní poslanci jsou v konzervativní frakci.

  OdpovědětSmazat
 11. Adam Naopak to chápete správně, proč píšete, že to nechápete?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z vrozené skromnosti, pane doktore. A děkuji za Vaše informace i přístupy...

   Smazat
 12. Unknown: Je to zdlouhavé ale poučné se mnou a paní Ing. Konečnou ještě před volbami. Každý pochopí...
  https://www.youtube.com/watch?v=GYrHs4gsr2U

  OdpovědětSmazat
 13. Nemyslíte si kolegové v diskusi na NR,že drzé utajení smluv o kšeftech s vakcínami vedením EU - je prvořadá a žalovatelná prasárna ? To nadnárodní obchodníci přinutili vedení EU chovat se jako sloužící. Jistě je teď zábavné sledovat, že se o utajení těchto smluv hovoří ale neřeší se. Co dělají čestní Lidovci, Niedermayer,Pelčák, Piráti ? Jim taková shnilá demokracie nasvědčující šílené korupci - nevadí ?
  Odstupte satani, koho tam v EU vlastně zastupujete ? Fuj vám.

  OdpovědětSmazat
 14. Aby bylo jasno z čeho se ta sebranka při volbách vybírala.... Počty členů z května 2020 jsou cca:
  KSČM – 31 564
  KDU-ČSL – 21 634
  ČSSD -13 051
  ODS – 13 000
  SPD – 6 459
  ANO – 3 091
  TOP 09 – 2 479
  Trikolóra – 1 774
  STAN – 1 613
  Piráti – 1 043
  A podotýkám ,že komunisté před Hadrákem StB vybírali pro volby kandidáty ze svých 2 000 000 členů!
  Dnes např. PIRÁTI mají kvalitní kadidáty tj. ty smažky a štětky ,kteří museli opustit žižkovskou Kliniku a přešli do politiky .Inu nová doba…..
  Nyni nastava faze kdy je nutno cistit i krajske a městske instituce od krys..
  Verte mi ze satanisti jsou infiltrovani do kazde instituce …i tech nejmensich. Jsoz to jak ja jim rikam …..metastazy satanisticke moci. Hejtmanove, starostove, kazdy kdo nejak patril a patri k politicke a legislativni a institucni moci ktera pomaha ridit genocidu vlastnich obcanu a nepostavili se ji verejne…patri k nim!!! Od pocatku falesne pandemie , kazdy z nich mel a ma moznost postavit se proti vlade ktera pacha genocidu na lidech.Neudelali to. Všichni dosavadní poblitici co nás od Majdanu okrádali jsou NEVOLITELNÍ !!! Bohužel i v SPD jsou poskoci zednářů...! Snad vstanou noví BOJOVNÍCI a zavedou skutečnou svobodnou Občanskou společnost.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.