Reklama

úterý 16. března 2021

Fantastická připomínka německé okupace Česko-Slovenska na ČT

Lubomír Man

16. 3. 2021
Pamětníci 15. března 1939 si jistě museli protírat oči jestli sní nebo bdí, když ve stejný den ale o 82 let později, sledovali, jak tuto událost zprezentovali pro naši veřejnost pracovníci zpravodajské redakce České televize. „Je třeba, aby připomenutí té události bylo krátké a odvysílané jako vzpomínka na cosi ne příliš podstatného a významného, a jako takové to, prosím, zařaďte až na samý konec našeho pořadu Události“, řekl předseda uvedené redakce v přípravě na pojednávaný pořad svým podřízeným, jestli ovšem směrnice v tomto duchu nevzešla z ještě vyšších míst, třeba z českého Senátu, nebo z EU nebo něčeho stejně znamenitého.“

A musíte to zobrazit jako cosi decentního a jemného, jako by šlo o krátkou vojenskou zdvořilostní návštěvu. A nejraději tu návštěvu ani nezobrazujte. To znamená, že tam nechci žádné scény vojenských kolon, jak se valí do vesnic a měst, nesmí tam být příchod Hitlera na Pražský hrad, nic takového, prosím, nic drastického, coby na Německo či Němce mohlo vrhat špatné světlo. Toho se, prosím, střezte v prvé řadě, a dejte tam naopak něco, co by Němce, jako naše současné nejbližší spojence mohlo v očích současných českých lidí, hlavně mladých, pozvednout, co by v nich, když zrovna ne lásku, tak aspoň vlnu sympatií dokázalo vyburcovat. Hleďte, třeba sám příjezd prezidenta Háchy na Anhaltské nádraží v Berlíně, vždyť to byla velká sláva, vyhrazená jen význačným státníkům. Vojenská hudba hrála hymny, Hácha s kloboukem v ruce, jak se to patří, vykonal přehlídku čestné roty SS, zkrátka atmosféra skoro jako na říšském stranickém sjezdu v Norimberku. Tak tohle, pánové a dámy, tam nacpěte v míře nejvrchovatější, a jako bonbónek k tomu přidejte, jak mají dnes lidé v Československu Háchu rádi, jak pěkně o něm mluví lidé z Trhových Svin, kde se Hácha narodil, i jak pěknou bustu mu tam na rodný jeho domek pověsili“.

Pořad, o kterém je řeč, jsem dnes 15. března zhruba ve tři čtvtě na osm večer zhlédl a musím konstatovat, že vše v něm bylo dle pomyslných přikazů předsedy zpravodajské redakce ČT do puntíku vykonáno.

31 komentářů :

 1. Havel, ten s tím začal .. hajzl jeden přiblblej foltýnovskej ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pěkně se vybarvila ta disidentská pakáž v žoldu CIA a NSR ! Prý "sametová revoluce" a nakonec to byl sprostý puč řízený samotným Gorbačovem za účasti tajných služeb.

   Smazat
  2. Neházejte všechny disidenty do jednoho pytle. Mnozí naši autoři i členové redakce Nové republiky byli v disentu!

   Smazat
  3. Dobrá připomínka, díky pane Dvořák.

   Smazat
  4. Pane Dvořáku, musíte vědět, že neházím disidenty do jednoho pytle, stejně jako netvrdím , že všichni komunisté byli stejní podrazáci jako dnešní miliardáři a jejich potomci !! Myslel jsem ty "disidenty", kteří pracovali za cizí žold, kteří se svorně sešli s Mitterandem v roce 89 na svačině od Havla po Šabatu !!

   Smazat
  5. Tondo, sorry, ale vyznělo to tak, že "všichni disidenti", proto jsem reagoval. Tohle zaškatulkování je k ničemu. To je to samé, když se píše o Židech či Chazarech atd. Taková zjednodušování jsou nejen hloupost, ale odvádějí do podstaty věci a to už je vážnější.

   Smazat
  6. Cože ? Ani celodenní speciál na čtyřiadvacítce nebyl ? A taková příležitost osvětlit historii pohledem slouhů. V 21.století nás učí, že za válečné hrůzy a zvěrstva je zodpovědné Nacisticko. Nacisti, ale i naši a polští milí krajané se k nám rozhodně chovali s úctou a porozuměním. Tím, že nám rozuměli se nejvíce osvědčili v lázeňských zařízeních tzv. lágrech, kam nás přivezli v přepychových vagonech. Dobově se jim říkalo dobytčáky. Také tam o nás a ostatní Slovany dobře pečovali. Zdravotní péče byla příkladná, komu v hubě rezavěl zlatý zub, tomu ho opatrně vyloupli, ostatní vymlátili a bylo po starosti. Kdo se drbal, stáhli mu kůži na stínítka lampiček a dotyčný měl pokoj. Nebo takového Karla Hašlera otužovali v ledové tříšti tak dlouho až ztratil hlas i tep. Ranní rozdýchávání cyklonem B bylo také boží. A tak bych mohl pokračovat. Ostatně za příkladnou péči o nás, jim Dolfi udělil miliony vyznamenání. Tedy krom dětí a starců se dostalo na všechny. Na některé i dvakrát. A jak jsme se jim odvděčili ? Krajané museli jít do Nacisticka pěšky a ještě občas dostali bejkovcem. Ostatní hnali Rusové klusem. Hrůza, takové bezpráví. Na závěr jen drobnost. Neví někdo kde to Nacisticko je ? Rád bych se jim jménem těch bez mála 400 000 (!) umučených a zastřelených Čechoslováků omluvil. Budu doufat, že nevstanou z mrtvých a nenakopou mě do prdele.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  8. 9.01 Pane Dvořák, ono bylo více disidentských organizací které se názorově lišily? Řekněte které disidenty mít rád a které zavrhnout? Trochu mi to připomíná já nic já muzikant. Kde je psáno že ti kolem NR byli ti jedině správní? No osobně to řešit nehodlám. Nemůžu jinak ale já vás házím do jednoho pytle. Ale tím nechci urazit. Jsou zřejmě disidenti kteří se zbavují odpovědnosti a za svoji činnost se dnes stydí a všelijak to okecávaji. Tomu se říká zbabělost! VIP 🥴

   Smazat
  9. Dodatek: Všichni disidenti byli podělaní z Havla. A kdo ne tak nebyl žádný pravý disident! VIP 🥴

   Smazat
  10. Pane Dvořáku!Oni ti vaši "dobří"disidenti chtěli také nastolení kapitalismu,na který zde na NR v diskusích většinou všichni nadáváme?Nebo Vám se snad český lumpenkapitalismus zamlouvá?

   Smazat
  11. Nezamlouvá a nechtěl jsem ho. Ale nechtěl jsem ani normalizační manýry. A hle, máme je tu zpět v podobě demokratůry.

   Smazat
  12. 16.38 Pane Dvořák, chabá obhajoba. Na současném stavu máte jako aktivní disident osobní zodpovědnost! VIP 🥴

   Smazat
 2. já už jsem se 8 let na ČT nedíval, ale s tou svoločí v české televizí je třeba něco udělat, vyházet je z oken na těch Krkavčích horách.

  OdpovědětSmazat
 3. Z Němců se udělali nacisté a z nacistů nakonec bude Ladův Nácíček, roztomilý kocourek.Je to smutné a zároveň extrémně nebezpečné, a uvědomuju si, že s vysokou pravděpodobností se takovéto falšování dějin neděje poprvé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nakonec se dovíme že „pan hitler" byl velký sjednotitel Evropy. Že byl obětí stalinistické manipulace a koncentráky provozovala NKVD. A proto musí být Rusko potrestáno.

   Smazat
 4. Naprostý souhlas s článkem p.Mana, popsal dobře ono utajování, hlavně před mladší generací i když nemám iluze, že se na ČT dívá. 15.březen 1939 byla tragédie pro národ Čechů i Slováků. Bohužel má své tragické pokračování, když my sami jako národ na to zapomínáme, zapomínáme na varování prezidenta Beneše, který tuto událost prožíval vemi těžce. Jsme jako národ tak ubozí , že necháme ony síly u nás, nebudu jmenovat, aby ohrozily naši "národní" identitu ? Dobře se ptejte při volbách kandidátů co chtějí dělat a dobře si to rozmyslete, nedejte na sliby, ptejte se na konkrétní věci a činy.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. 80% Čechů by se nechalo očkovat Sputnikem. Anketa! VIP 😐

  OdpovědětSmazat
 7. Jak chce autor to obvinění předsedy zpravodajské redakce ČT dokázat ?

  OdpovědětSmazat
 8. 15.březen letos zatihnul naší "Veřejnoprávní" slepou, hluchou a němou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.02

   Prý Dvořák dopsal do svatyně Nikkó Tóšúgú do Japonska, zda by nemohli v ČT použít Mizaru jako své nové logo. Že prý Mizaru tím, že má zakryté oči aby neviděla zlo, přesně vystihuje ducha ČT.
   Když mu však ze svatyně odepsali, že buď všechny tři Moudré opice, nebo nic, tak si to rozmyslel. Že prý Kikazaru se zakrytýma ušima, aby nenaslouchala zlým řečem a Iwazaru se zakrytými ústy aby nepomlouvala, jsou pravým opakem ducha ČT.

   Smazat
 9. 11:52 To není obvinění, to je jen popis práce dotyčného předsedy.

  OdpovědětSmazat
 10. Dvě nesrovnatelné "okupace".Srpen 68-žádná větší škoda pro stát i národ,jen návrat do socialismu.15.3 39-zrušení státu,Slovensko se odtrhlo,naše výrobní základna pracovala pro úspěch Hitlerova Německa za ovládnutí světa,vyvraždění milionů obyvatelsva v Evropě,hlavně východní.To naší ČT upoutalo na několi málo pořadů v rámci minut,ale srpen 68-to je na celý den.Hanba nám,budeme si to muset zopakovat,bude-li příležitost

  OdpovědětSmazat
 11. Seberme té instituci, z názvu, slovo ,,Česká". Nezaslouží si to.

  OdpovědětSmazat
 12. Naštěstí se trochu pochlapili na dvojce a v pořadu Hledání ztraceného času tam odvysílaly staré archívní zaběry jak proběhla německá okupace v různých něsrexh a jak naši "utlačovaní němečtí krajané" ochotně zdvíhali ruku a vyvěšovali vlajky s hákenkrojcem. Nejsmutnější jsou záběry z Brna. Už chápu ty chlapce ze Zbrojovky, že ten německý nacifikovaný ksindl tak pakovali do Rakous. Měli jim ještě pomáhat bičem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava, vloudil se šotek, mělo být "v různých městech."

   Smazat
 13. To, co předvedla ČT je to projev neúcty k našim nedávným dějinám. Nedá se svítit. Budeme muset tak jako za totáče vykládat svým dětem a vnukům, jak to bylo doopravdy. Gaunerům a zaprodancům cizáků se můžeme postavit tak, že budeme věnovat svým potomkům více času ve výchově k vlastenectví a k národnímu uvědomění. Žádný šovinizmus nebo nacionalizmus! Polistopadové školství to za nás neudělá. Poslanci a politické strany mají jiné priority. Popravdě řečeno bych ani nechtěl, aby na formování etiky mých potomků měli vliv mnozí „lidi od politiky“.

  OdpovědětSmazat
 14. No jak tak čtu ty některé komentáře, asi jsem byl také disident (bez platu) Protože si dodnes pamatuji, že ráno při příchodu do práce a pokud bylo slunečno. Heslo dene bylo: Dnes je krásně mohli by už jít ...
  pro neznalé šlo o odchod komunistů. Ale je pravda, že jsem znal hodně poctivých a slušných komunistů. A ti většinou nezahazovali stranické knížky a nevstupovali do náhle se rodících "demokratických" stran. Ale musím také přiznat, že jsem neustále tůroval radio a vyhledával stanice typu Svobodná Evropa, Dojče vele, Hlas Ameriky a podobné. Prostě byly to krásné pohádky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.