Reklama

čtvrtek 25. března 2021

Hlasoval jsem proti svěření diktátorských pravomocí Komisi, aby si mohla sama určit, kolik mají občané platit do Bruselu na dani z plastů

 

Ivan David
25. 3. 2021

Nedávno rozčeřilo hladinu veřejného mínění tvrzení předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové o samosprávě a autonomii, kterou podle ní měly Čechy a Morava požívat během nacistické okupace v letech 1939 až 1945. Její výrok se mi zdál neuvěřitelně hloupý a naprosto ignorující fakta o nacistické diktatuře a teroru vůči českému obyvatelstvu. Myslel jsem si, že předsedkyně TOP 09 nemá ani ponětí o uspořádání vztahů protektorátních orgánů ve vztahu k orgánům nacistické Třetí říše, v nichž platilo jedno zásadní pravidlo: Úkoly zadával Adolf Hitler, protektorátní orgány je plnily, a v případě nejasností měl vždy poslední a konečné slovo Úřad říšského protektora.

I výroky představitelů jednotlivých politických stran je však třeba vnímat v kontextu celkové politiky strany, jíž reprezentují. TOP 09 je především probruselskou a proglobalistickou stranou.

Když jsem si přečetl návrh Nařízení Rady o způsobu výpočtu daně z nerecyklovaných plastů, pochopil jsem, že slova Markéty Pekarové Adamové mohou mít i další výklad. V návrhu nařízení, o němž jsme včera na plénu Evropského parlamentu hlasovali, Evropská komise navrhla, aby spory o výši odvodu, které mají členské státy platit do Bruselu jako tzv. vlastní zdroj, nemá řešit nezávislý Evropský soudní dvůr, ale sama Komise. Ve sporu dvou subjektů by jeden z nich měl rozhodovat. A přesně tuto pravomoc měl v době Protektorátu Čechy a Morava Úřad říšského protektora, který byl nadřazen všem protektorátním úřadům.

Ve demokratických státech, které mají federální uspořádání, řeší spory mezi ústřední vládou a státy unie nebo kantony či provinciemi ústavní soudy. Nebo v případě USA Nejvyšší soud USA. EU zatím není federací, ale mezinárodní organizací sdružující nezávislé státy, formálně vzato. Vedení EU by Unii rádo federalizovalo. Tohle co nám předložili však není cesta k federaci, ale k unitární diktatuře. Podobné pravomoci měla ústřední vláda pouze v nacistické Třetí říši, v níž provincie byly porobeny okupací.

V hlasování o návrhu nařízení jsem podpořil všechny pozměňovací návrhy na vypuštění této diktátorské pravomoci, kterou si Komise chtěla uzurpovat. V závěrečném hlasování o návrhu nařízení jako celku dnes však budu hlasovat proti zavedení daně z nerecyklovaného plastu, kterou by od firem vybíraly finanční úřady členských států a celý výnos posílaly do Bruselu. V případě, pokud v Radě ministrů financí žádný z členských států tuto daň nebude vetovat, by její zavedení dopadlo na občany spotřebitele, kteří přitom nemají možnost ovlivnit, kolik odpadu bude recyklováno a kolik nikoli. 

Spotřebitel sice může poctivě třídit odpad a plasty házet do kontejnerů na separovaný odpad. Nemá však žádný vliv na to, kolik se toho podaří zrecyklovat a kolik bude vyvezeno např. do Číny. V návrhu jsou navíc naprosté absurdity jako je počítání daně i z použitých dámských hygienických vložek, které jsou jako biologický odpad spalovány, protože to nařizuje jiná směrnice EU. Nebo z filtrů od nedopalků z cigaret, které déšť spláchne do kanálu. 

Do celkové výše plateb do Bruselu mají být počítány i mikročástečky gumy, které vznikají obrušováním pneumatik při jízdě po silnici. Se 100% jistotou lze očekávat spory o to, kolik má který stát platit, když rumunská přepravní firma „obuje“ holandský kamion pneumatikami z Německa, které pak odírá na silnicích od Řecka po Portugalsko. To měla vyřešit buď Rada nebo nezávislý soud. Nikoli Komise. 

Jsem zásadně proti tomu, aby EU vybírala daně, jejichž výnos jde výhradně do Bruselu. Zvláště když o částky, vybrané na těchto eufemisticky nazvaných vlastních zdrojích EU, nemá být snížen odvod členských států do unijního rozpočtu ve formě podílu na hrubém národním důchodu. To, co nám Komise včera předložila k hlasování, je jen další ze způsobů, jak občanům v členských státech sebrat více peněz na nesmyslné projekty Zeleného údělu. Proto dnes budu v závěrečném hlasování hlasovat proti návrhu nařízení o dani z plastů. Už nikdy žádný protektorát!

24 komentářů :

 1. Budou volby do Parlamentu. Je čas vyhodnotit si i takovou
  politickou protičeskou slepici jakou je Pekarová Adamová.
  ČR si nemůže dovolit tak mizernou a protistátní stranu v Parlamentu jako je TOP plus její koaličníci. Bába
  Adamová je podezřelá od okamžiku kdy se dala do strany
  zřízené Kalouskem,Trautenberkem a jejich sponzory ze zahraničí. Tuhle bábu vystrkovanou opakovaně a denně z
  protičeské ČT - nám byl čert dlužen. Nemůžeme volit tak jedovaté a patologicky nenávistné strany a jejich psychopatické krávy. To prostě není rozumné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takovy stav katastrofy umoznuje porusovani zakonu o verejnopravnosti

   televize,kde sedi na prameni jeji GR a jeho kamarila mensiny,ktera ohlupuje za nase koncesionarske penize vetsinu a vynucuje si vadnymi informacemi rozbijeni demokracie po neomarxisticku a soucasne i nechutny souhlas s s timto vadnym pristupem.
   Masova hra zla zpusobuje,ze volime z nedostatku spravnych informaci vypečky a vyskrabky,ktere nemohou vlastne ani volici potrebovat nebot je opravdu,ale opravdu nezastupuji!

   Parlament nechce postavit toho GR pred soud a tam ho obvinit z ocividneho porusovani zakonu a cerpani neprimereneho platu za ohlupovani a propagovanim "zastupcu",kteri zadnymi zastupci obcanu vubec snad ani nejsou.
   Proc tito pry zastupci si neosvoji body programu obcanu volicu (NPV) a dokonce o nich nic neinformuje nejlepe dnem i noci ta TV,ktera se stala soukromym podnikem GR placenym obcany.
   Proc neinformuje TV o pozadavku obcanu,aby poplatky za TV byly rozdeleny FIFTY,FIFTY to je 50% pro soukromnika GR a 50% pro ucely vybudovani nove site internetove zpravodajske obcanske internetove sluzby TV,ktera by uz dokazala nezaujate provozovat zpravodajstvi a dokonce by ihned zachycovala mineni volicu v diskuzich pod infovideem na pr OK SPD a opravdovych zastupcu volicu..
   Vzdyt vzor uz tu je v obcanske PRIME DEMOKRACII IHNED tj fungujiciho vzoroveho webu NOVA REPUBLIKA prinasejici opravdove zive informace s dokonce podeprene bezbarierovym pristupem k diskusi pod nimi cili je to o skutecne SVOBODE a PRIME DEMOKRACII OBCANU a to ihned,bez peripetii kladenych do cesty vadne zvolenymi "zastupci".
   Uvedomuji si volici,ze pokud se to nezmeni budou jim kradeny jejich hlasy donekonecna a jejich kapsy bude vyprazdnovat podvodem a porusovanim zakona o verejnopravnosti jakysi nenazrany GR?

   Smazat
  2. 14.57 Souhlas-jen nevím kde ty voliče změny vzít,když mě přijde český volič (mladší) jako politicky negramotný Může za to "svoboda s demokracie",o které nic neví a stačí mu že může (když na to má příjem)jet na dovolenou do Chotvatska-My mohli za "totality" také do Bulharska a k Balatonu.Ta demokracie je jen jako,praktiky čistě totalitní-kdo nechce vědět,neví.

   Smazat
  3. 14:57 Jenže to půjde dost těžko-nevolit ji. Udělali koaliční slepenec, kterému bude stačit pro vstup do sněmovny 5%, takže se tam dostanou v každém případě.

   Smazat
 2. Pane MUDr. Davide o něco se v EP snažíte, což je chválihodné, ale je to k ničemu. Chybí vám podpora. Jste tam tak malí a nic neprorazíte. Pro mne není Okamura to pravé ořechové ale alespoň díky za něj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Kutnohorsky,vite,ze pusobite jako nespokojeny kralicek?

   Proc misto negativniho pristupu nedokazete navrhnout jak z tech sracek ven a zcela zbytecne se stavite na zadni,ale bez navrhu co delat.
   To chcete dale rajtovat na mrtvych oslech a spokojene chroupat mrkvicku ,nebo co nebo jak?

   Smazat
  2. 16.33 Asi ten nespokojený králíček jsem a opravdu nevím jak z těch sraček ven. No osli tady jsou, ale živí a mrkev nemám rád...MUDr. David se v EP snaží ale nic tam nezmůže. Je tam taky jako nespokojený králíček...

   Smazat
  3. 16/50 hezka odpoved pane Kutnohorsky.Tak vas potesim hadankou

   Co myslite je transformace OS na ČSV ,jestli na to prijdete nasadte na to hned naboj dynamitu vasi patrony skepticismu!

   Smazat
  4. Pane kutnohorský já zase mám názor trochu jiný.Pan doktor dělá co může a velké díky za to že mu nejsou lhostejné ty s odpuštěním kraviny které vycházejí z mozků EK.Ono je jednoduché mlčky přejít hloupé nápady a odhlasovat kde co.Je stále lepší házet písek do soukolí tohoto molochu. Nebude dlouho trvat takových lidí jako je pan poslanec bude přibývat bude se zvedat čím dál větší odpor proti nesmyslným požadavkům i pravidlům a ochotě států toto plnit.Potom bude jen krůček k rozpadu EU

   Smazat
  5. kutnohorsky Ano pan David dělá svou práci dobře a že to je k ničemu to není pravda. Jinak by tam byli jen samé ohnuté hřbety z Čech. Aspoň víme co v té žumpě eu pečou. Jestli není Okamura pro vás tak nevím komu to chcete hodit.

   Smazat
 3. Ja bych pane admine nechal a nemazal tento ohlupovaci koment

  mensiny neomarxistu,ktera chce poroucet vetsine a znicit tim,za kazdou cenu, demokracii.
  V clancich je tu dokonale popisovano co jsou to zac za piratsti diversanti vsech obcanu derouci se k moci,aby vylonupili a vypaberkovali vse co jeste zbylo a privesili nam na krk jejich pry humanistickou diktaturu chaosu zmaru a zniceni republiky,coz mame utrpet za tretinu platu oproti sousedum,kteri podle nich maji dostatecne platy,aby tvrdili po neomarxisticku

  MIR JE VALKA!

  Jsou to zli a nepoctivi zlocinci,kteri se snazi opet obelhat narod o kterem si mysli,ze je mistrem sveta v dalsim skoku na speck!!

  OdpovědětSmazat
 4. Již nikdy žádný protektorát?¨
  Jenže v něm už jsme! Teď se pouze dolaďují pravidla a utahují šrouby, ale protektorátem už jsme! Nebo, přinejmenším, protoprotektorátem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milane, libi se mi vase zoufalstvi a beznadej,nebojte se

   JA sam proklate male zvire vas zachranim,jsem preci narodni hrdina.

   DEJTE SI DO HLEDACKU KRTECEK A TELEVIZE a teste se z toho cotam uvidite!

   Smazat
  2. Okamžitě pryč z EU a včera bylo pozdě. SPD se o referendum snaží, bohužel marně. Nevíte někdo, jak tlačit na politiky, aby referendum uzakonila a pak i povolila ?
   Panu Doktorovi díky za zprávy a vlastenectví

   Smazat
  3. SPIRIDONE jen klid, do EK a tedy hlavy EU byla nasazena Frauu von Leyno,

   ktera proslula rozvalem Bundeswehrmachtu temer na sracku,nevidim duvodu proc by brzy nevyhodila do povetri a rozbombila cele EU.

   Smazat
  4. 16.35
   Krtečku, kakáte hodně, hodně vedle.
   Žádné zoufalství, žádná beznaděj, ale pojmenování reality.
   Zoufalství jako takové neznám, nejsem na zoufání nastaven či co, a beznaděj? Ta by mě mohla krátce postihnou po volbách, kdyby je eurohujeři vyhráli. Ale jen krátce.

   P.S.
   Můj národní hrdina je Ferda Brablenec.

   Smazat
  5. 17ú03

   Jak zatlačit?
   Teď už jedině v říjnových volbách volbou SPD.

   Smazat
 5. Pokud se na to podíváme z globálního hlediska, tak o "U" a jeho duševních schopnostech lze s úspěchem více než pochybovat...

  https://wp.me/pbYbqw-fLe

  OdpovědětSmazat
 6. Dnes jsem na Seznamu četl toto ,,Hnutí Tomia Okamury představuje velké nebezpečí." Když si uvědomím, pro které lidi, tak je to skvělá zpráva.

  OdpovědětSmazat
 7. Rusko? Otevřeno. Bary, hospody, všechno. Nechcete Sputnik? To nezajímá, přišlo nám z Moskvy
  Otevřené restaurace, bary či divadla. Nákupy dle libosti. Dramatické snížení covidových pacientů. To není science-fiction počesku, ale realita v Ruské federaci. I když se tam blíží parlamentní volby, jsou zrušená veškerá omezení ohledně shromažďování lidí. Ve všech zdravotnických střediscích se očkuje nyní již celkem třemi druhy vakcín. To hlásí z Moskvy mladý bohemista, novinář, turistický průvodce a znalec České republiky Alexandr Naumov. Reaguje rovněž na rétoriku nového amerického prezidenta Bidena.

  Ve státě panuje optimismus a o nějaké vlně není prý ani řeči. Je to zvláštní situace, kdy si připomínáme rok od tragického nástupu covidu v Itálii a ruské zdravotnické pomoci této zemi, která se s novým vyměněným vedením opět propadá do velmi pesimistických čísel a nekonečných uzávěr.

  Počty nemocných klesají, všechno se otevírá

  „Počet lidí nemocných covidem v Rusku neustále klesá,“ „Tak třeba 24. března počet nově nemocných lidí činil 8 861. V Rusku jsou zrušena všechna omezení spojená se shromážděním lidí. Otevřené jsou restaurace, kavárny, muzea, divadla. Děti chodí do školy. Očkování se provádí ve všech poliklinikách,“ doslova šokuje mladík. O nějaké covidové vlně se v Ruské federaci prý nedá ani mluvit.

  „Lidé, kteří mě obklopují, jsou upřímně rádi, že ruská vakcína Sputnik V pomáhá zachraňovat životy v jiných zemích,“ konstatuje dále Naumov. Nejde jen o Maďarsko nebo Srbsko, ale také Izrael a četné jihoamerické státy. „Nechápou, proč některé země tuto vakcínu neschvalují,“ podivuje se nad českým i eurounijním váháním. „Toto téma však v Rusku není předmětem veřejného diskurzu. Pokud některé země nechtějí ruskou pomoc, pak tato pomoc nebude nikomu vnucována.“ A co se týká České republiky, o její aktuální situaci se v Ruské federaci podle Naumova téměř nikdo nezajímá.
  Vakcinace jede na plné obrátky, další vývoj pokračuje

  Rusko však vyvíjí další vakcíny, nezůstalo zdaleka jen u Sputniku V. Ten je nyní připravován i ve formě „light“. „V Rusku jsou kromě vakcíny Sputnik V vyvinuty, registrovány a používány další dvě vakcíny: Kovivak a Epivakkorona. Klíčové vlastnosti vakcín jsou následující,“ obsáhleji popisuje mladý bohemista Naumov. „Sputnik genoinženýra Vektorova používá dvou kmenů živých adenovirů člověka, které jsou zbaveny schopnosti se množit. Podává se dvakrát v intervalu třech týdnů. Účinnost je 91,4 procenta, u závažného průběhu onemocnění pak dokonce sto procent. Očekává se, že imunita se vytvoří na dva roky – na devět měsíců – již byla prokázána. U štěpu lze pozorovat chřipce podobný syndrom – zvýšenou teplotu – někdy i do 38 až 39 stupňů, bolesti svalů a kloubů, bolest v místě podání, celkovou slabost či bolesti hlavy. V případě potřeby se doporučuje užívat antipyretika. Symptomy obvykle probíhají během jednoho až dvou dnů.“ To je tedy podle Naumova Sputnik V.

  EpivakKorona je produkt genoinženýrství na základě umělých peptidů, které kopírují fragmenty koronaviru. Podává se dvakrát intramuskulárně s intervalem 2–3 týdnů. Imunologická účinnost je podle Naumova stoprocentní. „Imunní ochrana bude fungovat jeden rok. Nebyly zjištěny silné nežádoucí jevy spojené s působením vakcíny, byla zaznamenána pouze bolest v místě vpichu a zvýšení teploty na 38,5 stupně.“

  „KoviVak je celovirionová inaktivace na základě ‚zabitého‘ celého koronaviru. Jedná se o klasický typ vakcín, které se masivně vyrábějí a používají již od minulého století. Podává se dvakrát intramuskulárně v intervalu dvou týdnů. Dne 23. března byl Vladimir Putin očkován jednou z těchto vakcín."

  Zahraniční vakcíny se v Ruské federaci nepoužívají, země má prý dost svých vědeckých kapacit.

  OdpovědětSmazat
 8. Čína prokázala, že kapitalismus funguje nejen v komunismu velmi dobře, ale jak se ukazuje, dokonce i mnohem lépe než v demokracii. A na západě začaly elity chápat, že demokracie je brzda, demokracie je na obtíž, demokracie překáží v rozvoji a růstu kapitalismu. A aby to bylo přesnější, jsou to především lidská práva v demokracii, která brání výkonnému a efektivnímu kapitalismu, který eliminuje člověka jenom na věc, na výrobní jednotku, která vlastně nepotřebuje žádná lidská práva,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Západní elity nepotřebují nic chápat" - ony rozhodují
   co ,jak,komu se bude přerozdělovat protože vlastní všechny dlužní úpisy. Zadlužené státy jsou v jejich moci. Čínský systém je založen na centrálním řízení a centrální státní kontrole ekonomiky včetně vlastníků firem. Je to systém efektivní a protože
   dokáže už desítky let zvyšovat životní úroveň lidí
   kteří pracují velmi disciplinovaně - neustále roste.
   V Číně funguje i družstevní systém. V tom jsou jeho členové zainteresování na výrobě a zaměstnání. Zároveň mají i kontronlí funkci. Kdo porušuje pravidla nebo krade - s tím Čína zatočí. Člověku se až tají dech když vidí jak tam rostou moderní města,
   infrastruktura,moderní,doprava,zemědělství, věda,
   technologie a třeba i armáda. Soporučuji shlédnout záznam na youT - Military parade China 2020.

   Smazat
 9. 30% očkovaných zemře během několika měsíců. 12.3.2021 https://www.nosmintieron.tv/el-30-de-los-vacunados-moriran-en-pocos-meses/
  https://tadesco.org/hlasatelka-rakouskeho-wochenblick-rekla-lidem-pravdu-skutecnou-pandemii-je-ockovani/ Sociální distanc, ztráta tváří lidí, tím že nosí masky a chybějící perspektiva budoucnosti nám berou náš pevný postoj a orientaci. To všechno dohromady lidi masivně oslabuje a přetěžuje. A přesně toho chtějí dosáhnout. Neboť ti, co nám vládnou potřebují oslabené lidi bez orientace, aby mohli společnost bez odporu přetvořit ve smyslu „Great resetu“. Sociální izolace, ponížení, pocity bezmoci, lidi zlomí a učiní je ovladatelnějšími.

  OdpovědětSmazat
 10. „Bez Evropské unie bychom ještě lezli po stromech.“ Bobošíková drsně zúčtovala s genderovými audity

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021032513378762-bez-evropske-unie-bychom-jeste-lezli-po-stromech-bobosikova-drsne-zuctovala-s-genderovymi-audity/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.