Reklama

úterý 9. března 2021

Invest EU - největší veřejnou mocí organizovaný úvěrový podvod v dějinách

Ivan David

9. 3. 2021 Facebook

Dnes budeme na plénu Evropského parlamentu hlasovat o návrhu nařízení, kterým se zavádí program Invest EU. V případě jeho schválení bude Evropská komise moci vybraným podnikům poskytovat záruky za úvěry až do celkového objemu 75 miliard eur. Pokud by byl návrh nařízení napsán tak, aby umožňoval poskytovat záruky za úvěry pro všechny typy podniků, které byly postiženy ekonomickou krizí vyvolanou pandemií COVID-19, podpořil bych jej. Takový nástroj by firmám mohl pomoci přežít krizi a obnovit podnikání.


Metoda poskytnutí veřejné garance splacení dluhu z veřejného rozpočtu – v tomto případě rozpočtu EU – v případě insolventnosti dlužníka, je osvědčeným finančním nástrojem, který bývá použit jako ekonomická pomoc podnikům v době těžké hospodářské krize. Je to pro veřejné rozpočty výhodnější metoda podpory firem než nevratné dotace. S pomocí záruky firmy dosáhnou na nízké úroky. Mnohem nižší, než by jim banky byly ochotné dát bez tzv. rizikové prémie. Vyspělé státy obvykle při podpoře soukromého sektoru kombinují dotace, státní záruky a příspěvky na úroky.

V případě záruk sice bývá část úvěrů, za něž se stát zaručil, nesplácená, což znamená, že je za zkrachovalého dlužníka zaplatí státní rozpočet. Velká většina zaručený úvěrů však bývá většinou plně splacena. Zaručené úvěry přitom firmám umožňují znovu rozjet výrobu nebo poskytování služeb a při tom zaměstnat lidi. Konečném důsledku na tom stát profituje, protože mu klesnou náklady na podpory v nezaměstnanosti a získá i nějaké peníze z daní znovu rozjetých firem.

Hlasoval bych i pro návrh nařízení, které by touto formou umožnilo podpořit jen obory, které nejsou výdělečné, ale jsou veřejně prospěšné. Např. znovuvybudování nemocničních kapacit v infekčních odděleních nebo zřízení nových domovů pro seniory či jejich obnovu. V těchto případech bych s radostí podpořil i přímé rozdělování dotací z rozpočtu EU.

Jenže o tom bohužel dnes ani jiný den probíhající schůze EP hlasovat nebudeme. Komise nic takového nenavrhla. Podle návrhu nařízení, které dnes projednáváme, by orgány EU měly být zmocněny, aby více než polovinu záruk – 45 miliard eur- poskytly na úvěry firmám na „podnikatelské záměry ekologizace ekonomiky“. Komise v důvodové zprávě uvádí, že má jít o projekty v oblastech, kde „trh selhává“. Z tohoto zdůvodnění je jasné, že má být dána záruka splacení úvěru z rozpočtu EU na projekty firem, o jejichž produkty nemají spotřebitelé zájem a jsou neprodejné. Ve výčtu jsou uvedeny např. alternativní zdroje energie jako solární a větrné elektrárny nebo dobíjecí stanice na elektromobily.

Další část záruk má být poskytnuta na projekty digitalizace, které nejsou za normálních okolností financovatelné bankami. Prostě proto, že v jejich případě hrozí vysoké riziko nesplacení úvěru.

Většinou kvůli tomu, že jde o extrémně finančně náročné projekty, u nichž panuje důvodná pochybnost o tom, že spotřebitelé budou mít zájem o takto drahé služby. Asi nejznámějším příkladem jsou 5G mobilní sítě. Komise je proto také napsala do výčtu digitalizačních projektů, na něž by podle nařízení chtěla soukromým firmám dávat bankovní záruky.

Paradoxně pouze menší část záruk v objemu 12 miliard eur má být poskytnuta klasickým podnikům ze všech oborů, postižených ekonomickou krizí způsobenou pandemií COVID-19. Např. hotelům, restauracím, nebo výrobcům spotřebního zboží. U nich je přitom podstatně vyšší šance, že peníze použijí k obnově podnikání při němž opětovně zaměstnají lidi, kteří jsou dnes odkázáni na podpory v nezaměstnanosti. A hlavně, že z těchto firem opět budou plátci daní.

Návrh nařízení bych byl se skřípěním zubů ochoten podpořit, pokud by byl poměr záruk pro klasické firmy a na „eko“ a „digi“ projekty obrácený. Tedy pokud by se ze 75 miliard eur „vyplýtvalo“ na neefektivní půjčky na ekologizaci a digitalizační jen 12 miliard eur, ale pokud by přitom 63 miliard bylo poskytnuto výrobcům potravin, obleční, obuvi, a poskytovatelům služeb, které každý musíme občas používat. Třeba pro hotely, restaurace, kadeřnictví nebo autoservisy.

To co nám předložila ke schválení Komise, je však obří tunel. S vysokou mírou pravděpodobnosti lze očekávat, že velká část těchto půjček nebude nikdy splacena. A že tudíž dojde dojde k realizaci záruky EU. Což znamená, že nesplacené úvěry bude bankám muset proplatit rozpočet EU. Schválený Víceletý fiskální rámec EU, který stanoví výdajové limity pro léta 2021 až 2027, však s ničím takovým nepočítá. V rozpočtu EU není na splácení záruk žádná rezerva. Až nastane okamžik placení, bude nutné volit mezi dalšími škrty v dotacích na Společnou zemědělskou politiku a ve strukturálních fondech, z nichž čerpá i ČR, a nutností zvýšení příspěvku členských států do rozpočtu EU. Nemusím připomínat, že příspěvky do rozpočtu EU odvádí vlády ze státních rozpočtů – tedy z peněz daňových poplatníků.

Program Invest EU lze stručně charakterizovat jako provádění Zeleného údělu „na sekeru“. V podstatě jde o největší veřejnou mocí organizovaný úvěrový podvod v dějinách. Tím, že z bankovního trhu stáhne na „eko“ a „digi“ projekty peníze, které by jinak mohly zamířit ke klasickým firmám na obnovu podnikání, hrozí v evropské ekonomice napáchat minimálně stejně velké škody jako divoká privatizace v 90. letech 20. století. Pro tuto obří loupež hlasovat nemohu a nebudu.

58 komentářů :

 1. Odkaz, prosím, by nebyl? Díky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odkaz si určitě můžete pohledat na stránkách EP. Zde máte vyjádření europoslance. Informuje své voliče o tom, o čem se bude v EP hlasovat, jak on bude v dané věci v EP hlasovat a vysvětluje proč tak bude v EP hlasovat.

   Smazat
 2. Nenavistny nastup kazisuku s intervalem1 minuty je opet tady

  Nic neprinasi obcanske verejnosti,nez schvalovani dalsiho rabovani nasich dani takovym formatem,ze se neda nic jineho napsat nez,ze cilem je nase dalsi zadluzovani a niceni stavajicich hodnot pod zaminkou "zeleneho udelu!"

  OdpovědětSmazat
 3. Unknowni utoci v minutovych intervalech!Tak nam napiste,ze Pirati

  budou chtit v ramci udrzitelneho rozvoje tzv "zeleneho udelu"likvidaci swini a krav(pry moc prdi),bifteky z nich budou jen pro nenazrane bohace),aby vsem ostatnim zacali dodavat cervy,ktere budou pry susit a davat mlete do vurtu pana Babise,ktery bude rad nebot dostane za to tu nevratnou dotaci a la EU!
  O tom nam tu napiste darazi Pirati,unknowni a sokem tak muzete dostat volbu nadsenych absolventu prvni priority k ovladani sveta Novym svetovym radem.
  Znate tech 6 priorit co bude nasledovat?

  OdpovědětSmazat
 4. Kdo má čas a chuť je dobré si poslechnout! Celý život něco studuji a zajímám se o všechno, kam ale tenhle chlap chodí na ty všechny znalosti, je mně u Boha!! To je neuvěřitelné jakým záběrem znalostí Calábek operuje!!! Opravdu jeden z mála lidí, kteří se kdysi nazývali "polyhistorové" a kteří ve své době znali všechno učení světa , což už dnes není možné, ale Calábek se silně přibližuje!!!

  Milan Calábek 3. díl: Lidé s neandertálským genem měli větší riziko vážného průběhu nemoci covid-19

  https://www.youtube.com/watch?v=RYtfx-iRlJk

  OdpovědětSmazat
 5. Izrael hlasi,ze cim vice ockuje mRNA,ktera byla puvodne pro psy a kocky

  tim vice tam je pripadu C19,coz pry souvisi s tim,ze se mRNA jimi stane JEN RESISTENTNI a zacne putovat v tele na mista,kde tvori nove doposud nevidane verse viru C 19.
  SPUTNIK V je opravdova vakcina,ktera viry nici a dava prozatim dva roky ochrany a navic je tam v praci vakcina MIR,ktera ma dat 10 let imunity.

  Je to pravda,vazeni, nebo ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jo lsaacland zde na mediich davaji za vzorny priklad covidu ockovani ale jak lzrael lze o ultrordoxnich zmetcich kteri nedodrzuji pokyny a narizeni odmitaji nosit rousky ap🤑

   Smazat
  2. dodatek tak o tom ani slovo🤑🤑

   Smazat
  3. Krtku, v Izraelu to kleslo z 10k na cca 4.5k I tak tam je relativně vyšší výskyt, než bychom čekali, což má zrejmě souvislost s těmi ultras, jak píše dobrák. Oni nejen nedodržují pravidla, ale nechtějí se ani očkovat. Nejvíc nově nakažených je mezi nimi.

   Smazat
  4. Maji ty miliardy z EU dorucit Erdoganovi z Turecka, Ukrajine, NATO, teroristum v celym svete a v Syrii, na zbrojeni,valky, milionum merkel vetrelcum, zahranicnim pomocim do vselijakych zkorumpovanych vladcu v celym svete, ktery ty miliardy ihned ulozi ve Svycarech, tak vono je to skoro jedno.
   Kdyz tyhle asi pujcky zchlamstnou jako vsude, ale zase asi nebudou skodit tak moc....

   Smazat
  5. A nikdo by se nezlobil, kdyby nezbylo na nektery ty vakciny..

   Smazat
  6. 21:10 presne! a o te ultraortodoxni pakazi ktera nedela nic jineho nez malem(skoda!) mlati hlavou do zdi narku nam nikde nikdo NIC nerekne! ja bych mohl o zkusenostech z brooklynu (williamsburgu) a ze 47street o klucich licousatych vypravet "a nice stories"!

   Smazat
 6. V Rakousku je prošetřováno úmrtí a plicní embólie po vakcíně od Astra Zenecy


  Po aplikaci vakcíny skončila jedna zdravotní sestra pod drnem a druhá leží v nemocnici s vážnými komplikacemi.

  Jak nám krásně lžou: "Odkazovaný článek popisuje, že nebyla zjištěna žádná příčinná souvislost mezi vakcinací a zdravotním stavem."

  U nás už si přes 700 lidí stěžovalo na nežádoucí účinky vakcíny - 28 lidí zkolabovalo, 22 dostalo COVID a bezmocní důchodci v pečovatelských domech už se do toho pravděpodobně ani nepočítají.

  Kdokoliv z nás tou "ruskou ruletou" projít může bez poškození zdraví. Každý by si měl posoudit jestli mu riziko za to stojí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:48 ale neeee to zase bude fuck news jak se obecne rika! takze je to lez ale kdyby se to psalo o sputniku tak je to pravda !😂😍😎😜😘

   Smazat
  2. Mne uz pripada ,ze sem jako mechanickej automat,kdyz se ozve nejaka zprava , automat mi ihned hlasi :
   .." dalsi podvod, lez, bude jeste hur,persekuce, bud nejak pripravenej tomu celit"..
   Zajimavy je taky,ze na rozdil ode mne, se nikdy jeste nesplet.

   Smazat
  3. Druhu zjisteni je dnes hodne. Kdyz vas nekdo prasti klackem po hlave a vy budete porad zrovna sledovat hvezdy na nebi, co asi tak zjistite?

   Smazat
 7. P. Davide, a máte dost spojencu, abyste to nadeleni blokli? Bude lejnova odvolana kvůli ostudě při nákupu vakcín nebo je ticho po pěšině? Vypadá to, ze zůstane, aby k nám ten green deal protlacila. Neni nad systematickou tichou práci v koutecku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Četl jsem článek, velice rozjásanej, jak Evropa trumfla Čínu v elektroautech, a to jen díky masivní dotaci. Takže tento druh podnikání frčí na plné obrátky a ještě možná dostane covid záruky EU na další úvěry, které můžeme nakonec splácet my, daňoví poplatníci.

   Smazat
  2. Zamyslete se nad povahou,chovanim a cinnosti parasita. Myslite si, ze napr. ves se necha odvolat?
   Zkuste to.

   Smazat
  3. Voni doktor, zase by se nemeli tak tumlovat, s tim nejvetsim podvodem.
   Madoff, US Treasury, Reserve Bank se strojema na tisteni penez, taky na pomoc ve vysi 1.9 trilionu, na ktery nema, na nejmin trilion na jenom uroky za pujcky, England bank, IMF ,Elizabeth Druha sama ,nebo s rodinou, skoro kazda banka na Wall St. a jinde myslim by troskareni EU strcily do kapsy.

   Smazat
 8. Zasažený člověk Novičokem umírá do dvou minut a tady se dějí přímo mariánské zázraky , Skripal a Navalný v pohodě přežijí ,to jsou úplné Lurdy, když jeden si sáhl na kliku a druhý to měl v trenýrkách, ale nejkrásnější blbost byl ten Koudelkův ricin!! Ten překonal skazky o Novičoku nad míru vrchovatou!! Tyhle pohádky jsou už jenom pro malé děti a nebo pomatené pitomce, co jsou zachváceni patologickou rusofóbií a kterým není pomoci!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:01 jj zazraky novicoku jsou videt lide vstavaji z mrtvych a ne a ne umrit🤑🤑🤑🤑🤑

   Smazat
  2. Myslel jsem puvodne ,ze Covid je nejaka vylepsena odruda strasnyho Novicoku.
   Akorat,ze se nestrka do trenyrek..
   A Dle obav ze Sputniku ,ze je taky neco podobnyho.
   Jedna zahada ,sedmi almar.
   Za ctyri mesice, po Skripalovi, jedna zenska nasla Novicok v popelnici mezi odpadkama ,Novicok predstirajici, ze je Nina Rici,parfum a hned zemrela..
   Co ji taky zbejvalo na nasledky straslivyho Novicoku z Ruska prinesenyho..Jinak by nemohl bejt tak strasnej.
   To tam urcite hodili zaludne ty agenti z Ruska,jo.
   Kdyz pachali na Skripala.
   Je potom zajimavy jak popelari v Britanii vyprazdnujou casto ty popelnice, plne vselijakych odpadku.Jo...
   A zdravotni inspektori nic netusi, ani lide tam zijici /Salisbury/nemaji vubec nic proti delsi dobu skladovani vsude zahnivajicich ,smrdutych odpadku zamorujicim vse kolem..Na verejnosti.
   Asi jim Putin taky rozkazuje co maji a nemaji.
   Jiny vysve-tleni , neni.
   A jak stada reporteru , nepricetne zvedavych ,velmi na Putina pisticich ,bez jedineho dukazu zase ,na druhou stranu upadnou do bezedne nezvedavosti..
   Mne jenom probral,vyprovokoval prispevek nahore k trose nudny,nezajimavy ale premyslivy,nezvedavosti..

   Smazat
  3. Pozn. Nejen stada reporteru, ale detektivu, inspektoru,Scotland Yardu, tajnych agentu,svetovych specialistu na Novicoky atd.

   Smazat
  4. Novičok je nejlepší lék na koronakravinu, po jeho podání ještě nikdo nezemřel.

   Smazat
  5. 6.50
   Něco jako francovka? Nepomůže, neublíží?

   Smazat
 9. Uknoune, mas prafdu, ja jsem ty tri Rusaky videl jak Skripala skripli mezi sebe a pumpovali do nej ten Novackov, takze ....shalom

  OdpovědětSmazat
 10. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 11. nam nepomuze zadna vakcina:
  https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2608379386092803&id=1913489452248470&locale2=ar_AR

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 13. Zaplacená, provokaterská filcko Unkowne, kde bereš jistotu, že se na tebe nepřijde a že nebude následovat nějaká forma odplaty. Já bych si tak jistý nebyl.

  OdpovědětSmazat
 14. Bidenovi němečtí ovčáci musí pryč z Bílého domu, pokousali agenta, nádherná zpráva na Seznamu, ještě ho nepokousal sám Biden.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovcaci a ctveraci. Co neni muze bejt.
   Jakej pan takovej pes a jakej pes takovej pan..
   Haf, haf..

   Smazat
 15. Naprosto souhlasím s panem Davidem vyhazovat peníze do zeleného údělu je naprostá pitomost a zlodějina.

  OdpovědětSmazat
 16. Istanbulská úmluva a gender do škol. Je to tu zase a mlčí se o tom! Senátorka bije na poplach

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Istanbulska-umluva-a-gender-do-skol-Je-to-tu-zase-a-mlci-se-o-tom-Senatorka-bije-na-poplach-656629

  OdpovědětSmazat
 17. Foldyna: Je ministr Blatný opravdu ministrem české vlády, nebo nějaké EU?

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021030913301113-foldyna-je-ministr-blatny-opravdu-ministrem-ceske-vlady-nebo-nejake-eu/

  Jana Bobošíková„Ústavní soud není nedotknutelný.“ Bobošíková naložila Pavlovi Rychetskému kvůli volbám

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021030913302828-ustavni-soud-neni-nedotknutelny-bobosikova-nalozila-pavlovi-rychetskemu-kvuli-volbam/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
  2. Pisou ze uz dva poslanci ty Merkel , AntiKrestansky AntiDemokraticky AntiUnie,/cdu/ byli pristizeni,jak se korupcne pakovali penezma na kseftech s rouskama.

   Smazat
 18. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 19. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětSmazat

 20. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
 21. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

  SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

  To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 22. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 23. 22:13- před chvílí jsem na ZOOMu dokoukal pořad, kde tvrdili, že se cca před 40 tisíci lety spářili na území Judska kmeny afričanů s neandrtálci, docela jsem se zasmál. Nechte si udělat Váš genom.

  OdpovědětSmazat
 24. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 25. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

  SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

  To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 26. Zaplacená, prolhaná filcko Unkowne, máš to tady jenom do května, potom dostaneš IP BAN a budeš jenom čumět jako bedna kytu z okna a na stránky NR už se nedostaneš, šmejde podlý a úskočný!!!!

  OdpovědětSmazat
 27. EU je nepřítel a my potřebujeme vládu, která si toto uvědomí. Ta současná se řídí heslem ,,z nepřátel se podělejme a na národ nehleďme" !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jo, vezmu to na sebe.
   Nějak mi to přijde odpovídajícnější:

   Z nepřátel se poserme, na národ se vyserme!

   Smazat
 28. PS.-tedy pokud patříte k 20:57, s tím voodoo mate pravdu i když 21:25 o rakovině nemluvil, jen o odplatě, která je logická. Zločin a trest, akce a reakce atd.

  OdpovědětSmazat
 29. Se to tezko muze stihnout. Jeden den ministr jedna jako agent EU a za chvili jako agent USA ,jindy jako agent vakciny z USA, potom jako agent Sudetskych nemcu,a druhej den ten samej ministr je zase agent Wall Streetu, treba Sorose, NATO a prehled neni. Je to na jednoho moc.
  Ministr pak a dokonce cela vlada vypada jako nejaka poulicni holka na pronajem.
  V Rusku maji Putina a ten je jenom Ruskej agent.
  A zadnej jinej. Potom jsou tam lidi daleko min zmateny.
  Nebo si vemte ty milovnice mirumilovnych nabozenstvi, jeden nic netusice uveri,naleti,jde si pro viza na mirumilovnej konzulat a tam ho rozkraji jako slichtu na gulas..
  A nedostane ani takovej pohreb ,jako treba padouch Usama..
  Asi neni tolik lasky mezi lidma,jak se porad prohlasuje..

  OdpovědětSmazat
 30. Pane doktore, to my co se zajímáme o politiku EU dávno víme, Jenom se problém, že to nechtějí vidět naše vlády od doby, kdy bývalý president Klaus nechtěl podepsat novou smnouvu. Nakonec ji pod nátlakem podepsal a nechal si potvrdit, že nebudou zpochybňovány Benešovy dekrety.
  Eu na to sere stejně tak jako Nacistické německo s..lo na podepsané smlouvy. Takže nikoliv občané se selským rozumem, ale vlady a posranecké s němovny včetně toho senátorského (koňského chlévu) nás předhazují jako předkrm EU.

  OdpovědětSmazat

 31. 1) Bohaté společenství, s dluhem ve výši 80% z HDP, se raketově zadlužuje a tiskne prachy.

  2) Chudé společenství, s dluhem ve výši 20 % HDP,
  úporně šetří a vykupuje zlato.

  Spolupráce s kterým z těchto dvou společenství
  je proto do budoucna, v horizontu poloviny století, pro podispolečenství s dluhem 32% z HDP, perspektivnější?

  OdpovědětSmazat
 32. Pomni člověče, že bankovky, karty, ani cihly zlata se nenajíš.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.