Reklama

pátek 26. března 2021

Jak to bylo při jednáních USA-ČLR na Aljašce …

26. 3. 2021    youtube
Komentátor Ruslan Ostaško se na ruském tv kanálu „Političeskaja Rossija“ vrátil k nediplomatické přestřelce mezi Státy a Čínou … K teroristické akci došlo na pozadí návštěvy šéfa ruského zamini Sergeje Lavrova s čínským kolegou Wang-I v Pekingu. Jak sebevražedný útok, tak i Lavrovova cesta proběhly necelý týden poté, co skončila neúspěchem jednání mezi americkými a čínskými diplomaty. Je těžké to považovat za náhodu…

Nedávno jsem pro vás připravil materiál o tom, jaké metody hodlají USA použít, aby rozštěpily svazek Ruska a Číny. Materiál byl zveřejněn den po skončení neúspěšných aljašských jednání mezi delegacemi USA a ČLR.

Z americké strany vedli delegaci státní tajemník Anthony Blinken a prezidentův bezpečnostní poradce Jake Sullivan. Z čínské strany to byli člen politbyra ÚV KS Číny Jang Ťie-čchi a ministr zahraničí Wan-I. Bylo to první setkání představitelů obou zemí od nástupu Bidenovy administrativy. Podle amerických masmédií se setkání hned nepodařilo.

Představitelé USA si stěžovali na porušení protokolu jednání čínskou stranou, která nedodržela dohodnutou dvouminutovou délku úvodních prohlášení každé strany – Jang Ťie-čchi mluvil přes 15 minut a včetně následného překladu se jeho vystoupení protáhlo na půl hodiny. Američtí vyjednavači považovali za nutné na jeho výroky odpovědět, což úvod k jednáním dále protáhlo.

Abych vás dlouho neunavoval, uvádím krátký výtažek od našich zlomyslných spoluobčanů – a bylo to tam poněkud jinak, než uvádí věčně nespokojená „RBK“ *) (a rovněž média naše tuzemská – pozn.překl.).

 Na začátku jednání hovořil představitel USA místo dohodnutých 2 minut skoro 10 minut, během nichž obvinil ČLR ze všeho, ze seznamu známých „memů“: Tibet, Hongkong, Si-ťiang, ekologie, lidská práva, sexuální menšiny, atd.

 Čína si vzala slovo a začala bod po bodu protestovat, ale USA jí vypnuli mikrofon s odvoláním na  dvouminutový limit stanovený protokolem…

Takže to byly USA, kdo porušil protokol samy, a poté, jak je zvykem u lidí s nevinnými tvářemi, z porušení obvinily z porušení čínskou delegaci, která se jen rozhodla na obvinění odpovědět. A dopadlo to vše ještě hůře, než to začalo:

 Jang Ťie-čchi hovořil o tom, že: „USA musí přestat vnucovat jiným svou verzi demokracie a místo toho se zamyslet nad tím, jak napravit svůj vlastní imidž“. Takto Jang zareagoval na úvodní slova

Blinkena, který obvinil Čínu z činů, podkopávajících stabilitu globálního řádu. „USA nemohou mluvit  za celý svět, ale jen za vládu USA“ – řekl Jang. Upozornil rovněž, že: “Washington nemůže s Pekingem mluvit z pozice síly, a Čína se nesmíří s nepodloženými obviněními se strany USA“ – poznamenal a dodal, že se USA nepodaří Čínu zardousit.

„Pohádkový úspěch“ státního departamentu ve štěpení rusko-čínských vztahů… - co k tomu říci? První  závažné jednání nové administrativy na vysoké úrovni, a hned taková ostuda!

 Pokud by USA měly návyky takových jednání, a nikoli jen fakticky za desetiletí degradované diplomatické odvětví na „…všem natrhnem zadek, a pokud ne, přiženeme letadlovou loď a oni udělají, co je třeba - jinak to prostě není“, pokud by tedy návyky diplomacie měly, snažily by se vůči oponentům udržovat maximum možných metod komunikace.

 Vždyť pokud jste kvalifikován, je pro vás každý spojovací plusem v metodice dosažení vítězství, a můžete šikovně tlačit přenášením důrazu z jedné metody působení na jinou. Minimalizace je nutná pro prohrávajícího, který ztrácí kontrolu a může zúžit prostor na minimum a pohodlně sledovat situaci.

 Za vtípků o uzavřeném internetu, železných oponách a sebeizolaci, sledujeme, jak se USA přískokem spěchají oddělovat - do formátu: „s konkurenty jen minimálně, nebo prohrajem, zato s koloniemi cestou příkazů a dispozic“. Nejspíš to bude přebytkem síly a mohutnosti.

Vést skutečná jednání se silově srovnatelným politickým protivníkem, se Američané odnaučili vést už v devadesátých letech, po rozpadu SSSR. Zato se ale neodnaučili dělat něco jako to, co se stalo v  Guangžou v jižní Číně, kde zahynulo 5 lidí a dalších 5 bylo zraněno při útoku sebevražedného atentátníka v budově vesnického výboru…

To, co se stalo, může být jak čisтě kriminální čin, protože atentátníkovi údajně vyvlastnili pozemek, ale i operace západních tajných služeb. Vždyť v Číně, stejně jako v Rusku, jsou „spáči“, tedy zakonzervovaní agenti západních tajných služeb, jako byl onen moskevský bojovník proti režimu, který v prosinci 2019 zahájil palbu u budovy FSB **) na Lubjance.

Odpovídat teroristickými akcemi právě na geopolitický neúspěch, to je zcela v americkém stylu. A neúspěch to byl, opakuji, prostě pohádkový, zvláště na pozadí toho, že pár dní na to přiletěl na jednání už Sergej Lavrov. Při rusko-čínských jednáních k žádným skandálům nedošlo a přirozeně ani nedojde, protože Rusko neleze do vnitřních věcí Číny, neučí ji žít, nepoučuje o lidských právech, a vůbec, nedělá vše to, co je na seznamu oblíbených činností Státního departamentu USA, a tak se svazek našeho státu s Čínou jen upevní.

A Američanům nezbyde nic jiného, než prskat, nebo aktivovat své kapesní teroristy, jejichž počet ale není nekonečný. A na konec se vyčerpají, což dokazuje rozdrcení organizace Islámského státu v Sýrii…

*) RBK – podnikatelské noviny – součást stejnojmenného jednoho z nevětších ruských mediaholdingů. Ve vztahu k vedení státu je spíš opoziční.

**) FSB – Federální bezpečnostní služba (dříve KGB)  

Překlad: St. Hroch

25 komentářů :

 1. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten neomarxisticky president je GURU Piratu.

   na jejich webu jsou jen clanky typu dristy pani Kristy bez moznosti diskuze,bezduche nepohyblive plakaty utrinosu,kterym kape z nosu!
   ANO bude vas volit cela uplne zdemolovana nynejsimi neziskovkami a ideologiemi zniceni demokratickych hodnot tzv OS tj obcanska spolecnost, ostatni budou varovani pred nastupem vaseho statu udavacu,krivaku a krovaku spadlych primo se stromu tady ,kdyz se v noci obraceli tam,kde normalne spii!

   Pocem pirate unknowne dostanes cukricek,tak povykladej tady o trockeho pochodu(Stalin mu udelal cepinem diru do palice) institucemi,aby lehly popelem zmaru a anarchie!
   Piratsky web je jedna sracka,proto lezete tady rozbijet si pusy jak kdysi SA uderky fasistu,priznejte se hnedokosilaci,vidime vas!

   Smazat
 2. .."Na Vlachovku kazdou sobotu, tahne parta frajeru, zavadis nekomu o botu,razem prijdes k maleru"..
  "Velkej rozruch nastal v lokale"..
  Vypnuti mikrofonu ,hladovka zavinena hostitelem a dlouhy kecy navrch,jsou bezvadna situace, jaka se naskytne malokdy.
  Aby spravedlivej hnev ukrivdovanych zavladl..
  A jesitnymu vobarvenymu seladonovi natrhnout,frizuru..
  Takovyhle jednani velky zavaznosti bych umistil,kvuli prave spravnymu reseni nikam jinam, nez prave do spravneho prostredi na Vlachovku.
  Kam jinam..Vse by se spravne vyresilo behem nekolik malo okamziku. Kdo se chce vsadit?
  A nekolik peknych obrazku od pana Lady a vhodne situovanych taky neuskodi. Aby se jednani nezvrhlo,tak kam nema..
  Cely staleti Cine ublizovali..
  Ty straslivy krivdy a jejich napravy nejde vyresit takhle.
  Konfucius a jeho vychovny uctyhodnosti taky pachaly prave takovy nasledky.
  Mimo Bajdena a kdo se vyzna v zenskejch tak na prvni pohled vidi, ze Kamala je "good time girl" a nevynecha zadnou legraci a zabavu.
  A jednani na nejvyssi urovni na Vlachovce ,by se taky samozrejme zucastnila.
  A kdyz neni dost zabavy tadyhle vyhledava jinde..
  Tezkej zivot a namaha jsou pro ni prave dny bez zabavy.
  A kdyz to ruzny bohaci tlaci jeste milionama ze zadu.
  A ze vsech stran.
  Pro ty, kdo si preji a tesi se na konec Ameriky a vlastne celyho zapadu je blizici se nevyhnutelny reseni, stylu Vlachovka velmi slibne..Netesili se zbytecne..
  Take prekvapive svym kmochovskym kvapem..
  Podminkou je nemenit soucasnou vladu..
  A velmi si pochvaluji a prozivaji si ruzne dnesni situace a tesi se na dalsi vzruseni co urcite prijdou co nevidet...
  A Bajden, Kamala a ten nahore svymi schopnostmi ,jiste nemohou takova ocekavani, nezklamat..

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebuďte naivní, Pavle. Kvantová mechanika je předmětem výzkumu jak v USA, tak v Evropě, namátkou Švýcarsko, Švédsko. Jaderní fyzici nejsou titíž lidé, kteří sedí v Bruselu nebo Washingtonu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Pavel 10:08
   Máte asi na mysli kovy vzácných zemin (vzácné kovy jsou v češtině něco jiného), ale ,,prachy" neznamenají nic .V jiném článku se píše o Kaddáfím, který byl shledán nebezpečným nikoli proto, že měl prachy, ale proto, že měl zároveň bohatou společnost, čili peníze podložené produkcí a zároveň gramotným obyvatelstvem , státní správou a sociálním programem(voda). Pouhé suroviny jsou NIC - podívejte se na Demokratickou republiku Kongo.
   Srovnejte to se Švýcarskem, které nemá suroviny vlastně žádné, ba ani přístup k moři.

   Smazat
  4. Vlado.
   nejses ty nejakej ucitel, ktery nezna jinou cestu pravdy nez tu jeho, tedy myslim ze peskujes Pafku pro jeho vyraz "vzacne kovy"?

   Ja nejsem celkem zadnej intelikent ale Pafkovi jsem rozumel co vzacnymi kovy mysli, a pokud jsem tomu ruzumel i ja, tak tomu rozumel na zdejsim keckoutku kazdej

   Jinak s Kongem mas pravdu ale se Svejcarskem jsi ujel, oni totiz Svycari nejsou zadni intelektualni nadlide, a ani hodinky nebo derave syry jim nezaridily prosperitu, ale banky, a neutralni prostrednik mezi valcicimi stranami k delani kseftu kdyz spolu valci

   mimo toho Svejcarsko se svymi kopcemi je naprosto bezvyznamna zeme vojensky, takze nikoho (mimo tenkrat Mongolu) nenapadlo ji dobejvat

   takze srovnavat Kongo a Svycarsko...... no nic.. hele napis mi cim se zivis

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. Pavle, nevím co Vás rozhodilo, oponenti? Není ale věcná diskuze lékem na žvanění? Možná diskutujete na odborných vebech a zdejší nestojí za řeč. Mýlíte se, jsme jen voliči a proto níže? Čekáte válku, nebo palácový převrat?

   Smazat
  7. Predstiraji ze diskutuji a najednou vyskoci a blijou nenavist na nas,Cechy..
   Zase dalsi, zda se ,ze jejich velmi hodne, co takhle predstiraji.
   Taky se to nazyva, "srat si do vlastniho hnizda".
   A nevodtahnou ,to je nejdulezitejsi pro ne v zivote, musi tu nenavist pathologicky ukajet..
   Jinde to nejde..
   Precetl si clanek, ze Cina se stara o kvantovou fyziku a USA o nejaky LBQT..
   Aby ze sebe potom delal chytryho na nas .Taky.
   Ze Cina vi,to vi nejlip ze vsech..
   Nikdo jinej nema potuchy. Dalsi nadyntelygent.
   Velice nepricetne utoci Cinou a Ruskem ,na USA,/od kterych si psychopathicky preje za kazdou cenu ,valku, za kazdou cenu/.
   Vubec takove nezajima ze i v USA zije vetsina normalnich lidi jako jsme my..Ktere postihuje vseobecna tragedie...
   Jenom bliti slepe toxicke ,nemocne nenavisti bez konce..
   Pan Vlado se pokousi jen upresnit vyznam aby mohl,
   /a my s nim/, spravne pochopit, o co vlastne jde.
   Jeho prispevek je vystizny a presny.
   Vzorem pro kazdeho z nas.
   Svycari pak prokazali znacne schopnosti, byt vzdy v centru svetove moci hospodarsko/financni a hrat tam, prvni housle a hlavni roli.
   Proto preziva bez problemu. Konec Svycarska by prinesl se domnivam, konec kapitalismu pres noc.
   Jejich schopnosti nelze pausalizovat ani generalizovat, nejakymi chytrostmi, jsou a jeste budou,svycari a jeste nejaky cas..
   U nas bylo neco takovych prani,ale my jsme uprostred cesty tech nekonecnych tazeni imperialistu na vychod..
   Jako spravny sebevrazedny kapitalisti neminuli tu prilezitost, kde celkem bezvyznamne jednani,/jakych bylo tisice/ zpusobilo necekane vyznamny zvrat.
   Rus,nezavahal a pridal se.
   Situace zrejme aniz by si svet vsiml, aniz by kdo z expertu vetsinou na mlaceni prazdne slamy, cekal neco takoveho ,dozrala a dospela k tomu zvratu.
   Retezova rekce, domino efekt, kdy jeden mentalne defektni dosazeny impostor si nemohl pomoci, aby si nevybral ty "pravy" /ktery jemu byli zrejme take vnuceny/ a nasledoval urychleny sjezd baziny,beze slav, ktery se neda zrejme jiz zadrzet..
   Take pomoci tech nekonecnych spatnosti bez konce , ktere vyvojovou spiralu smerem dolu umoznuji a jeste zrychluji..

   Smazat
 4. USA nemohou mluvit za celý svět ale jen sami za sebe. Hezké! Zřejmé že si Čína už nenechá kroutit rukama. Hegemonie Američanů končí. Jednání čínských politiků velmi sebevědomé. VIP 😊

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždy když něco končí, nové začíná. Pokud si pán mysl, že z hegemonie Číny vyroste ráj na zemi, tak se hluboce mylej. V jednom ovšem souhlasím. Politici USA ztratili soudnost, orientaci v terénu, přiměřenost a úctu k jiným národům.

   Smazat
  2. Přesně tak Čína a Rusko společně budou neporazitelní už toho bylo od USA až moc.

   Smazat
  3. Z žádných kapitalistických, ba imperiaalistických států (Rusko, Čína, USA) nevyroste ráj na zemi. A nikdy nikdo neví, zda se kvůli kšeftu a moci z těch tří někteří dva nespojí proti třetímu...!!

   Smazat
  4. Už se, zaplaťpánbůh, stalo. USA cvakají drát...

   Smazat
 5. Jasně to řekl už Obama: Kdo nebude poslouchat co mi chceme, tomu skroutíme ruce, nebo ho vybombardujeme do doby kamenné. Jak se říká: S jídlem roste chuť a spojené státy začaly svojí existenci parazitizmem a banditizmem, takže jen rostou. Jenže žádný strom nevyroste do nebe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. praděda.
   Co je horší,mnozí z papalášů parazitují i na svém státě USA,to jim nestačí,chtějí čím dál víc.Jak už se psalo v Číně se nepovedla barevní revoluce a to v USA nemůžou přenést pře srdce.Čína měla vyrábět a USA obchodovat,to se nestalo,tak zuří.

   Smazat
 6. Nepamatuju, že by někdy velkohubý Američan jednal férově! Namistrovaní sráči, vychováni jejich přiblblými filmy, ve kterých sám Amík porazí jakoukoliv armádu-viz Rambo.
  Při hokeji, jakmile prohrávali, hráli špinavě, žalovali, měřili hokejky soupeřů atd. Americký, křivý dobytek! Zlo do celého světa jde od nich už 250 let!

  OdpovědětSmazat
 7. I my si musíme uvědomit, že Amerika válčí. A to pořád a se všemi. Nezná přítele, zná jen protivníka, nebo vazala. Čína a Rusko patří k těm, kteří se vazaly nikdy nestanou. Když už toho my nejsme schopni, přejme to alespoň druhým. Je to totiž v našem zájmu.

  OdpovědětSmazat
 8. Představy vládců USA jsou stále více mimo.Oni chtějí vládnout celému světu,všude se vměšují a chtějí řídit.Bohužel i u nás se jim to daří,je tu množství lidí kteří je považují za bohy a dělají jejich politiku.Nemůžeme mít čínský systém,dostavbu elektrárny z Ruska,zbraně jen z USA."Demokratický" stát i vláda to povolili(asi z toho mají profit),výchova dětí a mládeže jen v tomto duchu.Moje vnoučata vědí že je nebo byl v Rusku(SSSR) gulag,ale že USA válčí v celém světě či alespoň vyvýjí nátlak nevědí,nebo je to pro ně samozřejmost.Až si škodolibě říkám "kdo chce kam,pomozme mu tam".

  OdpovědětSmazat
 9. Zajímavé je, že USA jako zastánce volného obchodu a demokracie má současnou doktrínu strachu, že se Čína stane místo nich, hospodářsky úspěšnější zemí. Tomu chtějí zabránit všemi prostředky. Ach joo, sami k tomu přispěly, inu každý chvilku tahá pilku.

  OdpovědětSmazat
 10. Jak se svět mění. Vzpomíním si na obrázky ošuňtělých Číňanů v placatkách na hlavě, s citáty Velkého kormidelníka v ruce, s téměř holým zadkem ale už s atomovou bombou, kteří tehdy hráli někde tam v Asii druhé housle - v porovnání s ekonomicko-vojenskou velmocí dneška, s vysokou životní úrovní, prakticky zásobující celý svět - dnes posílající chcípající plutokratickou, neameričany ovládnutou diktaturu zdvořile do prdele.

  OdpovědětSmazat
 11. Koukám, že se v mezinárodní politice Joe motá jako slon v porcelánu. Celá ta jeho partička, kterou reprezentuje si myslí, že svět funguje tak, jako před dvaceti, třiceti lety. Je to taky věkem. On, Hillary, krvavá Madla, šílený Soros... To jsou už báby a dědci nad hrobem. 80 let a výše. Retro je krásná věc, člověk s pokochá a zavzpomíná na mládí. Ale měl by mít tu soudnost a uvědomit si, že okolní svět je jinde a nechat ho mladým, kteří v něm budu žít. Proto chodíme do důchodu, kde se věnujeme jiným činnostem a nadáváme na tu mládež, co to vede ve psí. Tak jako nadávali nám naši staří a jim zase jejich staří. Byla vykopána v troskách Babylonu destička s obsahem ve smyslu: "Dnešní mládež horuje pouze pro zábavy a rozpustilosti, nemá se k práci a nemá úctu ke stáří. Osud naší země vidíme černě...". A takto to viděli 3500 let zpátky. Jak píše Oscar Wilde: "Mladá generace si myslí, že s ní přichází krásný svět. Stará garda je přesvědčena o tom, že s ní končí". I věk vstupu do politiky by měl mít své hranice. nejen tu dolní, ale i tu horní. Generace studené války na dnešní politiku prostě nemá. Změny probíhají tak rychle a jsou tak zásadní, že je nestíhají ani sledovat natož potom na ně reagovat a řešit je. Ukazuje to i to sezení v Anchorange. Chovat se takto k zemi jako je Čína v situaci, v jaké se USA nacházejí může jenom dement, který je úplně mimo. Podle toho to i dopadlo.

  OdpovědětSmazat
 12. Ano, doby, kdy US diplomacie spočívala na "argumentační" přesvědčivosti lodí o výtlaku 150 tis. tun či balistických A-navštívenek, jsou pryč, a pro USA se jen tak brzo nevrátí.
  Čína posiluje všestranně, a také i Rusko se již o svou voj. bezpečnost nemusí příliš obávat. Mnoho lidí dalších národů na planetě má US politiky plné zuby.
  Je to zřejmé každému, kdo má oči a dokáže vidět.
  Jen US huni zastupující zájmy globalistů a mocných ekon. hybatelů ve vedení USA se s tak prostými fakty nedokážou (nechtějí?) smířit, a stále vedou své bitvy proti nepříteli, který nepřítelem ani není a kterého nemohou porazit.
  To už je na diagnózu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.