Reklama

pátek 26. března 2021

Jaké navrhla EU podmínky, aby Srbsko mohlo být vstoupeno do Evropské unie

Ivan David 
26. 3. 2021     document

22. výročí bombardování Srbska bylo právě včera 24. března. Dvanáct dní před tím byla ČR vstoupena do NATO, jak jsme pochopili, aby projevilo součinnost s touto barbarskou akcí. Jako člen vlády jsem hlasoval proti přeletům přes území ČR a proti „vedlejším škodám“ (vraždění civilního obyvatelstva a ničení nevojenských objektů). 24. 3.  jsem se nemohl zúčastnit vzpomínkové akce před Velvyslanectvím Srbské republiky kvůli jednání Zemědělského výboru EP a on-line hlasování. Včera se hlasovalo o „Zprávě o zprávách Komise o Srbsku za roky 2019-2020“ 
document. Zpráva připomíná Srbsku, které před lety poslalo přihlášku do EU, nedostatečnou vstřícnost vůči tlaku Evropské komise.

Srbsko v osobě prezidenta Vučiče a vládnoucí strany se totiž pokouší „o politiku všech azimutů“ podobnou politice o kterou se kdysi pokoušela vláda Miloše Zemana aktivitou Jana Kavana. Politika Evropské unie je politika jednoho azimutu s koloniálním přístupem k slabším a otevřeným nepřátelstvím k velmocem, které se nechtějí podřídit představě unipolárního světa.

Evropská komise očekává od Srbska bezvýhradnou vstřícnost patrně jako projev vděčnosti za unijní a natovskou součinnost při bombardování v roce 1999. Zpráva tedy vytýká Srbsku řadu projevů samostatnosti a vlastní identity. Podobně, i když méně jsou kritizovány další státy „západního Balkánu“ (Kosovo, Albánie, Severní Makedonie), které požádaly o vstup do Evropské unie.

Neznám přesně jejich očekávání, ale dopadnou jako „východní Balkán“ (Rumunsko, Bulharsko) a také Řecko. Země budou zbaveny státního majetku a vystaveny konkurenci, na kterou nemohou stačit. Bude zničeno jejich zemědělství a zbytek přestane být jejich, budou zbaveny nerostného bohatství, budou se muset podřídit unijním normám, aniž by reálně dostali unijní příležitosti. Budou rádi pracovat jako levná pracovní síla v montovnách nebo budou v Západní Evropě soutěžit o nejpodřadnější pracovní místa s Bulhary, Ukrajinci, Rumuny, Turky, Afričany. Budou se muset vzdát národní identity. Budou pod vlivem islámské expanze z Turecka. Státy Unie, které neuznaly Kosovo jsou tlačeny k tomuto rozhodnutí, ačkoli přibylo zemí, které svoje uznání odvolaly. Kosovo je důležité, protože na jeho území je vybudována největší vojenská základna USA v Evropě Bondsteel.

Zpráva projednávaná v Evropském parlamentu vytýká Srbsku nedostatečné respektování „evropských hodnot“ a pomalost reforem, „aby byl proces integrace co nejinkluzivnější“. Tlačí se na uznání Kosova, tedy fakticky jeho násilného oddělení od Srbska libovůlí USA. „Strategická komunikace“ má být založena na zdůraznění výhod vstupu do EU. Má být posílena spolupráce veřejných orgánů s občanskou společností. To znamená, že volené nebo demokraticky jmenované orgány mají být řízeny nikým nevolenými a ze zahraničí financovanými neziskovkami.

Evropský parlament vyjadřuje v bodě č. 9 Zprávy „znepokojení“, že veřejnoprávní média „která citují vládní úředníky, přispívají k šíření protievropské rétoriky v Srbsku“. Srbsko nepochopilo, že cenzura patří k základním evropským hodnotám a veřejnoprávním médiím nesmí být umožněno vyslovovat se kriticky k EU. Chce to prostě spolehlivé soudruhy do vedení, kteří zajistí, že o EU zazní jen chvála, jak už jsme si zvykli v ČR.

EP „vyzývá k posílení evropské spolupráce se Srbskem v boji proti manipulativním dezinformacím a kybernetickým a hybridním hrozbám, které se snaží rozdělit společnost, zdiskreditovat EU a narušit evropskou perspektivu tohoto regionu. …vyzývá k posílení evropské spolupráce se Srbskem v boji proti manipulativním dezinformacím a kybernetickým a hybridním hrozbám, které se snaží rozdělit společnost, zdiskreditovat EU a narušit evropskou perspektivu tohoto regionu“. EP „je znepokojen úzkou politickou a vojenskou spoluprací Srbska s Ruskem.“

Evropský parlament „vyzývá Srbsko a členské státy EU, aby uplatňovaly aktivnější a efektivnější komunikační politiku týkající se evropské perspektivy zaměřenou na občany Srbska i EU, včetně příslušníků národnostních menšin, zdůrazňuje historické vazby přátelství a bratrství, které existují mezi národy Evropské unie a srbským obyvatelstvem.“ Jinými slovy, propaganda se má ujmout úkolu vymazat ze srbské paměti rakouskouherské vraždění Srbů 1914-18, německé a chorvatské vraždění 1939-44, „humanitární bombardování“ USA 1999 a naopak připomínat neustále se prohlubující bratrství až do úplného zániku. V ČR tento proces zažíváme.

Zpráva Evropského parlamentu konstatuje, že „třetím zemím je v Srbsku věnována nepřiměřeně velká pozornost; vyzývá Srbsko, Komisi a delegaci EU v Srbsku, aby zvýšily své úsilí při podpoře úlohy a přínosů úzkého partnerství mezi EU a Srbskem, mimo jiné podporou reforem a projektů financovaných EU; konstatuje, že je naléhavě zapotřebí spolupracovat se srbskými občany nad rámec velkých měst, a vyzývá EU, aby dále zvýšila svou podporu občanské společnosti na místní úrovni.“ Jinými slovy, Neziskovky placené ze zahraničí („občanská společnost“) mají zajistit potlačení vztahů Srbska se zeměmi mimo EU. Analogicky v ČR tento proces dávno probíhá.

Zpráva „odsuzuje nepřijatelné slovní útoky a nenávistné projevy vůči členům Evropského parlamentu, a zejména pak těm, kteří zastupují Parlament v rámci jeho vztahů se Srbskem“. Tuto delegaci neznám, ale znám delegaci EU-Rusko, kde v čele stojí Polák a Finka, a tím je protiruské zaměření dostatečně zajištěno. Zajímavá je formulace „Srbsko doporučení provedlo pouze částečně“- Člověk by řekl, že „doporučení“ jsou na zvážení, jinak jde o příkazy.

Evropskému parlamentu se boj Srbska proti korupci a organizované trestné činnosti jeví jako nedostatečný. Právě tak je Evropský parlament svojí velkou většinou zvědav na odtajnění smluv Evropské komise s farmaceutickými společnostmi. Pak by mohla jít Srbsku příkladem.

EP „vyjadřuje obavy o účinné fungování nového parlamentu, v němž neexistuje žádná parlamentní opozice, jehož legitimita je zpochybňována opozičními stranami“. Na jiném místě ale konstatuje, že opozice bojkotovala volby.

EP „znovu opakuje svou podporu činnosti demokratických evropských politických nadací při posilování demokratických procesů a podpoře nové generace politických vůdců v Srbsku“, je to jasné, bez nikým nevolených neziskovek financování ze zahraničí prostě „demokracie“ v Srbsku nebude. EP „vyzývá Srbsko, aby zajistilo a chránilo nediskriminační používání menšinových jazyků ve vzdělávání“, na Ukrajině ale vzdělávání pouze v ukrajinštině a zákaz ruštiny EP nevadí. EP naléhavě vyzývá k „…sestavování rozpočtu zohledňujícího potřeby romských komunit“.

EP „vítá poklidný průběh dvou pochodů hrdosti v roce 2019; zdůrazňuje, že je důležité, aby všechny orgány podporovaly přípravu EuroPride 2022 a zajistily bezpečnost všech účastníků.“

Slovo „harmonizovat“ znamená na slovo poslouchat, bezvýhradně se podřizovat. „EP „vítá skutečnost, že Srbsko harmonizovalo svůj postoj k prezidentským volbám v Bělorusku s postojem EU; je však nadále znepokojen tím, že se Srbsko nepřipojilo k sankcím vůči běloruským úředníkům a neharmonizovalo svůj postoj k novému čínskému zákonu o bezpečnosti s postojem EU; vyzývá Srbsko, aby více harmonizovalo svůj postoj s prohlášeními vysokého představitele Unie pro zahraniční a bezpečnostní politiku jménem EU a s rozhodnutími Rady“.

Hlasoval jsem proti. Naše frakce Identita a demokracie respektuje identitu a demokracii.20 komentářů :

 1. To je přímo varování pro Srby aby neudělali špatné rozhodnutí a nevlezli do totalitní eu. Bělorusko se jim schramstnout naštěstí nepodařilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dalsi z briliantnich analyz pana doktora Davida,ktere nevysila

   dnem i noci verejnopravni TV protoze je nami zaplacena jako soukroma ohlupovaci trouba mensiny,ktera chce vladnout vetsine a zabit tak demokracii revem kavarenskych povalecu zejmena v Praze.
   Je nacase propagovat vsemi obcany rozdeleni poplatku
   FIFTY,FIFTY,kdy si muze nacisto zdemolovana OS tj uplne schlipla a bez zivotna "obcanska spolecnost" zajisti za tuto polovinu poplatku opravdovou informacni zakladnu v podobe svoji internetove TV s weby s clanky obsahujicimi bezbarierovy pristup k diskusim v duchu

   SVOBODY A OBCANSKE PRIME DEMOKRACIE TADY A IHNED!

   Od toho se chce nastoleni NOVE REPUBLIKY v novem doposud nevidanem SOLIDARNIM STATE!

   Smazat
  2. K prijeti Srbska do EU bude stacit kdyz se nauci Albansky, nebo Turecky a prijmou Islam

   Smazat
  3. Basos Dobře aspoň jsem se zasmál nejhorší je že to, bude časem realita.

   Smazat
  4. Je vůbec možné, že by NATEM poničené a znásilněné Srbsko v dnešní době do toho chomoutu vlezli? Mají tam ve vedení nasazené zrádce, ale Srbové byli vždy hrdý a slovanský národ a teď nic?

   Smazat
  5. Srbové by pro sebe udělali nejlépe, kdyby svou žádost o vstup do EU stáhli, stejně jako to udělali Islanďané v r. 2015. A posílili přátelské vztahy s Ruskem, které by si ještě posichrovali vojenským paktem. Ne z lásky k RF, ale z čirého pragmatismu.
   Ze spolupráce z Ruskem jim ztráta integrity ani územní celistvosti nehrozí, kdežto ze vstupu do EU bezprostředně.

   Smazat
 2. Kasteláne

  nevím kdy sem přijdeš, tak to dám pro sichr pověsím pod pět článků. A také to třeba pomůže dalším diskutujícím, uvízlým v pasti státního idiotismu. Jedná se o tiskopis.

  Mohlo by to vyřešit tvůj problém se zajížděním na vinohrad atd. Například já na tvém místě bych měl na vinohradu (a obecně všude kde bych měl svůj majetek a musel na něm makat) na tuty dva hlídací rafany, které bych musel krmit a také kočky, případně jiné zvířectvo. Jak to myslím pochopíš, až naguglíš toto:

  Doklad podle bodu IV. usnesení vlády č. 216 ze dne 26. února 2021


  No a až ti to vyjede, tak si to už jenom vytiskneš. Nebo skákneš za kámošem tiskárnou.

  Omluvám se těm, které to nezajímá a které tímto otravuji.
  Hodně štěstí lidem práce.

  OdpovědětSmazat
 3. EU se jeví jak mucholapka ,také láká a pak zabíjí.

  OdpovědětSmazat
 4. Pane doktore Davide,jsem rád že jsem Vás volil do EP a děkuji za zprávy které přinášíte pravidelně z této zprofanované organizace.Mělo by je číst co nejvíce občanů aby prohlédli jaká špinavá hra se se Slovany hraje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.35-K tomuto se připojuji,mohu li.

   Smazat
  2. Pan David, je pro mě jedničkou na post premiéra nebo prezidenta. Je obdivuhodné jak nás dokáže zvládnout informovat o tolika problémech kolem nás. DÍKY.

   Smazat
  3. 15.37
   Prezident by byl dle mého nejlepší v novodobých dějinách Čech po TMG.
   Ale na premiéra, bohužel nemá. Ne intelektuálně, ale naturelem a také proto, že je špatný řečník. Jak jsem už jednou psal - lidé ctí džentlmeny, ale jdou za vůdci. A vůdce, bohužel, doktor David není.
   Zkrátka a dobře, premiér musí být buldozer. Obrněný. Jinak ho roznesou.

   Smazat
 5. Z Evropské unie se stalo bolševické obludárium a doufám, že se ještě za našeho života rozpadne. Stal se z ní vyložený žalář národů, který nám dokonce nařizuje, jak teplá má být voda ve veřejných bazénech. Už je té buzerace prostě moc.

  OdpovědětSmazat
 6. Bratři Srbové, proboha, snad nechcete vlézt do stejného hnoje jako my??? Copak to nevidíte, že vám už teď rozkazují? Už vám ukradli Kosovo a teď se vám chystají ukrást celou zemi.

  OdpovědětSmazat
 7. Můj soukromý názor: kdyby ČR a její občané věděli do jaké žumpy lezou určitě by byli proti. Srbsko má už možost vidět jak se s nakzvanými novými příchozími zachází. Je jen na tom, co vláda a lidé, kteří sledují vývoj EU dokáží při své inteligenci snést. My jsme byli prními zkušebníními balonky. Ano dopadli jsme jako "sedlaci u CHlumce. Nakonec při už nevoleném vstupu do zločinecké organizace NATO. Jsme povolili přelety bombardérů k bombardování Jugoslávie (tedy Srbska)
  FUJ. Dodnes je mi z toho zle. Vše bylo naprosto dokonale zinscenováno a musím se stydět na naši vládu (jediný kdo tuto zrůdnost nepodepsal byl MUDr David a ten je i dnes ochráncem našeho protektorátu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Srbsku podporují vstup do EU zejména mladí neziskovkáři. Jak je z článku patrné, i veřejnoprávní televize EU kritizuje.

   Smazat
 8. Bratří Srbové, dejte stop vstupu do EU. Již máte zkušenosti s její demokracií. Rozbombardovaná země a samá rakev a to nemluvím o Kosovu. Nestačí vám tahle zkušenost? To by byl největší omyl ve vašich dějinách.
  S hrdostí, odmítněte tuhle zlodějskou a fašistickou organizaci.
  I když je to vlastně taky kolos na hliněných nohou. USSA jsou dnes sice dost silným loupeživým policajtem světa ale do času. Pomalu se už taky začínají drolit.
  Ten jejich astronomický dluh, není udržitelný. Pouhý tisk peněz a loupení po celém světě jim dlouho nevydrží. Doufám že je zaplaví polovina obyvatel jižní ameriky.
  Nevím kolik státních útvarů, vznikne na jejich území ale bude to jejich konec. Podobně to dopadne i u nás v EU. Jenom to má jednu chybu. Obrovské množství lidských životů bude zmařeno.

  OdpovědětSmazat
 9. Ten překlad "aby Srbsko mohlo být vstoupeno" je uchvacující.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jé, já jsem blbéj! To není překlad. Ach jo.
   Jdu se stydět.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.