Reklama

čtvrtek 11. března 2021

Jan Keller: Jak se tvoří dezinformace

Jan Keller a -rp-

11. 3. 2021  PrvníZprávy

Jak nás často a ráda poučuje eurokomisařka Jourová, dezinformace jsou uměle vyráběny a záměrně šířeny s cílem poškodit demokracii. Toto poučování má ovšem jednu nevýhodu. Je příliš abstraktní.Z pedagogických důvodů bývá prospěšnější ukázat, jak taková banální dezinformace vlastně vypadá, píše Jan Keller v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Počátkem března tohoto roku vyjádřil ministr zahraničí Tomáš Petříček hluboké politování nad tím, že ministerstvo zdravotnictví odmítlo nabídku na nákup milionu vakcín ze Spojených arabských emirátů.

Nikoliv náhodou zaznívá toto prohlášení v době, kdy stavy nakažených, hospitalizovaných i mrtvých prudce stoupají. Přesně tento moment si vybral jeden z ministrů vlády k tomu, aby ve veřejnosti šířil zprávu, že ministerstvo, které je v gesci ANO, selhává ve zcela klíčové záležitosti.

Tuto kritiku adresuje ministr do řad vlády, jejímž je členem, spolu s prohlášením, že jeho strana s takovým partnerem již nikdy nesmí do společné vlády vkročit. Přitom za svoji osobu zároveň odmítá z této vlády vystoupit.

Z celého tohoto guláše si má veřejnost zapamatoval jen to, že Babišův ministr očkování blokuje, brzdí a hatí, zatímco ministr ČSSD na to všechno neohroženě a v zájmu zdraví národa upozorňuje.

Krátce poté se zjistí, že vakcínu nám nenabízely ke koupi žádné emiráty, nýbrž krajně podezřelá firma, která se na jejich území zaregistrovala, sám výrobce vakcíny se od těchto překupníků ostře distancoval, cena vakcíny byla zhruba desetkrát vyšší než obvykle, dodávka slíbeného množství byla krajně nejistá.

Pokud by si někdo myslel, že ministerstvo zahraničních věcí snad chtělo, abychom vakcínu koupili, bude se hluboce mýlit. Bude se mýlit dokonce i ten, kdo by se domníval, že si chtěl někdo jejím zprostředkováním trochu přilepšit.

Informace ministra zahraničí Petříčka měla úplně jiné, čistě dezinformační poslání. Lidé si z ní měli zapamatovat jen to, že do dvou měsíců mohla dorazit vakcína, která by výrazně napomohla očkování. Vinou Babiše tuto vakcínu nemáme. Ministr Petříček na nepravost upozornil. Bylo by to dojemné, pokud bychom zapomněli na to, v čem se ani Jourová nemýlí. Cílem dezinformací je poškodit demokracii.54 komentářů :

 1. Oni si to rozumní lidé přeberou a vystaví viníkům účet. Oni stojí za zlámanou grešli oba.

  OdpovědětSmazat
 2. Petříčku, přezimovali ti čmeláci? Jestli ne, tak jsi byl na tom ministerstvu opradu na hovno.

  OdpovědětSmazat
 3. Dopad to opět mnělo na presidenta, který žádá odvolat a to zcela oprávněně, toho krypla z vlády.

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych toho studenta naopak nechal. Dopadne to tak jako na Aktualně, kde nakonec i troubovitému Pazderkovi s Fendrychem, sice po létech, ale nakonec i jim docvaklo, že s takovýmhle materiálem, jako ten blb Unknown, dobrou službu havloidům nedělají. Takže, na Aktualně se smí diskutovat tak akorát o počasí. A to ještě velmi, velmi opatrně. Tak to ti dva jmenovaní vejlupci dorajtovali.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 5. Stejným způsobem tvoří "zpravodajství" podlá a úskočná Česká televize!!! Překrucovaní, manipulace, zamlčování to jsou metody ČT, kterou si povinně platíme!!

  OdpovědětSmazat
 6. Je videt ze jsste si vybral spravne jmeno, mala hlavicka a maly mozecek kde je napsano ze plzak je mnamka a urazet lidi kterym sahate velikostne na silu podrazky a je videt ze nejste zadny mozkovy trast

  OdpovědětSmazat
 7. Proč nemažete tak zv. "komentáře", kde je obsahem sposté napadání, vugarity vůči nějaké osobě ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On chudák nemá větší slovní zásobu a tak jako dítě se snaží žvatlat do všeho.

   Smazat
 8. Šok: Okamura roste, zjistil Deník N. A může růst dál

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sok-Okamura-roste-zjistil-Denik-N-A-muze-rust-dal-656849

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babišovi voliči jsou konzervativní jsou pro Český národ odmítají migraci ,gender a zelený úděl.Nikam nezmizí a koho jiného by měli volit než Okamuru že je Babiš jen podělaný za to si může sám.

   Smazat
 9. Celý cirkus s Covidem je zločinem a snad nazraje doba kdo konkrétně blokuje a sabotuje v mnoha případech účinnou léčbu zmíněnou odbornými autoritami, kdo má zájem na stavu "čím hůře, tím lépe", kdo nechce prý "riskovat" zdraví občanů této země léky Ivenmerktinem či Isoprinosinem, léky za pár kaček a na druhou stranu je ochoten riskovat a prát pod tlakem nové nevyzkoušené léky z USA či vakcíny u kterých až čas ukáže jejich účinnost a nezávadnost. S ohledem na ubíhající čas to stále více vypadá, že naši politici dali přednost politikaření před ochranou zdraví občanů od kterých budou požadovat, za pár měsíců hlasy. Soudného člověka pouze napadá zda se vůbec najde strana, které by svůj hlas dal s vírou, že bude skutečně hájit zájmy občana a své země, zatím o žádné takové straně nevím..........

  OdpovědětSmazat
 10. Mám sice rád čísla a statistiku, ale taky čím dál, tím víc o jejich upřímnosti pochybuji. Další stupeň nevěrohodnosti přináší interpretace. Klasika její nesolidnosti je současné tvrzení, že máme nižší počet pozitivních než před týdnem,které ignoruje i nižší současný počet testů (PCR).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě mi na R+ docent Konvalinka vysvětlil proč klesají počty PCR testů jsou totiž dražší než antigenové. Asi cena odpovídá kvalitě, vlk se nažere a koza zůstane celá.

   Smazat
 11. Bežče. Posledně jste tu vyzdvihoval Havla. Ten by se musel v hrobě obracet, nebo cinkat svými urnami o sebe, kdyby viděl jaký sprostý dobytek jsou jeho současní podporovatelé. Víc k tomu nemám...VIP 🐷

  OdpovědětSmazat
 12. Nejvíce dezinformací je od trollů, jako indický lezoun a dalších zde na NR.

  OdpovědětSmazat
 13. Velitel lodi Sojuz-28 Alexej Gubarev: Remka nebylo možné odtrhnout od průzoru

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021031013305333-velitel-lodi-sojuz-28-alexej-gubarev-remka-nebylo-mozne-odtrhnout-od-pruzoru/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne, první snímky Marsu, myslím tím sondy, která nehavarovala a pristála na povrchu, prišly na zem od Sovětů. Tj. z toho tvého Ruska. To samé z Venuše. Venuše byl bravurní kousek. Podobně to bylo s vesmírnymi stanicemi, i zde měl SSSR/Rusko prvenství. Ovšem dálkové sondy jsou výlučně záležitost Ameriky.

   OK. Ale je slavná a bohatá Evropa, kde je Japonsko, Korea... ? To už spíš Čína a Indie. Dokonce i Saúdská Arábie.

   Nové fotky z Marsu sleduju od samotného počátku, co Perseverance přistála. Fantastické záběry. Mimochodem, šéf Roskosmosu poblahopřál.

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 15. A dodej, Honzo, požadavek na platbu předem, půl miliardy v českých. Dodávka třicet až šedesát dnů od platby.

  Tedy podmínky, na které by snad už dneska podvodníkům z e-shopu nenaletěla ani pověstná okatá dvanáctiletá holčička z dokumentu "V síti". Neziskovky ji naučily, jak se bezpečně pohybovat v kyberprostoru, áno??

  Ne tak mazaný Petříček, obratný kormidelník české diplomacie, protřelý drsňák ošlehaný bruselskými větry (ne, nemyslím větry ze zadnice p. Poche).

  Včera jsem ho slyšel z mánístreamového sračkozdroje. Přiznávám, čekal jsem, že soudruh redaktor se raději této otázce vyhne velikým obloukem. Ale zeptal se, šetrně, tedy po svém šetrně, uctivě, návodně, kapciózně, ale skutečně se zeptal. Bene.

  Otázka zněla, zda " jste měli" (ne zda on sám měl nebo jak to hodnotil, apod. to už by bylo opravdu od soudruha nepěkné), zda tedy měli (na ministrerstvu) informace o tom, že by nabízená dodávka byla nelegální (nebo že by s ní nebylo něco v pořádku - neručím za doslovnost, ale takhle to nějak znělo, myslím že včetně toho slova "nelegální", které je samozřejmě taky od novináře spíš hodně zdrženlivé a dává tázanému možnost elegantně unikat).

  Odpověď?? Žádné takové informace "jsme neměli". Alles.

  Z jedné strany to svědčí o tom, že ten člověk aspoň není až tak blbej, aby nedokázal odhadnout své možnosti a schopnost něco vysvětlit a radši v ten okamžik spíš - v podstatě - nedržet hubu. (Pravda, to by se mohl Babiš od něho učit).

  Na druhé straně, kupovat na zamini např. pastelky (viz Básníci, nástěnka) je zbytečné. Stejně "nikdo nic nepozná" i bez pastelek a nástěnky, ani kdyby to řídil zkorumpovaný oligofrenický pavián s pasem obojí Sicílie.

  OdpovědětSmazat
 16. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
 17. Dánsko pozastavilo očkování AstraZenekou, jeden člověk umřel a několik jich mělo krevní sraženiny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:58
   Problém hlásí i Rakousko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Finsko. Není asi náhoda, že dostáváme dary zrovna vakcin Astra. U nás maňana, maňana.

   Smazat
  2. 14:25
   Šmejdy chceš akorát ty, prozápadní šmejde.
   My máme zájem o kvalitní vakcíny jako Sputnik, takže nic pro tebe, pro tebe je kvalita španělská vesnice, leda by ti Jakub Janda či Kartous a podobný debil naočkoval. :-)

   Smazat
  3. 14:09
   Možná jste už na to narazil, ale jestli ne, tak to sem hodím. Problémy totiž začínají už i u nás.

   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/sukl-eviduje-za-minuly-tyden-tri-podezrela-umrti-ktera-mohou-souviset-s-ockovanim-40353615#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=3mJ8gZt1nCe-202103111356&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   Smazat
 18. Nechci šířit dezinformace, ale zaregistroval jsem, že Rusko omezilo dodávky ropy Polákům.
  Slyšel jste někdo něco takového?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zhnusený
   Ani bych se nedivil, protože Poláci nenechají na Rusku nit suchou. Jestli to Rusko fakt udělalo, tak si Poláci mohou koupit ropu od svých velkých zaoceánských kámošů. Kteří ji koupí od arabských dýzlšejků a s patřičným ziskem ji Polákům rádi přeprodají.;-)

   Smazat
  2. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

   Smazat
  3. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

   Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

   A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

   Smazat
  4. Přijde doba kdy budeme kupovat ruskou ropu a plyn z Německa. Samozřejmě s přirážkou. Ale pak to bude v pořádku. Nebudeme to brát od Rusa. Ať si trhne! 🖕 VIP

   Smazat
  5. Zhnusený, nic nikde není. Nevím proč by se měl blokovat Jamal, když ten jde přez Belarus. S tím Ukrajina, momentálně bombardující Doněck nic nemá. Možná to někdo poplet, protože Účka trefily plynovod v Doněcku. Bombardují trafostanice, zásobníky chemikálií, obytné čtvrti a tak.

   Smazat
  6. 15:25
   Proč píšete o něčem co není, stejné, jako když napíšu, " příjde doba, kdy budeme naftu laciné nekupovat z USA.
   Asi tak stejný blàbol co.

   Smazat
  7. Opravdu jste napsal blábol kterému nerozumím. Váš blábol je blbější! VIP 👎

   Smazat
 19. Autor: Parlamentní shromáždění Rady Evropy

  Původ Rozprava shromáždění dne 27. ledna 2021 (5. zasedání) (viz dokument 15212, zpráva Výboru pro sociální věci, zdraví a udržitelný rozvoj, zpravodajka: paní Jennifer De Temmerman). Znění přijaté shromážděním dne 27. ledna 2021 (5. zasedání). (Přečtěte si zejména body 7.3.1 a 7.3.2.)

  OdpovědětSmazat
 20. Svým způsobem to Babišovi přeju. Sám si vybral koaliční partnery i s personálním obsazením. Kdyby do toho tenkrát nevstoupil Zeman, seděl by dnes na Petříčkově židli Poche. A to by byla jiná liga. Babiš je připosraný a křečovitě se drží své židle. Kdyby se jí tak nedržel, nechal by tuhle nefunkční koalici umřít spolu se svou vládou a šel by do předčasných voleb. Takhle jenom přihlíží, jak si na jeho ohni socani hřejí svůj ešus s polívkou a mlčky snáší, že mu do toho ohně co chvíli nějaký socan nachčije.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejen socani, ale aji vlastní ministři, dale demoblok, medija, oj. Jediný, kdo ho v okoli nekritizuje, je slovensko. Mel by se na tu firmu vykaslat, v tu ranu by ano skoncilo, ministranti by zmizeli do jiných stran, hlavně je tipuju na demagblock.

   Smazat
 21. Dánsko a Norsko zastavily očkování vakcínou od firmy AstraZeneca, ale u nás se bude očkovat do roztrhání těla, jak stojí ve Švejkovi!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Johnson&Johnson to je ta firma co před nedávnem musela v USA stáhnout kosmetický přípravek, protože škodil pleti? Co vím, už několikrát se jí nedařilo s kojeneckými přípravky...VIP 😰

   Smazat
  2. 15:41
   Co má společného krém s vakcínou ?

   Smazat
  3. 16.19 Vy hledáte mouchy na Sputniku, protože to dělá ruská firma já poukazují na prokazatelně nedůvěryhodného výrobce v USA. Nechte se Johnsonem klidně očkovat, já si počkám, co to s vámi udělá. Aby vám nenaskákali pupínky na obličeji od této převážně kosmetické firmy.VIP 💪

   Smazat
 22. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 23. Zase máš záchvat Unknowne alias Indický běžec, už se ti to prolhaný blbečku krátí, v květnu dostaneš IP Ban a potom budeš doma čumět z okna jako bedna kytu , protože na stránky NR se už nedostaneš!!

  OdpovědětSmazat
 24. Vakcína Sputnik V se bude vyrábět v Itálii.
  Rusko jedná o výrobě Sputniku s vládou a se dvěma různými farmaceutickými firmami.
  Jeden kontrakt už je uzavřený s firmou Adienne (italsko švýcarská firma), která přeprofiluje pro výrobu Sputniku svůj závod v Lombardii. Bude se v něm vyrábět 2 miliony setů dvojdávek měsíčně. Předpokládá se, že první vakciny přijdou na trh letos v červnu/červenci a do konce roku bude vyrobeno asi 10 milionů setů, poté bude výrobní závod zajišťovat asi 20-25 milionů setů ročně, tedy asi polovinu italských potřeb.
  V jednání je ještě výroba v jedné továrně, její jméno zatím nebylo oznámeno, tam by měla být zajištěna výroba asi 10-13 milionů setů ročně, příští rok už by pak mohla Itálie Sputnik také vyvážet.
  Výroba bude zahájena ještě před schválením Sputniku v EMA, Italové předpokládají, že Sputnik bude pro EU schválen centrálně, pokud se schvalování opozdí, chtějí jít cestou individuálního schválení, jako Maďarsko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jste to tady několikrát otapetoval. Díky za informaci, ale MY TO VÍME! Dokonce z denního tisku.

   Smazat
 25. Dánsko a Norsko zastavily očkování vakcínou od firmy AstraZeneca, ale u nás se bude očkovat do roztrhání těla, jak stojí ve Švejkovi!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I tohle víme z denního tisku a taky jste to tady několikrát otapetoval.

   Smazat
  2. Opakování matka moudrosti!!!

   Smazat
  3. 16:47, OK, ale takhle snad ne.

   Smazat
 26. Tady je maličkost pro U a IB i jim podobným:

  https://ctrlv.cz/Fs3d

  OdpovědětSmazat
 27. Pan Keller opět excelentní ve svém úsudku.Petříček je důkazem, že dnešní doba přeje tupým mozkům.

  OdpovědětSmazat
 28. Teď už brzo schválí v EU ruskou vakcínu Sputnik a to tě Unknown klepne pepka!!! Vem si prášky debílku, protože jinak to nevydejcháš!!!!!

  OdpovědětSmazat
 29. Výzva k občanům a institucím https://www.youtube.com/watch?v=0q3adOiZ94Y 25.2.2021
  „Znalosti jsou cennější než peníze, ostřejší než šavle, silnější než zbraně,“ říká přísloví, a proto byly knihovny žádaným cílem ve válkách, Během politických otřesů, převratů a změn moci byly zničeny miliony knih.:

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.