Reklama

úterý 2. března 2021

Jan Schneider: Bidenovi hrošíci

Jan Schneider a -rp-

2. 3. 2021 PrvníZprávy

V nedávném projevu se nový americký prezident Joe Biden vášnivě vyslovil proti ruským agresivním krokům, jak to nazval.


(Na snímku Jan Schneider)Těžko říci, co – kromě ideologie – mohl mít věcně na mysli. Neodbytně tak připomíná výrok Bertolta Brechta z jeho hry „Matka Kuráž“, jejíž děj se sice odehrává v době třicetileté války, ale vznikla v roce 1939 v souřadnicích německo-polských. Popisuje způsob jednání, který je bohužel snad věčný:

„Poláci tady v Polsku se do toho neměli míchat ... Pravda, náš král k nim vtrhl s vojskem. Ale Poláci se začali plíst do svých vlastních záležitostí a napadli krále, zrovna když poklidně vtáhl do jejich země. Tím porušili mír oni, a všechna krev padá proto na jejich hlavy.“

A tak v zemích, kam poklidně vtrhli, cítí se být Bidenovi vojáci ohroženi chováním lidí, kteří se agresivně míchají do svých vlastních věcí, porušují tak mír a krev padá na jejich hlavy.

Toto historické poučení by si zřejmě podle Bidena měl vzít k srdci zejména ruský prezident Vladimír Putin. A neměl by svá historická studia omezovat jen na minulé století, ba ani na třicetiletou válku. Měl by jít mnohem dále! Až do 16. století před naším letopočtem by měl jít! Proč?

V té době totiž vládl – a na bojišti zemřel – statečný egyptský faraon Sekenenre Tao II. Podle archeologů nově získané poznatky svědčí o tom, že stál v první linii a položil život za svobodu Horního Egypta.

Střetl se tehdy s Apopim, hyksóským vládcem Jižního Egypta, který válku vyprovokoval tím, že Sekenenrovi poslal stížnost, že hluk hrochů v posvátné nádrži hornoegyptských Théb ruší jeho spánek.

Proto jihoegyptský král Apopi spravedlivě žádal, aby Sekenre zanechal tohoto agresivního jednání a posvátné nádrže zničil.

Sekenenre však jeho návrhu těžko mohl vyhovět, protože by porušil své zásady, čímž by nejen rozhněval bohy, ale též by se zesměšnil, protože Théby byly vzdáleny více než 600 kilometrů od Apopiho ložnice v městě Avaris.

Bidenovi možná někdo trochu znalý historie něco podobného poradil, s tím, že jak král Sekenenre, tak i jeho nástupce padli na bojišti, když se agresivně začali míchat do svých vlastních věcí a nic nedbali oprávněných geopolitických požadavků krále Apopiho, ani jeho poklidné výpravy do Horního Egypta, aby jeho spánek mohl být už definitivně klidný.

Jenže možná z netrpělivosti, možná vytrženi od četby okamžitým pocitem, že přišli na dobrý nápad, příběh nedočetli do konce. Další z Sekenenrových synů totiž Hyksósy porazil, Egypt sjednotil a založil novou dynastii.19 komentářů :

 1. No mě připadá co mluví tento člověk že má stařeckou demenci a tomu se říká rádoby nejmocnější muž planety. Jinak zločinci se vždy vymlouvají na oběti

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. at je dement ci ne cist co mu napisou jeste dovede, takze v tomhle dobry....ovsem problem je ze ac je mazanej jak opice, slizkej jak hovno na bananovy slupce, krivej jak zabradli,......tak ma za prdeli Donalda Trumpu, Kovida, a spoustu nezamestnanejch takze klidek

   Smazat
  2. Mě přijde že vždy než ho někde vystaví, píchnout mu do prdele něco ať naskočí, ukážou holčičku ať má hezky výraz a dají mu papír do ruky ať přečte co mu nachystali. A řeknou mu jak se jmenuje ať to nepoplete.

   Smazat
 2. A bude hůř. Anglosionistické impérium si dosadilo "regulérními" volbami jako prezidenta dementní loutku, která jen bude plnit jeho příkazy. Nastane další očerňování Ruska, Rusů a všeho ruského ze strany impériem vlastněných západních médií (která lžou jednotně, o čemž si Goebbels mohl nechat jen zdát!), včetně loutek vládnoucích podřízeným koloniím, mezi které se úspěšně řiťolezecky řadíme. Můžeme si to představit jako „celospektrální rusofobii“. Dojde k vojenským provokacím, opakovaným okopáváním kotníků ruských diplomatů a občanů, stejně jako k řinčení zbraní a provokacím na ruských hranicích a podvracení sousedících států - Bělorusko. Propagandistická mediální kampaň již také začala i v TV, stanice Prima ZOOM, do nedávna vcelku apolitická, má nový seriál o FSB (které "vládne" Rusku a Putinovi - a vraždí, včetně, Novičoku, kde to jenom jde, ona CIA nikdy ale opravdu nikdy nic takoho nedělala!) a také jsou už i upoutávky na další "minisérii" Vraždy v Salisbury nebo tak. Máme se na co těšit. Vymývání mozků v přípravách k napadení Ruska bude nabývat na intenzitě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevěřím tomu, že by se nechal Putin strhnout k horké válce-prostě nevěřím. Má mnohem účinnější nástroje, nežli vintóvky, jak říká Pjakin. Navíc za ním stojí GP, což je to rozhodující a státní elita nad tou globální nikdy nemůže vyhrát. Jedině, že by si neuvědomovala, že to bude i její konec. protože naco by byl svět bez Rusů,že?

   Smazat
  2. 9:54 taky to tak vidim

   Smazat
  3. Hele Menhiro nevim co to ctes ale nekde psali ze nekdo vyhrozuje valkou Rusakum??? di ty brepto, na Rusaky se musi zevnitr, a ten posledni rikaj mu Navalnej ted mukluje nekde na Sibiri, a zapad muze s tim udelat leda HOVNO

   Smazat
  4. Kdyby Navalny zustal na zapade nedostal by tam,tu zakazanou vakcinu, ktera fuguje.Predpokladam.

   Smazat
 3. man schneider lipold a dalsi spolupracovnici
  zdejsi NR take spolupracovnici STB!!! what a nice country😂😂😂😂😂

  OdpovědětSmazat
 4. Odpovědi
  1. 10:32 jjo i ten je v zaznamech😎😎😎

   Smazat
  2. Ten cvok 11:38 by se měl okamžitě léčit. Hrozí mu nebezpečí z prodlení...

   Smazat
 5. Čeština umí vyjádřit mnohé krátce. Pan Schneider říká, že "zloděj křičí chyťte zloděje a že na každého jednou dojde".

  OdpovědětSmazat
 6. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 7. Mirkovi, a Hodnemu..

  Efektivnejsi pro zlodeje a daleko kratsi je kdyz zlodej krici "HORI, nebo POMOC"

  Hodnemu, hele hodnaku jak to vypada tak unknoun vas jen "turuje" tak mu na to neskakej, nebo si mysli ze je tady jeste furt demokracie a nech ho plkat co chce.
  Ne ze bys mi vadil ty, nebo unknoun, ale pripominas mi moji Marjanku ktera take vresti kdyz nekoho poslu do prdele

  takze bud tolerantni, a uvedom si ze blbove i trollove jsou jen a jen lidi

  OdpovědětSmazat
 8. ten Biden je jenom nastrčena loutka a papoušek,ktery mluvi co mu ti v pozadi napiši a nařidi

  OdpovědětSmazat
 9. Presne tak a vsechno se hodi na nej.Nez ho vodkopnou.

  Velmi dobrej,jednoduchej,vystiznej, odhalovaci skvele staronove souvislosti text autora clanku.

  OdpovědětSmazat
 10. No Poláci jsou takovou zvláštní skupinou Slovanů. Prostě i praotec Čech se raději od nich vystěhoval do zemně zaslíbené. Prostě je to nějaký patvar slavanů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.