Reklama

neděle 7. března 2021

Jaroslav Bašta: Smrtonosné kádrování

Jaroslav Bašta
7. 3. 2021  PrvníZprávy

Poslední měsíce Česká republika v rychlosti umírání svých občanů dosahuje asi nejvyšších hodnot za posledních 150 let, když nebudu počítat obě světové války, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.


(Na snímku autor Jaroslav Bašta)

Srovnatelná pohroma nás postihla jen v letech 1918 – 1920, kdy na Španělskou chřipku zemřelo asi 50 000 lidí. Ti tehdy byli fatálně oslabeni hladem doprovázejícím válečné útrapy jak na frontách, tak v zázemí. Situaci komplikovala také absence léků proti tomuto respiračnímu onemocnění. Jedinou známou ochranu poskytovalo všeobecně rozšířené nošení látkových roušek.

Po více než sto letech se ukazuje, že věda pokročila dál a je schopna najít prostředky, které novou pandemii zbrzdí či dokonce zastaví. V globalizovaném světě však léčbu neurčuje snaha zachraňovat ohrožené lidské životy, ale jen a jen zisk velkých farmaceutických firem. Na demokratickém Západě jsme se stali (zatím) bezmocnými svědky neetického jednání Big Pharmy, které by například v dnešní Číně (ale také v evropské minulosti) vedlo k popravě viníků. Firmy si totiž za slib budoucích levnějších a přednostních dodávek vakcín nechaly od Evropské unie zafinancovat jejich vývoj. Když se to zdařilo, sjednané dohody nedodržují a zboží vesele prodávají tomu, kdo víc zaplatí.

Tuto zločinnou nehoráznost si mohou dovolit ze dvou hlavních důvodů – ten první představuje totální neschopnost vedení Evropské unie, které snad už definitivně prokázalo, že svěřit řízení nadstátu politikům vykopnutým z členských států do Evropské komise pro neschopnost, je sebevražedné počínání. Ten druhý považuji z hlediska našich životů za ještě fatálnější. Ukazuje se, že globální pandemie korupce zasáhla téměř všechny vlády členských států EU. Smrt vlastních občanů kvůli nedostatku vakcín či zákazu některých levných léků pro tyto politiky znamená méně než ztráta zisku velkých farmaceutických firem.

Proto zneužívají své postavení k tomu, aby našemu státu zabránili v možnosti opatřit si očkovací látky jinde, a tak potrestat podvodné jednání společností, které se k jejich dodávkám zavázaly.

Proč se právě Česká republika stala černou covidovou bažinou smrti v samém srdci Evropy, lze vysvětlit tím, že k našim národním tradicím patří vysoký počet jedinců schopných páchat lumpárny buď za cizí peníze, nebo z blbosti. Vzhledem k tomu, že již v minulosti prosluli svou lácí, v jejich počínání hrají roli oba motivy. V článcích kádrujících čínské a ruské vakcíny jsem zaznamenal takový náboj nenávisti, hamižnosti a hlouposti, že podobně se naposledy psalo za Druhé republiky a Protektorátu.

Politici a novináři kádrující očkovací látky čínského, ruského a indického původu se svorně vrhli na český pokus o vývoj vlastní vakcíny. Jejich argumentace nebere v úvahu, že naprosto stejně lze referovat o nejrozšířenějším (a téměř nejdražším) hluboce mrazeném výrobku americké firmy Pfizer. Jmenuje se celým názvem Comminaty Pfizer BioNTech. Biopharmaceutical New Technologies je německá rodinná firma založená v roce 2008. Až do roku 2020 se zabývala biologickou léčbou rakovinných nádorů…

Oproti tomu český vývoj národní vakcíny navazuje na jednu z nejdelších evropských tradic výroby očkovacích látek. Odpor proti ní nejspíše bude mít dva hlavní důvody – bude laciná a naše, takže nikdo nedostane provizi.

Jediné, co teď můžeme udělat, je, dobře si zapamatovat ty politiky, kteří nás kvůli své blbosti a cizím penězům dnes ohrožují na zdraví a životech, protože na podzim budou volby.


47 komentářů :

 1. ......."Srovnatelná pohroma nás postihla jen v letech 1918 – 1920, kdy na Španělskou chřipku zemřelo asi 50 000 lidí. Ti tehdy byli fatálně oslabeni hladem"
  Vazeny pane Basta, on ten "Hlad" muze byt u nas i ted, laskave si vsimete kvality zradla ktere nam serviruji bratri Polaci, a sem tam i Rakusaci (rozmrzlej a zmrazenej spenat ktery zacal kvasit, takze pri da se rici bide pracujicich se na ruznorodost potravy moc neda, takze houska rano a kafe, v poledne rohlik a sekana, ci neco lacineho,.... Jinak mate ve vsem pravdu, az na ty volby kde pitomi Prazaci a aj i Brnaci prosadi do vlady nejakou koalici, treba STAN a Piraty, a pak uvidite/me ten pruser.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Unknowni,kdo z vas umi englisch a dokaze rozebrat misto nadavani

   zdejsim valecnikum clanek z casopisu NATURE dne 9.11.2015,ktery nasel pan JKW.
   cely svet hleda kdo na nas vypustil C19 a jak vznikl,kdo ten virus vyrobil nebot v prirode neexistoval,jake bylo zadani tohto vyzkumu a ktere instituce za to dostaly obrovske penize.
   Dnes je to tady vse ve vrazednem clanku a nikdo tady neni vzdelanejsi jako unknowni.
   Tady ten clanek je,co vy na to jak se vam libi?

   https://www.nature.com/articles/nm.3985

   Smazat
  3. krtku
   pouzij prekladac guuuuuugl

   Smazat
  4. Diky Basosi za radu,ale existuje o tom podrazu zvlast clanek

   a ten je komplet cesky a komplet popisuje kdo na to svinsvo dal prachy,ktery zustane v zaloze.
   Jsem totiz zvedav,zda Pirati,kteri se chvastaji,ze jsou vzdelani a vsechno umi si clanek dokazi dat do svych bobkovych listu a zapsat za jejich osli usi!
   Myslim,ze vubec nechapou co to tady stoji za bomba,totiz ze cely svet hleda, kdo jim nakredencoval miliony mrtvol a ti zpupni chvastouni zn "utrinos" o tom vubec nic nevi!

   Smazat
 2. Socializmus je lék na zhnusenou dobu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby tomu tak bylo,ze socialismus je lek v dnesni dobe

   objevil by se tady mezi nami pan souruh SKALA,ktery kandiduje na KSCM "precedu"a agitoval by hledal mezi nami skwelymi smpatizanty teto kdysi mohutne a oblibene strany volice.
   Ten chlap,ale na nas kasle a zda se,ze komunisti si vystaci sami a ani nevi kdo jejich starsi soudruhy vybije tim koronacem a jak,je tototiz jen TADY popsano v clanku NATURE a mohl by pak ten kapitalism jim porazet!
   Proc odmitaji volice,neobjevi se mezi nami,kdyz vidi,ze jsme tu sama kvitka z certovy zahradky pripraveni pomoci ,aby byli zvoleni nejmene TROJCIFERNE je fakt zahada.. .

   Unknowni, presto piste zda se s nimi spojite,aby jste vedli dale rozval republiky a vite,ze to banksteri uz i domluvili 29.3 2019 jak to pojede?
   No akorat tu neni na koho to slozit,ale Pirati by byli vhodni kandidati,pry jsou na to uz i pripraveni a svymi dredy se uz i prevlikaji,aby se podobali jako na ty bacily Covidu 19

   No ni?

   Smazat
 3. neuveritelne jak vsichni uz vzalki za sve, ze nas ohrozuje nejaky strasne nebezpecny virus ...a ty pohadky o Spanelske chripce, to jste vy odbornici nabrali kde? na wikipedii? Nejen, ze se o tom nikdy poradne nemluvilo, niíkdy jsem o tom neslysel zminku od pametniku (rocniky z prelomu predminuleho a minuleho stoleti)...ale uz pri letmem pohledu na tzv odborne a vedecke materialy o tzv Spanelske chripce jsou datovany z drtive vetsiny do poslednich trech let .... ze by jen dalsi nahoda? Jak muzeme byt takhle tupe stado? O dobe prvni svetove valky a dobach nasledujich jsem toho slysel hodne. Stryc i otec me matky slouzili v prvni svetove,stryc bylů v druhe svetove v koncentraku, prezil popravu a a a a opravdu byl lny zazitku a opravdu hodne povidal, ale o jakesi vasi spanelske chripce fakt ne...za to jsem prakticky od nich vsech slychaval o tezke dobe plne nemoci, velkych problemu treba s tuberkulozou, ktera pachala osklive veci, hodne lidi ji neprezilo a lide co si prosli sanatorii meli rovnez na co vzpominat ... holt ale to jsme uz my dnesni evropane, prihybame si historii jak se hodi ...totalne tupe stado ....a hlavne nekonspirovat coz znamena nerikat veci, ktere se mocnym nehodi. O moc je mozno samozrejme bojovat, ale jen v ramci loutkoveho divadla, kteremu rikame stranicky demokraticky system ... ze se lidi nestydite, vy vetsinou ani cenzuru nepotrebuete, vy se zcela dostatecne zautocenzurujete sami. No prece by nás nekdo nechtel zabijet, ze? Vzdyt tomu nemuze nikdo uverit. A MIMOCHODEM PANE BASTO, uz jste zjistil,jak moc na tom ministerstvu vnitra vladne ten Jakub Janda? Nebo jste se v tomhle taky zautocenzuroval?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:10 Máte úplnou pravdu. Falšují nám tu všichni historii tak dokonale, že upravili i v Národní knihovně České republiky "Časopis lékařův Českých" datum vydání 13.9.1919 číslo 37 věnovaný té neexistující chřipce.
   https://kramerius5.nkp.cz/view/uuid:8a2e39c0-fd21-4af0-9a2f-4f96eafdda8b?page=uuid:82037a70-18b6-11e7-b6a2-005056820560

   Ale teď vážně Kadlikofone, nenechte se vysmát. To, že jste nečetl, neznamená neexistenci a to zvláště, když nečtete.

   Smazat
  2. kadlikofone 15:10
   Prosím vás, napřed si zjistěte fakta a potom teprve pište, jinak se zesměšňujete. Vy jste neslyšel o španělské chřipce??? To je opravdu ukázka neibformovanosti, povýšenosti a ignorace.
   Na španělskou chřipku zemřelo ve třech vlnách odhadem 80 miliónů lidí, ale jasně, vy o ničem nevíte tak to není pravda....bože můj, to snad není ani možné. Kolik vám je let?????
   Někdy jsem zděšen, s kým v tomto státu vlastně žiju.

   Smazat
  3. Kastelane,mam tentyz pocit zmaru.A ted jeste upravene školni osnovy.Nejen dejepis,ale taky fyzika.Třeba zakazou i nasobilku protože tu si prosté musite našprtat.Bagoun

   Smazat
  4. Aby byl podklad pro vyrobu toho C19 vyhrabali na Aljasce uz r 1997 jednho neboztika,ktery byl pochovan v permafrostu a tak ziskali plicni tkan nakazenou spanelskou chripkou a nikdo zpocatku nevedel proc.
   Odpoved,ale vysla brzy najevo
   .Aby se znovu vytvoril kmen teto choroby H1N1 coz blo provedeno uz v r 2002.
   Tak co valecnici,co myslite je to pravda nebo ne?

   Smazat
 4. A pane Basto, my sme se zadnou kovidovou bazinou nestali.
  To nikdo nevidite, jak jsou ta cisla neustale manipulovana?
  Od zacatku a na celosvetove urovni a naprosto brutalnim a do oci bijicim zpusobem.
  Pisi o tom rok a rok to nikoho nezajima.
  Nikdo si to nejspise nesnazil overit.
  napriklad v dobe, kdy byl udajne ten obrovsky narust pripadu v New Yorku, tak uz tenkrat americka CDC delala statistiky z lidi, u nich bylo byt pouhe podezreni, ze umreli na c19 + z tech, co byli nekdy otestovani pozitivne na pritomnost selvence S-cov2. Coz je uz samo o sobe mozno nazvat sberem zcela irelevantnich vstupnich dat. A asi nahodou :)) to tak dela cely svet prakticky :))
  Nicmene v te dobe Johns Hopkins University a WHO !! a vsichni, co od nich data prejimali tedy i CT a cely minstream uvadela minimalne po dobu mesice a pul data tykajici se smrti "c19" v USA o 40-80% vyssi. Ze zacatku to bylo i nad 80 a pak to tyden po tydnu kledalo k tem 40%, pak jsme to prestal sledovat, protoze mi z toho bylo na bliti, ale predpokldam, ze to nakonec pomalu srovnali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale, ale, vám nestačí ti denně mrtví? Netahejte sem americké statistiky a podvody. Měly by vám stačit české aktuální údaje.

   Smazat
  2. Kadlikofone, myslím, že data HU a WHO jsou poměrně slušně relevantní. Snad s vyjímkou Afriky, která do svodek uvádí podezřele nízká čísla. A jak ukazuje případ Tanzánie, možná na tom něco bude. Ale USA už slušně pokročily, čísla jsou nižší.

   Smazat
 5. Pane kolego Dvořáku, článek už je vystavem podruhé, jen s jinou fotografií.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se, moje chyba. Paní kolegyně Lenka Procházková byla zpropadeně rychlejší.

   Smazat
  2. Prebastovano a predvorakovano.

   Smazat
  3. Ano Pawe,je to sila a uz mate preklad toho clanku z Nature 9.11.2015?

   to by byla bašta no ni?

   Smazat
 6. Kadlikofone, to že jste o španělské chřipce neslyšel, od pamětníků ani od odborné veřejnosti, bude možná tím, že se o ní moc neví, jako o morových ranách středověku. Tedy byly vymyšleny? Sám uvádíte kolik nemocí sužovalo tehdejší obyvatele. je možné, že i tehdy byla cenzura neděsit lidi.
  Jinak termín Španělská chřipka byl "dodán" dodatečně.

  Sám se trochu utápíte v konspiračních teoriích, uvědomujete si to?

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy nám všem vadite pane Unknowne. Vadí nám způsob jak svoje povětšinou lži prezentujete. Vadí nám množství odporných vulgarit, kterými svoje "příspěvky" prokládáte. Bez vás je svět mnohem hezčí. Jsme panu Dvořákovi vděční, že vás maže. Vy jste to ještě nepochopil? Tenhle server neprovozuje Národní výbor, jak se zřejmě mylně domníváte. Takže žvanit tu nemůže každý do sytosti. Můžete si založit vlastní stránky a tam to solit od rána do večera. Nepochybně budete mít zcela neuvěřitelnou návštěvnost.

   Smazat
  2. Anonym, já za mazání, v případě, že se nejedná o vulgární projev, vděčný nejsem.

   Smazat
 8. Bašta jen očerňuje Evropu. Rusko využívá vakcínu jako propagandu a využívá státy jako Maďarsko, Srbsko, Bělorusko, tyto státy na svou
  Naivní politiku vstřícnosti k Rusku jedinou VELICE doplatí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak pan Basta ocernuje celou Evropu pises Unknovne

   to znamena v prekladu,ze je tak mocny a silny pak,dokonce jsou tady jeho clanky 2x,a to pro ty dubove hlavy,ktere to ptrebuji co pet minut valit klinem do kebule a stejne to nepmuze.
   Uz jsi cetl ten clanek z odborneho casopisu NATURE ze dne 9.11.2015 ,kde se popisuje jak a kdo nam povesil na krk virus C19,tak ten ty stary brachu visi prave dole na tomto stejnem clanku,ale je v cizich recech a ty umis jen kvakat tak se aspon vydej do sveta a nezaclanej tady, ledaze by jsi pomohl panu OK SPD rajtovat v parlamentu na tamnich mrtvych oslech,kteri nevi odkud a kdo jim ten zabijacky virus nakredencoval!.

   Toz tak!
   Ze ty mas tez rad travu,priznej se unknowne!

   Smazat
  2. Jsem si jist, že pan Bašta je díky své politické a diplomatické praxi momentálně informován o aktuálním zákulisním dění okolo vakcín podstatně lépe nežli vy. Jeho článek vychází z faktů, ke kterým vy (ani já), jako řadový občan, ani vzdáleně nemáte přístup. Váš komentář je jen obrazem vaší slepé oddanosti zkorumpované EU. Každý, komu jde opravdu o co nejrychlejší cestu z momentální pandemické krize, si na momentální situaci nevylepšuje svůj politický a osobní profit, ale naopak jedná věcně a racionálně, přesně tak jako vámi uvedené státy. Pokud se k nim co nejdříve nepřipojíme, čeká nás v dohledné době jen jediné. Nad troskami naší ekonomiky bude hrdě vlát prapor EU svíraný rukou eurohujerů.

   Smazat
  3. unknowne, ty vole! Rakousko stáhlo Astru Zenecu. Umírají po ní lidé. A nejen v Rakousku. Indie, Švýcarsko, Japonsko... Pitomče, čti alespoň svoje oblíbené zdroje. A všechny zprávy, nejen ty, co se ti líbí. Proto my nesmíme kupovat Sputnik. Aby tito zločinci nepřišli o zisky. O to jde. Astra a Pfizer byly prověřeny v nouzovém režimu. Proto chtějí, aby odpovědnost nesly vlády, které je povolí a ne výrobci té močky. Sputnik je ve více než padesáti zemních světa a nikde jsem na něj nečetl jedinou stížnost. Pouze pomluvy primitivů jako ty: že je to z Ruska. V kolika jsou ty břečky, které propaguješ?

   Smazat
  4. Obavam se,ze Pfizer a Astra schvali EU i v pripade nahle smrti.Jsou přece stejná parta.A ČR ?Kolonie nerozhodovaly nikdy samostatne.Bagoun

   Smazat
 9. Cožpak nevíte, že v monopolu informačních technologií existuje něco, jako řízená opozice, což jsou lidé mající za úkol vytvářet zdání plurality. Poznáte je podle toho, že nesouhlasí s mainstreemem ve všem, kromě hlavních tézí, například: ty tři mrakodrapy vyhodili do povětří arabští teroristé a existuje pandémie chřipky přejmenované na pandemii covidu.
  A vše ostatní už je mlácení prázdné slámy.

  OdpovědětSmazat
 10. Co se týče ideologie a zdraví občanů je docela výmluvné dnešní ranní zprávy ČR Brno, kde se hovořilo o zrůdném! komunistickém režimu. Ano, socialismus byl nepříjemný hlavně pro podvodníky, zloděje a veksláky. Proto teď "vítězové" na něj tolik nadávají a vzápětí pouštějí písničku z této doby, protože nic kvalitního v současnosti nedovedou vyprodukovat. Pokrytectví je všude, nejen ve zdravotnictví.

  OdpovědětSmazat
 11. Poznámka z Novinek. Jenom přidám, že je bráněno používání laciných léčivých přípravků, aby se prodávali předražené , neúčinné a předražené americké šmejdy!!!
  Kdyby vládě šlo o zdraví lidí a o to odlehčit nemocnicím, tak už jsou v lékárnách volně dostupné léky Isoprinosin, Scabioral a Stromectol (Ivermectin).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Polsku jsou tyto léky běžně v prodeji v lékárně bez předpisu, protože jde o cca 40 let používané léčivo bez nebezpečí předávkování a je možné je koupit i z ČR a pošta je doručí!

   Smazat
  2. no právě vždyt o peníze jde až na uplně prvním místě v rámci zednářské ideje Já vše pro mne a to všemi dostupnými prostředky máme jako stát bohatou tradici v pusobení předních politiku od začátku našeho tátu a pokračuje to dále jenom bolšani jim zatli tipec na 40 let.

   Smazat
 12. Rakouské úřady preventivně pozastavily očkování jednou šarží vakcíny proti covidu-19 od společnosti AstraZeneca. Důvodem je úmrtí jedné ženy a zdravotní problémy další.

  OdpovědětSmazat
 13. A jste si jistý, pane Bašto, že ty volby budou? A pokud budou, že se nebude opakovat parodie ala USA?
  Já už jsem přestal na pohádku s názvem "Demokracie" věřit dávno. Už jenom ve skutečnosti, že úspěch ve volbách je svázaný se zkorumpovanými médii, dává oné pohádce tragikomický nádech. Korupcí přes Hi-tech se pak vytrácí význam komický a zůstává pouze tragédie.
  Aby jsme se vrátili ke kořenům, musíme se vrátit do doby kamenné. Tam nebyli politici, právníci, soudci a jiná zkorumpovaná pakáž. Byli pouze šamani a náčelníci. Pokud vedli tlupu špatným směrem, dostali kyjem přes palici a posloužili jako hlavní chod k večeři.
  Ale i to nemusí být sci-fi. Západ se evidentně chystá vyzkoušet, zda to Putin onou vojenskou doktrínou, ve které si vyhrazuje právo použití jaderných zbraní jako první i v případě napadení konvenčními zbraněmi, myslel vážně. Pokud ano, vrátí se zbytky lidské rasy o několik tisíc let zpátky. Pokud nějací lidé vůbec zbydou.

  OdpovědětSmazat
 14. A dáš svojí dutou palici na špalek, pokud ne?

  OdpovědětSmazat
 15. 18,23
  Aha, tak proto Bureš létá jak raněná svině a shání kde se dá! Tak proto! A já jsem si myslel, že skutečně shání v Srbsku, v Izraeli, v Rakousku, v Rusku,... vakcínu. A on si jenom tak z plezíru létá po světě. Svině jedna.

  OdpovědětSmazat
 16. Z toho se zaočkuje 1.6 milionu lidí. To nestačí, i kdyby se ty dodávky nezpozdily tak jako jinde. Už se nemůže čekat.

  OdpovědětSmazat
 17. Má. Už proto, jaké výsledky ukazují ty "západní" vakcíny. Když už i Novinky píší o problémech (= mrtvých), tak jde o velice vážnou věc.

  OdpovědětSmazat
 18. Osud Sevac, to je jedna z nejostudnějších privatizačních akcí po převratu. Jestli existuje spravedlnost, její realizátoři by měli přijít do pekla. Príště zprivatizují komplet zdravotnictví i s ministerstvem... a nechají zbankrotovat.

  OdpovědětSmazat
 19. Kdeže, Bangladéš je na tom podstatně lépe! Úplně ve všem. Nemyslím, že bychom se měli starat o Rusko, když máme horší čísla.

  Co se týká problémů s ruskou vakcínou, nejsme přece informačně závislí na Rusku. Očkuje se třeba v Argentině. A nemusíš hledat v argentinském prostoru, neboj, jestli k něčemu neobvyklému dojde, věř, že se to v průběhu sekund dozví celá planeta ve svých rodných jazycích.

  OdpovědětSmazat
 20. To,co p.Bašta popisuje o korupčních problémech mezi EU a farmaceutickými firmami je přeci bohužel normální důsledek kapitalismu s jeho všudypřítomným neoliberálním smýšlením.Takže příčina je v problému samém-je třeba zlikvidovat parazitický kapitalismus dříve,než on zlikviduje nás.Mlácení prázdné slámy nás nezachrání!

  OdpovědětSmazat
 21. VacHav,mate pravdu uz nemlati OS prazdnou slamu,ale pomalu,ale jiste

  se bude muset transformvat na ČSV tak to sledujte a pokud mate do navrhu NARODNIHO PROGRAMU VOLICU dalsi bod tak ho naformulujte el combatante VacHavle,anebo taky ne,no ni?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.