Reklama

pondělí 15. března 2021

Journalistenwatch: Obdaří nás „korona“ novými uprchlíky?

Journalistenwatch
 
15. 3. 2021 překlad Outsidermedia

Vypadá to, že osud Německa je zpečetěn. Také v budoucnu jde v této zemi pouze o to, přijmout tolik občanů zeměkoule, kolik je jich tento stát schopen uživit a obsloužit.

Jestli to byla válka, klima a nyní koronavirus, vždy je zde důvod, proč se lidé přesouvají z jednoho místa do druhého, nebo jsou k tomu okolnostmi přímo donuceni.

A Německo je cíl zvlášť oblíbený, neboť zde vládnou síly, které považují každého uprchlíka za obohacení.

Vedoucí regionálního úřadu pro Dálný Východ a severní Afriku pod hlavičkou UNHCR – pomoc uprchlíkům, Andreas Kirchhof, vidí situaci syrských uprchlíků i deset let od začátku války v Sýrii, jako výrazně zhoršenou.

„Situace je dramatická,“ říká Kirchhof, který popisuje stav z jordánského hlavního města Ammánu „Je to největší světová uprchlická krize. V minulém roce bylo možno pozorovat zcela nový vývoj. Chudoba se rozšířila, když se objevil Covid-19 . V Libanonu nyní žije devět z deseti Syřanů v extrémní chudobě. Přitom i současná Sýrie je postižena humanitární krizí.“

„Mezitím více než 13 milionů lidí potřebuje pomoc,“
 sděluje zástupce UNHCR a dodává, že „Německo a ostatní státy mohou pomoci rodinám, které už nevidí v současné hospodářské krizi žádnou naději. Koncem března se koná mezinárodní konference a my doufáme v solidaritu s ostatními zeměmi, které přijaly až 80 % syrských uprchlíků. Sousedící země, Jordánsko, Libanon a Turecko, jich přijaly většinu.“

Komentář uživatele Bernd pod článkem: Proč se Syřané nevracejí zpět do své vlasti, jsou snad v táborech drženi, nebo se jedná o rodiny a příslušníky IS bojovníků a jiných teroristických skupin? Pokud by se tito uprchlíci vrátili zpět do vlasti, byla by to pro Západ blamáž, především pro EU a německou spolkovou vládu.

Překlad: malymax

22 komentářů :

 1. https://youtu.be/l-4fHMNL-go
  https://youtu.be/CDI2poz1Sqc

  OdpovědětSmazat
 2. No podle posledních průzkumů mají Piráti 37%, TOP09, ODS.. 16% a Babiš něco málo přez 20%. Takže v brzku může také Česko považovat každého migranta za obohacení. Snažil jsem se to vysvětlit svému kolegovi, který přešel preferenčně k KDU-ČSL, leč marně. V poslední době už nasákl tak, že se mě několikrát zeptal, co mám proti pomoci lidem v absolutní nouzi, když sám vlastním byt, auto, chalupu... Proč se prý nechci rozdělit. Je mu 57.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ha ha tak těm průzkumům nevěřím absolutně nic a za to věřím že většina našich lidí co si to nepřeje půjde k volbám a bude správně volit.

   Smazat
  2. J.J.- voliči KDU-ČSL jsou většinově věřící, humanitně založeni, tedy i sociálně. To ovšem neznamená, že jsou zdatní v pol. myšlení, spíše stádně vychovaní. Navíc nemají, pro sebe alternativu. Proto i trpitelsky snáší ty, co pijí víno a jim káží vodu.

   Smazat
  3. PS. zajímavé by bylo vědět, od které strany kolega k nim přešel a proč?

   Smazat
  4. PPS. jinak tam máte chybu, Piráti mají tuším 22%, koaličně 37%.

   Smazat
  5. „Je dělán uprostřed největších s*acek,“ uživatelé Twitteru reagují na průzkum pro ČT, podle kterého Piráti válcují ANO

   https://cz.sputniknews.com/politika/2021031413326177-je-delan-uprostred-nejvetsich-sacek-uzivatele-twitteru-reaguji-na-pruzkum-pro-ct-podle-ktereho/

   Smazat
  6. cablíku, dokonce to zpochybnil expert na Čro+, co dodat! Mediální masáž ČT.

   Smazat
  7. Pane Povolný to já opravdu nevím protože to nesleduji. A za to vím že tomu nevěří ani oni sami a proto chtějí předělat volební zákon. To by byla „katastrofa" kdyby všichni slouhové vypadli.

   Smazat
  8. Nejde o to, pomoci několika lidem v nouzi, ale o stěhování národů, kde půl Afriky a Azie se chce přestěhovat do Evropy za lepším. Možná to podle podle vašeho známe jde, ale Dánsko už další migranty nepřijímá a pokouší se některé vracet, ale moc jim to nejde, hned vyskočí různé neziskovky které se uprchlíky živí a kladou tomu překážky. švédsko množstvím migrantů už má také problémy.

   Smazat
  9. Uprchlici jsou problem pouze pro Merkel, EU a spol.
   A pro ty hystericky jako ten Kirchov, co z toho zdima akorat penize...
   Kazdej vi o vseobecne podpore teroristu,v miliardach,zbranich atd. Za jejich "osvobozovani", kdy cvici jiz deti 8-9 roku na hojne popravy,vyzbrojuji je a trenuji do valek. Uzemi, ktere dobyvli, pak siri zverstva a vyhlazovani.
   Tedy jediny skutecny problem.

   Smazat
  10. 7.35

   Ale to já zas toho tvého kolegu chápu, Jakoubku!
   Zřemě nasákl tvými vlastními názory člena Pirátské strany, které jsi ventiloval v diskuzích ještě před pouhými dvěma měsíci. Nebo prostě onen kolega nechápe ten tvůj ideový kotrmelec Kdybys chtěl namítat že ne a kdesi cosi, jak máš ve zvyku, najdeš to zde na NR pod článkem:

   "Kdo napsal 4 miliony... atd. ze dne 13.1.2021
   J.J.13. ledna 2021 20:12
   Kdyby byly hranice pro migranti volné, kdyby ti nešťastníci byli dopravováni oficiálně, nemuselo by dochazet k tolika tragickým událostem. ČR zvládne poskytnout slušný život několika milionům běženců z Afriky a Asie.

   J.J.13. ledna 2021 20:09
   Zlo bude odplaceno zlem, Václave Dvořáku, pamatujte na to. To, čeho se dopustili Češi v průběhu 20.století, nesmí být zapomenuto! Pravda a spravedlnost musí zvítězit.

   J.J.14. ledna 2021 13:16
   Buvole, co máte proti imigrantům a muslimům? Nejste tak trochu rasista?
   Jo, a ten tvůj kolega, co preferenčně přešel ke KDU-ČSL, to je tvůj bývalý kolega z Pirátské strany?

   Smazat
 3. Není ten průzkum tak trochu příprava na volby - předvolební propaganda??? VIP 🥴

  OdpovědětSmazat
 4. Přitom by stačilo tak málo. Přestat vyvážet tzv. demokracii do jiných států a přestat dodávat zbraně militantním skupinám...

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. Nemám nic proti tomu, pomáhat jim hospodářsky v jejích zemích i vojensky zvládat jejich problémy. To by ovšem musela být jednota v pohledu, nikoliv "zájmy"!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pane Miroslav nevidim sebemenši duvod jim pomahat

   Smazat
  2. Proč ne, jsou to také lidé, kdysi i teď vykořisťovaní, ponižovaní. Zde je nechci, ani jim brát zbytek jejich kultury civilizací střihu ala západ. Stačí, když jsme jim dali zbraně, jako indiánům alkohol.

   To mluvím o Africe, muslimy musíme vnímat jako přímé ohrožení, které musíme vyřešit bohužel již v místě naší civilizace.

   Smazat
 7. Kdo ten průzkum zdával? Výsledky jsou odpovídající tomu, kdo průzkum zaplatil.

  OdpovědětSmazat
 8. 11:56

  Já si už nedělám iluze o našich spoluobčanech (voličích). Proto volby nic nevyřeší. Přečtěte si někdy diskuze (reakce). Např. Novinky.cz Australan po nehodě natáčel umírající policisty a vysmíval se jim. Proto platí, že máme a budeme mít takovou vládu, jakou si zasloužíme.

  OdpovědětSmazat
 9. Spousta mladych podlehla ve škole propagandě tak mam obavu,že to mame taky spočitano.Společnost hloupne a degeneruje a lepši to asi nebude.Zřejmě to je cilem zlikvidovat samostatne,logicke myšleni

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.