Reklama

pátek 26. března 2021

Jsou piráti levicoví?

Jan Keller

26. 3. 2021

S tím, jak bude přituhovat předvolební boj, budeme stále častěji slýchávat, že strana pirátů je levicová až levicově radikální. Takové označení budou šířit jejich pravicoví konkurenti a část veřejnosti tomu uvěří.Nálepka levicovosti nevypovídá sice zhola nic o pirátech a jejich politice, velice dobře však ilustruje zmatek až rozplizlost, které se dnes pojí se slovy „levice“ a „levicový“. Tento termín byl vyprázdněn natolik dokonale, že může být zcela po libosti naplňován prakticky jakýmkoliv obsahem.

Pokud bychom přistoupili na hru, že piráti jsou levicoví, pak se nebudeme stačit divit tomu, co všechno vlastně dnes levice obnáší.

Být levicový podle pirátského vzoru především znamená soustředit se na formu a zcela do pozadí odsunout obsah. Je to vidět třeba z toho, jak velkou péči věnují piráti čistě technickým nástrojům výběru daní, aniž by srovnatelnou pozornost věnovali rozsahu daňové zátěže jednotlivých subjektů. Pokud budou zaměstnanci, kteří nesou největší tíhu této zátěže, platit daně a odvody na jednom místě, bude podle pirátů vše vyřešeno. Jak sami uvádějí v jednom svém dokumentu, hlavně aby to bylo „s přátelským helpdeskem a call centrem jako v bance“.

Být levicový jako pirát znamená bruslit mezi bruselskou promigrační politikou a obavou ze ztráty hlasů voličů. Tedy odmítnout povinné kvóty a tlačit vládu k dobrovolnému přijímání co nejvyššího počtu žadatelů o azyl. Bojovat proti nelegálním převaděčským gangům tím, že se otevřou migrační trasy legální. Snížit proud migrantů maximálně vstřícnou politikou přesídlovacích programů.

Být levicový jako pirát znamená prohlašovat se za přesvědčeného pacifistu a zároveň vystupovat jako neméně přesvědčený stoupenec nejsilnější vojenské aliance všech dob. Zdánlivý rozpor odbýt tvrzením, že NATO je vždy a za všech okolností čistě obranná aliance. To dá rozum. Vždycky se přece horečně zbrojilo kvůli upevnění míru.

Dost možná jsou piráti skutečně levicovou stranou. To by však byl jen důkaz toho, že dnes lze nálepku levicovosti použít doslova na cokoliv.

37 komentářů :

 1. Pane profesore, Vy budete asi nějaký zastydlý národovec. Vy byste snad chtěl být hrdý na svoji Republiku. Hrdost se už dnes nenosí. Psina bude, to mi věřte. Celá Evropa už se těší, co jim zase ukážeme. To bude pokoukáníčko, až pěkně zhulenej Bartoš bude řídit vládu spratků. Ještě se mimo dovozu migrantů, podpory neziskovek, musí urychleně schválit legalizace drog. To aby nám toho feťáka nezašila policie hned na prvním zasedání vlády.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Slovensku to je realitou, bordel na kolečkách. A jako důvod 200k hybridních hrozeb, ampulí vakcíny Sputnik. Zatím Slováci nevolili Progresivní liberály, ale jestli by byly volby, mají liberálové vládu jistou. Dnes tam rozkazuje předsedkyně 5% strany, vyučená loutkoherečka, která se míchá úplně do všeho. Vsadím se, že ty ampule s vakcínou nakonec demonstrativně vyhodí do spalovny jako zvlášť nebezpečný materiál.

   Smazat
  2. Mikkeši, piráti jsou skutečně na levém středu a také vnitřně rozpolceni. jsou malá strana s velkým významem pro mladé, také rozpolcené. Rozhodli se sledovat současnou levicovost (neo) ale časem poznají, že naletěli globalistickému kapitálu který je náležitě využije. Později vystřízliví ale oni ponesou oběti. Ti mladí voliči, ne politici.

   Smazat
  3. Pane Povolný, nezjistí to, oni to vědí už teď.

   Smazat
  4. J.J. myslíte politické vedení nebo mladé voliče?

   Smazat
  5. Povolný, ty politiky samozřejmě. Voliči ne, ti z toho nic nemají. Tedy alespoň většina z nich.

   Smazat
  6. Jsem pro,aby cela OS(obcanska spolecnost) volila piraty.

   divim se ale,ze nejsou schopni zajistit si stejny web svobody a prime demokracie jako je tady a musi se nanucovat jen,aby pukali zavisti.
   Domnivam se,ze vinna je jejich nudle u nosu jako jejich program,ktery je jen sama sracka a toti oni chteji ridit tu uz tak dobitou a havarovanou CR.
   Soused mi rikal,ze pry mu jejich sliz z nosu tece z pocitace do kuchyne.
   Muze mit ten chlap pravdu,nemeli bychom je opravdu volit,aby jsme to vytrhli,kdyz stale jeste nevymreli na ten virus jehoz rozmnozovani podporuji,kdyz se nedajickovat Sputnikem V pana Putina (boze cara chran),pry poradili i bratrum slovaciskum,aby tu vakcinu od strejdy Putina zavreli do chlivka,je to pravda nebo ne?

   Smazat
  7. Jistě Jando, ty to musíš vědět, když jsi Pirát, jak jsi se přede dvěma měsíci prsil. V jaké funkci prosím?

   Smazat
  8. Pirati jsou spise vycurani prizivnici, s levici maji spolecne leda tak ho$#%@,

   Smazat
  9. Pirati jsou pry proti Babisovi,je to lez!Byli to oni,co ho pry premluvili

   aby dal do vladniho navrhu zakona o nove obcance misto EU pozadovaneho JEN strojoveho kodu 10 otisku prstu a 87 schuze 297 hlasovani parlamentu z 24.3.2021 16.21 jim to schvalila to je pozor pozor OS ovecky ,aby obcanky obsahovaly čip o 10 otiscich prstu jako u zlocincu, jimiz pry ve skutecnosti jsou oni, nebot kdo lže i krade!
   Misto EU pozadovaneho strojove cteneho kodu tam dali navic schvalit znovu opakuji čip s 10 otisky prstu,nebot tak v jejich pozadovanem neomarxistickem obrovskem koncentraku, nebude treba vytetovat cislo na ruce,ale budete sledovani na kazdem kroku,co si koupite,co je na vasi zdravotni karte,zda jste se dali ockovat nepratelskym Sputnikem V (to oni byli co pry poradili nasim bratrum Slovaciskum,aby dali dodavku Sputniku pana strejdy Putina do chlivku),kde budou pry jimi ockovany mysi a tak i pan Babis dal Prdlamentu na jejich piratsky natlak odsouhlasit dnes jimi ovladanemu neomarxistickemu parlamentu do budoucich obcanek i čip s != otisky prstu,aby bylo ucineno zadost budoucimu činskemu plne komunistickemu systemu,kdy vam bude ukradena hotovost a vy budete platit plastik kartami a nic si nesmite zastrcit do kredence nebo do struzaku,aby zbylo jejich kapitalistickym nenazranym kamaradum tzv banksterum co nejvice !
   Kdyz budete na pr. lezet na mezi s milenkou, odectou se vam body na socialkreditkarte a vy nedostanete nejen kredit,ale i koupit ani listek do tramvaje, nebot budete registrovan jako zlocinec!
   To bude novy rezim Piratu,kteri lezou tady jako nanucovaci ponravy na svobodny web obcanske prime demokracie Nova republika pod signaturou Unknowni a rozbijeji vsechno co jim prijde pod ruku pochodem institucemi a la Mao ocet tung,hlavne rozbijeji demokracii a nastoluji chaos a anarchii!

   Fuj,fuj fuj to je hnuj.OS volte PIRATY bude vam hej,jen pockej!

   Smazat
  10. Copak Milánku, zas zažívací problémy? Nesmíš se tak po nocích cpát.

   Smazat
  11. Piráti jsou zdegenerovaní fašisté. Mládí bývá radikální ale tihle jsou výplodem našeho inkluzivního školství a placených soukromých škol, kde stačí platit a je titul zajištěn bez ohledu na znalosti. Čest výjimkám. Parazitický systém plodí jen parazity.

   Smazat
  12. 8.44

   Neraduj se vejvrtko, těším se na svůj věk vynikajícímu zdraví a strávím téměř vše - krom šmejdů tvého typu.

   Smazat
 2. ... Být levicový jako pirát znamená bruslit mezi bruselskou promigrační politikou a obavou ze ztráty hlasů voličů...

  S tímhle se trefil. To je politika všech podobných uskupení. Brusel si říká levicová, tak i oni. Kdyby začali kvákat něco o Nach Drank Osten a Untermenschen, Piráti se okamžitě bez rozpaků přizpusobí a ti ostatní (ODS, KDU-ČSL, STOP09, STAN...) taktéž.

  OdpovědětSmazat
 3. Mnoho voličů je protestních, kdy se při minulých volbách "spálili" a teď si zvolí někoho, kdo ty minulé "zmetky" , co je zase obelhali, porazí!! Nevěřte na to , že mnoho voličů čte a studuje volební programy!! Jenom vzpomeňte, jak se velice nelichotivě o "průměrném" voliči vyjádřil W. Churchill a budete doma!! Ten prostě řekl jasně, že jsou to většinou blbci a dementi!! Takže proto na masy voličů fungují veliké plakáty, kde politici vykládají naprosto ujeté "kraviny", lžou , hlavně aby volební hesla byla krátká, dlouhým volič "dement" nerozumí a podle toho se volí!!! A potom se idioti politici po volbách hádají, jak kdo měl velké výsledky, tedy kolik blbců a dementů je volilo a celý tenhle cirkus se jmenuje demokracie, ale už vůbec nevím proč a neví to ani ten "průměrný" volič , který trochu přemýšlel a volil s "rozvahou"!!!!! Piráti zase budou v těchto volbách , tou "kanální" stranou, kam se uchýlí naštvaní voliči, aby opět posléze zjistili, že jsou zase oblbnuti , obelháni a podvedeni a v příštích volbách se změní "veverky" v kolotoči a hra na volby a demokracii bude pokračovat!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Příklad primáta Hříba ukazuje pravou tvář Pirátů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To Pirát J.J. také. Ty veletoče a smyčky co v diskuzích provádí by mu Nepela záviděl.

   Smazat
  2. Ted by mohli za Hribem narukovat i ODS REPORYJCI,

   protoze hlavni Reporjec si uz pry do prdele,kterou ukazuje svym prazakum a oni tleskaji a voli ho za to, koupil pavi pero,kdyz ho sef vyhodil z postu namestka ODS.
   Jdou dokonce pomluvy,ze pan Reporyjec chodi a pomlouva "precedu" ODS,ze vyhral svoje tituly v tombole,nebot vyhodil tak cenneho bourace soch na mraz a on musi nastoupit jedine k piratum!

   Smazat
  3. Pane unkrovne to je hnusné jak tu píšete, můj přítel by vám nabil! VIP 🐷

   Smazat
  4. Unknowne tak ty pises,ze jsi pomahal reporyjcum odvest Koneva do sberu,

   aby jsis mohl koupit za utrzeny peniz travu? Pry se budete prejmenovavat na koronavirus,nebot jste steje vlezli a delate si dredy,aby jste se za neho vzhledove maskovali?
   jdou chyry,ze vas pred volbami vysadi obcane na pusty ostrov,kde provedete svou volebni kampan!.
   Je to pravda?

   Smazat
  5. Řeporyjské prase může existovat jen u nás. Ve stabilním státě kde funguje tradice a právo by nikoho ani nenapadlo pouštět šílené prase v televizi na obrazovku a nechat ho aby mluvil jako prase a adoroval třeba ty Vlasovce, zrádce
   vlastní země,co se ke konci války chtěli zachránit. Dá se o tom diskutovat - ale to co udělali Vlasovci se trestalo ve všech armádách kulkou. Starej Novotný
   mladýho spratka málo řezal. A tak z něho vyrostl
   mimořádně zkažený darebák a zmetek. Může si vykládat
   co chce - ale jeho chování je odporné. Typické je,že to prase si zvolili Pražáci z ODS. Tím je vše dané.

   Smazat
  6. tomas Tlustý vlasovec skončil v ODS jsem zvědav jestli ten pomník někdo odstraní. Pyjáti jsou velké nebezpečí pro Českou zem.

   Smazat
  7. Tomasi, v zásadě máte pravdu, jen bych si rád od Vás přečetl jméno alespoň jednoho takového státu. Většině lidí se nepozdává Čínský model sociálního kreditu, jenže čistému vše čisté a špinavý nevěří nikomu. Přece není morální, být v soukromí špatný člověk. Takových pokrytců je plno a napravit to pokrytectvím je nemožné. PRAVDA VÍTĚZÍ používají také zločinci a vlastizrádci. Vítězství přece nemůže ospravedlnit špatný čin, který k vítězství napomůže. Logikou parazitů je vítězství za každou cenu.

   Smazat
  8. O současné Číně víme ,že funguje úspěšně a její
   státní správa zvládá i infekci na kterou jinde
   umírají statisíce lidí. Čína se řídí v praxi socialistickým modelem vycházejícím z Marxismu, podobným tomu co chtěli reformní komunisté zavést už v r.1967 v ČSSR. Rozumný svět by se z Čínských úspěchů měl poučit. Zdá se ,že model fungování Číny je mnohem efektivnějí než kapitalistický systém postavený na vojenské a mediální moci, dobývání renty, zisku pro 2% boháčů i třeba machinacemi kolem vakcín v době smrtelné epidemie. Škoda slov. Stačí mít otevřené oči a dívat se kolem sebe. To platí pro celý svět. Co vidíme na vlastní oči je nejblíže pravdě. Mediální propaganda,miliardáři,herci,prestituti , dluhy, demokratické bombardování jiných státu, vydírání a sankce - to všechno svědčí o skutečnosti, že západní systém má příliš závažných chyb a funguje dost mizerně. Hlavním nástrojem který denně lidem v ČR vypráví pravý opak nebo je krmí šíleným množstvím zbytečných informací a volovin - je ČT a oligarší média. Spolehněme se raději na své oči a vlastní rozum.

   Smazat
  9. Tomasi vcelku dobře, Čínský stát je majitelem největšího zisku ve státě a tak může něco řídit a ovlivňovat ve prospěch všech občanů. Jenom ten 67/68 byl skutečně jenom pokus " komoušů" o demokracii, kterou si dnes užíváme. Copak Dubček mohl něco měnit?

   Smazat
  10. Tomasi, ono to je s tou Čínou mnohem složitější, nic není nastálo. Minimálně tam jsou dvě významné skupiny, ta druhá, proamerická je zatím v opozici. A začínají se projevovat i první problémy s ekonomikou. A není třeba zapomínat na zranitelná místa, Tchaj Wan a Hong Kong.

   Smazat
  11. Nevím co je dnes ve společnosti známo o politických a ekonomických reformách o kterých se mluvilo v r.1967.
   Nemá smyslu se ptát zda mohl Dubček něco měnit. Šance byla velká protože takovou důvěru lidí vláda ČR nikdy neměla. V roce 1989 hrozilo,že národ přivede k moci "muže z roku 1968" - tedy reformní komunisty. I Havel
   se k nim lísal - zejména k Dubčekovi. Co se stalo pak
   už nebylo v souladu s představami mnoha lidí. Ti slepě důvěřovali pravdě a lásce stejně jako hercům kteří obrátili,stali se nepřáteli komoušů a zapoměli že jim podepsali Antichartu že. Už to pak řídil někdo jiný. Podle toho,že socializmus byl zlikvidován, společný stát též a majetek státu včetně bank za babku zprivatizován kamarádům západních poradců - lze soudit kdo na celé čáře porazil České občany.Tohle Havel lidem neřekl - naopak,tvrdil že demontovat socializmus nechce. Havel byl však symbol skoro jako Lenin. Trumfy držely ve spárech velmoci a zničily
   socialismus který vojensky bránil SSSR. Reforma podle našich plánů by bývala lepší. Nemuseli jsme dopadnout jako stát poražený ve válce a jako důvěřiví blbové.

   Smazat
 5. Pijáti, to je kapitola sama pro sebe. Sází na mladou generaci, generaci také huličů a nezkušených puberťáků ve zlatém věku onanie. Doufají ve schválení zákonů k uvolnění drog. Po trávě se nechodí, tráva se HULÍ. Nechci domyslet ten bordel na silnicích, už dnes to je ráj huličů. Naštěstí je do voleb daleko díky prozíravosti prezidenta, takže je dost času na další průšvihy typu 100 tis.Kč za kávovar toho Hřiba,spíše hadovky smrduté. Ještě je čas se zesměšnit kličkováním kolem koronaviru a prozření voličů, kteří si uvědomí, že budou nakonec jen STAN pro vaření perníku. Naštěstí voliči STANu jsou jiná kategorie, než zdivočelí ajťáci-huliči. A těším se,jak huliče vykroužkují. Ještě je čas na pořádnou komedii.

  OdpovědětSmazat
 6. Korporátní pseudo-levice - to jsou piráti.
  Je to levicově maskovaná pravice s totalitními, tj. fašistickými sklony.

  OdpovědětSmazat
 7. Pirate unknowne mas to marne,bez vakciny strejdy Putina se priprav

  natahnou backory,co te muze potesitje,ze kamaradi te daji v ramci zeleneho udelu, sezrat cervum misto zatopeni s tebou pod kotlem pana Belzebuba a ty cervy nasypu panu Babisovi do vurtu,aby se jako zachoval v kalici ten udrzitelny rozvoj a kravy mohli sezrat tvoji bohati sponzori a tobe dat ty jeste zive ponravy!

  OdpovědětSmazat
 8. To uz tak dnes je, ze liberalni levice neni liberalni ani levicova. Na druhou stranu pokud vim se tak ani pirati sami neoznacuji, takze je to spis zmatenost tech ostatnich. Meststi liberal-fasisti by bylo prihodnejsi.

  OdpovědětSmazat
 9. Nedovedu rozlišovat a sám sebe zařadit na hypotetické přímce od nuly doprava a od nuly doleva. Nějak mi chybí další rozměr, například nahoru a dolů od nuly. Tam někde nahoře je morálka, etika i humanismus a pod nulou opak. Díky tomu je zřetelnější proč pozitivní vlastenectví nahoře se změní v hnusný nacismus dole. Proto se nezlobte, ale rozlišení na pravici a levici mi nestačí.

  OdpovědětSmazat
 10. Forma vítězí nad obsahem ve všech oblastech. Od potravin po politiku. Piráti jsou klasickou ukázkou toho, kam společnost dojde pod vedením mediálních zbabělců a ve velké většině slabošských politiků.

  OdpovědětSmazat
 11. Typicky příklad, kdy forma drtive zvítězila nad obsahem, je milion chvil. Obsah byl jen antibabis😂, ubohost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PS:až pytláci vyhrají ty volby, tak půjde schvalování dodavatele JE rychle.

   Smazat
 12. Piráti & JE ?
  Proč ta debata na politické úrovni? Vždyť v době postkorovirové se nedá počítat s růstem spotřeby elektřiny. Leda jen na export, ale to za cenu rizika a zadlužení. Možná jde o vznik tunelu. Chápu jen nutnou náhradu odepsaného reaktoru v Dukovanech a přestavbu tepelných elektráren na plyn. Jinak celé divadlo je jen pro zblbnutí davu a plašení Ruskem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.