Reklama

pátek 26. března 2021

K nepřátelům USA přibral Biden po Rusku i Činu

Paul Craig Roberts

25. 3. 2021
Jako kdyby jeden nepřitel nebyl dost, ustavil si Bidenův režim jako druhého nepřítele Čínu. Jde o dědictví po Trumpovi, které Biden ochotně převzal, přičemž ho jistě ještě nenapadlo, že právě tento jeho krok se může stát tím, pro který bude jednou hořce litovat, že Trumpovi volby ukradl. Trump byl zvolen prezidentem proto, že slíbil normalizovat vztahy s Ruskem (což mu přivodilo aféru Russiagate), a že ze zámoří (a hlavně z Číny), vrátí zpět do USA pracovní příležitosti ve zpracovatelském průmyslu, které tam byly vyvezeny za vlády předcházejících prezidentů.

Tento jeho záměr, který Trump začal i uskutečňovat, mu však přinesl spor s Čínou v otázkách cel, který jeho oponenti ve vládě spolu s americkým establishmentem pohotově využili ke kritice celého Trumpova záměru. A když už se jednou dostali do ráže, udělali darebáka nikoli z amerických korporací, které do Číny v honbě za nižšími výrobními náklady pracovní příležitosti vyvezly, ale z Číny. Kterýžto sentiment z části zasáhl i Trumpa.

Kreténi ve Washingtonu představují o hodně nižší ligu než Číňané. Na jednání USA a Číny, které proběhlo v minulých dnech na Aljašce, prohlásil zástupce Komunistické strany Číny Jang Tie-čzch: „Nemyslím si, že převažující většina zemí světa uznává všeobecné zásady, prosazované Spojenými státy, stejně jako si nemyslím, že by tento pohled Spojených států na svět představoval mezinárodní veřejné mínění“. A na adresu představitelů USA, kteří stále setrvávají v představě, že Amerika je pupkem světa, dodal: „Spojené státy postrádají dostatečnou kvalifikaci na to, aby prohlašovali, že hodlají jednat s Čínou z pozice síly“. A aby problém ujasnil co nejpřesněji uzavřel: „Neexistuje způsob, kterým by bylo možno zaškrtit Čínu“.

Což řečeno jinak vyjadřuje toto: Vezměte si své evropské, kanadské a arabské loutky, které jste si koupili, přiřaďte si je k dalším svým nesvépravným, k Jihoameričanům a k atlanticistním integracionistům v Rusku, ale nezkoušejte to na nás. Vaše americká pravidla slouží vám a vašemu impériu. Neslouží však Číně a my s nimi nechceme a nebudeme mít nic společného.

Pro Čínu by nebylo nesnadné, přivést USA ke krachu. V Číně je totiž dnes umístěna obrovská kapacita amerického zpracovatelského průmyslu, kterou si Čína může přivlastnit kdy jen bude chtít. A vzácné zeminy (např. skandium a yttrium), které Washington potřebuje k výrobě zbraní, se nalézají hlavně v Číně. A Čína je přitom vůbec nepotřebuje Washingtonu prodávat. Vlastní totiž americké cenné papíry v hodnotě jednoho bilionu dolarů, které všechny by na dluhopisovém trhu mohla prodat pod cenou, čímž by Federální rezervní fond (FRF), přinutila k okamžitému vytištění jednoho nového bilionu dolarů, za které by FRF tyto cenné papíry, v zájmu toho, aby jejich hodnota na trhu neklesla na nulu, zpětně odkoupil. Načež by čínská vláda mohla právě takto získaný bilion amerických dolarů vložit na mezinárodní devizový trh s tím, že za něj žádá ekvivalent buď ve své vlastní čínské měně, nebo v ruských rublech, nebo v měně iránské. Nu a jelikož FRF nemůže tisknout cizí peníze, za které by potřebný milion dolarů nakoupil, nejpůvodnější prodej čínského bilionu dolarů na dluhopisovém trhu pod cenou, který celou tuto imaginární transakci zahájil, by „světovou měnu“ v konečné fázi proměnil v toaletní papír.

Spojené státy se musí poučit o tom, že už nejsou nejmocnější zemí světa též proto, že umožňují americkým kapitalistickým chamtivcům vyvážet v zájmu vyšších zisků svůj zpracovatelský průmysl do zámoří. Protože proti oněm vyšším ziskům stojí takové skutečnosti jako jsou např. ty, že v USA ubývají pracovní příležitosti, americké inženýry nahrazují inženýři a návrháři cizí, a americký technický um se z vlastní země stěhuje za velkou vodu.

Vybral a přeložil Lubomír Man

12 komentářů :

 1. Výstižné! Pochopitelné! Tomu říkám článek!
  -------------------
  jenom si myslím, že kdyby se to opravdu stalo, tak bude VÁLKA. Ukrutná, veliká válka. A proto to ČLR nemůže udělat a neudělá. Co bude teď? Jak se to vyvine dál?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by teroristické USSA musely napadnout i Rusko a tím by byl konec světa, dokonce i amerických fandů jako jsou Šimeček, Petříček nebo Ukno.. !!

   Smazat
  2. Nedejte se mylit,ze neomarxismem je postizena jenom demokracie

   v Americe.Podle poslednich zprav i nasimi neomarxistickymi zastupci postizeny parlament pry v dusledku neexistence informovanosti OS,kdy verejnopravni TV se stala soukromou v rukou GR ovsem zaplacena je z penez totalne laxni a zcela lhostejne OS tj.obcanske spolecnosti ohlupene do tohoto stavu prave GR TV,tak v tomto zakrytu zacal Parlament delat kroky k realizaci neomarxistickeho systemu znameho jako Socialni kredit v Cine.
   To ma vest k tomu,ze vase otisky prstu se ocitnou na obcanskem prukazu a tak se tento prukaz stane pry kartou,kde bude i zaznamenan vas pohyb,kde co kupujete,zda jste ockovani,vas zdravotni a politicky stav a system i identifikuje vas oblicej a brzy i cislo trenek a bot k cemuz nasi komuniste nereknou ani popel a otrocky ho schvali spolu s celym Parlamentem a pak,ze pirati nevitezi.
   To,ze se tu mezi nami uz ani neobjevi,je znamkou,ze i oni byli totalne nynejsim rezimem zpacifikovani k nepotrebe obcanu!
   Jen si vzpomente,ze vse se pak hodi na OS,ktera ohlupena bude tleskat parlamentu,stejne jako tomu bylo kdysi,ale za daleko horsich podminek totalniho dozoru,ktery si pry zvolenim zastupcu,kteri pro takovu pry "spravnou" vec zvednou ruce v parlamentu loutek.
   Stejnym podvodnym zpusobem byl schvalen zakon o policejnim state vnitraku CSSD,ktery je tak zakodovan,ze nikdo z OS a pozor nikdo z Parlamentu to nedokazal odhalit i kdyz to 100x precetli!

   Pak prijde na radu tvrzeni,ze preci obcane z OS jsou timto stavem ohlupovanosti sami viinni,nebot si preci zvolili sami "sve zastupce"!
   To,ze byli podvedeni, obcanum z OS nikdo nesmi rici ,nebot na to bude uvalena cenzura a GR TV si bude dale pestovat nami zaplacen svou verejnopravni soukromou TV. .

   Smazat
  3. Neomarxismem jste postižen hlavně Vy - Krtecek. Jako obvykle jste splácal všechno dohromady. To, co popisujete, je víceméně neoliberální pojetí světa z dílny Friedmana, Hayeka nebo Greenspana. Jen se trochu posunul v čase a maskují ho lidé jako Vy, aby nebylo možné na něj najít odpovědi. Komunisté, Piráti, Socialisté, vše v jednom nepřehledném chumlu a i když jste je nejmenoval, jsou v něm i Občanští demokraté, Starostové, Lidovci a Tomiovi Přímí demokraté. Nad tím jako Bůh všemohoucí bdí generální ředitel ČTv Dvořák a všichni jsou nažhavení, aby znali Vaše trenky... Vlastně jste se jen vyplakal z dnešního světa, kde podle Vás táhnou USA i Čína lidstvo k nesvobodě. Ne, že by na tom něco nebylo, ale odpověď na tento stav jste nedal. V každém případě by se dala najít jen tehdy, kdybyste dokázal rozlišit síly progresu a regresu, levou a pravou, Marxe a Hayeka. Způsob, jakým si stěžujete na ten špatný svět, je totiž bez východiska.

   Smazat
  4. Pane TOTO DEKUJI za vasi odpoved,ktera dokazuje,ze

   a naplnuje me usmevem.Dokazuje jasne,ze od doby cinkalistu klici se toho mnoho nezmenilo.
   tehdy mozna 10 lidi vedelo v co se cinkani klici zmeni a stane s CR!
   Kdyby vsak nekdo vystoupil na balkon a rekl to davu USLAPALI BY TYTO LIDI a stejne by nikdo neveril.

   SAMOZREJME JE V MEM SDELENI OBSAZENO PLNE RESENI!

   Ale neni mozne ho napsat v kratkem komentu a proto je tam obsazeno vsechno najednou!

   TV neinformovala co bylo odsouhlaseno na 87 schuzi 297 hlasovani parlamentu 24.3.2021 v 16.21
   ve vladnim navrhu o obcanskych prukazech-EU pozadaveko strojve citelnosti udaju Cesky parlament dorazil tim co obycejni pslanci vubec nepochopili.a je nad ramec pozadavku EU,ceska novela pridava k nemu cip,ktery ma obsahovat 10 otisku prstu.
   To bude mit nasledky podobne cinkani klicu a schvaleni policejniho statu v zakone,ktery je tak formulovan,ze zubozeny parlament a ani kdyby to dali S tedy obcanske spolecnosti precist ani tehdy a ani ted pri tomto hlasovani odhaleno nebylo.

   Tak se podarilo zase prelstit cely narod v priprave obrat ho o vsechny penize,kdy hotovost zmizi!
   Tak zkuste pane TOTO o tom zavest diskusi,kdyz nechapete,ze je to pozadavek neomarxismu a priprava na tzv Socialni kredit o kterem se jeste stale nikomu v CR ani nesni,co vlastne bude znamenat mimo ukradeni cele hotovosti!

   Smazat
 2. Někdy si myslím, že jaderná válka není úplně špatné řešení. Skončili by Rotschildové, Rockefelerové, všechny ty chazarské banky, dollar, všichny ty zločinné gigantické řetězce. Nastolil by se opravdu Nový světový řád, ale jinak. Byl by to nový restart lidské civilizace pro přeživší.

  OdpovědětSmazat
 3. Ale ano ono to časem bude dolar bude odstaven a tím skončí terorizování světa miliardáři z usa. Rusko má lepší zbraně a Čína ekonomiku tak musí být nepřáteli bankrotářů z ameriky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kabliku ja se mozna spravne domnivam,ze dolar nepadne

   ale bude mohutne devalvovan,nebot na to ukazuje jednani nenazranych majitelu velkych penez,kteri se stale beze zmeny chovaji nenazrane a chteji stale jen povrazdit co nejvice obyvatelu planety..
   Lide ani nevi,ze FED uz neni odpovedny za tisk penez,ale byl proto ustanoven jiny mechanizmus o kterem nikdo z tzv nasich ekonomu nikde nic nezverejnuje.
   Co se stane dobre vedel TRUMP a vi i strejd Putin,ale ten se brani vakcinami SPUTNIK a dalsimi opatrenimi,ktere vidi jenom vsimavi obcane.
   Ostatnim z tzv.OS masy zubozenych dusicek je to asi nezname a chteji znovu realizvat svuj skok na śpek coz pry je ceska tradice a cele CR je dnes na ceste k bananove republice a jeste tomu lide tleskaji!

   Smazat
 4. Lze jen panu Bidenovi doporučit husitskou vozovou hradbu, chorály a vzhůru Proti všem...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvely Adonis odhalil co ma uz na starosti zabezpecit

   v nove ideologii ANTINEOMARXISMU pani ANNA husita z KSH,ktera pry si uz dava pres oko pasku ZIZKY a startuje dela pravdy,aby jako ideolog noveho razeni udelala z hradby lzi a politicke korektnosti kupu hliny a vypalila jako bratr ZIZKA rybnik darebakum neomarxismu a trockismu,kteri za nasimi zady v Prdlmentu vrazeji kudly do zad svych volicu,kterym ukradli volebni hlasy!.
   Neni divu,ze uz ty politicke subjekty,ktere odmitaji zaradit do svych bobkovych listu jejich programovych sracek neuveritelne cisty navrh Programu volicu NPV.
   Na co si je my jejich "investori"si je platime,kdyz nas chteji povrazddit C19 a odmitaji se sjednotit pod nasim skvelym PROGRAMEM vule lidu cili vule bozi.
   No nemame jich za 31 let podvodu a rabovani nasich kapes uplne,ale uplne dost,ciliplne zuby?
   Podivejte se co za krivarnu tam do nasich "kennkaret" vymysleli a OS zgichana Obcanska spolecnost,ktera se uz ani podvodum nebrani vali oci na shnila vrata soucasneho rezimu blbe zvolench vsehoschopnych "zastupcu"!

   Smazat
 5. Parazitizmus ve spojených státech, za dobu jejich existence zdegeneroval a zvrhl se do té míry, že nemůže dojit k jakékoliv bezproblémové nápravě. V podstatě musí dojít k velmi drastickému zhroucení a bude to mít vážný dopad na všechny státy tzv. euroatlantické civilizace a částečně i na státy, které se na tuto situaci nepřipravují. Důležitá bude potravinová soběstačnost, protože je rozhodující pro udržení smíru mezi občany a vedením státu. UVĚDOMUJÍ SI TO NAŠE ELITY?

  OdpovědětSmazat
 6. Pradědo, naše /j/elita ,to je kapitola sama pro sebe. Počínaje serátem a pokračujíc debilblokem. Jediná jejich starost je urvat v dosavadních korytech co nejvíc při co nejmenších starostech o ovčany. Neuvědomují si, že na rozdíl od rozumných občanů, neumějí nic jiného a určitá vrstva ovčanů jim na zajištění koryt hlasy vždycky dá. Rozumní občané jsou momentálně zaskočeni ovčany, protože je podcenili, ale to nebude trvat věčně, protože chování EU stále více rozkrývá podstatu toho podvodu a rozumní občané ztratí ochotu neustále se hrbit jak jim /j/elita nařizuje. Historie ukazuje, že roli hraje generační střet každých 20 let, tedy vždy ob generaci.Je to historie r. 48, pak 68, následně 89. Po tom obrovském podrazu západních /j/elit byla jedna celá generace rozdupána, ale nová vlna se rýsuje. Není to o uvědomnění, ale o nedostatku bydlení, kvalitní práce, nejistá budoucnost a trvalý strach o práci a zabezpečení rodin. Nová generace konečně pochopí, že jí nikdo nepomůže, pokud si nepomůže sama.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.