Reklama

sobota 20. března 2021

Kdo se tu vlastně vměšuje?

 

Ivan David
20. 3. 2021
 
Zatímco palcové titulky západního mainstreamu popisují ruské vměšování do amerických voleb loni v listopadu – nebýt tohoto „vměšování“, mohl zřejmě Joe Biden dostat hlasy 90 % amerických voličů - zpráva části členů americké zpravodajské komunity naznačuje, že ve skutečnosti to byla Čínská komunistická strana (ČKS), která se pokoušela zabránit znovuzvolení bývalého prezidenta Donalda Trumpa ve volbách v roce 2020.

Oficiální zpráva Národní rady pro zpravodajství zveřejněná 10. března a široce citovaná, uvádí, že Rusko se snažilo očernit prezidenta Joe Bidena a podpořit Trumpa během voleb v roce 2020, a že Čína „nevyvinula úsilí v oblasti interference a nevyvinula úsilí zaměřené na změnu výsledek prezidentských voleb v USA“. Zpráva dále tvrdí, že Čína „usilovala o stabilitu svých vztahů se Spojenými státy americkými a nepovažovala ani jeden volební výsledek za dostatečně výhodný pro to, aby mohla riskovat vměšování“, odvozují zpravodajští úředníci, že „Peking pravděpodobně věřil, že tradiční vliv a nástroje, primárně cílená ekonomická opatření a lobování u klíčových jednotlivců a zájmových skupin, jsou dostatečné k dosažení cíle formování politiky USA bez ohledu na to, kdo volby vyhraje. Nezjistili jsme, že se Čína pokouší zasahovat do volební infrastruktury nebo poskytovat financování žádným kandidátům nebo stranám.“ Zpráva však také naznačila, že někteří američtí představitelé zpravodajských služeb věří, že se ČKS pokusila Trumpovy šance podkopat.
 
Je tu ale i menšinový názor: „Vysoký úředník zpravodajské služby (The National Intelligence Officer - NIO) pro kybernetiku vyhodnotil, že Čína podnikla alespoň některé kroky k podkopání šancí bývalého prezidenta Trumpa na znovuzvolení, zejména prostřednictvím sociálních médií a oficiálních veřejných prohlášení a médií,“ uvádí se ve zprávě v sekci menšinového pohledu. " NIO souhlasí s názorem zpravodajských služeb, že Peking se primárně zaměřil na boj proti protičínské politice, ale soudí, že některé snahy o vliv Pekingu byly vedeny snahou přinejmenším nepřímo ovlivnit americké kandidáty, politické procesy a preference voličů, což odpovídá definici ovlivňování voleb vliv použité ve zprávě zpravodajské služby. Hodnocení označilo volební vliv jako aktivity „určené k přímému nebo nepřímému ovlivnění voleb“ a považovalo rušení za „pokusy zaměřit se na technické aspekty voleb“, jak uvedl Washington Examiner.
 
V loňském roce tehdejší ředitel národní zpravodajské služby John Ratcliffe uvedl, že Čína se vměšovala do federálních voleb v roce 2020, a dále tvrdil, že zpravodajství o čínských volebních interferencích bylo potlačeno vedením CIA, které vyvíjelo na analytiky tlak, aby tato vyhodnocení nezveřejňovali.
 
Je zajímavé, že zatímco Biden vyhrožuje Putinovi dalšími sankcemi kvůli ruskému vměšování do voleb, uvedly tento týden ve společné zprávě ministerstvo spravedlnosti, FBI a ministerstvo pro vnitřní bezpečnost i jeho agentura pro kybernetickou bezpečnost, že „nemají žádné důkazy o tom, že by některý ze zahraničních vládních subjektů“, jako je Rusko, Čína nebo Írán „Zabránil hlasování, změnil hlasy nebo narušil schopnost sčítat hlasy nebo včas předávat výsledky voleb, změnil jakýkoli technický aspekt volebního procesu nebo jinak narušil integritu informací o registraci voličů u jakýchkoli hlasovacích lístků odevzdaných během federálních voleb 2020 . “
 
Ratcliffe mezitím prohlásil, že podporuje „uvedený menšinový názor - založený na všech dostupných zdrojích zpravodajských informací, s důsledně uplatňovanými definicemi a dosaženými nezávisle na politických úvahách nebo nepřiměřeném tlaku -, že se Čínská lidová republika snažila ovlivnit federální volby v USA v roce 2020. “

26 komentářů :

 1. Při hodnocení médií nemusíme vůbec chodit do minulosti, stačí si srovnat události v médiích před týdnem nebo 14 dny a víme přesně na čem jsme!!!
  Předstírá se, zastírá, zamlčuje, zveličuje i bagatelizuje. Jak se to právě dané skupině v zápase s protivníkem hodí. Není to nic nového, v staré řecké společnosti působili svého času i vyhlášení „sofisté“, kteří za peníze učili, jak dělat z „černého bílé a z většího menší“ a naopak. V nové době se tomu říká propaganda. Ale i pro propagandistické přesvědčování platí zákon míry. Víme, že překročí-li propaganda jistou mez, nejenže ztrácí svou zamýšlenou účinnost, ale dosahuje pravého opaku. Je to „propaganda, která zabíjí“. Takovou dnes, bohužel, u nás pěstuje většina médií a veřejnoprávní ČT, kterou si musíme povinně platit, jede v čele peletonu!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, tak to mi připomíná propagandu v Oceánii, kdy se trvale válčilo s Eurasií a během veřejného proslovu, kdy se na nepřítele nadávalo se Eurasie stala spojencem proti Eastasii. A nikomu to nepřišlo divný.
   A tak mi to připadá, že zcela jedno, co je skutečnost, důležité je, co je např. v televizi. Nebo jinak, bude fialový čtvereček, ale v televizi budou tvrdit, že to je žluté kolečko. Tak to je žluté kolečko a až za 14 dní řeknou, že to je modrý trojúhelník, tak to be modrý trojúhelník.

   Smazat
  2. Od roku 1945 kdy General Pattton osvobodil Moskvu od Avaru "oprava Nemcu" tak je Amerika svetovym dohlizitelem na bratrstvi mir, a svetovy poradek, a do toho ji nikdo kecat nebude obzvlast Rusko, Cina, a republika Ukelele.

   snahy techto tri polodivokych statu, zpusobuji pady Ameropresidenta na schodech do ajroplanu, a a a a

   Smazat
 2. Nevím, ale dle mého názoru to Číňané nebyli, Poláci a Rusové také ne, Česká r. (malé r. není překlep) také ne, to by Čučka zarazila
  Byla to Rwanda Urundi. CIA špatně vyhodnotila iniciály.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdepak Rwanda. Jsem přesvědčen, že Putin americké volby ovlivnil a dělá Americe samé zlomyslnosti a schválnosti. Nakonec to dopadlo, díky ruským zásahům hlavně do korespondenčního hlasování tak, že vyhrál kretén, co i s čtecím zařízením před sebou, není schopen říct souvislou větu. Já vím, sranda je sranda, ale čeho je moc, toho je příliš. Myslím, že ti normální politici, jako Orbán, Zeman, Kurz, nebo Si Ťin-pching by měli Vladimírovi domluvit. Vždyť takhle se těm Amíkům smějí už i Eskymáci.

   Smazat
  2. Nakonec to doslo tak daleko, ze se velka energie venuje zakazum detem, nazyvat rodice tatinkem a maminkou..Bratricka sestricku...
   Mimo hodne dalsich veci.
   Bajden zase usilim sobe vlastnim ,prispel ke slave a popularite v celem svete, obycejneho a jednoho cloveka z nas a dnes vsem, vyssi moci nadrazeneho genia ,pana Putina..
   Ten odpovedel a jeste vetsi zabava prosteho lidu nastala.
   Kdyz ale vypustite do maneze sasky, kteri se v jednom kuse zesmesnuji,lide se smeji a chteji smat,
   /carpe diem/, kdyz se v tom cirkuse sveta octli bez varovani, zakazy se aspon smat vyvolaji reakce jeste vetsiho smichu smichaneho s nevrazivosti.
   Vyssi moc a kterou ma ted samozrejme Putin plne na sve strane,
   /a neni vubec tezky si toho povsimnout,jo !/,vyssi moc pak upozornila Bajdenovce na nebezpeci prozatim schodu.........Hned 3x.
   Takovyma znamenima bych neopovrhoval.
   To je teprve zacatek..
   Kandidat Hillary sla jenom po chodniku a ten se z niceho nic najednou vymrstil a prastil ji rovnou mezi oci do ksichtu..
   Pak se ji protaceli panenky..
   To se stava kdyz nas soudi a obvinuji /a zaroven sebe povysuji nad nedotknutelne bohy/ dle ideologie a nikoliv podle vseobecnych meritek lidskosti...
   Tak jim ty bohove /vyssi moc/ seberou rozum..
   Aniz by si toho bajdenovci /a jini /,vsimli.

   Smazat
 3. To "slavné" Bidenovo hulvátství nemělo s volební realitou nic společného. Skutečnou Bidenovou motivací totiž bylo vyfabrikované, vědomě lživé a jak jen urážlivé obvinění Ruska a jeho čelného představitele. Z čehokoliv.
  Pěstování Ruska jako nepřítele se tam už dost dlouho nosí. Zvyšuje to tamní sebevědomí těch, co se projektují do role hegemona (světa a Vesmíru).
  Ale touto formou, kterou nyní zvolil US p-rezident, klesli na dno politické kultury.
  I pro běžné (a alespoň trochu uvažující) Američany to asi bude dost tristní pohled. Někteří z nich snad i tuší, že se při té Bidenově trapnosti nejedná o nahodilost, ale o neklamný symptom. Úpadku.

  OdpovědětSmazat
 4. Přes 35 tisíc! hlasů je zaznamenáno z ČR(!!!) v těchto "necinknutých volbách". Také Itálie, Španělsko, Německo, Portugalsko a další "výlupkové" v tom mají prsty. A propo, kde jsou ty zástupy zahraničních ved. panáčků a světových. zejména holywoodských, "celebrit"(???), které touží navšívit pána "Bílého", dnes Zeleného domu???

  OdpovědětSmazat
 5. Americké volby si zfalšovali sami američané, jen oni a to ti, kteří měli přístup k legislativě a sčítání. Tam doufám nepracovali ani rusové ani číňané.

  OdpovědětSmazat
 6. Okamura chce tahnout za Klausuv provaz:

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/klaus-okamura-spd-trikolora-spojeni-sily-volby.A210320_140533_domaci_brzy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to vše bude do voleb trochu jinak...

   Smazat
  2. Tak to se mu nepovede. Je hodně lidí,kteří jej nemají rádi, ale Trikoloru by volili. Pokud bude Okamura stále soukromničit, zle se mu povede.

   Smazat
  3. mám dojem že se zatím vede zle spíš trikoloře.

   Smazat
 7. Kdo vlastně ovlivňuje nejvíce volby a to nejen v Číně či Rusku, vlastně na celém světě? No přece USA. Vždyť to byly USA, které nám vnutili parazita Havla za prezidenta? No a kdo dokonce bez voleb odstranil Husajna, Kadáfiho a chtěli odstranit i v Bělorusku Lukašenka. A vlastně všude na světě usilují USA o pořádky, které si nastolí sami. Ne nadarmo existuje dokument o tom jak USA více jak 200 let terorizují a masakrují, resp. zastrašují svět, To je neskutečná drzost obviňovat jiné z toho, co sami dělají, jak správně reagoval Putin. Kdo chtěl násilím v jejich Kapitolu změnit volby, při kterých si USA sami Bidena zvolili. Dokonce se tam střílelo a zabíjelo. A prý Putin je zabiják. Ano, špatně si přeložili zkratku CIA, není to Čína, ale skutečně CIA, která organizuje převraty ve světě a dokonce i v USA. To přece řekl Trumf, že mu ukradli volby a nikoliv Putin. Sláva slovanskému Rusku a jeho představiteli Putinovi.

  OdpovědětSmazat
 8. Tzv. USA, INC. byly pouhopouhým nástrojem výkonu moci London City, Vatikánu a Washingtonu, D.C.
  Kdo nevěří, nechť si nastuduje ústavu původních zakladatelů...

  OdpovědětSmazat
 9. USA degenerují po vojenském způsobu. Biden salutuje a loď se potápí - Amerika první - ke dnu.

  OdpovědětSmazat
 10. USA si cení Ruska natolik,že by mohlo ovlivnit jejich volby?Průkazné je,že toto-právě toto-dělají oni po celém světě.Pokud vládu která se jim nehodí nesvrhnou sami,tak nastrčí nějakou neziskovou organizaci pro lidská práva,ting tang nebo Frídome,a vyvolají barevnou revoluci.

  OdpovědětSmazat
 11. To prej nic, to vetricek..
  Ten novej nema dostatek seberespektu, ucty, taky hlavne zadne ohledy k sobe, aby se nepropujcil a nedorval,az do hlavni role k takove ponizujici, ubohosti degradujici, taskarici.
  V USA se nelibi, ze nikdo nepada na kolena v nabozne ucte, pred novym, ale starim u-padajicim presidentem..
  To nic to vetricek.

  OdpovědětSmazat
 12. Nevěřím jejich volbám a sami se přiznali že je zfalšovali. Je naprosto nemožné aby Rusko manipulovalo jejich volbami. Lžou neustále až tomu sami věří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Horsi jak za Jakese a jeho proverkach Kdo vyboci z rady ,prerekne se podiva se rasisticky ci rekne verejne ze neni buzerant ma dnes dokonano.Luza kolem starob ktere veli tomu divadlu pro blby ma "propujcenou neomezenou moc" Podivejte se na vekovy prumer ,Pelosi 82 ,3 nejvyssi funlce v USA Fenstein 88 z tepleho SF kde vladne mafie buzerantu a prezivsich.Je to vse velka fraska pro primitivy a proto tahaji menecenne skrety z Jizni Ameriky .Kdyz se jim podari protlacit amnestii na ilegalni emigranty (dnes se jiz nesmi pouzivat ,jsou cizinci bez dokumentu)jiz nikdy tato holota podporujici absolutni rozklad spolecnosti neodejde od vesla.Prednost maji vsude buzeranti uchylove negri a vubec vykvet normalni spolecnosti,panbuh s nami a zle pryc.Vsude jen lez nic jineho ,neuveritelne

   Smazat
  2. jozin z bazin Bohužel je to tak jak píšete a ta kamala to je též šílenec. Nechci ani domýšlet co se bude dít jestli oni vyhrají nad celým tzv západním světem.

   Smazat
  3. Se proplazila do funkci pres neco loznic..Se rika.
   Tim se zatim kvalifikovala jako normalni.
   A taky drzi hubu. /33ty patro/,zatim dobry.
   To je o tom chlapovi, jak pada z vokna mrakodrapu...

   Smazat
 13. Tady opet davam vyplody nynejsiho "presidenta" ze ktereho si delaji srandu i jeho vlastni lidi ,ostuda

  http://www.lifenews.sk/content/viceprezident-usa-%E2%80%9E%C5%BEidia-v-amerike-pomohli-man%C5%BEelstv%C3%A1m-homosexu%C3%A1lov%E2%80%9C

  OdpovědětSmazat
 14. Máte nedorozumění se svým milencem, které vedlo k rozchodu, a pokusili jste se s ním smířit, ale nedává vám pozitivní odezvu a máte pocit, že se ve vašem vztahu něco nedaří a potřebujete rychlé řešení , kontaktujte Dr. Ajayi ještě dnes a postarejte se o to, aby se váš milostný život vrátil k tomu nejlepšímu s vaší bývalou, Dr. Ajayi mi pomohl obnovit mír v mém domě, protože můj manžel mě opustil po dobu 9 měsíců a žil s jinou ženou a nikdy Vraťte se domů, ale s pomocí sesilatele kouzel Dr. Ajayiho se vrátil domů po 3 dnech poté, co Dr. Ajayi provedl silné kouzlo obnovy. Pokud tedy potřebujete rychlé řešení ve vztahu nebo manželství pomocí kouzelníka, kontaktujte Dr. Ajayiho nyní na e-mailu: drajayi1990@gmail.com nebo Viber / Whatsapp: +2347084887094

  Může také provést následující kouzlo níže
  1. Loterie kouzlo
  2 Kouzlo štěstí
  3. Kouzlo k výhře u soudu
  4. těhotenství kouzlo
  atd..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unku, ty bys mi moh' s tim Dr Ajajajaem pomoct, kdyz jsem byl jeste za valkou louzi, tak sem se tam skamaradil s Pepikem no tam mu rikali Joe, von delal nekde ve vlade, a tedka po letech mu to tak moc nepali, a dokonce tak trosku pajda, mele nesmyly -- tedy obcas- proste nejak mu to tam sr?#$$#. Tudle nekam letel a musel do letadla jit po schodech, a jak tak hopkal, tak sebou 3x placnul, sice rikali ze foukal vitr, nebo ze kurva Putin mu namidlil schody, ale ja mam dojem, ... no proste moh' by mu ten Dr Ajajaj tak nejak picnout?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.