Reklama

neděle 7. března 2021

Koněv, vlasovci. A to chceme od Rusů vakcínu? Západ Putina neporazí. Plyn teče z východu na západ, připomíná Kotrba

rozhovor s politickým analytikem Štěpánem Kotrbou
7. 3. 2021 ParlamentníListy

Budou si Češi moci k očkování vybrat i ruskou nebo čínskou vakcínu? Usiluje o to vedení státu v čele s prezidentem i premiérem. Zaslouží si za to chválu? Anebo nás vystavují hrozbám ze strany Rusů a Číňanů? Jasno v těchto otázkách udělal politický analytik Štěpán Kotrba, který věci kolem vakcín obsáhle rozebral v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Poslední zhruba dva týdny, možná déle, se na nejvyšší úrovni státu intenzivně jedná o dodávce ruské vakcíny Sputnik V. Část politické scény a řada mediálních osobností před tím však varuje. Ať už z důvodu údajných zdravotních rizik, tak proto, že Rusko tím jen prý rozšiřuje vliv. Neměli bychom tento aspekt brát vážně?

Křesťanská církev už dva tisíce let straší peklem. Máme ho brát vážně? Části politické scény jde o koryto v příští vládní koalici, i když nemá program. Řada mediálních osobností jsou slouhové bez schopnosti získat informace, kteří jsou zvyklí papouškovat protiruskou propagandu a stanoviska politiků, protože je to nejjednodušší.

Argument o neprůkaznosti vakcíny padl článkem v The Lancet. Argument o nepředání žádosti o schválení EMA také padl. EMA přiznala, že žádost má. Kupodivu, nepřišla jí z Moskvy, ale z Německa.

Tante Angela si spočetla, kolik má občanů, jakou mají výrobní kapacitu západních vakcín a přiznala si i fakt, že za cyklus účinnosti těchto vakcín nezvládne západní svět naočkovat celou populaci. Tudíž se bude testování a očkování opakovat i několik let. Tante Angela ví, že kde se obchoduje, tam se neválčí, a ví, že obchod století s plynovodem North Stream II chce dokončit a zabezpečit tak pro Německo výsadní postavení v budoucí Evropě.

No a... podtrženo a sečteno, desítky miliónů dávek vakcín ročně schází a ruské řešení patří k těm levným. Včetně licenční výroby a možného zásobování zbytku Evropy. Proti tomu jsou šašci z americké administrativy a šašci z Bruselu.

Ano, Rusko rozšíří svůj vliv jak plynem, levnějším než ten americký zkapalněný, tak ropou, tak dodávkami obilí, až Evropě dojde, tak dodávkami titanu a vzácných zemin, kterých je na světě krajní nedostatek. I vakcínou. Ne všechno se dá koupit za peníze, byť sebevětší. To je realita Evropy tohoto století. Čím dřív si uvědomíme, že tlustá roura s ropou a plynem vede z východu na západ, tím lépe.

Západu se nedaří a nejspíš ani nepodaří Putina porazit, jeho zemi zotročit stejně, jako se to nyní vede na Ukrajině. Válku nemá kdo financovat a nemá ani kdo bojovat. Brzezinského uzbrojení na Šojgua nefunguje, světové ceny uhlovodíků se nesníží pod těžební ceny a z ekonomických embarg mají Rusové legraci jako ze sněhu v zimě. Současné Rusko není řízeno západními slouhy ani senilními gerontokomunisty. Je to tvrdě konkurenční země, plná buď tvrdě pracujících nebo živořících lidí. Přežili Hitlera a přežijí i evropské hlupáky.

Vraťme se ale několik měsíců zpátky. Rusové byli první, kdo oficiálně vyvinul očkovací látku proti nemoci covid-19. Dlouho se o tom u nás mluví, ale dříve nikdo neměl zájem. Najednou se všechno změnilo, premiér začal jezdit do zemí, kde tím masivně očkují. Co říci na ten obrat?

Není pravda, že dlouho neměl nikdo zájem. Tato vláda je stále přes všechna protivenství proevropská. Dlouhodobě věřila Evropské komisi, že centrální nákup západních ověřených vakcín zajistí spravedlivé dodávky. Žvásty o nerozborném přátelství a spolupráci. No, ale když zjistíte, že na trhu vakcín, roušek i respirátorů není spravedlnost, ale džungle bez pravidel, v níž vládnou silní, začnete uvažovat jinak.

Dlouhodobě bylo tématem, že Sputnik V nemá certifikaci od EMA, o kterou evidentně sami Rusové nepožádali…

Nemáte pravdu, požádali. 29. ledna.

Teď začala unijní léková agentura ruskou vakcínu zkoumat po německé žádosti. Jakou má vůbec, podle vás, váhu tento orgán EU? Máme spoléhat pouze na jeho doporučení a certifikace?

Shodli jsme se s ostatními zeměmi EU na tom, že budeme v rámci EU, EHS a dalších struktur dodržovat nějaká pravidla. Nejenže se jezdí vpravo, a ne vlevo, ale respektujeme patenty, Europol, respektujeme výměnu informací a garantujeme si navzájem certifikaci výrobků pro společný trh. Tak je to správně, pokud to funguje.

Když to přestane fungovat, testování si pro svůj lokální trh zajišťuje každý sám. Pro svůj lokální trh, zdůrazňuji. Česko tím pádem například nemůže očkovat evropsky neschválenou vakcínou žádného cizince. S neschválnou vakcínou nelze obchodovat mezi zeměmi EU.

ParlamentníListy.cz v posledních dnech mluvily s několika zasvěcenými zdroji, které měly jasné vysvětlení pro důvod, že sami Rusové netouží po certifikaci EMA: vakcín nemají mnoho a jde jim o byznys v jiných částech světa, tak proč by riskovali ideologicky motivovanou kampaň v EU. Je na tom něco? Anebo to jsou pouze výmluvy pro neověřenou kvalitu Sputniku V?

Dle mých informací, ano i ne. Vakcín opravdu nemají mnoho, vlastní výroba se rozběhla na několika místech, ale Rusko je velké. 146 milionů obyvatel z něj činí 9. nejlidnatější stát na světě. Své závazky má ve spřátelených zemích na svém „blízkém“ pohraničí, které by nemělo ztratit.

Například v Bělorusku byly expedovány první dávky vakcíny z testovací poloprovozní výroby. Zároveň byla nastartována průmyslová výroba, která začne dodávat vakcínu na trh na konci března. Řešením jsou licence. O licenční výrobě vakcíny Sputnik v Rakousku jednal kancléř Kurz s prezidentem Putinem. Rakousko má na svém území značné kapacity pro výrobu vakcín, které je možné přeprofilovat pro výrobu Sputniku. Běžně se v těch závodech vyrábějí například vakcíny proti chřipce nebo hepatitis. O licenční výrobu Sputniku projevilo zájem Španělsko a už probíhají intenzivní jednání na ministerské a vládní úrovni.

Sputnik je dnes schválen ve 40 zemích světa. Bez problémů. Evropa tvoří politické problémy na zakázku už dlouho. Tak proč spěchat? Zbourali jsme pomník Koněva, postavili jsme pomník vlasovcům. Boříme vše, co Rusové ctí, pliveme na jejich historii a podporujeme rozvraceče jejich režimu. Tak co chceme?

Smutné je, že dle mých informací na tento stav doplatili i ruští diplomaté v Praze. Ještě je nikdo nenaočkoval... Přitom ambasáda je exteritoriálním územím.

Přestože ještě nedávno vláda odmítala jakékoli tyto možnosti, nyní prezident na žádost Andreje Babiše požádal čínského prezidenta o jejich vakcínu Sinopharm s tím, že nám prý Číňané okamžitě vyhoví. Nemáme se bát dalšího našeho závazku vůči totalitnímu čínskému režimu?

Víte co? Jděte do prdele s nálepkou „totalitní“. Když nám nevadí dětská práce bangladéšských nezletilých, šijících naše oblečení, když nám nevadí žebrácká mzda indických otroků, tkajících látky na naše levná trička, když nám nevadí rozkrádání bohatství Afriky, abychom měli levné telefony, nemáme žádné morální právo nálepkovat cizí politické systémy, notabene ekonomicky jednoznačně úspěšnější, než jsme my. Jsme členy OSN, kde platí právo na sebeurčení a nezasahování do vnitřních záležitostí ostatních.

Za vakcíny jsme zaplatili. Číňané ukazují, že si váží přátelství a spolupráce, i když ony rozsáhlé investice, které čekal český prezident, se nakonec nerealizují. Nová hedvábná stezka není ale projekt na rok. Čína umí realizovat velké strategie, nepotřebuje předvolební selanku. Směr na západ je pro export čínského průmyslu prozatím logický.

Mě osobně spíše než vakcína Sinopharm zajímá vakcína firmy SinoVac. Vakcína CoronaVac, vytvořená čínskou biofarmaceutickou společností ve spolupráci s brazilskou laboratoří Butantan, se řadí mezí inaktivované vakcíny. Tato metoda využívá mrtvé (inaktivované) virové částice, které přímo stimulují náš imunitní systém stejně jak za časů zakladatelů variolizace či u Jonase Salka, který použil mrtvý patogen k vytvoření jeho vakcíny proti obrně v roce 1950. Přitom počáteční variolizace působila 2% úmrtnost. Usmrcení virů musí být provedeno takovým způsobem, aby byly zachována struktura antigenů, které rozpozná imunitní systém. Metoda SinoVac je výrobně nejriskantnější, ale nejúčinnější. Musíte zajistit masovou výrobu plnohodnotného viru, který je následně usmrcen. Výrobu je nutno dokonale zabezpečit proti úniku. Sinovac v současné době vyvíjí vakcínu i proti univerzální pandemické chřipce, včetně různých kmenů ptačí či prasečí chřipky. CoronaVac byla ve fázi III klinických studií v Brazílii, v Chile, v Indonésii, Malajsii, na Filipínách a v Turecku. Používá se už v očkovacích kampaních v některých zemích, například v Indonésii, v Jižní Americe v Brazílii či Chile a v Evropě v Turecku. To má vzhledem ke vzdělání obyvatelstva ambiciózní cíl: zaočkovat 60 procent populace.

Vakcína, o kterou požádal prezident, je ovšem vakcína firmy Sinopharm, čínské státní společnosti. Ta vyvíjí dvě vakcíny proti covidu-19, které jsou, stejně jako Sinovac, také inaktivované vakcíny. Vakcínu BBIBP-CorV, tvořenou ze tří variant koronaviru inaktivovaného beta-propiolaktonem, schválily už Spojené arabské emiráty a Bahrajn. Zkoušky fáze III proběhly v Argentině, Bahrajnu, Egyptě, Maroku, Pákistánu, Peru a ve Spojených arabských emirátech. Sinopharm očekává, že v roce 2021 vyprodukuje jednu miliardu dávek BBIBP-CorV a SAE v roce 2021 vyrobí licenčně 75 až 100 milionů dávek. Vakcínu lze přepravovat a skladovat za normálních teplot chlazení.

Dalším dle mých informací horkým kandidátem na úspěch, ale pouze v Rusku, je ruská vakcína EpiVacCorona, vytvořená v laboratoři Vektor s fragmenty extrahovaných z virových syntetických peptidových antigenů tří variant viru. Ta je v Rusku schválena od října 2020, klinické studie se ale opožďují, společnost Vektor plánuje za šest měsíců vyrobit pouze 11 milionů dávek vakcíny. Když se mne zeptáte proč, odpovím pouze, že laboratoř Vektor má půl století zkušenosti s vývojem biologických zbraní. Ředitel Rinat Maksjutov včera odmítl, že by firma poskytla licenci a prohlásil, že obdržel více než 50 žádostí z jiných zemí o dodávky vakcín a provádění klinických studií v těchto zemích. Dokud však nebudou uspokojeny potřeby Ruska, nebudou brány v úvahu.

Zvládnout očkování je nejen ekonomický, ale hlavně výrobní a logistický problém. Vzhledem k pohybu lidí i zboží je třeba nakoupit obrovské množství vakcín zároveň. Pro ty je třeba vybudovat výrobní a distribuční kapacity, včetně patřičně vybavených terénních pracovišť. To je extrémně náročné ekonomicky. Pak je třeba zvládnout plošné zaočkování celé populace nebo její většiny za dobu životnosti imunitní odpovědi. A ta, prozatím zjištěno, není dlouhá. To je náročné personálně. Je třeba vybudovat celoevropskou, resp. celosvětovou evidenci naočkovaných. To je náročné hardwarově i telekomunikačně. Čili za půl roku to nebude. Očkovat se budeme pravidelně několik let a několik let bude virus kolovat po planetě. Několik let budeme poslouchat krávy, které budou řečnit na demonstracích proti očkování.

(celý rozhovor najdete ZDE)

37 komentářů :

 1. Pan Kotrba se s tím nemaže stejně jako pan Koller je si třeba přečíst celý článek.

  Zaprvé:

  Dokud nepřerušíme dopravu do příhraničí (pendlery) a cestování cizinců, nezavřeme montovny, nedáme policejní hlídky do každé ubytovny agenturních zaměstnanců a nevrátíme ukrajinské stavební dělníky zpět domů, nic moc se nestane. Pokud zaměstnavatel, který nutí pracovníky pracovat bez respirátorů, nedostane deset milionů pokuty a půl roku natvrdo za veřejné ohrožení, nic se nezmění. Pokud hospodskému, který otevře hospodu, neseberou živnostenské oprávnění na minimálně pět let, nic se nestane. Co ovšem udělat s Ústavním soudem, je smutná otázka. Argumenty pro uzavření, které se po uzavření nesplní, nejdou soudem přezkoumat.

  Lockdown by měl pomoci ne virus vymýtit, ale pouze snížit reprodukční číslo natolik, abychom předešli kolapsu zdravotního systému. A to se prozatím nebavíme o nákladech a ekonomických dopadech.

  Zadruhé:

  Bez tvrdého pokutování nebo i uvěznění přestupců nařízení, zejména těch demonstrativních jako poslanec „Flákanec" Volný, se nemá smysl bavit o efektivitě. Pokud stát nevymáhá zákon, stojí za hovno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Flakanec je produkt Okamury.

   Smazat
  2. Radikálové Kortba a Volný, by se mohli mezi sebou utkat na ferovku, to by byla řežba ..
   Je správné, že oba mají radikální protichůdné názory ..., a tak to má být, až čas ukáže, kdo byl blíže pravdě ..

   Smazat
  3. Nech pana Okamuru napokoji flákanec se nikomu neumí podřídit tak je kde je.

   Smazat
  4. Otázkou je zda musíme mít ústavní soud. Ten pravděpodobně zmizí, budeme-li jen kolonií a vyměněným národem s jiným jazykem než českým, jak plánují Piráti spolu s EU.

   Smazat
  5. 22.00
   Flákanec se hlavně chtěl procpat do europarlamentu, proto se trhnul. Jenže neprocpal a tak se aspoň zviditelňuje.

   Smazat
 2. A nemohl by Kotrba odcestovat do nejake prdele a tam se nechat ockovat jejich sragorama?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč vy neodcestujete do vašeho ráje USA? když tam padají pečení holubi do huby?

   Smazat
 3. Pan autor pise ,ze vlada muze jit doprdele, ale myslim, ze uz tam davno je, jde to rychle a se spoustou lzi a vykrucovani bez ohledu na rostouci ztraty zivotu, spoluobcanu a volicu.
  To je hanebna tragedia a predevsim zbytecna.
  Divim se ze slovaci nepisteji. Vedle na nwoo,se pravi ,ze nejaka asi vladni osoba poslala zasilku Sputniku z letiste zpet do Ruska.
  Dale se pravi, ze velkorysej Putin jim za to nic neuctuje..
  Dale,ze Gates sidli ve Svycarsku a ze ma velkou absolutni moc a nikdo na nej nesmi,ze ma imunitu,tedy predem schvaleny co provede. A je toho stale vice a stale horsi.
  Jak tohle muze bejt ?
  Z vezeni narodu, do teroru nacisticke sekyrarny Pankrace a Lidic, hned potom,do gulagu RVHP a ted nesporne az po usi v koncentraku narodu EU.
  Nemame ten osud nejlepsi,ale zase taky neni nejhorsi.
  A zase to nejhorsi vedou ty nejhorsi germani a nikdo jinej.
  Bajden jako zakerna kobra s Pentagonem se vrhli na iracany v Syrii, kteri nemohli mit nc spolecneho se utoky raket na zakladny v Iraku. 22 mrtvych.
  Ale. Pise se, ze pobliz bombardovani se nachazela ruska jednotka.
  Tedy svet zase byl nejen nekolik vterin ,ale doslova nekolik metru od svetove valky.
  Asi ted vsechno bledne do zbytecnych nedulezitosti,v porovnani s tim co se chysta a vzdaleny apokalypticky smich z rakvi, ze zahrobi se ozyva stale casteji..
  A tech varovani,co bylo za poslednich 100 let..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O Gatesově imunitě, stejně jako o imunitě společnosti (sdružení?) GAVI jsem se dočetl nedávno, fakt maso... Kde to sme? :(

   Smazat
 4. 13:07-A nemá být účelem vakcín tvorba protilátek? Experte? Nebo razítko do pasu, či průkazu k lyžování!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože "expert" na čínskou vakcínu byl již smazán, doplním, dcera prodělala covid a protilátky nezískala. Pokud tedy čínská vakcína je vytváří, v čem je problém?

   Smazat
  2. Pane Povolny a nemela vase dcera jinou nemoc?-)

   Smazat
  3. Měla to s partnerem diagnostikováno a na Ro+ jsem tuto možnost také zachytil.

   Smazat
  4. 13:30- to má ale logiku. Tvorba protilátek může být reakcí ná infekci nebo post, prodělanou, či preventivní po očkování. Nedivím se tedy, že se Číňané jistí!

   Smazat
  5. 13:30- buď jste měli stejný čas nebo jsem byl nepozorný, omlouvám se ale jako informace to může být nejen pro Vás.

   Smazat
  6. P. Povolny, bud dcera měla špatný výsledek testu, jestli byla bezpriznakovej, nebo může být už v klidu, bunecnou imunitu má, i kdyz ji nezjistili ty protilátky. Prý to vzácně existuje.

   Smazat
  7. Račice-bezpříznaková nebyla, byť s lehčím průběhem. Kontrola protilátek před vakcinací 9 místo cca 100, název jednotek neznám.

   Smazat
  8. P. Povolny, to je fajn, množství zaměřených jednotek není pry důležité, zaslechla jsem. Budoucnost má, ve světě bez států🙂

   Smazat
 5. Mirku, spis to razitko....jinak ohledne Ruska a nas, jsme preci Slovani, ci jak se ted mezi elitou rika Keltove, mozna dokonce Germani ci Frankove?

  Takze co vlastne jsme? Cesky slovansky narod, ktery jako jeden z mala odolaval a odolal germanizaci, zatimco Polabsti Slovane (skoro jako Polaci) zmizeli a zustala po nich jen jmena Berlin, Rujana Lipsko Drazdany (a bude to i Praha)

  Jinak bych nechal Bidena na pokoji je to American, tedy prisstehovalec a jeho rasovy puvod neznam, ale bude to jiste mix tak zvany Heinz 57 varieties.

  Zde se ma jednat o zachranu ceskeho naroda, ale kdo ho zachrani, to nevim, Babis urcite ne, i kdyz se snazi, a Masaryk uz zadny neni a ani Palacky, nebo Rieger proste obrozenestvi vysumelo uz davno, posledni zachvaty cesstvi ci slovanstvi doznely za Benese, ktery si zcela logicky uvedomil ze spojenectvi se zapadadem nas stalo nejen ztratu svobody, ale identity. U nas v Cesku a Slovensku vzdy byla ci byly skupiny ktere byly nerady Slovany a tak se prohlasovaly bud za Rakusaky, a Uhry, a tak to taky v 1993 dopadlo kdy internacionalista Venca Havlu dopustil abysme se rozdelili, jemu to bylo u prdele, hlavne kdyz mel defky a chlast a trosku srandy ci recese.

  Je samozrejme, ze bysme se meli primknout (pro budoucnost) k Rusku, i kdyz pritomnost nam veli zustan na zapade, hezky se probarvis...

  Osobne bych mel drzet hubu, ja a Marjanka jsme totiz posledni "echt" Cesi, deti jsme zasantrocili v predtuse jak to zde mizerne dopadne za more, kde nase pradeti jsou take uz nejaka mixtura lidstva... takze az my prolitnem kominem a to bude brzy, bude to na vas, jestli se z vas stane barevna smisenina ci dostanete rozum a date se tam odkud jsme prisli, do Ruskych stepi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Basosi- dokud měli Germáni problémy s Římany, kteří je honili po lesích jako lovnou zvěř, byli jsme "na jedné lodi". Po té co zvítězili a zaslouženě, převzali kulturu a velmocenské choutky, proto ten jejich "dracht nach osten". Dopadli jak dopadli, svět se zmenšuje a nyní jsou jen periférií "Nové říše" za mořem. Patrně se nedočkáme, já doufám, že ano i pádu té. A věřte, že mnoho našich potomků se v pravý čas přihlásí ke kořenům.
   Hezký, dnes opravdu krásný před jarní den, měl bych jít něco dělat!

   Smazat
  2. Zapoměli jsme heslo jednoho českeho politika ktery stal
   u zrodu statu ktery řekl: Bez Rusa nás Němec sežere tak vladl jenom rok proč asi ?

   Smazat
  3. Mirku, a udelal jsi neco? ja ne, jen sme sli na spacir na Vitkov a normalka, lidi jak brabencu, zadne rousky, slunicko svitilo, proste dobrej den... pak Marka mela hlad a ja dostal genitalni napad si koupit rohlik nebo misku nejakeho jidla z lepsoputyky na Vaclavak... Bomba...asi tam byla nejaka demonstrace takze zahrazeny vjezd od Musea tak jsme tam vjeli postrani ulici z jecne..no vsecko zavrene, plno policajtu nikdo nemel rousky...skoncili jsme v Kauflandu se slepici a dvema balicky tunakovych toastu.. to byla prace ze? jo jeste jsme na Vaclavaku videli 3 Skopcaky na Bavorech takze Heil

   Smazat
  4. Basosi, nic, jeden mail, na zahradě nic, zprdnul jsem kočku, že ulovila pěnkavu, má půst. Jo a nakrmil slepice a doplnil krmítka.

   Na tuhle demonstraci bych nešel, nejen že mám dočasný zákaz Prahy ale závidím vám, tedy i paní Marce krásný den.

   Rád jsem se toulal pěšky Prahou, hlavně tou starou, ponurou. Teď už mne neláká, možná až to bude mít pro mně znovu smysl.

   Smazat
  5. Moc toho nenamluvím,raději čtu!Ale někteří píšete jak z lapáku.Nemáte klávesnice s háčky a čárkami?Kupte si je ,na to snad máte.Krteček se nedá číst(nic ve zlém-prosím),nejsi "vzdělán v českém jazyce?ǩoda to co píšeš nedává smysl.

   Smazat
  6. bruciore, hodně zdejších jsou exulanti, někteří vrátivší se. Po 40-50ti letech ledacos zapomenete, buďte shovívavý.

   Smazat
 6. Pan Kotrba je důvěryhodný už dlouho. To by byl ředitel ČT jako víno. Poslal by Hlodavce a jeho kroužek do prde.le a hlavní problém ČR - cinknuté informace za naše peníze by zmizel.
  Ředitel ČT má dnes reálně větší moc než řádně zvolený premier,vláda,armáda a policie. Ten když umožní v době kolem zpráv "pravdonošům z kaváren opakovně útočit na prezidenta,vládu a premiera, že jsou
  agenti Číny a Ruska - tak se skoro divím jak je možné,že je dosud nikdo nesejmul.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš nemá s rusákama nic společného. Pokud jste si nevšiml, tíhne k západu.

   Smazat
  2. Babiš především tíhne k penězům.

   Smazat
  3. je povoleno pruběžně přecházet od jené party ke druhé ale je naprosto vyloučeno pracovat pro vlastní zem a její suverenitu.... nevšimli jste si ještě?

   Smazat
  4. Aby se Andy Babiš udržel ve funkci a mohl tak pro občany občas udělat něco pozitivního a lepšího než
   ODS,ČSSD a jejich koalice - musí vít s vlky. Taky mi leze krkem když v ČT vykládá,že banky nelze více zdanit. Takže se ročně vyváží z ČR stamiliardy nezdaněného zisku. To je ovšem jev který vypovídá i o nás. Máme třetinové platy a důchody ale necháme se
   ždímat jak pitomci.

   Smazat
 7. Teď jsem se díval na FB, na ty "kravály" po Praze a myslím si, že se policie začíná bát, takže "moc" je nějaká rozviklaná! Uvidíme , co se bude dít až přijdou jiné , daleko silnější protesty , sociální povahy!! Mám z toho hodně divný pocit!

  OdpovědětSmazat
 8. Kam slapli s Navalnym , je jasny.
  Kde vladne absolutni hysterie eunuchu a carodejnic /jako dnes i drive posledlych soulozi s dablem/ ,tam neni reseni niceho,pouze jekot a jekot.Orgie hysterie.
  Jak dlouho trva "intenzivni jednani" uz 14 dni..
  Jak intenzivni. Rad bych pripomnel tem co musi zirat na obrazovku az 5 hodin denne, ze CT,je rizena rovnou z Bruselu.
  Propastny rozdil ve vakcinach ruskych a cinskych s gatesvakcinami se jen prohlubuje a samozrejme vliv ucinnych vakcin roste a roste. A neda se zadrzet..
  Zavislost na Rusku roste jeste vice,take diky dosazenym hysterikum,bez jedine schopnosti..
  ODEHRAVA SE BOJ ZIVOTA PROTI SMRTI.
  A nic jineho a ani autor a nikdo jiny by se nemeli "vytahovat" Ruskem, ale skutky svymi vlastnimi a nezakryvat sve nemohoucnosti ..../mimo vyrony zbytecnych "chytrosti",ktere jsou temer vzdy odvozeny,kopirovany od jinych autoru../.
  Prazdno za tim a persekuce. Misto reseni problemu.
  Misto aby jednoduse vlada vladla.Vladne degenerace.
  A nasledky se stale zhorsuji..

  OdpovědětSmazat
 9. Svědectví českého občana, jak v Rusku zvládají epidemii Covid-19, které uvádíme v celém znění v nepozměněné formě.

  Právě jsem se vrátil z krátké služební cesty z Ruska, konkrétně z 20ti milionové metropole Moskvy a nedá mně to, abych se s Vámi nepodělil jak si tam ti Rusové žijí v té strašné době kovidové, když tedy podle našich mainstream médií jim vše kolabuje, hlavně zdravotnictví a ta strašná podvodná vakcína nefunguje...

  Takže po příletu a cestou do centra Moskvy klasické zácpy. Po ubytování krátká vycházka a světe div se večeře v otevřené restauraci plné lidí. Vše je otevřeno, obchody, centra, restaurace, kavárny, kluby, kina i divadla. Život funguje naprosto normálně, vše otevřeno.

  Většina ale poctivě nosí roušky nebo respirátory.Všechny sporty i naše sportovní střelba fungují také.

  Rusko dnes má na 100 tisíc obyvatel 100 pozitivních. Mluvil jsem osobně s mnoha lidmi a všichni jsou víceméně v klidu a v pohodě. V lékárnách mají mnoho různých léků (tablety proti virovým onemocněním). Vakcína Sputnik V je očkována starým lidem a těm, kdo mají zájem, zcela bez problémů a je jí dostatek. Dokonce i mně nabízeli možnost bezplatné vakcinace. Nyní finálně testují novou vakcínu Sputnik Light.

  Každý večer v tv jedou reklamy jakým způsobem se mají lidé a starší lidé preventivně bránit onemocnění, tedy užívat vitamíny C, D a Zinek, pít dostatek tekutin a každý den být na čerstvém vzduchu a také nosit roušky nebo respirátory a mít pohybové aktivity.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Testování PCR testy z dutiny ústní nebo nosu probíhá také témeř všude, bez front a davů.

   A teď to hlavní! Ceny testů PCR! Testy PCR jsou ve třech cenových úrovních pro samoplátce.

   PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 24 hodin je v převodu za 550,- Kč.
   PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 3 hodin je v převodu za 750,- Kč.
   No a pecka největší, PCR stěr z dutiny ústní i nosu s výsledkem do 90 minut je za celých 1000,- Kč.


   TO PÍŠI PROTO, ABY JSTE VĚDĚLI, JAK NÁS TADY DOMA V ČR NESTOUDNĚ OKRÁDAJÍ!!!!!

   Já jako samoplátce před touto cestou jsem za PCR test se špejlí strčenou asi až do mozku a mezinárodním potvrzením s výsledkem čekal 24 hodin a zaplatil 1700,- Kč!!!!!

   Nejsem Rusofil, ale myslím, že tam je svět ještě v pořádku.

   O rozčarování, vzteku a bezmoci po příletu domů do ČR je zbytečné psát. Někde je něco špatně a jsem zvědavý, jak dlouho ze sebe necháme dělat okrádané, tupé stádo.

   Smazat
  2. Veci nejsou nejlepsi.Kdyz ze zapadu prijede turista do Ruska brzy prohlasi vsecko co nam rikali o Rusku je lez.A pak to vsude povida..
   V Rusku zapad rusi konzulaty. Napr. za Sibire musi jet zajemce o navstevy zapadu az do Moskvy. To ma duvod.
   Kdyz prijede rus do Parize, Los Angeles, S.Franciska a dnes zase devastuji Lyon, brzy prohlasi ,vsecko co nam tehdy bolsevik tvrdil o zapadu je pravda.
   A mluvi a pisi o tom vsude,kdyz se vrati..
   Co rusy hodne probudilo, bylo napriklad kdyz fousata zpevacka vyhrala tu soutez. To rus nemuze pochopit..
   Ovsem rus chape,ze vyrobil nejlepsi vakcinu a jeho sebevedomi celkem pochopitelne,roste..

   Smazat
 10. O vakcínách bylo napsáno již hodně nesmyslů a o těch ruských a čínských dle mnohých „našich „ novinářů a politiků“, je hlavně hodnocení „ideologické“ než odborné, odborně je hodnotit ani nemohou. Ale přebírají spíše odborná hodnocení záporná. Pana Kotrbu čtu rád, protože když píše o nějaké „konkrétní věci, problému“, tak vyhledá všechny zásadní, dostupné informace, fakta a o těch píše.
  Příklad „přístupu „ideologického“ jsem si na př. poslech na zvukovém záznamem rozhovoru, který jsem si slyšel na „Seznam zprávy“ (SZ). Rozhovor byl veden s analytičkou Think Tanku (TT) Evropské hodnoty Veronikou Víchovou.
  S Evropskými hodnotami jsem se seznámil, již před několika roky, protože mě zajímalo, kdo za nimi stojí a především co ty evropské hodnoty dle vlastně jsou. Dodnes se v jejich interpretaci ztrácím, ale možná moje chyba. Co jsou ony „imaginární“ evropské hodnoty, které by měly země EU stmelovat, za které TT „ideologicky“ a nesmlouvavě bojuje? Ale to není předmětem mého článečku. Nejdříve jsem si z jejich roční finanční bilance zjistil, co jsou zač a hlavně, kde berou finance. Bylo to zajímavé, dnes již podrobnosti nevím, ale nejen, že byly dotovány ze zahraničí, ale finance pocházely i z našeho „ministerstva“. Je to tedy část peněz pro neziskové organizace (NO). Celkově, jak víme jsou to miliardy, které jdou i do politických neziskových organizací. Nakonec každý se může podívat do jejich výroční zprávy, určitě to tam najde, myslím, že i po letech to bude stejné.
  Ale vrátím se k onomu rozhovoru který TT poskytl Seznamu zprávy. Otázky, jak se dalo předpokládat byly kladeny hodně sugestivně a tak, aby odpovědi ukázali, když ne na „totalitní“ Rusko a Čínu, tak na jejich hlavní cíl při výrobě vakcín. Zde jsou příklady.
  Otázka - jakých způsobů používá Rusko k rozšiřování svého vlivu? Odpověď – Rusko se snaží využít pandémie k rozšiřování dezinformací. Na úkor svých občané používá Sputnik, rozšířit svůj vliv. Dále snahy Ruska poškodit EU.
  Otázka – k čemu Sputnik může být Rusku ? Odpověď – diskreditují západní vakcíny, dezinformace Ruska probíhají již rok, cílem je rozšíření svého vlivu v třetích zemích s cílem, budoucího tlaku na ty země nevyjímajíc energetickou politiku Ruska vůči nim.
  Otázka – myslíte, že Sputnik byl navržen s vidinou jako politickou zbraň ? Odpověď – Rusko primárně investuje do věcí, které se dají použít jako politická zbraň. Rusko se stará více o svoje image v zahraničí, než o svoje obyvatelstvo.
  Otázka – V jakých podmínkách Sputnik vznikal, předpokládám , že ruští vědci jsou kapacitou v oboru ? Odpověď – máme pomálu informací, celý proces byl nestandartní v porovnání se západními vakcínami.
  Otázka – strategie rozšiřování Sputniku jako hybridní hrozby, kdo je odpovědný za hybridní strategie v Rusku ? Odpověď – To nevíme .
  Otázka – kdo je hlavním propagátorem Sputniku v ČR ? Odpověď – kanál Sputnik, různé dezinformační weby a Zeman.
  Otázka – ve středu se údajně Zeman dohodl na dodávkách čínské vakcíny, jde o stejný případ jako s Ruskem ? Odpověď – je to stejné, ruská a čínská pomoc má jiné důvody.
  Poznámka závěrem, samozřejmě jsem rozhovor zkrátil, ale to podstatné, smysl otázek a odpovědí jsem se snažil nezkreslit. Možno najít na Seznam zprávy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.