Reklama

sobota 6. března 2021

Lež o katastrofě: Pařížská dohoda dalším podvodem století. Zfalšované podklady stornovány. Hrozí planetě spíše ochlazování? Stokrát opakovaná lež se stala pravdou. Biden v čele boje za zelené zítřky? Zpět hned po Covidu

Valentin Katasonov
6.3.2021 FSK, překlad ProtiProud

VALENTIN KATASONOV připomíná základní souvislosti a pozadí lži o globálním oteplování a konstatuje, že největší hrozbu pro lidstvo představuje nikoli změna klimatu, ale vykonstruovaná hysterie.


Ve věku internetu a sociálních sítí je možné člověka přesvědčit o lecjakém nesmyslu. Před téměř půl stoletím se globální elita rozhodla deindustrializovat světovou ekonomiku. Toto rozhodnutí bylo podloženo zprávami Římského klubu, zdůvodněno teorií „postindustriální společnosti“ a vysvětleno v různých studiích. Jedna z nich přinesla doktrínu údajného globálního oteplování vlivem skleníkového efektu způsobeného kysličníkem uhličitým, metanem a řadou dalších plynů emitovaných do ovzduší průmyslem, dopravou, zemědělstvím a domácnostmi a nakonec i jednotlivými zvířaty a lidmi.

Na začátku sedmdesátých let měly spekulace o skleníkovém efektu statut poněkud paradoxní hypotézy. Existovala totiž spolu s opačnou hypotézou hovořící o nadcházejícím ochlazování planety. Vedly se vědecké diskuse, které přispěly k lepšímu pochopení procesů v biosféře Země a interakce společnosti s přírodou. V osmdesátých letech byly takovéto diskuse už vzácností. Hypotéza skleníkového efektu a oteplování klimatu planety začala bez zjevného vědeckého důvodu vystupovat do popředí. Na konci osmdesátých let získala statut „teorie“ a údajné oteplování klimatu začalo být prezentováno jako klimatická katastrofa. Zastáncům nové „teorie“ přišla na pomoc média a filmová studia, která lidi děsila apokalyptickými obrazy; vznikaly scény druhé potopy světa vykreslené jako důsledek tání věčného ledu na zemských pólech.


Příprava na zelený teror


Celá tato grandiózní operace byla přípravou na konferenci OSN o životním prostředí a udržitelném rozvoji v Rio de Janeiru v roce 1992 (v létě 1991 jsem osobně jako konzultant OSN připravoval materiály pro konferenci za Sovětský svaz). Uvedená konference přijala Rámcovou úmluvu o změně klimatu; globální oteplování a hrozba klimatické katastrofy v důsledku lidské činnosti byla již vnímána jako axiom, pro nějž netřeba provádět důkazy.

Pak už OSN jednala v souladu s plánem přijatým v Rio de Janeiru. V roce 1997 byl zpracován a připraven k podpisu Kjótský protokol, který stanovil specifické kvóty pro emise CO2 a určil časový rámec pro dosažení stanovených úrovní emisí pro jednotlivé země.

„Boj proti oteplování klimatu“ trvá tedy již mnoho let. Důležitým mezníkem byla Pařížská konference o klimatu v prosinci 2015, na které se sešly delegace z 200 států a jurisdikcí. Výsledkem byla Dohoda o změně klimatu, která předpokládala dosažení nulových emisí skleníkových plynů do poloviny 21. století.

Americký prezident Donald Trump (USA podle odhadů vypouštějí asi 1/5 všech emisí CO2) sice prohlásil, že jeho země nebude do Pařížské dohody zapojena, ale Joe Biden, který byl nyní umístěn do Bílého domu, oznámil hned druhý pracovní den, že se Amerika k Pařížské dohodě vrací. A dal jasně najevo, že Spojené státy jsou připraveny dokonce přímo vést globální hnutí v boji proti klimatické katastrofě. Dosti symbolicky hned došlo k nepříjemnosti: v únoru zasáhly Texas a řadu dalších států takové mrazy, jaké nebyly pozorovány celá desetiletí. Několik desítek lidí zemřelo na podchlazení, tisíce utrpělo omrzliny a čtyři miliony Američanů zůstalo bez elektřiny. Během téhož února se nikoli jen kvůli tomu znovu objevily teorie a hypotézy, které naznačují spíše dlouhodobé ochlazování planety.

V Americe, navzdory diktátu oficiální vědy, existuje mnoho vědců, kteří odmítají teorii oteplování. Frederick Seitz, bývalý prezident Americké akademie věd, s ní polemizoval po mnoho let; 17 tisíc amerických vědců podepsalo kolektivní petici proti klimatickému podvodu. O tom se lze dočíst v rozhovoru s členem korespondentem Ruské akademie věd Andrejem Kapicou pod názvem „Globální oteplování a ozonové díry jako nepodložené vědecké mýty“. Kapica, stejně jako Seitz a tisíce dalších vědců, tvrdí, že Kjótský protokol a Pařížská dohoda jsou podvodem v zájmu světové oligarchie, že trendy stojící za těmito dokumenty jsou „tou pravou hrozbou pro lidstvo a těžkou ranou pro jeho budoucnost.“

Nicméně z digitálního prostoru jsou nadále důsledně odstraňovány a cenzurovány veškeré informace, které zpochybňují dogma o oteplování klimatu. Přitom oteplovacích podvodů jsou tisíce, jen se o nich nesmí veřejnost dozvědět. Ale občas se tak přesto stane.


Climategate


Před více než deseti lety pronikla censorským sítem událost, která je od té doby známa jako „Climategate“. V centru pozornosti celého skandálu bylo oddělení pro klimatologii (Climatic Research Unit – CRU) university Východní Anglie, které je jedním ze tří hlavních poskytovatelů informací o klimatu pro Mezivládní panel OSN pro změny klimatu (IPCC). A IPCC je zase klíčovou jednotkou OSN pro klimatickou tématiku.

V listopadu 2009 neznámé osoby rozšířily prostřednictvím internetu archivní soubor, který obsahoval informace odcizené z uvedeného klimatologického oddělení. Kritici teorie globálního oteplování zapříčiněného člověkem se s informacemi seznámili, a dospěli k závěru, že výchozí data odporovala této teorii, a proto byla utajena či zkreslena.

Nahlédli rovněž do kuchyně na přípravu „cinknutých“ informací. Například 16. listopadu 1999 ředitel klimatologického oddělení Phil Jones napsal: „Právě jsem použil Mikeův trik z žurnálu Nature a do každé teplotní řady jsem přidal skutečné teploty ... abych zakryl pokles.“ 11. března 2003 Jones vystoupil s hrozbou na dresu editora časopisu „Climate Research“. Podráždilo ho, že si editor dovolil publikovat názory expertů s alternativními pohledy.

Navíc byla odhalena spojení pracovníků oddělení s těmi, kdo se v jiných zemích zabývali konstruováním „teorie oteplování“. Ukázalo se, že jde o širokou mezinárodní síť, pro kterou je na místě pojem "spiknutí". Teoretici oteplování se například snažili snižovat reálné teploty na Zemi v dobách středověku, aby mohli představit současné teploty jako bezprecedentně vysoké.

V souvislosti se skandálem klimatologického oddělení bylo provedeno něco okolo tuctu kontrol, všechny ale byly čistě formální. A tomu odpovídaly i závěry. V roce 2010 k tomu americká agentura pro ochranu životního prostředí uvedla, že „šlo čistě o otevřenou diskusi vědců pracujících na problémech, které vyvstávají při kompilaci a prezentaci velkých a složitých datových souborů.“


Bez skrupulí


V roce 2011 došlo ke druhé podobné události – úniku souboru FOIA2011 s 5 000 dopisy o objemu 173 MB. Soubor byl zveřejněn na serveru Sinwt.ru. Tentokrát žádné kontroly ani prověrky neproběhly. Podvodná činnost klimatologického oddělení zůstala nepotrestána - a CRU pak významně přispělo k přípravě Pařížské konference o klimatu.

Siliconová mafie mezitím vyčistila z internetu vše, co s tímto skandálem souvisí. Dosud je však možné si stáhnout podrobnou (180 stránek) studii Johna Costella THE CLIMATEGATE EMAILS. Existují také autoritativní informační zdroje, které po mnoho let odhalovaly lež zvanou „klimatická katastrofa“: Climate Audit; Watts Up With that?

Mimochodem životopisci Donalda Trumpa poznamenávají, že svého času byl budoucí americký prezident horlivým stoupencem teorie globálního oteplování. Ovšem pouze do roku 2010, kdy se seznámil s materiály o Climategate. Poté se jeho postoj dramaticky změnil. Přestal důvěřovat oficiálnímu hysterčení a poté, co přišel do Bílého domu, oznámil, že Amerika vystupuje z Pařížské dohody o klimatu.

Za Bidena jsme už opět zpátky. Klimatický podvod se všemi Grétami může nerušené pokračovat. Vrátí se do veřejného prostoru hned jak zeslábne hysterie stejného druhu Operace Covid-19. Mají totiž stejný cíl.28 komentářů :

 1. Klimatická katastrofa se na nás řítí. Jako důsledek jaderné války, kterou spustí USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 9.20
   Neboj, na tebe nikdo nemá.

   Smazat
  3. U 9.20 hod. se mi líbí věta: "Daleko vyspělejší USA..."
   Je vidět, že pořád mezi našimi lidmi, hlavně těmi, kteří v USA nikdy nebyli a neviděli ten RÁJ, převládá názor o státu neomezených možnosti, kdy pečené holuby denně padají do huby. Měli by tam odejít a posílit řady miliardářů, kterými by se určitě záhy stali, jen co by jejich noha na Americké půdě spočinula.

   Smazat
  4. To už nebude katastrofa, to bude finýýýýýto !!

   Smazat
 2. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou ekonomickou a politickou rakovinou světa a lze od nich čekat cokoliv,především, když mají v čele toho kašpárka na niti, který často neví kdo je a kde je!! Dovolím si predikovat, že spíše než "globální" válka, se to bude mydlit uvnitř USA , protože dojde k velkému globálnímu ekonomickému propadu a USA budou postiženy a zasaženy nejvíce!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruská federace je dnes stabilizační faktor číslo jedna celého světa a Putin je obrovsky populární nejenom doma, ale v samotných USA, jenomže to se v ČT těžko dozvíme!!!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 3. Tak pokud by se planeta skutečně oteplovala, o čemž se dá s úspěchem pochybovat, tak my bychom to měli přece vítat.
  Vrátila by se nám doba, kdy se v severních Čechách pěstovaly mnandloně, víno a i ty melouny, které tak leží Unknounovi v hlavě, se běžně pěstovaly na jižní Moravě (dnes je ta hranice posunutá o hodný kus na jih). Zimy byly mírné, dobytek nepotřeboval ustájení a vymizely hladomory...
  Bylo to v období tzv. teplotního optima, které se datuje
  do 12-14 století.
  (Viz - Velké dějiny klimatu v zemích koruny české)
  Tehdy ovšem neměl nikdo zájem z toho vytřískat prachy a zblbnout spoustu lidí, jak je to špatné, když pro život lidí to bylo jen dobré.

  OdpovědětSmazat
 4. Když se těm trotlům - indiánovi a neznámému takhle povolí demokraticky uzda, tak už je toho moc. Normálním se pak nechce moc diskutovat. Hned se mu odpoví a zanadává od těchto individuí. Zatněte jim už tipec. Jinde to už je přímo standard. Já jsem už zablokován na novinkách. Jiní na fejzbůku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S novou Novou republikou bude otravování a trolení individuí jako Indický sprosťák či Unknown-omezenec podstatně ztíženo. Na změně se pracuje.

   Smazat
 5. Planeta se otepluje, to je prostě fakt. Můžeme se přít, do jaké míry za to může člověk, ale napsat, že únorové mrazy v USA znamenají, že tomu tak není, může jen blázen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Martine!
   Pokud je faktem, že se planeta otepluje, tak sem s těmi fakty (nejlépe tabulkami měření od doby Husitů až po dnešek - i tak by to byla velmi krátká časová osa), možná máte záznamy Antiků nebo dokonce dinosaurů, tak nás poučte a zašlete data, ať to proženu tabulkami, klouzavými průměry a časovými řadami statistiky. Sice vím dopředu co z toho vyjde, ale ty podklady pomohou ostatním pochopit vaši víru (či vylhanost v cizím žoldu).
   Pokud si myslíte, že páníškové vám odkloní pár drobných z celosvětového EKOvýpalného, tak to neznáte lakomé chazary. Ti raději zaplatí trojnásobek nájemnému vrahovi, protože to bude jednorázové vydání (naučte se myslet ekonomicky).

   Smazat
  2. Martine, velmi, velmi se mýlíte. Planeta se v historii oteplovala a ochlazovala bez toho, že by na to měla vliv nějaká lidská činnost. Sluníčko bylo vždy silnějším faktorem a Slunce má také své periody. Dnešní blbnutí s oteplováním, různé ty gretenizmy, to je jen podvod páchaný na lidech a jejich peněženkách.

   Smazat
  3. Tady je odkaz na 36 článků k tématice oteplování/ ochlazování planety z osel.cz: https://www.osel.cz/index.php?obsah=36
   Doporučuji pročíst, popřemýšlet a teprve pak věcně diskutovat. A ještě s přihlédnutím k faktu, že korporátní kapitalismus je stále o zisku a ne o dobročinnosti. JanDrda

   Smazat
 6. Stejný cíl souhlas do středověku kdy bude jenom šlechta mlaskat a obyčejný lidé dřít bídu s nouzí.

  OdpovědětSmazat
 7. Klimatická dohoda vládců planety s majiteli planety je pouhým otrokářským befelem na celoplanetární výběr výpalného.
  Dočkáte se gojové výpalného z komínu (opovažte se v něm něco spalovat, stačí že jste ho postavili), výpalného ze studní (ikdyby jste nevyčerpali ani kapku), výpalného z prdů (ikdyby jste žrali kořínky místo šniclu), výpalného z rodiny (ikdyby jste nezplodili ani myš) a výpalného z majetku (ikdyby jste bydleli pod zbořeným mostem). Nejlepší pro vás bude neriskovat a hned teď si nechat pichnout protikovidovou eutanázii a máte po problémech.

  OdpovědětSmazat
 8. A co když to byl bezvýznamný Čínský, nebo Francouzský mazal? Není nad objektivní náhled na věc s hrozbou "ruského inženýra" protože ten Americký ten má vždy pravdu a mimochodem vytuneloval u nás Tatru, Aero, Vagonku atd...

  OdpovědětSmazat
 9. Indický běžec je duševně velmi omezený tvor. Diskutovat s ním nemá cenu, je to ztráta času a navíc duševní ponížení. Jen plácá nesmysly, které si někde přečetl. Samostatně uvažovat neumí. Asi nízké IQ. Tady na Nové republice je to individuum mazáno pro častou agresivitu, urážky, sprostotu, šovinizmus a zjevné trolení.

  OdpovědětSmazat
 10. Nevím, zda se otepluje nebo ochlazuje, nevím co z toho je, nebo by bylo pro lidstvo katastrofou. Jsem si ale jist, že stále ještě nadmíru množící se lidstvo, jeho rostoucí spotřeba a všechno to, čím ke své potřebě mění původní přírodu, nemůže než vyvolávat změny. A to je to, co si žádá opatrnost.
  Takže čemu tady kdo vlastně plédujete? Jste snad šťastnější, když abyste obstáli, jste nuceni ob rok pořídit nový mobil, ob dva nový notebook, ob tři nové a chytřejší hodinky, ob čtyři nové auto a někteří ob pět manželku, aby byla reprezentativnéjší, nebo manžela, aby byl tak, nebo jinak výkonnější? To mi tedy povězte.
  JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufam, že jste začal u sebe a své rodiny. Šetrnost se dnes nenosí, mozna to doba c19 změní. Údajně se v supermarketech vyhazuje asi třetina objednanych potravin, další čtvrtinu vyhodí lidi doma, protoze nakoupí vic nez spotřebují. Třeba by pomohl zákaz reklam, aby se míň spotrebovavalo, a míň vyrábělo. Ale z objemu zbozi, co je na planete, by se uzivilo mnohem vic lidi. No, kapitáni planety a průmyslu, ti sami, co se usmívají a tleskají grete, kazdeho s tímto celkem dobre známým řešením pošlou dopryc. Asi jim vyhovuji radikalnejsi reseni jako snížení počtu lidi než uskrovnit touhu po penězích.

   Smazat
  2. Jasně, Račice 6. března 2021 20:08, dá přec rozum, že nezačal. Nakupuju co nepotřebuju, všechno to zahazuju aniž bych to rozbalil. Žádný z těch všech spotřebičů co jsem pořídil nevypínám, topení mám naplno, okna dokořán a když to nestačí, tak chladím, chladím klimatizací. A denně na venkovním ohni, co nejblíž k sousedům, pálím mokrý a nabarvený dříví a griluju. I když to samozřejmě, ze strachu vo život, nežeru. A moje dogy, ty to taky nechcou. Tak to házím rybám. Ty to taky nechcou, protože tam nejsou. Ústí jim tam kanalizace. Ale ať viděj, že mám se jak nikdy předtím, že. JiH.

   Smazat
  3. JIHU zly, neekologicky. Okoli trpi. Co naplat, Gretu na vas, s bicikem v ruce. Na týden...ne, na měsíc. Kromě jiných prevychovnych prostředků každý večer poslech přednášek vědců a grety. Za odmenu tretinka tepleho piva, chlazeni je neeko. Jestli přežijete, bude z vás sever. A třeba pak dokonce začnete dobrovolně zdravit sousedy. Ovšem předtím se jich logicky zeptáte, jakého jsou zrovna gendru, to da rozum. Však ono to půjde, vy ekologicky kaciri. Jo, ta elektronika, předtím odevzdat grete. Nebo rychle prodat...ne, dát...ne, vyhodit...ne...sakra, jaktoze vy máte ten nezdravy internet!?

   Smazat
 11. Kdyz se otepluje proc nezacit hned a neskoncit okamzite s valkama ,zbrojenim,s globalnim prevazenim vseho sem a tam a zbytecnym atd. S nadvyrobou napr.Toho vseho.
  Na misto tech cest na milion schuzi a zpet, misto oteplovacich kecu a uzavirani pitomych prihratych smluv navrch.
  Otepluje se.Kdyz sem byl malej,postrikali vecer tenisovej kurt v Dejvicich a rano uz jsme tam bruslili.
  Porad je kolem ta domnenka /a nechce zmizet/,ze Golfovej Proud kolem Floridy,v Mexickym zalivu, byl narusenej, nebo dokonce znicenej naftovou korporaci v 2010.
  Ze ty necekany mrazy jsou z toho.
  Taky zalezi co se deje na slunci samozrejme.
  Ale proc to, jako vsecko,jednoduse nehodit na nas..
  Bud je to Putin,nebo my.

  OdpovědětSmazat
 12. Změny v biologickém fungování mohou vést k náchylnosti k chorobám z bakterií, virů, plísní ... baryum snižuje hladinu vitaminu C, což zase ohrožuje imunitní systém, zejména u těch, které již byly ohroženy. Hladiny objevené na zemi byly vyšší, než jaké by byly považovány za marginální.
  Greg Hunter: Umělé meteorologické inženýrství zabíjí nás všechny! Bill Gates a CV19 se připojili k destruktivnímu klimatickému inženýrství! - Dane Wigington. https://beforeitsnews.com/weather/2020/09/greg-hunter-man-made-weather-engineering-killing-us-all-bill-gates-cv19-tied-to-destructive-climate-engineering-dane-wigington-2447427.html

  OdpovědětSmazat
 13. Nazor, ze planete hrozi naopak spise ochlazovani jsem zaznamenal od komunit ruskych vedcu/ucencu odborniku pusobicich zejmena v oblastech, kde se zije "na permafrostu".

  OdpovědětSmazat
 14. Nazor, ze planete hrozi naopak spise ochlazovani jsem zaznamenal od komunit ruskych vedcu/ucencu odborniku pusobicich zejmena v oblastech, kde se zije "na permafrostu".

  OdpovědětSmazat
 15. Jaképak oteplování. Stačí se podívat na tu existenci Bideta a jsem oteplenej na 39,9. A jinak, někomu se otepluje planeta a tečou ledovce a těm, kteří závidí a prudí Ruskem, těm pro změnu taje a teče mozek. :) Bože, to je keců !!! Stejně se toho tyhle hlásné trouby nedožijí... :)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.