Reklama

neděle 21. března 2021

Marcel Kolaja - pirátský místopředseda EP podporuje zlodějinu, zatímco všichni členové Zemědělského výboru EP odsoudili nekalé zlodějské praktiky obchodních řetězců

 

Ivan David
21. 3. 2021

Pirátští europoslanci podporují senátní odmítnutí potravinových kvót na prodej českých výrobků v ČR. „Případné schválení návrhu by bylo proti základnímu evropskému pravidlu volného pohybu zboží,“ míní místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja. „Kvóty na potraviny by poškodily českou pověst i spotřebitele,“ upozornil Kolaja na včerejším výboru pro vnitřní trh na půdě Evropského parlamentu, kde se řešilo téma překážek na vnitřním trhu, tedy i případné české kvóty.

Je to další příklad, jak strana, která má za cíl vyhrát parlamentní volby v ČR, poškozuje zájmy českých spotřebitelů i výrobců potravin. Kolega Kolaja si asi nevšiml, že v Evropské unii, založené na systému dotací a výhod pro nadnárodní korporace, ke kterým se řadí i nadnárodní obchodní řetězce, se žádný volný pohyb zboží nekoná. Nebo je si toho vědom - a tím spíše je záhodno položit si otázku, v čí prospěch koná. „Nejenže jsou kvóty na potraviny přímo v rozporu se zásadami jednotného trhu, ale vedly by k vyšším cenám a k horší kvalitě výrobků. Návrh je tak proti vůli spotřebitelů,“ upozornil na jednání výboru pro vnitřní trh Marcel Kolaja. „Přijetím návrhu by Česká republika popřela svoji dobrou pověst na evropské půdě, kdy dlouhodobě prosazuje odstraňování překážek obchodu v rámci vnitřního trhu. I proto jsem rád, že u senátorů zvítězil zdravý rozum,“ upozornil Kolaja.

Takové "překážky" v rámci vnitřního trhu ale uplatňují mnohé "staré" země EU, které mají četné výjimky, umožňující převahu doma vyrobených potravin nad dovozovými. A přesto jsou například v Rakousku potraviny mnohdy levnější než v našich supermarketech, tedy potraviny dovezené za dumpingové ceny a s více než 100 % obchodní přirážkou pro daný řetězec. Námitka, že navýšením množství domácích potravin nastane zdražení, se tedy ukazuje jako naprosto lichá. Navíc náš zákon, který právě zamítl Senát, autoři napsali podle vzoru francouzského zákona, který reguluje činnost řetězců, tedy proti neexistující „volné soutěži“.

Tento týden v pondělí zasedal také Zemědělský výbor Evropského parlamentu. Na pořadu jednání byla i výměna názorů s předsedou Vyšetřovacího výboru francouzského Národního shromáždění Grégorym Besson-Moreauem. Náš výbor i jej předvolal proto, aby vysvětlil zprávu, kterou schválila dolní komora francouzského parlamentu na základě návrhu jím vedené vyšetřovací komise.

Francouzský národní poslanec nás informoval o ročním vyšetřování, při němž vyšetřovací komise odhalila řadu nekalých obchodních praktik, jimiž obchodní řetězce okrádají zemědělce i spotřebitele. Na základě zjištění přímo z terénu, při němž vyšetřovací výbor zkoumal i účetnictví obchodních řetězců a smlouvy s dodavateli, výbor doporučil několik úprav francouzských národních zákonů, které by zlodějské praktiky obchodních řetězců postavily mimo zákon. Národní shromáždění vyšetřovací zprávu schválilo vysokým počtem hlasů. Odborné výbory ve spolupráci s francouzskými ministerstvy již započaly práce na změně příslušných zákonů.

39 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. čí píseň by asi tak sorošátka měla zpívat?

   Smazat
  2. No přece tu mládežniskou:
   "Ručičky nebojte se..."

   Smazat
 2. Odpovědi
  1. Toníčku, musím i z Lídlu. A díky i EU hujerům čím dál tím víc. Ale rád vzpomínám, který mi voněl, když jsem jej vozil na sáňkách z místní pekárny, doma zadělávaný mámou, peskovaný, že jsem ochutnával teplou popraskanou kůrku.

   Tak nevím, mění se mi chutě nebo kvalita technologie?

   Smazat
  2. U nás v Lídlu, v rámci pandemických opatření, ještě ten "gumák" prodávají jen v igelitu. :-)

   Smazat
  3. Tak si pečte chleba doma, nikdo vám nebrání. Vždy a všechno tihle hlupàci pomluví.
   Kupují kulatý, kmínový chleba, nemá chybu.

   Smazat
  4. 18:57-"ten umí to a ten zase tohle...", znáte to bezejmenný? Navíc i ingredience, technologie jsou jiné.

   Smazat
  5. Jistě že ti chutná, sorošátko, když ty jsi se vyskytl tak pořádný chleba už se navyráběl.

   Smazat
 3. díky za info, pane doktore.
  Dej Bůh, aby voliči včas prozřeli.

  OdpovědětSmazat
 4. Piráti jsou nezkušení užiteční lokajíčkové. USA a EU nás připravují na válku. No a k tomu budou potřebovat komsolmolce co moc neodmlouvají a za pár drobků jednají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je vidět že jsem se trefil do černého.

   Smazat
  2. Jo a ten Čínský parník jen sleduje, jak se ta západní kocábka i stou chcípající kobylou na palubě potápí.

   Smazat
 5. Ve vší úctě k našim komisím a kontrole potravin, jsem stejně přesvědčen, že chuť a zvyky Čechů určují cizinci za hranicemi. Jsou skvělí, maso na pultě ve Velkořetězci je osvětleno dokonale a přesvědčuje o čerstvosti, ale když ho doma rozbalíte, tak nic moc. Možná doba pokovirová přinese změnu, každý stát se bude muset spolehnout sám na sebe. Doufám, že to ustojíme. Snad sami zemědělci se spojí a vytvoří přímé prodejny ve městech, nejlépe bez mezičlánků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro osvětlování masa se vyrábějí speciální zářivky se zvláštním spektrem. Stojí trojnásobek ceny běžných zářivek. Podobně je tomu s pečivem.

   Smazat
 6. Pane David čemu se divíte? Sám máte zkušenost s moderátorkou, co vám připomínala kdo Vás platí. Je to degenerace moudrosti. Každý má tři tituly před, tři tituly vzad, rozumí shodě podmětu s přísudkem, ale já bych jím nesvěřil ani krávy na pastvě. Většině mladých co jsem poznal, v podstatě současný parazitizmus vyhovuje, protože je nenutí k smyslu plné práci. Když něco nevyjde, tak parazitují i na rodině. Nakonec současný systém jim přežití ze státních zdrojů umožňuje. TAK DO NICH ZAKODOVÁVÁ PARAZITIZMUS.

  OdpovědětSmazat
 7. Nechápu, čemu se, pane Davide, divíte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vojto odpovím za doktora.
   Právě na tiskovce přečetl usnesení poslanců v EU na zveřejnění smluv mezi EU a výrobci vakcín. Jde o utajení podobné, jako u naší TV zvané "veřejnoprávní". To nebylo divení, to byla obžaloba.

   Smazat
 8. Nerozumi shode podmetu a prisudku (ja zase tady natom klumprcajku neumim diakritiku), neumi sklonovat, casovat, neznaji gramaticke rody atd. Umi uplne nic ale zase velmi dobre.

  OdpovědětSmazat
 9. Tak u lidí jako Kolaja si člověk vždy musí položit otázku - je tak blbý, nebo navedený. Příznám, že já si ji odpovědět nedokážu.
  Ještě nejspíše se mi jeví odpověď, že obojí...

  OdpovědětSmazat
 10. https://www.casopis-sifra.cz/20-let-eura-neslavne-vyroci-vsichni-vedeli-ze-je-to-nesmysl-a-presto-to-udelali-rika-cesky-poslanec-aneb-jak-nemci-vydelali-a-ostatni-zaplakali/

  OdpovědětSmazat
 11. Asi trpím předsudečnou nenávistí. Kouknu na fotku a vidím blba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasnačka potřeboval by makat jak šroub a tu nejtěžší práci pak by se tak nesmál Hnusný slouha slouhů.

   Smazat
  2. Kde se objeví Pirát, tam se krade.

   Smazat
 12. Pokud jdou evropská pravidla proti naším zájmům, musíme jít my, proti evropským pravidlům. Jenom že, vysvětlujte toto slabochům a zrádcům.

  OdpovědětSmazat
 13. Návrh na "ochranu" domácích výrobců potravin - je, tak jak je prezentován nesmysl. Co byste řekli tomu, kdyby francouzský zákon určil, že na francouzském trhu musí být 60, nebo 70, nebo v budoucnu ještě větší podíl jen francouzských automobilů, a tak by mohly postupovat další země a upřednostňovat své výrobce, protože je chtějí ochránit.......výsledek, totální kolaps volného pohybu zboží v EU. Takže o to běží?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potraviny nejsou automobily! V krizi se bez automobilů obejdete, ale jíst musíte.

   Smazat
  2. ..jde přece o principy, bez ohledu na komoditu, když bych přistoupil na váš argument, tak se zcela rozpadne trh s potravinami, pokud by se všichni začali takto chovat...

   Smazat
  3. Zatím se podařilo zničit trh s českými potravinami. Chcete li zdechnout na "principy", poslužte si. Ale netahejte do toho ostatní. Potravinová soběstačnost je pilíř státní suverenity, stejně jako např. Silná armáda atd

   Smazat
  4. 11:39 Obávám se, že jde o něco jiného, než o principy. Především jde o zisky, proto principy s nimi nesmí kolidovat. Pokud ano, principy se "přizpůsobí". Systém silně dotovaného zemědělství zejména ve Francii, Holandsku, Německu,... zkrátka v "zasloužilých zemích" se projevuje všude, tedy i v nabídce obchodních řetězců.
   Navštívil jste někdy hypermarket stejného obchodního řetězce u nás a třeba v Německu? Udělejte to a vykašlete se tentokrát na výši cen, nýbrž porovnejte skladbu sortimentu podle země původu - zeleninu, ovoce, uzeniny, sýry, jogurty, máslo, vejce. Co asi zjistíte? Výrobci převážně z Německa, Rakouska, Holandska, Španělska, Francie. Méně už Itálie a skandinávské státy. Z ČR jsem po několikerém hledání našel pouze Prazdroj, lentilky, sezónně chřest. Považujete to za rovnoprávný pohyb zboží po EU? Odpovídá obdobnému klíči (tedy aspoň 3/4 nabídky) sortiment u prodejny stejného řetězce u nás? Maximálně v několika málo komoditách. Je podíl např. rakouského zboží v českých hypermarketech srovnatelný s podílem českého zboží v Rakousku? Díky principům, na které se chcete odvolávat nikoliv.

   Smazat
  5. 11.39

   Víte co, Principe? Uděláme kšeft.
   Vám principy, mě české potraviny.

   Jo, a Principe, zjistěte si, jak je to se zastoupením francouských potravin na ve Francii, ju?


   Smazat
  6. 13:03
   Pozor, často v zahraničí jsou na regálech výrobky z ČR, Polska, SVK..., ale zabaleno např. v DE, nebo ve firmě na území původní země, ale s cizím vlastníkem. To se potom špatně rozlišuje, protože navíc je na nich informace - Made in EU !

   Smazat
 14. Vidím-li někoho kdo se bezdůvodně směje,stávám se ostražitý.Něco je za tím v pozadí.To mi potvzují ti Kolajové,naši "umělci" na ČT,či učinkující v těch přihlouplých šou typu máme rádi Česko.A u politiků to platí dvojnásob.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za poměl jsem na reklamy-to je úplný vrchol.Proč by se oni nesmáli?My jejich snadné výdělky zaplatíme v ceně zboží!

   Smazat
 15. Pokud si u mytí nádobí, při praní a vytírání idiotsky nezpíváte a nadšeně netancujete jak požaduje duchaplná reklama, nemůžete být považován za plnohodnotného člena EU. Zrovna tak, když neupadáte do transu z nového vysavače nebo přeslazené čokoládové tyčinky.
  Toto je samozřejmě ironie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:12 k vaší ironii připojím.
   Jsme nenapravitelní hlupáci, protože nevyužíváme vyjímečné příležitosti od bank a dosud jsme se nezadlužili. Když nevyužijeme výhodné hypotéky, tak okrádáme svou rodinu.

   Smazat
 16. Piráti v čele s ukecaným knihovníkem mají našlápnuto k sestavování vlády. Osobně jsem na tuto "budoucnost" málo zvědavý, neb ty směšné figurky (Kolajové, hráčky na ukulele, pornohvězdičky a spol.) přivedou stát k definitivní záhubě. Asi to ovšem někdo financuje přesně s tímto cílem...

  OdpovědětSmazat
 17. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5865311616827533&id=100000462581946&comment_id=5865318673493494&notif_t=feedback_reaction_generic&notif_id=1616359226415800&ref=m_notif#!/photo.php?fbid=746984872858317&id=100026404339816&set=a.211216673101809&source=57&refid=52&ref=m_notif&notif_t=feedback_reaction_generic&__tn__=EHH-R

  OdpovědětSmazat

 18. strana NEVOLITELNA !!!!
  perla - co by měla být tesána do kamene - je, že president této"Pirátské internacionály"je - MUSLIM - Guillaume SAOULI (Švýcarsko) a viceprezidentkou Ms. Bailey LAMON - ULTRABOLŠEVICKÁ aktivistka, hlásící se k anarchismu a MARXISMU, obdivovatelka Baader a Meinhoff i dalších vrahů z "Rotte Brigaden" v NSR!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.