Reklama

pondělí 29. března 2021

Mark Episkopos: Jak se zhroutily vztahy mezi EU a Ruskem a co bude dál?

Mark Episkopos

29. 3. 2021 
National Interest a  VašeVěc

Žijeme díky technologickým vymoženostem v propojeném světě, ale zároveň žijeme v bublinách, které omezují naše poznání problémů. Česko je tím typické.


Prakticky neexistují pluralitní tiskoviny či portály, které by přinášeli sice kritickou, ale zároveň hlubokou analýzu věcí. Trochu už jsou únavné naše trochu jednostranné soudy, tím spíše emotivní výkřiky. A na rovinu: I já se jich čas od času dopustím. Americký portál National Interest je skvělým zdrojem informací. V podstatě nestraní nikomu, respektive někdy nenechají niť suchou jak na Bidenovi, tak i dříve Trumpovi. Číst jej je balsám pro mou z našich komentátorů plně naštvanou duši.

Samozřejmě, že vždy ukazují americký pohled, zčásti trvale deformovaný pocitem, že se všechno točí kolem USA a prakticky každý den v něm lze přečíst zajímavé analýzy i širší glosy, zahrnující Rusko i Čínu, tedy velmoci, kterými USA žije a ne že ne. V tomto článku se autor dotýká i Evropské unie, ale nikoliv jako ústředního bodu pojednání, ale jen jako předmětu zájmu či nezájmu Ruska. Článek je dlouhý a stačí si šoupnout do Googlu National Interest a je hned na první stránce. Kde také jinde, že. Odkaz na originál dávám i proto, že překlad musím z redakčních důvodů krátit.

Přeji pěkné počtení.

* - * - *

Vzhledem k tomu, že vztahy mezi Ruskem a Evropskou unií (EU) balancují na pokraji úplného kolapsu, Kreml zdvojnásobuje svou strategii kultivace alternativních vazeb s jednotlivými členskými státy EU a jeho čínským partnerem.

Po několika týdnech mezinárodního skandálu vyplývajícího ze zadržení ruského opozičního představitele Alexeje Navalného ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov naznačil, že Rusko by mohlo reagovat na další evropské sankce přerušením formálních vazeb s EU. "Nechceme se izolovat od světových záležitostí, ale musíme na to být připraveni... Pokud chcete mír, připravte se na válku," dodal. Několik týdnů po Lavrovově prohlášení Brusel a Washington uvalily koordinovaný sankční balíček proti množství vysokých ruských představitelů. Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov zopakoval vznikající ruskou politiku nulové tolerance vůči sankcím a řekl, že omezení "představují vměšování se do vnitřních záležitostí Ruska" a jsou "naprosto nepřijatelná a způsobují značné škody již tak chudým vazbám". Peskov s odvoláním na "zásadu reciprocity ve vztazích mezi státy" varoval, že Rusko zvolí "reakci, která by nejlépe sloužila našim vlastním zájmům".


Počátkem tohoto týdne EU potrestala dva ruské představitele obviněné z napomáhání pronásledování LGBT osob v Ruské ústavodárné republice Čečensko. Během společné tiskové konference se svým čínským protějškem Wang Yim Lavrov prohlásil vztahy mezi Ruskem a EU za mrtvé. "S Evropskou unií jako organizací neexistují žádné vztahy. Celá infrastruktura těchto vztahů byla zničena jednostrannými rozhodnutími Bruselu," řekl.

. . .

Navzdory stále nepřátelštějším vztahům s EU nemá Rusko v úmyslu přerušit vazby s Evropou. Místo toho se Moskva snaží pokračovat ve své letité strategii obcházení EU jako nadnárodního orgánu kultivací bilaterálních vazeb s jednotlivými členskými státy. Nord Stream 2, probíhající projekt plynovodu mezi ruským energetickým gigantem Gazprom a několika západoevropskými společnostmi, patří mezi největší ilustrace tohoto přístupu. …..

Nikde není ruský důraz na bilaterální veřejnou diplomacii patrnější než jeho role v probíhajících evropských očkovacích válkách. Několik členských států EU, které opovrhují problematickou strategií EU v oblasti "očkování bloku", již podepsalo nebo aktivně zvažuje dvoustranné smlouvy na ruskou vakcínu Sputnik V: v době psaní tohoto článku mezi ně patří Maďarsko, Itálie a Slovensko. Komisař EU pro vnitřní trh Thierry Breton trval na tom, že Evropa "absolutně nepotřebuje Sputnik V", ale Německo s tím nesouhlasí. Počátkem tohoto týdne německý představitel vyzval Evropskou komisi, aby zahájila společnou zakázku Sputniku V, která by členským státům umožnila nákup ruské vakcíny prostřednictvím zastřešující smlouvy EU.


I když se však Rusko snaží částečně zachránit své vazby s Evropou, zdvojnásobuje také své vzkvétající partnerství s Čínou. Lavrov tyto dvě otázky přímo propojil během společné konference s ministrem Wang Yim…. máme pouze jednotlivé evropské země, které se chtějí řídit svými národními zájmy, pak to pravděpodobně objektivně vede k tomu, že naše vztahy s Čínou se vyvíjejí rychleji než to, co zbylo ze vztahů s evropskými zeměmi," uvedl. Také Peking má zájem o "strategické partnerství" s Ruskem po otevřeně nepřátelském summitu Anchorage a nedávném sankčním balíčku EU ohledně čínského zacházení s muslimskou ujgurskou menšinou v provincii Sin-ťiang. "Spojené státy a jejich spojenci z Five Eyes tento týden koordinovali, jako by začali boj gangů. Stačí se podívat na mapu a budete vědět, že Čína má přátele po celém světě. Čeho bychom se měli obávat?" řekla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Chua Chunying.

Lavrov v nedávném rozhovoru s čínskými médii řekl, že Moskva má zájem vytvořit "koalici" zemí spojených proti "jednostranným sankcím", jako jsou ty, které v současné době západ uvalil na Rusko i Čínu. "Takové iniciativy by měly být podporovány," dodal. "Musíme vytvořit maximálně širokou koalici zemí, které by proti této nezákonné praxi bojovaly."

No neříkejte, že se vám ten článek nelíbil. Je kritický, jsou tam obraty proti USA, které by u nás nikde neprošly a přitom je to produkční výsledek jednoho politologicky nejvýznamnějšího mainstreamového portálu USA.

Vybral a přeložil Jiří Vyvadil

71 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přejmenujte se aspoň na indoárijský běžec.

   Někdo z vašich předků musel běžet od Stalingradu až pod Alpy na jeden zátah. S pochroumanými ocasními peroutkami, čímž se vysvětluje, že vejce vytrousil cestou. I co z toho pošlo.

   Smazat
  2. Poznámka k "Odstřihněte Evropu od ruské nafty, plynu...":
   je to naopak a nejde jen o energetické zdroje, ale o všechny obrovské zdroje, které patří Rusku.
   Právě o ně totiž západu jde, o to, aby ruský mužik dál makal, ale zisky šly západním korporacím.
   Západ si za staletí zvykl na exploatační rozvoj a když už vykořistil téměř vše, tak teď začíná ztrácet dech, takže nutně potřebuje sibiřské zdroje. Proto ten rychle se stupňující hybridní tlak.

   Tohle samozřejmě nepoznamenávám pro indického běžce, to je idiot.

   Smazat
  3. Dle mého názoru je Putin stabilizačním elementem ruské politiky, zajišťující obnovu země a kontinuitu moci. Bude iniciátorem generační obnovy armády, komplexu vědecko-technického vývoje a zbrojní výroby pro 21. století. Bude gestorem nové zahraniční politiky opírající se o sebevědomí bohaté země. Bude inspirátorem a investorem užitečného kosmického programu, technologického vývoje. Rusko ze musí zbavit závislosti na prostém exportu surovin. Pro Rusko je to výborná zpráva. Pro západnickou ruskou opozici a prodané oligarchy s konty v Londýně je to ovšem tragédie, stejně jako pro CIA, NED, MI6, OSF a další nositele západní „demokracie“. Změna v Kremlu by znamenala diskontinuitu a cestu úpadku a rozpadu. Ukázalo se to za Jelcina, kdy si každý gubernátor dělal, co chtěl a Rusko ožebračovali všichni.
   Žádné silácké řeči, žádná embarga a výhrůžky. Žádné Nové americké století se nekoná, žádná Ukrajina se nestane členem EU. Svět musí počítat se silným Ruskem, silnou Indií, ještě silnější Čínou. Nejslabším článkem velmocenské geopolitiky jsou v tuto chvíli do sebe se hroutící, předlužené Spojené státy.

   Smazat
  4. Typický vymytý mozek...

   Smazat
  5. Kaceri noha tady propagujici PIRATY a STAN by chtela,dale byt diversantem,

   aby prazdne zasobniky plynu v Evrope a CR naplnil velkomozny car Putin,ktereho chteji nepotrebne zvolene polit.subjekty donutit ke zvýšení ceny levneho plynu ze 70 $ na 170$,aby to zaplatili jako volici piratskych krivackych banditu a diversantu,kteri si uz pry hledaji rahna na kterych si pro vadnou svou politiku hodi masli!
   Kaceri noho, vime,ze chcete nastvat dobraka Putina,aby na blbosti voliči nepotrebne zvolených nasich "zastupitelu",(KROME SPD,) zvysenim cen plynu vydelal a zbohatl a poslal na nas cerstve vynalezenou bezvadnou a mohutnou vyzbroj sve neporazitelne ARMY RUSKA,ktere za ten plyn nakoupi miny a patrony!.

   Tomu,kdo zvoli nekoho jineho nez SPD muze byt v pristi zime proklate zima a umre na C19 nebot mRNA vakciny pry mutuji na Britsou a Jihoafrickou mutaci,ktera se zmeni na Ceskoslovenskou, nebot pry pirati doporucili,aby SPUTNIKA zavreli slovaciska do chlivku a tam ho budou pichat jeho obyvatelum a pokud to chcete i u nas
   ,pak volte ty kaceri nohy,ktere tu delaji reklamu neomarxistickym darebakum.
   TI poradili nestastnemu majiteli strany ANO,BUDE LIP,aby zavedl brzo do nasich obcanek vladni otisky prstu,jako by vsichni jeho volici byli zlocinci!!

   Smazat
  6. Můžete být konkrétní co dnes předvádí Putin vůči Západu, USA??

   Smazat
  7. Snad Putin odrazuje,oddaluje USA a NATO ,aby si neudelali z EU prostor na dalsi svetovou valku, aby se na ne nedostalo,jako obvykle v minulych valkach.
   Vypada to,ze jen Cina neco dela a hned zalitli do Iranu na smlouvu, ktera obohati Iran a vysvobodi ze sankci..
   Ukazovali na zpravach jak macron zatina pesticky, potom zase merkel taky zatinala mavala pestickou ,ze chce duveru a potom ukazovali jak bezbranny demonstrant lezi na zemi, 4 tezkoodenci do nej mlati a nepricetne zurivej pes mu jeste trha velkej kus masa ze stehna.
   Kdyz predtim ovladli Rusko, pak to Stalin musel davat dohromady ,dnes ridi rozklad USA a neni jisty jestli se USA dozije vanoc.
   Jsou rozklad at delaji cokoliv a vzdycky,bylo mi receno kdysi na muj dotaz.
   Mozna nedelat nic je stredni zlata cesta..
   A ten plamen revoluce shori na popel.

   Smazat
  8. Rusko nikdy nebude valcit s zadnym statem EU pokud ho ovsem nenapadne sam, a strach z Ameropodpory nemam, ci nemusime mit, Amici totiz vi, ze jakekoliv napadeni z Ruska bude horka valka se vsim vsudy, takze klidek

   Smazat
 2. Z článku ..
  Spojené státy a jejich spojenci z Five Eyes tento týden koordinovali, jako by začali boj gangů.
  Tak to je, degeneráti začali válku gangů ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. maxim
   Vždyť všechny státy řídí mafiánské gangy,podle vzoru USA.

   Smazat
  2. Způsob řízení Západu je mafiánský. Nic není tragičtějšího. Čína a Rusko je velmi silná dvojka, Indie se k nim časem skutečně přidá a pak dolar skončí a bude nahrazen třeba juanem. Amerika svůj stát potom neutáhne a bude donucena skončit se zbrojením, pokud ti hajzlové nevyvolají velkou válku.

   Smazat
 3. Ten váš objektivní zdroj musí být pěkné sračky. Navalný je stíhán pro majetkové delikty. Můžete uvést příklad, kdy Rusko se mstí západu, že stíhá zloděje, kterého by z Ruska podporovali?

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:35 Že by z vás mluvily Ruské kořeny?

   Smazat
  2. Navalenemu,namichali jeho kamaradi do jeho davky koksu silny pepr

   a rvouci vyletel z hajzliku v letadle a skakal vztekem,ze mu ten koks zredili.
   Tak ho odeslali jeho kamosi soukromym letadlem az do Bundeswehru,kde zjistili novicok pry s proslou zarucni lhutou.

   Pak kdyz se to nepodarilo,tak navalenemu poradili,abyse vratil so ROSSII primodo lochu,aby se ho konecne aspon na chvili zbavili!
   NO jim je totiz uz nepotrebny!

   No a on poslechl!!
   Boze cara chran,pred takovymi blbci!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 5. Rusko je známo jako šachová velmoc a nesnaží se ovládat svět , jen se brání fašizmu.40let pod dozorem Sovětského svazu se fašizmu nepodařilo to , co nyní v demokracii.Rusko si poradí s EU tím, že naváže ekonomické vztahy třeba s Německem apod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Indicky kacere, strejda Putin ovlada vsechno i volby u amiku

   porucil jejich zfalsovani a podarilo, se nebot pan Biden je bomba a priznal to.
   Nakonec i on uznal,ze je to v zajmu celeho lidu Ameriky,tak nekecej a pis spravnou rudou barvou.
   Jak to,ze jeste nejsi v troube neomarxisto,ver nikdy se ti nepdari zdynamitovat nami zvoleny skwely prdlament,tomu se nauc!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 6. INDICKÝ BĚŽČE 29. března 2021 9:35, kde berete tu naprostou jistotu? Jste si stejně jist s tím, že Biden ukradl v USA volby, nebo naopak, že Trump byl a je zločinec? Co je USA do toho, jak si lidé řídí nebo neřídí svoje státy, nic do toho není samozřejmě ani Číně, či Ruské federaci. Měřte laskavě všem stejně, jednoduchý agitátore. Jste tak omezený, až škoda, že vás admin maže. JiH

  OdpovědětSmazat
 7. Indiáne ty PAKO, to by bylo šou, odpojit se od Ruských zdrojů a napojit se na ty emerické. To by jsme do roka a do dně byly na huntě. Takhle už máme nesplatitelný dluh.

  OdpovědětSmazat
 8. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
 9. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Nepíšu sem komentáře, ale dnes se mi trochu chce. Indický běžec, co to jsi za dementni neomarxisticke, kombinované pirátský iq tykvemi hovado? Takhle imbecilni jsi sám od sebe, či ti to nalevaj do té duté makovice od narození? Běž dal do usa rite a nezastavuj se, jsi škodna a zbytečný tvor.

   Smazat
  3. Indycká kofolo, ty jsi jen klasický výsledek incestu v osadě.

   Smazat
  4. Indycká kofolo, ty jsi jen klasický výsledek incestu v osadě.

   Smazat
 10. Je to jasné Rusko EU nepotřebuje ale oni je jo. A partnerství s Čínou je to pravé co obě země potřebují tak nebude ani jedna zničena.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Indicka kachna tu je v troube!Potrtvrzuje pisemne,ze nas car Putin

   je vsemocny buh.Nejen,ze ovlivnuje volby v Americe,ale podarilo se mu instalovat do vedeni Evropske komise,ktera EU komanduje, dnes uz legendarni rozbijecku Bundeswehrmachtu a ta se cini,kredencuje nami oblibene skwele EU takovy rozvrat,ze z EU vystupovat, by bylo silenstvi,dyt ono se spise rozpadne na kusy a zbytek domorodcu bude povrazden C19,ktery pry naordinovali jejim prostrednictvim cele Evrope nebot SPUTNIK V,ktery by mohl nestastnou Evropu zachranit "chytře" ZAKAZALA!

   Boze cara chran to je s prominutim,ale giga organizovany maglajs co?!!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. V Evropské unii investují Číňané nejvíce v Německu a Polsku. Český trh přitom ztrácí na přitažlivosti

   https://cz.sputniknews.com/byznys/2021032813394811-v-evropske-unii-investuji-cinane-nejvice-v-nemecku-a-polsku-cesky-trh-pritom-ztraci-na/

   Smazat
  5. Blinken oznámil, že USA hodlají jednat ve vztazích s Čínou z pozice síly. Vůči Rusku také plánují příslušné kroky

   https://cz.sputniknews.com/svet/2021032813395089-blinken-oznamil-ze-usa-hodlaji-jednat-ve-vztazich-s-cinou-z-pozice-sily-vuci-rusku-take-planuji/

   Smazat
  6. Dnešní službu pornobukvice Jákoba Jandů má incestní výtvor Indický běžec - bangladežo z osady. Děkuji redakci, že tento mentální výtvor liberální homokracie smázla.

   Smazat
 11. Protože Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil ministerstvu obrany pokutu 550 milionů korun za chyby při zakázce na armádní vrtulníky!

  Takže pokuta, která nemá v dějinách ČR obdoby. Přes půl miliardy. Což ale není zdaleka všechno. Vedle oznámení o tom megaštráfu čtu, s doslova vytřeštěnýma očima, že americká firma Bell českým vojákům dodá za 646 milionů dolarů, tedy 17,6 miliardy korun, osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper.

  Do teď jsem žil v přesvědčení, že celá, nebetyčně předražená zakázka nás bude koštovat „jen“ 15-15,5 miliardy…. A ono 17,6!!!

  ….17,6 oproti 9,1 od italsko britského konsorcia za stroje Agusta AW 139M!!!!

  Tedy za polovic. Ale my jsme grandi!!!! My si pořídíme ty americké. Aby se Babiš mohl nechat vyfotit s americkým prezidentem. Jestliže mne opět někdo chece obvinit z obsesí vůči Babišovi, pak pro jistotu přidám jeho tehdejší výroky při návštěvě ve Washingtonu:

  „Jsou tam dva američtí výrobci vrtulníků, které my i ministerstvo obrany považujeme za favority, a čekáme na nabídku, ale samozřejmě důležitá pro nás bude určitě nějaká dobrá cena,“ prohlásil krátce po návštěvě Bílého domu Babiš. Naznačil i, že důvodem, proč padla volba na Američany, může být nespokojenost USA, že česká armáda od amerických zbrojařů delší dobu nic nekoupila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatimco volici pana Babise chteji,aby porucil CSSD ministerstvu zahranici

   okamzite jednat o vraceni dluhu 3.6 bilionu z reparaci valky,abychom se mohli po zuby vyzbrojit kvalitnimi americkymi zbranemi,nebo dokonce je sami zacali vyrabet a konecne postavili ARMADU typu SISSARMY,aby kazdy volic mel v almare kulomet zn AK,tak nam skvelym borcum volicum, nezajisti ten liny ministrr zahranici ty penize a nemuzeme nakupovat u nasich stavajicich i budoucich spojencu vyzbroj,aby jsme zachranili padajici NATO,ktere chce znicit svymi pry poloneomarxistickymi rozkaszy na maderu pani vedouci komise EK a jeji kamarila!
   Ano je to TA,ktera ma jiz zkusenosti s rozvalem Bundeswehrmachtu a je tak na ni spolehnuti!.

   Zle je bratri,my tradicni husiti bychom dobre bojovali za SVOBODU a PRIMOU DEMOKRACII jako draci a i Cinane by pochopili proc vznika u nas ANTINEOMARXISTICKA ideologie,kterou uz sepisuje prozatim pani ANNA husita z KSH.
   Tak nam lidu komicka vlada brani,abychom zachranil nejen EU,ale i NATO!

   Jestli to neni pravda, tak se vsichni muzeme picnout hned a necekat,az to zajisti na centrale Bedlin!

   Smazat
 12. Plyn z USA dvakrát tak drahý jak z Ruska, to dá rozum, když plyn proudí plynovodem z Ruska , nebo se musí převážet lodí a přečerpávat!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 15. INDICKÝ BĚŽČE 29. března 2021 11:29, jako obvykle se vyhýbáte věcné otázce z 10:38. Pokud jde o tržní ceny zemního plynu, račte použít pohledu na burzu. Servis vám zajišťovat nebudu. Frakovaný plyn z USA je ze zcela objektivních důvodů nejen dražší, ale i výrazně méně ekologický. Chcete to popřít? Můžeme uzavřít čestnou sázku. Kolik do toho dáte? JiH

  OdpovědětSmazat
 16. INDICKÝ BĚŽČE 29. března 2021 11:44, pan Dvořák by vás mazat ani neměl, pokud nepoužíváte vulgarity a sprostě nenapadáte. Snad i proto, že skvěle reprezentujete hloupý obdiv, kde k tomu není žádný, objektivně daný důvod. Takže ano, je dobře vědět o primitivní zaťatosti, ale začínáte tu být až příliš často. Nudíte. Pro oživení, navrhnul jsem vám sázku. Tak co? JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aááá, pan JiH se chce patlat v těch duševních zvratcích, co sem kydá Indický idiot. Založte si web pro svou zvrhlou potřebu.

   Smazat
  2. Jo jsem rád že je smazán zas mi ta chcíplá nudle nadávala njn pro pravdu se člověk zlobí. (__)

   Smazat
  3. Pane Dvořáku, zachovejte úroveň a odpusťte si prosím trapné podpásovky. Dovoluji si mít jiný názor než Vy a Vy se s tím vyrovnejte alespoň tak, jak se s Vašim jiným názorem vyrovnávám já. Chápu, že jako režisér jste zvyklý dominovat "na place", ale tady, tady má panovat vzor kultivované demokracie. Krom toho, vypadá to, že jste mi tím mazáním pokazil pokus o vítěznou sázku. Že se nemrzíte. V plné úctě JiH

   Smazat
  4. Unknown 13:07
   Vy jste snad jediný, kdo tu pléduje za to, aby to odporné a vulgární stvoření "Unknown alias indický běžec" mělo zde svůj prostor. (Když zrovna není sprostý.) On je sprostý pořád a my ostatní takového parťáka na webu nevyhledáváme. Jestliže Vy tuto personu ke svým filozofickým disputacím potřebujete, tak si najděte spolu na internetu jiný, (osobní) prostor než je NR. Zde jste oba hosté, tak to respektujte i Vy. Pan Dvořák je plně oprávněn mazat toho, kdo požadavky diskuzní účasti nesplňuje. A většina z nás je tomu ráda. A co nám všem ostatním do Vašich sázek? Už sám fakt, že si ponecháváte stejný nick jako on, symbolizuje jakési sympatie, které nikdo z nás ostatních nesdílí. V plné úctě S.D.

   Smazat
  5. Anonyme 29. března 2021 17:31, čtěte laskavě pořádně. Nepléduji ničemu takovému. Pouze jsem si dovolil navrhovat, jak realizovat moderaci tak, aby tok diskuze zůstal přehledný, zůstala zachována celá informace, kterou diskuze poskytuje. To včetně přehledu o zásazích admina. Vím, že moderace diskuze ke spokojenosti všech je nemožná. Možná je ovšem taková její transparence, že jakékoli obvinění z nedemokratičnosti nebo nefér úmyslů, by bylo vyloučené. Vám, nebo čemu by to vadilo? JiH
   PS mrzuté je to, že pan Dvořák mi podsouvá snad jen proto, aby obhájil svou ...

   Smazat
  6. Unknown 4:24
   Ráno jsem začala číst diskuzi od konce a tak jsem se k této vaší odpovědi dostala až teď. Můj nový příspěvek určený právě Vám je 7:24. Snad bych ho tady ještě rozšířila. Nejen že žádáte, aby se lidé chovali a pracovali dle vašich představ, ale žádáte to opakovaně. A zbytečně. To si můžete dovolit snad jako rodič k dítěti, nebo šéf k podřízenému. Tady jste jen jeden z mnoha. Návrh jste dal (už dávno a opakovaně), ono se to nechytlo, tak co ještě? Navíc určité arogance balíte do uhlazených zdvořilostních frází, aby to na pohled nevypadalo...
   Zahájíte-li komunikaci se mnou zvoláním: Čtěte laskavě pořádně! Co čekáte od další diskuze?
   K panu Dvořákovi. On je ve složité situaci. Myslím, že je to tak, že MUDr. Ivan David tento server vlastní a pan Dvořák mu ho pomáhá "udržovat". Z mého pohledu nebylo moc šikovné, že se vzdal anonymity a stal v diskuzích tak trochu jedním z nás. Víme jak se jmenuje a on občas do diskuzí přímo vstupuje. Běžně se to nedělá, takový člověk je označován jako ADMIN a diskutující (zde Unknown alias indicky běžec) pak nemá prostor využívat a uplatňovat osobní sprostoty a výpady. A dokonce ani Vy, ani já nemáme tu možnost s ním komunikovat.
   Pan David s panem Dvořákem jistě mnohokrát probírali způsob "údržby tohoto webu". Ani Vy, ani já nemáme právo do toho zasahovat a radit.

   Pan Dvořák dělá všechno pravděpodobně zadarmo a ve volném čase. Buď se nám tu líbí, nebo jdeme jinam. Nebo si založíme vlastní stránky 😂.
   Už jsem asi sdělila všechno. Jistě budete mít potřebu reagovat, já však už doufám ne, protože bych se už jen opakovala. Přeji hezký den. S.

   Smazat
  7. Unknown JiH se pomalu ale jistě posouvá do role trola.

   Smazat
  8. Pane Dvořáku, indo-kofoláč je výtvorem pornobukvice Jandů. Ten je platí pichem dokomína, proto taková aktivita. Jejich zvrhlý názor by snad smázly i liberální pornweby Novinky, Seznam ap., protože by se styděly i za takovou poluci.

   Smazat
 17. Plyn přes moře se převáží zkapalněný a to je velice drahé!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejně tak z Ruska tisíce km, přečerpávací stanice.

   Smazat
  2. Plyn se prevazi,ze sovetskeho Jamalu a po ceste se zmeni v lodi na americky,

   takze to maji pry dovozci a polaci levnejsi a politicky splni tu korektnost politiku!

   Vice americkeho sovetskeho plynu 3x vice vpred do ninulosti!

   Smazat
  3. Krtku, značná část amerického LPG je skutečně tohoto původu.

   Smazat
 18. Možná je záhodno zde uvést ekonomickou a politickou pikanterii z oblasti obchodu s plynem, kdy americká loď, ale která ani nemusí mít registraci v USA, přijede do Jamalu, kde mají Rusové zkapalňovací jednotku a kde je klasický mezinárodní obchod se zkapalněným zemním plynem a kdo přijede , naloží, zaplatí, tak má plyn!! Tyto lodě však také zhusta putují do Polska, kde je tento plyn "vyložen" jako americký a Polák se třese blahem, jak ty zlé Rusy pokořil, když odmítl ruský plyn a koupil si ten americký, který je patřičně dražší!!! Dá rozum, proč by přepravce jezdil až do USA, když má "kouhout" s plynem u nosu a peníze nesmrdí!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 19. Nemohu si pomoci. Prostě hned v §vodu tě musím prohlásit za vola. Agresivní putin usiluje asi o vojenskou přítomnost v Mexiku nebo Kanadě? Nebo je to opačně a USA mají vojska na hranicích Ruska.
  Americký plyn je asi 2x nebo 3x dražší než ten ruský. Nemůžeš se dočkat, abys těm, kteří propagují volnou konkurenci sypal prašule do kapsy? Poslední hit, dostav JE. Jsem laik, ale troufnu si říci, že vyřazení ruska a číny ze soutěže znamená prodražení nejméně o 50 miliard. Také se nemůžeš dočkat a sypat jim peníze? Já tedy ne. A se mnou určitě další a další občasné. Příště používej to co nemáš. Mozek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko ZATÍM vyřazeno nebylo. Což vyvolalo skandál. I když zatím ne tak velký, jako 200k ampulí s ruskou vakcínou na Slovensku. Ono to ještě přijde, když se opravdu začne jednat o tendru reálně.

   Smazat
 20. CHUDAKU UBOHE BLBÉ HOVADO DVOŘÁKU POZDĚ MAŽEŠ HÓÓÓDNĚ POZDĚ
  TY STARÝ ZMRDE UŽ NESTÍHÁŠ JSEŠ STAREJ POMALEJ PÁRCHANT UŽIJ SI JEŠTĚ CHVILKU SVÉ SLÁVY PO VOLBÁCH TENHLE HNŮJ UKONČÍ SVOJE RUSKÉ LHANÍ A TY PÁRCHANTE ZA PODPORU RUSKÝCH DAREBÀKU PŮJDEŠ DO TEPLÁKŮ TO TI GARANTUJÍ ZMETKU.
  Debata slušná, dorazíš ty a vše je v PRDELI.kretene zesranej ruskej

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Divíte se, že individuum 14:48 mažu? To není cenzura názorů, ale hygiena.

   Smazat
  2. Pane Dvořáku, já se až tak nedivím, když něco takového smažete. Pouze jsem přesvědčen, že dá se to dělat poněkud jinak. A nechápu, proč Vás to zlobí až tak, že podsouváte podobně jako nefér propaganda. JiH

   Smazat
  3. Unknown 4:35
   Nevyžádané rady jsou ve všeobecné neoblibě. Zvlášte pak ty urputně opakované. Neznám případ, že by se jimi někdo řídil. Ba naopak popuzují. Otevřete si vlastní web a ukažte světu jak se to má dělat!

   Smazat
  4. V tom máte Anonyme 30. března 2021 7:24 pravdu jen potud, že ne u každého. Kdo potřebujete okolí souhlasících, máte ho mít. Já po takovém netoužím, takže nějaký takový vlastní WEB mi je k ničemu. I bez toho mám dost jiné, zajímavé a celkem efektivní práce. Zdravím srdečně, JiH

   Smazat
 21. Stačí zajet na Slovensko nebo do Maďarska a je to!

  OdpovědětSmazat
 22. Článek je to dobrý a pravdivý. Některé komentáře - viz bláboly placeného provokatéra který si říká Indiánský běžez, jsou ubohostí samou....

  OdpovědětSmazat
 23. Odpovědi
  1. 17"18. protože Novotnýmu SPD odmítla jeho přestup z ODS k nim?

   Smazat
  2. Výroky a chování Novotného / řeporyjské prase / je zcela nepochybně znakem psychické poruchy, což sám Novotný příliš nerozporuje!!

   Smazat
 24. Lavrov má pravdu. Rusko není žádný perverzák. Tak proč by mělo udržovat vztahy s mrtvolou. A ta navíc, jak je mrtvá, tak je blbá.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.