Reklama

čtvrtek 18. března 2021

Masívní přesuny armád NATO k ruským hranicím se během cvičení mohou snadno zvrtnout ve fatální konflikt, jímž chce Západ řešit své neřešitelné problémy

 Václav Danda

18. 3. 2021 PROTIPROUD

Svět se nezadržitelně přibližuje k válce: Přípravy na Drang nach Osten 2 v plném proudu. Gruzie a Moldávie do NATO? Dement v Bílém domě: Putin je zabiják. Probíhají přesuny techniky na ruské hranice. Covid jako zástěrka?

Západ mlátí dokola již prázdnou slámu covidových lockdownů umožňujících totalitní likvidaci občanských práv a svobod, aby mezitím kryt rachotem propagandy připravoval válku, kterou vidí jako jedinou možnost "řešení" svých nesplatitelných dluhů a celkové hluboké civilizační krize, do níž sám sebe přivedl. 

Bylo jasné, že po uchvácení všech mocenských pák ve Washingtonu (po zfalšovaných prezidentských volbách) přejdou globalisté a jejich loutka Joe Biden do ofenzívy proti Rusku. Od prvních dní po nástupu této otevřené bolševické diktatury se rozjely přípravy na válku proti "kapitalistické" Moskvě naplno. Provokace a válečnická propaganda se stupňují den za dnem. Na konci února letošního roku tlumočil Sergej Lavrov vzkaz Vladimíra Putina Západu - možná poslední nabídku k jednání:

„Stojíme o konstruktivní diskusi u jednacího stolu. Jedním z hlavních rizik dnešní doby je riziko vzniku rozsáhlé konfrontace v digitální sféře. Zvláštní odpovědnost leží na klíčových hráčích v mezinárodní informační bezpečnosti. Vyzývám Západ ke společnému postupu v této oblasti. Je třeba zřídit efektivní komunikační síť kanálů mezi velmocemi pro snížení jaderného rizika a pro rychlé reakce na případné incidenty se speciálním zaměřením na moře a vzdušný prostor.“

Bidenova administrativa nejenže na tuto nabídku nereagovala, ale ještě zostřila tlak na ruské pozice ve světě. Včetně třeba aktivace muslimských teroristických skupin v Sýrii, které pod dohledem amerických speciálních jednotek obnovily své útoky ve východní Ghutě.

Četníci a kati, vzpamatujte se! 

Reakce Moskvy na sebe nenechala dlouho čekat. Stálý zástupce Ruska při OSN Vasilij Nebenzja před čtrnácti dny vystoupil s ostrým projevem v Radě bezpečnosti, kde obvinil Spojené státy z přípravy na válku. O tomto projevu pochopitelně západní média nepřinesla téměř žádné zprávy. Přitom tak varovná slova v OSN v posledních dekádách ještě nezazněla:

"Rusko je hluboce znepokojeno, že Západ dramaticky zvyšuje mezinárodní napětí. Tento postup povede ke konfrontaci s nepředvídatelnými důsledky. Militantní politika vydírání, pomlouvání, sankcí a vyhrožování dávno překročila i hranice studené války. Takovou hrubost vůči mé zemi si žádní vaši předchůdci nedovolili. Musí skončit vaše akce pod falešnými vlajkami. Vyzývám západní země, aby se znovu zamyslely a upustily od nezodpovědných kroků. To, k čemu vedou vaše vojenská dobrodružství, jsme dobře viděli v Jugoslávii, Iráku i Libyi. Nikdo Vám nedovolil brát na sebe roli mezinárodních četníků, vyšetřovatelů a katů současně.“

Odpověď? Od začátku března se rozjela ostrá příprava na válku na plné obrátky. Aniž to veřejnost členských států NATO tuší, rozjely se vojenské kolony směřující na východ. Tisíce tanků a další těžké vojenské techniky jednotek NATO míří v kolonách po železnici na Ukrajinu, do Rumunska, do Bulharska a dalších zemí a začínají obkličovat Rusko ze všech stran.  

Hitlerův Drang nach osten č. 2?

Na reprízu Hitlerova neúspěšného "východního tažení" je ovšem třeba "goebbelsovsky" připravit i veřejné mínění na Západě. Není proto pochyb, že se brzy dočkáme celé série operací pod falešnými vlajkami. Budou mít za úkol (podobně jako záminka ke 2. světové válce při provokaci v Gliwicích) připravit propagandistickou ofenzívu, která by pro operaci Barbarossa 2 získala stále nespokojenější veřejné mínění na Západě. 

Je třeba zpřetrhat veškeré vazby k Moskvě, aby nikoho ani nenapadlo snažit se o zprostředkovatelskou roli mírotvůrců, která by washingtonským agresorům nechala před západní veřejností v ruce černého Petra. Do této kategorie patří nejen zkrachovalé operace typu Navalnyj, ale i nejtvrdší "páky". Nyní třeba vskutku dementní prohlášení amerického lžiprezidenta Joe Bidena, který v rozhovoru pro americkou televizi ABC označil Vladimíra Putina za zabijáka. „Za vměšování do loňských listopadových voleb Putin zaplatí,“ prohlásil výhružně dement z Bílého domu (pokud je to vůbec pořád ještě on).

Toto prohlášení, které jde daleko za vše, co jsme zažili v dobách studené války, lze považovat za určitý mezník, od kterého se bude situace zřejmě rychle zhoršovat. To, že přípravy na válku jedou od Nového roku na plné obrátky ukazuje i stále se zhoršující bezpečnostní situace na Donbasu, kam směřuje většina těžkých zbraní nyní ve velkém transportovaných ze Západu na Východ. 

"Varšavská smlouva" v opačném gardu

Dokazuje to i příprava na obrovské vojenské cvičení NATO, které by mělo začít v dubnu letošního roku na ruských hranicích. Půjde o největší cvičení, jaké Evropa od konce studené války zažila. Účastnit se ho bude 26 států a na 30 různých zbraňových systémů včetně těžkých zbraní (tanky, rakety, dělostřelectvo), loďstvo, i letectvo.

Operace bude simulovat nejen útok na Rusko ze všech evropských směrů, ale také úder na Bělorusko a Kaliningradskou oblast. Zvláštní důraz bude kladen na obsazení Donbasu a také na obsazení Krymu. Tuto část bude mít na starosti americkými poradci ovládaná ukrajinská armáda, která rozpoutala zahřívací boje na demarkační linii už před dvěma měsíci. Zvláštní pozornost je věnována Krymu, který se opět stal ruskou pevností.

Kromě maximálního soustředění ukrajinské armády na pozemní hranici poloostrova budou do cvičení nasezeny velké bojové letecké a námořní svazy operující z Oděsy a z rumunských a bulharských přístavů. Z Rumunského území budou do akce proti Krymu zapojeny také americké raketové systémy. Všechno nasvědčuje tomu, že jsme svědky podobné situace, kterou svět zažil v době karibské krize před šedesáti roky. A je tragikomické, že v ní mají hrát roli "první linie" (obětované při ruském obranném protiútoku) především státy bývalé Varšavské smlouvy.

I my jsme v tom až po uši

Součástí plánu je zatáhnout do akce i nečlenské země NATO. Kromě Ukrajiny je to především Gruzie s Moldavskem, které by měly sehrát roli provokačních ohnisek, jež by donutily Rusko vydat se na cestu, odkud už není návratu. Už delší dobu se Západ snaží využít právě bývalé sovětské republiky jako nástupiště k fatálnímu světovému jadernému konfliktu - protože ničím jiným nemůže útok na Rusko skončit.

Součástí příprav na východní tažení je tedy i nová strategie Bidenovy administrativy, která počítá se zapojením černomořských států do protiruských dobrodružství. Kromě Ukrajiny v nich figuruje také Gruzie a Moldávie - coby nástupiště pro jižní ofenzivu. Není žádným tajemstvím, že američtí stratégové pracují na vytvoření vojenského bloku mezi Ukrajinou, Gruzií a Moldavskem.

Snaha vtáhnout tyto země do NATO je o to šílenější, že jde o politicky nestabilní státy, o nichž v poledne nevíme, kdo je bude "reprezentovat" večer. Dát jim do rukou nejmodernější vojenskou techniku je vpravdě sebevražedné. A něco to také stojí. Odtud pramení i americký tlak na "členské země (ve skutečnosti jen "křoví" pro generály Pentagonu) NATO", aby zvyšovaly "odvody" ze svých státních rozpočtů pro americké zbrojovky. 

Začal to Obama, který zorganizoval státní převrat na Ukrajině, a chtěl ho využít jako záminku k "pochodu na Rusko", který měla uskutečnit "krvavá Hillary". Když prohrála volby, Donald Trump tento trend (alespoň slovně) sice nezměnil, ale šlo mu spíše o peníze pro zbrojaře z ekonomických důvodů (America first). Biden nyní na Obamu navazuje v jasném válečném záměru. Proč asi musí česká armáda nakupovat houfnice, zbraně určené k vedení útočné války? Kvůli Afghánistánu určitě ne.

A stejné je to se spěchem při nákupu obrněných vozidel a s hysterií kolem deseti miliard (teď už jen pěti), které Babišova vláda musela vzít armádě, aby jí státní rozpočet podpořila KSČM. Proč asi rusofobní strany v poslanecké sněmovně (především ODS, TOP a KDU - ti "Spolu") tak ječí, že nesmyslné nákupy zbraní uprostřed hroutícího se státní rozpočtu musí být okamžitě dokončeny? Hrozí snad nějaký konflikt? Oficiálně přece ne. Bidenovi poskoci však vědí, že příprava války proti Rusku vrcholí, a české "křoví" to musí alespoň symbolicky podpořit.

Covidové "maskáče"

Součástí přípravy celé akce je i únorová nabídka Ukrajiny, která vyzvala NATO k využití vzdušného prostoru na Krymem. Pozvání NATO do vzdušného prostoru FIR Simferopol zahrnuje kromě Krymu také Chersonskou oblast a střední část Černého moře. 

Rozbušek, které mohou zapálit velký požár, o němž globalističtí šílenci (povzbuzeni státním převratem v USA) bez ohledu na následky skutečně uvažují, je hned několik. Hlavním adeptem na rozpoutání konfliktu je samozřejmě útok na Donbas vedený Ukrajinci s podporou západních armád. S tím souvisí i paralelní útok na Krym a otevření celé jižní fronty přes Podněstří a Abcházii. 

Že to celé zní nepravděpodobně? Jak jsme viděli při jejich operaci Covid 19, kdy dokázali zastavit celý Západ včetně ekonomiky a sociálních kontaktů, jsou schopni uskutečnit i věci, které se donedávna zdály nemyslitelné. Při ostré fázi války, ve kterou by se snadno mohlo obří cvičení NATO na ruských hranicích změnit, je třeba, aby bylo v ulicích a na silnicích co nejméně lidí, aby se těžká technika mohla snadno přesunovat a protestující občané nemohli demonstrovat v ulicích. 

Jak to lépe zařídit než zákazem pohybu a uzavřením zemí do plošného lockdownu? Jak lépe ohlušit veřejnost, než neustálým bušením do bubnů "pandémie"?

Bubny válečné mašinérie se skrývají pod nimi. A my jsme v tom bohužel až po uši.

 

 

 

52 komentářů :

 1. Co jiného od USA, než válku globálních rozměrů, nemůžeme čekat. Ekonomicky jsou v koncích, totálně, beznadějně zadlužené a válka s nenáviděným Ruskem, je pro ně východisko. Oběti se nepočítají. Vše pro demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. CO to má znamenat ty Uknhovne ?? Jsi patologický americký blb ?? Dobytek jsi ty sám, alespoň co se týče tvého vyjadřování !! Táhni hovado do "Svobodné" Evropy !!

   Smazat
  2. Já myslím že tu válku nestihnou. Ten zastřelený roční černoch bělošským policistou bude rozbuška pro BLM a Antifu. Dobře už bylo.

   Smazat
  3. Amerika má ohromné hospodářské problémy, které začal řešit Trump. Bohužel loutka Biden má za úkol od Deep State USA rozpoutat velkou válku, aby USA přišly jako zachránce. Nic nebude jako 2.ww ! Nová velká válka proti Rusku snad nebude, i když by to USA Deep State chtěl. V sázce jsou osudy Evropy, USA, Ruska a celého světa. Jestli někdo šrtne sirkou, EU končí a končí i USA, spolu s nimi končí i Česko. Smutné !

   Smazat
  4. Unku,

   neboj se, ono se nic nestane, oni Amici zase nejsou tak blbi aby Rusaky napadli vojensky, ci pouzili Ukry nebo nekoho jineho, precti si Ruskou vojenskou doktrinu z minuleho roku, a co taky rekl Putin o napadeni Ruska ci jeho spojencu, takze klidek

   ALE jwatli ai kokta Biden neco zacne (skoro nemozne) tak se priprav, vylez nekam na kopec, bude to rychlym a ani o tom nebudem vedet

   Rusku muze nadavat, slova nic neznamenaji, Rusko v jeho dnesnim stavu a s Cinou za zadkem je neporazitelne z venku, jedine rozrejpat zevnitr, a mam dojem, ze tohle ma Putin osetrene

   Smazat
  5. oprava preklepu
   Unku,

   neboj se, ono se nic nestane, oni Amici zase nejsou tak blbi aby Rusaky napadli vojensky, ci pouzili Ukry nebo nekoho jineho, precti si Ruskou vojenskou doktrinu z minuleho roku, a co taky rekl Putin o napadeni Ruska ci jeho spojencu, takze klidek

   ALe pokud si prece kokta Biden neco zacne (skoro nemozne) tak se priprav, vylez nekam na kopec, bude to rychlym a ani o tom nebudem vedet

   Rusku muze nadavat, slova nic neznamenaji, Rusko v jeho dnesnim stavu a s Cinou za zadkem je neporazitelne z venku, jedine rozrejpat zevnitr, a mam dojem, ze tohle ma Putin osetrene

   Smazat
  6. V clanku nahore se jasne mluvi o silencich..
   A kazdej ty silence od 45, taky vidi..
   A predevsim co delaji.
   Kecy o Hitlerech a zabijacich, kdy USA bezpecne vede v obojim, jako verny privrzenec nacismu..
   Nejdrive se vytahovali pseudodemokracii a ted to nefunguje. Ani komunismus uz neni. Bida.
   Jak vybicovat nenavist.
   Se vraci vsechno,jako bumerang zpet a s vysmechem..
   Rusko vyhralo svetovou valku pro USA,/290 tisic ztraty/ a potom se melo /znicene/,ochotne vzdat USA.
   Od te doby se silenstvi stupnuje.
   Ale to neznate ruskej nadnarod.
   Jednoduchej fakt kazdej muze videt, ze svet se jim vzdaluje. Astra Zeneca svedsko americkej zmetek ve Svedsku taky zakazali.
   Zbrojeni , zdroje energie, rus permanentne na Str. Vychode..A osvobozuje.
   Nasledky nepredstavitelny..
   Dobre si uvedomuji a panikuji, ustup od moci hrozi spravedlivymi tresty.
   Bajden mnohokrat prohlasil,ze Izrael a jeho zajmy jsou uber alles. Ale nastup Ruska do Syrie je dalsi hreb do rakve. NS2 a Sputnik dalsi.
   Gestapo zahajilo vlnu masoveho zatykani..
   Brutalita potlacovani vsude roste.
   Sili samozrejme nazory,/domnivam se/ uvnitr, ze USA musi udelat neco podobneho , jako Rusko ,po krachu 98 s Putinem.
   Proto Trumpa nenavidi, kterej to jen prohlasil..
   Jinak nemel schopnosti americkyho Putina..
   Ale nejsou lidi a kdyz jsou, nesmi zatim dostat vladu do ruky.
   Ty zmeny jsou podmineny, bezpodminecnym vystridanim generaci..
   Je smesne,k smichu ,ze nejsilnejsi stat na svete, musi dokazovat svoji nemohoucnost ,kdyz dovoli,aby si rusove v USA delali co chteji..
   Nkde jsem nenasel o cem pisu.
   A nakonec..
   Putin nevynechal prilezitost a prilil olej do ohne urazkami eunuchu, pranim dobreho zdravi a bajkou o tom, co si deti povidaji mezi sebou..
   Za tim se skryva fakt,ze Bajdena na funkci presidenta by rus samozrejme nepodporoval..I kdyby mohl.
   My jsme vzdy tvrdili,hlavne v praci ,ze nahoda je blbec. Kdy vedeni prosazovalo nesmysly a my je pouzivali jako dukaz slabnuti systemu..
   Nejlepsi dukaz byl ovsem Husak a dr., Breznev a neco podobneho dnes..

   Smazat
  7. Kamensky 21:07. Podivná historka. Zloděj krade auto i s chlapcem. A policie je k ruce. A bílý zasáhne černého chlapečka. A takové věci se přece neuvádějí. Ale uvádějí! A matka afroameričanka má tým právníků - zcela běžná věc. A hned tuší, že tu byl rasový motiv u policisty. A chlapeček se jmenuje Malá Legenda. Použita matrice jako v případě policisty Dereka Chauvina - šovinisty, co zabil Floyda. A vše se stalo v Houstonu, v Texasu. Ve státě, který nejvíc odporuje Bidenově administrativě právě v oblasti imigrační politiky.
   No dojemný příběh a jako na zavolanou! Jakpak se nám asi dál rozvine? Bude zlatá rakvička?

   Smazat
 2. Lidstvo je před záhubou, protože 7 miliard lidí nemá sílu oběsit cca 200 zmrdů!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Kdyz vono jich chrani 2000000 pochopu co jsou pripraveni na vsechno, teda skoro na vsechno.

   Smazat
 3. Úplně upřímně se začínám bát, protože USA jsou ekonomicky na konci a vyvolat válku je jediné řešení! Přežijí brouci a bakterie , ale to už bude jedno!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Existuje tzv. konečné řešení - bez Ruska nebude planeta Země - viz projekt Ruska "Mrtvá ruka" - pokud se spustí, je zaručena nezastavitelnost exploze vodíkové superbomby - planeta Země skončí pod zabijákem planety. Vodíková superbomba nemá žádné omezení síly výbuchu a vybuchuje zcele beze zbytkz na rozdíl od obyčejné A-bomby - ta nikdy nevybuchne dokonale a vědci to vědí a deklarovali to veřejně pře lety.

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 5. Doufám, že obhájci vakcinace pochopili, že kovid je fašistická propaganda, která má tyto cíle:

  1) vyvraždit seniory v jevropeji (zejména východní) a tím ušetřit a vyrabovat důchodové fondy a zfalšovat volby (již žádné přesvěč bábu)
  2) navakcínovat obyvatelstvo kovidem a čipy (kdo přežije kovid toho vypnou)
  3) vytvářet dýmovou clonu (krytí) přípravě západní agrese do Ruska (těch zdrojů, otroků, drahých kovů, půdy, energonosičů, lesů a vodstva)
  4) po porážce Ruska zlikvidovat Čínu a zpacifikovat Indii a tím zotročit zbytek světa
  5) zahájit další kolo depopulace (po kovidu, očkování a válce zbytek do koncentráků FEMA)

  I na NR je spousta hlupáků, kteří tyto informace budou považovat za hoax a sprostě nadávat jejich šiřitelům (komu není rady, tomu není pomoci), bohužel tím znemožní změnu i těm, kteří vědí a bojují. Volby již nezmění nic, protože důchodci a učitelé do voleb vymřou a mladí demogretičtí dementi budou volit fašisty (pardon pijáty). Největší chytráci (co zadara dostali diplom) se budou slušným lidem smát a myslet si, že jsou nadlidi a budou kamarády svých páníšků. Nebudou, jsou pouze další v řadě, GP vždy ví co činí (Rišelie by řekl prozřetelnost ví co činí), ale současní supervzdělanci neví o koho jde, ikdyž naše generace četla Dumase v deseti letech věku místo školní čítanky (a chápala ho)!!!
  Takový svět je třeba zničit a dát šanci jiným živočišným druhům (asi švábům, protože jsou imunní vůči radioaktivitě).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když jde o propagandu, proč máme nyní 1000 mrtvých s kovidem/na kovid?

   Smazat
  2. U té režimní propagandy musí každého orientovaného člověka zarazit skutečnost proč ti lháři nikdy neuvádějí skutečně nemocné covidem, ale jen pozitivně diagnostikované osoby hlavně i tzv. bezpříznakové !!!

   Smazat
  3. "ti lháři" si také vymysleli mrtvé na kovid?

   Tondo, vzpamatujte se!

   Smazat
  4. Kolik mrtvych znate osobne pane Dvoráku vy?Já jen jednoho.Jeden by čekal v naši ulici aspoň 5 az 10.A vida,nikdo.Neni to divne?Bagoun

   Smazat
  5. Pane Bagoune, vaše ulice je příliš krátká.

   Smazat
  6. 20.13
   Pandemie a 25 000 mtrvých za rok z desetimilionového národa? Tedy smtrnost 0,25%.

   Co potom byl například vídeňský mor, kterému padlo za oběť 100 000 obyvatel v tehdy 1,7 milionovém Krélovství? Tedy smrtnost cca 6%, tedy smrtnost ČTYŘIADVACETKRÁT větší? To snad byla ultrasuperpandemie?

   Nepřipomíná vám to něco? Mě ano. Například to, že 17 listopadu u nás došlo k brutálnímu policejnímu masakru, zatímco v Katalánsku byli potlačené demonstrace separatistů.

   Smazat
  7. Ono lze, pane Dvořáku, nahradit slovo propaganda slovem agenda. Jaké potom budou další vaše námitky?

   Smazat
  8. Milane ze Zahrady Čech 19. března 2021 5:55, je mi líto, ale nepochopím, jak můžete srovnávat důsledky pandemické situace za tak různé úrovně medicíny a zdravotnictví, jaké bylo za "vídeňského moru" a jaké je a funguje dnes. Je mi to líto až k zlosti o to víc, že v tom zásadním, čemu tady už dost dlouho odporujete, troufám si napsat, docela souzním. Mějte se. JiH

   Smazat
  9. Pane Dvořáku!

   Při veškeré úctě k vašim argumentům, čiší z nich strach ze smrti na sto honů.
   Na rozdíl od vás, já (coby valašský staříček židovského původu) strach ze smrti nemám, pouze z dlouhého a bolestného umírání.
   Kovid je zde a bude dokud nezlikvidujeme jeho šiřitele a ty, kteří si vývoj, únik a šíření kovidu dopředu naplánovali a zelenými papírky zaplatili (páníškové světa, když již není korektní je pojmenovat přímo). O Švábovi ani slovo, proč? To, že jste z kovidu připosraný chápu, ale nechápu proč zatajujete souvislosti jeho použití s vakcinací biohazardními sajrajty a čipy. Očkování všude (v domovech seniorů celé jevropeji) způsobilo následné šíření kovidu a vymírání seniorů, což úspěšně zamlčuje i NR. Proč asi??? Přitom účinné a levné léky jsou známy, jsou zatajovány a dehonestovány (i na NR) a osvěta je vystavena pomluvám.
   Jedná se o tyto léky:

   1) IVERMECTIN (veterinální, širokospektrální, antiparazitcký přípravek pro koně i lidi)
   2) ISOPRINOSIN (starý, levný a vysoce účinný lék proti bakteriím TBC, chlamydií, malárii)

   To, že jsou účinné i na kovid v posledním stádiu (rozklad plic, mozku, tenkého střeva - triády) vylučuje, že kovid je virus. Jsou to sekvence různých virů (HIV, CORONA) vložené do bakterií kmene hlístic, aerosolované nanobublinami na hustotu vzduchu při zemi o teplotě cca 10 stupňů C a sprejované drony a nákladními boingy nad civilizačními centry světa (depopulace).
   Co nezničí kovid, dokoná špejlování nosní chrupavky a vakcinace (nákaza kovidem a čipy).

   Váš strach z kovidu vám zatemnil mozek, bojujete (možná nevědomky) na straně šiřitelů zla.

   Ďuro

   Smazat

  10. 1.05

   JiHu, jde o pojmy. Na počátku bylo slovo...
   Slovem můžeme hladit, ale také vyhlazovat, slovem můžeme milovat, ale také nenávidět, slovem můžeme podporovat mír, ale také vybízet k válce, slovem můžeme uklidňovat, ale také k smrti vyděsit...
   Slovo je všemocné, zároveň však křehké, protože je velice, velice snadno zneužitelné ke lžím a manipulaci.
   A právě za cílenou manipulaci považuji zneužití pojmu pandemie.
   Prostě nesouhlasím s pojmem "pandemie" aplikovaným na současnou situaci. Na všechny ty strašné epidemie moru, tyfu atd. s mnohásobně větší smrtností kontinuálně napříč staletími a historií lidského rodu používáme pojem epidemie, kdežto covidšíření, s mnonásobně nižší smrtností, je prohlášováno za pandemii?
   Před chvílí jsem si vyhledal počet nemocných "s covidem" celosvětově. Je to 122 milionů nemocných. (Údajně nemocných, protože ve skutečnosti jen pozitivně testovaných.) Z toho jich 2,69 mil. zemřelo. Což je téměř přesně 2,2%. Takže smrtnost 2,2%. Tak jo. Porovnejme si to tedy:
   Pravé nešťovice - smrtnost 30%
   Dýmějový mor - smrnost 60%
   Plicní mor - smrtnost 90%
   Mám pokračovat? Bylo by z čeho vybírat, ne že ne.
   A teď "nemocní s covidem" - smrtnost 2,2%
   Přičemž šíření předešle jmenovaných nemocí prohlašovány za epidemie, leč šíření covidu s 2,2 procenty smrtnosti za pandemii.
   Qui bono? ptám se. A hledám odpovědi.

   K tomu přistupuje další fakt.
   Další čachrování s pojmy. Pozitivně testovaní na covid jsou jen pozitivně testovanými a nic víc, ne však nemocnými! Přesto jsou však ve všech statistikách označovány za "nemocné s covidem"!
   To mám vážně věřit tomu, že u nás bylo k dnešnímu dni 1,45 mil. obyvatel NEMOCNÝCH na covid, z čehož se 1,22 mil. "nemocných UZDRAVILO ???
   A to jako jak se uzdravilo, jaké léky jim byly aplikovány, jaká vakcína když žádné léky, díky (z mého pohledu, s přihlédnutí k těmto aspektům) současné zločinné vládě k dispozici ohroženým obyvatelům nejsou?!

   Narodil jsem se v obci s 1300 obyvateli, žiji v obci se 400 obyvateli, to je celkem 1700 obyvatel. A denně zjišťuji "covidsituaci". Od čeho jsou mobily a známí, že. Líná huba - holé neštěstí. Za tok by tedy mělo být, dle statistiky, v těchto obcích souhrně "nemocných na covid" cca 25 lidí, že. No, a nejsou. Pozitivně testovaní ano, to jó, ale nemocní?
   Naopak moje dcera evidentně covid někde chytila (velká bolest hlavy, únava, bolesti svalů atd.) a protože je jaká je, vyléčila se sama Isoprinosinem (s mou pomocí co ošetřovatelem, a protože na některé mé komenty reagujete, soudím, že je čtete /já vaše ostatně také/, tudíž i víte jak a jakým způsobem) a v žádné statistice tudíž ani ona, ani její (moje) rodina nefiguruje. Ale to jsem odbočil.

   Smazat

  11. Celá moje sedmdesátiletá zkušenost, stejně jako politický instinkt kultivovaný "totáčem", na mě prostě řve až uši zaléhají:
   "Tady se lže, toto je manipulace!"
   Na druhou stranu však odmítám vertikální myšlení. Svou mysl proto po celý svůj život (někdy od třinácti let, kdy jsem s tím pod vlivem své babičky začal) abych tak řekl, kultivuji na způsob zahrady. Tady záhonek fakta, tady teorie, tu zase oprávněné pochybnosti, jinde zas píčoviny atd. No a stane se, že občas něco musím (pokud má být zahrada mysli co k čemu) ze záhonku fakta přesadit do záhonku píčovin. A naopak. A nic se neděje. Tedy v mé mysli. Žádná traumata, žádné sebevraždění, narušení integrity, žádné zhroucení psýchy; nic takového. Prostě to a to jsem z toho a toho důvodu musel přesadit tam a tam a popídit se, co za tím ukryto.
   Kdybych si však vypěstoval verikální způsob myšlení, kterým se stejnou měrou vyznačují jak blbci zrozením, tak fanatici, můj vnitřní svět by se zhroutil.
   Protože vertikála je svinstvo. Vyvykláte jeden kamínek, jeden fundament, a než se nadějete spadne vám celý ten krám na palici a jste v prdeli. Proto se ostatně zhroutil bolševismus - stačilo vyvyklat kamínek "cenzura" a už to jelo samospádem. A stejně tak, ze stejného důvodu, se zákonitě zhroutí i současný lumpenkapitalismus. Možná za měsíc, možná za deset let, ale zhroutí. Kamínek "víra", respektive "důvěra" je už vyvyklán. V SSSR to trvalo cca čtyři roky. Ale to jsem opět jinde.

   Jo, k tomu srovnávání. 
    "Jak můžete srovnávat důsledky pandemické situace za tak různé úrovně medicíny a zdravotnictví, jaké bylo za "vídeňského moru" a jaké je a funguje dnes," píštete.
   Jenže je tu ještě druhá strana téže mince.

   1) Nefunguje. Léky nejsou, vakcinace v nedohlednu. Lidé kteří se léčí, léčí se na své vlastní triko a léky které si sami sehnali. Lékaři kteří jim léky předepisují, předepisují je na zástupné nemoci (viz případ mé dcery, která navíc s pomocí lékaře Isoprinosinem předzásobila celou svou širší rodinu, včetně mě. Jo, a ne za úplatek! Předepisuje je ostatně /onen lékař/ doposud a zadara. Asiže je lékař, a ne pouze doktor), ne na covid!, čímž riskují nejen svou pověst, ale i své postavení a zaměstnání, a jsou ostrakizováni - viz příběh Prof. Berana.
   Summa: s úrovní zdravotnictví to nemá co dělat. Kdyby proběhla tatáž "pandemie" ve středověku, nic by to na podstatě neměnilo, neboť zdravotnicví a jeho úroveň byly odsunuti. Viz pozastavení vývoje české vakcíny a to přesto, že patříme stále ještě mezi světové špičky v tomto oboru. Viz nepřístupnost podpůrných léků při nakažení covidem.
   Zločinná vláda? Ano, zločinná! tvrdím a tvrdit budu, i kdybych měl být v této republice jediný.
   2) Připomínám, že ve středověku byla úroveň cestování, a tedy i možnost šíření epidemií, oproti současnosti mnohonásobně omezena.
   Plicní mor s jeho devadesátiprocentní smrností a inkubační dobou dvou až čtyř dní by za současného stavu mezilidské interakce vyhubil půl planety dřív než bychom ho vůbec zaregistrovali. I toto je nutné brát do úvahy. Nejen úroveň zdravotnictví, ale i možnosti lidské intarakce té které doby.
   Takže tak, JiHu.
   A jo, také s vámi často souhlasím a souzním. Je mi to líto a k zlosti o to víc, že občas neodoláte a... však vy víte.
   Nojo, no, holt se do sebe ještě parkrát pustíme.
   Mějte se. Milan.

   P.S. Ocenil jsem michodem, že jste nevyužil situaci s tím "podvodem" s mými dvěma nicky. No, ocenil. Spíše jsem si váš přesadil ze záhonku pitomec na záhonek občas mluví jako pitomec. A když už jsem v tom. Skutečně oceňuji některé info které tu a tam hodíte do placu.

   Smazat
 6. Doufám, že obhájci vakcinace pochopili, že kovid je fašistická propaganda, která má tyto cíle:

  1) vyvraždit seniory v jevropeji (zejména východní) a tím ušetřit a vyrabovat důchodové fondy a zfalšovat volby (již žádné přesvěč bábu)
  2) navakcínovat obyvatelstvo kovidem a čipy (kdo přežije kovid toho vypnou)
  3) vytvářet dýmovou clonu (krytí) přípravě západní agrese do Ruska (těch zdrojů, otroků, drahých kovů, půdy, energonosičů, lesů a vodstva)
  4) po porážce Ruska zlikvidovat Čínu a zpacifikovat Indii a tím zotročit zbytek světa
  5) zahájit další kolo depopulace (po kovidu, očkování a válce zbytek do koncentráků FEMA)

  I na NR je spousta hlupáků, kteří tyto informace budou považovat za hoax a sprostě nadávat jejich šiřitelům (komu není rady, tomu není pomoci), bohužel tím znemožní změnu i těm, kteří vědí a bojují. Volby již nezmění nic, protože důchodci a učitelé do voleb vymřou a mladí demogretičtí dementi budou volit fašisty (pardon pijáty). Největší chytráci (co zadara dostali diplom) se budou slušným lidem smát a myslet si, že jsou nadlidi a budou kamarády svých páníšků. Nebudou, jsou pouze další v řadě, GP vždy ví co činí (Rišelie by řekl prozřetelnost ví co činí), ale současní supervzdělanci neví o koho jde, ikdyž naše generace četla Dumase v deseti letech věku místo školní čítanky (a chápala ho)!!!
  Takový svět je třeba zničit a dát šanci jiným živočišným druhům (asi švábům, protože jsou imunní vůči radioaktivitě).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vakcina na covid pry existuje leta, jen trvalo chvili nez upravili aby zpusobila neplodnost za nejaky cas po aplikaci.
   Nekde jsem to cetl pred par mesici

   Smazat
 7. Odpovědi
  1. 20:15
   Kmete, tak teď jsem z vás nějak mimo.

   Smazat
  2. Milane, pod článkem: Rozhodnúť musí slovenský národ, jsem mimo téma uvedl co se chystá na okrajině a Vy jste reagoval: Ach jo. Nepochopil jsem co tím myslíte.

   Smazat
  3. 15.15
   Ježíšmarjá kmete, já blb si neuvědomil, že se to povzdechnutí také dá vyložit jako napadení! Tak to vidíte, nakonec nechtěně sám udělám, kvůli čemu se věčně kočkuju s JiHem.

   Myšleno je to takto:
   Ach jo... a nedaj pokoj a nedaj...
   Ach jo... co z tohodle zase vzejde...
   Ach jo... začíná to bejt píčou ke zdi.
   Atd. atd.
   Tak se nezlobte, že jsem to tak blbě napsal.

   P.S.
   Teď jdu za trest klečet. Stačí minutka?

   Smazat
  4. Nakonec jsem klečel víc jak 5 minut.
   Chystal jsem se totiž vyčistit sifon u dřezu a už když jsem to o tom klečení psal, těšil jsem se, jak napíšu co právě píšu.
   Tak. A denní příděl blbnutí tímto vyčerpán. Jdu spát.

   Smazat
 8. Biden a jeho podporovatelé se proti lidstvu provinili už jen tím, že se narodili !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. blob:https://www.brighteon.com/1ac59523-833a-4446-b45b-4b6789c263dc

   Smazat
 9. Amerika už nemůže plýtvat a žít na úkor všeho lidstva, končí ráj a neskutečný blahobyt, tak vezme do hrobu celý svět! Oni jsou zdegenerovaní tak moc, že nemít 20 koupelen, 10 aut, města bez chodníků, benzín za 15 kč 20 litrů, nadřazenost všem, buzeraci celého světa, 10 tun žrádla za dolar, tak radši zabijí celý svět! Hnus holyvůdskej vyjebanej!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemuze.
   Kazdej muze videt ,ze kapitalisti a jejich imperialismus poradaji nekonecne petiletky v horecnem usili "vybudovani" sveho sebezniceni.
   A vseobecneho.
   Mluvi se o sebevrazednem podrezavani vetve na ktere sedi, o tunelech, o "budovani" nekonecnych svetovych krizi..atd.,atd.
   A prece stale existuje a vladne.
   Kdyz Reagan privatizaci a navic odevzdanim moci a vsech prostredku Pentagonu , tedy generalum ,kteri konec kapitalismu maji v naplni "prace"..
   Uz jenom gigantickym zbrojenim, ktere zadny stat neustoji. Kazdou chvili je treba prezbrojit.
   Budovani do krachu a krizi prinasejich valky a do valek zarucujicich krach a krize hospodarstvi,spolecensky a valka v Iraku,jako dukaz /Afg. Syrie, Jugoslavie,atd./ na Iran si netroufnou,co zbyva ..Senilni vylevy stariku..
   Kdyz mnoho let opakovane totalne zbidacuji a vydiraji populace sveta a potom jeste cekaji zisky.
   Tohle zatim jeste nikdo nevysvetlil.
   Jo tohle dar "vyssi moci"?

   Smazat
 10. Amerika a Anglia túžia po prehliadke vojsk vo Washingtone a v Londýne.Ak tie dve zločinecké krajiny začnú vojnu proti Rusku, "uvidia srať diabla v lufte"Oni ešte priamo nebojovali proti Rusku,ale teraz budú musieť.Začiatok vojny proti Rusku,znamená odparenie sa Anglicka s povrchu zemského a odparenie sa Ameriky z povrchu zemského.Som ochotný darovať aj svoj život,aby raz prevždy tá svoloč bola vykynožená.Myslím si,že takto ako ja,uvažuje vačšina dôstojníkov a vojákov v zálohe v bývalom Ćeskoslovensku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je nás hodně, kdo ví, co to je služba v uniformě a v armádě. Bohužel současná mladá generace nechápe, co to je vojenská čest a houževnatost.Zrušení povinné voj. služby byla chyba, fakt je , že dva roky byla také přehnaná metoda, ale taková už byla doba. Bylo by to na dlouhé povídání, ale na závěr dodávám, že se mnou lze počítat.

   Smazat
  2. Naštvaný záložáku 19. března 2021 23:41, zrušení základní vojenské služby nebylo pouhou chybou. Byla to hloupost! Hloupost nesená ryze zlým úmyslem! S tímhle poznatkem mi nezbývá, než vzít zcela vážně svou "předlistopadovou" vojenskou přísahu. Tuše to, vojenskou knížku jsem ani po výzvě nevrátil, Pro pocit, že morálním právem vzato, není komu. JiH

   Smazat
  3. "Myslím si,že takto ako ja,uvažuje vačšina dôstojníkov a vojákov v zálohe v bývalom Ćeskoslovensku"...................aj ja som ochotný položiť svoj život, aby raz pre vždy táto svoloč bola vykynožená.... Juraj

   Smazat
 11. Říše zla je nyní USA.Díval jsem se v televizi na válku ve Vietnamu-žalostné,jak oni těžko chápali že o ně všude nestojí,i když mají největší armádu i výzbroj.Je to škoda,bylo na světě i hezky-i za socialismu.Cvičili jsme na spartakiádě,každý jsme měli "kejvačku",někdy také bylo hůř-nebylo všechno ke koupi."Totalita" byla snesitelná.

  OdpovědětSmazat
 12. Degeneráti zprznění satanismem se sami vmanévrovali do hry vabank zahájením biologické války proti ostatním lidem ..
  Nic už jim nepomůže, ani beznadějná válka s Ruskem, až se provalí jak je to s covidem, experimentálními mrna vakcínali atd., tak tribunál obdobný tomu norimberskému a stanné lidové soudy je neminou ..

  OdpovědětSmazat
 13. Tedy, takovéto chlísty od dementního autora článku by snad pochválili pouze v Kremlu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohdane, vy se nemůžete srovnat s některými fakty? Proč útočíte na osobu autora a ne na to, co napsal?

   Smazat
  2. Pane Dvořáku, ten vůl to bohužel nepochopil.

   Smazat
  3. To je jen další us poskok který si neuvědomuje co mu hrozí stačí jak se zastával nácků.

   Smazat
 14. Nesplatitelné dluhy se řeší válkou. To je případ USA. Bohužel bojištěm bude Evropa. Jenom doufám, že Putin stačí poslat rakety s jadernými hlavicemi do sídel útočníků.

  OdpovědětSmazat
 15. Zminka o jenom jednom druhu raket Burevestnik, ktere svet nazyva "Letajici Cernobyl"!!! a ktere letaji /a nedaji se nicim zastavit/, tam kam je Putin posle, byla smazana zde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Veřte Paw tomu, co Rusi doteď "po kapkách" zveřejnili, tak mají určitě v rukávu ještě větší a ničivější "perly". Vždy se představuje to, co už je veřejným tajemstvím.

   Smazat
 16. Vy ste zasa taký Theodorik.... Cítite sa byť Čechom a Slovanom?..... hnuse, fuj

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.