Reklama

pondělí 29. března 2021

Migrační krize v USA a Bidenova podpora obchodníků s lidmi

Ivan David
29. 3. 2021

Po delších tahanicích, kdy nebylo jasné, zda se senátoři do zařízení pro migranty na jižních hranicích USA vůbec dostanou a zda je tam úředníci Bidenovy administrativy pustí, byly zveřejněny šokující informace. Migranti mladší 16 let, tzv. mladiství bez doprovodu, nesmí být vráceni zpět do Mexika, což vedlo k propuknutí migrační krize, podobné té z roku 2015 v Evropě.

Republikánský senátor Ted Cruz (Texas) zveřejnil alarmující video z přecpaného tábora pro migranty u jižní hranice a také video, kde se členové kartelu obchodujícího s lidmi vysmívají agentům pohraniční hlídky u hraniční řeky Rio Grande. Cruz, který se v pátek s dalšími 18 senátory vydal na hranici, odsoudil prezidenta Joe Bidena za jeho imigrační politiku a prosil jej, aby změnil směr. "Tisíce dětí uprostřed pandemie, kapacita zařízení nacpaná na 1500 %." Toto přecpané místo je jen jedno z nich, v Donně,“ řekl. "Je jich ještě dalších sedm, stejně plné. „Toto jsou Bidenovy klece. Tisíce dětí uprostřed pandemie se nacpaly na 1500% kapacity zařízení pro ubytování migrantů“, komentuje Cruz. Ve videu nahrál také ženu, zřejmě zástupkyně Bidenovy administrativy, která se snaží bránit nahrávání videa s odkazem na „důstojnost lidí.“

Bidenova administrativa tiše odstraňuje zákon, který dával přednost přistěhovalcům, u nichž bylo méně pravděpodobné, že budou potřebovat sociální péči. "Dnes večer jsme potkali obchodníky s lidmi a členy kartelu, křičeli na nás přes Rio Grande a připravovali se na přechod," popsal Cruz v dalším videu. "Slyšeli jsme a viděli jsme členy kartelu, obchodníky s lidmi přímo na druhé straně řeky, mávali baterkami, křičeli a posmívali se Američanům, posmívali se pohraniční hlídce, protože vědí, že za současné politiky Bidenovy administrativy sem mohou pašovat lidi," “popsal senátor ve videu na Twitteru. Cruz dodal ještě: „Dostávají zaplaceno 4–5 000 $ za osobu, aby je propašovali do této země, a vědí, že když je propašují dovnitř, Bidenova vláda je propustí.“

Výlet na hranici podnikla také republikánská senátorka Susan Collinsová z Maine. Navzdory Bidenově administrativě, bagatelizující chaos na hranici, Collinsová zdůraznila, že se skutečně jedná o krizi. Na svém Twitteru napsala: "Je jedna hodina v noci - poslední 3 hodiny jsem strávila s pohraniční hlídkou na noční směně v McAllenu v Texasu." 3 000 lidí denně včetně dětí bez doprovodu zde nelegálně vstupuje do USA. “uvedla Collinsová na Twitteru. "Mexické kartely kontrolují, kdo překročí hranici," dodala. "Mladá matka z Guatemaly, která seděla na hliníkové přikrývce se svým ročním dítětem, mi řekla, že pašerákům zaplatila 6 000 dolarů. Hraniční hlídky jsou ochromeny a přetíženy novými pokyny. Nevědí, co mají dělat“, odpálila senátorka výstřel směrem k Bidenově administrativě. "Agenti nás provedli nebezpečnou cestou k Rio Grande, kde jsme mohli slyšet, jak na nás členové kartelu pokřikují přes řeku." Obchodování s lidmi, zneužívání dětí a pašování drog jsou na denním pořádku. Je to naprostá krize.“

Za Bidena očekávaně explodovala krize na jižní hranici. Prezident de facto rychle zrušil protokoly o ochraně migrantů z doby Trumpovy, podle kterých byli v táborech v Mexiku zadržováni cizinci, kteří se pokusili nelegálně vstoupit do USA, až do doby, než byly jejich žádosti o azyl vyřízeny. Biden se místo toho vrátil k takzvané politice „chyť a pusť“, ve které je nelegálním migrantům povolen prakticky neomezený vstup do USA. "Najednou proud cizinců k hranici explodoval," napsal web The Daily Wire. „Agenti pro clo a ochranu hranic (CBP) zadrželi v únoru téměř 100 000 lidí na hranicích. Loni v dubnu bylo zadrženo na hranici zhruba 16 000 lidí. “ Krizi však mainstreamový tisk do značné míry ignoroval až do minulého víkendu, kdy unikly obrazy z přeplněných táborů migrantů. Bidenova administrativa údajně podle médií nařídila agentům pohraniční hlídky striktní mlčení o těchto skutečnostech, což vzápětí popřela.

Texaský senátor Ted Cruz popsal v rozhovoru pro Fox News nejen šílenou situaci s mladistvými migranty bez doprovodu, kteří jsou v podstatě najímáni převaděčskými gangy, aby byli propašováni do Států, protože tak se upevňuje obchod. V „Bidenových klecích“ je v této době 16 000 mladistvých bez doprovodu, celkem jich od změny pravidel přišlo 30 000. Celkem 100 000 ilegálních migrantů. Mluvil také o tom, jak 11 a 12letým děvčatům jsou před přechodem hranic podávány antikoncepční pilulky, protože riziko, že budou během transportu a po něm znásilněny, je obrovské. Mluvil i o tom, jaké problémy působí příliv migrantů z Jižní Ameriky Mexiku, které poslalo ke svým jižním hranicím armádu. Závěrem svého interview pro Fox News prohlásil, že kroky Bidenovy administrativy, ve kterých jednak zrušil dostavbu zdi na hranic s Mexikem, dále provádí politiku propouštění i těch migrantů, u nichž hrozí riziko kriminálního chování a konečně porušil dohody s Mexikem o zadržování migrantů na mexickém území během vyřizování jejich žádosti o azyl, způsobil obrovskou humanitární krizi. „Na tom, co provádí Bidenova administrativa tím, že dává děti napospas pašerákům lidí, není nic humánního, jak Joe Biden a Kamala Harrisová prohlašovali během své předvolební kampaně, když mluvili o otevření hranic“, řekl doslova Cruz. 

Ani prezident, ani viceprezidentka nemají v plánu hranici navštívit.

5 komentářů :

 1. Migrace dětiček z kontejnerů lodi na suezu směrem do bažin jevropeji (i tam je třeba těžit adrenachrom, protože celebritám dochází a stárnou skokově) se asi provalí. To bude satanské tóčo.

  OdpovědětSmazat
 2. To je opravdu příšerné, měli by jít evropskou cestou. Ať je ubytují v luxusních hotelech a postaví nové domky s komplexní výbavou. Taky bych zavedl novou daň. Může se nazývat třeba tax of solidarity.

  OdpovědětSmazat
 3. Jo to je hnus co se tam děje a nikdo s nimi nic neudělá ti co si to nepřáli jsou chudáci.

  OdpovědětSmazat
 4. Bulharský ministr obrany: Naši politici se bojí mluvit o romské kriminalitě, protože by to mohlo rozzuřit Brusel

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021032913403525-bulharsky-ministr-obrany-nasi-politici-se-boji-mluvit-o-romske-kriminalite-protoze-by-to-mohlo/

  Čína obvinila USA z nátlaku na autory zprávy o původu covidu-19

  Americké úřady se snaží vyvíjet nátlak na Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) a autory zprávy o původu koronaviru. Oznámil to v pondělí 29. března mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian.

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021032913400752-cina-obvinila-usa-z-natlaku-na-autory-zpravy-o-puvodu-covidu-19/

  OdpovědětSmazat
 5. Svetove ,nektere udalosti a nektere vyroky, vybrane, muzeme videt, jako mensi cast ledove kry, kdy podstatna cast 90% zustava prozatim pod povrchem..
  Aby se pozdeji ukazala /ta podstatna cast/,jako rozhodujici soucast blizke budoucnosti!!!
  Titanic a jeho zniceni jako nasledek, je dobry priklad.
  Proc napriklad ty falesny volby v USA ?
  Ta ochota vykopnout Trumpa pustit demokraty s Bajdenem ke korytu. Aby dostali moznost dokazat a dokazali co jsou,co umi a jak jsou neschopny i treba vubec mluvit.?
  Kdy uz jenom Trumpova zed se ukazuje ted, jako zachrana cele USA a mozna i celeho zapadu.
  Zadnej novinar tam nesmi a kdyz se tam proplizi,nesmi mit kameru. Co je moc to uz je v tomhle pripade prilis.
  Ted zruseni zdi potapi spolehlive celej ten Titanik,i s temi absurdnimi,anarchistickymi fanatiky /nikdo nevi poradne ceho a kam aspon miri/, bez kormidla..
  Nikdy jsem nemel rad Trumpa, jeho saskarny, grimasy, gesta,zvasty a vlasy.
  Ale po odkopnuti najednou se zmenil, zenergizoval /wise up/,a kazdej den neco prohlasuje.
  Co tedy muzeme ocekavat a spolehnout se.
  Ze Trump si poridi TV stanici, media a novej Twiter /to chtel v v 2016, kdyz myslel, ze volby prohraje/, v boji kdyz ne o uplne dobro, aspon v boji za podstatne zlepseni..
  80 milionu zakazniku/ted zatim vnitrnich teroristu/ v USA ,dale pocty nepratel kteri budou sledovat jeho cinnost, kam miri, dale velke pocty ze zahranici slibuji obrovske zisky mimo obrovsky vliv.
  Konkurence uz ted ubyva.
  Fake media vyhazuji masove zamestnance, vliv spolecenskych medii /Twiter, Facebook,to jsem nejak predpovedel,kdyz se aly do holportu s Cinou a potom s demokraty/, slabne spolu s nizsimi zisky.
  Uvidime tedy, kdo vstoupi do toho vakua, ktere laka a vabi jako rusalka do baziny, stale vice a kdo prijde jako spasitel vseho..
  V opacnem pripade titanickej neodvratnej rozvrat jako nasledek..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.