Reklama

středa 24. března 2021

Migrační krize v USA

Ivan David
24. 3. 2021

Starosta arizonského města volá po stavu nouze kvůli krizi na jižní hranici. Gila Bend, město poblíž arizonských hranic s Mexikem, má jen 2 000 obyvatel. Starosta Chris Riggs pro Fox News uvedl, že dává vinu Bidenově administrativě, a to za přepravu nelegálních přistěhovalců v autobusech do jeho města, přičemž poznamenal, že zejména kvůli probíhající pandemii nemají potřebné zdroje postarat se o příliv běženců. 

"Hraniční hlídka nám dala vědět, že budou odvážet migranty, kteří byli v našem městě drženi po dobu 72 hodin, což jsme opravdu nechápali, protože tu nic nemáme," řekl Riggs pro Fox News. "Nemáme žádné charitativní organizace, které by nám mohly pomoci, žádné nevládní organizace, které musí pomáhat těmto lidem a které působí ve větších městech“, dodal starosta. Vysvětlil také, že nedostali žádnou federální ani státní pomoc a že nelegální přistěhovalci, kteří jsou vysazeni v jeho městě, nemohou dostat jídlo, ubytování ani nemohou být testováni na COVID.

Starosta pro zpravodajský server Fox News uvedl, že v Gila Bend nedávno vzrostla kriminalita a denně přichází do města pěšky téměř 20 nelegálních migrantů denně. Náklady na testování na COVID-19 pro dva autobusy plné lidí týdně budou město ročně stát přibližně 600 000 dolarů. Je to týden, kdy Národní šerifská asociace uvedla, že až 50 procent nelegálních přistěhovalců má pozitivní testy na COVID-19.

Začátkem tohoto měsíce podnikla Arizona právní kroky k blokování nových federálních imigračních předpisů prezidenta Bidena s tím, že by to mělo pro stát negativní důsledky. Nová pravidla totiž omezují možnosti bezpečnostních sil zadržovat některé nelegální přistěhovalce, pokud neohrožují národní bezpečnost, nevstoupili přes hranice po 1. listopadu nebo se nedopustili závažných zločinů. Bidenova administrativa sice tvrdí, že pravidla nezhoršují zatýkání nebo deportace lidí, ale policisté v terénu by museli vyžadovat povolení od svých nadřízených k zadržení všech lidí mimo výše uvedené případy.

"Pokud by se mě někdo zeptal na nejubožejší politiku, jakou jsem kdy ve vládě viděl, byla by tato administrativa silný uchazeč," uvedl ve svém prohlášení arizonský generální prokurátor Mark Brnovich. „Bezbřehý přítok tisíců lidí, bez jakékoli kontroly, včetně odsouzených zločinců a těch, kteří mohou šířit COVID-19, do našeho státu, je jak neústavní, tak i porušením federálních zákonů." To musí být nyní zastaveno, aby se zabránilo nebezpečné humanitární krizi nejen pro přistěhovalce, ale i obyvatele Arizony. “

Od doby, kdy prezident Biden podepsal „migrační dekrety“, které v podstatě suspendovaly nařízení předchozího prezidenta Trumpa, proudí do USA desetitisíce migrantů z Mexika a států Jižní Ameriky. Pohraniční města a státy to schytávají jako první. V době, kdy se zostřují lockdowny, proudí do států tisíce lidí, o jejichž zdravotním stavu nikdo nic neví. Texas, Arizona i další státy se brání legální cestou, především cestou žalob na federální vládu. Právní cestou se snaží zastavit dovoz voličů Demokratické strany, protože jiný účel to těžko může mít. Návazné rozšíření volebního práva už je připraveno. Jak se na to dívají tzv. latinos, už usazení v jižních státech, se dá odvodit od toho, že opravdu velká část volila v minulých volbách Donalda Trumpa.

15 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Ach jo...
   Článek: hm, socializace výdajů na migraci, škoda trumpa!

   Smazat
 2. Kdyz cinani pribyli na Aljasku ,Anchorage,do velmi zanedbane budovy ,dostali na pohosteni misku nudli.
  Nic vic nemuze cinana rozbesnit.
  Kupodivu nepouzil pri jednani dost bezneho triku na Pravdo a pravo laskovce.
  Tedy po skonceni prednasky ,jak ublizujou ,cinan mel vyhlasit.
  "Kdyz vas tak osud utlacovanych tak dojima a nas jeste vic, ve vasi uslechtile pravdive lasce k bliznim ,tak zejtra jich dostanete nejmin 20 milionu pro zacatek"..
  Tedy reseni problemu terorie,/nikoliv teorie/a propagandy pomoci jednoduche praxe..
  Tady by nezbyvalo usakum /nejbohatsi stat na svete/,nez souhlasit.
  Jinak by byli okamzite usvedceni na fleku, ze svych vlastnich lzi a podvodu..
  Britove vyhlasili ze berou vsechny utlacovane z Hong-Kongu ,ale behem dvou tydnu potichu zaseptali ,ze nikoho neberou.
  Po navratu a hladovce na ne uvalene americany, by samozrejme zacaly v Cine mohutne oslavy s chlastem.
  'Voni !!,se ted budou starat ,zivit, satit, ubytovat, lecit je vsechny a my na ne budeme rvat o lidskych pravech"..
  By bylo tema oslav..
  Delegace, pisou je, zdaleka nejpopularnejsi v Cine dnes.
  Seladon co vedl usaky, stravil nejaky cas v salonu krasy, zkraslovanim ,obarvenim vlasu na sedivo aby, si jako vsichni podobni, dodal nejake okazale dustojnosti..
  Vracel se ale s ocasem mezi nohama, kdyz prave tohleto ale neni mozne, mezi eunuchy..Koule taky jak svet videl nemel uz zadny ,ale cinan s velkou tradici v eunuchismu , mel kupodivu obojiho a nadmerne..
  Putin se najednou /potouchle/ projizdel jakoby nic ,normalka ,zase na Sibiri a brodil se furt po kolena ve snehu,jako srnka, hodoval si v lese na snehu a kdyz lez za volant do toho transporteru, vystrcil obe nozicky a zacal si je peclive oklepavat od snehu..Do posledni vlocky..
  Kamera delsi dobu zabirala ,prave ty nozicky..
  Sibenicni humor..
  Upadnout muze kazdy, ale jak nevyuzit legrace z potaceni utocneho starika, kdyz za moment muze upadnout omylem, v domneni ,ze splachuje hajzl a misto toho spadne na tlacitko svetove valky a splachne rovnou vsecko i sebe..
  Aniz by si povsiml..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svět má velké štěstí, že odpálit atomovky není tak jednoduché, jak naznačujete :-).

   Smazat
  2. Jo. A co ten "dobrak" ze Severni Koreje..?
   Porad strili rakety ,akorat nemaji ty spravny naloze.
   Putin dava ss-500 Iranu ,aby jim zabranil vyrobe atomovych zbrani, kdyz je zapad k tomu porad nuti..
   Pakistan,/islam/ a Indie, jak daleko ty maji od nuklearni valky..?
   Mimo udesnych ,nekonecnych provokaci k III.svetove valce vsude, od USA/NATO a Pentagonu..

   Smazat
 3. bože, USA okrádaly a ničily tyhle země léta a dodnes shrabují zejména jjeich nerostné bohatství, no tak ať se o pálr jejich občanů nějak postarají,, když jsou tak bohaté

  OdpovědětSmazat
 4. Včera jsem si na jednom ruském sajtu přečetl dobrý fórek s ohledem na jeho omyly v identifikaci osob vlastního kabinetu.

  Biden: "Přijímám výzvu ruského zabijáka a příští týden se utkám v diskusi s prezidentem Ruska Borisem Jelcinem.

  OdpovědětSmazat
 5. Biden ztratil tvář. A už jen tímto, Amerika otvírá svou peněženku.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak pěkně napsáno dovoz voličů pokud se to stane i u nás tak mírovou cestou nepůjde nic změnit

  OdpovědětSmazat
 7. Byl jsem ve státu Texas. Viděl jesem zeď proti migrantům, kterou nezačal Trump ale už daleko před ním kdosi. 14 dní jsem byl na ranči v blízkosti hranic s Mexikem. Témeř všichni Američani tam chodí ozbrojeni. Střelba tam nikoho nevzrušuje. V Texasu platí některé zákony vydané v předminulém století. Rančeři tam nedělají nic jiného, jen chrání svůj majetek a zákon je na jejich straně. Až jim tam tyto zákony zruší, bude zle!!!

  OdpovědětSmazat
 8. A ejhle, najednou jsou migranti ee. Když je pozvala ta popleta Mrkel, tak to bylo slávy a když Orbán bacil do stolu, to bylo vzteku a osočování a pošlapávání lidských práv. Amíci, užijte si trochu vlastní polívčičky o lidských právech. Jen houšť a větší kapky.

  OdpovědětSmazat
 9. Viděl jsem projev guvernéra Texasu a ten byl velice ostrý proti Bidenovi , protože na hranice Texasu se řítí cca 11 milionů migrantů! Pro srovnání na EU "zaútočilo" cca 1 milion migrantů v roce 2015 , takže zde jde o desetkrát větší množství a takový "útok" může znamenat zásadní destabilizaci a je otázkou, co se bude dít a co taková vlna migrantů v USA způsobí!!

  OdpovědětSmazat
 10. Způsobí to samé jako ve slavné Evropě. Bordel, sociální napětí a nárůst dosavadní /už tak vysoké/kriminality. Naštěstí to ja velkou louží a to si mysleli,když šlo o nás. Stojí tam proti sobě běloši, afroameričané, dnes už také asiati, no a do toho jižané. Tak ať si užijí. Světu už nadělali problémů dost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechno je to smutné.
   Těch zmařených lidských životů co bude následovat.
   Ale na druhou stranu:
   V Africe se v kampani za pitnou vodu, vystavělo spousta studní a zařízení na získávání pitné vody.
   Po tom co bylo domorodé obyvatelstvo naučeno toto obhospodařovat a spravovat, stavitelé odjetí do svých domovů, se zjistilo, že domorodci nic nedělajíce to nechali zplundrovat a ba někde dokonce studny zasypat.
   To je ta obohacující inženýrská odysea.
   Sociální inženýrství je horší něž fašismus.
   Naše tolerance, vynucená pod záminkou lidských práv je stejně nebezpečná jako ti co jí vynucují. Náš podíl na fašizaci.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.