Reklama

středa 3. března 2021

Na cestě ke střetu aneb Šance na úspěšnou registraci ruských vakcín v EU jsou nulové

Jan Campbell

3. 3. 2021 ČNL (výňatek z článku)

Vakcíně Sputnik V a registraci v EU byla věnována čtvrteční tisková konference pana Hanse-Georga Eichlera, jednoho z rozhodujících lékařů – poradců EMA. Pan Eichler v politicky korektním jazyce zmiňuje proaktivní jednání výborně ho platící EMA: Řekli jsme jim, že pokud žádost o schválení podají, provedeme inspekci jejich výrobních zařízení. Je to standardní proces u všech jiných produktů a výrobců. Musíme se ujistit, že standardů dosahuje i samotný výrobní proces. To je dnešní situace, zítra to může být jinak.

(Na snímku politolog a publicista Jan Campbell)

Z citátu vybírám podstatnou část:… provedeme inspekci jejich výrobních zařízení. Z vlastní zkušenosti s certifikací ruského EIT v EU (elektroimpedanční tomograph pro neinvazivní diagnostiku mléčné žlázy žen bez jakýchkoliv vedlejších účinků), technolgii oceněnou Eureka a o níž jsem referoval v srpnu 2006 na světovém kongresu biotechnologií (World Congress of Medical Physics and Biomedical Engineering 2006, Seoul) vím, že takový požadavek existuje. V mém případě byl EIT vyráběn na utajovaném závodě. Návštěva delegace certifikující osoby byla zcela vyloučena. Proto jsem musel vzít na sebe plnou odpovědnost za všechna rizika, nejenom identifikovaná v analýze rizik a akceptovat certifikaci kusové a neserijní produkce. Podobně je tomu minimálně s vakcínou z Vektoru. Výrobce se nachází v lokalitě Kolcovo Akademického města Novosibirsk, kam se bez zvláštního povolení nikdo ani nepřiblíží. Přestože si přeji blaho občanů a co nejvíce množství alternativních řešení akutního problému, protože jenom ty definují skutečné rozhodování a svobodu člověka, nevěřím, že EMA v současné politické situaci, rusofobii a rizika provokací obdrží vstupní povolení do utajovaného zařízení pro inspekci výroby. Patřičné povolení ke vstupu a kontrole nebude vydávat ředitel, vlastník ani pátá kolona bez spoluúčasti bezpečnostních orgánů a prověrky členů delegace EMA. Šance na úspěšnou registraci ruských vakcín v EU jsou proto prakticky nulové. Především tehdy, jestli se jejich výroba nachází v utajovaných objektech a nebezpečí sabotáže a provokací ze strany Západu nebude vyloučeno nebo dovedeno na míru umožňující řídit riziko.

Výjimka spojená s kusovou nebo neserijní výrobou není u vakcíny možná. Šance na povolení provedení inspekce výroby EMA by mohly být lepší při výrobě vakcíny v civilním zařízení a předložení dokumentárních důkazů, že EMA mohla provést a provádí inspekce výrobních zařízení západních vakcín v USA a jinde. Nebo najde-li se v EU výrobce s kvalitou GMP (good manufacturing practice), který musí být nejenom schopný a ochotný, ale především odolný politickým tlakům EK převzít výrobu vakcíny do EU. Dokumentovaná data ve spojení s hodnocením časopisu Lancet by při objektivním posouzení EMA znemožnila její nedoporučení a postavila by EK, která registruje vakcíny, do extrémně složité situace především tehdy, nebude-li Covid-19 brzo odstraněn z politicko – finanční agendy. Takovou situaci si bohužel dnes neumím představit.


Mapa ukazuje 30 zemí, které oebírají z Ruska vakcínu Sputnik V. 
Na mapě není ještě zaneseno Slovensko


S ohledem na vládní omezení, která v době práce na příspěvku nebyla autorovi jednotlivě známa, a s ohledem na archetyp chování současných elit lze s pravděpodobností hraničící s jistotou předpokládat, že omezení budou mít obrovské díry, mohou představovat trestuhodné selhání, možná i kapitulaci před materiální realitou průmyslové lobby a plné ignorování nemateriální reality lidské důstojnosti a společenské soudržnosti. Přenášet vakcinaci a povinnost na zisk orinetované privátní společnosti, částečně existující jenom díky korupci a lobby je nezodpovědné, možná i protizákonné. Opětovné žádosti o prodloužení nouzového stavu povedou k faktickému zastavení života země, lžím a kreativitě v produkci statistických dat ve vládě s naprosto zničujícími dopady. - Především v případě, že se vyčerpá poslední kapka důvěry člověka v systém, dobré vůle pomoci a neobjeví se srozumitelné a objektivní zlepšení stavu. To lze jen těžko očekávat v době, kdy finanční komponenta určuje boj s Covid-19 a dostupná data týkající se mutace a hybridních novotvorů Covid-19 mluví jasně sama za sebe. Celé povídání o vakcínách, povoleních a důvodech akceptovat nebo odmítat ruskou vakcínu mi připomínají vystoupení pánů Šimka a Grossmana: V něm radili občanům neodklízet sníh z chodníků, aby se plíživá kontrarevoluce nastydla.


Celý článek ZDE

203 komentářů :

 1. Přesně tak to je. V současné šílené, stupňující se nepřátelské, propagandistické, zatím jen informační, předválečně kampani proti Rusku je nepřípustné, aby evropští (a potažmo i lokální) lokajové zámořského kaganátu něco takového jako ruskou vakcínu schválili. Raději chcípat s "úžasnými" experimentálními vakcínami amerických firem, které jsou pro příjemce daleko nebezpečnější než pouze politicky nevyhovující Sputnik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdesi jsem videl video francouzskeho TV kanalu 2,kteri navstivili

   laboratore a vyrobu SPUTNIKU V a dali to k dispozici ve videu.
   Jestli,ale chce nekdo psa bit vzdy si hul najde a tak se mozna vyrukovalo s obstrukcemi proti tomu certu Putinovi,ovsem s tim mava jen EK komise Frau von Leyno a demonstruje jak chce robijet nami oblibeny Eurosojuz vsim co ma po ruce pote co dala kapky Bundeswehrmachtu to pro ni je hracka.

   No ni?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Sputnik se vyrábí třeba také v Jižní Koreji, která má jen letos vyrobit půl miliardy dávek. V Evropě se uvažuje o výrobě v Rakousku /podle nepotvrzených zpráv/. Vakcína, kterou Rusové nechali naočkovat vlastní armádu, nebude asi špatná, nejsou šílenci.

   Smazat
  4. Unknowne vzdycky,kdyz vidim tvoji reakci na moje prispevky

   naplni me to pocitem nesmirneho blaha.
   Tak pises,ze piju Moskewskou vodku a pak se citim jako Stalin?
   No neni ruma neni sturma,normalne se valim v hospode ,kde je wifi a u stolu stamgastu az budou hospody zas otevreny budeme projednavat jak zajistit na komunalni urovni projekt pana zdejsiho valecnika jmenem REBEL ten upozornil,ze by se dalo zatelefonovat do jedne obce ve Svycarsku,kde je uz fungujici komuna a referendum.
   Pry to budeme muset zavest po cele Nove republice,uz se zacalo s naborem vlastencu,kteri umi nebo se chteji naucit obsluhovat odnoze uz zdejsiho fungujiciho uspesneho webu tzv

   OKAMZITE PRIME DEMOKRACIE HNED,

   kde jak nebudes poslouchat a hezky psat v tom prospechu propasnes sanci se ucastnit diskuze o bode 10 programu SPD o zajisteni zmeny rezimu a jak!
   Dej tu ty nevzdelance nazor jak se ti neomarxisto bude libit budouci nami vlastenci instalovany SOLIDARNI STAT na pricipu pravicoveho socialniho statu od sousedu,kteri prohrali valku a ted plati minimalni mzdu 10 eur na hodinu a z toho pekelne zbohatli!
   A vo tom to je ty kruty pirate ,to tady dej!

   Toz tak no ni?

   Smazat
  5. Zase Rusko ,nepritel EU a USA zachranuje svet!!!

   Smazat
  6. Pane Hodny clovece,nechci vam do toho mluvit,ale musim

   Pokud tady budete mozna v dobrem umyslu tapetovat zabranite nejen unknovnum v publikovani,ale i dalsim,nebt kapacita zdejsiho diskuzniho pole je 200 mist a pak uz se to mota pate pres devate.
   Lide se pak nedozvi proc nesmi pristavat Ruska valecna letadla se Sputnikem v PRAZE a proc to zakazi Americane,kteri na ty vynalezce te OPRAVDOVE VAKCINY a ne sracek,ktere zpusobuji jen resistenci a po "ockovani" virus zacne mutovat a receno brutalne plno slabsich "kusu natahne backory a nikdo na to neprijde proc"!

   Tak se stanete pane H.C. nechte funebrakem a to doufam nechcete,nebo ano?

   Smazat
  7. Sputnik V byl vyvinut pry armadou CCCCCCCP a prot bylo uvaleno

   embargo na osoby,ktere Sputnik V vyvinuly a ted pristavaji armadni letadla a zachranuji i ty Slovaciska,ktere ted budou proti tomu,nebot jejich vlada pouziva taktiky chucpe tj

   BUDEME SI POD SEBOU REZAT VETEV, NA KTERE SEDIME

   coz pchopitelne chudaky slovaciska ani nenapadne!

   Smazat
 2. Bohužel platí:
  Raději demokraticky zemřít, než mít s Rusy očkování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl byste si změnit alias. Jinak si vás lidé budou plést s jedním nenávistným primitivem.

   Smazat
  2. Já myslám, že je to správný a standartní postup. Při navštívení západního výrobního závodu bylo zjištěno, že je vše v naprostém pořádku a výrobní kapacita je cca milion vakcín ročně. Tak jich klucí z EU jako dobří obchodníci s cizími penězmi, né objednali, ale rovnou zaplatili bratru dvěstě milionů. A protože je to pro výrobce krajně nevýhodné a nám je ho líto, tak mu podškrábneme i to, že zodpovědnost za výrobek nese kupující. Také se nám podařilo docílit tak skvělé ceny, že jsme to na smlouvě raději začernili.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Pane Dvořáku, pokud je Vám známo, já se zde už o tom zmiňoval několikráte a není mi jasné, proč by to nešlo s tímto pánem zařídit. Je tak zatvrzelý? Nechápavý, či co? Tak změňte pravidla tak, že každý diskutér má svůj index a nikdo unknow. Jinak vyloučení zatvrzelců.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  8. Prej by vakciny bez EU vykoupily "ekonomicky silnejsi zeme". Muze me nekdo updatovat o Srbsku? Ocividne mi neco uniklo. Narazili na ropu nebo tak neco?

   Smazat
  9. Václave Dvořáku, vy jste mimoděk připustil, že příspevky málokdo čte a chodí si sem zanadávat. Viz HČ. Ten skáče na alias Unknown jako bejk na rudej hadr.

   Smazat
  10. Pro Unknown 10:15
   Soustřeďte se, psal jsem že vše je v naprostém pořádku. Jinak neznám pana, nebo paní EU co vyjednal a zaplatil skvělou cenu pro všechny. Jenom se po zaplacení zjistilo, že se na všechny nedostane. Tak dodávky pro ty z nás co mají holou rudou prdel vyjednává Babiš od ekonomicky slabšího Německa. Nějak mi z toho vypadl/a pán/í EU. To jsou věci co, vejre.
   Jinak bych se přimlouval, aby toho studenta "Unknown" nemazali. Je velice užitečnej. Zabloudivší sem čtenář si okamžitě sám udělá obrázek jací jsou mezi Havloidy kreténi.

   Smazat
  11. Bubáku 3. března 2021 10:22, je s podivem, jakým způsobem hodláte prosazovat svobodu slova a názorů. Měl byste se smířit s tím, že zlí i blbci existují. Tím, že jim zakážete projev, tím se jich nezbavíte.
   U nicku Unknown setrvávám pro ty, kteří jsou ochotní číst text příspěvku bez toho, že by je zajímal obecně bezvýznamný autor. Pana Dvořáka, admina, srdečně zdravím, i když s jeho zatvrzelým pojetím cenzorské moderace diskuze z principu nesouhlasím. JiH

   Smazat
  12. 14.21
   Však také proto se tak rád maskuješ za unk Howna, ne? Napřed si co Hown zasprosťačíš a upustíš páru, bys rozesral diskuzi, a pak ukážeš světu jak jsi slušnej a hodnej a sprdneš admina, by diskutující viděli co je to za neschopu, v podstatě za své vlastní dílo co sprosťačícího Howna.
   Jenže mýlíš se - příspěvky se čtou. On není problém blbce přelétnout a rolovat dál, na normálního člověka.
   Jo, tohle ještě. Nepřeháněj to s tím upozorňováním na HČ, lidem by mohlo dojít, že to sprosťačisko co ho vytáčí jsi ty.

   Smazat
  13. milane 4. března 2021 0:27, i vaše schopnost kombinovat je dost omezená. Reagujte prosím na to, co je psáno. Třeba tak, jak jste reagoval na J.J. JiH

   Smazat
  14. 10:41
   Na přiblbla vašeho typu se jinak reagovat nedá.
   Proč nejdete na diskuze Seznamu nebo Aktuálně? Tam budete mezi svými. Pan Lipold a paní Slonková to jiste ocení.

   Smazat
 3. Žádná vakcína na světě nemá dokončenu testaci a všechny "jedou" na vyjímku a při nedostatku vakcín bude řada států, které sáhnou po ruské a čínské produkci,ať již zakoupením, nebo licencí na výrobu! Nevím, co je na tom špatného a proč je to vůbec předmětem nějakých sporů! Je zde také do budoucna ve hře cena, kdy ruské a čínské produkty jsou lacinější a přitom mají stejnou , či vyšší účinnost, kdy "druhá" ruská vakcína má mít účinnost blízko 100%. Zde šlápla EU a její vedení do hodně smrdutého politického lejna a bude mít do budoucna ještě dohru! Také nepřipuštění "laciných" léků na kovid se bude řešit a nevím , zda to nebude další "hrob" EU!! V okamžiku, kdy umírají lidé, musí jít politika a kšeft stranou a budeme vidět, jak budou politici po zvládnutí kovidu kličkovat a kolik bude soudních procesů a dalších politických "řešení" a hledání viníků!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lzete! Sputnik byla prvni vakcina na svete schvalena v srpnu 2020.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Ten eurobolševický, diktátorský spolek ukázal svoji neschopnost již na jaře, při "zajišťování" ochranných prostředků", aby to dovršil objednávkou (na základě "smluv", které ani EU poslanci nesmí vidět), s výrobci vakcín (neodzkoušených) neuvěřitelně smrdících korupcí, takže lze očekávat naplnění slov slavné Margaret Thatche, ve zkratce: "Utopický projekt EU musí zákonitě skončit neúspěchem". Už aby to bylo.

   Smazat
  5. No Uknoune ty mas pravdu ohledne schvaleni tech zapadovakcin, Americke byly schvaleny jeste nez byly vyrabeny, nemlich to same Enklicke, podivej se mlady (a blby) muzi, oni totiz zrejme Rusaci o certifikaci v EU nepozadali protoze by ji stejne nedostali, takze si udelali Sputnika pro sebe a kdyz ho nekdo chce ajt si ho prijde koupit, a je to

   ale vis co mne rajcuje? ze zrejme muj zajoransky bratranec EICHLER - to zamazl, tedy jako EU, ale Izrael pokud vim ten zasranej jedovatej Ruskej Sputnik vesele pouziva

   To ze EU certifikaci nas hovnostatecek nepotrebuje k tomu aby ho koupil, to jen Andrejko (mam ho celkem rad) je totiz posranej hruzou ze kdyby ho pro nas koupil, tak Andula mu zavre jednu ci vice fabrik ktere ma v Rajchu, takze to mazane nechava na Zemanovi, a pak je z obliga...

   Vidam zde stale vic dusefnich ejakulatu jako ze nekteri zde jsou prorusky dobytek, ci rudi lezprdelkove, ale na druhe strane se EU nadava jako komunistickym hajzlum, takze si laskave vyberte co chcete....

   pred par dny kdyz jsem se dival z kopce do Karlina a vzpominal si na fabriky na ktere jsem do 92 koukaval, tak jsem si vytahl mapu prumyslovych podniku v Ceske republice (v tom malem hovnokotliku ktery zbyl po parcelovani CSSR, a videl jsem.....venec tovaren u hranic CR ale v Praze NIC - ZADNY PRUMYSL takze z ceho vy Prazaci vlastne zijete a kde a co delate? vsichni preci nemuzete studovat na humanouniversitach dulezite predmety jako vliv pocasi na nabozenstvi u Umablalale ci v Horni Dolni Ampere?

   a jelikoz jsem skutecny ceskoslovensky obcan - narozeny jeste za prave prvni republiky, tak vam ted vsem "novoCechum" preji jeste dva Klause, jednoho Havla a ted Pirata Bartose a Michalka do vlady

   pak se to uz asi urcite zde vsecko posere, protoze tito dva a dalsi od STAn nemaji zadny ahnung o vedeni statu, a pak po takovem roce ci dvou prijde zase ANO a bude lip

   Smazat
  6. HČ, zase plkáš, žádná vakcína nemá "skoro 100%" účinnost. Velmi dobrým výsledkem je těch 92% a u těch dalších je vzhledem k času medializace těžko hovořit.

   Smazat
 4. Rusko dělá svou politiku bez EU. Státy se přibližují k Rusku samostatně i když prašivý pes EU štěká a NATO řinčí zbrojením.Maďarsko již ukázalo EU vztyčený prostřednįk a Srbsko také, kdo se přidá další?Slovensko jen na oko,Hlinková garda má své pozice.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Nazdar unknowne. Rusko nemusí. Má zákazníků habaděj. EU je jen malý flíček na mapě a Sputnikem očkuje Jižní i Střední Amerika, Jižní Afrika, Blízký východ, Indie i Pákistán (miliardové počty obyvatel).... A i státy EU začínají odpadat. A jako šmakuláda se ukazuje spíš Pfizer nebo Astra Zeneca.:))) Tak se bav.

   Smazat
  3. EU je ekonomicky spolu s USA ten nejsilnejsi flicek. Co dostanes za vakcinu z Venezuely, rusky burane?-)

   Smazat
  4. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-nakaza-pandemie-nemoc-covid-19-dansko-rakousko-vyroba-vakcin.A210303_103625_zahranicni_dtt

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Unknowne, dostane to, čo požaduje. Venezuela nakupuje i vojenskou techniku. Může si to dovolit, má ropu.

   Smazat
 6. Stačí snížit intenzitu 5G věží a je po bakterii, která způsobuje v organismu vznik trombů, které jsou příčinou potíží - i pan Zima (UK) je po těžké operaci plicní embolie. Na co tedy ventilátory???

  Zde několik kapek pravdy po nařízeném odtajnění:

  https://wp.me/pbYbqw-eLk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale pane inženýre, u nás ještě komplexní 5G sítě nejsou, jen zkušební.

   Smazat
 7. Já určitě ne https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3277724-obnovit-vyvoj-ceske-vakciny-je-skandalni-tvrdi-biochemik-grubhoffer-metoda-je

  OdpovědětSmazat
 8. Uvedu zde ještě jednou, žádná vakcína na kovid na světě používaná nemá dokončené schválení a testaci / nebylo možné z hlediska času / a všechny mají "podmíněné" schválení a připuštění k aplikaci na lidech a výrobci mají předepsány další zkoušky a testy, které se už dělají za provozu, takže všichni, co se nechají dnes očkovat, jsou tak trochu pokusní králíci , ale jinak se to udělat nedalo, to bychom měli schválenou očkovací látka za několik let! Je velice pravděpodobné , že se složení dnes používaných vakcín bude v budoucnu měnit a dost rapidně! Musí také klesnout cena a hlavně "logistika" vakcín!! Mít vakcínu, která potřebuje mínus 70 stupňů pro uchování , je do budoucna neudržitelná!! Také "zvítězí" vakcíny, které budou vyžadovat pouze jednu aplikaci! Je také otázkou, co udělá virus a jak bude do budoucna zmutován, kde současné typy vakcín nebudou vůbec účinné a musí nastoupit zcela jiné látky, se širokým vakcinačním účinkem!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lzete! Sputnik byl jako prvni na svete schvalen jiz v srpnu 2020.

   Smazat
  2. Schválení jakékoliv "léčivé" látky je velice časově a finančně náročná operace!!! Po světovém maléru s Conterganem, kdy se rodili "mrzáčci" matkám, které tuto látku použili v době těhotenství, skončila pro výrobce léků doba hájení a bez velmi složitých testů na teratogenitu nelze žádné léčivo aplikovat a to hodně dlouho trvá a je nesmírně drahé!!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 9. Opravdu je dnes strašné že se můžou veřejně hlásit k slouhouvství a podřízenosti západu a na národ kašlou.

  OdpovědětSmazat
 10. 10:22
  Pan administrátor je neschopný, o tom to je, anebo to dělá schválně. Na netu je x návodů jak IP adresy jednoduše blokovat i na Bloggeru. Chce to jenom mladého kluka ITíka, pokud to sám administrátor nedovede.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prestaň už brečet!

   Smazat
  2. I průměrná VPN si z blokace IP udělá dobrý den. Tudy cesta nevede. Jen přes kontrolu identity.

   Smazat
  3. Forkie 3. března 2021 10:32, na Netu je spousta návodů i opačných. Pan admin ajťák není, není ani dost důsledným uživatelem Bloggeru, když při vkládání článků, tu a tam, nedodrží jednotný formát. To je ovšem to poslední, co bych mu vyčítal. Nikdo nemůže ani nemusí umět všechno.
   Pan Dvořák věnuje spoustu svého času moderaci diskuze. Má tedy letitou a rozsáhlou zkušenost. Má také k dispozici podrobné statistiky. Nejméně cestou G Analytics. Bohužel, ani spolu s redakcí nedospěl k ničemu rozumnějšímu, než k prostému mazání příspěvků podle víc, nebo měně "individuálního vkusu". To je to, co mi na blogu NR připadá docela smutné. JiH

   Smazat
  4. 20.13
   Jednoduchá rada. Když mě v r.2014 po krymském referendu nasrala bedna, hodil jsem ji do kontejneru. To tebe to přijde výrazně levněji. Prostě nepolezeš na diskuze a budeš si připadat vesele.

   Smazat
  5. Já vím milane 4. března 2021 0:34, vy jste stejně prostý, jak ten váš návrh na řešení to co rmoutí. Já se problémům nevyhýbám, dovolím si říkat v čem jsou a někdy se opovážím poznamenat, jak je řešit. JiH

   Smazat
 11. Téměř všichni naši (někdy i cizí ) odborníci, kteří dokázali léčit a vyléčit dříve běžně dostupnými prostředky a pokoušeli se přesvědčit, že ve velké míře případů není třeba nákladné vakcinace, ale stačí podávat tyto osvědčené prosředky, náhle bleskurychle změnili názor- ptám se proč - Je to jasné byl na ně vyvynut nátlak. Totiž v miliardových zakázkách se snadno pár stovek milionů může ztratit do kapes našich úspěšný (časem prověřených) tunelů. Nakonec ukázkou byla poslední akce Al Hamajdy na obchod testovacích sad od neprověřené firmy SRO která má na účtu slovy tisíc korun a je naprosto neznámá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není pravda, podívejte na vývoj v Británii, USA, Srbsku, Izraelu.

   Smazat
  2. václave z plzně 3. března 2021 10:35, buďte tak laskav a nepleťte si stav na účtu společnosti s jejím vkladem. Ano, pro založení s.r.o. proti původním dvě stě tisícům, potom sto, dnes postačuje pouhých Kč tisíc. No, oněch původních dvěstě si zakládající často museli půjčit a i když je obratem investovali, mohli na tom být hůř, než ti, kteří dnes skládají tisícovku. JiH

   Smazat
 12. Na aktualne.cz vyšel rozhovor s šéfkou SÚKL, ve kterém popisovala možnosti schválení Sputniku - SÚKL může schválit Sputnik, pokud schválí EU, ministerstvo může schválit, pokud chce, SÚKL může dát stanovisko, ale ministerstvo se jím ani nemusí řídit.
  Asi každého pak napadne, proč ten SÚKL vlastně máme a zda není nadbytečný - pokud schválí EU, pak můžeme akceptovat automaticky, pokud je krize, tak ho stejně můžeme ignorovat.
  A ještě jedna perlička v článku byla byla od té slépky - legalizace a stanovisko se týkalo prostudování 120 tisíc (!) stran dokumentace. Zajímalo by mně, kdy paní tvz. šéfka SUKLu studovala ty tisíce stran dokumentace Pfizeru, atd. Já bych tu eurohujerskou blbku vyhodil na základě sabotáže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pfizer byl schvalen EMA.

   Smazat
  2. Forkie, situace je v bodě, kdy to chce zjevně někoho s gulama. To tady podlé všeho absentuje. Nechce se mi věřit, že takovým člověkem je Matovič. Ale OK, souhlasil s urychleným dovozem, žasnu. Udělal si píárko, což byl úplně zbytečný a trochu trapný cirkus na letišti, ale ještě počkejme, když to vybouchne, na koho to hodí. Ale jedno malé plus už má.

   Smazat
  3. Ano, Forkie, podle našeho zákona o lécích může MZ povolit v nouzových případech používání léku, který není schválen evropskou lékovou agenturou EMA a povolen Evropskou komisí. Musí si k tomu vždy vyžádat posudek SÚKL. To se stalo již několikrát a bylo velmi rychle vyřízeno v případě léků vyráběných na Západě. Jinak platí, že pro EU vydává posudky k lékům, včetně vakcín, EMA a povoluje je EK, jejíž povolení platí automaticky pro členské státy EU. V pravomoci SÚKL je v těchto případech jen stanovit cenu léku platnou v ČR a provádět kontrolu, zda zacházení s daným lékem odpovídá zásadám stanoveným tzv. správnou praxí. Jinak se zabývá v podstatě různými administrativními a registračními záležitostmi. Studovat nějakou rozsáhlou základní dokumentaci a odborně jí hodnotit už nemusí. Ze SÚKL se stal v podstatě úřad. V případě nouzového stavu, kdy musí vydat pro MZ odborný posudek, si opatří potřebné informace od zástupců ČR v komisích EMA a z nich obratem vypracuje svúj odpovídající posudek. Jejich dokumentaci ani nevidí. Proto taky ředitelka SÚKL si nechce vyžádat od Rusů rozsáhlou dokumentaci třeba ke Sputniku, stejně by ji tam nedokázali posoudit a taky ví, že EMA posuzovat a EU povolovat ruské vakcíny zatím nehodlá. Takže paní ředitelka SÚKL se do toho nehodlá pouštět a ohrožovat svoji zatím úspěšnou úřednickou kariéru, jejíž pokračování může být třeba v daleko lépe placených institucích EU.

   Smazat
 13. Ano vše je v rozporu s Chartou OSN, kterou znevažují především pohůnci a konfidenti USA.

  OdpovědětSmazat
 14. „Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

  V dalším díle Jámy pekel se herní vývojář Daniel Vávra zaměřil na nyní nařízené ochranné pomůcky. Jeho host, majitel košer restaurace Aaron Günsberger měl původně mluvit hlavně o respirátorech, které jsou účinné a které ne. Ale postupně s moderátorem zabředl do politiky a zákulisní historky začaly pršet jedna za druhou. O Babišovi, o respirátorech a o podvodech, které se na nich dělají. „Ty frajeři udělali za 10 minut 20 mega. Ode mě koupili respík za 25, obratem ho státu za 95 prodali. A tak to tady je se vším,“ stěžoval si.
  NAPROSTO DOKONALÝ ČLÁNEK A TEN PÁN NEKECÁ, TO JE ZE ŽIVOTA!!!!!!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Frajeri-Za-10-minut-20-mega-Krejcir-place-ze-tu-neni-Respiratory-Pry-podvod-ze-privatizace-bledne-zavisti-655883

  OdpovědětSmazat
 15. Rusak pry zbohatne na vakcine ve Venezuele. Co bude asi z Venezuely dovazet? Ropu, kterou sama Venezuela diky sve socialisticke neschopnosti dovazi?-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Unknowne, Rusko už své prachy za vakcínu má a k tomu skvělé PR.

   Smazat
 16. Lavrov vystoupil proti nápadu EU zavést koronapasy

  Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova je nápad zavedení koronapasů v Evropské unii v rozporu s myšlenkou dobrovolného očkování.

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021030213268482-lavrov-vystoupil-proti-napadu-eu-zavest-koronapasy/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proste kdo se necha ockovat ruskou sragorou, tak nebude smet cestovat po EU. Jeste vcera tady vyrvaval jeden rusky hlupak, ze to neni pravda a ted uz ma Lavorov strachy sevrene valenky:-)

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Cáblík, to naznačuje, že jsem měl s blokací pohybu asi pravdu. Jen Rusové to budou mít lehčí, protože oni si do Turecka, Egypta, Srí Lanku vycestují, my ne.

   Ale není třeba zoufat, uvidíme, co na to OSN.

   Smazat
  4. 13.53
   Čas ukáže, kdo měl pravdu.

   Smazat
 17. Nerozumím adminovi, proč nezablokuje IP adresu toho kašpara, co si zde léčí mindráky urážením ostatních a dělá mu z diskuse hnojiště. To hlava nebere.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Rosťa, a taky by měl mazat toho vzteklého psa, čo je mu neustále v patách. To musí být úchylka nebo co. Celý deň lustrovat diskuse NR a tapetovat ty nenávistné urážky.

   Smazat
  3. 13.50
   Čo keby nechal tej čechoslovenčiny?

   Smazat
 18. To bylo kriku, ze se v Rakousku bude vyrabet ruska smakulada a ejhle, bude se tam vyrabet americka vakcina:-)

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-nakaza-pandemie-nemoc-covid-19-dansko-rakousko-vyroba-vakcin.A210303_103625_zahranicni_dtt

  OdpovědětSmazat
 19. Copak Sputnik V. Na ten aspoň staré známé svi*ě nahlas nadávají.

  Na Slovensku kvůli jeho první dodávce možná padne vláda, nebo se o to tamní největší a nejhumanitárnější ambasáda přinejmenším bude poctivě snažit. U našich dalších sousedů už si kancléř Kurz taky řekl o volňásek do klubu zlých autoritářů. Je to prostě aspoň tak nějak součást všeho teho diskursa.

  Co mě ale docela fascinuje a vzbuzuje upřímnou nas*anost a v dobrém závist a samozřejmě obdiv, je to, jak se to daří zvládat Kubě (před třiceti lety pořád rozvojová země na kraji kolapsu po pádu SSSR) a jak se českému mainstreamu daří o tom urputně mlčet.

  Takže: vakcína Soberania 02 úspěšně otestovaná na desítkách tisíc dobrovolníků, rozjíždí se výroba, kontrakty na dodávky i do zahraničí. Další vakcíny v pokročilém stadiu vývoje. Rozjíždějí vlastní výrobu monoklonálních protilátek - ano, tamto, co taky zachránilo Trumpa od ventilátoru a co teď Andrej s velkou slávou vyžebral ze Států. Nárůsty ve stovkách případů, těžkých desítky. Takže hlavní epidemiolog může např. v televizi trpělivě vysvětlovat lidem, co komu z těch těžkých případů konkrétně je a jak k tomu přišel, aby si ostatní dali pozor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, a to chtěl případně vyrábět i Sputnik, ale už trochu takticky zacouval, zrovna tak akorát Je to opravdu talentovaný mladý muž, bez jakékoli ironie.

   U nás pokročilý vývoj vlastní vakcíny zarazil v listopadu Blatný praviv, že by to bylo šíleně drahé a je to zbytečné, neboť bude dostatek komerčně dostupných vakcín z EU.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 20. Tak při pohledu na tu mapku, je jasné, jak jdou USA do hajzlů, když je poslouchají už jen takoví trpaslíci jako my a už ani ne ještě menší bratři Slováci...

  OdpovědětSmazat
 21. Rusku je úplně u pr..le, jestli nějaká komise EU vakcínu Sputnik V schválí, nebo ne. Má jiných odběratelů dost. Ani nestačí vyrábět. Dnes je už dokonale známo, že západní vakcíny jsou málo účinné a navíc velmi nebezpečné. Už začíná docházet čas a projevují se následky západních vakcín. Svět už ví, že jediná šance, jak zastavit ten USA umělý virus, je SPUTNIK V. Rusové nejsou mstiví. Kdo přijde, dostane vakcínu. Ale nenechají si do výroby kecat. EU má dvě možnosti. Beru, nebo neberu. Rusko prosit nebude. Ale pak se může stát, že lidem v EU dojde trpělivost a vezmou si spravedlnost do vlastních rukou, protože to co Lejnovka dělá, je genocida lidí v EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. 12:11.
   Máte pravdu. Je zajímavé, že to potvrzuje i ten místní komický tapetář Unknown s tou proočkovaností.
   Protože Rusko rozvolnilo, vrátilo se k normálnímu životu, nákaza mizí i při nízké proočkovanosti Sputnikem.
   Cože neznamená nic jiného, než že je velmi účinný a při očkování takto účinnou vakcínou stačí k potlačení nákazy poměrně malé procento očkovaných.
   Což ostatní ví každý trochu erudovaný epidemiolog.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. SOUHLAS. dvojí metr na vakcíny, dvojí metr na demontrace, dvojí metr na volby atd. Až běžným občanům dojde trpělivost uplatní pouze jeden metr a to ten, který se vrátí k standardním morálním hodnotám, dříve nepřekročitelné dnes pošlapávané

   Smazat
  6. Heriote, tapetářem není unknown, on píše vždy nové příspěvky byť plné nadávek. Bohužel ten, co kazí diskusi a je tím tapetářem svých vlastních útoků, je psychopat HČ, který si z diskuse udělal soukromou e-hospodu. A ta díky němu začíná být hodně zaplivaná. Hulváti jsou všude. Můžeme si zvyknout dělat si z nich srandu, občas se s nimi poprat anebo je vykázat, ale agresivní vtěrky typu HČ jsou nejen odpuzující, ale i nebezpeční. Pokud admin začišťuje pole a vyrábí z diskuse změť nesourodých výkřiků bláznů v klecových postelích, měl by smáznout i osočující tapety HČ.

   Smazat
  7. To je dobré. Než jsem stihl odeslat komentář, Heriot svůj příspěvek smazal.

   Smazat
  8. Tomáši, nedělejte že Sputniku něco nadpozemského a z těch západních zase jedy. Sputnik je jen jedna z vakcín, poměrně dobrá, dokonce dost dobrá, ale to je vše. Jak jsem psal v odpovědi dalšímu zdejšímu fanatikovi, její atraktivita, navzdory všem útokům konkurence, spočívá v něčem jiném a to bylo fakticky uvedeno v článku. Nevýhodou je nízká kapacita výroby, což je částečně řešeno licencemi.

   Smazat
  9. 13:41.
   Já ho smazal kvůli chybě a hned ho dal opravený zpět...
   Jinak samozřejmě souhlasím s názorem na HČ, svůj názor na HČ už jsem tu řekl, je to přihrávač Unknowna.
   Ale ten s tou pročkovaností to lepí k jakémukoliv článku a opakovaně. Teď snad když jsem mu ukázal jak si nabíhá s tím dá pokoj.
   A určitě máte pravdu, že Sputnik není nic nadpozemského, je to prostě velmi kvalitní vakcína. Určitě budou i jiné. Ale zatím nejsou.
   Ale to jak se havloidi a kavárna mohou z něho pominout je zarážející.

   Smazat
  10. Heriote, já to chápu, jenže není možné nonstop reagovat jako vzteklý pes na sebemenší podnět. Jak to potom vypadá? Když unknown nebude k věci, bude vulgární a nebude normální odpověď, smáznou ho. Honolulu byl často zajímavý, ale když to začal přehánět, smázli ho taky. Co teď s tou spoustou nenávistných tapet od psychopata HČ? A ještě dává ultimáta. Vždyť polovina příspěvků jsou ty jeho sprosté tapety, včetně debilních výkřiků, že západní vakcíny vraždí lidi.

   Vakcíny.... I ostatní vakcíny vykazují přece dobrou práci. GB aplikuje AZ a podívejte na výsledky i s tou nízkou účinností. Sputnik to dokáže bezesporu taky a ještě líp, levněji a bez ultimát. Koneckonců jinak by Astra nežádala IG o spolupráci při zvýšení účinnosti její vakcíny.

   Reakce EU a USA na ruskou vakcínu je jen konkurenční boj, kde se používají špinavé postupy. Vsadím se, že Rusko se v tomto ohledu taky činí. Kdyby ne, přestal bych si je vážit :-D

   Smazat
  11. 15.50

   "Vsadím se, že Rusko se v tomto ohledu taky činí. Kdyby ne, přestal bych si je vážit :-D"

   Přestal by sis jich vážit?
   Myslíš jako to období, kdy sis jich vážil takto?

   J.J.15. prosince 2020 16:15
   Ani ne tak Čína, ale Rusko je pro nás odvěkou hrozbou, takže se připojuju k vyhlášení šéfa NATO. Ano Rusko ohrožuje Japonce, zabralo pro sebe celou Arktiku, plundruje Sibiř a ohrožuje někiij desítek států. Vám to připadá normální? Mně ne, proti vždy budú proti Rusku. Nechápu, že ta rizika nevidíte, asi nějaká účelová slepota vsugerovaná Kremlem.

   J.J.16. prosince 2020 18:37
   To se pletete. Rusko je sice velkou zemí, ale vůbec mě srovnatelnou s USA. Jejich ekonomika je na 108 místě ve světě, což je v polovině. Rusko není považováno za konkurenta světových ekonomik.

   Ale jinak dobrý. Podsunout v přátelském duchu dehonestující dezinformačku...

   Smazat
 22. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 23. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 24. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 25. Pane admine pohár trpělivosti našich diskutujících přetéká, jak dlouho tu ten eurohujer zde bude ještě opruzovat a rozbíjet diskuzi?Zajímavé je že v jiných alternativních vebech tento nedomrlec nemá šanci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Milane Ondroušku 3. března 2021 12:22, mluvte prosím za sebe. Ono to nevypadá, že jste zorganizoval dost velký a dost jednotný klub čtenářů NR, kteří vystupují v diskuzi. JiH

   Smazat
 26. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 27. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 28. To jsou paradoxy, v ruských a čínských městech už se chodí bez roušek, obchody a hospody jsou otevřeny a všechno žije, jenom prašivý Unknown musí sedět a smrdět doma a na hubě musí nosit hadr a bez něj dostane pokutu!!! Zase nás "komunistická" Čína předjela o parník!!! A kousni se vzteky grafomanský a prolhaný Unkowne do řitě!!!!

  OdpovědětSmazat
 29. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 30. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 31. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 32. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 33. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 34. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 35. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 36. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 37. Vyser se už na to, Unknowne. Neplatíš a pořád se opakuješ, jsi už únavný a trapný. Kdybys nebyl srab a měl trochu odvahy, tak jsi nelezl bolševikům do řiti a zdrhnul bys do toho tvého ráje. Tam bys poznal, že to, co tam mělo být bílé, vůbec tak bílé nebylo a to co mělo být tady tak černé, tak vůbec tak černé nebylo. Možná by ses trochu vyléčil a byl by z tebe normální člověk, nikoliv diagnostikovaný DEBIL, který ze sebe dělá akorát politováníhodného šaška a nasrávače. Odejdi, je čas, "neplatíš, nepřepínej".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:55
   Velký idiote forkáči.
   Dnes je ČR Západní stát se vším všudy, já jsem zde spokojen, to jen ty tobě zde podobní idioti vše tady pomlouvají, vychvalují zaostalé rusko, vy odtáněte do vašho chudákova a blbákova ruska
   !! Jinak chápu, že lenoch, vandrák, hlupák jako ty na západě utřel hubu. Potom se vrátil s prosíkem. Pokud jsi tam žvanil jako tady a vychvaloval rusko do nebes,tak tě každý musel nakopat do prdele !!Znám dost lidí, kteří tam utekli a jsou tak spokojeni, že se sem už nikdy nevrátí, gratuluji líná kuže !!

   Smazat
  2. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
 38. Vážený pane Dvořáku, zase se tady ten plevel Unknown "vyblil" , je potřeba uklidit. Děkuji a já potom smáznu ty svoje bláboly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. 12:59
   Poníženě prosí sluha človíček, i vaši smradlavou prdel dvořáku vylížu, i prstíčkem v análku zašmejdím, a olíznu, ještě švestičky ze zahradky budou !!
   Tys to dopracoval magore !!človíčku

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 39. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 40. Unknowne alias Indický běžec jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 41. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

  SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

  To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
  2. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

   SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

   To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

   Smazat
 42. Rakousko a Dansko jednaji s firmami Pfizer a Moderna o vyrobe americkych vakcin. Jen ten blb Matovic se nachytal a ted to muze lejt do kanalu. Ten pitomec objednal 2 miliony davek a podle pruzkumu si ji necha dat max. 300 tisic lidi. A az se dozvi, ze s takovou vakcinou nedostanou zeleny pas a nebudou smet cestovat po Evrope, tak si ji Matovic muze pichat do hlavy od rana do vecera:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

   SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

   To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

   Smazat
  2. Zatím se jedná jen o 200tis. dávek pro 100tis. lidí, tj. město velikosti Košic. Ostatní se uvidí.

   Smazat
  3. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
  4. HČ, co ti na to říká tvůj psychiatr?

   Smazat
  5. 13:27 Lunik? Rizena genocida?-)

   Smazat
  6. Unknowne alias Indický běžec jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  8. Unknown, ne, celé Košice. Ruská vakcína bude pořádku jako ty všechny ostatní, jen otázkou je, co na to EU a hlavně USA, protože narozdíl od Maďarska je v SR hodně progresivců a liberálů. Ti mohou vyvolat rozpad vlády.

   Smazat
 43. Kachna, máte pravdu, je to psychopat.

  OdpovědětSmazat
 44. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

  SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

  To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 45. V pripade Hodneho cloveka si jeste zatukaji na celo:-)

  OdpovědětSmazat
 46. Rakousko a Dansko jednaji s firmami Pfizer a Moderna o vyrobe americkych vakcin. Jen ten blb Matovic se nachytal a ted to muze lejt do kanalu. Ten pitomec objednal 2 miliony davek a podle pruzkumu si ji necha dat max. 300 tisic lidi. A az se dozvi, ze s takovou vakcinou nedostanou zeleny pas a nebudou smet cestovat po Evrope, tak si ji Matovic muze pichat do hlavy od rana do vecera:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne alias Indický běžec jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
 47. Unknowne alias Indický běžec jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 48. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

  SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

  To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 49. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 50. Unknowne alias Indický běžec jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 51. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

  SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

  To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 52. Kde je sputnicok?-)

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babis-poleti-do-izraele-bude-tam-jednat-o-vyvoji-vakcin-145344

  OdpovědětSmazat
 53. https://www.forum24.cz/pane-prezidente-proc-chystate-nakup-nepouzitelnych-ruskych-vakcin-pta-se-fischer-zemana/

  OdpovědětSmazat
 54. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 55. Proboha, tak si ruskou vakcínu nenech píchnout, nikdo ti ji nenutí! A o ostatní neměj péči. A nevěř tomu, že v Moskvě chodí po Rudém náměstí medvědi a pronásledovaný Naválnyj se narodil jako chudák v zemljance...No na žádnou jsem tam už nenarazil, jen ve skanzenu carského Ruska v Orechovu Zujevu.

  OdpovědětSmazat
 56. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

  SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

  To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 57. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
 58. Libor Grubhoffr, šéf Biologického centra Akademie věd ČR :

  "Výrobní proces a jeho spolehlivost jsou klíčové. A to i s ohledem na technologickou nekázeň při výrobě ruských očkovacích látek v minulosti. Mám na mysli vakcínu proti klíšťové encefalitidě, ta byla velice špinavou vakcínou, kterou vyráběli v kachních embryích a velmi nedokonale ji vyčistili. Při opakovaném očkování způsobovala až anafylaktické reakce organismu."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kachní embrya se nepoužívají snad 50 let.

   Smazat
  2. 15:16 V Rusku se pouzivaji.

   Smazat
  3. 15.54
   Není to taková ta čára na papíru?
   Dyž sou linky hustě po pěti, tak je to notovej papír, když sou řídčejš, tak stránka vydrblá ze sešitu, a dyž jako křížem krážem tak je to na piškorky nebo na ponorky?

   Smazat
 59. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

  SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

  To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 60. Kachna, nechte si píchnout třeba Comirnaty od Pfizeru anebo žádnou vakcínu, stále je volba. V samotném Rusku to taky moc nejede. V listopadu tam dělali několik anket a zjistili, že skoro 70% nemá zájem o žádné očkování. Proto asi ta malá proočkovanost. Každý jsme nějaký a v ohledu na c19, s výjimkou r-r-r a karantény, máme zatím svobodu.

  OdpovědětSmazat
 61. HČ, něco podobného jako ty jsme měli ve škole. Míchal se mezi ostatní, kde o něj nestáli, rozbíjel kroužky, šikanoval ty s nějakou odchylkou, pronásledoval je, mlátil, neustále byl všem v patách, slídil, žaloval.... až jednoho dne nepřišel a na ulici jsme ho pak potkávali s rozbitou hubou. Později jsme se dozvědeli, že to je sociopat, který měl problémy i v dalším životě. Ty jsi stejný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.12
   To u nás zase bylo povícero týpků co se vtírali, aby mohli nenápadně poštívat jedny proti druhým a když se pak nějak nešikovně vyjádřili, natřeli je.
   Akorát že to nebyli sociopati. No vidíš, a nic se nezměnilo. Tenkrát podporovali šmejdi stranu práskáním za státní pětikilo, ty hlídáš eurohodnoty a zrazuješ národní identitu za serešprachy.
   Velký rozdíl v tom nevidím.
   Vlastně kecám. Je tu jeden rozdíl. I práskači byli tenkrát vlastenci. Ale ty, a tobě podobní slouhové, jste smrad ze Serešového hovna.

   Smazat
 62. HČ zmagořil z Běhouna. Nevydržel!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne , nech se léčit , lepší nápad nemám!!

   Smazat
  2. Toho magora si namažu na chleba každý den

   Smazat
 63. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

  SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

  To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 64. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 65. Doporučoval bych udělat jasno, co je citát p. Eichlera a co je psáno autorem...

  OdpovědětSmazat
 66. Psychotický a prolhaný grafomane Unkowne, on tě tady zase Dvořák smázne, ty budeš mít záchvat a budeš mu tady sprostě spílat velkým písmem a tak pořád dokola!!

  OdpovědětSmazat
 67. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 68. Voltaire -nadčasový výrok
  Francois-Marie Arouet, pozoruhodný muž, který si říkal Voltaire, jehož mnohé postřehy a soudy zůstaly nesmrtelné, prohlásil také toto: "V životě potkáte dva druhy zlodějů. Obyčejného, běžného zloděje, který vám ukradne peníze, vaši náprsní tašku, hodinky, vašeho koně atd Druhým typem je politický zloděj. Ten vás připraví o vaši budoucnost, o vaše sny, o vaše znalosti, ukradne vám váš výdělek, vaše vzdělání, vaše zdraví, zbaví vás síly a energie, a nakonec i vašeho úsměvu. Velký rozdíl mezi těmito dvěma druhy zlodějů spočívá v tom, že obyčejný zloděj si vybírá vás, aby vás připravil o to, co vám patří, zatímco politického zloděje, který vás pak připraví o všechnu vaši životní perspektivu, si vybíráte vy sami. Další velký rozdíl (nikoli poslední) mezi nimi je ten, že běžný zloděj je obvykle policií stíhán, zatímco politický zloděj je obyčejně policií chráněn.

  OdpovědětSmazat
 69. Rozumím tomu dobře, že Astru Zenecu už po Jihoafričanech nechtějí ani Arabové? A když už to odmítá i ten lulin na pozici Min. zahraničí, tak nevím, nevím...

  https://www.lidovky.cz/domov/ministerstvo-zdravotnictvi-odmitlo-koupit-milion-vakcin-astrazeneca-z-emiratu.A210303_143352_ln_domov_vag?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  https://www.denik.cz/staty-eu/covid-vakcina-astrazeneca-sputnik-20210302.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&fbclid=IwAR067SfYG2g5C6LaMLd1f51AFWJWgTQc5PKk679XFtF_cKy3cDg3Kv4AwSo#dop_ab_variant=536821&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=gp8GsSLYaps-202103031526

  OdpovědětSmazat
 70. Nejen unie, ale i naše společnost se rozdělí na svéprávné a pokakánky. Ale na kterou stranu se přikloní naše oficiální politika ? Budeme na naše politiky hrdí, alespoň trochu, a nebo se budeme stydět, jako už mnohokrát.

  OdpovědětSmazat
 71. Unknowne , nech se léčit , lepší nápad nemám!!

  OdpovědětSmazat
 72. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

  SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

  To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 73. Aspen Hamáček má nakročeno do tepláků za zlodějny , které spáchal za trvání nouzového stavu!! Proto musí hýkat a lá USA, protože jinak se tam neudrží!!!!

  OdpovědětSmazat
 74. Blatný je kašpárek na tyči a pokud ho bude někdo odvolávat, tak je to premiér Babiš, tak přestaň opět lhát jako prase, Unknowne prolhaný a psychopatický!!!!

  OdpovědětSmazat
 75. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 76. Unknowne ty bys měl "viset" , ale v Bohnicích v psychiatrické léčebně!! Potřebuješ to jako prase drbání!!!

  OdpovědětSmazat
 77. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 78. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 79. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 80. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 81. 19:46
  Jojo, dělali jsme VŠECHNO a taky stáli na všechno fronty co.
  Několik desítek let budeme čekat na něco podobného jako dnes a budeme opatrovat několik tisíc zdravotních nepotřebných lůžek navíc. Tak jste to myslel ??

  OdpovědětSmazat
 82. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 83. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 84. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 85. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 86. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 87. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 88. Hradní pochcan objednal v Číně vakcínu. Toho blázna okamžitě odvolat. Je štěstí,že máme rozumného Blatného, který řekl, neregistrované vakciny nebude pojišťovna proplácet, potom si v tom může pochcan kříž posranou PRDEL.

  OdpovědětSmazat
 89. Je radost přečíst si s nadhledem a znalostí věci psaný článek pana Campbella, který poskytuje věcný a s nespornou logikou vyargumentovaný názor na jasně položenou otázku.
  A nedá mi to, abych znovu nepřipomenul zajímavý a značně výstižný pokus pana Petra Hampla o to, jak utřídit společnost (text "Patrioté na rozcestí mezi lidem a lůzou", http://www.novarepublika.cz/2021/03/patriote-na-rozcesti-mezi-lidem-luzou.html#more) do skupin podle individuálních i skupinových projevů.
  Chápu, že admin pan Dvořák, si se svou (obecně užívanou a profláknutou) metodou moderace obsahu s celou takhle proběhlou diskuzí neví, a ani nemůže vědět rady.
  Zdraví JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JiHu, vaše poznámky jsou z cesty a dost ubohé. Že věci nejdou podle vás, to vás asi žlučí,.

   Smazat
  2. Ale pane Václave Dvořáku 3. března 2021 22:34, neponižujte se. Namísto argumentů, napadáte osobu. Ono tu diskuzi, jak se shora vyvinula, skutečné tou dosud praktikovanou metodou moderace, účelně civilizovat nelze. Nemusí každý kdo Vám odporuje, nemusí být ani škůdce, ani pitomec. Pro přesnost, "nežlučí", jen to vidím jinak! Zdravím srdečně, JiH

   Smazat
  3. 1.15
   Máš pravdu. Každej ne...

   Smazat
 90. K clanku. Homologace výrob můžou patrit do podminek uznani výrobků, ok. A tak putin nabízí licence na výrobu očkování v evropě.

  OdpovědětSmazat
 91. V Rakousku po očkování vakcínou Pfizer a BioNTech zemřelo přes 40 lidí.

  OdpovědětSmazat
 92. No tak jsem se právě dočetl, jak se náš "skvělý" ministr zdravotbictví staví ku zdraví populace v ČR. Ať si klidně pár stovek lidí pochcípá, hlavně že si udržuje svůj správný euroatlantický ideový profil.

  Citace: Ministr zdravotnictví Jan Blatný v rozhovoru pro Aktuálně.cz odmítá, že by se cítil unavený, jak se domnívá prezident republiky. "Prohlédněte si mě ze všech stran. Vypadám unavený nebo vyhořelý?" řekl Blatný. "Argument, že zrovna teď musíme sehnat nějakou vakcínu pod rukou, neberu. Zejména ne ve chvíli, kdy příští měsíc dojde milion vakcín a další měsíc tři miliony," uvedl k ruské vakcíně Sputnik.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.