Reklama

sobota 13. března 2021

Naše politika jako pokračování politiky Druhé republiky

Lubomír Man

13. 3. 2021
Odbenešovávalo se u nás nejzaníceněji ve dvou našich obdobích. A obě ta období – bůhvíproč asi – patřila či patří do historických úseků našich mravně nejchatrnějších. Prvním z těch období byla éra tzv. Druhé republiky (1. říjen 1938 – 14. březen 1939), kdy šok ze zrady našich západních spojenců na Mnichovské konferenci vedl malověrné k hledání jejich viníků nikoli tam, kde skutečně byli, tzn. do hitlerovského Německa, Itálie, Anglie a Francie, ale (protože ti byli daleko a nebylo radno si je ještě víc pozlobit), mířil úder českých malověrných do řad těch, kteří byli tak říkajíc na ráně. Čili do řad veřejných osob a politiků, kteří od vzniku republiky vyznávali principy svobody a demokracie a už pouhým tímto faktem se nemohli s politikou hitlerovského státu ztotožňovat.

Což právě byla jejich chyba nejtragičtější, řvali po Mnichovu čeští mnichované. Měli jsme též zavést diktaturu, měli jsme náš politický systém přizpůsobit systému našeho nejbližšího souseda německého a spojence tedy nacházet v něm a ne hledat jej kdesi na západě či východě. A kdybychom právě toto dělali, dal by nám Hitler pokoj a neměli bychom dnes republiku okleštěnou, zmrzačenou a bezbrannou.

Byla to samozřejmě lež, protože jsme přece, jak to přední nacisté vyjadřovali, byli střepinou, vraženou do německého těla a jako takoví jsme měli a v přestavě nacistů i museli z Evropy zmizet; a to už ať takoví nebo makoví. Ale malověrní a hloupí té lži uvěřili – a začal hon fašizujících českých band na údajné domácí viníky Mnichova, to je benešovce, masarykovce a demokraty vůbec. Uštván k smrti fašistickými živly byl Karel Čapek, vyhnán z Národního divadla byl pro svůj židovský původ Hugo Haas, zakázana byla, a to už měsíc po Mnichovu, Komunistická strana, zavedla se cenzura, zkrátka činilo se vše možné i nemožné, aby se muž za Krušnými horami nezamračil a nevzal si ze zbytkového Česko-Slovenska i ten zbytek. A objevila se i nová slova, např. odbenešit, které fašistům tak příhodně připomínalo slovo odblešit, i jeho protiklad benešit, připomínající zase slovo pelešit. No a samozřejmě onomu muži, od jehož jména se tyhle nové slovotvary odvinuly, nezbylo než sednout jednoho říjmového dne roku 1938 na letadlo a odletět do Londýna. Ovšem se slibem, že bude v Anglii politicky němý, protože Britanie v té době platnost Mnichovské dohody ještě plně uznávala. A Beneš, coby její kritik, byl tím pádem víceméně persona non grata.

Je samozřejmé, že odbenešovávání Čechů pokračovalo i později, když po Druhé republice bylo Čechům z rozhodnutí vůdce určeno, že budou žít v Protekorátu Čechy a Morava, ale protože to už nám vládla politika německá do češtiny vlastně jen přetlumočována, nelze už mluvit o protibenešovské politice české. Ta totiž, a to s plnou silou, vypukla znovu až po sametové revoluci, trvá dodnes, a jde o ono druhé odbenešovávající období, kdy republika od sebe nenapádně odtlačuje odkaz obou našich prvních prezidentů i onu podobu demokratického státu, kterou ji oba tito prezidenti vtiskli, a své kořeny spíš hledá v dávných a pro potřebu dané chvíle zidealizovaných časech předrepublikových, kdy jsme patřili pod korunu rakousko-uherskou.

A znovu, stejně jako tomu bylo za Druhé republiky, vychází toto hnutí nikoli z pohnutek a zájmů českých, ale z české podřízenosti zájmům cizím a tentokrát jmenovitě zájmům Sudetoněmeckého landsmanšaftu, který se nikdy nevzdal naděje na zrušení tzv. Benešových dekretů a nejnověji baží po takovém jejich zrušení, které si vyžádají Češi sami.

K tomu je ovšem třeba Čechy převychovat, což nejpřednostněji znamená zneuctít onu osobu, jejímž jménem jsou předmětné dekrety pojmenovány. Takže ani jedno dobré slovo nechť už v našich médiích nezazní o prezidentu Benešovi a nechť je naopak každá sebenepartnější příležitost využita k jeho zneuctění.

Třeba takto: zamyslíme se nad tím, které osobnosti našich moderních dějin se o prezidentu Benešovi záporně vyjadřovaly, a právě o nich natočíme své pořady. A pak je odvysíláme, ovšem ne s tím, že je vysíláme pro tuto jejich antibenešovskou notu, ale pro cosi jiného, do čehož samozřejmě onu protibenešovskou slinu jen jakoby mimochodem zabalíme. Ale ta slina tam bude a bude svítit nad vše ostatní, čímž bude záměr typu vedoucích lidí Druhé republiky a republiky posametové vrchovatě naplněn.

Ani bych se nedivil, kdyby právě s tímto záměrem byl natočen i pořad o cestovateli A.V. Fričovi, nazvaném: České stopy: Karai Puků, který ČT 2 odvysílala minulou středu večer.Ten totiž nabídl protibenešovských motivů, včetně Fričových zostuzujících nápisů na plotech, takové množství, že cesta dokumentaristů do Ekvadoru určitě nebyla drahá.

A tak se to na nás valí ze všech stran - a tlak sílí. Musela pod ním z nádvoří hotelu Růže v Českém Krumlově zmizet brozová Benešova busta, znovu byl coby symbol vlády Habsburků nad naší zemí vztyčen na Staroměstském náměstí Mariánský sloup, ČT téměř výlučně natáčí či finančně podporuje pořady, filmy a seriály o dobrých Němcích, kterým zlí Češi ubližují, na kladnou zmínku o našich dvou prvních prezidentech v našich médiích nenarazíte, zkrátka a dobře se na plný úvazek plní úkol náš národ pošpinit a jeho takto zpochybněnou státnost i národní svébytnost zahrabat pod zem.

Přičemž se čeká a jaksi samozřejmě předpokládá, že jediný účinný hlas z našeho národního houfu se proti takovémuto vývoji věcí nepozvedne.

47 komentářů :

 1. Po zvratkách v roce 1989 se událo tolik nepravostí , že zánik Československa není největší pohromou pro náš národ.Demokraci v podání ODS,TOP a pod.se stává naše země fašistickou a pro peníze jsou ochotni vyhlásit válku Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte naprostou pravdu, ale zapomněl jste na historickou roli ČSSD pod vedením pana Zemana, který se významnou měrou podílel na zavlečení naší země do zločineckého paktu NATO, když před volbami lhal o tom, že vstup bude jen na základě celostátního referenda ! Navíc není zanedbatelná jeho úloha při rozkradení státních komerčních bank po oddlužení ( 600 miliard) a těsná spolupráce se zločineckou ODS v rámci "opoziční smlouvy) !!

   Smazat
  2. Tondo, jen blbec nemění názory jsou jeho slova. Někdy musí politici dělat kroky menšího zla a následně je korigovat. To Zeman plní.

   Kolaps bankovního sektoru by měl horší následky i ten opoziční boj, jako je nyní. Vždy mně iritují "generálové" po boji.

   Smazat
  3. Pane Povolný, problémem je to, že vše od převratu v 89 jde špatnou cestou a všichni co se účastnily už přípravy na tuto zkázu v 68 věděly kam to vedou. Vždy mě iritují lidé, kteří to myslely dobře a dopadlo to katastroficky. Cesta z tohohle marazmu je jen jedna. Pokud to většina lidí nepochopí, jako že ne, zmizíme v moři euroatlantických hodnot.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. PS. a na geopolitické situaci.

   Smazat
 2. Ale pozvedne! Dokladem je včerejší velmi zajímavý rozhovor Josefa Skály s prof. Bohumilem Svobodou nejen o letectví, ale i o pandemii, otevřeném dopisu premiérovi, nezaplacených německých reparacích, rozpadu státu a společenských struktur, šíření chaosu a dezinformací našimi sdělovacími prostředky, Benešových dekretech, naší účasti v NATO, choutkách německého bundeswehru, atd.
  Doporučuji k shlédnutí a zamyšlení.

  https://www.youtube.com/watch?v=s3xNN2aExFc

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18!31
   Myslíš toho rudého stalinistu Skalu,toho darebáka odsoudit min.na deset let.
   Jo oni diskutovali o dezinformačních, od komouše tohle sedí

   Smazat
  2. Náhoď konkrétní Skálovy zločiny např. vytunelování OKD, ukradeni tisíců hornických bytů a pod. Tvůj štěk bude potom mít nějakou váhu. Jinak jde jen o štěk psí.

   Smazat
  3. G.B.Shaw: „Moudrý napadne názory protiargumenty, hlupák autora názorů“.

   Smazat
 3. Autor (správně) zmiňuje netečnost veřejnosti. Ta má kořeny ve zkušenostech.
  1. cizí panská protinárodní moc tu není na krátkou dobu, ale udrží se třeba 300 let.
  2. Protinárodní vedení státu (normalizace) není radno otevřeně kritizovat, budete vyobcován z politiky a vaše děti budou diskriminovány při volbě povolání. Ovšem je to řešitelné emigrací, která má docela slušnou tradici.
  3. Vládnoucí ideologie neváhá využít donášení jako relevantní informaci pro řízení společnosti. (proti COVIDu to selže, proti postavení ,,cool v plotě" to nechrání)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vladimír Šmídl 18:39
   Když už toto otevřeně hlásáte, mohu se zeptat kam byste případně emigroval?
   Ta doba bude hodně jiná, než si zjevně představujeme. Děti nebudou diskriminovány při výběru zaměstnání, protože práce pravděpodobně nebude, a vzdělání nebude stát za nic. Nebudeme vyobcování z politiky, nebude nic takového třeba. Budeme držet hubu a krok, protože nám nic jiného nezbude. Donášení nebude třeba, protože díky novým technologiím o nás vědí všechno. Takže ještě jednou, KAM byste v případě nutnosti emigroval? To je jen taková hra. Ono to nebude jednoduché. Nic nebude jednoduché.

   Smazat
  2. 20:36- Pan Šmídl to myslel asi ironicky. Jediné řešení je "vyprat špinavé prádlo doma".

   Smazat
 4. Ve Zlíně začala fungovat už třetí linka na výrobu roušek, darovaná panu Vyskocilovi, při jeho návštěvě Tchaj-wanu.
  Ale tady budete pana Vystrčila dehonestovat stále.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19: 46 Pane Unknowne, a k čemu? Roušky se už přestaly používat. A ke všemu TŘETÍ linka... už ta první je zbytečná.

   Smazat
  2. 19:46.
   Jistě a ty linky samozřejmě provozuje a vydělává na nich soukromý výrobce, jistě čistě náhodou zpřízněný s ODS, takže Blatný nařídí noušky nosit 3x přes sebe a nejméně do konce roku a zároveň co nejvíce bude brzdit funkční vakcíny.
   To by bylo, aby se kšefty nehýbaly...

   Smazat
  3. 20:39
   Hluboce se omlouvám, normálnímu člověku dojde, že ne roušky, ale RESPIRÁTORY, ještě jednou omluva,ach jo

   Smazat
  4. Unknowne 13. března 2021 19:46, zbytečně se namáháte. Česká televize nás krmí Vystrčila tajwanskými linkami na respirátory víc než dostatečně.

   Smazat
  5. 8:52- Jaký je Váš IQ, že se "střílíte do vlastní nohy? Asi nestíháte chápat ironii 5:30.

   Smazat
  6. 9:22, já ji sleduji, jako opozičního dezinformátora!

   Smazat
 5. Zbytečný senát , který vznikl politickým podvodem pro "umístění" federálních poslanců při rozpadu Československa, jinak by federální poslanci nezvedli svoje špinavé pazoury pro rozpad státu, kdyby neměli "zajistěné" prasečí dávky a místa v "senátu" !! Taková je pravda a senát je zcela darebná a zbytečná instituce a to lze velmi snadno doložit!! Také zájem občanů o senátorské volby je úplně zanedbatelný a sám tajvanský kašpárek byl "zvolen" pouze cca 8 000 voličů!!

  OdpovědětSmazat
 6. Na výborné ČT 24 má pořád pan Stach o četných dírách, nenechte si ujít

  OdpovědětSmazat
 7. V Kanadě jsem měl známého a než zemřel, tak mi mockrát psal, co si o nás jako národu myslí rozumní kanaďané. Měli jste soběstačné zemědělství, špičkové ocelárny SONP, vyráběli jste od jehel až po jaderné elektrárny všechno a kvalitně. Škoda jako značka má ještě doznívající zvuk, hezké ženy, jste národem J.A. Komenského, dali jste světu polarograf Hejrovského a kontaktní čočky p. Vichtrleho. Pak jste to podělali v jednom blbým roce 1989 a dnes jste na chvostě světa. Nic si nemůžete rozhodovat bez schválení těch, kteří vám vykrádají ekonomiku. Jste všichni proti všem a pouhou montovnou pro panující firmy. Máte Švejka a ten by říkal, že to všechno může udělaj jen úplný pitomec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown 21:33
   Slovní vyjadřování je zrcadlem inteligence.

   Smazat
  2. Záložáku, tak to celý čas cítím i já. Dobrý hospodář, co je špatné zruší a dobré zlepší. Naše elita na něčí příkaz pro jistotu všechno zničila. Jakou vidíte možnost se z toho marazmu dostat?

   Smazat
  3. 21.25
   Také mlýny s tzv. českým složením mlýna, které mlely obilí v celém světě s kulturním zemědělstvím po dobu osmi - opakuji, osmi - století až do dvacátého století, kdy je u nás odstavil až bolševik. Jenže to neví ani většina Čechů, natož Kanaďané.
   A také ruchadlo, z něhož evolucí vznikl pluh tak jak ho známe dnes - a s nímž vzdělává svá pole rovněž celý svět s kulturním zemědělstvím.
   Jdu od toho, blil bych.

   Smazat
 8. Při všech těchto nekalostech, o kterých píše pan Man, by z naší společnosti mělo zahřmít. Ale tady se mnozí bojí i zakašlat. Bohužel. ,,Náš strach, toť střelivo do nepřátelské pušky."

  OdpovědětSmazat
 9. Není to žádná vakcína, ale operační systém!
  Od naší lékařky z týmu vím, že problémy nastanou „křížením lidí“ očkovaných a testovaných s neočkovanými a netestovanými do nosu. Problém je ve změně DNA a RNA, která se bude přenášet. Prý nakonec budou muset všechny očkované a testované „odstínit.“ Nevím, co tím myslela, neměl jsem ten den moc času na diskuzi a proto jsem si vyhledal „něco.“ To něco mě „dorazilo.“ Prý je to horší než virus.
  Není to žádná vakcína. Legálně ani medicínsky to není vakcína. Neodpovídá to pojmu očkovací látka, je to nástroj. Víš, myslím si, že muž, který o tom mluvil nejvíce, mluví o tom jako právník, používal hodně právních pojmů, toho jsem sledoval. Dále tam byla MUDr. Judy Mikovits, vědkyně, která o tom ví všechno. To jsou však jen lidé, kteří o této vakcíně, tak zvané vakcíně, zveřejňují své názory. Pokud ovšem někdo navštíví webové stránky společnosti Moderna, kterou založil Antony Fauci, co vidíte, že se o tom říká? Takže pokud půjdete na jejich stránky, najdete zde, že se jedná o očkovací operační systém. Co vlastně dělá takový očkovací operační systém? Co je operační systém, který je v našich telefonech, počítačích a v jiných přístrojích? Je to něco, co programátor může programovat. OK, to, co se bude vpichovat lidem, to, co je označováno za očkování, je ve skutečnosti nano operační systém, který je programovatelný. Je to pouze jeden, ale ne jediný komponent.
  celé počtení:
  https://tadesco.org/…em/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano je to z nouze ctnost, budme radi ze nekdo neco dela .Nikdo take netaji ze je to pokus hokus a nedava zadne zaruky jen veri ze je to ucinne z 95% Dostal jsem pamflet po ockovani kde to presne je popsano ,zadne tedy tajemstvi .Pro ty co stale zvani o vybijeni populace ,co asi tak maji lide kteri vlady ranuji delat?? Je to naprosto novy virus a budme radi za to malo co alespon je k dispozici

   Smazat
  2. "Uklouz's z tématu článku, ale přesto, vidíš, žádná souhlasná reakce, i tady, na opravdu dobrém vebu, nikdo nechce vidět, že "císař je nahý", všichni do zblbnutí budou řešit lockdowny, odstupy, testy, budou dychtit po vakcinaci sračkami, výraz podvod a žádná pandemie je i tady svatokrádež. Smutné ...

   Smazat
  3. 21.56 az23.19. Zda se, že jste si spletli článek. Tento se pozastavuje nad ponižováním čs. Národa výslechem, znemožňovalo, pomlouvanim jeho elit, současných i minulých a jejich odstraňováním. Níže je několik článků s diskusemi o c19 s ruznymi názory, kritické převážně, na očkování v době probíhající nemoci, přístup k léčení, resp. neleceni, a přístup a postup různých čs. politiku. Takže tam můžete zjistit, zda ctenari resi lockdowny a dychti po vakcinaci.

   Smazat
  4. 9.05
   Trollení in natura. Hodí se do placu něco mimo nežádoucí téma, s předpokladem, že na to diskutující naskočí.

   Smazat
 10. No nic dějiny se opravdu opakují presidentu Benešovi bylo vyhrožováno. Pokud tu pustí Rudou armádu která nám chtěla pomoci že podporuje komunismus. Dnešní us Volkssturm zase vyhrožuje Zemanovi že nás prý tahá na východ. President Beneš měl pro vládnutí velice těžké období a teď by ho nýmandi chtěli dehonestovat.

  OdpovědětSmazat
 11. Sádlo a fousatá kráska v Německu. Ale mejdan končí a kocovina bude krutá. Ekonom od Klause o bourání normálního světa

  Hlavní je to nevzdávat. Nikdy a za žádných okolností.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sadlo-a-fousata-kraska-v-Nemecku-Ale-mejdan-konci-a-kocovina-bude-kruta-Ekonom-od-Klause-o-bourani-normalniho-sveta-657117

  OdpovědětSmazat
 12. Sluší se připomenout, že vrchovatou měrou se na tomto procesu podílel president Havel, který de facto svým neomaleným počínáním vůči Slovákům zrušil Československo a neustálým omlouváním se sudeťákům ohrožoval naší státnost .. nejspíš tím platil za podporu Charty 77 .. Doufám, že se smaží v pekle ! Jsem si vědom značného zjednodušování výše uvedeného, ale nemám sílu rozvádět tady všechny ty blbosti toho pseudo pseudo všeho Havla ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havel byl snílek, tvrdě narazil. V NATO, které chtěl zrušit, jako RVHP. Narazil také u Slováků vypískáním. To jsou také lži?

   Smazat
  2. PS.- stal se loutkou i s "vyrovnáním" se s Němci.

   Smazat
  3. 9:56-znáte tu fotografii V.H. a Bushe jn.? Sociolog by Vám vysvětlil sociální vztah. Možná i paní Olga, kdyby žila.

   Smazat
  4. 9:53, proto, že šel do "jámy lvové", ač to mohl tušit.

   Smazat
  5. Pane Povolný VH byl sebestředný hochštapler. Nikdy nechápal kam to vede a pochvala od zvrhlíků mu lichotila. Něco tak zrůdného se jen tak nezažije.

   Smazat
  6. Pradědo, s Vaším zhodnocením V.H. nemám problém.

   Smazat
  7. 10:14. Pane Povolný, Havel tam přece nešel "ač to mohl tušit".
   Havel tam šel zcela úmyslně Slováky provokovat, sám neustále podněcoval odpor Slováků k federaci, škodil slovenské části republiky (viz průmyslové zničení Dubnicka)kde mohl a úsilovně pracoval na rozbití státu.
   To přece jasně souviselo s jeho vztahem k Německu.

   Smazat
  8. Heriote, můžete mít pravdu, ale jeho "údiv" v TV byl upřimný.

   Smazat
  9. Havel ničil i průmysl v Martině Žilině a na dalších místech Slovenska.

   Smazat
  10. Kam vedla Havlova první zahraniční cesta?
   Do NSR! A pak se divil když ho Čobolové vypískali.
   Jak to tomu šmejdovi přál...

   Smazat
 13. 23:27.
  Dobře řečeno, souhlas.

  OdpovědětSmazat
 14. Výborný příspěvek p.Mana-jen mě trochu mrzí,že nenašel odvahu dát pojem sametová revoluce do uvozovek.On musí vědět,že to žádná "revoluce"nebyla,ale mocenský a majetkový převrat,který byl dávno předtím zrežírován mimo naší republiku.I to adjektivum je zavádějící,neboť žádná revoluce v historii nebyla nikdy "sametová".Takže opět jedna velká historická šaškárna!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.