Reklama

úterý 2. března 2021

Naše zemědělství si přírodou rozvracet nedáme

Aleš Macháček

2. 3. 2021     e-Republika

Tak si náš Bill koupil kus pole. Tu kousek, tam kousek, ale dohromady je to skoro sto tisíc hektarů. Pak že se dobročinnost nevyplácí.Tak si náš Bill koupil kus pole. Tu kousek, tam kousek, ale dohromady je to skoro sto tisíc hektarů. Pak že se dobročinnost nevyplácí. Daruj rychle, dvakrát se vrátí. Mohl všem dětem na světě pořídit wi-fi zadarmo, když už se chudáci musí učit přes ten jeho microsoft, ale to by si toho nevážili. Lidé si neváží věcí zdarma. Třeba takových zubařů, když byli na zadarmo, nebo brýle na předpis a vlastně celé to zdravotnictví. Mnohem raději si lidé zaplatí navíc a pak se radují, že dostanou nějakou tu tretku jako dárek. Jak říká náš Jacob William Rees-Mogg, dát lidem najíst, tak by ani nedělali, a kdo ví, jestli by nelezli po stromech. Kdepak, práci čest, to už se přežilo. A potom takové blbé nápady s wi-fi má jenom Corbyn. To je ten, co údajně nosil ruskou ušanku s rudou hvězdou. On jí sice nenosil, ale není šprochu, že.... Chudým dětem obědy zdarma? Ne, to bychom neměli na obnovu našeho nukleárního arzenálu, říká Boris. Ale dost novinek od našich bývalých EU kamarádů, ať si teď zoufají bez pomocné ruky Bruselu.

Ani u nás doma nedáváme dětem jídlo zdarma, jak bychom taky mohli, když česká pole mizí rychlostí 25 hektarů denně, tedy že za posledních šestnáct let ubylo v naší zemi zhruba 148 tisíc hektarů zemědělské půdy. Asi by bývalo bylo lepší prodat je Gatesovi. On totiž ví, že půjde do tuhého a jediné platidlo bude kus chleba nebo brambora. A jako přídavek sklenička oleje z řepky. Jestli si pamatujete, v klasickém sci-fi Den trifidů dostávali zotročení pracující dávky oleje z trifidů jako stravu. Na Borech, oddělení 3, šatony, naší světově proslulé Preciozy, byl pro plniče normy přídavek kus špeku týdně. Ale postaru se žít nedá. Řepkový olej je určitě plný vitamínů a jiných pochoutek GMO a vepřové je pořád dražší a dražší. Taky co se už v kriminálu nemaká, Precioza už holt není světová.

Podle Forbese není známo, co Gates se zemědělskou půdou udělá, a společnost Cascade Investments odmítla tento problém komentovat. Pokud jde o jednotlivé vlastníky půdy jako takové, Gates je stále daleko za mediálním magnátem Johnem C. Malonem, který je na prvním místě s 2,2 miliony akrů rančů a lesů a zakladatelem CNN Tedem Turnerem, který vlastní 2 miliony akrů půdy na ranči. Miliardoví filantropové a technokraté získávají půdu čím dál tím rychleji. Když zakladatel a globalista Světového ekonomického fóra Klaus Schwab ve svých knihách objasňuje, že „4. průmyslová revoluce“ nebo „Velký reset“ povedou ke zrušení soukromého vlastnictví, zdá se, že nakonec veškerou produkci potravin bude mít pod palcem jeden člověk a jeho korporace se bude jmenovat nějak jako Všem do syta. Kouzlo této korporace bude v tom, že bude mít neomezenou moc nad tím, kdo zemře hlady a kdo dostane najíst. A to mluvíme nejen o jednotlivcích, ale i regionech či kontinentech. O tom, že do toho bude spadat i "poloostrov za Ruskem" (tedy Evropa), není pochyb. Bill zastává metodu intenzivního hospodářství a možná si na kousku pole postaví nějakou fabriku na vakcíny, ale určitě nenechá půdu na skladování neprodejných aut a letadel. Jistě by nenechal naší ornou půdu takzvaným silným hráčům skladovacích prostor, co na moravské černozemi chtějí stavět nízkopodlažní sklady s asfaltovou střechou a dešťovku sváděnou rovnou do kanalizace.

Ale podívejme se, jak jsou nejbohatší z bohatých presentovány našim dětem. Jiří Wolker, básník, na jehož hrobě je epitaf ve znění: "Zde leží Jiří Wolker, básník jenž miloval svět a pro spravedlnost jeho šel se bít. Dřív než mohl srdce své k boji vytasit, zemřel mlád dvaceti čtyř let.” Zanechal po sobě pohádku O milionáři, který ukradl slunce (1948), na kterou si Česká televize dala v roce 2014 copyright. Naštěstí je něžným způsobem převyprávěná na YouTube. Chtěl jsem ji porovnat s pokrokovým videem, které dětem vysvětluje, co všechno by ztratili, kdyby Bill zmizel, ale je unavailable, removed by uploader. Řekl bych že z -----YouTube na mne tupě zírá / po Billovi černá díra---. Po uštěpačných komentářích v tisku, o tom, jak by děti trpěly bez Billa, mu zřejmě někdo poradil, že podobná reklama není zrovna to pravé bukové.

Anebo to může být proto, že prý už není nejbohatší člověk na světě, což byla první věta videa. Prý ho předběhl Bezos. To je ten, co nabírá bývalé špiony a vojáky k potírání odborů ve svém Amazonu. Také Jeff Bezos podle některých zpráv „investuje do půdy ve velkém měřítku“. Ale nebojme se o ně. Oni oba dobře vědí, do čeho jdou, a příslibem jistoty je Bidenem zvolený ministr zemědělství Tom Mr. Monsanto Vilsack. Ten chlapec nemá rád ochranáře přírody a jeho heslo je "čím zmutovanější odrůda, tím lepší". Naše zemědělství si přírodou rozvracet nedáme. To sice asi neřekl, ale přezdívku Mr. Monsanto nemá jen tak z ničeho nic. Nemusíte koukat na podobné video o Elonu Muskovi, stačí obrázek. Každý chápe, že svět by byl asi o něco chudší. Bez Elona. Určitě o jednu osobu.
Mně jako vodohospodáři na tom fascinuje to, že i když víme, že udržení vody v krajině a její čistota závisí na zemědělství, nejsme schopni začít sledovat záchrannou linii. Mluvíme o potravinové soběstačnosti a předstíráme, že nevíme, že za pár let nebudeme mít ani na potravinovou bezpečnost. Ale možná jsem jen šiřitel poplašných zpráv. Prý přicházejí k moci nějací neomarxisti, takže nám všem tady na Zemi začnou konečně lítat pečení holuby přímo do huby. Protože jak je vidět, kapitalistický trh to nevyřešil.

12 komentářů :

 1. Jo on je strašně „hodný" tento člověk i win 10 dával zadarmo teď si platí neziskovky a chce nás navézt do totality NWO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cablíku!

   Win 10 není operační systém, nýbrž pouze terminál (co to znamená vysvětlí každý ajťák), což znamená, že všechny vaše úkony pod win 10 jsou zaslány do supercompu v kalifornii, testovány na nebezpečná slova a přiřazeny k bázi konkrétního debilka planety (8 miliard debilů superpočítač zmákne v reálném čase).
   Osobně jsem s win bojoval 5 let (snaha zachovat win7) a pak jsem přešel na Linux Ubuntu 20 (volná platforma - máte přístup k jádru systému a můžete si ho doplnit o vaše rutiny, které vás budou chránit).

   Smazat
 2. Hovniválové jsou nepoučitelní, od nepaměti si válí tu svoji kuličku a ukájejí se bludem že přechytračí davy mravenců ..
  Mravenci ale vždy s hovnivály vyjebou, sežerou je i s jejich příbuznými a jejich kuličky si rozeberou mezi sebou ..
  Z blbých, namyšlených a stále nepoučitelných mravenců se stanou noví hovniválové, a tak je to stále dokola ..

  OdpovědětSmazat
 3. No Bil gaťas je rokefelerův pravnuk z babičtiny strany a tím je to dané. Když založil v garáži se třemi spolužáky firmu MICROSOFT, tak ukradl firmě ATARI softvér, který nechal znalým spolužákům překopat na MS DOS 8bits a chtěl ho prodat firmě IBM. Ta ovšem požadovala OS 16bits, takže se DeBilek nechal napsat na výplatní pásku jako zaměstnanec IBM a jeho spolužáci za půl roku překopali jádro systému na 16bits.
  Vždy to byl vychcaný grázlík, který okrádal všechny, které zlanařil (po chazarsku), ať to byli spolužáci nebo IT firmy. Praděda na něho byl patřičně hrdý, fuj!!!

  No a zavčasu pochopil, že ehračky (počítače, tablety, mobily, umělá IQ) rychle vyjdou z módy a že to co zůstane je Voda, Země, Rostliny, místo na bydlení a zdraví lidí.
  Takže zavčasu přesedlal na pichulky a následně na půdu a zcela jistě se prosadí i ve vodě (přeci nenarval miliony do greténismu zbytečně).

  OdpovědětSmazat
 4. Dodatek!

  Modlete se gojové, malá ledová přichází. Ta maličká kra, co se urvala z Antarktidy (plocha jevropeji) zchladí atlantik, zastaví golfský proud a na Temži se bude dát bruslit i v srpnu. Co na to oteplovačky z ČT (těm se nadaří ani předpovědi, které jim nadiktují vládci klimatu chemotrajzli a harpisti).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bejt vámi, tak upozorním Gertu.
   Že by si mohla brázdit Evropou na běžkách a přednášet greténům o globálním oteplování, aniž by po sobě zanechala uhlíkovou stopu.

   Smazat
  2. Sakra, ne. Zrovna ta gerta se mi libila, je jasne, o kom je rec.

   Clanek: kvůli zavrenym hranicím a jejich boji s čínou se mluvi o soběstačnost, kvůli gerte o ekologii, a vlastníci sveta mají v planu globalizaci a intenzifikaci, takže ovoce nafoukle nitraty vyráběné tam, "kde to jde nejoptimalneji"? Doufám, že se nás ten článek netýká.

   Smazat
  3. at Greta ci Gerta stejne vypada jako chcipak, takze by pasovala to Genderove skupiny

   Smazat
  4. 21.36
   V mém rodišti je vila bývalého majitele místní továrny a z té vily udělala státní moc někdy v padesátých blbečkárnu. (Totáč vyhnil, blbečkárna trvá.) A občas chodí se sestřičkami na procházku. A řeknu vám, šoupnout mezi ně Grétu, zapadla by tam jak bukvice do kláštera. To myslím vážně. Když jsem viděl poprvé její foto - protože fotka vám padne do oka dříve než titulek - říkám si sakra, co je tohle za mongoloida? Pak skočím na článek a čtu. A když potom jebala ty idioty s titulem před i za jménem a ti jí za to ještě tleskali, řehtal jsem se až k slzám.

   Smazat
  5. milane 1:07
   To mi hlava nebere, když jsem tu Grávu viděl poprvé v telce, nevěřil jsem vlastním očím, že ji vůbec někdo, natož hlavy států berou vážně. A hádej co mně prošlo hlavou?
   Pohádka "Císařovy nové šaty". Akorát se pořád ještě čeká na to dítě, co řekne, že je nahej.

   Smazat
 5. No dnes je jaksi v modě vybírat peníze na odkoupení naší hory Říp. Nevím pokud zde budou vládnout tací jako dnes je to zbytečné. Protože ty peníze skončí jako skončila sbírka myslím že po r. 1989. Lidi dávali své zlato a kde to skončilo. To snad neví ani PánBůh.
  Místo aby se potrestali ti co vydali to co jejich nebylo (bylo to státní- tj. nás všech). Takto se prošustrovalo vše to co mohli "nový prátelé ze západu" použí to použili a to co je překáželo to zlikvidovali.
  A ještě jim za to lezeme do ......!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.