Reklama

středa 31. března 2021

Návštěva Lavrova v Číně: Rusko se chce domluvit ohledně nového světového řádu

Ljuba Stěpušová, Olga Lebeděvová

31. 3. 2021      pravda
Návštěva ministra zahraničních věcí Ruska Sergeje Lavrova v Číně se stala předmětem rozhovoru v dalším vydání pořadu "Názor". Co bylo neobvyklého na této cestě a čím je zajímavá, Ljubě Stěpušové sdělil prezident Rusko-čínského analytického centra Sergej Sanakojev.

Zajímavé bylo, na jakém pozadí tato návštěva probíhala. Protože samotná setkání hlav zahraničně-politických rezortů jsou pravidelná. Celý mechanismus mezivládních kontaktů a kontaktů hlav států je celkově velmi dobře vyladěný. Ale právě tato návštěva probíhala na pozadí dost skandálního zostření vztahů s USA. Fakticky neslýchané, na jedné straně, výpady proti naší hlavě státu ze strany prezidenta USA, na druhé straně, absolutně nepřijatelné chování během setkání delegace USA a Číny na Aljašce.

Pokud to někdo promeškal: z čínské strany tam jel ministr zahraničních věcí Wang I a člen politbyra Jang Ťie-čch, který na ÚV KS Číny řídí a má na starosti zahraniční styky. V minulosti byl také ministrem zahraničních věcí Číny.

Proběhla tam vážná slovní potyčka, která překročila i rámec protokolu, i formát komunikace.

A všechno kvůli tomu, že Američané pokračují i vůči Rusku, i vůči Číně v požadavcích, abychom souhlasili s jejich pravidly, která zavádějí ve světě.

My však říkáme: páni, co tak najednou? Svět se již dávno dostal dopředu, je mnohem rozmanitější, vícepolárnější, než si to představujete. A vy jste již dávno hegemonem stávajícího světového řádu pouze ve své fantazii.

To je hlavní kostra konfliktu - že se svět změnil a že bývalý lídr zatím klade odpor, nechce, aby změny byly, ale Rusko a Čína si jsou dost soběstačné proto, aby šly tou cestou, kterou jsme si zvolily.

A právě o tomto se hovořilo mezi našimi - ruským a čínským - ministry zahraničních věcí.

Mají naprosto stejné chápání toho, že budou i dvoustranné vztahy rozvíjet, a že naše strategické partnerství všestranného charakteru se dostává do nové epochy - jsou to důležité projekty i v humanitární, i v ekonomické sféře, když už je nám hozena taková výzva, tak se koordinujeme mezi sebou na mezinárodní aréně.

Budeme dbát na vzájemné působení na platformě takových struktur, jako je OSN.

Ministr Lavrov podotknul, že je pochopitelně třeba společně s Čínou pracovat na tom, aby se nerozviklávala tato struktura, jak to chtějí naši oponenti, a budovat podle norem mezinárodního práva veškeré mezinárodní vztahy.

K tomu se velmi hodí i iniciativa Číňanů o vybudování komunity společného osudu lidstva, a také naše neustálé připomínání nezvratnosti výsledků druhé světové války a uznání našeho velkého vítězství jako světového dědictví lidstva.

Na těchto pilířích jsme tedy připraveni navrhnout světu nový řád. Bude stabilnější, bezpečnější, a co je mnohem důležitější - bude spravedlivý.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

86 komentářů :

 1. Tak to je pekna "mnamka". Rusak v cinske prdeli:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve které řiti jsi zarytý ty, Sputniku? V americké asi těžko, co by z takového vymaštěného chcípáka měli? A propos, že ještě nejsi na Ukrajině? Už se to tam štosuje, vaši potřebují hňupy jako kanonenfutr, takže to je volání přímo pro tebe. Máš možnost to ruskému mužikovi ukázat, hrdino. A ani už tam nepotřebuješ výjezdní doložku, přemřelo.

   Smazat
  2. Je velka skoda,ze nas OK SPD prozatim odmita posilnit svuj program

   s cilem ziskat v parlamentu vetsinu!
   Pak se nam tu na webu svobody a prime demokracie NR objevuji unknowni tj piratsti zlocinci,kteri zubozene OS cili obcanske spolecnosti chteji ukrasst hlasy volicu a proto tady poradaji nanucovaci karneval pry snad mensiny themoboys,kteri chteji v cele s Reporyjcem nastrcit si do zadku pavi pero,aby byli jako mensina zvoleni,aby pak mohli poroucet vetsine a rozflakat tak zbytek demokracie u nas v CR na sracku!
   OS volici,uvedomte si,ze cely houf polit.subjektu,ktere se tlaci vsude svymi reklamami nejsou nam volicum k nicemu pokud neprijmou do svych tzv programu,tj tzv bobkovych listu navrh NARODNIHO PROGRAMU VOLICU (NPV).

   Jen ten plni skvely SPD programovy bod 10 tj zmenu systemu na doposud nevidanou solidaritu.
   Je totiz iluzorni volit dalsich 31 let darebaky,kteri chteji jen nase penízena vyplatu dostavame pouze tretinu a brzy i pry misto svobody dostaneme koncentrak,kde musime odevzdat do čipu obcanskych prukazu 10 otisku prstu jako dnes zlocinci.

   TYTO POLITICKE SUBJEKTY KTERE TO V PARLAMENTU ODSOUHLASILY UZ VOLIT VE VLASTNIM ZAJMU NESMIME!

   Jsou to neomarxisticti trockisti derouci se pres nase hlavy k moci drazi obcane volici!

   Kdo mysli,ze ne at to tu napise a zduvodni!

   Smazat
  3. pro studenta 14:56
   A vidíte jaké máte štěstí. Kdybyste každý den zařezával na ČT, tak jste se ani nedozvěděl, že je "Rusak v cinske prdeli." Díky Nové republice už to víte. Vím, že na poradě jsou z toho nervózní, ale normálnímu Čechovi je úplně jedno z jaké prdele kouká Rus. Spíš je zajímá z jaké kouká Čech. Jak jste na tom ? Odkud vykukujete ? To jsou věci co, vejre ?

   Smazat
  4. Proboha co toto je za exota ?

   Smazat
  5. mikkeshi, rus nikdy nikomu do zádrhele nepoleze. To raději zemře.

   Smazat
  6. Unknown, vylez už z toho amerického rekta a běž se okoupat, páchneš americkým hounem.

   Smazat
  7. Unku, poucim te ohledne relativity a realnosti takze:

   .....kdyz ty mi strcis nos do prdele, tak ty budes mit nos v prdeli, a ja take, ze?

   Relativne na tom budeme oba stejne, budeme mit nos v prdeli, ale realne ja na tom budu lip

   Smazat
  8. Zajimalo by me co pan Forkie cte,ze ma takove duchaplne znalosti

   Smazat
  9. petere z 1. dubna 2021 1:26 nic lepšího, než popíchnutí proti osobě vás nenapadlo? JiH

   Smazat
 2. Odpovědi
  1. Unknown je lejno v americké prdeli. Je to americký rektonaut a anální speleolog !

   Smazat
  2. Taky americani si nemuzou skoncit to stezovani na SSSR a Rusko potom.
   Kdyz po dobyti SSSR by hodne moc americanu neprezilo valku, protoze na Wehrmacht nemely a ten jim masakroval cely divize za chvilku.
   A jeste ten japonec z druhy strany..
   A meli by cely to bohatstvi Ruska na pomoc.
   Tedy vinou Stalina a prave Rudy Armady, Koneva, Rokossovskeho a Zukova, potom USA /290 tisic padlych usaku/,mohli se rozvijet a vzkvetat..
   Nekdo by uz mel poradne definovat co je blbost a co neni.
   Dalsi padli usaci dnes,/pres 500 tisic/ a tedy jeste daleko vic, jsou z nedostatku ruskyho Sputniku.
   Asi je zivot omrzel.
   Taky frantici ,pres 100 tisic padlych ted,se radsi staraji o lidsky prava ,kde se co sustne..
   Stiznosti na Cinu , jsou kdyz Cina nechce povolit vytvoreni Velkeho Islamskeho Statu.
   Ktery chteji Uighurove na svem uzemi a na uzemi Turkmenistanu a Turkistanu ,Uzbekistanu , podobne jako meli kolem Mosulu, po dobyti Iraku..
   Tyhle lidsky prava se jim upiraji a USA dela co muze.
   A mohlo bejt neco dalsich milionu uprchliku zase do EU..
   Pak si nevsimli,ze jim vojaci v Burme delaji procinskej prevrat.
   A pak jim tam deti demonstruji za USA a EU lidska prava, ale nikdo se nepta po milionech obeti v celem svete jak lidsky a humanni ,jsou vlastne ty prava..
   Jako kdysi v ty Risi..

   Smazat
 3. Pokud je řeč o "prdeli",tak jsme v ní my,společně s EU a USA.Taková to politika dělat vůči silným velmocen se vymstí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už se to mstí.
   Vakcíny jsou zatím poslední ranou.
   Že pane Blatný.

   Smazat
 4. Rusku a Číně nic jiného nezbývá než se distancovat od okolního debilitou postiženého světa, aby se nenakazili debilitou ..

  Podívejte se na video uložené na www.restart.cz o Vakcínách B.Gatese, je to o té naší debilitě a degenerovaných opičích elitách části světa, kam jsme po sametu s euforickou radostí vlezli ..

  https://www.nasrestart.cz/images/2021_02/2021_02_08__01.mp4

  Bylo by ale lepší k prohlížení videa jít na uvedený web https://www.nasrestart.cz/, a spustit si uložené video z nabídky pod položkou :
  Dokument o Billovi Gatesovi byl na internetu již uklizen. Elita nechce, abyste to spatřili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maxi,
   tak zvany Svobodny Svet ma s Cinou pruser, totiz Cina je tak obrovska - jak obyvateli tak i rozlohou, ze sama muze bejt sobestacna, jeji vnitrni trh dokaze generovat dostatecny profit a hlavne cash flow ze si vystaci hospodarsky bez zbytku sveta,

   spojeni s Ruskem ji dela nezranitelnou i vojensky takze duo Cina Rusko je zvenku neporazitelne, a mimo toho kdyby se snad nahodou skoro podarilo zapadu rozstourat Rusko, je zde dvoumilionova ci vice Cinska Armada.....

   Smazat
  2. Basosi, díval jsi se na to video a viděl jsi co je B.Gates za nebezpečného odpudivého psychopata ..
   Takovými na pohled odpudivými psychopaty (jimi oslnění lidé to ale nevidí) je celá ta "smetánka svobodného světa", sadistů, pedofilů, a jiných zrůd ..

   Co se týká Ruska a Číny, podle mne Rusko má obrovskou výhodu rozlehlé země a převahy venkovského osídlení, ktere udržuje normalitu populace nad městským osídlením s degenerativní kulturou a lidskou degenerací..
   Kulurní vývoj lidí v městských komunitách je jako velkochov zvířátek, tak mě napadá že H.Himnler byl chovatel slepic a hodně při tom pochopil o velkochovu lidí ..
   Rychlá industrializace Číny a přesun lidí do měst se zánikem čínského venkova přinese v budoucnu degenerativní kolaps "velkochovu lidí" ve městech, podobný tomu dnešnímu ve "svobodném světě" ..
   Rusko má další obrovskou civilizačně kulturní výhodu, a to je udržení a znovuzrození jeho křesťanství, v Číně budhismus (konfucianismus není pravé náboženství) má spíše debilizační úlohu prostřednictvím různých sekt, Čína proto i duchovně (čínský materiálně mamonářský komunismus není duchovno) nemá dobrou budoucnost ..
   O statním Světě nakaženém "kulturou svobodného světa" nemá význam se zmiňovat, to je budoucí katastrofa ..

   Smazat
  3. Maxime, zajímavé téma. Lidé se ve městech přemnoží, zdegenerují, zničí se a periodicita nastane z náhodně uchovaných enkláv venkova? Jsem tomu nakloněn. Takto zmizely říše. Radši bych bral ten konfucianismus jako následníka. Přesto si myslím, že lidé potřebují bohy pro ten koloběh.

   Smazat
 5. Na nedávné tiskové konferenci v Bílém domě uvedl Joe Biden, že Washington nedovolí, aby sa Čína stala najvětší mocností na světě. Chudák. TO bylo potom, co amíky v Anchorage vyfakovali Číňani jako malé sráče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nas Pepa Padavka si to spatne precetl z telepromteru

   Smazat
  2. Forkie
   Amerika už tak může někomu zakazovat leda hovno. Čučkaři ze CIA si jaksi ještě nestačili nvšimnout, že Rusko i Čína jsou teď mnohem silnější, a to technologicky, zbrojně i ekonomicky, než tomu bylo před třiceti lety. Amíci pořád hrají tu svoji studenou válku z padesátých let. Rusko i Čína neustále vyvíjejí nové zbrojní technologie pro příští válku, zatímco Američani pořád mají zbraně pro minulé války.

   Smazat
 6. Ano, jediná cesta jak řešit vzájemné vztahy států je Charta OSN. Tam jsou vymezená jasná pravidla mírového soužití a spolupráce mezi státy světa. Nikde tam nenajdete o odmítání mírové politiky, naopak vylučuje mezi státy vyhrožování, zastrašování či dokonce příprava na válku. Lid každého státu si volí své zástupce a nikdo zvenčí nemá právo zasahovat do vnitřních záležitostí jiných státu, jako to vidíme ze strany USA, které vyčítají jiným dodržování lidských práv, a přitom je sami nerespektují, jak se o tom denně přesvědčujeme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a to samé máme v EU.
   Nevolená komise se montuje do všeho a podmaňuje si svoje okolí.
   Momentálně Polsko kvůli zákonům, přes soud.
   USrálci kopou již z posledního ale bude to bolet.
   Hodně bolet.

   Smazat
  2. Na vyber je svetova valka kvuli Uighurum, nebo kvuli "zabijakovi", kterej se domlouva prave s Nemeckem a Francii.
   Z druhy strany to zajistuje covid bez vakciny Sputniku.
   To ma nevyhodu ze to nebude hned.
   Ale na zapadni vakciny a vytery je spoleh.
   Ty nemuzou jak je videt prohrat.
   Nejdulezitejsi je aby se valka zase vodehrala v EU,v Rusku, v Cine v Japonsku,v Ukrajine, aby se na USA zase nedostalo.
   Na tom se taky pracuje..
   USA vojska maji pohov protoze se hledaji a odhaluji podvratny zivly ve velkych mnozstvich v armade vsude.
   Proto byli pozvany davy z celyho sveta,aby doplnili pocet vojaku. Dostano slib obcanstvi kdyz prezijou.
   V EU jsou podobne pozvany a potlaceni mistnich a do prvnich linii nove dalsi armady, kolik tech armad bude stacit se nevi..
   Valka se taky musi vyhnout Svycarsky a Londynu..
   Az deti vyrostou trochu asi bude zabava, dyz potkaj ucitele,kterej jim nekolik let tvrdil, ze nejsou a nemuzou bejt chlapci. Budou dokazovat opak? Asi jo.
   Dokazovani a presvedcovani uz za ty nehorazny lzi,slibuje lecos...

   Smazat
 7. Největším zločinem je vměšování se do vnitřních záležitostí obce, regionu, státu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rebele,vase myslenka zacit tvorit odzdola jako ve SVYCARSKU kantony,kdy prevezmeme jejich Ustavu a bude mazec se urcite bude libit.
   V navrhu naseho OK SPD je uz dokonce vznik kantonu Cechy,Morava a Slezsko.
   Blbi prazaci at si zalozi svuj prdlament a mohou se zivit prodejem travy a rajtovanim na svych mrtvych oslech pry piratech,kteri si pak mohou hledat rahno,kde si daji masli!

   Smazat
 8. Jak to nyní chodí můžeme vidět v přímém přenosu a pociťovat to na vlastní kůži. Udeřil koronavirus. USA: podle svých tradic začali se starat sami o sebe. vyvinuli a vyvíjejí vakcíny, ale nikomu je nedají. Dokonce vyrábějí i Astru, kterou ani neschválili (i to je jistá známka její spolehlivosti), ale ani tu nedají Evropě. Pouze svým sousedům - Mexiku a Kanadě. Británie: začala vyvíjet svoji vakcínu a také se nehodlá s nikým dělit. Dokonce i když ji vyrábí např. v Holandsku, nedá. raději si zašila tři milióny dávek v Itálii. A Johnson to řekl jasně na plnou hubu: dostatek vakcíny máme díky naší hrabivosti. EU? Též jako obvykle. V Bruselu a Berlíně začaly lítat jako splašené slepice. Pak nastoupilo právo silnějšího a ochranné pomůcky byly prostě zrekvírovány na hranicích pro vlastní potřebu. To samé s vakcínami. Ale v žádném případě ne ruské a čínské. To raději ať vychcípá pár set tisíc lidí. K tmu tvrdě prosadíme jednotnou evropskou cestu. A tento stav trvá dodnes. právě se dohaduje přerozdělování. Rusko: vyvinulo vakcínu a začalo ji vyvážet do celého světa. Indie, Pákistán, Arabské emítáty, Egypt, Izrael, JAR, Keňa, Guinea, Argentina, Uruguay, Venezuela Ekvádor, Panama a řada dalších. Rusové dobře věděli, že EU udělá vše pro to, aby jim zabránila v exportu na její trhy. Tak se nezdržovali a našli si odbytiště jinde. EU už vůbec nepotřebují. Ale i tak prorazili: Srbsko, Chorvatsko, Monako, Itálie, Maďarsko, Slovensko. EU nic jiného nezbyde, než přilézt ke křížku. A už se tak i děje. Po velkohubých prohlášeních debilů z Bruselu (a korouhviček u nás) už se připravuje výroba Sputniku v Německu, Itálii, Španělsku a Francii. jedná i Rakousko a Dánsko. V Rusku běží masové očkování doslova na každém kroku. Je dobrovolné. Ale můžete se nechat očkovat v hotelu, supermarketu, v nemocnici , v ordinaci nebo v parku. Čína je na tom podobně jako Rusko. Nehledě na to, že má problémy oočkovat vlastní dvě miliardy obyvatel. A co se týče té politiky? "Ministra zahraničí" EU Barra vyprovodili z Ruska jako posledního joudu i s jeho bombastickými plány na oživení opozice. tak plká o tom, že Rusko a Čína mluví o Západu a USA stejně, a že by měli přestat a podřídit se. Že si toho všiml a že se mu to nelíbí. Prý mají jít do stáda jako evropské země. Ale poslední události ukazují, že už je pozdě. Rusko a Čína jsou jasným druhý, centrem světové politiky. A Západ to bude muset vzít na vědomí a chovat se podle toho. Ostatně nic jiného nám ani nezbyde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne. Už příští týden objednává Rakousko první milión dávek Sputniku V.!!!! Těšíš se?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Danny, je tady silná lobby v rámci orgánů EU.

   "... Sputnik V absolútne nepotrebujeme“ opakovane zdôraznil komisár Breton pre televíziu TF1, ktorý stojí v čele pracovnej skupiny exekutívy EÚ pre vakcíny.

   Zároveň konštatoval: „Dnes máme jednoznačne kapacitu dodať 300 až 350 miliónov dávok do konca júna, a teda do 14. júna máme možnosť dosiahnuť imunitu na celom kontinente..."


   Asi myšleno "do 14. júla". (července)

   Ale pokud to spočítáme, tak na postkomunistickou Evropu toho tolik nezůstane.

   Smazat
  4. Nikdo vládcům USA do hlavy nevidí. Pokud je pravda,že
   chtějí pro svět jen to dobré,svobodu a demokracii - jistě nebudou zatahovat své občany a spojence do
   nepřátelství a války, ale budou s nimi jednat.
   Řezat do Ruska a Číny najednou je divné. Taková síla
   pokud se spojí už není žádná sranda. Stačí se podívat
   na mapu a sečíst čísla.

   Smazat
  5. Základem slušného života na Zemi je spolupráce silných i slabých a volná soutěž. Ať vyhraje ten šikovnější a levnější. Sankce, vyhrůžky stovky vojenských základen
   a obrovský vojenský rozpočet - zrovna jako férová soutěž nevypadají. Velmi zajímavé pak jsou výsledky řešení velmocemi v praxi. Třeba to porovnání výsledků voje s bacilem. Není ta stará manipulace s lidmi
   za účelem dosažení největšího zisku - už moc
   přehnaná ? Ba co dím - není na houno ?

   Smazat
  6. Ať se děje ve světě co se děje - pro nás zkušené a
   historií poučené České občany je teď důležitý úkol.
   A to je příprava na volby na podzim. Že jde zase o všechno svědčí i současná výroba zpráv a informací co
   vypouští na lidi zejména pachatelé zásadního úpadku
   našeho státu. Jsou to strany,politici a média co makají už desítky let pro cizí banky, nadnárodní společnosti a cizí velmoci. Přesně řečeno pro jejich vlastníky, kterých je celkem asi tak 5%. Pokud si voliči přejí třetinové platy a důchody, rozjebanou a zkorumpovanou státní správu a zejména justici,pokud si přejí zatahování svého státu do šíleného zbrojení
   a války na Ukrajině a uprchlíky - ať si volí ODS,TOP,Lidovce,STAN a piráty. Jejich vůdci typu petříčků a sluhů oligarchů nás do prdelky zavedou ještě hlouběji než teď - kdy vládne pracovitý ale ze všech stran vydíraný Andy Babiš. A nezapomeňme - hlavní silou petříčků je jejich mocná ČT a zkažení pacholci co rozhodují co a kdy se bude na lidi vypouštět.

   Smazat
 9. Unknowne, ty vole. Zase tady plakátuješ tím starým nesmyslem? Tak pro tvoji informovanost. Rakousko objedná milión dávek Sputniku už příští týden.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane unkrovn, máte záchvat? Co to trapné CHIIIIIAAAA? To píší takto hlavně slabomyslni. Fuj! VIP 👎

   Smazat
  2. Ty Sputnik, neblbni a vezmi si ten prášek. Nebo máš v kuli či co?

   Smazat
 11. Pane unkrovn oni ti Rakušané ten Sputnik opravdu objednali. A neumírá se na Sputnik, to je prevence proti covidu. Proto Rakousko spěchá s proočkovanosti aby bylo co nejméně obětí covidu. No a Maďarsko s očkováním nestíhá. Máte v tom chlapče zmateček. Moji známí se nechali očkovat Zenecou a všichni měli nějaké zdravotní potíže. Musí brát prášky na ředění krve. Doporučuji vám ji i vám. VIP 😊

  OdpovědětSmazat
 12. 19:38
  Zmatek máte vy, dnes jde jen o VELKOU RUSKOU propagandu. Sputnik se převážně chytá v zemích třetího světa, velká bída.
  Moji rodiče a manželky, jsou očkování už po druhez, bez nejmenších problémů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My jim to přejeme. Ale to nezabrání Rusům prodat Rakousku svoji vakcínu. A Rakušanům si ji koupit. Jinými slovy, na Brusel se kašle. My ovšem budeme chcípat dál. Neboť "Befehl ist Befehl!".

   Smazat
  2. Ale ty taky, Sputniku, ale Pfizerem, jak ses tady onehdá holedbal, že to máš přes známého doktora. A kdy jdeš na druhou dávku?

   Smazat
  3. Pane unkrovn, vy manželku nemůžete mít natož manželky. To by jste byl jinak vychovaný. VIP 🐷

   Smazat
  4. Unknowne, ten třetí svět, to jsou miliardy lidí. To je opravdu velice dobrej kšeft. Jenže třetí svět už umí vyrábět i svoje vakcíny a taky chce vydělávat.

   Smazat
  5. To nevadi !! Naztracejte nadeji a neveste hlavu.
   Jeste musi dostat dalsi davky..
   Nejmin 3 -5 a brzy zase dalsi,za rok.
   Problemy i ty nejmensi urcite zmizi..
   Jako treba ty stary lidi ve starobincich, vsude na svete...

   Smazat
 13. Biden a ta jeho skvadra šlápli do lejna, a hned dvakrát. Neuvědomují si, že ani Rusko, ani Čína nejsou jejich satelity a na hlavu si kálet nenechají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni do něj nešlápli.
   Oni padají do svých vlastních fekálií.
   Buď jim bůh milostiv.

   Smazat
 14. unknowne, ty si prostě nevidíš do huby. Celou dobu tady brojíš proti Sputniku. Sleduj: Napřed že se nebude vyrábět, ale začal se. Tak ho nikdo nebude chtít, protože je ruský. Začal se vyvážet ve velkém. Tak zase že pouze chudé země třetího světa, EU nikdy! Koupilo ho Maďarsko, Izrael, Emíráty, JAR, Monako Itálie (Bergamo). To jsou ale bohaté země a několik evropských a dokonce členů EU! Teď je plno zpráv, že ho chtějí i ve Španělsku, Německu, Itálii i Francii. Tak se držíš naděje, že ho EMA neschválí. Ale nyní je zde jasná zpráva! Rakousko ho objedná příští týden. A ty hned ještě ho nemá. A kdo mu v tom zabrání? A proč by vlastně měl bránit? Je to snad věcí rakouské vlády. Rusové ho nikomu necpou. Nechcete - nechte být! Nespolehlivá Astra stojí 40 USD, spolehlivý Sputnik 20 USD. V tom bude zakopaný pes. Kdo by pak kupoval ty pomeje z Astry. ta už se ze zoufalství přejmenovala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Astru Zenecu kupuje EU za 1.5 Euro. Jestli jsi koupil nejake smecko od Indu za 40 USD, tak jen dokazujes, jaky jsi magor.

   Smazat
  2. Ale kdeže, Astru kupují za 13¢ a je to nejlepší vakcína na světě. To přece každej ví a proti je o Astru tak extrémní zájem.

   Smazat
  3. A.Z. 110,-Kč, Moderna 685,-Kč, Sinopharm 1.368,-Kč. Co může člověk očekávat od vakcíny za tak nízkou cenu?

   Smazat
  4. Stovky Čechů jezdí do Slovinska nechat se očkovat ruskou vakcínou...Seznam.cz.

   Smazat
 15. Ty, Sputnik, a proč neodtáhneš ty do tvé milované Ameriky ty, místo toho dřepění u počítače ve své chýši, kterou sis za bolševika postavil z nakradených cihel, a psaní těch výblitků chorého mozku, který Dr. David diagnostikoval jako Debila. Do toho, v Americe tam je blaze, přemřelo...

  OdpovědětSmazat
 16. Unknowne opět jsi za idiota. Že tě to baví. Itálie Sputnik opravdu nekoupila. Ona ho dostala od Rusů darem. tehdy, když v Bergamu naplno vypukla pandemie a lidi umírali i na ulicích. A slavná EU se na Italy vykašlala. Jak je u ní zvykem. A tehdy Rusové poslali vakcínu i týmy odborníků včetně vybavení a situaci dostali pod kontrolu. nezůstali tam, ani jim vakcínu necpali a nikomu ji necpou. Nemusí. Zákazníci stojí ve frontách a ne na každého se ihned dostane. Už se vyrábí v Indii a situaci zkoumá i Brazílie. I přes mohutný nátlak USA. Až EMA uvidí, v jakém prostředí se vyrábí vakcína v Rusku, bude jen tiše závidět. Blbečku.

  OdpovědětSmazat
 17. https://tadesco.org/…st/ ČTĚTE ....
  Očkovaní lidé jsou svému okolí nebezpeční - genocida lidstva denně v přímém přenosu
  Lockdowny, karantény a nošení roušek by měly být povinné pro ty očkované!
  Fauci, Národní Institut Zdraví (americká vládní agentura, NIH) a Čínská komunistická strana potřebovali miliardy lidí, aby posloužily jako továrny na biologické zbraně. Účelem je urychlení vývoje konečné genocidní biologické zbraně.
  Takže centralizovaný vojenský systém výroby biologických zbraní se nyní „decentralizoval“ tím, že vypustil do světa celkem mírnou formu kmene a následně dodal vakcínu, která má urychlit vývoj mutací. V důsledku toho je každý člověk, který byl naočkován, chodící továrnou na biologickou zbraň, produkuje nové kmeny viru a roznáší je mezi ostatní lidi za pomoci očkovacích pasů. Zbraň, kterou vyvinuli, SARS-COV2, má sloužit k tomu, aby miliardy lidí souhlasily s podáním vakcíny, která má přeměnit jejich vlastní těla na výrobny biologických zbraní tak, aby se mutace viru mohly vytvářet po celém světě.
  Bylo podáno trestní oznámení na tři ministry zdravotnictví od počátku nouzových stavů, tedy Adama Vojtěcha, Romana Prymulu a Jana Blatného.
  https://tadesco.org/…ho/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. anonym 21:34
   Vy nikdy nezklamete. Ta trestní oznámení jste podal vy?

   Smazat
  2. 21:34, to bude nějaký druh schizofrenie. Možná vás to přejde.

   Smazat
 18. Velice správně Rusko a Čína je pro normální svět naděje ať si to NWO strčí americký miliardáři do svých nenažraných(__)

  OdpovědětSmazat
 19. Stoupají nám preference, špína se valí. Takže vyvrátím tyto lži... Okamura o nouzovém stavu, Radě ČT i „sledce“ z Newsroomu

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Stoupaji-nam-preference-spina-se-vali-Takze-vyvratim-tyto-lzi-Okamura-o-nouzovem-stavu-Rade-CT-i-sledce-z-Newsroomu-659046

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cabliku 31. března 2021 21:56, dík za odkaz. Z mého pohledu pan Okamura nezklamal. Plné nemocnice mu nejsou argumentem, zemřelí taky ne. Že karanténní opatření jsou historicky ověřenou metodou jak čelit epidémiím, že jsou užívána i vůči Covid 19 celosvětově, že nejúspěšnější jsou právě ty země, které postupují radikálně, to v úvahu nebere.
   A protože hlupákem rozhodně není, hádám, že nasednul na další vlnu nespokojenosti a rostoucího odporu proti karantenním omezením. Bez ohledu na škody, které tak působí. Pan Ivan David napsal, že SPD není ani pravicová, ani levicová. Možná.
   To co v odkazovaném článku vyprodukoval pan Okamura mi ale připadá ryze pravicové, v dobré shodě třeba s pány exprezidentem Václavem Klausem i panem Petrem Hájkem. Ne, že bych se právě s nimi ve všem rozcházel, jejich podporovatelem ale nejsem. Individualismus ani ukřivděnost mi vlastní nejsou. Táhlem ani pan Okamura. Doufám v hromobití. JiH

   Smazat
  2. SPD neni pravicova ani levicova. SPD je presne mezi dvema pulkama:-)

   Smazat
  3. JiH Pro mě je SPD pravicová kdo podporuje podnikatele tak je pravičák. Jenomže také nejsou pravičáci stejní SPD má sociální cítění.

   Smazat
  4. 9.34

   Cabliku, SPD podporuje především živnostníky a lidi práce obecně!
   Jistě, živnostník je také podnikatel, jenže ona doba od Klémy, který hodil do jednoho pytle vydřiduchů statkáře, bankéře, továrníky, lichváře spolu se živnostníky a malorolníky, pokročila.

   Co vím, tak SPD naopak proti velkopodnikatelům nepřetržitě bojuje!
   Nemůžete přece házet do jednoho podnikatelského pytle mého kámoše, majitele autodílny, se Škodovkou (německou), nebo mou známou, majitelkou obchůdku, s Kauflandem a dalšími řetězci, či jiného mého známého, pekaře v Libochovicích, s Burešovým Odkolkem!

   Možná sociální cítění, možná státnický rozum, protože běda národu, který zašlape střední třídu - ke které se počítají právě živnostníci a malí až střední podnikatelé. Kteří jsou mimochodem také lidé práce.

   Nebo máte za lidi práce pouze zaměstnance? A co dál? Opět státní podniky?

   Smazat
  5. Nemůžeme mít stát jen z dělníků a živnostníků, často v roli také dělníků. Každá společnost oceňuje i úspěšné "byznysmeny" domácí "produkce". I to vytváří národní hrdost. Opakem je závist a maloměšťácký styl.

   Smazat
  6. PS. pochopitelně státní dohled nad "čistotou" a zahraniční ingerencí svých vyvolených!

   Smazat
 20. https://benjaminfulford.net/ http://www.zenazdravotne.cz/2021/03/28/kanadsky-lekarsky-pohlad-na-pandemii-by-benjamin-fulford/
  Dá se to přečíst automatickým překladem. Jak víme vakcíny jsou děsivé. Přežití po vakcinaci se odhaduje na 2 roky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už se některá z vámi uveřejňovaných skandálních zpráv ukázala býti pravdivou?

   Smazat
  2. Pokud si tady lidovi komentatori vsimaji tak nejskandalnejsi zpravu

   ktera je pravdiva je a napsal anonymus je,ze si nasi "zastupitele" pote co odhlasovali al hamajde CSSD zakon o policejnim statu dovolili ze VSECH svych volicu udelat blby a cele OS nakredencovali zakon,ze ne oni jsou zlocinci,ale lhostena a uplne prevalcovana Obcanska spolecnost OS jsou banda zlocincu a musi do pripravovaneho koncentraku CR ddat otisky prstu a to bude zakon!-
   To napsala znacka anonymus tak tu ty piratsky pochybovateli napis co to bude znamenat za kapitalni buzeraci o ktere se ubohym volicum do teto doby ani nesnilo,

   Smazat
  3. Kaceri noho,ja Krtecek jsem narodni hrdina,herec ve filmech i pro deti a ty sraci

   neomarxisticka obludo si zastrc do zadku pavi pero a mazej strasit na festival thermoboys,kteri chteji vetsine svymi podvody ukrast volebni hlasy pakta mensina blbu jim chce poroucet,znicit demokracii a vladnou pomoci ohlupovadel GR TV uplne zpitomele ohlupene OS,ktera se zacala budit a chce ve svem programu dostat 50% prispevku z koncesionarskych poplatku na na vybudovani vlastni zpravodajske a informacni internetove soustavy,ktera zatrhne tipec piratskym zlodejum,kteri vykradli republiku na plech a ted budou krast i malym detem svaciny pokud lide nezrealizuji svou vuli tj Narodni Program Volicu a ty osle utrpis karambol nebot vule lidu je vule bozi!

   Smazat
 21. Konecne vakcina pro rude dedecky:

  Rusko zaregistrovalo vakcínu proti covidu-19, která je určená pro zvířata. Očkovací látku nazvanou Karnivak-Kov vyvinuli vědci Federální veterinární a fytosanitární služby Rosselchoznadzor, informovala dnes agentura TASS. Podle Rosselchoznadzoru je to první a zatím jediný preparát na světě, jenž má ochránit před nemocí z koronaviru SARS-CoV-2 zvířata.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:37
   Chudáci zvířata, pokusy na zvířatech jsou zakázány. Zase Rusko nic nerespektuje.

   Smazat
  2. Brzy budou ctit informovani obcane jen SPUTNIK V,ktery dava

   prozatim 2 roky ochrany pred virem,ktery na zubozenou OS vypustili pry Unknovni,nenazrani kapitaliste,ktery ten marys ted plati ze svych nahrabanych miliard nechteji.
   Proto bude chtit li,aby jim majerek byl zdanen komplet nejmene 50%,nebot ho pouzivaji na vyvrazdovani obcanu tj tech co voli pitaty a naprosto nepotrebne dalsi polit.subjekty ktere si odmitaji dat do programu bod c 10 tj zmena rezimu nyni pozadovana volici na skvel a doposud nejlepsi na svete SOLIDARNI STAT.

   Boze cara chran odpor proti nenazranym bohacum povede totiz strejda PUTIN,ktery bude brzy mit vakcinu chranici obyvatele planety pred Quotami Gates tj narizeni povrazdit vsechny pitome volice,kteri nebudou volit SPD!!

   Smazat
 22. Krtecku 1. dubna 2021 4:51 s těmi otisky prstů mi to nějak uniká. Bylo by možné nějak to upřesnit? Občanské průkazy s otiskem palce byly zavedeny za "Reichu", byl v nich ještě počátkem padesátých let. To pominulo během roku 1955 pominulo, rokem 1965 šly do stoupy i "kádrové materiály". Tehdejší OP obsahoval značně osobních údajů a bylo možné nechat si jich tam zapsat i víc. Bylo to nakonec i pohodlné. Dnes tam jsou jen nejnutnější, prokazovat jsme ale nuceni kde co. Ví se o nás, díky pokročilá technice, pohotově, téměř všechno. Bankovní účty, příjmy, zaměstnavatelé, zdraví, díky platebním kartám způsob i účel útraty, díky mobilu a kamerám i pohyb ... a bude hůř, nejen proto, že zmizí peněžní hotovost, představme si, že ve všem a všude, budou čipy. Pokrok nezastavíš a hrnou se tam málem všichni. Kdo se vzdá platební karty? JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krtecek se nechce vzdat zivota v zemljance.

   Smazat
  2. JiH, platební karty se vzdají třeba Číňani, tam se většina běžných plateb uskutečňuje přez mobilní sítě. Tím je ještě víc usnadněná identifikace subjektu pro plnění agregačních databáz, ale Číňanům to nepřekáží. Platí se tam i u lékaře, tedy je propojení i s pojišťovnou a ekartou pacienta.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. J.J. 1. dubna 2021 8:00, však já se na "čínský způsob života" nijak netěším, Mám zkušenost ze zaměstnání v čínské firmě. Na nikoli podřadném místě. Vypadá to ale tak, že "euroamerická civilizace" pracuje intenzivně na tom, aby i u nás ten "čínský životní styl" co nejdřív zvítězil. Když k té Číně její představitelé tak usilovně cpou to Rusko. JiH

   Smazat
  5. JiH, taky sei zdá, že na tom vydatně pracujou. Je to lákavé. Navíc se na tom dá dělat i byznys různého druhu.

   Smazat
  6. Moji drazi zubozeni volici z OS.Nejen to,ze budete muset odevzdat

   do ćipu na obcanku vami zvoleni zmrdi odsouhlasili na 87 scuzi 297 hlasovani 24.3.2021 16.21 je holou pravdou,pricemz pouzili podvodu,ze jejich GR TV to nedal do verejnopravni TV,kterou premenil na SOUKROMOU,ale placenou z nasich penez,on umyslne nevysvetlil jake to bude mit kolosalni dusledky!
   Podvody tohoto druhu jsou vzdy utajeny stejne jak si nami zvoleny vnitrak al hamajda dal odsouhlasit oblbenym prdlamentem POLICEJNI STAT.
   Tam dal naformulovat tento zakon tak,ze NIKDO z parlamentu nezpozoroval tuto past na neprotestujici ovecky,stejne jako nyni u otisku prstu o co pujde Tj!

   UKRADOU VAM ZRUSENIM HOTOVOSTI VSECHNY PENIZE!

   Kdo bude protestvat tohopolicejni stat zavre do koncentraku jimz bude cela CESKA REPUBLIKA.

   Jak podvod zorganizoval presne mohu napsat,ale stejne tomu ohlupena propagandou GR TV nebude verit,protoze v ocich kapitalistickych nenazranych majitelu velkych penez jsou jejich volici stado debilu,kteri jim za toto okradeni budou jeste tleskat!   Smazat
  7. Nepratele malych zvirat chteji zabit narodnihho hrdinu pana Krtecka

   a to pomoci GR TV,ktery nechce uverejnit NPV tj Narodni program volicu,propagovany JEN vhradne panem Kreckem a jeho podzemim,protoze vule lidu je vule bozi a toto jsou skutecne bandy satanistickch bezboznych piratskch zlych zlocincu,odmitajici naridit panu GR TV se jit za tyto zlociny dat udat na policii nyni uz policejniho statu a zadat,aby ho postavili pod tribunal a zabavili mu porusovanim zakonu o verejnopravnosti jeho tim nahrabane miliony,kdy prdlament odhajluje i neomarxisticky fasismus trockistu,jen aby se mu zalibil!!!.
   Jen se podivejte jak umi pan Krtecek za sve volice z podzemni zemljanky bojovat a zrovna tom buduje okna!
   Dejte si do hledacku KRTECEK a TELEVIZE a prizvete k tomu sve deti,aby vedely,ze NPV program je jejich budoucnost a jedina alternativa!

   Smazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 24. Unknowne 1. dubna 2021 7:55 trápí vás to, nebo vám to dělá radost? Jste mi s tím k ničemu. Byť bych byl rudý debil. Chytráku. JiH

  OdpovědětSmazat
 25. K.rva Sputniku, proč tam ještě nejsi, srabe, místo toho tvého blití tady, které už ti stejně končí. Ukaž se, hrdino, a šup na Okrajinu do první linie. NATO tam potřebuje takové hňupy jako kanonenfutr. Tak na co čekáš, srabe? PS. Doložku nepotřebuješ!

  OdpovědětSmazat
 26. Windows 10 tajně poslouchá vše, co řeknete, nahrává všechny stisky kláves pomocí skrytého keyloggeru, který posílá do Microsoftu

  http://svobodnenoviny.eu/windows-10-tajne-posloucha-vse-co-reknete-nahrava-vsechny-stisky-klaves-pomoci-skryteho-keyloggeru-ktery-posila-do-microsoftu/

  Kdo jsou hromadní vrahové v Americe? Media s oblibou tvrdí, že to jsou bílí lidé

  http://svobodnenoviny.eu/kdo-jsou-hromadni-vrahove-v-americe-media-s-oblibou-tvrdi-ze-to-jsou-bili-lide/

  OdpovědětSmazat
 27. INDICKÝ BĚŽČE 1. dubna 2021 10:42, že se tedy na tu chudou verbež nevy... ? Ale cením si vás, hlupák na protivné straně je požehnáním. Na vlastní přítěží. Doufám, že nepřeběhnete. JiH

  OdpovědětSmazat
 28. Unknowne co nevis stroje na vyrobu rousek z tajvanu do nich montuji

  specialni cervy vyrobene na likvidaci piratskych a jinych zmrdu!
  Optej se GR TV dokonce vim,jak se ty dalsi nositele viru na zniceni a vybiti lidu vyrabeji pod dozorem vaseho majitele velkch penez pana GEJCE a jeho matrony.
  Jsou dobre videt pod mikroskopem,tak napis, kdy te nakazi tvoji kamosi,aby jsi natahl konecne backory a nenanucoval se tady nejlepsimu polit subjektu SPD na NOVE REPUBLICE!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.