Reklama

sobota 6. března 2021

Ne-konečné řešení v nekonečnu a jeden osobní příklad

Marek Adam

6. 3. 2021 Táborští vlastenci

Tak tu máme nastolen „covidový“ autoritativní režim. Už aby se člověk bál vystrčit čumák na ulici. A rozvolnění v nedohlednu. Vezměte lidem 100 procent práv a svobod, vraťte jim jen pětinu z toho zpět (slibem nezarmoutíš), a to si pište, že vám budou ještě vděční!

Tak takhle to nějak vidím já. První výročí pandemie, a marasmus horší jak na samém začátku! Všímám si, všímám, slovníku dnešních časů. A nevím, proč, ale nemohu se přestat bránit analogiím s neslavnou minulostí. Třeba s válkou. Jsme opět ve válce? Třetí světové? Biologické? Globalistické? Velký Reset? Třeba už jsme součástí bojiště, aniž o tom vůbec sami víme.

Budu-li cynický, použiji terminologii, ne náhodou podobnou terminologii fašistické. Máme tu „řešení covidové otázky“. Konečné, či nekonečné?! Nechť posoudí čtenáři sami, osobně dle svého uvážení. Nouzové stavy jako „stanná práva“, zlehčování covidu jako „schvalování atentátu“, odmítání testování a vakcinace jako odmítání „dezinfikace“. Zákazy vycházení, vyhlášky a propustky. Proč mi tady „smrdí“ podobnost až taková?! Proč ten strach ze Sputniku V a z Východu obecně?

Něco se děje. Jen stále tápu, v úvaze nad skutečností, kdo nás tentokrát „osvobodí“ a kdy tento stav skončí. Jak píše básník Jaroslav Seifert o smrti: „Z každého snu spáč se probudí, jen z tohoto nikoli.“

A čas plyne, Agrofert bohatne a konec stále v nedohlednu. Tento konec nemá řešení, toto novodobé „ne-konečné řešení“ nezná svého konce. Čeká nás 150 let na cestě k Velkému Resetu?

Válka je mor a mor je nemoc! A ta válka propuká i v nás, propuká i mezi námi, manipuluje s námi, rozděluje nás a naše rodiny. Ve válce mlčí múzy.

Zpívat se nesmí. Dýchat jen za určitých podmínek. Sudeťák si na majetky už zase zuby brousí. Korporace živnostníky den za dnem víc rdousí. Proč je zakázán trh pod širým nebem, ačkoli bitva lidu u zeleniny v Kauflandu či Lidlu povolena jest? A klimatizace tam rozhání bacily a viry, a dividendy nerušeně prchají za kopečky… Běda Ti, občane!

Ne-konečné řešení v nekonečnu vláda nám slibuje. Už ji trochu podezírám, že si v tom snad libuje. Vláda lidu bojuje dnes proti lidu. Humor politika ohrožuje, ironie cenzuře podléhá, koncentrace lidí v domácnostech narůstá. Vyhrožuje se pokutami a sankcemi. Za co?! Hospodářská kriminalita za hranice země je O.K., ale cestování za katastr obce je K.O.

Žeňte z práce rovnou domů svinským krokem!!! A opačně. No dobře, dovolíme vám nakoupit. Ale jen něco! Raus! Schnell! Kontrola! Občanský průkaz! Pokračujte! Vraťte se zpět! (Á propós – když tak přísně kontrolujeme na hranicích okresů, kde se u nás teď vzali ilegální migranti?!!)

Připadám si jako rybka v akváriu – bloudím a narážím do zrádných stěn.

Bojím se, že řešení z této krize se nalézá v nekonečnu… Že pravda se vytratila z našeho života. Snad pravda jen spí, úzkostná, schoulená v koutě. Hledám východisko z bludiště současnosti.

Před 171 lety se narodil pan prezident Tomáš Garrigue Masaryk. V důrazu na pravdu a humanitu navázal na Husa, Chelčického a Komenského. Bible byla pro něj autoritou, Ježíš byl víc než Caesar, plebejství víc než šlechta, individuální pravda víc než kolektivní bludy a střídmost víc než nenasytnost. Socialismus i demokracii hledal Masaryk v rodině a rodinu považoval za základ státu.

Pro Masaryka byl Tábor programem, a pro mě, Táborského vlastence, je programem duchovní odkaz pana prezidenta Masaryka. Skutečný státník s ryzím sociálním cítěním vyrůstal z plebsu. Urozenost jeho rodila se v jeho srdci a autorita jeho projevovala se v lásce a úctě k bližnímu, a to i k tomu poslednímu a nejchudšímu.

Tak přemýšlím, v čem jsou dnešní politici podobní Masarykovi. Když se, pár let po Masarykově smrti, k moci dostali fašisté, vzpomínali lidé hodně a často na Masaryka. Scházel jim. Nejvíc jim ale chyběla Masarykova morální autorita osobního příkladu statečnosti a víry v pravdu.

Přemýšlím, který dnešní politik se nebojí promlouvat k lidem a říkat jim pravdu.

Masarykova pravda leckdy nebyla mnohým vhod. Pravda má ale jednu zbraň – jejím korunním svědkem je totiž čas. A tak přemýšlím - kterému politikovi bude čas svědčit při potvrzení jeho pravdy, a kteréhopolitika čas naopak usvědčí ze lži.

Přemýšlím, hledám odpovědi a příklady.

A hledám nějaké východisko… 171 let od narození TGM.


 

65 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. biologicke uz mame ne?

   Smazat
  2. Všimli jste si, že dosud není vy tvořen kulatý stůl, kde by se řešil Covid a budoucnost Česka komplexně ? Všimli jste si, že nikdo nedává špičkové oborníky odborníky s názory pro a proti ke kulatému stolu ? Měli by tam být všichni co představují špičky v oboru - lékaři z praxe, lékaři experti, lidé zabývající se viry, matematici, ekonomové, právníci a další ! Prostě je nutné nejprve dát do kupy teorii - to bez špiček nejde - vytvořit strategii i pro budoucnost a předpokládat i horší věci - bez teorie budeme totálně v prdeli. Praxe - to je život - to co se pokazí se dá opravit, ale špatná teorie = záhuba ! Současný problém Covid nelze řešit bez skutečně dobré a komplexní teorie !!! Na tom se musí začít pracovat a trvale, protože to může být v budoucnu jen horší a pokud budeme mít správnou bezchybnou teorii, nemůžeme prohrát ! Správná teorie dává odpovědi na otázky, chybná vede do propasti. Podklady jsou a špičky nejednají, čekají až to někdo udělá a to bude kdo ? !!!

   Smazat
 2. Malinko nepřehledné, ale budiž. Hlavně nevím, proč tam musí být zrovna Agrofert. Že bohatne. Není vyloučeno, že Babišovo angažmá, jestli ne i Covid, přinesl Agrofertu ztráty. Jisté je, že někteří, díky situaci, bohatnou extrémně. Téměř jisté je, že o zisky se hraje s větším nasazením, než o lidské životy. Jistá taky je Covid realita, která i bez jakýchkoli opatření, zejména chudé, omezuje. Až na holém životě. Nebo ne? Z historie víme, že a například, mor, tyfus i cholera se nejméně dotkly vysoké šlechty a vysokého kléru. JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty nevíš, že se izolovaly od světa ? Až to vyšumělo, tak se vrátily. Jsi nedovzdělaný.

   Smazat
  2. Stando, proč ta poslední věta? Vždyť JiH jinými slovy říká to samé! Mám -li být jízlivý, opravil bych Vám "vrátili"(oni?)

   Smazat
 3. A co jste čekal? V kotlině kde se sundávají sochy a ničí pomníky osvoboditelů, staví sochy zrádcům a kolaborantům či habsburským monarchům, tedy genderově monarchyni?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z vodorovné polohy pak nejsnáze lze vstáti,
   tak, že se opřeš o nohy a ruka pomáhá ti.
   Hlavou pak mysli.

   Takže dost fňukání nad včerejším dnem.
   Nechali jste si vypláchnout hlavu žvásty o lidských právech, demográcii a svobóóódě a kdoví čím ještě. Ve skutečnosti skutek utek a cochcárna velíkaja.
   Epidemii vyvolává virus, virus i epidemie mají své zákonistosti. Má-li se proti epidemii zasáhnout, není místo na "evropské hodnoty".
   Virus je má u prdele, pokud by se na genomu takové místo našlo.
   Miliardová Čína předvedla, že zasáhnout účinně lze.
   Ptejte se sami sebe, co jste pro účinný zásah udělali, Vy.

   Smazat
 4. Ony např. ve Španělsku jsou daleko větší restrikce než u nás a jejich porušení je velmi tvrdě postihováno. Totéž v Německu Italové jsou trochu cikáni a navíc si tam vůbec nevědí rady s imigranty, kteří na nějaká opatření s.rou. No a pana prezidenta Masaryka bych nechal být na pokoji na jiná témata a ne ta o kovidu i když je pravdou(!) že tento prezident už tenkrát věděl, že na internetu se lže. To já ne, to řekl mladý pirátský politik na jedné internetové televizi. Příklad, jak důkladně zná naše mládež Masaříka(to není překlep). Tento zmatený příspěvek se mi opravdu nelíbí. Můj názor. Bude líp. Hezký den. Dodatek, kdo je ta krajina ve stínu co vyhrála? Nejsem šarlatán abych všechno věděl a viděl!

  OdpovědětSmazat
 5. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rusko-vyuziva-sputnik-k-sireni-vlivu-nestiha-pritom-dodavky-pro-vlastni-obyvatele-145790

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radši už nic necti a obzvláště Bakalovy plátky. Zjisti si, kdo která média vlastní. Či názory prezentujes.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 7. Kundohorsky a co jineho pekneho ctes?

  OdpovědětSmazat
 8. Obávm se, že jste si spletl článek, na který reagujete. Pakliže jste se nespletl, působí Váš příspěvek do diskuse jako universálně použitelný instatntní prázdný truismus, vypovídající pouze o frustraci.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 12. RUSKO POUŽÍVÁ SPUTNIK K ŠÍŘENÍ VLIVU

  ...a co je na tom špatného?? Já bych navrhoval Putinovi přestat k nám šířit vliv a zavřít kohoutky s ropou a plynem.

  Ono právo šířit vliv (rozvracením suverénních států) mají jen USA?

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 16. 09:45
  Časový údaj v reakci nic nezmění. Z Vaších produkcí, které jse zde uveřejnil posléze, vyplývá, že není na co reagovat.

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 18. Vadí mi už všechno, jen stačí ukázat prstem. Mně na příklad vadí, že naše "pojistka demokracie" neschválila zvýšení pokuty nepovolenému otevírání hospod a podobnÿch podniků a dává směšné pokuty i jejich hostům. Vadí mi, že si nemohu zvolit vakcinu, vadí mi že naše vakcinace bude asi plánována na pětiletku. Vadí mi, že se "radostně a úspěšně" zprivatizovala naše totáčová výroba vakcín. Vadí mi i spoluobčané, bdící nad dodržováním lidských práv a svobod, kteří v brzku svou manifestací dají další šanci Britce. Není náhodou, že jsme se stali vzornou chovnou stanicí pro všechy modifikace viru. Vadí mi i naši politici, kteří si jen přihřívají svou předvolební kašičku. Nejvíc mi vadí má bezmocnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no udajna zprava z me "druhorodne" zeme zni ze Sleepy Joe spolu s klukama a holkama v senatu nam schvalili az 30000.- kacek😂

   Smazat
  2. 10:34 dodavam ze zjisteno ze to je az do $1400 penez dle individualni kvalifikace! tzn. ze pokud platis/platils dane tedy mas legalni SSN a jsi podchycen u IRS tak ti neco Sleepy da! toz cekam "skolko denjek budet"😂 spasiba Joe

   Smazat
  3. dobrák 10:34
   A co jako? Koho to zajímá? Jak to souvisí s tématem? My jsme si zase koupili nový byt v Praze za 17. milionů. Zajímá vás to? Nepochybně ne.

   Smazat
 19. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 20. Prý rekordní sobota 9000 nakažených to už by jsme museli mít korák všichni dvakrát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Generál Blaško: Zavřené okresy, policejní hlídky? Všechno je to pozdě! A k čemu potřebujeme posvěcení Sputniku od EU?

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/General-Blasko-Zavrene-okresy-policejni-hlidky-Vsechno-je-to-pozde-A-k-cemu-potrebujeme-posveceni-Sputniku-od-EU-656322

   Smazat
  2. Tady mě nadával neziskovkář a já vám řeknu jak to funguje. Můj příbuzný šel do nemocnice našli mu cukrovku a neměl žádné nachlazení rýmu kašel a automaticky dostal korák. Kdo lže tak k tomu nemůžu mít důvěru. V té „skvělé" americe našli prý nové mutace. Je to jejich plán až zoufalí lidé budou chtít „zachránce" co by to vyřešili. A kdo to bude globalizační poskoci jestli jim to lidé sežerou tak to odskáčeme všichni. Proto to pořádně neřeší a v TV o ničem jiném nemluví je třeba řádně vystrašit populaci a oni nám pak všechno odsouhlasí.

   Smazat
  3. Pane Cabliku, taky mi ta zveřejněná čísla o koráku nesedí. Někde byl neoficiální odhad, že už se nás promořily asi 4 miliony. Ale jestli imunita je časově omezená (a nevíme o kolik týdnů jde), tak budeme muset očkovat a karanténit stále dokola. Nadto dodávky vakcín nejsou dodržovány. Tempo našich státních úředníků nezvládá razítkovat a ti nahoře se bojí rozhodovat a rozhodnutí vymáhat. Tak zatím se komunikuje a tak se jen stíhá jedná tiskovka, za druhou. Což nestačí.

   Smazat
 21. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 22. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 23. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 24. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 25. Je škoda, že se zabýváme žabomyšími válkami a méně TGM i těmi, kdo se nám snaží říci podstatu z jeho doby. "Táborité" paní Kučerová a všichni ostatní, cítícími se Čechy organizovanými i solitéry.

  Nový boj o národní suverenitu začíná(nikdy nekončí) a hledají se osobnosti k vytvoření platformy jak politické, tak kulturní! A peníze donátorů, proti tlaku nadnárodních sil jsou cepy neúčinné, nechceme-li dopadnout jak "sedláci u Chlumce". Rád přispěji(drobnými) na "Národní divadlo", jen musím vědět komu!

  OdpovědětSmazat
 26. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 27. Koněv, vlasovci. A to chceme od Rusů vakcínu? Západ Putina neporazí. Plyn teče z východu na západ, připomíná Kotrba

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Konev-vlasovci-A-to-chceme-od-Rusu-vakcinu-Zapad-Putina-neporazi-Plyn-tece-z-vychodu-na-zapad-pripomina-Kotrba-656292

  OdpovědětSmazat
 28. Kdyby byl indický běžec v obraze, tak ví, že v Rusku je každodenně přibližně stejný počet nově nemocných covidem jako v ČR s 15x menším počtem obyvatel. Prostě běžec nemá informace, tak si vymýšlí.

  OdpovědětSmazat
 29. Moji rodiče patřili za Masarykovy republiky k nejchudším. Bydleli ve starém domku moji babičky a nic nevlastnili. Postihy je všechny výdobytky kapitalismu jako je krize a nezaměstnanost. Pro ně byl významnější Gottwald než Masaryk, i když ho nijak neoslavovali. Doporučuji, aby se pan Marek Adam pomazal nějakou vazelínou až zase poleze někomu do zadku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:58
   Jdem pro diskuzi, ať každý napíše svůj názor a jeho zdůvodnění. Promiňte, ale vaše poslední věta je pod čárou ponoru.

   Smazat
  2. Pane adonisi, rodiny mají svou paměť. Masaryk se postaral o to, abychom pro drobnou kariéru nemuseli plynně hovořit německy. Pro sociální emancipaci toho moc neudělal a s Gottwaldem poměřovat nejde. Autor by si měl uvědomit, že ho budou číst s různými životními zkušenostmi a že by měl ve chvále držet jistý balanc. Mi zemřel nejstarší asi pětiletý bratr v roce 1933, protože naše rodina byla chudá a nikdo si ji z vlastenců nevšímal. Od Gottwalda dostal otec jedinou věc a to stálou práci, která byla velmi fyzicky namáhavá.

   Smazat
  3. 10.58.O komunistech se smí říkat fuj,TGM je teď povoleny, za sociku se zas decentně mlčelo o něm. Tak se nám to střídá. A komu p. Adam leze do zadku? Radši jsem si ten článek přečetla podruhé, nenasla. Jestli TGM, tak s křížkem po funuse. Nevadi. P. Adame, rada vas ctu, vzdycky hezky jasne strucne, člověku mého intelektu to vyhovuje vic nez jiní dopisovatele, kteří třeba ztrácí čas články, kdo je či není lůza, což je vlastne jen nadavka. Třeba to byli husiti z pohledu církve.

   Smazat
  4. Pane Inkognito, asi chápu vaše osobní důvody proč nepreferujete TGM. Ale já jsem neoponoval váš názor, ale zbytečnou vulgaritu, do které jste poslední větou svůj postoj zabalil. V zdejších diskuzí se často vyskytují jen nadávky bez názoru a jsou zbytečné.

   Smazat
  5. Soudím,že slušně vychovaný člověk je naděje pro
   řešení pandemie. On zpravidla myslí především na své děti a rodiče. Nebude jim vyprávět, že ochrana cest dýchacích a plic je volovina. I ta sebemenší je lepší než nic. Po určité době se lidé dohodnou na tom jak se bránit jednotně.
   A budou i tací kteří budou dohodu sabotovat, ale
   tak to přece chodí. Nevolte politiky co lezou do zadku 1 procentu oligarchie, to není v zájmu většiny.

   Smazat
  6. Pane Tomáši, také stále nemohu pochopit naše bojovníky inproti nutnÿm restrikcím, překvapily mne dnes jejich pochody Prahou. Přece právě kvůli nim jsme v háji a vzdaluje se nám bod zlomu. Vždyť jsou to dospělí a mají určitě děti, nechápu proč sami nepřemýšlí. K tomu přece nepotřebují premiéra, ale jen svou hlavu. Rozvolnění se nevytrucuje,ani nevystávkuje. Píši to i s vědomím, že některé politické zásahy v řízení státu, podle mne, šly zbytečnými oklikami. Nespokojenost se dá zúčtovat ve volbách. Mysmím si že jsou duševní ubožáci ti, kteří potřebují ze sebe dobrovolně dělat lokaje.

   Smazat
  7. K do ví co motivuje popírače k podpoře šíření viru.
   Někteří se vytahují s nápady co někdo vypouští jak větry ze zadnice. Jiní stále vedou válku s Babišem a
   snaží se ho zničit, další pomáhají kšeftovat s léky,
   někteří si myslí,že se to týká jen starých lidí a
   oni kvůli nim přicházejí o životní zážitky, možná se i někde věří ,že je mnoho lidí - starých,chudých,
   protivných,ošklivých ,dychtivých atd. A tato skupina má i své vzory co dostávají prostor v ČT - třeba Klaus nebo Šmucler,Němcová a její kámoši co slavili na Karlově Mostě atd. Soudím však, že těchto psychopatů zase na štěstí tolik není. Takže po čase to všichni vyřešíme i fyzicky i politicky.

   Smazat
 30. Skála: Alternativa KSČM by měla být radikálně levicová. Volič ochromený virem ji podpoří

  Před řadou minulých voleb se to nedařilo. Teď se však země topí ve dvou hlubokých krizích. Příčinou první je smrtící nákaza novými koronaviry. Druhou má na svědomí „nadvýroba kapitálu“, řečeno s autorem Kapitálu. Obě však „řeší“ ty samé „elity“, které to nechaly dojít až do skandálních dramat. Za čistě parazitní rentou se ženou i dnes. Dosud tím většině ostatních ubližovaly zaživa. Teď neváhají hazardovat i s lidským zdravím a životy. A ty, kdo nákazu přežijí, zahánějí do dluhové oprátky. Straží ji na lidi, firmy i celé státy. Tlačí je do pasti ponižující závislosti. Slibují svět, v němž budeme vše „sdílet“. Cokoli vlastnit tak už prý nebude potřeba. Ty samé „elity“ však právě skupují i milióny hektarů zemědělské půdy. Co mají za lubem, je jako na dlani. Celý ten „velký reset“ je o „právu“ silnějšího, urvaném ze všech řetězů, a ne o procitlém svědomí. Život velké většiny by zmrzačil k nepoznání. Zvlášť v zemích typu České republiky, které jsou, podle mého názoru, cizím krmelcem a vazalem už teď. Kdo jiný se má stát mluvčím a navigátorem kolektivní sebeobrany, než právě KSČM?

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021030613288672-skala-alternativa-kscm-by-mela-byt-radikalne-levicova-volic-ochromeny-virem-ji-podpori/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cablíku, protože ne každý je komunistou, uvítal bych v dnešní době alianci pro národních sil, sociální směr až tato aliance vyžene z čela "cizozemce".

   Smazat
  2. Pane Povolný samozřejmě máte pravdu chtělo by to aby si to uvědomili pro Český politici.

   Smazat
  3. Pane Miroslave, hlásím se do party.
   Promiňte, aliance mi připomínà koalice a těch jsem syt.

   Smazat
  4. adonisi, už tam jste svými komentáři. Já si alianci představuji jako spolupracující subjekty, které vyšlou do voleb redukované kandidáty do nejúspěšnějších pro národních stran. Bude to náročné stihnout do podzimu ale ne nemožné. Propagace by měla proběhnout ve všech alternativních médiích.

   Smazat
 31. Na tyto stránky nemá smysl chodit, dokud pisatelé nepochopí, že reagovat na výblitky duševních impotentů je kontraproduktivní. Pane Dvořáku, vy nemáte nástroj, jak těmto nesmyslnostem udělat jednou pro vždy konec?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Dvořák je k tomu vyzýván dennodenně, ale neslyší. Vymlouvá se.

   Smazat
  2. Mám jediný nástroj: zavřít diskuzi.

   Smazat
  3. hosi aby se mohli permantne blokovat nevhodni ucastnici stranek musely by se tyto prepracovat

   Smazat
  4. Blogger neumožňuje změnu (přepracování). Nejpozději od května přejdeme na jiný systém s možností blokace některých "diskutujících".

   Smazat
 32. no matter what vaccine we get MAY
  important is that Joe 3rd check will PAY

  OdpovědětSmazat
 33. Mudr. Hrušovský, pěkně vysvětluje co se vlastně děje.
  https://www.youtube.com/watch?v=jzGbjY37seU
  https://www.youtube.com/watch?v=snWog-Tj8OM
  https://www.youtube.com/watch?v=fDBTUkzGR94
  https://www.youtube.com/watch?v=cRQGQ_C7FXU

  OdpovědětSmazat
 34. Koncentrovaná demagogie! Autor spadl z Měsíce!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Dalibore, mohl byste své velmi jednoduché hodnocení trochu rozvést. Ten pád z Měsíce pomíjím.

   V čem je autor demagogický?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.