Reklama

sobota 13. března 2021

Nezávislá komise: NATO způsobilo sarajevským Srbům a Evropě kolosální škody (Video v srbštině)

12. 3. 2021  Pokec24

Mezinárodní komise šesti nezávislých odborníků z různých zemí připravila zprávu o utrpení Srbů v Sarajevu v letech 1992 až 1995.
 
(Na snímku montáž znázorňující agresi NATO proti Jugoslávii, které předcházela agrese proti bosenským Srbům) 
Podle předsedy Mezinárodní nezávislé komise vytvořené z iniciativy Republiky srbské, izraelského vědce, profesora Hebrejské univerzity v Jeruzalémě, Rafaela Izrajeli, se experti pokusili „napravit“ velkou nespravedlnost páchanou na Srbech.

„Chtěli jsme, aby svět neobviňoval pouze Srby – a nikoho jiného," řekl Izrajeli. "– Samozřejmě, říkáme, že někteří spáchali určité zločiny, ale jiní také. Takže jsme získali celkový obraz a myslím, že jsme odvedli dobrou práci.“

Nezávislá mezinárodní komise byla vytvořena před dvěma lety a kromě profesora Izrajeli zahrnovala výzkumníky z různých zemí: z USA, Ruska, Francie, Itálie, Rakouska a Srbska.

„Jsme ve skutečnosti jen vědci a každý z nás si uvědomil okruh svých zájmů a každý z nás se ve spolupráci s ostatními pokusil přispět k závěrečné zprávě Komise, která má více než tisíc stránek,“ řekl profesor.
Srbská matka nad hrobem syna, zavražděného muslimy.


Poukázal na to, že při psaní zprávy se členové komise snažili být nestranní, tj. snažili se zohlednit všechny úvahy a spojit je ve svých závěrech.

A dospěli k závěru, že účast zahraničních sil v konfliktu v Bosně a Hercegovině situaci ještě více zkomplikovala, protože NATO se pod rouškou „výkonu spravedlnosti“ postavilo na stranu muslimů a Chorvatů a se zjevnou zaujatostí zakročilo proti Srbům, což “na dlouhá léta zkreslilo obraz“ toho, co se v Bosně v 90. letech stalo.

Izrajeli poznamenali, že USA dodnes prezentují Srby světu jako zločince, kteří útočí na muslimy a obviňují je z údajné genocidy ve Srebrenici.


„Vylíčili Srby tímto způsobem, zatímco současně muslimy vylíčili jako svaté, vystavené agresi, která vedla k bombardování srbských pozic,“ poznamenává vědec.

Izrajeli uvedl, že západní mocnosti udělaly ve své balkánské politice závažnou chybu, protože bojem proti Srbům uvolnily cestu islámským fundamentalistům.

„Bylo to všechno špatně, protože Srbsko bylo spojujícím článkem mezi pravoslavným křesťanstvím a Západem … Ale s vyhlášením Bosny a Hercegoviny jako samostatné muslimské země bylo spojení mezi Ruskem, střední Evropou a Řeckem, až po Středozemní moře, přerušeno. A to znamená, že se křesťanství a západní Evropa fakticky střelily do nohy!“ – je přesvědčen předseda Komise.

Podle slov Izrajeli, Komise dospěla k závěru, že Srbové v Sarajevu utrpěli kolosální škody a byla vůči nim spáchána velká nespravedlnost, a z tohoto důvodu odborníci připravili objektivní zprávu o utrpení bosenských Srbů.

Jedna z epizod odvetných opatření proti sarajevským Srbům: zabití dvou srbských dětí odstřelovačem armády Bosny a Hercegoviny v oblasti Grabovica:
45 komentářů :

 1. A nejlepší by bylo aby Srbsku vrátili Kosovo a aspoň trochu odčinili svoji agresi proti Slovanskému státu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To prosím už nejde. Usáci tam mají vojenskou základnu a drogové plantáže.

   Smazat
  2. Josef Sukup To by musela být funkční OSN která je dnes jen poskok usa.

   Smazat
  3. USA bude mít základnu v každém státě evropy, tak jak wermacht.

   Smazat
 2. Paroubek střílí ostrými: EMA bude oddalovat schválení Sputniku V, zatímco EU vyváží miliony vakcín mimo Evropu

  „Radil bych jí, aby se úplně vykašlala na opozici, slintající nenávistné a jedovaté komentáře ve vztahu k ruské a čínské vakcíně a potřebné vakcíny zajistila z Ruska a Číny. Opozice dobře ví, že pokud vláda, řekněme, do konce prázdnin zajistí proočkování cca 70 % českých občanů vakcínami proti koronaviru, vyhraje s velkou pravděpodobností volby do sněmovny. Je to prosté,“ tvrdí.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021031213318149-paroubek-strili-ostrymi-ema-bude-oddalovat-schvaleni-sputniku-v-zatimco-eu-vyvazi-miliony-va

  OdpovědětSmazat
 3. Máte recht ! Na co poslouchat i druhou stranu !?
  Co si to ta komis vůbec dovoluje. Ustašovci byli vždycky hodní chlapci. I Dolfi je chválil. A kam už dvacet let jezdíme, tam mají pravdu. Zkuste Saudskou Arábii. Tam se zase dozvíte pravdu o rozřezání novináře.

  OdpovědětSmazat
 4. Máš to popletené,zřejmě úmyslně.Takže Srb chodil v Kosovu střílet srbské četníky,a zapaloval prvoslavné kostely?Vzpamatuj se hlupáku,to začalo Německou podporou Chorvarů pro oddělení od zbytku Jugoslávie,také byl 80dní bombardován Bosenský Bělehrad?I lhát se musí umět kachno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. brucior Toho pro amerického slouhu nezajímá žádná pravda a fakta je to fanatický šílenec.

   Smazat
  2. Indický běžec je fanatický hlupák. Prosím, nereagujte na něj, Je soustavně smazáván. Nic jiného si nezaslouží.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. Rusko požádalo o schválení vakcíny sputník V už v lednu 2021, ale v unii se dohodli, že to prý Rusko poslalo někam jinam. Nejspíš nějaké Bruselské hajzlbábě. Vypadlo to ze Zdechliny KDU-ČssL u Soukupa. Jsem zvědav, co bude příští problém, aby se sputník neschválil. Možná Rusové dodají málo tun, nbo jiná blbost. Každopádně, jestli jsme svépávný stát, tak nějaká EMA z EU by měla mít, pro nás, jen poradní hlas. Máme SUKL, máme ministerstvo zdravotnictví, tak co nám brání v používání sputníku V? Jestli naše ogány nejsou dostatečné, zušme je. Zdravotnictví můžou dát, v pár lidech, pod školství a SUKL zrušit úplně. Jestli tyto úřednické skupiny jsou důležité, tak je dát okamžitě k soudu za zabití zhruba 9000 lidí. Je to doba co se mohlo očkovat sputníkem a neočkovalo se ničím, jen se terorizovalo obyvatelstvo.

   Smazat
 5. Kdo má čas a chuť si poslechnout rozsáhlou výpověď slovenského důstojníka a diplomata, který byl dlouhá léta ve všech misích a komisích na území bývalé Jugoslavie a po pravdě vypráví, co všechno viděl a zažil, ale moc dobře to pro západ a NATO nevyzní!! Spíše se zde naturálně a s důkazy dozvíte, že je NATO zločinecká organizace, ale to si jenom tak povídáme, tady to uslyšíte od člověka, který byl přítomen u smluv a dalších reálií!! Vřele doporušuji, protože lepší a obsažnější svědectví těžko někde jinde získáte!!!

  Kosovo - Slobodný vysielač Záznam relácie z 9.10. 2014...
  https://www.youtube.com/watch?v=VickVKP-Zv4&t=8s

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Zdravím tuším že to je Eduard Miškuf. Je to něco co by měl každý slyšet. Nechal tam 18 let života. To co říká je zmepokojivé.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 7. Kdo to náhodou ještě neviděl, nebo si může připomenout, co je NATO za zločince a jaké spáchali v Srbsku za zločiny,vraždy a genocidu!!Těžko se realita popisuje, ty obrázky jsou daleko přesnější!!

  SRBSKO - ULOUPENÉ KOSOVO - dokumentární film
  https://www.youtube.com/watch?v=UWzf8Rke3p4&t=5s

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Indický běžec je chudák, který občas připomíná špatně naprogramovaný stroj "umělé inteligence" i když v tomto případě bych o inteligenci asi nemluvil. Nemusíte se se nad ním rozčilovat. Bude vždy smazán a pak se bude dusit ve vlastní šťávě jenom on.

   Smazat
 8. Ty kreténe výš o tom prd. Zeptej se lidí co tam v tu dobu byli. Třeba Plk. gen štábu VZ pan Radek Henner. Který velel našim vojákům co tam byli. Máš velké štěstí že se umíš tak dobře skrývat. Potřeboval by si proklepnout.

  OdpovědětSmazat
 9. Německo a další státy EU a USA mají na násilném rozpadu Jugoslávie velikou vinu, pokud to od nich nebyl přímo záměr!! To začalo už "odstoupením" Slovinska od Yugo bez dohody a tam hledejme počátek války a vraždění na území bývalé Yugoslávie!! Jenom si dáme jako příklad rozdělení Československa, kdy také stačilo "pár facek" někde v hospodě na hranicích a už by to jelo!! K násilí je vždy velice blízko, především když funguje nenávistné štvaní v médiích a to se všechno v Yugo stalo!!! Jak je možné přinutit lidi, kteří spolu žili dlouhá léta ve společném státě, aby se začali zabíjet!! To se nestane jenom tak, je potřeba dlouhá mediální příprava nenávisti a záměr!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Jugoslávie musela být rozčtvrcena zrovna tak jako bylo rozpůleno Československo. Tyto státy by celé vůdcům Evropy mohly dělat potíže. Rozdělením zejména Jugoslávie se EU zbavila případného ekonomického možná i politického protivníka protivnika. Teď jsou jednotlivé státy více zranitelné! 😐 VIP

   Smazat
  5. Přesně to se stalo. Čerstvě sjednocené Německo naléhalo na ostatní zakládající státy EU, aby rychle uznaly Slovinsko a Chorvatsko, aby se nečekalo, až si odluku vyřídí mezi sebou v duchu platné jugoslávské ústavy. Vzalo na sebe všechny náklady potřebné na vytvoření Evropské unie, jen honem honem, aby byli uznání jejich "kriegskamaraden" chorvatští ustašovci, kteří se tehdy se zdviženými pravicemi vraceli z exilu. Pak došlo k napadání chorvatských Srbů, vraždění a silná protisrbská propaganda. A zatím CIA rozvrtávala Bosnu a Hercegovinu a vsadila na muslimského koně. Dneska by se to stát nemohlo, protože Rusko už nevede věčně opilý pologramota Jelcin.

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 13. Pro tupého unknowna ve všech jeho mutacích: U nás máme zase denní rekord v nárůstu nakažených skoro 15 tisíc! V Rusku 9 tisíc a číslo neustále klesá. V Rusku očkují jako o život a vyvážejí do celého světa. My žebráme po celém světě. Po Astře chcípají lidi po desítkách na trombózu země pozastavují očkování, ale o Sputniku jsem nic podobného nečetl. I kdyby to Rusové zatloukali, tak některé z těch skoro 50 jiných zemí by to jistě zveřejnily. Vzhledem k rozsahu nasazení a počtu počtu očkovaných je Sputnik nejprověřenější a vzhledem k výsledkům i nejspolehlivější vakcínou. Vzhledem k nízkým nárokům na manipulaci, dopravu a uskladnění i nejbezpečnější. A navíc nejlevnější. Je tedy nejlepší! A EU ho nepouští proto, že by převálcoval farmaceutické firmy a ouřadové by museli vracet všimné. Je jasné, že nejde o životy a zdraví obyvatel Evropy, ale o obří a dodejme, že špinavé kšefty. Protože jak Pfitzer, tak Astra byly schváleny v nouzovém režimu. Takže nejsou o nic prověřenější než Sputnik nebo Sinopharm.

  OdpovědětSmazat
 14. Unknovne, my máme za čtrnáct dnů poměr nakažených na 100 tisíc obyvatel 1396. Rusko 112. Na další se koukni na Novinky.. Pak mudruj, blbče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesmíte na ně tak zhurta, vesměs studovali humanitní obory a tam se matematika neučí a to co je v matematice učili v 1. až 5. třídě základní školy, tak to vesměs zapomněli.

   Smazat
  2. Unknowne, výsledky. Ty mně zajímají. Proočkovanost je jedním z ukazatelů. Ale mně zajímá počet nakažených a trend vývoje. U nás stoupá, v Rusku (a vůbec okolo nás) klesá. takže jsme ostatním za voly.

   Smazat
 15. "Izrajeli uvedl, že západní mocnosti udělaly ve své balkánské politice závažnou chybu, protože bojem proti Srbům uvolnily cestu islámským fundamentalistům."

  Izraeli a celá vážená komise se mýlí, domnívá-li se, že šlo ze strany západním mocností o chybu. Podobně jako v případě Mnichova v roce 1938 jim šlo jen a jen o vlastní zájmy, upřednostňující exodus muslimů z Afriky a Asie do Evropy před zájmy národů v ní žijících, které měly být završeny v následujících letech vytvořením Evropského chalifátu.
  Změny v Rusku, započaté nástupem V.Putina, zatím učinily těmto jejich snahám přítrž.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. unknowne, ty hlupče. Islám je jedním z pilířů ruské státnosti. Už po staletí. Po staletí žijí kultury v Rusku vedle sebe. Pravoslavní, muslimové i Židé apod. Už za carů. Jinde vládne to či ono náboženství jiným, ale tady ne. proto klidně mohou mít velkou mešitu v Moskvě, stejně tak, jako pravoslavné chrámy nebo synagogy v asijské části. Je to jeden ze znaků ruské kultury. A když se někdo pokusí to soužití narušit, jeho vlastní ho srovnají. Zpravidla tedy zlikvidují. Viz jak to dopadlo v Čečně a okolí. Islamisty pobili právě muslimové. Tak čum a uč se. Ať nejsi stále za vola.

   Smazat
  2. "Islám je jedním z pilířů ruské státnosti."
   Takovou hloupost jsem už dlouho neslyšel...
   Kde jste k tomu "přišel"? Nepletete si náboženství s národy ?

   Smazat
  3. Rusko je mnohonárodní a mnohoreligiozní země. Tak se nedivme věcem a vztahům, které jinde nefungují. Vždyť např. vůdci krymských Tatarů dali přednost pravoslavné carevně Kateřině před Tureckým sultánem a svěřili se jí pod ochranu. Tady v žádné válce, ale pokojně, mírumilovně. Takže klidně se dá napsat, že islám opravdu je jedním z pilířů ruského státu.

   Smazat
  4. 16:13 Rusové určitě dobře vědí "s kým to mají čest". Zrada krymských Tatarů ve 2.sv.válce je jim toho názorným a smutným příkladem. Samozřejmě, nebyli jediní...

   Smazat
  5. Pane L.S. To o tom pilíři není můj výmysl. Je to citát z politické proklamace Dumy. A i ten byl převzat z ukazů carů. Slavní "Panfilovci" (312. střelecká divize) byla sestavena v Kazachstánu a její příslušníci byli složeni občanů z kavkazských a středoasijských republik. Tedy vesměs muslimů. Divize se vyznamenala při obraně Moskvy. Na svém úseku zastavili tankové klíny generála Reihardta a donutili je hledat jinou cestu. Tím výrazně přispěli k záchraně hlavního města. V boji skoro všichni padli. Včetně velícího generála I.V. Panfilova. Byla přejmenována na 8. gardovou divizi a ponechala si jméno svého prvního slavného velitele. Milióny muslimů bojovaly hrdinsky v řadách ruské armády po celou dobu historie Ruska. I před revolucí. Car měl k dispozici čerkeské, čečenské a jiné divize. Velmi obávané pro svoji odvahu a divokost. A tak by se dalo pokračovat.

   Smazat
 16. Čas, bohužel, nevrátíme. Starší se musí poučit, mladí naučit. Dopřejme našim dětem tu nejluksusnější záležitost, kterou jim lze dopřát. A to je náš čas. Nenechme naše děti jiným !

  OdpovědětSmazat
 17. Všechny tři strany Jugoslávského konfliktu se dopouštěli brutality.
  Pouze Srbská strana byla Německem a USA označená tou zlou, špatnou. Později se k ním přidal i Venca humanitární bombarďák.Internet byl zatím v plenkách, tak ČT pomlouvala Srby na všechny strany. Dokonce při akci Oluja kde zabili Chorvati naše vojáky KFOR, se hodilo na Srby. Dnes už víme že Německo rozbilo Jugo a vyzbrojilo Chorvatsko zbraněmi z bývalé NDR. Západ podporoval al-kajdu
  v Bosně,tak jak USA mudžahedíny v Afghánistánu.

  Živjela Srbská Krajina a Srbské Kosovo!

  OdpovědětSmazat
 18. Válka v Jugoslávii začala popravou neozbrojených srbských, černohorských a makedonských rekrutů na slovinsko-rakouské hranici před kamerami ÖTV a vrazi byli příslušníci slovinské Teritoriální obrany.
  V Chorvatsku začala válka pokusem o policejní přepad srbské vesnice Borovo Seljo, první začali střílet chorvatské ozbrojené milice strany prezidenta Tudžmana, který mj,. patřil mezi popírače holokousut a pozval zpět do země ustašovskou emigraci včetně masových vrahů a válečných zločinců. Celý konflikt byl sváděn na Srby a na Miloševiće, ale opak byl pravdou. 80 amerických profesionálních důstojníků naplánovalo a vedlo operaci Oluja (konec léta 1995), která znamenala etnickou čistku, útěk 250 000 chorvatských Srbů a popravu téměř všech, kdo zůstali.
  Nezapomeňte na smrt českých vojáků, kteří z pověření OSN oddělovali chorvatské a srbské síly. Chorvati při útoku nerespektovali žádná pravidla, ani válečné a mezinárodní právo!
  Chorvatskou armádu a stranické milice vyzbrojila NSR ze skladů bývalé Lidové armády NDR a to přes mezinárodní embargo!!!
  Válka v Bosně začala vraždami srbských předáků. Již v roce 1992 podstoupilo divarzní výcvik v Chorvatsku téměř 100.000 mladých bosenských muslimů. Muslimský prezident Izetbegović ve své stati "Islámská deklarace" (1975) prohlásil, že islám a demokracie jsou neslučitelné!!! Tohohle týpka vodil prezident Havel po Praze jako vzor všech demokratů! Mulsimové v Bosně opakovaně obětovali vlastní civilisty, aby svedením zločinů na Srby vtáhli do války na sovu stranu země NATO (atentáty v ulice Vase Miskina, atentáty na sarajevskou tržnici Markale i a Markale II, mrtví po ranách ostřelovačů v "aleji smrti" (Sarajevo). Střelci byli muslimové, patřili pod speciální oddíly bosenského ministerstva vnitra a v řemesle odstřelovačů byli vycvičení příslušníky speciálních sil francouzského námořnictva.
  Válku na Kosovu začala UČK, která na Kosovo vpadla z Albánie. Materiálně byla zabezpečena státy NATO a Albánií. V západní Evropě (Německo, rakousko, Švýcarsko atd.) vybírala kosovsko-albánské mafie ilegální daň z které financovala nejen vyzbrojení a vystrojení UČK, ale i podplácení západních novinářů a politiků ve prospěch propagandy o "utlačovaných Kosovarech" a "srbském fašizmu". Oboje vylhané od samého začátku. První obětí UČK bylo 400 Albánců, kteří byli pro zachování Jugoslávie!!!
  zde youtube.com/watch?v=inTv8x8N18I&t=1534s

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.