Reklama

neděle 28. března 2021

Noam Chomsky: USA sa stali najväčším zdrojom teroru našej doby…

Noam Chomsky
28. 3. 2021 ArmádnyMagazínSk

Ani jeden štátny prevrat na svete sa nezaobíde bez účasti USA, či už je to Venezuela v rokoch 2002 a 2019, Haiti v roku 2004 alebo Honduras v roku 2009. To isté sa dá povedať aj o Juhoslávii v roku 1999, kde rozpútanie vojny a bombové útoky viedli k rozpadu štátu!Ako ukazuje história, Juhoslávia nebola prvou ani poslednou krajinou, na ktorú USA zaútočili. Kroky NATO v marci až júni 1999 predznamenali následné vojenské operácie USA v iných častiach sveta.

Ich flirtovanie a priama spolupráca s islamskými radikálmi v Afganistane, Iraku, Sudáne, Líbyi, Sýrii a Jemene viedli k tomu, že sa Blízky východ zmenil na semenisko permanentného napätia a stal sa „Mekkou“ teroristov z celého sveta. A demokracia, o ktorej sa toľko hovorilo, a za ktorú sa toľko zaplatilo, nikdy neprišla: ani v Afganistane, ani v Líbyi, ani v Iraku, ani v Sýrii. Nikde!

Vojna s nekonečnými teroristickými útokmi trvá v Afganistane už 20 rokov. V krajine pôsobí viac ako 20 teroristických skupín, ktoré bojujú s vládou aj medzi sebou.

Od začiatku americkej invázie do Iraku dosiahol počet obetí v krajine jeden milión!

„Demokratizácia“ Líbye viedla k tomu, že sa stala centrom obchodu s otrokmi. Za Kaddáfího existovala slušná a mierová krajina s nízkou kriminalitou, vysokými príjmami a vysokou úrovňou sociálneho zabezpečenia.

Jemen je v šiestom roku občianskej vojny vyvolanej Spojenými štátmi, ktoré zneužili konflikt medzi Húsíjmi a Saudmi.

Kamkoľvek Američania strčia nos so svojou „demokraciou“, všade vznikajú občianske konflikty, chaos a rozkvet terorizmu. Vtrhli do Afganistanu — vyprovokovali Taliban a Al-Káidu, pod falošnou zámienkou vstúpili do Iraku — prebudili sunnitských radikálov, priniesli „demokraciu“ do Sýrie — vyvolali zdĺhavú občiansku vojnu a humanitárnu katastrofu.


12 komentářů :

 1. Československo vzniklo za podpory USA a také zaniklo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel. Státnost čeká byla a je konstruktem, ničím jiným.

   Smazat
  2. Československo vzniklo jako důsledek víc jak staletého nár. probouzení a staleté snahy o nár. emancipaci.
   A díky úsilí mnoha vlastenců, pro něž národní svrchovanost nebyla prázdnou floskulí.
   Žel, dnes se k polit. moci dostala vrstva všehoschopných jidášů, kteří vše, oč usilovali čelní představitelé ČSR, nyní s lehkostí svého bytí rozměňují za své dolce vitae, tj. pozice při korytech, za Kč, € a $.
   Podpora západních mocností při vzniku republiky sice byla nezbytná (aby pomohla překonala německý odpor), ale zásadní byla vůle čs. lidu a schopností jejich politických představitelů té doby.
   To v žádném ohledu nebyl a není konstrukt!!, takhle se může vyjadřovat jen rezignující posera nebo učiněný €-hujer.

   Smazat
  3. Stando

   bane, bylo to vzkriseni, konstrukt by to byl kdyby pred tim v historii neexistovalo a Cesko bylo kdysi i kapo Rimske rise, (Karel IV a Rudolf II) Konstrukt byl mozna v tom ze jsme pribrali Slovaky ci Slovaci tenkrat bez sance se pridali k nam- tak v tom byl ten konstrukt. Vim ze slovo Konstrukt je ted v mode, ale k Cesku to bohuzel nepasuje, problem je v tom, ze si lide mysli ci nevi ze narodni obrozeni neexistovalo, ale to je diky tomu ze pitomec Venca Havlu, byl financovan ze Zapadu, pamatuji si dokonce jak Skvoreckej za morem poradal tenkrat jeste za totality sbirky na nej, mimo vladnich podpor z obou zamorskych statu, a aj i Skopcaci mu sem tam neco poslali,

   ale zpet ke konstruktu, za prvni republiky byla hospodrarsky za nami Francie, Nemecko a halda tech Evropskych hovnostatecku (myslim per capita) prumyslove jsme byli druzi za skopcaky, takze konstrukt????? takze hochu precti si dejiny Ceska ale pred 40 rokem nebo do 89 potom ti zacnou tito novi cinkaci pitomci lhat

   Smazat
  4. pridej jeste k tomu Zruseni zbrojni vyroby - Venca Havlu, tim nasral Slovaky,
   Meciar proto nadaval Klausovi ze to dopustil ten se urazil, poslal ho do riti, pak oba rozdelili CSSR a Klaus konecne mohl dokonat ozebraceni Ceske republiky, takze jsme nezanikli ale jsme Protektoraat Boehmen u Maehren

   dobry, ne???

   Smazat
  5. 14.35 Československo vzniklo díky úsilí vlastenců kteří nechtěli žít pod cizí vládou-ano,vzniklo za pomoci USA.Nebylo to od nich nezištné,bylo potřeba rozbít Rakousko-Uhersko (také chtěli rozbít Rusko).Nyní též USA nás ovládlo,a naši "vlastenci" jim v tom pomáhají,v idiotské představě jak jim bude s USA líp.Teď místo vlády Rakouska-Uherska máme pány tři:ekonomicky Německo,politicky USA a jsme řízeni správně EU.Co dokáže svoboda a demokracie když se najdou "správní lidé",jen na komunisty nadávají všichni-to je zmatení mysli,tak jako ceny 9,90Kč,99Kč,990Kč atd.

   Smazat
 2. To jsou známá fakta v první řadě jim jde o suroviny a v druhé o světovládu a to se naštěstí nestane.

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 4. Jak praví klasika ,,teď poznaj odplatu, za tu svou lopatu" !

  OdpovědětSmazat
 5. Demokracie aby přišla z USA? Jak by mohla, když ji tam sami nemají. Před třiceti lety jsem věřil tomu, že ano.

  OdpovědětSmazat
 6. Donald J. Trump o Gabovi: „S hrdostí jsme předali Bidenově správě nejbezpečnější hranici v historii. Jediné, co museli udělat, bylo udržet tento systém s hladkým chodem na autopilotu. Místo toho během pouhých několika týdnů Bidenova administrativa proměnila národní triumf v národní katastrofu. .. Demontáž agentů a státních zástupců státu Deep. 17. března 2021.
  https://amg- news.com/archives/10559 Pokud má zatčená osoba důkazy o tom, že někomu jinému pomůže při stíhání, nebo je ochotna pomoci Trumpovi, a chce-li spolupracovat, může jí to být dovoleno. Lze přijmout trest popravy až na doživotí, pokud jejich důkazy nestojí za nic.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.