Reklama

pátek 5. března 2021

Obchodní řetězec zvaný migrace

Ivan David
5. 3. 2021

Přehled vývoje od počátku roku přinesl dnes švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung (NZZ). Výběr dobře ilustruje, oč při celé migraci jde – o obchod s lidmi, pašeráctví a falešné (a výdělečné) pojetí „lásky k bližnímu“: 

- Podle interní zprávy Frontexu nejsou síly EU schopny jednoznačně rozptýlit obvinění z možného porušování základních práv. Agentura Frontex je těžce kritizována, protože média uvedla, že řecká pohraniční stráž opakovaně nelegálně nasměrovala čluny s migranty zpět do Turecka. Úředníci agentury Frontex prý v některých případech byli poblíž a nezabránili tomu. Několik agentur EU vyšetřuje tato obvinění.

- Řecký ministr pro migraci Notis Mitarakis popřel tvrzení, že Řecko násilně vytlačuje migranty z řeckých vod (pushback), aniž by jim dalo šanci požádat o azyl. Tato obvinění jsou „součástí komplexní strategie falešných zpráv“, kterou Turecko prosazuje prostřednictvím některých nevládních organizací a sítí pašeráků, řekl Mitarakis pro řecké noviny „To Vima“ (14. února). Předchozí vyšetřování agenturou EU pro ochranu hranic Frontex a řeckou pobřežní stráži obvinění nepotvrdila, uvedl Mitarakis.

- Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) pašeráci naházeli u pobřeží východoafrického státu Džibuti desítky uprchlíků do moře. Nejméně 20 lidí se údajně utopilo. Jak ve čtvrtek (4. března) oznámila organizace OSN, loď ve středu (3. března) dorazila do Jemenu s více než 200 migranty. Krátce po odchodu z hlavního města Džibuti pašeráci vyházeli asi 80 lidí z lodi. Podle přeživších byla loď přeplněná. Mezi utopenými byla údajně řada dětí. Šéfka IOM v regionu, Stéphanie Daviot, uvedla, že incident je jen dalším důkazem, „že zločinci nadále zneužívají za účelem zisku lidi, kteří se zoufale snaží zlepšit svůj život a nezajímají je následky“. V říjnu již při podobných incidentech zemřelo nejméně 50 migrantů.

- Italské soudnictví vyšetřuje čtyři lidi z humanitární organizace Mediterranea Saving Humans. V září 2020 přivezla soukromá italská loď Mediterranea „Mare Jonio“ do Pozzalla na Sicílii 27 migrantů. Podle zpráv agentur státní zástupce Ragusa na Sicílii vyšetřuje, zda jde o případ převaděčství. V té době „Mare Jonio“ převzal lidi od obchodní lodi přepravní společnosti Maersk. Je podezření, že došlo k ilegálnímu toku peněz.

- Pomocná organizace Sea-Watch zachránila 45 migrantů z člunů v centrálním Středomoří. Mezi lidmi bylo 13 nezletilých osob bez doprovodu, oznámila organizace se sídlem v Berlíně v pátek (26.02.). Zachránění jsou na lodi „Sea-Watch 3“ a je jim poskytována lékařská péče.

- Posádka španělské pomocné lodi „Open Arms“ tvrdí, že má povolení přivést na Sicílii 146 zachráněných migrantů. Úřady přidělily loď do italského přístavu Porto Empedocle poblíž Agrigenta. Tým lodi zachránil migranty během několika víkendových misí ve Středozemním moři z malých libyjských člunů, za situace, kdy byly metrové vlny, uvedla tato soukromá organizace na Twitteru.

- Agentura OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizovala evropské státy, které odmítají uprchlíky na hranicích. Jsme znepokojeni tím, že se tento postup široce používá, oznámila organizace OSN ve středu (27. ledna) v Ženevě. Na některých místech jsou lidé vytlačováni zpět násilím a tyto zprávy se množí, uvedla zástupkyně vysokého komisaře pro uprchlíky Gillian Triggsová. V minulosti například uprchlíci hlásili vytlačení člunů ze strany řecké pobřežní stráže. Agentura pro uprchlíky uvedla, že lidé, kteří uprchli přes státní hranici, byli také odsunuti. Nekontroluje se, zda potřebují ochranu. V roce 2020 přišlo do EU 95 000 lidí, což je o 23 procent méně než rok předtím. 

Potud NZZ.

Je jasné, že OSN a EU budou neustále tlačit na přijímání dalších a dalších migrantů a kritizovat jakoukoli snahu o omezení migračních toků. Budou podporovat turecký obchod s uprchlíky a hanět Řecko. Budou i nadále podporovat kvetoucí obchod s lidmi a počet obětí tohoto nelidského obchodu pod zástěrkou pomoci se bude neustále zvyšovat. Našel jsem výstižný popis falešného lidství v úvodu jednoho článku na webu Nadhled: „Jedním ze znaků nynější doby se stal stav, ve kterém se nachází řada stran, jednotlivých politiků, aktivistů, neziskových organizací a různých komerčních subjektů. Tím stavem je falešná solidarita, která na rozdíl od přirozené postrádá skutečnou lidskost a touhu pomáhat tam, kde je to skutečně třeba. Přestože je kolem nás plno lidí, kteří by pomoc potřebovali, výše uvedení si vyloženě vyhledávají ty, kterým svou podporu nabízejí, vnucují a zároveň na ní vydělávají. Někdy napřímo a ekonomicky, jindy skrytě a politicky, což nic nemění na tom, že v důsledku také vydělávají.“ 

Je čas začít pojmenovávat věci a události pravým jménem. Migrace je jen jiná verze obchodu s lidmi. Cílem není pomoc, nýbrž zisk. „Kolaterální škodou“ je pak rozvrat nejen těch států, převážně afrických, ze kterých houfně utíkají mladí lidé za vidinou lepšího života v Evropě, ale i Evropy samotné. Půjde-li to tak dál, Evropa nebude útočištěm pro nikoho.

25 komentářů :

 1. Obchod se smrti.
  Provozuji EU a NATO, korporace, banky a dalsi.
  Evropan je zase "uprchlik" do smrtelne pasti Covidu.
  Kdyz nejak prezije,bude opakovane "ockovanej".
  Je toho hodne. Bez konce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amen. Pořád dokola si říkám, čeho jsem se to dožil...

   Smazat
 2. Slova kapitalismus se nebojí např. ekonom Ševčík. Je potřeba se o kapitalismus a demokracii začít více zajímat. Mám zato, že bychom se dověděli mnohem víc než nás učili ve škole.
  Někdo, málo přemýšlivý, by se zeptal: co to má společného s migrací?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Situace nam dokazuje ,ze predevsim kapitalisti se nejvic boji kapitalismu.
   Vede je vzdy kapital,do pekel sebevrazedneho zaniku.
   Buffet,modla bohacu,ztratil najednou 11 miliard.
   Vlada kapitalistu vyhlasila pomoc USA populaci,ve vysi 1.9 trilionu. Ted.
   Kde na to vzit i kdyz kradou.
   Demokracie je tak zachranovaci sluzkou, kapitalistu.
   Musi si celou castku vypujcit.
   Dluh ovsem vyskoci na 30 trilionu.
   Neuveritelne, ze existuji kapitalistove, ktery jim na to pujci. Zase a zaroven dukaz, tvrzeni nahore.
   Doufam aspon,ze nedoufaji,ze nekdy dluh,nebo neco z toho dostanou zpet.

   Smazat
  2. 22.16
   Vynikající analýzou (tedy nepřímou, vyplívající z děje) současných sraček domyšlených do logické budoucnosti (pokud tomu nezabráníme) je děj knihy "Kronika zániku Evropy" od Vlastimila Vondrušky.
   Děj knihy začíná v r. 1984 a končí rokem 2054. Má sice přes 700 stran, ale je čtivá (jako ostatně všechny Vondruškovi knihy) a stejně máme celonárodního zaracha. Bohužel ho mají i knihovny. Já si ji stihl vypůjčit (spolu s dalšími asi padesáti knihami) ještě před Vánocemi, když jsem začal čout neplechu.
   Vřele doporučuji!

   Smazat
 3. Jsou i tací a je jich mnoho, kteří se dovolávají potřeby respektování současné chiméry - lidského práva.
  O něm je následující text mé nové kacířské písně.

  Lidské právo

  Sofista je šikula, chce tě míti za blbečka,
  sofista je šikula, chce tě míti za vola.
  Ejhle, už mu jdou naproti užiteční idioti.
  Daj se snadno houfovat, na náměstí formovat.

  Tam pak vysype z rukávu pohádku o lidském právu,
  tak aby ji každý znal a za pravdu ji přijal.
  Oblbne snadno a rychle docenty i s IQ tykve.
  Sofista je lhář a trol, ohrožení, světa mor.

  Sofista oblbnout umí a naiva jenom čumí.
  Lidské právo? Ale kdež! Nesmysl, podvod a lež!
  Lze se jenom podivovat, jak nás umí oblbovat,
  jak dokáže zatrolit společenství rozdrolit.

  Ovládat a zotročovat, k tomu lidská práva volat,
  nenechme se ošálit, i když mají šmrnc a gríf.
  Odmítněme tlačit káru s přeludem v nádherném hávu!
  Vzpomeň, lide střapatý, že byl císař nahatý.

  Nevyhraje tyhle hrátky, ten kdo věří na pohádky!
  Ten, kdo dav si užije, ten si hubu rozbije.
  Sofista je šikula, chce tě míti za blbečka,
  sofista je šikula, chce tě míti za vola.

  Lidské právo? Nesmysl!
  Leč smysluplný výmysl.

  OdpovědětSmazat
 4. Jen tak naokraj. Počátkrem 90.let jsem četl o tom, že Evropa musí přijmout 56 milionů migrantů, především z Afriky. Po našem vstupu do EU jsem zaregistroval číslo 82 milionů. Nedávno jsem zahlédl číslo 152 milionů. Nevíte, podle čeho se to určuje? Protože ČR by měla vstřebat jen okolo jednoho milionu. A já jsem přesvědčen, že rádi přijmeme i dvojnásobek. Hlavně aby to byli samci paní Žilkové. Bohužel, kvůli věku na ní asi žádný nezbude. Asi určitě. Je mi to líto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jelikož je většina těch samců z domova zvyklá na obcování s domácím zvířectvem, tak bych šance ani takové krávy neviděl zase až tak černě.;-)

   Smazat
  2. Jo aha, no vidíte, na to jsem nepomyslel. Tak potom je všechno v pořádku.

   Smazat
  3. 22:52
   Ona upomíná spíše na kozu. A ty hoblují machometáni rádi. Však se jim také darmo neříká kozomrdi. Viděl jsem i video natočené kamerou s nočním viděním jak se na ní dva ti samci střídali.

   Smazat
 5. Zrejme jsou kvoty na migranty a kdyz se jich veze vic..
  Kvoty jsou na postizene covidem, urceny pocet se porizuje testovanim, aby bylo "nemocnych" dost, aby neubejvali, aby byl zarucenej vejvar z ockovani.
  Situace se opakuje podobne, kdyz je nemocnych vic..
  Je to jen kseft.
  Na Otevri svou mysl,v devate casti popisuje autor zavadeni umelych slepic do Afriky Billem a Melindou.
  Stoji za povsim.
  Zminene lety ,jsou i jinde mimo EU a v dobe covidu ,je velky zajem a cestujici si zaplati penize, aby mohli s dalsimi 300 cestujicicmi ,letet bez cile a za to ,aby mohli malinkatym okenkem sledovat neco 10km,daleko dole.

  OdpovědětSmazat
 6. Abych nezapomnel, proc by se melo nicit ovzdusi smogem,delsim letanim a splodinami z velkych ctyr leteckych motoru nad Nemeckem, kdyz se to muze provadet nad Ceskem.
  Za ty vsechny veci,treba co cesi pachali nemcum..

  OdpovědětSmazat
 7. Komentátor Vyoral ve varu: Počkáme si na vás všude, na horách, v lese, v přírodě?! Poslat policii na běžkaře a sáňkující děti může jen...

  V Berlíně jsou zase o krok dál. Tamní levicoví aktivisté sbírají podpisy pro referendum o vyvlastnění velkých soukromých bytových komplexů. Podle průzkumů by pro bylo 36 % tamních, proti 51 %. Navíc panují i spory o výši kompenzace, podle Senátu by to bylo 29 miliard eur (a pro Berlín fakticky bankrot), podle levicové iniciativy 8 miliard eur. Co myslíte, uvidíme něco takového brzy i u nás?

  Vyhrají-li Piráti příští volby, jakože to dost reálně hrozí, tak je možné i to. Vyvlastňování a rozprodávání majetku střední a nižší třídy, předpokládám, brzy poběží jak na drátkách, až se roztočí spirála, kterou v rámci konceptu GREATRESET roztočily řídící struktury tohoto světa.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Komentator-Vyoral-ve-varu-Pockame-si-na-vas-vsude-na-horach-v-lese-v-prirode-Poslat-policii-na-bezkare-a-sankujici-deti-muze-jen-656231

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no myslim ze lid zabere procitne a zvoli opet ANO jestli tam bude u Andrej? who cares! vsecccci suuu nahraditelni a je nas jako sracek!

   Smazat
 8. Proti migraci a za tradiční hodnoty. Orbán vytváří novou politickou skupinu v EP. Koho chce za své spojence?

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021030513282442-proti-migraci-a-za-tradicni-hodnoty-orban-vytvari-novou-politickou-skupinu-v-ep-koho-chce-za-sve/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cablik
   Nejsem nijak závistivý člověk, ale Maďarům toho Orbána upřímně závidím.;-)
   I když máme s Maďary z minulosti poněkud horší zkušenosti, tak u nich vysoce hodnotím, že většinově nejsou takové sračky, jako lidé u nás. Ti potomci Arpáda jsou přece jen trochu vyšší evropský level. U nás za to možná může ten genetický sajrajt, který tady zanechaly křižující armády složené z amorálních žoldnéřů a zlodějů za třicetileté války.

   Smazat
 9. Kubrte 6. března 2021 0:59, to co řešíte vysvětlil už i zcela raný Darwin. Kdepak genetické vlivy z Třicetileté války. Přirozený výběr! JiH

  OdpovědětSmazat
 10. 2:54
  Milý Joudo, přirozený a násilný výběr je velký rozdíl. To ale tebe opravdu nemusí zajímat. Ty jsi asi takový případ dvou spřízněných (amorálních) blců .Tedy jednoho mužského rodu a druhého ženského rodu. Dříve se říkalo- že tě máma nezasedla když si se narodil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. václave z plzně 6. března 2021 7:24, těžko pochopit vaši vzteklou a osobní reakci. Český národ byl a je vystavován tlaku silnějších v celé své historii. Pak se lze domnívat, že ti neohební Češi nepřežívali, zatímco ohební se úspěšně reprodukovali. Co vás, proboha, na takové myšlence zlobí až tak, že se shazujete? JiH

   Smazat
 11. Tuším, v úterý v Událostech, mě zaujala informace, že se v Polsku změnil poměr těch, co začínají mít o běžence obecně veliký zájem, a to z původních 60% odpůrců na 60% nadšenců pro jejich přijetí, tedy už pouze 40% Poláků Afričany podle zpráv na Čt odmítá.
  Lze si to dohledat v archívu Čt.
  Hezkou sobotu všem! :-)))

  OdpovědětSmazat
 12. Žena na pláži šla vstříc právě se vylodivším migrantům z Afriky s tím zda nepotřebují pomoc. Oni si to vyložili po svém, tak ji okamžitě přefikli. Doufám, že žena bude za svůj provokativní čin náležitě potrestána. A to, zda ještě neprovokovala v plavkách, většina migrantů z Afriky jsou Muslimové. No, toš vítajtě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ja jsem taky vysla nikoho jsem se nic neptala a taky me "fuckli" a kdyz jsem si chtela stezovat tak ten prijemny akt opakovali a ti jsem byla v monterkach a v rousce aj pas cudnosti som mala! ale jeden z nich bol zamecnik-opravuji zlodej aut😎😂😎

   Smazat
 13. Hrdinové, kteří tu verbež odmítají a vrací zpět, jsou odvoláváni, souzeni a trestáni. Mnozí z nás s tím nesouhlasí, ale nesouhlas nestačí. Buď neumíme, nebo jim nechceme pomoci? Je to nedostatek odvahy, nebo lenost? Jak se říká: když budeme líní, budou nám vládnout jiní!

  OdpovědětSmazat
 14. Podle Nicolai Sennels, dánského psychologa, který provedl rozsáhlý výzkum muslimského inbreedingu (=oncest=sex s rodinnými přísušníky=smilstvo), je příbuzná téměř polovina všech muslimů na světě:
  70% Pákistánců je incestních.
  67% Saúdských Arabů je incestních.
  64% lidí žijících v Jordánsku a Kuvajtu je incestních.
  63% Súdánců je incestních.
  60% Iráčanů je incestních.
  54% muslimů ve Spojených arabských emirátech a Kataru je incestních.
  25–30% osob v Turecku je incestních.
  V Anglii je minimálně 55% pákistánských přistěhovalců vdaných za své první bratrance.
  V Dánsku se počet incestních pákistánských přistěhovalců pohybuje kolem 40%.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.