Reklama

úterý 2. března 2021

Očkovací látky nejsou, tak budeme mít očkovací pasy - jak logické

 

Ivan David
2. 3. 2021

Evropská komise představí v březnu digitální projekt „zeleného pasu“ potvrzující očkování proti koronaviru nebo negativní testy. Tento pas umožní svobodnější cestování, jak oznámila předsedkyně EK Ursula von der Leyenová.

„Tento měsíc představíme legislativní návrh „digitálního zeleného pasu“ s cílem „postupně umožnit Evropanům bezpečný pohyb v rámci EU nebo mimo ni, za prací nebo turistikou,“ uvedla na Twitteru paní von der Leyen. Kromě očkování a testů by tento pas mohl také ukázat, zda lze osobu „považovat za imunní kvůli její zdravotní situaci a přítomnosti protilátek," uvedl v pondělí mluvčí Komise. Po lednové dohodě na principu sdílených standardů pro toto osvědčení se hlavy států a vlád ve čtvrtek zasazovaly o „společný přístup“.

O společný přístup se Komise zasazovala už u nákupu očkovacích látek. Eurobyrokrati dokonce spolu s kancléřkou Merkelovou dokázali rozmluvit několika svým členským zemím, konkrétně Rakousku, České republice, Dánsku a Řecku, aby si obstaraly očkovací látku spolu s Austrálií, Novým Zélandem, Norskem a Izraelem, jak to loni na jaře navrhoval izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Tuto informaci včera přinesl server Vienna.at. Jak tento „efektivní společný nákup EU“ dopadl, zažíváme na vlastní kůži. Srovnání s Izraelem je jasné – tam mají naočkováno 50 % populace.

Vakcíny nejsou nebo je jich málo, ale EU a Evropská komise jedou podle plánu. Celé to připomíná závěrečnou scénu z legendárního filmu Bílá paní režiséra Zdeňka Podskalského. Vlasta Chramostová v roli manželky kverulanta plave přes řeku, kde měl být most, a slovy „Ty s tou tvojí pravdou! Drž hubu a plav“, kárá manžela, tedy Vlastimila Brodského, který si za halasného pokřiku davu: "Ať žije nový most" stěžuje, že žádný most není.

Budeme tedy třímat očkovací pas i bez očkování. Doufejme, že kontroly na hranicích a letištích nebudou tato imaginární očkování uznávat v rámci “nerušeného fungování Evropské unie“. Aneb: „Drž hubu a jeď. Podle plánu Evropské komise už touhle dobou infekční nejsi.“

29 komentářů :

 1. ano je treba mit "digitalni zeleny pas" (DZP) a byt pod jeste vetsi kontrolou!
  nebylo by hned lepsi implantovat podkozni chip kde by byla vsechna data? podobne jako maji domaci mazlicci?😂😂😂😂😂

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dobráku "neboj" - čipy příjdou dřív, než by se nadál, protože neomarxismus si svobodou rozvracet nedáme

   Smazat
 2. EU řídí banda opravdu až neuvěřitelných idiotů. Předpokládám, že je tento stav výsledkem "svobodných a demokratických" poměrů, které umožňují v rámci EU vybrat do špičkových mocenských funkcí ty skutečně "nejpovolanější". Jsi blbý a neschopný? Uděláme z tebe komisaře nebo komisařku, hlavně aby to bylo genderově vyvážené...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nelze si nevšimnout jak nejisté jsou přísliby o dodávkách vakcín "smluvně prý zajištěných vedením EU".,které je však nutné ještě schválit. Pikatnější je "schvalování použití vakcín z Číny a Ruska" které se táhne jako sprintující slimák. Zdá se,že i politici se bojí souhlasit s vyjednáním dodávek vakcín - i když vědí že vakcíny chybí a není
   záruka kdy a kolik jich dostaneme. Normální by za této situace bylo nelhat lidem ,říct jim pravdu a
   nechovat se jako "zrádné Maďarsko a Slovensko", které už "nepřátelské" vakcíny dovezlo. Ty úhybné odpovědi
   premiera i ministra jsou evidentní v době kdy vakcíny
   v ČR chybí ale léky z EU skoro nejsou. Nechci prudit
   vládu, ale ptám se na vakcíny. Kdy budou ?

   Smazat
  2. Adam 1203
   Nemusíte chodit až do Bruselu: v ČR se lékařská dokumentace pacientů hromadně sešrotovala někdy počátkem 90. let. Informace o prodělaných nemocech a očkováních zmizely ve stoupě. Přitom za normalizace v roce 1974 mne ,,dohonila" dokumentace na adrese trvalého bydliště s tím, že ji mám předat ošetřujícímu lékaři. A to tu vládl komunistickej bordel...

   Smazat
  3. Bohužel "Zelené pasy" mohou sloužit též jako sociální census. Je evidentní,že ne všichni lidé se je budou moci dovolit. Tím vznikne více sociálních skupin s
   různými právy a povinostmi. Vedení EU se pouští do operací neprojednaných a schválených národními a řádně zvolenými vládami. Proto máme problémy se statisíci uprchlíky. Koloniální velmoci by měly pomáhat svým obětím v nových válkách - u nich doma.
   Situace s epidemií vyžaduje omezení pohybu všech lidí. Ale je tu řada dalších vážných problémů.
   Bylo by spravedlivé aby si velmoci za svá selhání nesly i odpovědnost. Jinak jde o ukázku mizerných charakterů a zneužívání přesily vůči malým zemím.

   Smazat
  4. Sprintujici slimak, dobre. Očkovací pásy budou do letadel a hotelu v cizině, na západě, do hospody u sázavy ne. Někteří lidi se s tím už smirujou.
   Bez očkování ho nedostaneme. Mě štve, že se nemluví o tom, jestli to bude protilatkovy pas. Kdo má protilátky, bude smět cestovat taky nebo ne? Pak by dost čechů nemělo problém.

   Smazat
  5. Pro Adama: Ve vedení EU rozhodně nejsou idioti. Naopak jsou to lidé s poměrně vysokou inteligencí, což ovšem nesouvisí s morálními zásadami a pojmy jako čest, spravedlnost nebo poctivost. Sedí tam bezzásadoví lidé, kteří hledí pouze na osobní prospěch. Kdyby byli voleni, asi by po prvním období skončili a věci by šetřily soudy. Podle toho, jak byly uzavřeny dohody o dodávkách vakcín a jak pečlivě jsou utajovány, je logické, že došlo ke korupci obrovských rozměrů. Vzhledem k tomu, že tu kdesi létají desítky až stovky miliard EUR, je jasné, že úplatky nebudou v tisícovkách. Nebylo to selhání inteligence, ale naopak záměrná snaha se obohatit na účet občanů EU. Nemá to nic společného s marxismem, ani s neomarxismem, je to prostě zlodějina. A aby se to nějak přikrylo, tak se chystají pasy a Jourová chce zakázat svobodu informací... Europoslanci to většinově kryjí, taky se mají ze systému dobře. Čest výjimkám, jako je MUDr. David. Jenže proti propracovanému systému toho moc nenadělají.

   Smazat
 3. To je zas hloupost od eu dementů nemají vakcíny ale chtěj dělat pasy nebo je dostanou jen lepšolidi bez očkování.

  OdpovědětSmazat
 4. Proč to neříci na plnou hubu a nechodit kolem toho jako okolo horké kaše. EU co se týče kovidu naprosto ale naprosto selhala a jen dokázala že je pro státy Evropy naprosto ale naprosto k ničemu. Zaspala začátek epidemie, což sama přiznala, začala se míchat do přerozdělování a určování, jaké vakcíny se budou jen(!) smět kupovat a používat. Uzavřela s výrobci vakcín smlouvy jež se vůbec neplní. Místo naslibovaných milionů dávek se trousí desetitisíce snad někde statisíce. Britské firmy dostaly od EU jakou si zálohu na výrobu a závazky neplní. V Anglii je za to již ovočkováno 8(!) milionů lidí. Na EU není žádné spolehnutí. No ale to tu nepíšu žádnou novinu. A co je tam paní Lejno tak to jde z kopce ještě rychleji! Pak ať se nikdo nediví, že evropské státy začínají samostatně jednat s Ruskem a Čínou. Oni se nevnucovaly, ale když je bordel tak nám musí být dobří...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Kutnohorský, mám stejný názor na EU. Co se týče vakcín, jsem pragmatik a je mi jejich původ lhostejný, důležité je, zda fungují a aby jich bylo dost. Doufàm, že idea promořování je už zapomenuta.

   Smazat
  2. Adonisi, ta idea promorovani je to, co ted probíhá. A zrychluje to.

   Smazat
  3. Proč to neříci na plnou hubu:
   Kéž by Pánbů dopustil a do europarlementu hromem mocným prásknouti ráčil!!

   Smazat
  4. Vážená Račice, ano něco právě probíhà, jà bych to nazval zbytečná likvidace starší generace.

   Smazat
 5. Důležitost pasu vidím v tom, že je to trik, jak přimět lidi, aby se více těšili. Je to stejné, jako slib, že se naše životní úroveň vyrovná Západu. Prosím, začněte se omlouvat za tu lež všichni, kdo u toho byl a sám sobě si polepšil, třeba korytem. Je na čase!

  OdpovědětSmazat
 6. 12:38 nene je to trik jak mit lidi jeste vice pod kontrolou🤑🤑🤑🤑🤑

  OdpovědětSmazat
 7. 16:10
  Ty podělaný srabe, nevím proč by měl někdo odcestovat do Ruska. Srab, který lezl bolševikům do řiti a práskal na sousedy, přes to, že údajně nenáviděl ten režim, neměl odvahu vzít roha jako mnozí jiní, odvážní. Prý "nedostal pložku", posera. Teď má možnost odtáhnout do toho jeho ráje bez doložky a ani na to nemá ten starý, politováníhodný přemřela odvahu, a místo toho tady zoufalec prudí a nasírá, 24 hodin denně, chudák nešťastná.

  OdpovědětSmazat

 8. Penize nebo zivot.
  Trump prohlasil sam, ze se na vyrobu americke vakciny prilis spechalo a tim se vyrobil zmetek, bez zaruky.
  A zase vyhravaji penize v rukou bohacu. A zase lide umiraji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To trump rekl a co jsou argumenty? Minulý rok řekl, že očkování bude do vánoc, tak co ma za nové informace o zmetku bez zaruky?

   Smazat
  2. Penize a nebo zivot.
   Jen prozradil,nebo pripustil ,ze jeho vlada a korporace, presprilis spechali ,kdyz chteli mit za kazdou cenu vakcinu prvni, vlada na propagandu a korporace take a hlavne na zisky, ale nedodrzovali predepsane postupy a preskocili take overovani ucinnosti vakciny.
   Vysledek se dostavil.
   Penize nebo zivot. Penize a zisky, na zivotech jinych tak nezalezi..

   Smazat
 9. Michal Praha, ještě nám zavedou pracovní knížku jako za protektorátu i když to co 1.3. nastalo do toho daleko nemá, opravdu nechápu proč nemohu z Prahy svobodně odjet na svoji chatu na Sázavě, kde mám většinu osobních a firemních věcí. Kolaudaci na bydlení stát neumožnil, protože to zase nesplňuje nějaké převzaté předpisy z EU, partnerka má být v Praze, kde ale nechceme 8 letou dceru vystavovat zbytečnemu nošení roušky, protože jde o velký dům ze spoustou práskaču, dcera se léčila s bronchitidou. A spoustu dalších aspektů které mne opravdu znepokojují a rozhodně odmítám poslouchat nařízené nesmysly a doprošovat se užívání vlastnických práv na nemovitosti za kterou platím řádně daně, co přijde příště? Asi už jenom ta Davidová hvězda a nebo nas co používáme zbytky rozumu a máme se sílu vzpírat budou rovnou cejchovat na čelo? To by se určitě Hamajdovi líbilo. Tohle třeba není ještě bod zlomu, možná už byl a nebo bude brzo, ale kdo to pozná? Jinak děkuji panu Davidovi za skvělou práci, kdy jeho obětavé nasazení, které většina lidí neocení a ještě do něj kopou, to je bohužel jedna ze špatných vlastností. Ještě jednou děkuji a je třeba věrit a mit naději, to je motor lidstva, který nám soustavně síla temnoty chce vzít a to nesmíme dovolit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne 2. března 2021 22:26, nechápu, jak můžete mít nějaké "firemní věci", když se ukazujete prakticky negramotným. Karanténní opatření vám nebrání přejít k pobytu ve vašem rekreačním objektu. Karanténní opatření od vás požadují, abyste po nezbytnou dobu necestoval a tak omezil rizika roznášení infekce. Vy máte problém jistého nepohodlí, jiní mají problém, že bojují o život, nebo svůj boj už prohráli. To vám nedochází? JiH

   Smazat
 10. Michal Praha, ještě doplním, proč ta větší část policie a dalších složek co mají nařízeno od vlastizrádce Hamacka nás hlidat, nejsou nasazení v nemocnicích, v domech s pečovatelskou službou, hospicech, když je to tak vážné? Argumenty že tam jsou zbytečně, protože to neumějí jsou liché, mají určité kurzy první pomoci atd. Prostě sestra, doktor v nemocnici dostane policejní přidělence, převléknout uniformu snad umí a přijímat rozkazy také, co mohou dělat bez zdravotnického vzdělání rozebírat nebudu. Je třeba si klást v tom případě zda mají správné uniformy a neměl pro ně Hamáček načasovat ty germánské? Nejlépe ty muzejní s blesky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pardon nafasovat ne načasovat i když tady to celkové načasování je taky záhada a není náhodné. Michal

   Smazat
 11. Douška: "Texas gov lifts mask mandate & OKs businesses to operate at 100% capacity" - A je to!

  OdpovědětSmazat
 12. A očkovací průkazy to bude taková nová modrá knížka.
  Pro neznalé dříve se vydávala pro takzvaně neschopné základní vojenské služby a také byla na prodej, ale jen pro vybrané a majetné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. václave z plzně 3. března 2021 10:41, modrá knížka, za totáče pro majetné? Ale jděte. Co vím, tak pro obratné. Ti dnes modrou knížku nepotřebují, zato jsou majetní.

   Smazat
 13. Ockovaci prukaz jiste dulezite pomuze tem tisicum mrtvym ,kteri nezemreli na covid ,ale na udesnou neschopnost a do oci bijici, jeste horsi korupci v EU.
  Dale jiste bude dulezity a nepostradatelny tem,desitkam a stovkam zivotu, kteri umiraji po ockovani, narychlo "uvarenych" vakcin, na kseft.

  OdpovědětSmazat
 14. No, já ze současných poměrů, nehledě na C 19 pandemii, zrovna nadšen nejsem, ale že bych tím byl nucen kritizovat očkovací průkaz, ani nápad. Řešení situace to, zcela logicky, pomáhat může. Napadá vás něco chytřejšího? Netvrdím, že je to souměřitelné ale, vědomě šířit některé choroby je (nebo bylo?) dokonce trestné. Řekl bych, že spravedlivě právem.
  JiH

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.