Reklama

pondělí 29. března 2021

Odpůrci Pirátů, máte problém. Erik Best ke smrti Petra Kellnera

Eric Best
29. 3. 2021  ParlamentníListy

Tragický odchod miliardáře a filantropa Petra Kellnera zaskočil všechny. Jeho PPF měl vysoký vliv. Politický analytik a znalec českého politického a byznysového zákulisí Erik Best pro ParlamentníListy.cz rozebírá, co se nyní může dít, jaká je budoucnost PPF, ale vyzdvihuje i Kellnerovy schopnosti při jednání s vládami mocností. Podle Besta bude mít smrt nejbohatšího Čecha i nezanedbatelný vliv na českou politiku. S řadou politiků a politických subjektů měl prý totiž společný cíl, zabránit nástupu Pirátů do vlády.

(Na snímku Eric Best, americký novinář)

Nejbohatší Čech Petr Kellner zahynul. Nepřežil nehodu vrtulníku na Aljašce. Jaké důsledky bude mít tragická smrt miliardáře, jehož impérium pokrývalo prakticky celý svět, pro český byznys a politiku? Co bude s PPF? Udrží si skupina svůj vliv v Rusku a Číně? A kdo jeho odchodem politicky a vlivově utrpí?

Otázky, které v těchto okamžicích rezonují mediálním světem, pro ParlamentníListy.cz zodpovídá politický analytik a novinář Erik Best, jehož znalost politického a byznysového zákulisí je léta známá.

Co se nyní bude dít s gigantem PPF podle Erika Besta nelze říci. „Jisté je, že plán pro případ jeho smrti existuje. Jako významný podnikatel, otec a člověk, který prodělal vážnou nemoc, určitě plán měl. Podle toho, co jsem slyšel, stále potenciálně nemocný byl. Z tohoto hlediska počítal s tím, že se mu něco může stát a zcela jistě plán připravený měl. Do jaké míry bude funkční a do jaké míry se celé impérium, bohatství, kontakty a politický vliv budou moci zachovat, je klíčová otázka, na kterou v tuhle chvíli odpověď neznáme,“ zamýšlí se analytik.

„Zůstává zde velká firma. PPF má banku, telekomunikace, televizi, finanční služby a další věci. Rozhodně to bude v tuhle chvíli fungovat dál, ale otázka spíš je, kdo to převezme do budoucna. Vliv na to bude mít geopolitická situace. Petr Kellner podnikal v Číně, Rusku i ve Spojených státech. Kellner byl schopen celý kolos držet pohromadě. Umím si představit, že možná nikdo další v PPF netuší, jak ty nejzásadnější věci dělal, jaké konkrétní domluvy s danými vládami měl a co to může znamenat do budoucna. Předpokládám, že zde bude snaha impérium zachovat. Pakliže nějaká změna přijde, určitě to nebude hned. Je tu otázka, zda má strategicky smysl, aby PPF v současné podobě zůstal zachován, anebo jestli nebude lepší rozsah impéria, které měl pan Kellner rozvrstvené přes půl světa, určitým způsobem zredukovat,“ pokračuje Best.

Petr Kellner, nejbohatší Čech.


Není prý žádné tajemství, že Petr Kellner dokázal prosadit vše, co potřeboval. „Viděli jsme to už v 90. letech, kdy byl odsouhlasen zákon umožňující investičním fondům, aby míchaly majetek s vlastním majetkem. Později byla ještě důležitější jeho schopnost začít podnikat v Číně a Rusku, kdy to nebylo tak jednoduché. Zvlášť v Číně. V této oblasti byl průkopníkem. Dokázal Číňanům, že tam lze prodávat spotřebitelské úvěry. Mezitím se to ale naučily i čínské banky a současná pozice Home Creditu je podle poslední výroční zprávy PPF podstatně snížena. Zároveň ale koupil CME, tedy i televizi Nova, což ukazuje na jeho schopnost domluvit se s Američany. Nezapomeňme, že převzetí této společnosti znamenalo získat souhlas americké vlády. Petr Kellner tento souhlas dostal. Je evidentní, že si museli pana Kellnera prověřit a rozhodli se, že smí tuto společnost převzít a prostřednictvím televize ovlivňovat politickou situaci v České republice. Takže ti, kteří ho chtějí kritizovat za to, že podnikal v Rusku a Číně, by si měli uvědomit, že americká vláda s tím svým způsobem souhlasila, aspoň ke konci. Jinak by jejich souhlas nikdy nezískal,“ je Best přesvědčen.

Důležitá otázka podle něho je, zda toto bude platit i pro ty, kteří PPF převezmou. „Bude to pochopitelně asi rodina, která ale bude muset manažerům svěřit řízení jednotlivých podniků. Petr Kellner uměl prosazovat své zájmy, ale možná ještě důležitější je, že byl velice schopen se domlouvat s vládami největších států napříč světem,“ zdůrazňuje Kellnerovy unikátní  ...   ...   ...  ... (celý text najdete zde)

37 komentářů :

 1. Petr Kellner stál v pozadí privatizace v 90. letech a jeho PPF Fond jako jeden z mála v tehdejší době nebyl vytunelován. Tato výjimka se dává mezi znalci na tehdejší dobu do úzké souvislosti s tím, že za PPF podle některých zdrojů stály mnohem mocnější postavy. Smrt Petra Kellnera by mohla být označena za nehodu a nešťastnou náhodu. V redakci však máme důvod se domnívat, že některá fakta a souvislosti vyvolávají vážně obavy a pochybnosti o oficiálním příběhu o nehodě. Je tady totiž několik souvislostí a zdánlivých shod náhod, které vyvolávají silné podezření.
  Dva miliardáři z Evropy v rozestupu 20 dní zemřeli v troskách téhož typu helikoptéry
  Dne 7. března 2021 zahynul [2] v helikoptéře jeden z nejbohatších Francouzů, šéf a majitel francouzského zbrojařského a leteckého konglomerátu Dassault Group, Olivier Dassault. Miliardář zahynul při zřícení helikoptéry Eurocopter AS-350 B, obchodně prodávané a označované jako Airbus AS350 Variant B. Přesně o 20 dní později na Aljašce, ve stejném typu helikoptéry, umírá po pádu stroje další miliardář z Evropy, tentokrát Petr Kellner. Jaká je matematická pravděpodobnost, že v jednom typu helikoptéry, v rozestupu 20 dnů, zemřou po pádu stroje 2 miliardáři, které kromě miliardových majetků ještě něco spojovalo?
  Jaká je pravděpodobnost, že ani po 2 pádech téhož typu stroje nedošlo k uzemnění těchto helikoptér mezinárodními leteckými úřady pro leteckou bezpečnost? Jestliže spadne někde nějaké letadlo, okamžitě probíhá vyšetřování a pokud s krátkým odstupem dojde k pádu dalšího stroje, okamžitě je uzemněna celá flotila daných strojů. Viděli jsme to a dosud vidíme u strojů Boeing 737 Max. Pokud uvěříme tomu, že šlo o shodu náhod, že dva miliardáři zahynou ve stejném typu helikoptéry s rozestupem 20 dní, potom si musíme říct ještě jednu věc, kterou oba miliardáři měli společnou, ale dosud média neměla odvahu o tom napsat.
  Olivier Dassault i Petr Kellner měli úzké vazby s čínským telekomunikačním obrem Huawei
  Oba miliardáři měli od jisté doby za mořem mocného nepřítele, kterému se nelíbili obchodní aktivity obou miliardářů ve vztahu k jisté firmě a jisté zemi v Asii. Dassault Group v roce 2017 provedl nepředstavitelný krok, když podepsal dohodu o porozumění [3] s čínským telekomunikačním gigantem Huawei, že vybuduje pro potřeby koncernu Dassault cloudovou síťovou podporu nové generace nazvanou 3DEXPERIENCE a smlouva byla podepsána 7. září 2017 v Šanghaji na konferenci Huawei Connect 2017. Systém 3DEXPERIENCE je informační a datová báze Dassault Group, která spojuje aplikace, letecké simulátory pro stíhačky Dassault, systémy řízení obchodů a komerce, moduly péče o zákazníky atd. O rok později v roce 2018 již obě firmy měly na konferenci v Šanghaji dokonce společné vystoupení.
  Je to komplexní infrastruktura celého konglomerátu Dassault, která od roku 2017 běží na čínských technologiích a serverech Huawei. Americká vláda toto spatřuje jako ohrožení bezpečnosti NATO, ale francouzská vláda odmítla proti rodině Dassault politicky zasáhnout, protože rodina (původním jménem Bloch s odkazem na zakladatele Marcela Blocha) se těší ve Francii velké úctě vlastenců a patriotů z dob protinacistického odboje za II. sv. války. Po smrti Oliviera Dassaulta se ve Francii rozjely spekulace, že za jeho smrtí stojí americké tajné služby, které usilují o vytlačení firmy Huawei ze zbrojního koncernu Dassault Group. Právě Olivier Dassault měl s Huawei a čínskými investory velice dobré a vstřícné vztahy. A teď se posuneme o 20 dnů dopředu.
  Huawei byla odstavena v Evropě z dodavatelských pozic a zdálo se, že je vyšachována, jenže…
  Na aljašském ledovci Knik padá v sobotu 27. března 2021 další helikoptéra AS-350B a v jejích troskách umírá Petr Kellner, nejbohatší Čech, který je známý svým úzkým propojením na ruské a v posledních letech skrze Pražský hrad zejména a hlavně na čínské investice. Kellnerův Home Credit je v Číně jednou z největších čínských společností se spotřebitelskými úvěry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. duro,
   rika se ze Kellner byl nastrcenej ci bilej kun pro Klause, a ja jsem ochoten tomu verit, totiz podivej se, treba na Bloombergu se cena akcii kolem PPf nijak moc nehnula, a ani se o tom moc nemluvi, takze trosku divne, ne??? ale uvidime co nam cas prinese

   Smazat
 2. A právě Petr Kellner chtěl mermomocí v ČR a postupně i v dalších zemích budovat moderní 5G telekomunikační sítě na platformě Huawei. Kolik peněz Huawei do PPF nasypala a kolik úsilí bylo investováno do tohoto projektu, to se nikdy nedozvíme. Pravdou ale je, že Donald Trump na jaře v roce 2019 do tohoto plánu vhodil vidle.
  A to když umístil Huawei na černou listinu a americké tajné služby v čele se CIA a ve spolupráci s organizací Five Eyes, která spojuje 5 tajných služeb anglo-saských zemí (USA, Kanada, Velká Británie, Austrálie a Nový Zéland), začaly ve vazalských zemích tlačit na vlády [4], aby vyhodily Huawei z tendrů na výstavby 5G sítí.
  Kellnerova PPF nakonec rezignovala na Huawei a oznámila, že její skupina CETIN Group, což je největší telekomunikační společnost v zemích bývalého Východního bloku, vybuduje sítě 5G za použití technologií Ericsson namísto Huawei [5]. Toto oznámení PPF přišlo vloni v říjnu. A minulý měsíc PPF oznámila, že Ericsson bude pro Kellnerovu O2 budovat 5G sítě i na Slovensku [6]. Zdálo-by se, že Huawei je vyšachována ze hry. Jenže, tak to vůbec nemuselo být.
  Petr Kellner zvažoval, že se zbaví telekomunikačního obra CETIN za 5 miliard dolarů prodejem akcií na burze. Kdo by asi tak byl kupcem? Hádej, hádej, hádači!
  O pouhý den později po oznámení o výstavbě 5G sítí na Slovensku pro O2 došlo na světových serverech doslova k bombě, protože PPF oznámila [7], že Petr Kellner zvažuje, že se zbaví této telekomunikační společnosti CETIN a prodá akcie firmy na burze. Společnost PPF Petra Kellnera oznámila, že zvažuje provést IPO, tedy uvedení společnosti CETIN na burzu s úvodní nabídkou v úhrnu 5 miliard dolarů, přičemž CETIN má tržní hodnotu okolo 8 miliard USD.
  Zkuste se zamyslet, pokud nejste úplně tupí. Telekomunikační firma CETIN počítala velmi dlouho s účastí Huawei. Kvůli Američanům z toho sešlo a musel nastoupit Ericsson jako náhrada z nouze. Firma sice vybere dodavatele technologií, učiní tisková prohlášení, ale vzápětí majitel oznamuje, že zvažuje firmu prodat na burze a vycouvat z telekomunikačního businessu. Pořád nic?
  Miliardáři s dobrými vztahy s Číňany by se měli mít odteď velmi na pozoru
  Po získání kontrolního balíku 51% by se akcie převedly oficiálně na Huawei. A protože kvůli koroně se budování 5G sítí drží stále u ledu, tak než by korona skončila, CETIN by byl pod přímou či nepřímou kontrolou Huawei. A nové vedení by rozhodlo, že se sítě v CETIN budou budovat s technologiemi Huawei. Nezačnete přece budovat 5G sítě Ericssonu, když chcete telekomunikační firmu prodat na burze novému majiteli, ne?
  A tak zatímco Olivier Dassault podepsal s Huawei kontrakt na informační a cloudové řešení pro potřebu celého zbrojařského a leteckého koncernu Dassault, Petr Kellner chtěl možná vycouvat z telekomunikačního businessu a prodat na burze Číňanům největšího telekomunikačního operátora CETIN ve Východním bloku. A to je dost velký důvod a hrozba pro NSA a CIA, pro americké zájmy, aby se pokusily v této věci “zakročit”.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic není jen náhoda, proč musel zemřít?
   Hodně zajímavý článek na pozadí současné přeměny světa v globální totalitu:

   https://www.protiproud.cz/politika/5712-atentat-na-ceskeho-podnikatele-jako-soucast-velkeho-resetu-co-maji-spolecneho-vrtulnikove-havarie-z-normandie-a-aljasky-olivier-dassault-a-petr-kellner-jako-obeti-globalni-velke-rodiny-co-nam-nestacili-rici.htm

   Smazat
 3. O kloudy, klauny a klausy tady vůbec nejde. Šlo o to, že PPF spolupracovala s HUJAWEJ a to ohrozilo hegemonii silikonvely v jevropeji a muselo to přestat i za cenu několika vražd. Na řadě je ještěr!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ďuro, Silikonvely je jenom hnízdo multikulti šašků a buzerantů, tady jde o monopol gangu tajných služeb USA, Británie, Austrálie a N.Zélandu na odposlouchávání na celosvětově monopolních síťových zařízeních, hlavně od jimi ovládaných západních firem Cisco a i menších Erickson atd ..
   Na síťových ařízeních čínské Hauwei by měli s odposloucháváním a šmírováním utrum ..

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, ten nápis, že americká vakcína prokazatelně vraždí, je samozřejmě nesmysl. Ovšem, že do 23.3.21 bylov ČR SÚKLu nahlášeno 25 případů úmrtí podezřelých z toho, že jde o nežádoucí účinek vakcín proti Covid-19 a SÚKL je odeslal do databáze EudraVigilance k přešetření, je nesporný fakt.

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 7. Otázka dne!!

  Má ještě smysl cokoliv podstatného umisťovat na NR????
  To je devastace a dehonestace alternativy v přímém přenosu a zbývá již pouze vymyslet výstižnější pojmenování akrynomu NR. Hlupáci řvěte, a čím vulgárněji a surověji, tím lépe. Budou vás slyšet, otázkou je jak zareagují všichni (páníškové i gojové - dvě bojová uskupení nové barevné revolty, placené volstrýtem na stránkách NR!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. duro,
   o jakych podstatnych zpravach ci udalostech mluvis???
   vzdyt zde se furt omila jedno a to same,

   Smazat
  2. Jsem vyrozumnel, ze jsem hlupak urvanej a vulgarni a jeste tupej.
   Kvuli nejakymu Kellnerovi ,vo kterym sem neslysel, nikdy. A kdo vo nem slysel je Yntelygent.
   A nejen to,musi navic este nepricetne poucovat.
   Tedy nejdrive z lidi udela idioty/kazdej koho nezajima Kellner/, za ucelem svyho poucovani..
   Takovy si takhle radi leci a hlavne ulevuji z komplexu menecennosti.
   Pac je to /nebejt nejchytrejsi/,hodne tizi..
   Jak tohle tizilo treba Lenina, nebo Trockyho.Strasne.
   Nemohli ani spat z toho..
   To je dnes taky hodne rozsireny jako covid..

   Smazat
  3. Jeste bych rad doplnil ,ze Durotrolisti ty vedomosti nemaj ze svyho,ani trochu.
   Maj to vycteny,do posledniho pismene zkopirovany,aby se pak mohli na nas vrhnout jako supi..
   Celkem je prave tohle zakladni princip celyho Pedagogismu..
   Kterej sem mel prilezitost dobre prostudovat ve vezeni zvanym skola..Kde mne mucili, prave tim, kdyz jsem nemohl treba deset let vyucovat tu samou latku ,treba zoologii,porad dokola.
   Tak sem nemoh poradne vedet a vyuzivali toho bez konce a do mrte..
   Stoji pak za zminku ,ze vetsina pedagogu jsou hodne pozadu za svymi studenty a zvlaste temi talentovanymi..To je taky hodny potrestani a muceni..
   To jsem se taky dozvedel ve skole...

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
 11. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětSmazat
 12. A není to Jabba the Hutt ze Star Wars?

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 16. Tak aby bylo jasno tak pyjáti jsou nebezpečný pro všechny občany této země. To by si měli uvědomit i malí podnikatelé až půjdou volit že s nimi se v NWO též nepočítá stejně jako s obyčejnými lidmi.

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 18. Je škoda, že dobrému webu dnes často dominují otravové unknovn a hodný člověk a další experti ??? a hodnotná diskuze se ztrácí.Je to bohužel i v presentaci politiky na ČT i tštěných médií. Může mně někdo vysvětlit proč v Tv vystupují stále stejní experti bc. traktorista Jurečka, pirát Lipavský, absolventka ČVUT kurzu managemant Pekarová a další skuteční odborníci na všechno??? Oni nás poučují o atomu Dukovany, bezpečnosti, kovidu 19 atd. Kam až ta věda musela klesnout, že tito atrapové dnes dostávají v médiích tolik prostoru pro své tlachání?????????!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. ale di nekam ty vlasatej brepto, kazdej at si mele co chce, stejne...ale ohledne cernoprdelnika Jurecky mas pravdu, ale Pekarova kdybych moh' tak

   Smazat
  3. vlasatec ČT je jejich TV kterou my musíme platit tam chodí jen takoví uslintaný slouhovský experti.

   Smazat
  4. Pane Basos i mě se Pekarová líbí, vypadá tak chlapecky, ale pořád je to žena. VIP 😳

   Smazat
  5. No vždyť věda vždy byla poplatná nějakým ideologiím. A potřebné ideologie pěstují ti, kteří si pohrávají se světem. Tvrdím, že akademie věd jsou v první řadě dohlížejícími politruky. Musí to tak být, když se věda stala mocnou hnací silou naší civilizace.

   Smazat
  6. Vlasatec, to je jednoduché. Vzpomeňte si jak byla propagována TOP009 neČT, ještě než vůbec byla tato úchylná parta založena. To byly prognózy těch politruků/redaktrů na zvracení. Hned bylo vidět, komu se přiklání tato sebranka. Do toho ještě ten pornodeviant Janda tam braný jako odborník, na co, na kuřbu? Ještě, že ten bruselský hnůj nesleduji, mám klidné spaní. S tím Pekaroklukem opatrně Basos, jen jestli to není přeoperované "to", tranďák, to by sedělo. možná jsi ale fajnšmekr.

   Smazat
 19. Česká vláda záměrně zneužívá covidu k posílení vlastní moci, tvrdí Klaus

  „Patří sem debata o počtu zemřelých (úmrtí s covidem nebo na covid), o rozdílu mezi nakaženými a pozitivně testovanými, o rozdílu mezi nakaženými a nemocnými. Patří sem i debata o ošidnosti jakéhokoli mezinárodního porovnávání vzhledem k odlišným definicím jednotlivých pojmů, k lišícím se statistickým systémům, ke stále opakovanému míchání absolutních čísel s čísly relativními (alespoň ve vztahu k počtu obyvatel), ke koncepčně chybnému proplétávání stavových a tokových veličin atd.,“ uvedl Klaus.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021032913402124-ceska-vlada-zamerne-zneuziva-covidu-k-posileni-vlastni-moci-tvrdi-klaus/

  OdpovědětSmazat
 20. Zajímavé ! Když chtěl pan Kellner koupit od americké společnosti CME televizi Nova, musel dostat souhlas od americké vlády. Podmínkou bylo hájení amerických zájmů v této televizi.

  OdpovědětSmazat
 21. Pane Inde, už máte chlapa? VIP 😊

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan indo-čech je jenom výsledek mezi dementním otcem a dcerou z osady. Nikdy nebyl v rachotě, jen na dávkách, tak si tu přilepšuje u pornobukvice nebo alHamajdy propagandy jako rozesírač diskuzí.

   Smazat
 22. Přál bych zdejší společnosti i sobě, názory i odlišné, ale bez vulgarit a osobních urážek. Jedinou cestou je nebrat exoty vážně a neodpovídat na provokace, potom s pomocí admina prostor uhájíme. Jinak ho zprivatizují rozbíječi a příjdeme o debatní klub NR.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.