Reklama

pondělí 15. března 2021

Petr Žantovský: Der Giftpilz - nacistická čítanka

Petr Žantovský  a -rp-
15. 3. 2021 PrvníZprávy

Dnes si připomínáme, alespoň ti z nás, kdo ještě neztratili zbytky rozumu a historické paměti, jedno z nejtragičtějších dat vztahujících se k našim (ale i celoevropským a celosvětovým) dějinám., píše v komentáři Petr Žantovský.


(Na snímku Petr Žantovský)

15. března1939 vtrhla nacistická okupační armáda do o Sudety okousané české části někdejší první republiky (Slováci se odtrhli již o den dříve, 14. března 1939). Jak se tak v poslední době rozmáhá přepisování dějin, přepólovávání sympatií a antipatií k historickým osobnostem a událostem, lze předpokládat, že toto děsivé výročí projde bez většího zájmu mainstreamových médií.

Zato v květnu nepochybně budeme svědky mediálních bakchanálií na téma hrdinství amerických osvoboditelů (nic proti nim, ale jejich role při likvidaci nacismu z našich zemí byla zlomková oproti sovětské). A také se rozjede další kolo glorifikace Němců a naopak nekonečného sebemrskačství (které kdysi odstartoval Václav Havel) na téma, kterak zlý prezident Beneš zlé Čechy vyslal vyhnat Němce (už se nebude říkat nacisty ani občany Třetí říše, ačkoli právě na ně mířila dikce Benešových dekretů), a naší povinností je kát se za křivdy, jež jsme jim způsobili. Už už čekám, kdy nějaký myslitel typu T. Krystlíka nebo P. Pitharta (v duchu naplňování teorie Overtonových oken) vystoupí s tezí, že Protektorát jsme si vlastně vysloužili sami tím, jak okatě jsme dávali najevo nevlídný postoj k Hitlerovi a jeho gangu.

Jak snad všichni (nebo aspoň my, co chceme) víme, jedním z pilířů nacistické ideologie byl důsledný a velice agresivní antisemitismus. Tato linie byla oficiálně odstartována norimberskými rasovými zákony (1935) a vyústění našla na konferenci ve Wannsee (1942), kde bylo přijato tzv. konečné řešení židovské otázky. Antisemitismus se stal přirozenou součástí německého života, myšlení, politiky. A byl samozřejmě mohutně propagandisticky fedrován všemi cestami – od médií po školství.

Mimořádně obludným plodem antisemitské indoktrinace nejmladší generace byla Antisemitská čítanka z roku 1938, vydaná nakladatelstvím Der Stürmer, které založil antisemita Julius Streicher (po válce stanul mezi hlavními obviněnými před mezinárodním tribunálem v Norimberku a byl odsouzen k trestu smrti). Streicher také od roku 1923 vedl antisemitský časopis Der Stürmer, který měl v době své největší slávy náklad až 800.000 výtisků týdně. Der Stürmer byl plný nevybíravých a nevkusných útoků na Židy, které často nepostrádaly ani obscénní podtext, Streicher se neštítil propagovat ani tradiční obvinění z židovské rituální vraždy. A týž Julius Streicher se roku 1935 stává jedním z iniciátorů výše zmíněných norimberských rasových zákonů.

Učební pomůcka s názvem „Der Giftpilz“, čili jedovatá houba, měla německým dětem názorně ukazovat negativní úlohu Židů ve společnosti, dětem byly demonstrovány základní součásti antisemitského světonázoru. Knížka dokládá, že intenzivní nacistická antisemitská propaganda se nevyhýbala ani školním učebnám a dětem, ty měly již od dětství vstřebat údajně jediný správný - antisemitský - světový názor. Samotný text byl rozdělen do kapitol, z nichž každá obsahovala obrázek a názorný doprovodný a didakticky zacílený text. Obrázky byly samosebou karikující, líčící Židy jako odpudivé jedince a viníky všeho zla, které se údajně Němcům dělo. To ostatně identicky vychází z klíčových bodů bible nacismu, Hitlerova Mein Kampfu. Ještě i ve své politické závěti před svou sebevraždou Hitler píše v posledních řádcích: „Především zavazuji vůdce národa a osazenstvo k úzkostnému dodržování rasových zákonů a nemilosrdnému odporu proti světovým travičům všech národů - světovému židovstvu.“

S vědomím, že opravdu šlo o věty, které měly zanedlouho stát u ideologických základů osvětimských komínů, čtěme tu zrůdnou příručku a nezapomínejme. Nenechme si vygumovat paměť a rozum, jakkoli by se to dnes tak mnohým hodilo do jejich (euro)krámu.

Úvod
Malý Franz jde s maminkou na houby do lesa. Nasbírají košík hub a třídí je na jedlé a jedovaté. Na cestě domů maminka Franzovi vysvětluje, že s lidmi je to podobně jako s houbami. I mezi nimi jsou lidé dobří a lidé jedovatí. Mezi lidmi je třeba rozlišovat stejně jako mezi houbami. A víš, kdo jsou ty jedovaté houby lidstva, ptá se maminka. Samozřejmě, jsou to Židé. Malý Franz o tom již slyšel ve škole. Ano, Židé jsou jedovaté houby, přitakává maminka. I lidské jedovaté houby je třeba se naučit rozlišovat, mají rozličné barvy a podoby. A vědí všichni nežidé, ptá se Franz, že Židé jsou stejně nebezpeční jako jedovaté houby? Bohužel ne, a proto je třeba je varovat.


Následující krátké příběhy ukazují pravdu o židovské jedovaté houbě. Ukazují různé podoby, ve kterých Žid vystupuje. Ukazují zchátralost a podlost židovské rasy. Ukazují nám Žida takového, jaký ve skutečnosti je, jako ďábla v lidské podobě.

Jak lze Židy rozeznat?
V 7. třídě je dnes živo. Učitel vypravuje o Židech a na tabuli namaloval obrázky Židů. Všechny děti to mimořádně zajímá a jsou pozorné. Opakování. Co jsme se naučili? Všechny děti se hlásí. Židé se poznají podle nosu. Židovský nos je na špičce zahnutý. Vypadá jako šestka. Židy lze rozeznat také pole rtů, které jsou většinou odulé. Spodní ret často odstává. Také na očích Žida lze okamžitě poznat, že je to špatný a prolhaný člověk. Židé jsou většinou malí a mají krátké ruce a nohy. Mají nízké, šikmé čelo. Takové mají zločinci. Vlasy mají většinou tmavé a kudrnaté jako černoši. Děti jmenují další a další fyziognomické znaky. Žida lze rozeznat podle chůze, způsobu mluvy či zápachu. Ale mnozí Židé nemají všechny tyto znaky. Existují dokonce i blonďatí Židé. Proto je třeba dávat velký pozor, abychom Žida rozeznali.

Proč se Židé nechávají pokřtít?
Anni a Grete, které jsou nadšené členky Svazu německých děvčat, jdou do města. Ty, Anni, podívej, támhle běží Žid-obchodník Veilchenblau se svojí Rebekkou? Co ty tu chtějí? Anni se směje: Chtějí se nechat pokřtít. To jsou divní pokřtění, říká Grete, podívej se na ty křivé nohy, židovský nos, uši, ústa a vlasy. Také Židovka se dívkám nezamlouvá. Kolébá se jako kachna. Obličej snad ukradla ďáblovi. Mezitím Židé vstoupí do kostela a děvčata se rozhodnou, že zůstanou, aby zjistila, zda se z nich křtem stanou nežidé. Když Židé vyjdou pokřtění z kostela, shodují se dívky, že se na nich nic nezměnilo - stále mají křivý nos, či negroidní vlasy. I přes křest zůstávají Židé stejnými gaunery a lumpy, jakými byli předtím.

Publikace je dostupná elektronicky v pdf16 komentářů :

 1. Povinně si platíme ČT, která má být dle kodexu vyvážená a nestranná a to je vidět, jak tento princip porušuje právě dnes!! Dnešní datum 15. března je zmíněno v ČT pouze okrajově a to ještě jsou zmíněni jako okupanti nějací ,jinak nespecifikovaní nacisté , ale datum 21. srpna je v ČT svátek patologické rusofobie , která kvete týden před tímto datem a týden po něm!! Jenom bych připomněl, že 21. srpna 1968 nás přepadli a okupovali především Ukrajinci,Poláci, Němci, Maďaři a Bulhaři, co se týče národnostního složení okupačních vojsk z 21. srpna 1968, Rusů bylo tak cca 20%, přesto ČT překrucuje, manipuluje a lže, když hovoří o ruské okupaci a tato vojensko - historická data lze velmi jednoduše doložit!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Za chvilku budou psát takové žvásty o Rusech a Číňanech je jim to podobný jako celá nacistická propaganda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Žantovský opomněl zmínit, že Hitler šel nejdříve po komunistech. Asi to není vhodné připomínat.

   Smazat
  2. incognita To už se bere automaticky že pro fašisty je komunismus největší nepřítel.

   Smazat
 3. V roce 1935 byly v Německu přijaty Norimberské zákony. O rok později pořádal Hitler z vůle západních mocností okázalé, propagandistické Olympijské hry! Nikdo na Západě očividně Norimberské zákony jako problematické nevnímal. A nejen že Hitler dostal tenhle pompézní dárek, on již v zimě t.r. uspořádal Zimní olympijské hry, což se nikdy předtím ani potom nestalo! Žádný bojkot, žádné výhrady vůči antisemitismu, žádné nářky nad mrtvou demokracií... A kdo mu je přidělil? Je potřeba to znovu opakovat - Západ! A aby se nám něco z hitlerovské velkoleposti přeneslo i přes propast času, stále ještě dle Hitlerova nápadu zahajujeme hry olympijskou pochodní!.... (Malý dovětek: Na jaře 1943 se na Bahamách konal summit amerických a britských úředníků ze ZAMINI. Jejich tématem bylo, zda požadovat po Hitlerovi odchod židů z Německu a okupovaných území (ke 31.10.1942 již vyemigrovalo 537 000 židů). Nakonec jednání uzavřeli s tím, že 'třeba by je Hitler vyslyšel a co by pak s těmi lidmi dělali'. A tak Západ definitivně vyřešil židovskou otázku.)

  OdpovědětSmazat
 4. Novinář z Le Figaro předpověděl Evropě frexit

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021031513324178-novinar-z-le-figaro-predpovedel-evrope-frexit/

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anketa: 88% Čechů by se nechalo očkovat Sputnikem! Výskyt koronaviru v Rusku se snižuje...Fakta, fakta, fakta nikoli přání otcem myšlenky...

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Dneska to más Unkowne alias Indický běžec o hodně horší, než se stačíš uprdnout, už jsi smazán!!! Musíš se více snažit , jinak o tu postel v Bohnicích přijdeš!!

   Smazat
 6. Křesťan dostal ve Švédsku padáka, protože si odmítnul sundat krucifix

  http://svobodnenoviny.eu/krestan-dostal-ve-svedsku-padaka-protoze-si-odmitnul-sundat-krucifix/

  Evropská komise se stala nelegitimní

  http://svobodnenoviny.eu/evropska-komise-se-stala-nelegitimni/

  Macron umožnil příchod „dvou milionů migrantů“

  http://svobodnenoviny.eu/macron-umoznil-prichod-dvou-milionu-migrantu/

  Krvavá bitva mezi africkými a balkánskými gangy v malém švýcarském městě

  Oba podezřelí jsou údajně naturalizovaní migranti sloužící jako učni a jsou vychvalováni jako „dobře integrovaní mladí lidé“.
  http://svobodnenoviny.eu/krvava-bitva-mezi-africkymi-a-balkanskymi-gangy-v-malem-svycarskem-meste/

  OdpovědětSmazat
 7. Dneska to más Unkowne alias Indický běžec o hodně horší, než se stačíš uprdnout, už jsi smazán!!! Musíš se více snažit , jinak o tu postel v Bohnicích přijdeš!!

  OdpovědětSmazat
 8. Ač vlastenec, budu dnes sledovat vysílání nepřátelské televize. Nedělám si žádné iluze, ale trochu úcty by mít mohli.

  OdpovědětSmazat
 9. /Krast se taky nema,i kdyz se samozrejme predstira ,ze za dobrou vec a za penize/.
  Zalezitosti dneska maji samozrejme hlubsi koreny ,te geopoliticke povahy.
  Cas od casu se znovu objevuje,siri fasismus a dostava podporu.
  O postaveni Slovanu a jejich situaci ve vyvoji,jindy.
  Napr. nepricetne sjednocovani Nemecka je zakladni tragedie sveta.
  A nejde se toho zbavit.
  Hlavne na nas obyc lidi. Takovej german nema nikdy dost,to se tahne jako cervena nit dejinami a kdyz slysime treba jmena Karel Veliky,Fridrich Veliky a jiny ty veliky/,oznacovane tak inteligenty pedagogy,je treba rychle vedet ,ze byli Veliky, ale daleko veliky ,nepredstavitelny svine!!!
  A tak celkem nezalezi kdo na germana krici a jeci z podia.
  Takovej Hitler, kdyz z dalky posuzujeme jeho vedeni valky a jeho velmi ledabylou starost o armadu ,celkove vybudovani hospodarstvi nechal na jine a velmi snazive a schopne,nelze se ubranit dojmu,ze jemu slo hlavne o kriceni do zniceni a jeste kricel jakou ma radost asi dva dny predtim,nez se odkrouh..
  Taky ani toho nemel dost.
  German ma taky antisemitismus vzitej ,z dob protireformace a asi predtim, a jinej nebude.
  Tak ve skutecnosti Hitler valcil predevsim proti zidum a celej narod vubec nebyl proti..Dnes ovsem predstiraji.
  Pojdme na moment videt situaci, kdyby CR couvla a germanovi povolila jeho pozadavky.
  Nic horsiho nevidim.
  German by za okamzite zacal kricet ,ze Praha je stary nemecky mesto, potom Jihlava, Brno , Warsava, Minsk a Petersburg uz kvuli jmenu. atd.
  Neni pochyb,ze by to skoncilo nekde ve Vladivostoku pro zacatek. Kdyz se poskytnou podminky..
  Aby tech dosavadnich silenych zkusenosti nebylo dost.
  Ze nemaji nikdy dost.
  Ze treba kvuli tomu vyvrazdi celej svet..
  Panuje tak opravnene podezreni, ze ani to jim nebude dost..
  Kdyz Merekl,media a dalsi podporuji stedre jejich organizace penezi, lezou na jejich sjezdy a celovladnim postojem.
  Kdyz se zminim nekdy ze ,"pise se", vyjadruji tak respekt k originalnim myslenkam, napadum jinym autorum a nechci pak zabirat prostor vyjmenovani nazvu clanku ,jmena autoru atd.
  Ale aspon tim ukazuji respekt k autorum,vetsinou zahranicnim.
  /Nektery chlebari, inteligenti,prolezaji zde prispevky a kdyz najdou originalni myslenku napad ,ten ukradnou rozpatlaji a napisou neco tisic slov,aniz by aspon priznali zminku, z ceho cerpaji.
  Kdyz nemaji sami zadne vlastni originani napady, ani ideje, myslenky. A nic jineho jim nezbyva v predstirani vetsinou v duchu poucovaci inteligence..
  Ty pak ukradnou. Mne se prave tohle deje, asi deset let.

  OdpovědětSmazat
 10. Jsem dlouhodobě přesvčdčen,že jeden z hlavních aspektů chorobné a až paranoidní nenávisti německého nacionálního socialismu ke světovému židovstvu tkví v jednom slově-konkurence!Je prokazatelné,že v historii lidstva existují dva nejůspěšnější národy ve všech směrech-Germáni a Židé!Přesvědčujeme se o tom i dnes.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.