Reklama

pondělí 22. března 2021

Petráš: Co bude následovat?

Ladislav Petráš
22. 3. 2021  PrvníZprávy

Vzpomínám na to, jak jsem se jako malý kluk občas popral. To snad zažívají kluci všech generací, i té dnešní, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Ladislav Petráš.

(Na snímku Ladislav Petráš)


Vzpomínám na to, jak jsem se jako malý kluk občas popral. To snad zažívají kluci všech generací, i té dnešní. Konflikt vždy začínal poznenáhlu: nejprve urážka, posměch, pokus o zostuzení, teprve poté došlo na pěsti. Po čase, tak jak člověk dostává rozum, řeší sporné věci jinak. Alespoň to tak dělá většina rozumných dospělých lidí. V poslední době jsme však svědky toho, že řešení sporů i mezi dospělými nabývá na agresivitě. Ne, nechci psát o incidentu, ke kterému došlo při fotbalovém utkání Glasgow Rangers - Slávia Praha. Chci psát o urážce prezidenta Putina, jíž se dopustil prezident USA Biden. A vlastně, proč průběh zmíněného fotbalového zápasu nevyužít jako příklad?

Nikdo snad nepochybuje o tom, že fotbal se musí hrát podle schválených pravidel, jinak by to nebyl fotbal. Úvod zápasu se vyznačoval převahou hráčů Glasgow Rangers. Měli územní převahu, ale chybělo její reálné vyjádření - gól. Rangers přitvrdili hru, ale pořád to ještě bylo v rámci pravidel. Hráči Slávie se ukázali jako efektivnější a vstřelili gól - což ve své podstatě znamená zisk - možnost postupu do čtvrtfinále Evropské ligy. Hráči Rangers znervózněli a přešli ke hře, která v některých případech s fotbalem a jeho pravidly neměla nic společného. Použili dokonce brutální způsob hry, který měl nejen zastrašit soupeře, ale vyřadil mu jednoho z klíčových hráčů. Když ani to nepomohlo, pokračovali v zákeřné hře a svojí brutální hrou a zákeřností provokovali hráče Slávie. Rozhodčí, který měl zabezpečit dodržování pravidel hry, připustil pravidla jiná tím, že byl benevolentní k porušování pravidel oficiálních.

Fotbalová hybridní válka - nařčení hráče Slávie z rasismu. Vždyť to se dnes nosí. Místo fotbalu začaly fyzické útoky mezi hráči. A po skončení fotbalového zápasu, jako ta třešnička na dortu - zákeřné fyzické napadení hráče Slávie v chodbě stadionu a to za přítomnosti trenéra Rangers!!! Výsledkem je to, že místo řešení základního problému - nedodržování fotbalových pravidel ze strany týmu Rangers, řešíme údajný rasistický výrok jednoho hráče Slávie (jen tak mimochodem, v mužstvu Slávie je šest hráčů černé pleti). Nepochybuji o tom, že přijdou i návrhy na vyloučení Slávie z této mezinárodní fotbalové soutěže. Jaképak fair play. Na to se nehraje. Hraje se pro zisk.

Co že to má společného s urážkou prezidenta Putina? Ve své podstatě je tam obsažena stejná metodika, jako v tom fotbalovém zápase. Také existují pravidla pro jednání států na mezinárodní scéně. Avšak tato pravidla platí především pro ty malé a slabé. Pro ty velké a silné platí jen tehdy, pokud je to v jejich zájmu. Americký prezident Biden, v jednom svém rozhovoru označil prezidenta Putina za "zabijáka". Tento výraz bych spíše předpokládal u kovboje-pasáka krav v nějaké laciné kovbojce, než u prezidenta USA. Důvodem pro takové označení mělo být údajné vměšování Ruska do amerických voleb a pokusy o likvidaci Navalného a dalších ruských opozičních politiků. Za to, podle slov Bidena, Rusko "zaplatí".

Tento konflikt, pokud pomineme "urážku na prezidentské úrovni", by sám o sobě nepředstavoval základní problém. Podíváme-li se však na to z hlediska širších souvislostí, vychází nám to poněkud děsivěji. Například náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T. D. Wolters dne 24. února prohlásil: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existencionální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence." Dále řekl, že smyslem ozbrojených sil USA dislokovaných v zahraničí, je tvorba míru a USA toho dosáhnou, i kdyby měly anektovat Rusko. "Soupeříme proto, abychom zvítězili", dodal. Tak trochu mně to připomíná heslo: My ten mír uhájíme, i kdyby neměl zůstat kámen na kameni.

Takže to, co jsem dosud napsal o vztazích RF - USA můžeme charakterizovat, v souladu s příměrem fotbalového zápasu k "přitvrzení hry". Co bude následovat?

Podívejme se na květen tohoto roku. Bez ohledu na koronavirovou pandemii se chystá jedno z největších vojenských cvičení vojsk NATO v Evropě. Cvičení Defender Europe 2021 má probíhat v měsících květnu a červnu za účasti více jak 30 000 vojáků z 26 členských a některých partnerských států NATO. Struktura zúčastněných útvarů a svazků (82. výsadková divize a 173. výsadková brigáda) armády USA jasně charakterizuje cíle cvičení. Vždyť výsadkové vojsko se nepoužívá k obranným úkolům, ale právě naopak - k útočným operacím.

Ale to ještě není vše. Podívejme se na Ukrajinu. V měsících únoru a březnu zjišťujeme zvýšenou aktivitu ozbrojených sil Ukrajiny proti Doněcké a Luhanské republice, vše v rozporu s Minským protokolem z roku 2015. Prezident Ukrajiny V. Zelenskyj v měsíci březnu prohlásil, že ukrajinské ozbrojené síly budou schopny v květnu vojensky řešit situaci v uvedených oblastech, včetně návratu Krymu pod vládu Ukrajiny. Jaká to shoda v oblasti vojenských aktivit ukrajinských ozbrojených sil se cvičením silného uskupení armád NATO a zároveň v termínu cvičení NATO a "vojenského řešení" problémů Ukrajiny!!!
75 komentářů :

 1. Prostě Nord Stream 2 nedovolí dostavět.Člověk si říká ježiši co ještě může přijít horšího- no a koukám fakt může.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To co bylo dohodnuto bankstery 29.3.2019 se zacina naplnovat

   Melo se to tehdy uskutecnit s terminem IHNED,ale pry vojensko prumyslova komplex nebyl pripraven.
   Ted kdyz car Putin rozdal kapky v Syrii uz nezbyva valcit az do posledniho Evropana.

   Nynejsi tzv.demokraticky president je nad hrobem a chce se naveky proslavit pokud vsak bude historie vubec pokracovat,tvrzenim neomarxistu MIR JE VALKA!

   Proto volby vyhraji Pirati a Starostove a hned nastoupi s ostatnimi trottly,kteri je podporuji do valky nebo rabovani jake tu jeste nebylo.

   Volte Piraty a starosty,anebo koalici ANO,ODS a KDU-CSL spolu s TOP 09!

   Miru zdar, anebo taky ne!

   Smazat
  2. Vozit ropu a plyn přes oceán na lodích je podle E.U. ekologické.

   Smazat
  3. eFPe
   Asi jdi spadnul z Marsu.
   Jsi jako Ďurro Trulo.

   Smazat
  4. CO SE MUZE JESTE STAT HORSIHO?TO ZACNE NENAPADNE A ZLE

   V dobe,kdy tento clanek vysel to bylo dost spatne,ale pro obycejneho obcana jsou podvody vlady nerozpoznatelne.
   Kdysi cinkalisti cinkali klicemi a radovali se.
   Nikdo z nich jakoby nerozpoznal a nevedel co se stane s republikou v prubehu pristich let tj,vykradeni vsech moznych rezerv,zniceni a rozbiti prumyslu,vykradeni penzijnich fondu,ukradeni zasob zlata v bance.Vykradeni kapes obcanu o 2 biliny korun,ktere lezi v bunkrech CNB kde se na ne ma zapomenout,ovsem kdosi s nimi manipuluje a vydelava s nimi neskutecne miliony a nam do rozpoctu neda ani uroky,to je jednani zlocincu a OS(obcanske spolecnosti)zdeptane a ohlupene je to dodnes jedno a ona volila a voli stejne "zastupce",kteri zastupci nejsou,ale opakuji jen sveho druhu zlocinci,kteri hodlaji dale nestastnu CR bez skrupuli rabovat,pripomenme si,ze vyplaceji obcanum jen tretinu mezd a vyrabeji dal vadne zakony typu exekucni,dokonce se jim podarilo dostat do zakona i vnitraky z CSSD pozadovany policejni stat zamaskovany v zakone tak,aby si toho pri schvalovani v parlamentu nikdo nevsiml!!

   TENTO ZLCINECKY TREND POKRACUJE NENAPADNE A SKRYTE DAL!

   87 schuze 297 hlasovani 24.3.2021 v 16,21 se v parlamentu odsouhlasilo na pohled naprosto nenapadnym hlasovanim,ktereho si nikdo z obcanu a jejich"zastupcu"zase nikdo nevsiml, coz vsak je ve skutecnosti nove "cinkani"klici nacisto podvedene OS klici do budoucnosti!
   V dobe kdy tento clanek vysel to jeste znamo nebylo tak jsem to dal tady dodatecne,nebot ta "nenapadnost" totiz ovlivni zivot kazdeho domorodce zubozovaneho naroda,ktery je ohlupovan zejmena GR TV a donucovan tomu jeste tleskat.
   Schvalne to tady nevyryju co to tedy udelali nasi zastupci toho dne,doufam,ze si toh nekdo vsimne o cemz se da znovu s uspechem pochybovat a kdz pak by musel mit znalosti co to muze mit v budoucnostiza giganticjy nepriznive nasledky pro kazdeho domorodce v republice!
   Tak rozluskne nekdo ten budouci giga bordell nebo ne,jsem zvedav,zda si toho nekdo vsimne co tam ten parlament uz ODSOUHLASIL!!

   Smazat
  5. Ale,ale kdo si tohoto komentu vsiml ihned jsou vnitraci

   jsou totiz rizeni Bakalovym ASspen institutem ve kterem je clenem nejen al hamajda z CSSD,ale i sef odboru a dalsi "darecky" pro OS a okamzite vyhrozuji vsem krteckum,kteri by nasledovali a hledali o cem je rec zabitim,no je to stejne jako tehdy s cinkalisty,kdyby se tehdy nekdo ozval zmanipulovany dav OS by ho nenavistne uslapal!

   Smazat
 2. Ano, lehce může začít válka. Sladění termínů obrovských cvičení v Evropě, v Černém moři, připravopvaná válka na Ukrajině, vyvolávání nenávisti proti Rusku (od politiků USA po naše domácí), to vše je důvodem k obavám. Pozoruhodné je, že se tím rozhodně netrápí mladá generace. Přitom právě ona na konflikt může doplatit nejvíc. Dobře do toho zapadá i nákup houfnic naší armádou, které jsou doma naprosto nepoužitelné - proti komu by byly? A ještě ten nácvik stanného práva...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedávno mi jeden Ing. vyprávěl o tom jak NATO může vyhrát omezenou jadernou válku. Můj názor je, že jestli že překročí hranice Ruska jediný voják NATO je s celým západem i s námi konec.

   Smazat
  2. Znám několik pánů a slečen nebo dam, s titulem Ing.
   Ti z dob tak zatracovaných z minulého režimu, umí vypočítat bez problémů, rovnici o mnoha neznámých a daleko více, nebudu zacházet.
   Ti dnešní, dle stále se změkčujících kritérií, neumí ani o jedné neznámé.
   Když jsem se zeptal u piva ( když se ještě chodilo na pivo), pana nového Ing., kdo byl vynálezce papíru, tak mě řekl "však asi někdo z Ameriky né".
   A toto chce válčit za západ s východem.
   Stoupenci smažek z (dříve to byla pomocná škola, dnes maturanti a neziskovkáři), patří k této struktuře. Ne všichni, ale významná část. Hlavně ze soukromých škol, kde je prospěch spjat s platbou za studium. Ne všude. Humanitární pseudovědy převládají.
   Velice kvalitní materiál k vládnutí.
   Bartoš, Hřib, Pexa, Michálek,no a ty frndičky to ani nebudu jmenovat.
   Kdybych neuměl plavat, tak skočím pod splav.
   Dle vzoru USsralkovny: hurá na ně.
   Jen doufám že to dopadne jako v I světové.
   Svět se zase vrátí do svých světových stran a možná se zase bude otec a matka jmenovat rodinou.
   No a USA přeji, aby přežila své.
   Každý ať si domyslí.

   Smazat
  3. 22.04

   Tak jim zadejte otázku z méně náročného oboru. Třeba se zeptejte na to, co dřívě vědělo každé smrádě nejpozději od třetí třídy.
   Zeptejte se jich, jak se jmenuje a v které zemi se nalézá nejstarší sídlo vlády na světě, a pak se jich zeptejte, v které zemi se nalézá největší a nejstarší, dodnes obydlený hrad na světě.
   Schválně.

   Smazat
 3. Jen blbec může napsat ,že rusové jsou agresoři,copak všichni nevidí jak je Rusko obklíčeno od Baltu až po černé moře.Generace třicátníků si neuvědomuje,že napadení Ruska se jich týká nejvíc.Všechny jejich životní plány by byly pryč

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nejsou blbci, co píší podobné nesmysly o Rusu, 14:58. Oni jsou za tyto sračky placeni a počítají s tím, že jim skuteční blbci uvěří. Lžou stále drzeji a drzeji. Prakticky žádná svá podlá tvrzení se už ani nesnaží nějak dokazovat. Házejí do placu jednu větší blbost za druhou, občanům masírují mozek ve dne v noci. Náš hráč málem zabil vašeho brankáře? To není téma, budeme si pěkně povídat o šeptání do ucha! Naše vojenské základny jsou rozesety po celém světě, máme na svědomí miliony lidských životů? To není téma, budeme si povídat celé dny o ruském nebezpečí...

   Smazat
  2. Adame,
   nemám co dodat.

   Smazat
 4. Přežijí pouze některé druhy brouků a bakterie.

  OdpovědětSmazat
 5. Copak volby v USA , to je legrace, protože si myslím, že Putin těžko chodil a někoho nutil, aby volil, tak jak on chce!! Celý problém ovlivnění voleb přes média a sociální sítě se mně zdá hodně přitažený za vlasy!! Horší je, že se na hranice Texasu řítí vlna asi 11 milionů nelegálních migrantů , asi jako v Evropě v roce 2015 a to zavání těžkým malérem pro Bidena a demokraty!! Zde je projev a tisková konference guvernéra Texasu a ten člověk mluví velice rozumně a dokládá argumenty, že jde o drogově kartelový útok na USA!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=Rv7u-bOpeW4

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je poslední křeč DS a CB; chtějí "odpoutat" úsilí Alliance při úklidu...

   Smazat
 6. Současný U.S.prezident je důstojným reprezentantem toho, co reprezentuje. Následovat bude neústupnost z pozic hegemona a diktátora. Ovládají přece banky, internet, politiky ve velkém množství států, energetické suroviny jsou většinou za dolary. Naprostý nedostatek sebereflexe. Dobrodružství dobývání mají v krvy po celé generace. Jediný vlivnější partner EU už není brán díky vydíratelnosti politiků vážně. Trh bude všechno brzy řešit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak se situace vyostřuje, pokračuje i jednání Ruska s Čínou. Nejde jen o manévry západu a východu na hranicích Ukrajiny ale i o pokrok v odstavení(alternativy) k dolaru.

   Smazat
  2. PS. Pro Čínu je to choulostivé téma ale vůči Matrixu asi nezbytné.

   Smazat
  3. P. Povolny, dobrý večer. Zatim každého, kdo udajne pomyslel na alternativu k dolaru, usa presunuly do doby kamenné. Lybie, sýrie. Je to hra s ohněm, to zucastnene velmoci vi a maji obranu. Ale co naraznikove státy jako čr, ach jo...

   Smazat
  4. Asi by nejlépe vyznělo spojenectví RF s Čínou.
   No nic na světě není ideální.
   Usralci mají ještě plné gatě z rusů v Sýrii.

   Smazat
  5. Současný pseudopresident v zámoří se jmenuje Bidan a je to herec principála DJT...

   Smazat
  6. Povolný Přesně tak usa se paktují s Indii a Austrálii a dělají blok proti Číně. Rusko a Čína budou spolu neporazitelné.

   Smazat
 7. Hráči Slávie a jejich fandové samozřejmě, jen ochutnali medicinu, kterou ordinuje západ Rusku.
  Bylo by zajímavé vědět, kolik z nich tleskalo, když pod vylhanou záminkou Wada vyloučila Rusko pomalu ze všech soutěží.
  Vždyť takto to funguje - nemáme-li na Vás ve sportu, půjde to jinak - silou.
  Jednou je to vymyšlený "státní doping", podruhé vymyšlený rasismus, podstata zůstává stejná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čekal jsem kdy to zazní i tady- přesně to dokazuje zvrácenost a náhled takzvaných západních lidí na nás.
   Oni se ohánějí nedokazatelným rasismem, a přitom si po zákroku jejich hráče odnesl gólman téměř doživotní následky.To měli ukazovat , to měli probírat!!Prokazatelně likvidační brutální zákrok na protihráče, měli ukázat a vysvětlovat proč drželi hostující tým na hřišti a nepustili je do kabin- to se měli slávisti na hřiště i vysrat třeba?
   Ale vono ne- a tady se měla ukázat NAŠE média- a mimochodem , možná jsem to jen nepostřehl, ale kde je nějaké veřejné pohoršení četníka Bosáka? Bohužel někteří slávističtí ultras nepřispěli k uklidnění situace, nebo spíš přilili olej do ohně danou fotkou.
   Proč trvá zpráva od rozhodčích, co brání UEFě vydat odsuzující prohlášení a potrestat skotský klub za nezvládnutou pořadatelskou službu a naprosto nesportovní jednání a hru jejich hráčů?

   Smazat
  2. A ano Heriote, správně ukazujete- na stranu druhou za neprokázaný státem podporovaný doping zákaz hymny, vlajky své země, kterou reprezentuji- To je politika dvojího metru jako vyšitá- ale přesně tady je zvrácenost médií, kdysi možná hlídači demokracie- dnes účelové info dezinfo nebo mlčení ,popř hysterické řvaní, podle toho, komu padni

   Smazat
  3. Oba případy mají společné to, že jsou to reálné konflikty s nepřítelem. ...a Putin se dementovi určitě omlouvat nebude.

   Smazat
  4. Celá ta euroatlantická společnost, v čele s Velkou Británií a USA, je založena na hodnotách, které významnou měrou utvářely dějiny lidstva. K těm nejvýznamnějším hodnotám patří: Křížové cesty, kolonialismus, otrokářství, genocida domorodého obyvatelstva, rasizmus, fašismus, nacismus, holokaust židovského obyvatelstva, genocida Slovanů ve 2. světové válce, zabíjení civilního obyvatelstva atomovými bombami, mírové mise ( Vietnam, Korea, Afghánistán, Irák, Sýrie, Libye, Jugoslávie atd.). Za všemi těmi hodnotami jsou miliony a miliony ztracených lidských životů. Lidé, kteří se podíleli a podílí na budování táto společnosti nás nazývají rasisty. Nás po Mnichovu předhodili Hitlerovi a teď nás budou moralizovat? Ještě si neumyli krev pozabíjených jimi domorodců v koloniích a už nás soudí za rasizmus. Ti, kteří rasizmus na Zemi zaváděli!

   Smazat
 8. Ano, vše spěje k tomu vyvolat válečný konflikt mezi USA a Ruskem, případně do toho zatáhnout i EU. Ovšem, asi to není přímý požadavek zombieho Bidena, ale někoho, kdo vládne v USA. Nadnárodní korporace a Bilderberg. Válka se připravuje jak vojensky, tak politicky, a jak vidíme i sportovci Ruska jsou diskriminování. Přitom vidíme, že na celém světě sílí mírové hnutí, které chce dosáhnout odzbrojení, a zlikvidovat atomové zbraně a ze strany USA se děje pravý opak, naopak ještě k tomu vypustili do světa biologickou zbraň covid, probíhá migrace z Afriky do Evropy, ale také do USA. V USA dosáhli rekordní úmrtnost na covid (zřejmě záměrně a tuto smrtonosnou zbraň připisují Číně) A nejen to, začínají slepovat protičínský a protiruský pakt, do které v minulých dnes zapletli i Indii s Koreou, Japonskem a Tajvanem. Co nás tedy čeká?

  OdpovědětSmazat
 9. Co čekáte od zdegenerovaných zvrhlých parazitů. Takhle se chovají od vzniku Spojených Států a jenom zvyšují tempo. Každý normální hospodář ví, že parazity musí stále likvidovat, aby se nenamnožily tak, že už se to nedá vyřešit jinak než radikálně. On ten sport je také hlavně o penězích a jak známo, dobrý sluha, zlý pán. Zachvátí tě zahyneš.

  OdpovědětSmazat
 10. Doplním autora:My vám přineseme naší demokracii,i kdybychom vás měli vyvraždit.Jen mimochodem,podobně se celá staletí chovala římskokatolická církev ve jménu kříže.V rámci rozšiřování křesťanství dokázala vyhubit celé národy!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, zničila SSSR a teď se vrhá na Čínu, Amerika zatím drží!

   Smazat
 11. Ty jo , uz to vidim jednou v noci vyjde slunce, velke a jasne stacim se podivit jak je to mozne..... a to bude moje posledni pomysleni.....

  OdpovědětSmazat
 12. Ty jo , uz to vidim jednou v noci vyjde slunce, velke a jasne stacim se podivit jak je to mozne..... a to bude moje posledni pomysleni.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste poslouchal písničku od DDT na youtube Sonce vzajdjot? Je dobrá.

   Smazat
  2. Odkazy neumím. Na youtube zadas ddt a ta pisen uz asi vyskoci v nabice, v azbuce, takova taborova.

   Smazat
 13. Biden je blaznivý pomatený stařík mimo realitu.Skuteční vladci stojí za nim ve stínu a senilní dědoušek vzorně plní jejích pokyny.Dementní marioneta

  OdpovědětSmazat
 14. Od začátku března se rozjela ostrá příprava na válku na plné obrátky. Aniž to veřejnost členských států NATO tuší, rozjely se vojenské kolony směřující na východ. Tisíce tanků a další těžké vojenské techniky jednotek NATO míří v kolonách po železnici na Ukrajinu, do Rumunska, do Bulharska a dalších zemí a začínají obkličovat Rusko ze všech stran.

  Dokazuje to i příprava na obrovské vojenské cvičení NATO, které by mělo začít v dubnu letošního roku na ruských hranicích. Půjde o největší cvičení, jaké Evropa od konce studené války zažila. Účastnit se ho bude 26 států a na 30 různých zbraňových systémů včetně těžkých zbraní (tanky, rakety, dělostřelectvo), loďstvo, i letectvo.

  Operace bude simulovat nejen útok na Rusko ze všech evropských směrů, ale také úder na Bělorusko a Kaliningradskou oblast. Zvláštní důraz bude kladen na obsazení Donbasu a také na obsazení Krymu. Tuto část bude mít na starosti americkými poradci ovládaná ukrajinská armáda, která rozpoutala zahřívací boje na demarkační linii už před dvěma měsíci. Zvláštní pozornost je věnována Krymu, který se opět stal ruskou pevností.......

  OdpovědětSmazat
 15. děsivý scénář- v době toho cvičení napadne Vtrhne Ukrajinská armáda na území Novorosie.Pokud bude situace kritická, zřejmě Rusko zareaguje, a v ten moment požádá Ukrajina o bratrskou pomoc jakoby náhodou cvičící vojska NATO opodál, a už se to pomele.Nechci být špatným prorokem a doufám, že nebudu mít pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky doufám, že se úplně, ale naprosto, mylíte.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 16. petras zacals fotbalem a musim k tomu dodat ze za kudeluv rasisticky vyrok se nedivim ze mu dal "afrofin" kamara na budku! za "you fucking monkey" by ho v harlemu zabili(i jinde v usa)!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co na tom shledáváte rasistickým? U žádného normálního soudu by tohle tvrzení neobstálo.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Nu, pane Dvořáku, přiznejme si, že nazývat negra opicí trošičku o rase je. Pokud si nebudeme hrát na “nepochopení”, jak malí haranti, že. Pravda je taková, že kopačce ujely nervy, dostala za to po hubě a teď brečí.

   Smazat
  4. Ustupují odborníku na synonymní rasizmus.

   Smazat
  5. je videt ze jste experti na rasizmus ! no ale az budete 40let mezi klukama cernyma v NYC az budete 25 let zenati s americkou cernoskou az budete mit deti tmavsi pleti tak si prijdte povykladat co vse je pro cernochy urazejici😎

   Smazat
  6. no a ty lubez23:36 ja mam podezreni ze stojis pred zrcadlem kdyz mluvis ty degene

   Smazat
  7. martin 6:26 monkey neni trosicku ale temer stejne jako nigger slangove nigga!!!

   Smazat
  8. trošku bokem k té korektnosti a ufňukanosti-kdyby to bylo v hokeji a někdo někomu něco řekl, nebo jej podpásově zfauloval, půjdou rukavice dole, dají si po papuli, než je rozhodčí vyloučí, sednou si na dvě nebo pět minut, kde trochu vychladnou, a hrají dál.tolik k urážkám.Pak jsou tady zákroky s krvavým zraněním, nebo obzvláště zákeřné a hráč jde ven+ možná ještě nějaký trest z disciplinárky.Ale bohužel Se v tomto sportu stávají i nešťastné události s fatálními následky viz Luděk Čajka, nebo teď Timur Fajzudtinov.

   Smazat
  9. Dobráku, 40 let žils v nějakém Usprdelákově.
   To je tvoje věc. Asi znáš jejich poměry. Mě po tvých dětech zhola nic není.
   Moje zrcadlo nech na pokoji zase ty.
   Ale po 40 letech se vrátit je také podezřelé.
   A dělat odborníka na tyhle otázky u nás, pro tebe asi nebude to pravé ořechové.
   Já v téhle zemi žiju celý život, na rozdíl od tebe.
   Já ji neopustil!
   Kde končí argument, použiji urážky, to ti jde dost dobře.

   Smazat
  10. lubec jj urazky k me osobe jsi vymazal ty gumo! tady nikdo nemluvi o mych detech ani odbornosti! kazdopadne se pred to zrcadlo postav a fackuj cely den a priber svoji handicapovanou starou i retardovanymi detmi!
   ty jsi cely zivot zil jen v teto zemi no proto si tak tupy a doyebany jak pila od firmy Hecht!
   tak nedrazdi tygry drz tlamu a neurazej mladeho kluka ty vadny ejakulate😍🖕🤮

   Smazat
  11. Helee dobraku a musel jsi mu takle vodpovidat, vyleze ti tlak a muse te klepnout Pepka, vyser se na nej

   Smazat
  12. dobraku vole, je to neprokazatelne, osobne znam LIME'S A VIM ZE JE TO ZBABLELA PROLHANA PAKAZ projdi si ty zanznamy jeste jdenou,,,, osobne furkin' Nigga si rikaj sami" Lidi nadavaj, nadavali a nadavat budou, to jen ted je takove civna situace kdy Cerni placi po kazdem spitnuti, ses vul pokud tomu veris

   Smazat
  13. 23:16
   Kdo jiný to ještě slyšel, ptám se? Nebo mu to do toho ouška řval?

   Smazat
  14. 22:37 basos velmi spravne nadavaji si mezi sebou "ya fckn nigga" oni muzou!!!ale my ne!!!
   a neboj ze jsem si taky neuzil a ze mi neni jasne ze casto sveho
   "cernosstvi" zneuzivaji big time

   Smazat
 17. Jenom kecy, jsem pro občanskou neposlušnost.

  OdpovědětSmazat
 18. Fanatizmus v jakékoliv lidské činnosti je pro lidstvo vždy škodlivý. Vrcholový sport, už je jen velmi dobře placený bezohledný exhibicionizmus. Čestnost, národní hrdost se už nepěstuje. Mamon ovládl většinu lidí a to bude zkáza.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pradědo souhlasím s vámi.
   Někde na samém počátku je výchova k mravnosti a vlastenectví. Obé se podařilo potlačit, jestli záměrně, nebo z hlouposti je už jedno. Proto válku s covirem prohráváme. Politikaření dnes nahradilo demokracii samoděržavím a "svobodní občané" se stali jen počtem hlasů u voleb. Pro mne je jediné východisko volit stranu s vlasteneckým programem. Pro mne vyhraje asi SPD i když netíhnu k předsedovi Okamurovi, ale osoby jako pan Dr. David, gen. Blaško a snad i Foldyna jsou pro mne zárukou (i morální). Zato Trikolora se předvedla včas - její kapitán V.Klaus jr. ji opouští včas po neslavném odhadu hlasů. Jak je vidět program byl pro Trikoloru jen účelový. Snad trochu svítá nad blaty naší politiky a brzy si doma uklidíme.

   Smazat
 19. Velice se podivuji Unknownovi , alis Indický běžec, že sem něco píše, když ví, že bude během hodiny smazán!! Jde o psychickou poruchu, tento patologický,prolhaný a sprostý grafoman, je praktickou ukázkou duševního onanisty , kdy mu dělá potěšení, jak "trpí" , když provádí sebemrskačství a potom může vykřikovat svoje sprosťárny!! On jenom v roztoužení duše čeká, až bude smazán a dojde u něj k patologickému orgasmu a uspokojení!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dr. David ho zde veřejně diagnostikoval jako DEBILa. Ale i tak je to ale najatý troll, jehož úkolem je rozjebávat diskuze a provokovat.

   Smazat
  2. tak to nemazte nechte ho kecat obcas pise i normalne

   Smazat
 20. 30% očkovaných zemře během několika měsíců. 12.3.2021 https://www.nosmintieron.tv/el-30-de-los-vacunados-moriran-en-pocos-meses/
  https://tadesco.org/hlasatelka-rakouskeho-wochenblick-rekla-lidem-pravdu-skutecnou-pandemii-je-ockovani/ Sociální distanc, ztráta tváří lidí, tím že nosí masky a chybějící perspektiva budoucnosti nám berou náš pevný postoj a orientaci. To všechno dohromady lidi masivně oslabuje a přetěžuje. A přesně toho chtějí dosáhnout. Neboť ti, co nám vládnou potřebují oslabené lidi bez orientace, aby mohli společnost bez odporu přetvořit ve smyslu „Great resetu“. Sociální izolace, ponížení, pocity bezmoci, lidi zlomí a učiní je ovladatelnějšími.

  OdpovědětSmazat
 21. Vojska NATO obkličují Rusko. Ruské ponorky spí v oceánech okolo USA. Než dojdou do první ruské vesnice, Amerika nebude existovat! Kdyby zabili všechny Rusy najednou, stihne je nezastavitelná msta "Perimeter" poslední soud mrtvé ruky. Rusové nikdy nemůžou prohrát, jedině zahynout s lidstvem celé planety! Vylezou šmejdi na západě z bunkrů a uvidí mrtvou krajinu bez živočichů, všude nepitná voda, nepoživatelné rostliny, ovoce, všude smrt! Kdo to chce? Proč je lidstvo nepověsí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zeptej se dobráka, pán je znalec z NYC.

   Smazat
  2. lubec 17:21 jj ja znalec a ty blbec! ale ptej se

   Smazat
  3. tupec potratec 17:21 suck my dick ya prick

   Smazat
  4. dobraku nevim proc trefna odpovedi urcite to umis proc mu nereknes co chce, a at si vybere pravdu nebo ho fakticky pouci i kdyz rejpa. treba po tvem vecnem vysvetleni si uvedomi on sam ze je vul. kdyz mu jen nadavas a nepoucis ho tak ho jen naseres a hadate se

   Smazat
  5. spis si hrajou na vojaky, Department od DEfense potrebuje vetsi Budzet

   Smazat
  6. basos 22:29 no vidis ze lubez ani dvorak a nini na vysvetleni rasismu nemaji zajem! a kdyz na vyroku opice negr nebo jakehokoliv oznaceni cloveka v souvislosti s barvou pleti nevidi nic rasistickeho tak nevim co a jak vydvetlit!

   Smazat
  7. basos nejnovejsi Zápas mezi Slavií a Rangers přináší další zjištění. Podle dostupných videí Bongani Zungu okamžitě zakřičel na svou střídačku, co měl údajně Ondřej Kúdela pošeptat do ucha Kamarovi.

   ''Hey, he said fu**ing monkey,'' což znamená v překladu: ''Hej, řekl, zas**ná opice''. Reakce hráčů a všech okolo nenechala na sebe dlouho čekat. Po fotbalovém hřišti začali hráči Rangers Kúdelu nahánět. Groteska jak z okresního přeboru.   Kúdela však obvinění popírá. ''Řekl jsem mu „You‘re fu**ing guy“. Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus,'' řekl hráč Slavie pro oficiální web.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.