Reklama

sobota 27. března 2021

Po prvýkrát v histórii sa tri jadrové ponorky vynorili vedľa seba spod ľadu v Arktíde. (Video)

Milan Novický
27. 3. 2021 ArmádnyMagazínSk

Najvyšší hlavný veliteľ ozbrojených síl RF Vladimir Putin si prostredníctvom videokonferencie vypočul správu hlavného veliteľa ruského námorníctva admirála Nikolaja Jevmenova o prebiehajúcej arktickej výprave Umka-21.

(Záber z cvičenia Umka-21)
Hlavný veliteľ ruského námorníctva admirál Nikolaj Jevmenov informoval ruského prezidenta Vladimira Putina, že v rámci arktickej výpravy sa po prvýkrát v histórii ruského námorníctva vynorili spod ľadu tri jadrové ponorky. na obmedzenom území s polomerom 300 metrov.


Okrem toho sa v rámci expedície uskutočnil let do polárnej oblasti s doplňovaním paliva do vzduchu dvojice stíhačiek MiG-31 s prechodom geografického bodu severného pólu, praktická streľba torpéda jadrovou ponorkou z pod ľadu, ako aj taktické cvičenia jednotky arktickej streleckej brigády v nepriaznivých poveternostných podmienkach.

“Výsledkom prijatých opatrení bolo, že vzorky zbraní, vojenského a špeciálneho vybavenia zúčastňujúce sa na vojensko-technických pokusoch vo všeobecnosti potvrdili svoje taktické a technické vlastnosti v podmienkach vysokých zemepisných šírok a nízkych teplôt,” uviedol Nikolaj Evmenov.

Zdôraznil, že arktické výpravy námorníctva budú pokračovať aj v budúcnosti. Zároveň bude hlavnou podmienkou pre každú nasledujúcu výpravu rozvoj nových, predtým nepreskúmaných oblastí, dodal hlavný veliteľ námorníctva.


Ruské stíhačky MiG-31 prvýkrát preleteli nad severným pólom s tankovaním vo vzduchu

Nad severným pólom po prvý raz preleteli dve ruské stíhačky MiG-31, ktoré tankovali vo vzduchu. Informácie poskytol vrchný veliteľ ruského námorníctva, admirál Nikolaj Jevmenov.

“Prvýkrát v histórii ruského námorníctva, dvojica stíhačiek MiG-31 ako súčasť arktickej expedície uskutočnila let do polárnej oblasti s tankovaním vo vzduchu s prechodom geografického bodu severného pólu,” povedal Jevmenov vo svojej správe hlavnému veliteľovi ozbrojených síl Ruskej federácie prezidentovi Vladimirovi Putinovi.

17 komentářů :

 1. Této síly se bojí všichni, jadernou ponorku, která nese cca 24 balistických raket, které jsou schopny zasáhnout prakticky každé místo na planetě, nelze nějakým náhlým úderem zničit, naopak , odpálením všech balistických raket z ponorky , příkladně na USA , je tento cíl zničen a dlouhodobě neobyvatelný!! Takže tyto prostředky drží velmoce od sebe v uctivé vzdálenosti, protože po jaderné válce by zde jistě žilo něco živého, možná ale na úrovni bakterie a nějakého brouka!!

  OdpovědětSmazat
 2. No je to pěkné, ale ve světě by byl větší ohlas, kdyby se vynořili v mezinárodních vodách u břehů Kalifornie. Tam zarybařili a pak se ponořili. To by teprve byla sranda. :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tO SAMOZŘEJMĚ MUSÍ PŘIJÍT - KDYŽ SE aMÍCI SEROUU DO čERNÉHO MOŘE ....ALE AŽ V DALŠÍM DÍLE:-)

   Smazat
  2. To musíte pane o těchto věcech něco vědět!! Obecně je jaderná ponorka detekovatelná na moři i ze satelitu, proto se jezdí jaderné ponorky "schovat" pod arktický led, kde je pod vodu i několik měsíců v klidu a není jí možné objevit!! Tam jako vlk číhá na svojí příležitost, ale ta by neměla z hlediska lidstva nikdy nastat, protože se jaderná ponorka vynoří i z pod silného ledu a vypustí svůj ďábelský náklad a to je konec civilizace!! Bohužel, žádná dobrá perspektiva, takže ať zůstanou tyhle obludy pod ledem a v klidu!!

   Smazat
 3. Jo též jsem to četl na Sputniku je dobře že mají Rusové lepší zbraně. Až bankrotáři z USA zbankrotují bude na světě lépe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:50
   Čabrakový IDIOT, který konzumoje hnojomet sputnik. Už se těším, až tady tu žumpu po volbách zruší.
   Totální IDIOT konzumuje totalni ruské IDIOTY

   Smazat
  2. jj unknown má pravdu, volby zruší žumpu. Ale ty ponorky těžko.

   Smazat
 4. Tady, kdo se chce podívat na ty ruské raketové systémy,i když jde o propagační materiály, je tam na Rusko vidět nezvykle mnoho zajímavých detailů a docela jsem překvapen!! Zkouknul jsem i podobné americké propagační filmy a je vidět, že se Rusové rychle učí a jsou schopni držet krok i v té "mírové" propagaci vojenských systémů!

  https://www.youtube.com/watch?v=7jyhI4IWHGw

  OdpovědětSmazat
 5. Nedivím se, pod ledy a mořem u pólu jsou velké přírodní zásoby.

  OdpovědětSmazat
 6. Rusové se nemusí vynořovat u Kalifornie, jejich rakety 20 machů jsou tam za 3-5 minut a přiblblej kovboj to ví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:49
   Těch jejích 20 machu,. bude stejně,jako CHCIPLA Armata na jejich ploščade komunismu, taky tank odtáhli na podvalu.
   Ubohý blbe unsinger

   Smazat
 7. Doufejme, že tyto a podobné ukázky budou stačit k tomu, aby "dementi" za oceánem neudělali něco, co už by nešlo vzít zpět.

  OdpovědětSmazat
 8. Tady se každý den píše,jak zítra Západ vyvolá válku a tady Rusko straší atom.zbranema.
  Tak tohle je největší PRDEL, rusák zase chce světu ukázat svou zabijáckou armádu. Amik nemá potřebu nic takového ukazovat, POKUD rusák zaútoči, potom je Amik smázne jak HOVNO.
  Zase jenom ubohá ruská vychloubačnost, tak jako dnes ve všem.
  Co chudaci ruští důchodci, s průměrem 230 dolarů, ti takovým ponorkám určitě tleskají.

  OdpovědětSmazat
 9. Unknowne ty HOVNIVÁLE, ještě nám napiš jak ti věčně vožralý mužici v láptích stačí vyzbrojovat, dodávat munici, obživu a žold všem teroristům na světě. Před převratem v 89 ss akům stačilo málo na podporu chartistů a podobných rozvracečů států. Teď už ani nevnímají co dluží celému lidstvu.

  OdpovědětSmazat
 10. 16.18 Ty se do této doby hodíš "jak pr.el na hrnec",žádná lež ti není svatá.Podle tebe vojska USA a NATO jsou v Černém,Baltickém moři na "dovolené" plně vyzrojeni.Ve všech zemích sousedícími s Ruskem také,že.Rus MUSÍ tomuto čelit alespoň manévry a cvičeními-ty provokatére.Rus provokuje armády NATO okolo svého území?

  OdpovědětSmazat
 11. Len toto platí a Amerických podvodníkov

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.