Reklama

pondělí 1. března 2021

Prezident Trump - bývalý a budoucí?

Ivan David
1. 3. 2021

Ve svém prvním projevu po odchodu z Bílého domu prohlásil bývalý US prezident Donald Trump, že jeho hnutí „America First“ je teprve na začátku. Kritizoval Bidenovu administrativu, naznačil směr budoucnosti Republikánské strany a naznačil také, že by se mohl v roce 2024 znovu ucházet o funkci prezidenta.

Trump ve svém projevu před nadšeným davem na výroční konferenci konzervativních politických akcí (CPAC) řekl, že prezident Joe Biden měl „nejkatastrofičtější“ první měsíc, horší než jakýkoli jiný prezident v moderní historii“. Trump varoval, že Biden se vydal radikální socialistickou cestou, která by mohla vést ke komunismu. "Zachráníme a posílíme Ameriku a budeme bojovat proti náporu radikalismu, socialismu, a všemu, co vede ke komunismu," řekl Trump. Dodal: "Všichni jsme věděli, že Bidenova administrativa bude špatná, ale nikdo z nás si nepředstavoval, jak špatní budou a jak daleko nalevo půjdou."

Trump věnoval významnou část projevu kritice Bidenových raných akcí v oblasti přistěhovalectví. Řekl, že Bidenovo zrušení jeho opatření v oblasti migrace vyústilo v záplavu nelegálních cizinců, zejména nezletilých. "Radikální přistěhovalecká politika prezidenta Bidena není jen nezákonná - je nemorální, je bezcitná a je zradou základních hodnot našeho národa," uvedl.

Trump vyslovil předpoklad, že samotná Bidenova přistěhovalecká politika stačí Demokratům ke ztrátě Bílého domu v roce 2024. Poté oslovil publikum jako potenciální kandidát na prezidenta: "Kdo ví, mohu se dokonce rozhodnout, že je porazím potřetí," řekl Trump a za hlasitého potlesku publika.

Trump také vyzval Bidena, aby znovu otevřel školy, a obvinil prezidenta z jednání na příkaz učitelských odborů, které se brání opětovnému otevření. Hovořil o úspěších své administrativy při řešení pandemie „čínského“ viru. Trump také kritizoval Bidena za to, že se vrátil ke Světové zdravotnické organizaci, zrušil plynovod Keystone XL a vrátil se k Pařížské klimatické dohodě.

Trump se vyjádřil k roztržce v Republikánské straně vyvolané skupinkou republikánů, kteří hlasovali pro jeho obžalobu a odsouzení v procesu odvolávání z funkce, kterou již nevykonával, a v níž Senát nakonec bývalého prezidenta osvobodil. Trump jmenoval každého republikána, který proti němu hlasoval . "Republikánská strana je jednotná." Jediná roztržka je mezi hrstkou Republikánů ve Washingtonu, D.C., „politickými hackery“, a všemi ostatními po celé zemi,“ řekl Trump.

Bývalý prezident také potvrdil, že nemá zájem o založení třetí politické strany, a zdůvodnil to tím, že „máme Republikánskou stranu“.

Bylo to jeho první veřejné vystoupení od doby, kdy 20. ledna opustil Bílý dům. Před odchodem z funkce mu byl zakázán přístup na Twitter a Facebook, což ještě zhoršilo jeho možnost vyjadřování se k věcem veřejným. Bývalý prezident proto řekl: „Nadešel čas rozbít monopoly Big Tech.“

Trumpova pozice jako vůdce konzervativního hnutí byla zcela jasná po celé čtyři dny projevů a panelových diskusí konference konzervativců CPAC, přičemž dav často hlasitě aplaudoval, když bylo zmíněno Trumpovo jméno. Žádný z řečníků bývalého prezidenta nekritizoval.

Průzkum, provedený na konferenci ukázal, že 95 procent účastníků si přeje, aby Trumpova politika pokračovala, a 97 procent souhlasilo s jeho výkonem ve funkci. Trump také získal více než dvojnásobnou podporu než jakýkoli jiný kandidát republikánské strany v hypotetickém prezidentském hlasování pro rok 2024. Guvernér Floridy Ron DeSantis získal 21 procent hlasů ve srovnání s 55 procenty, kteří si vybrali Trumpa.

Trump stanovil program pro Republikánskou stranu a označil volební integritu jako jednu z hlavních priorit. Řekl, že volby byly „zmanipulované“, což vyvolalo v davu skandování „vyhráli jsme“. Řekl, že Nejvyšší soud neměl odvahu pustit se do volební žaloby státu Texas.

I jinak jeho řeč připomínala ty, které přednesl v rámci své poslední kampaně. Včetně boje proti čínské hegemonii. "Věříme v to, že se postavíme Číně, zrušíme outsourcing, vrátíme zpět naše továrny a dodavatelské řetězce a zajistíme, aby budoucnost země ovládla Amerika, nikoli Čína. Společnosti, které opouštějí Ameriku a vytvářejí pracovní místa v Číně a dalších zemích, firmy, které nás roky okrádaly, by neměly být odměňovány; měly by být donuceny platit daně, pokutovány a potrestány," řekl Trump.

"Budoucnost Republikánské strany je budoucnost strany, která hájí sociální, ekonomické a kulturní zájmy a hodnoty pracujících amerických rodin - každé rasy, každé barvy a každého vyznání," dodal Trump. Republikáni podle něj věří, že na prvním místě musí být potřeby běžných občanů.

Trump v politice zdaleka nekončí a bude přidělávat vrásky všem, kdo ho vidí jako absolutního ďábla. Také, když člověk projde ohlasy na jeho vystoupení ve světovém tisku, dozví se pouze, že jeviště, na kterém mluvil, mělo tvar runy SS, tzv. Othala runy. O obsahu se nemluví, kromě toho, že Trump chce být znovu prezidentem. 

Konzervativci se tradičně označují jako pravicová strana, takže je logické, že z jejich pohledu je protivník levičák, i když zastupuje zájmy nadnárodních koncernů a s levicí tak, jak byla tradičně chápána, nemá nic společného. Zájmy obyčejných lidí nehájí levice, a proto se jich ujímají konzervativci. A vzhledem k tomu, kolik lidí dalo nezpochybnitelně Trumpovi hlas v prezidentských volbách, se jim to zřejmě daří. Jde jen o to, jak velkému tlaku ze strany „vítězné“ Demokratické strany budou čelit a do jaké míry bude jejich konání kriminalizováno.

11 komentářů :

 1. To by bylo dobré kdyby se Trump vrátil ale liberální totalitní „demokraté" mohou za čtyři roky napáchat velké škody.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:45
   Nechte tohoto kreténa být, to je takový blb, že ani neví co píše.

   Smazat
  2. Kretén alias blb byl smazán.

   Smazat
 2. Tak co Český euhujeři a to tam mají horší vládu a presidenta než my:

  Slovensko jako 39. země schválila Sputnik V. Nečekalo na EU

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2021030113264412-slovensko-jako-39-zeme-schvalila-sputnik-v-necekalo-na-eu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:11 a proc ne? vaccina jako vaccina kdyz je dobra mozna lepsi??

   Smazat
 3. libi se mi debilni argument ze donald byl "dobry" v tom, ze nerozpoutal zadnou valku!!!😂😂😂😂😂 ta je jako by mel a vono se mu to nepovedlo?
  nebo jak?

  OdpovědětSmazat
 4. Přijde mi docela úsměvné, když některý z US prezidentů dokáže nahlas říci, že: .. "... přistěhovalecká politika není jen nezákonná - je nemorální, je bezcitná a je zradou základních hodnot US národa".
  Vždyť všichni tamní (s výjimkou žalostných zbytků tamních původních indiánů) jsou ve skutečnosti potomky přivandrovalců (kolonizátorů a otroků).
  ---
  Toho, že by v USA snad mohl vzniknout komunismus, bych se obával asi tak málo, jak málo lze očekávat, že by se stal komunista kupříkladu ze Schwarzenbegra či jeho myšlenkových klonů.
  Tam za oceánem daleko více hrozí vznik nefalšovaného fašismu či nacismu, jehož krédo kouzlem (ne)chtěného vyjádřil i Trump ve svém "America First" či spíše Über Alles.
  To ýbrmenčovství spolu s cíleně pěstovanou nesnášenlivostí a agresivitou k jiným národům (a jejich přírodnímu bohatství) dává dobře tušit, kam to směřuje.
  A je celkem lhostejné, jestli tomu tam dávají nálepku socialismu nebo (dokonce) komunismu.
  Stále je to jen ten korporátní (neoliberální) fašismus.

  OdpovědětSmazat
 5. Trumpovo "America First" dává smysl opravdu jen jako součást "přeformátování" Států z nezvládnutelného globálního impéria na suverénní velmoc se vším všudy. V tomhle budou mít pjakinovci pravdu, logika prakticky všeho, co Trump udělal, se do toho opravdu nechá bez velkého znásilňování zařadit. Zároveň pokud Trump má aspoň reálnou šanci ovládnout Rep nebo vybudovat vlastní stranu, zřejmě to značí, že po takové jeho politice je poptávka shora i zdola. Co z toho ale bude tam i po světě, to je jiná.

  Občas člověk zírá - zcela nedávno renegát a extrémní mainstreamovec Fištejn vyjádřil z očividně zcela konzervativních pozic obavy z války vzešlé ze Států, a to prý v lepším případě "pouze" z občanské války. Nějaká změna paradigmatu, či jiná lumpárna ??

  OdpovědětSmazat
 6. Kandidovat po třetí? Jestli se toho Plechová huba dožije, bych dodal.

  OdpovědětSmazat
 7. On je prostě kovboj s koltama proklatě nízko, borec a vtipnej k tomu. Vždycky se zasmeju. Doufám, že do r.24 vydrží. Jestli mluvi o skodlivosti outsourcingu, tak podepíši, to je součást moderního otrokarstvi, doufám, za se v čr moc nerozšíří ale už to taky je.

  OdpovědětSmazat
 8. No jo. V USA za Bidena socializmus a potom komunizmus ... na čom teraz fičí? Musí to byť riadny matroš.
  Niekedy by bolo fajn, keby mnohí títo “odborníci” si sadli Kiu knihám a začali študovať. Veľmi by im to prospelo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.