Reklama

pátek 12. března 2021

Prosíme, pomozte

12. 3. 2021 VašeVěc

Na v podstatě tragický průběh očkování proti Covid-19 v České republice a beznaděj na blízkou nápravu, kterou vyvolává i středeční jednání poslanců i vyjádření ministra zdravotnictví Jana Blatného, reagují čeští občané svépomocí. Obava o vlastní život je vede k tomu, že se začali obracet s dotazy o možnosti pomoci na diplomatická zastoupení Slovenska a Maďarska, kde vzhledem na nedostatek vakcín zajišťovaných Evropskou unií obrátili pozornost čínskou vakcínu společnosti Sinopharma a ruský Sputnik V.


Prostřednictvím velvyslanectví v Praze se na ruského prezidenta Vladimira Putina, maďarského premiéra Viktora Orbána a předsedu slovenské vlády Igora Matoviče v této věci obrátila i skupina Přátel Ruska v České republice reprezentovaná advokátem Jiřím Vyvadilem. Tento postup v dopise odůvodňuje tím, že nemůžeme nečinně sedět a jen pasivně sledovat, že Česko je vinou své vlády i opozice nejpostiženějším státem na světě z hlediska počtu nakažených na 1 milión obyvatel u států se srovnatelným počtem obyvatel a vyšším, stejně jako v počtu mrtvých na milión obyvatel.

Momentem, který prý rozhodl o sepsání dopisu je prohlášení ministra Blatného, že v žádném případě nepřipustí očkování vakcínami, které nebudou odsouhlaseny evropskou agenturou, což volně přeloženo, nebudou poveleny nikdy. Protože Česká republika k dovršení všeho je nejpomalejší v očkování obyvatelstva, jde prý v podstatě o rozsudek smrti pro všechny ty, kteří jsou ohroženi a očkováni by chtěli být.

V každém případě s naléhavostí prosíme o pomoc, píše Vyvadil Putinovi, Orbánovi a Matovičovi. Dodává, že vláda nám prostě nepomůže a Evropská unie bude házet jen klacky pod nohy, uvádí Vyvadil v textu, který vyvolal značný zájem o proskribované vakcíny.

Způsob pomoci je samozřejmě otázkou. Čeští občané těžko mohou očekávat, že národní letecká společnost zorganizuje lety za Sputnikem V do Ruska, podobně jako je připravuje německá Lufthansa. Očividné omezení vytváří také omezené cestování do Maďarska a na Slovensko. Samozřejmě nejlepší by bylo, aby české orgány využily ruské a čínské ochoty do Česka vakcíny dodat. Osvědčily se ve světě, není důvod, aby nechránily i občany České republiky. Někteří již proti Covid-19 naočkování, např. ministr Jan Blatný, by o tom měli přemýšlet.58 komentářů :

 1. Žádný Blatný, nikoliv SÚKL, ale Babiš, bez oslovení pán Babiš, je odpovědný za tento mimořádně zločinný akt zdržování. Má plně v pravomoci odvolání ministra zdravotnictví se zdůvodněním obecného ohrožení vyplývajícím z nekonání . Ani není omluvou, že ruské vakcíny Sputník je nedostatek i v Rusku. Objednat se může i v takovém to případě. Tady je vidět na čem těm politikům záleží. Na korytech. Paní ředitelce SÚKLU záleží pouze na přízní pražské kavárny. Špinavá hra s našimi životy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kachno, máte pravdu, Sputnik nebude povolen, dokud nebude dost západních vakcín, ať to stojí co to stojí. Životy lidí, zvýšení prestiže Ruska, money, money!

   Smazat
  2. Pan president to řekl jasně a má pravdu Babiš se bojí pár uřvanců z práglu.

   Smazat
  3. Vážení "Uníci", jak unisono hanobíte AB, tak mám námitku. Kdyby žábou na prameni byl jen AB, tak bych i já uvažoval o jeho abdikaci. Nejsem naivní vím, že na jeho židli si brousí čelisti dalece horší žraloci. Možná se maskují a nastrčí nám nějakého troubu, jako bílého koníka. Máte-li lepšího kandidáta místo AB, tak napište.

   Smazat
  4. adonis Jasnačka pana Okamuru který by chtěl korák řešit. AB se bojí a to je velice špatné pro tuto dobu. Nejlíp to udělal president nebral si servítky protože ví že mu stejně budou nadávat a AB jemu budou též nadávat ať udělá cokoliv. Tak měl udělat to nejlepší pro tuto zemi a nechat povolit Sputnik a poslat příznivce milionu úchylek blatného k šípku.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. kdyz jsem volil Babise, jsem na nej skutecne dost nasranej, veril jsem ze cesko pozvedne, vycisti ministerstva od ourednickeho hnoje, a bude se starat o republiku jako o Agrofert. a on z toho neudelal skoro- ne skoro ale vubec nic, mel by jit skutecne od valu, a nechat republiku Piratum, a STANistum a hajzlikum jako Dvorak, at tu zkazu kterou zacal Klaus, ktery diky sve marnive jesitnosti kombinovanou ve viru v sebe jako ekonomika (blbec) zacal -- tedy myslim tu zkazu CSR.

   to co se deje v CT neni nic proti tomu co se ted odehrava v Bruselu, kdy nase kralovstvi montoven bude povyseno na herberk pro uprchliky-- sice pisi nase, ale to plati jen pro mne a Marjanku, me deti jsou nastesti (no diky 1968) za morem kde zustaly, takze kdyz jsem volil Babise, jsem na nej skutecne dost nasranej, veril jsem ze cesko pozvedne, vycisti ministerstva od ourednickeho hnoje, a bude se starat o republiku jako o Agrofert. a on z toho neudelal skoro- ne skoro ale vubec nic, mel by jit skutecne od valu, a nechat republiku Piratum, a STANistum a hajzlikum jako Dvorak, at tu zkazu kterou zacal Klaus, ktery diky sve marnive jesitnosti kombinovanou ve viru v sebe jako ekonomika (blbec) zacal -- tedy myslim tu zkazu CSR.

   to co se deje v CT neni nic proti tomu co se ted odehrava v Bruselu, kdy nase kralovstvi montoven bude povyseno na herberk pro uprchliky-- sice pisi nase, ale to plati jen pro mne a Marjanku, me deti jsou nastesti (no diky 1968) za morem kde zustaly,

   Ohledne proc se nyni nestarame o Sputik v je ze to ma Andrej zakazane od Anduly potazmo Bruselu. Nechci mu proto nadavat, osobne verim kdyby nebyl pod financnim tlakem via jeho podniky v EU a Nemecku, tak by se choval trosku jinak, tak jak propagoval kdyz zakladal ANO. Byl to tenkrat hrdinsky skutek, ktery skoro - skoro - mohl fungovat.... tedy vycistit vladu, odhnojit ministerstva zahnojena stranicky dosazenymi prebendistami - ouredniky a pak se snazit obnovit prumysl tak genialne zniceny Klausem ktery zrejme pod vlhkyniu sny o sve genialite spachal nejvetsi sycarnu srovnatelne s Bilou horou na ceskem uz jen ceskem narudku

   takze klidne nadavejte Babisovi, je to fakt muze za to, ale nezapomente kdo dal opozici ci kdo... ale prdlacku zavinili jste si to vy a vasi tatove sami a tak ted remcejte, remcejte a pripravte se ze nas ted EU povysi z kralovstvi montoven ma herberk pro uprchliky

   Smazat
  7. Babiš hledí jen na zisky, protože 70% ze 100% testovacích stanic kontroluje a kasíruje on a jeho společníci. Nevím kolik testů denně zvladnou, ale obdržet za jeden test 1 700 Kč není málo krát počet testů a hle solidní balík peněz. Hamáček je proti němu amatér. A co polní nemocnice v Praze? Ta šaškárna stála 500 miliónů ... a to se vyplatí. A co vakcíny? Kolik miliard zacinká u Babiše, Prymuli a dalších? Proč stále není k dispozici lék? Protože stojí 1% procento oproti vakcínám. Nemá cenu pokračovat. Proč občané věří bývalému komunistovi, agentu STB a lháři Babišovi opravdu nevím.
   https://zpravy.aktualne.cz/domaci/kompletni-spis-spolupracovnika-stb-andreje-babise/r~i:gallery:31547/

   Smazat
  8. Basos, chápu tvé rozčarování, ale Babiš nehájí zájmy ani v Bruselu. V Český TV mluví jinak a v Bruselu rovněž. O Pirátech či Top si nedělám iluze, ale ja třeba vyčistit Augiášův chlév co nejdříve. Začneme u Babiše s jeho Ano a s Hamáčkem s jeho Čssd. Na Piráty dojde po nich. Nevolil jsem fakt dlouho, ale s příchodem SPD se situace změnila. SPD není jen Okamura, ale David, Maříková a další slušní lidé.

   Smazat
  9. Představte si, že Blatný a slepice ze SÚKL bude po skončení ve funkci žít s vědomím, že způsobili smrt tisíců nevinných.

   Smazat
  10. 15:46
   Otázkou je jestli mají svědomí. Blatný prošel náročním tendrem a nezklamal. Je mu vše jednou je to ignorant, ale tváří se jako odborník. Žádné vyjádření k sebevraždě na jeho ministerstvu ... Ovšem ti opravdoví odborníci od něj utekli. Nevím který ministr přikázal omezit lekařskou péči na obdvodech, ale to je začátek celé spirály s koronou. Lékaři na obvodech neléčí a vše řeší po telefonu. Zažil jsem to na vlastní kůži a skoro jsem to nepřežil. Diagnostikovat po telefonu již stálo dost životů, stejně jako zanedbaná péče.

   Smazat
  11. Nebezpečný vedlejší účinek: Proč v EU zastavili očkování vakcínou AstraZeneca? Už deset zemí EU pozastavilo vakcinaci tímto preparátem: Rakousko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Kypr, Dánsko, Norsko, Island a Itálie.

   Smazat
  12. reproduktore 13:59
   Je mi to líto, že to musím napsat, ale SPD s Okamurou nemá šanci. Děá naprosto školácké chyby. Lidi nebudou volit SPD i kdyby tam jinak byli andělé. Okamura je nevolitelný. Bohužel je lídr a nejvíc vidět. Nebýt jeho, už dávno bych SPD volil.

   Smazat
  13. 19:54
   Kasteláne, nechci se s tebou kousnout, jen předkládám, k úvaze.
   Možná dělá chyby - možná ale ne. Také tam vidím chyby - možná stejné jako ty, možná jiné. Kolik lidí, tolik vzorců myšlení. To ukáží až volby, jak to je. Zatím ale, buď vzdor chybám, nebo díky "chybám", počet sympatizantů, resp. voličů SPD, nenápadně roste.
   Já osobně volím přímou demokracii, ať to již byl Úsvit, nebo později SPD. Ne jejího lídra, ale program. Holt máme každý jiný názor na jeho volitelnost. Takže uvidíme. Jen tolik ještě. Když ne SPD, tak doufám, že to hodíš aspoň KSČM nebo ANO. Protože to bude, dle mého, budoucí koalice.
   Možná se mi budeš smát, ale já, abych byl upřímný, věřím že je Okamura patriot a že mu jde skutečně o naši vlast.

   Smazat
  14. Kasteláne, kdo nedělá chyby ať hodí kamenem. Ano s Babišem za 7 let dokázali mnoho, zadlužit stát, lhát lidem a zapříčinit smrt tisícům občanům. Za rok co zde panuje šaškárna kolem viru se jen hrnulo do Agrofertu po miliardách. Penzisty si koupil za státní peníze a hned se zdražovalo. Přeci "darek od Babiše" musí někdo zaplatit. Ano, zde vládnou oligarchové jako je Babiš a jeho kamarádi. Národ má trpělivost, ale to si myslel i Heydrich.

   Smazat
  15. Spíše bych se kastelána zeptal koho tedy volit?

   Smazat
  16. Tomu "Reproduktoru" pěkně nabíháte. Kope za "demokratickou opozici". Blbě obviňuje předsedu vlády, že zlikvidoval zdravotní péči první linie. Že léčí už jen po telefonu. Jako by mu kdo bránil, osobně navštívit obvoďáka. Já například jsem možnost telefonické konzultace uvítal. Před tím se zlobil, když obvoďák za všech okolností trval na tom, abych se dostavil (a on si zapsal body). Teď jsme v situaci dosud nezažité pandémie, ovšem i zvrácené politiky. Každý den znamená nějakou zkušenost, poznatek. Že z toho kde kdo chce vytřískat prospěch? Jistě. Suďme ale obezřele a takové si pamatujme! JiH

   Smazat
  17. 3.16

   Správně JiH - suďme obezřele. Tak tedy obezřele.

   Za koho Reprák kope, je z jeho re. čas 13.59 jasné - kope za SPD.
   SPD je dle vás demokratická opozice zvaná demoblok, zvaný demožumpa?
   Takže úlet, nebo dezinformačka?

   Neobviňuje blbě, obviňuje právem. Zlikvidoval. A ano, brání. Osobní návštěva obvoďáka bez použití granátu, nebo aspoň páčidla, vyloučená.
   Takže úlet, nebo dezinformačka?

   A ano - chce z toho kde kdo vytřískat prospěch.
   A ještě jednou ano - suďme obezřele a takové si pamatujme.
   Samurajův zbrojnoš.

   Smazat
  18. Čeští občané mohou těžko očekávat, že jim Rusko má ochotu vůbec něco dodávat. Dokud tu bude Hřib, Kolář, Novotný a jiní antiruští špinavci provádět to, co předvedli, aniž by jejich řevnivost byla překřičena opačnou stranou, nemá smysl se námi zabývat. Ano, čest Vyvadilovi, který o to požádal, ovšem skupina přátel Ruska není přece samotný Vyvadil.
   Dokud druhá strana neucítí sílu strany opačné, budou s úsměvem plivat na hroby padlých vojáků dále.
   Proč by tedy měl Putin odepřít vakcíny vlastnímu lidu na úkor pár nečinných jedinců v Česku...

   Smazat
  19. 3:16 Mě nemusí nikdo nabíhat. Zažil jsem to a nebýt nekompromisního vyžádání vyšetření v nemocnici, kde jsem byl za 4 hodiny operován, tak bych dnes nepsal v diskuzi. Prostě obvodní lékaři jedou na jiný level než před rokem. Neléčí a jen posílají neschopenky a recepty třeba přes whatsap. I proto lidé končí pod kyslíkem na JIP.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 4. Co čekat od místního Pepka Vyskoč!

  OdpovědětSmazat
 5. Genocida,kterou na nás praktikují bílé pláště a bílé límečky graduje !

  A aby gradovala ještě více tak nám zcela znemožnili použít léky ISOPRINOSINE a IVERMEKTIN.

  Dnešní zprávy :

  – na Plzeňsku koncem února zemřela na koronavirus 8 letá dívka!!!!!,
  – na Chomutovsku zemřel na koronavirus 11 letý chlapec !!!!!

  Spí dobře Blatný…..spí dobře Storová…spí dobře všichni ti zločinní politici a hlavně “lékař” co brojí i mediálně proti použití výše uvedených léků proti svinstvu COVID.19 ?Jde již prokazatelně o naplnění spáchání těch nejobludnějších trestných činů,dnes páchaných i na našich dětech !

  Proč se zastřelil 50 letý muž před vchodem Ministerstva zdravotnictví ? Pomatenec ?Určitě asi ne !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mediální ticho kolem zastřeleného před vchodem MZ je přímo třeskuté!! Nejspíš nechal nějaký velice nepříjemný dopis, či nějaké jiné sdělení, už tím, že se zastřelil před vchodem MZ!! Včera hlavní zpráva, dneska ani slovo!!

   Smazat
  2. Hodny clovek To bude určitě nějaký chudák co zkrachoval díky koronafašismu.

   Smazat
  3. Ty co popisujete 10:52 nebudou spát a začnou jednat jen v případě, že se jich to dotkne přímo (nezemře někdo z rodiny, známých). Ale zase jaké tito idioti můžou mít známé, to bude stejný póvl z PragPride-kavárny.

   Smazat
  4. 11:23
   Přibližně ob hodinu šmejdím po zprávách o tom nešťastníkovi - a nic. Ticho. A to ticho řve!

   Smazat
 6. Hodně špatná zpráva! Již letos mohou čeští muslimové získat obrovské výhody a státní podporu

  http://svobodnenoviny.eu/hodne-spatna-zprava-jiz-letos-mohou-cesti-muslimove-ziskat-obrovske-vyhody-a-statni-podporu/


  Premiér Orbán brání evropskou civilizaci, říká francouzský autor Zemmour

  http://svobodnenoviny.eu/premier-orban-brani-evropskou-civilizaci-rika-francouzsky-autor-zemmour/

  Francie zakázala skupinu Génération identitaire bojující proti masové migraci

  http://svobodnenoviny.eu/francie-zakazala-skupinu-generation-identitaire-bojujici-proti-masove-migraci/

  OdpovědětSmazat
 7. Už je trapné, jak se v mediálním prostoru již delší dobu uměle vytváří dojem, že lidé jsou dychtiví na očkování ...... Jsou lidé, kteří se nechají očkovat a pak jsou lidé, kteří nemají zájem. To je naprosto normální. Ďábelské ale je, že na ně bude vyvíjen nátlak, aby si nechali vstříknout ten SW. Impfung macht frei. Protože kšeft. Nebudu sem pastovat titulky, ale lidé, kteří se zajímají, tak již vědí. A pro ovečky je to zbytečné. Apartheid na cestě ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:32
   To je ze stejného ranku, jako to rajtování Hownů o malé proočkovanosti Ruska vakcínou, v důsledku nedůvěry Rusů ke Sputniku V.
   Pravda je však taková, že přes 60% Rusů nevěří jak tomu, že se jedná o pandemmi, tak tomu, že je covid tak smrtonosný jak se to prezentuje - mají to prostě a jednoduše za nafouklou bublinu. Přesto na tento průzkum téměř nikde nenarazíte. Samotnému mi trvalo delší dobu, než jsem dohledal relavantní informace o důvodech malé proočkovanosti Ruska vakcinou. Prostě na ni, výše uvedených důvodů, serou.

   Smazat
  2. 22:41 ono, "podíváte se z okna" a vidíte: Prymule tvrdil, že roušky jsou nahovno. Potom nařídí roušky, zavře hospody a lidi zavře doma a jde do hospody, na fotbal a všude bez roušky. Protože smrtelnej virus. ...... apríl?

   Smazat
 8. Evropská unie se dostává do pozice vyloženého nepřítele, pokud brání přijetí vakcíny Sputnik, která může zachránit tisíce životů. Plné hřbitovy jsou vinou EU. Nikdy bychom jí to neměli zapomenout. A prominout už vůbec ne. Jinak zdravím čučkouny z BIS, kteří tyto stránky pravidelně monitorují a informují o nich své šéfy na americké ambasádě.

  OdpovědětSmazat
 9. https://vk.com/public199284310?w=wall-199284310_34046

  OdpovědětSmazat
 10. Bohužel razítko od EU je důležitější než vakcíny pro občany ČR. Tak vypadá realita. Nikdo to neokecá,protože ta krize už trvá skoro rok a za tu dobu měl být tah vlád a EU na zajištění vakcín - zcela zásadní. Takže vakcíny nejsou,očkovat se nedá a tak zatím nás ČT uklidňuje, že
  Izrael nám pošle 5 000 vakcín a pod. A řežba o vakcínu
  Sputnik,která má dobré parametry a používá jí už více
  více jak 50 zemí - jen usvědčuje kapitalisty,že jim zase
  pochopitelně jde především o zisk. Proto západní výrobci kadí na EU a její zaplacené objednávky a prodávají třeba Izraeli, který platí mnohem víc. Většina lidí se to časem dozví.

  OdpovědětSmazat
 11. Pokrytectví A.Babiše už překročilo všechny lidské hranice. Takhle řídit firmu, už by dávno zkrachovala. Spolupráce při zavádění dalších protiprávních kroků (očkovací pasy) jen dokresluje neschopnost vidět svět očima obyčejných lidí.

  OdpovědětSmazat
 12. Na Blatném bylo okamžitě vidět, že není nijak zvlášť inteligentní a naprosto bez odvahy něco rozumného vymoci. Pochybuji, že patřil do okruhu známých Andreje Babiše. Byl mu doporučen někým, kdo ho považoval za věrného sluhu. Likvidace Primuly byla pečlivě připravena. Byl nebezpečný tím, že se může vymknout kontrole. Museli ho sledovat a odposlouchávat jeho mobil, aby zorganizovali past před barem. Pamatuji ranní zprávy na CNN News, jak se zvířecí radostí oznamoval přiblblý hlasatel, že Primula skončil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. incognita
   Tady jde spíš o to, že za této situace se na post ministra zdravotnictví nikdo nepohrne, když vidí, jak opoziční demožumpa likviduje jednoho ministra za druhým. Jen Blatný byl zjevně ducha dost mdlého, že byl do toho ochoten jít. Tak po něm Babiš skočil jako po záchraně, protože Havlíček už by třetí ministerstvo neutáhnul.;-)

   Smazat
  2. Blatný na tu svoji práci v nemocnici zřejmě stačil a sám se o funkci ministra neucházel. Nemá ani vztah k ANO. Někdo ho podstrčil s úmyslem nechat nemoc zabíjet. Všechno se vymklo kontrole. Kdyby se hledal viník umírání, tak v prvé čadě je to opozice a televize. Za účast na fotbale Primulu podruhé odvolali, ředitele televize si ani nevšimli. Pseudoherci si udělali dýchánek a policejní ředitel na severu Čech to odnesl.

   Smazat
  3. Panebože R.P. 12. března 2021 14:51, jakpak chcete zařídit, aby se virus nešířil jinak, než tím, že nebude roznášen a bude huben? A ti, kteří ho prokazatelně neroznášejí a roznášet nemohou, budou mít volnější přístup a pohyb? Není to taky ve vašem zájmu?
   Máte snad něco proti tomu, že pracovníci v potravinářství musí mít průkaz bezinfekčnosti? Že kdo ho nemá, nemá k takové práci přístup? Máte dojem, že na chronickém bacilonosiči je páchána křivda? Tak to mi vysvětlete. JiH

   Smazat
 13. To je v naprostém pořádku. Ale jaké koliv vakcíny si snad dokážeme ocertifikovat sami a ne čekat na pofidérní dohody mezi EU a některými výrobci, kteří ani k nám své závazky neplní. Myslím, že by to soukromý výrobce Sputniku v zastoupení své německé odnože taky uměl uplatit. Je to jen boj o kšefty. Zřejmě Rus EU nepotřebuje. A jen dodám, že žádný stát si na své území bez svého prozkoumání na své území Sputnik nepustí. I naši odborníci již Sputnik zkoumali a jejich závěry nějak zanikly.

  OdpovědětSmazat
 14. Zase se budu zastávat AB, přitom i mne zklamal. Nemám jiný výběr, protože vidím ty chtivé, co si myslí že jsou povoláni, ale nejdou obdařeni talentem vládnout. AB je mi líto, protože se hodí jako terč a hromosvod za všechny zdejší hříchy a davu se to líbí. Já jsem konečně pochopil, že není každý podnikatel Baťa, ale že je hodně trhovců.

  OdpovědětSmazat
 15. 15:51 můžeš se svou nenávistí třebas zalknout unkhowne, prezident Zeman oficiálně požádal Putina o pomoc a té se nám dostane i kdyby jste se ty a tobě podobní na hlavu postavili. A dostaneme pomoc nejen v očkování.

  OdpovědětSmazat
 16. https://pravdive.eu/news/276127/pet-hlavnich-podvodu-s-covidem-19-skutecna-cisla-usvedcuji-lockdown-cisla-zvysuje-zlociny-proti-lidskosti-nejen-od-nasi-vlady-vyroba-strachu-kvuli-spinavemu-byznysu-je-cas-na-aktivni-odpor-a-obcanskou-neposlusnost

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 19. Nebezpečný vedlejší účinek: Proč v EU zastavili očkování vakcínou AstraZeneca? Už deset zemí EU pozastavilo vakcinaci tímto preparátem: Rakousko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Kypr, Dánsko, Norsko, Island a Itálie.

  OdpovědětSmazat
 20. Teď má problém EMA , protože je jasné , že pochybila a bude se potýkat s propadem důvěryhodnosti, což je u posuzování léků a léčivých přípravků a vakcín ta nejdůležitější devíza!! Jasně také přijde obvinění z hypotetické podpory od výrobců ve formě provizí a jiných korupčních podpor!! Nijak bych se ani nedivil, protože kde jde o prachy , jde morálka a nějaké lidské "chápání" i když jde o léky , stranou!! To se jedná také o komisi EU a můžeme pokračovat na národní úroveň , Ministerstvo zdravotnictví a SÚKL!!! Můžeme si myslet o prezidentovi Zemanovi co chceme, ale má pravdu!! V okamžiku kdy EU hanebně selhala a nezajistila dostatek vakcín a přímo tak ohrozila občany ČR na životě , je nutné se ihned postarat o adekvátní náhradu, což jsou v tomto případě vakcíny z jiných zemí, Ruska a Číny, eventuelně dalších výrobců!!! A zde je na vině také vláda, premiér Babiš a ministr Blatný, který nevím z kterých pohnutek chtějí blokovat nákup vakcín z Ruska a Číny!! Očkovat je nutné a orgány EU je potřeba popohnat k soudu , aby se odpovídali ze svého selhání , protože to není náhoda, to je pochybení konkrétní osoby!!

  OdpovědětSmazat
 21. Strcte si sputnika do vesmiru nebo jim opichejte Miloska.

  OdpovědětSmazat
 22. Měli bychom se ptát vlastní vlády kde má vakcíny pro občany ČR. Vše ostatní je vata tlačená sdělovadly ČR na lidi jako nastřádaná stolice. A lidi se hádají mezi sebou aniž by měli hodnověrné situace. Odvádění pozornosti od zásadních problémů války s virem se zavšiveným médiím stále daří dobře. Nenahrávejte politikům zastupujícícm 5% oligarchie
  a jejich mizerné ČT,kterou jsme si nuceni platit. Budou volby nevolte zmetky co makají pro 5% oligarchie.(TOP,Lidovci,STAN,Pijáti,ČSSD,ODS,zelení).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tomasi!

   Koho máme volit, když na partajní kandidátky se dostanou výhradně zmetci a zrádci. Při sestavování kandidátek se členové výborů a jiných partajních klanů ptají "co na něho máme?"!!! A je jedno zda je to korupce, vlastizrada nebo cizoložství. Pokud se něco najde je ovladatelný a tudíž volitelný!! Dokud kandidátky nebudou sestavovat občané jednotlivých obcí na veřejných shromážděních (nic se neututlá), tak budou kandidovat pouze haj..-.-!! Kromě přímého návrhu kandidátek občany je důležitá i přímá volba z těch navržených a pak mechanismus přímého odvolání hajzla občany, pokud neplní své předvolební sliby.

   Smazat
 23. V diskuzích je nastolena i otázka, kdo za tento současný stav u nás hlavně může ? V diskuzích se dává vina vládě, v prvé řadě premiérovi, všem při pandémii dosud působícím ministrům zdravotnictví, mohl bych pokračovat, svoji vinu má a nikdo jí to neodpáře i tak. zv. demokratická opozice a mohl bych pokračovat.
  Nyní a myslím i právem, dostává naloženo, ministr zdravotnictví p.Blatný. Každý tak říkajíc, včetně části občanů máme svůj podíl na dnešním neutěšeném stavu. Někdo, jak jsem četl se zastává i předsedy vlády s tím, že i on udělal chyby. To je sice pravda, nikdo není chybující a zejména v takovéto situaci ve jsme ještě nikdy nebyli. Návrhy na odvolání p.Blatného jsou dle mě sice oprávněné, ale je to již jenom zoufalství.
  Padlo odvolání p.Babiše i takové zoufalé myšlenky byly již vysloveny. Ale je otázka co potom ? Opozice by ani náhodou před volbami nepřevzala odpovědnost, myslím ani ve vládě „národní záchrany“, svěřit vládu jen „odborníkům ? Vždyť ani oni nejsou sto se domluvit.
  Jaká je cesta ven z toho maléru do kterého jsme se dostali značnou mírou i sami? Myslím, že se v „tom“ budeme plácat ještě dlouho, jak dlouho, na to nikdo neodpoví. Proto bude zajímavé, jak dopadnou rychle se blížící volby. A mám velké obavy, jak volby dopadnou pro „pracujícího“ občana. ANO bylo dosud pro „pracující a důchodce“ nadějí, že se jejich život zlepší. Do určité míry to bylo asi pravdivé. Nejsem příznivec p.Babiše. Dle mě předseda vlády zklamal, především v tom, že jeho jednání bylo čím dál více pokrytecké, doma i v EU, nechal se zřejmě vláčet sociologickými průzkumy o náladách ve společnosti a nejen tím, má přece také „své“ zájmy. O předsedovi vlády si také myslím, že politik musí mít nejen vizi, ale musí umět dělat v politice věci „možné“, myslím demokraticky, aby byl v politice nejen úspěšný, ale aby si připravoval „pozice“ pro svoje příští zvolení.
  Myslím, že výsledek budoucích voleb ukáže jednu stránku lidského chápání politiky, někomu je to jedno, někdo se nechá dobře ovládat, dnes jsou na to prostředky a mnoho lidí má paměť, která sahá maximálně do minulých voleb, samozřejmě to není celé. Myslím si, že lidé budou muset „projít sociální zkušeností“ v případě, když vyhrají Piráti, STAN a budou s nimi spolupracovat Spolu. Ale může to být i jinak, kdy vyhraje ANO a půjde s nějakým pravicovým subjektem. Ale i to by byla dobrá „sociální zkušenost“ pro mnoho občanů této země. Uplatnilo by se heslo p.Mečiara, nepřítel, úhlavní nepřítel, koaliční partner. Vlastně platí, že v životě a politice, což si neodporuje, je možné všechno.

  OdpovědětSmazat
 24. Problém ČR jsou prostitutující média a tzv. veřejnoprávní ČT. Kritika kvality správy státu je na místě - ale ona se vždy zvrhne ve vatu, nikoliv v řešení. Příkladem jsou vakcíny. Ty neexistují ,ale Blatný i Babiš chtějí nejdřív razítko z EU. Tak žádný svébytný stát nepostupuje - ten shání vakcíny kde se dá. Takže jen počítáme další mrtvé.
  Nemáme asi zatím jinou možnost než se připravovat na
  podzimní volby. To je možnost pro změnu. Jde o to volit politiky kteří pracují pro lidi a ne pro 5% oligarchie a
  zahraniční velmoci. Stačí prostě vynechat jedovaté strany
  podporující oligarchii a cizí zájmy,které blafují voliče
  novými koalicemi. Ty především zajišťují opět koryta TOPičům,Lidovcům,Pijátům,ODS a STAN. To je ta nejhorší volba pro ČR. Máme s nimi přece své zkušenosti. Stále je lepší volit raději Babiše - ale nutit ho aby sledoval zájmy občanů a nenechal se vydírat z ČT ani ze zahraničí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě v této chvíli pan Babiš předvádí, že je zcela a naprosto vydíratelný. Tudíž neschopný vakcíny sehnat. Tak ho nuťte! To chci vidět! A ti ostatní jsou samozřejmě ještě horší. Přečtěte si zde na NR stať TOUHA PO MOCI ze dne 10.3. Možná se budete dívat na svět více skeptický. Není koho volit. A nebude.

   Smazat
  2. Ale to je svět a jeho lidi. Tak to funguje všude. My si můžeme jen v rámci možností vybrat v rámci místa kde žijeme. Když rezignujeme na výběr a zalezeme do děr s odůvodněním ,že "není koho volit" ( což se silně blíží skutečnosti) - tak ale vlastně umetáme cestu k moci té nejhorší sebrance a loutkám který si kupuje oligarchie.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.