Reklama

pondělí 1. března 2021

Raději smrt než Sputnik V radí Jan Lipold ze Seznamu

Lubomír Man

1. 3. 2021
Lipoldova nedělní stať má rozsah 120 řádků, ale její obsah vyjadřuje můj shora uvedený titulek o devíti slovech naprosto dostatečně a možná i výstižněji.. Lipoldova stať je totiž rozplizlá kaše, plná nenávisti k Rusku a k prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi za to, že si dovolili otevřít otázku, která pod povrchem oficiálních žvástů bublá v naší veřejnosti už několik dlouhých týdnů či snad i měsíců: Tak proboha, je-li Evropská unie tak neschopná dovézt k nám dostatečný počet vakcín ze Západu a zbytečně nám denně umírají desítky našich spoluobčanů, proč se neobrátíme na Východ, na Rusko či na Čínu, jejichž vakcíny vychvalují do nebes i nejpřednější západní virologové a chválou na ně neskrblí ani nejvýznamnější západní lékařský časopis Lancet?

Proč, proč, proč, bublá to v českých hlavách, které ovšem šéfkomentátor Seznamu Zprávy Lipold tvrdě a ideologicky před pár okamžiky okřikl: Běda vám všem, kteří byste k nám chtěli dovézt ruskou vakcínu, protože s ní by do naší krajiny mohl doputovat vděk k ruským lidem a snad i vděk prezidentu Putiovi za pomoc v době pro nás, pravda, nejednoduché. Ale raději volme smrt naši i našich blízkých, než abychom dovolili aby takovéto sentimenty a nálady u nás našly živnu půdu, aby se rozplemenily, aby se zmocnily hlav a citů našich lidí, protože tamná a hluboká zloba a zášť vůči Rusku je naší novou a svatou povinností od okamžiku, kdy jsme se stali členy západních společenství EU a NATO. Těm jsme dnes touto nenávistí povinování a nic na světě nesmí být této naší zlobě a zášti stavěno do cesty.

Tak tedy jednejme, takto uvažujme a to zcela důsledně. To znamená, i kdybychom z nedostatku očkovací látky my sami či naše děti, rodiče a bratři a setry v předsmrtné hrůze chroptili. Protože jedině jen tak dokážeme, že si naší příslušnosti k západnímu politickému táboru opravdu a upřímně považujeme.

43 komentářů :

 1. Ač nerad užívám silných slov, zde neváhám opakovat svoje dřívější publikované zjištění, že Seznam-Zprávy je žumpa a Lipold je blb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Předpokládám že nemáte čas to sledovat, ty zprávy jsou opravdu žumpa, asi i označení toho co označují zprávou je už dost zvláštní . Ale čtu diskuze a mám často radost, že lidé hodně prozřeli. Dostávají tam dost naloženo právě od komentujících. Není divu, co zasadí to sklidí.

   Smazat
  2. Pane Davide, věřte mi, že Jeníčkovi Lipoldů je nějaké Rusko šuma fuk. Nějaká zášť, nějaká nenávist, kdepak. Kdo ho zná Vám potvrdí, že Jeníček toho není schopen. Je pár chytřejších žurnalistů, kteří už se dovtípili co a jak napsat, aby jim to mainstream otiskl a za to nalil trochu šlichty do korejtka. To Jeníček Lipoldů ne. To je až takový blb, že se musí chodit zeptat. Jinak by neměl na neděli co do hrnce. A žrát se musí. Pravda, makat neumí, psát neumí, ale jako slouha je jim dobrej. Ale přesto, když si najdete jeho foto, zhlédnete ten oduševnělý výraz, bude Vám Jeníčka spíše líto.

   Smazat
  3. Pan Lipold mě až tak nezajímá. Vracím se ke Sputniku V. U nás o něm všichni řeční, někteří dokonce s panem Putinem a skutečnost je taková, že nemáme nic. Ten slovenský magor už má první dodávku v Košicích. Tož jak to bude u nás?

   Smazat
  4. Psalo se, že by do 25.3., mělo dorazit prvních 20tisíc vakcín.

   Smazat
  5. Pane Dr. Davide, s Vaším hodnocení naprosto souhlasím. Pravdou je ale, že na Seznamu se s lidmi kteří mají jiný názor než oni nijak nepárají. Od nového roku mám celkem asi dvacet dní pozastavené přispěvky pro takzvanou nekorektost. A to se vyjadřuji dle mého názoru velmi korektně a slušně. Na rozdíl od některých zdejších neustále se opakujících sprostých přispěvatelů. Ale zde je možné vše. Po přejítí od anonymů k adrese je zde každá diskuse vedena naprosto mimo téma článku a naprosto sprostě.
   Už ji to připomíná současné Parlamentní listy.

   Smazat
  6. 0:00
   Pochybuju, že by v diskuzích na Seznamu dostali naloženo...tam jak někdo napíše komentář jen malinko vabočující z hlavního proudu, tak je smazán, zablokován, zlikvidován. Takže na Novinkách a Seznam zprávy jsou jen ty "správné" sluhlasné komentáře.

   Smazat
 2. jj ja sa ptam proc proc proc tedy sem davate zpravy od seznamu a lipoldu jako zumpu kdyz to je zumpa???🤑🤑🤑🤑🤑🚽🚽🚽🚽🚽

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dobrak Je dobře vědět jaké svině mezi námi žijí aby o nich lidé věděli.K nějakému západu nejsem povinen se hlásit jsem Čech a středoevropan a tím to zvadlo.

   Smazat
  2. 22:47-Proč ano?schvalne abychom nasrali lidi a varovali je pred sputnikem nebo proc? ja sa ptam proc irenko, vlasticko?

   Smazat
  3. Naopak, článek inspiruje k smýšlení. Máme za sebou 1.fázi, kdy jsme nahradili společnou odpovědnost za sobecké prosazování svých potřeb. Leč nepřevzali jsme za své konání odpovědnost a delegovali ji na stàt a vakcínu. Z ní se stal nejen podpultový fetiš, ale i symbol postoje k velmocím. Za neúspéchy může stát a premier. Korunu všemu právě nasadili odborníci na vakcíny z řad ovocnářů, hercú a zpěvàků. Co nás ještě čeká je těžké odhadnout.

   Smazat
  4. P.S. Kůj zlomyslný počítač napsal "ovocnářů" místo "novinářů". Omlouvám se za něj.

   Smazat
  5. Lipold je zumpa a zumpa je Lipold.Jeden fakt.
   Kdo se patla s zumpou umaze se a smrdi.
   Vskutku proc je "zprava"? Kdyz je.
   Zumpa,ktere se snazi vsemozne naplnit dolarem..
   Takovych a stejnych je mraky.Nic novyho.
   "Tak tedy jednejme a uvazujme a to zcela dusledne"..
   Vo co autorovi jde? Proc to adresuje nam?
   Za co nas povazuje. Jaky povinnosti nam tady vnucuje.

   Smazat
  6. adonisi 8:21
   nemusí se to ani odhadovat. Nečeká nás nic dobrého, to je jistota.

   Smazat
 3. cablik vis kolik milionu stranek bysme museli mit bychom vsechny ty svine podchytili? od A pres K az po Z??? hahahaha

  OdpovědětSmazat
 4. Poslední dobou je tento web neustále napadán a idioti tolerovány adminem.
  To na seznamu je to jiné. Tam když napíši názor a slušně jsem vyloučen minimálně na den, většinou na týden a asi budu muset vyhledat nějakký jiný prohlížeč.
  Seznam je fuj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo.Vaclave. Pribehlo nedavno spousty minibidetu.
   A kde je aspon trochu nejaka pozice NR.Kdo vi.
   Maji hranu a nebo i tady zvoni hrany.
   Z dalky to vypada ,ze zatim v tom litaji jako posranej papir v prujezdu./A.Vy, my nekdy s nima/.
   Tezka doba.Neni treba ji zhorsovat..
   Pane Cablik,neni treba tyhle veci omilat a dovidat se prilis casto, oni maji svoji uroven/a stale niz klesaji/ a my zase nasi a nasi hrdost/a mame na co na rozdil od nich/..
   Tak patlani s nimi a caste,/zminka dole p.Adama o nich/,spini,snizuje a ponizuje.

   Smazat
 5. Lipold je samozřejmě blb a "mladý" Hrušínský, který volá po vylití Sputniku do kanálu, blb na druhou, ale je strašně znepokojivé, že podobní blbci očividně ovlivňují českou politiku a celkem ze svých hledisek úspěšně. Podobné hlasy a výzvy nemají totiž ve své podstatě daleko k fašismu, jsou současně odpudivé svou zaslepeností a bezohledností. A v této zemi snad není síla, která by je ukázala v plné jejich "kráse". EU zcela selhala, vakcinace je jediná rozumná alternativa boje proti pandemii a tato organizace nedokázala vytvořit elementární předpoklady k její realizaci. Politici, kteří nejsou schopni vakcinaci obyvatelstva zajistit, nesou plnou zodpovědnost za ztráty na životech, v podstatě pohrdají vlastními občany. Česká politická reprezentace má tudíž povinnost zajistit dostatečné množství vakcín a nechat občany rozhodnout, kterou si zvolí. Hysterickým výkřikům podobných pablbů, jako jsou dva výše jmenovaní, ať nevěnuje žádnou pozornost.

  OdpovědětSmazat
 6. Honza Lipoldu, sice ho neznam, ale znam hodne ci dost osob (no je to taky clovek) ktere byly porodnikem upusteny.

  Tak jsem si trosku rejpnul, doufam ze jsem ho nas@#$#@# a tak muzu prejit k clanku ktery napsal pod nim pan Hampl,
  Doporucuji vsem spoluplacalum zde si oba clanky precist - Hampluv potom, a pak vam dojde co je vlastne pan Man.

  Nenapada mne zadny vhodny cesky vyraz, a tak pouziji par zamorskych.... here it goes...."SLEAZEBAG" a DOUBLEFACE BASTARD" tento druhy vyraz presne vyjadruje jak by se tento pan vyjadroval pri zmene rezimu

  uz dost chce se mi blit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Citim s Vencou co zde musi cist tyto blaboly poloblbu .Spousta idiotu se domniva ze svym utekem nejak ztrestala nekoho a ze ten nekdo byl poskozen jejich odchodem ze "lepsim"a hlavne plodnejsim zivotem . Nevim jak si nejaky pablm muze dovolit o Manovi psat timto zpusobem .Inu je vas hodne a hodne jsem vas videl a hodne se vam vyhybam a hlavne si hodne drzim ruku na penezence

   Smazat
  2. jozo 1:31 mas na mysli Luboska Mana nar. 23.3.1930 starou strukturu vedenou u Stbacku jako KTS(kandidat tajne spoluprace?)
   ale to bude asi hoax jo vim tady s tim dlouho nevydrzim😂😍😘😎

   Smazat
  3. Pánové, nevím, co kdo z vás má na pana Mana, o pomluvy se nezajímám a o blbosti typu jestli někdo nbyl nebo nebyl KTS už vůbec ne, stejně to jsou jen dohady magorů jako byl Cibulka. Navíc, jak jsem už i tady před nějakým časem psal, je to směšné, když zoufalec pod tlakem a ve strachu o své bytí podepíše nějakou spolupráci a třeba i nikdy nikomu neublížil a je 30 let po plyšáku vláčen stokou a grázlové, kteří byli důstojníci STB, odešli do důchodu v 50 letech, pobrali nemalé odchodné ve stovkách tisíc a byli nasmátí, jací my jsme idioti. A Vašíček Havlůj jim k tomu ještě hezky knížecky pokynul rukou, "přece nejsme jako oni". Takže to jen tak na okraj.
   Pod článek pana Mana se klidně podepíšu. Lipold je chodící hora hnoje.

   Smazat
 7. tohle hlava nebere, viz komenty Bosáka.Jestliže jsme svobodní,měli bychom mít právo na volbu zda se očkovat a třeba i čím.Bez toho abych člověka s rozdílným názorem dohenestoval, bez toho, abych to musel nějak komentovat.ale ono ne.Jakmile to jde hodit jedovatou slinu na východ tak ji hodí.aby ale nefoukal vítr tak silně, že ta slina se ze západu vrátí.Na druhou stranu zkoumal někd někdo původ vakcíny proti tetanu nebo co mi to píchají proti žluté zimnici?Ne.Začínáme být obecně hrozně podráždění proti projevům, s kterými se ne zcela, nebo úplně neztotožňujeme.Proč měl ale třeba zmińovaný Bosák mít potřebu veřejně vypsat takovou hovadinu?Inu proto, aby někoho nasrl.

  OdpovědětSmazat
 8. Tady se používá fráze "nechat zemřít". Proč se nepoužije "nechat zabít virem covidu"?

  OdpovědětSmazat
 9. https://www.forum24.cz/ruska-vakcina-sputnik-v-uz-je-prvni-problem/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. FORUM 24? TO SI DĚLÁŠ PRDEL? Casopis hrom byl proti tomuhle seznamovskému dítěti slabý odvar. Takhle to dopadá když se alkohlik snaží dělat novinařinu. Glo-glo /Šafr

   Smazat
 10. Tyto národ rozjebávací, štvavé, protinárodní, protiruské, presstitutky budou jednou, až vypukne ta jimi žádaná válka s Ruskem, naháněny v ulicích jako lovná zvěř - tedy pokud na to bude vůbec čas.

  OdpovědětSmazat
 11. Indický Běžec alias Unknown = Dr. Davidem diagnostikovaný jeden a tentýž DEBIL, najatý sem jako provokatér-troll a práskač. Až se NR přesune na novou platformu, bude navždy banován. Pak si ten starý, nešťastný a politováníhodný přemřela hodí mašli, protože ztratí smysl života.¨Do té doby vydržet a nediskutovat s tím individuem.

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 13. Z vyjádření našich imunologů na Čro+ vím, že ruská vakcína je na úrovni ostatních, v mnohém je předčí. Výhrady měli někteří ke "šlendriánu" při její výrobě. Co brání převzetí její licence a vyrábět ji u nás? Politická nekorektnost a lobby konkurence?

  Jde o výnosný byznys, i "obvoďáci" to pochopili. Aniž jsem žádal, jsem již v pořadí. Asi budu žádat možnost výběru i o Sputnik!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:11. Pane Povolný já bych byl s tím tzv. šlendriánem při výrobě Sputniku opatrný.
   Oni si ti odborníci protiřečí. Takové narativy jseu dnes slýchány často.
   Podle mne jde o vyvléknutí se z odpovědnosti za vlastní názor a poslední obrannou linii, jak bránit dovozu Sputniku.
   Těžko dnes již mohou popřít kvalitu Sputniku, to by byli i v odborné veřejnosi za blbce. Tak se schovají za to pokrytecké ano, ale...
   A ještě vzbudí dojem, jak jsou dobře infomovaní o zákulisí výroby Sputniku. Kdo takto mluví je obyčejný pokrytec a zbabělec.
   Pokud by byl totiž šlendrián při výrobě, nemohla by být apriori vacina účinná.

   Smazat
  2. a nedalo by se rici ze ty zapadni vakciny jsou na urovni Sputniku????

   Smazat
  3. Heriot- proto jsem to slovo dal do uvozovek. Nevím v čích rukou je dnes náš bývalý farmaceutický průmysl, býval dobrý. Schopných vědců máme také dost, jen chtít.

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 15. Nejde jen o srágoru Lipolda. Přece máme svoji vládu a ta má své zásadní a přesné informace. Pokud vláda může bleskovým zákrokem sehnat vakcíny - jako třeba Slováci a neudělá to, ať klidně i s Lipoldem vleze do zadnice velitelům v EU a už tam zůstane.

  OdpovědětSmazat

 16. VYZÝVÁM JANA LIPOLDA K UPÁLENÍ na protest proti Sputníku V
  VYZÝVÁM JANA LIPOLDA K UPÁLENÍ na protest proti Sputníku V

  Nekecat, ale jít příkladem! Jste srab Lipolde nebo hrdý hlídací pes barikádník, co nepřipustí nic ruského? Dokažte to. Jestli myslíte vážně svá slova, půjdete příkladem. V opačném případě dokážete, že jste zbabělý lhář a podvodník. Možná pak bude i mediální smutek a moderátoři v ČT budou sedět na rakvích a v Událostech komentářích budou vzpomínat na úžasné investigativní reportáže Seznamu, třeba nahánění mentálně nemocných lidí kdesi po barácích a hledání jména na zvoncích. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 😂👍. Dodám, že podobný fanatik je na, myslím, fórum 24 na seznamu, jan jandourek, tuším, se jmenuje. To začnu číst článek, zda se mi po pár vetach divnej, zmatenej, najedu nahoru na jméno pisalka, a aha, jandourek. Jestli pak čtu dal, tak už jen ze soucitu nebo zajmu o psychiatrické a myšlenkové uchylky.

   Smazat
  2. Jo a jako první krok by si měl nechat odpojit bytovou přípojku plynu (ten je přece taky ruský), a dále přestat používat teplou vodu (ta se taky ohřívá ruským plynem). Asi by se toho našlo víc, ale tohle by docela stačilo aby pochopil, jaký je vlastně vůl.

   Smazat
  3. Račice 19:42
   Jste hrdinka, já už tyhle věci nemůžu v zájmu zachování duševního, ale už i tělesného zdraví číst. Jsem starší ročník, dost vznětlivý, hrozil by mi pětinásobný bypass.

   Smazat
 17. Článek nepřítele Lipolda jsem četl. To musí být velice nechytrý člověk. Jinak by přeci nemohl publikovat na ,,Seznam-Zprávy".

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.