Reklama

středa 10. března 2021

Retro čili připomenutí: Ukrajinská pravice a naše sociální demokracie

Pavel Letko 
10. 3. 2021   e-Republika (vyšlo 1.3.2014)

Česká sociální demokracie svoji budoucnost spojuje s extrémisty, navíc z opačného spektra. Tak si sama podřezává větev, na které sedí.


Česká republika se aktivně zasazuje o celosvětový konflikt. Toto úsilí sjednotilo celou českou politickou scénu, od skalních fanoušků Spojených států sdružených zejména v TOP09, po nadšené příznivce Evropské unie kolem Sobotkova křídla ČSSD. Současný ministr zahraničí Zaorálek ještě nedávno věděl, že jednat se musí s oběma stranami konfliktu na Ukrajině, protože i poražená strana, ať je jakákoliv, bude mít v zemi i nadále své zastánce. Prý nemůžeme přilévat olej do ohně.

Dnes však přijímáme zraněné ultranacionalistické „revolucionáře“, nikoliv však i zraněné příslušníky Berkutu. Humanitární pomoc tak přestává být humanitární pomocí a stává se podporou vítězné bojující strany. Možná to někomu z takzvané humanitární organizace "Člověk v tísni" ještě nedošlo, ale zranění příznivci Pravého sektoru nejsou pronásledovanou opozicí, ale naopak patří na Ukrajině k současným držitelům moci.

Dnes tedy uznáváme jednoznačně vládu vzešlou z násilí, a nikoliv legitimního prezidenta zvoleného ve svobodných volbách. Podporujeme vládu, která jako první opatření považovala za vhodné zrušit „jazykový zákon“ a tím ukončit možnost v rusky hovořících oblastech používat ruštinu jako oficiální jazyk. Podporujeme vládu, kde ministerstvo vnitra vede miliardář, ještě nedávno hledaný Interpolem a vězněný z tohoto důvodu v Itálii. Tento výtečník považoval za vhodné v prvním vystoupení všechny ujistit, že významné pozice na jeho ministerstvu obsadí ultranacionalisté a fašisté z Pravého sektoru. Podporujeme vládu, kde druhé silové ministerstvo povede člen ukltranacionalistické strany „Svobody“ admirál Igor Teňjuch. Admirál, který se navíc podílel na konfliktu Ruska s Gruzií. Ostatní členové vlády také nejsou žádní nováčci, patří k politikům spjatým s bývalým prezidentem Juščenkem či ministerskou předsedkyní Julií Tymošenkovou a byli také namočeni v různých korupčních skandálech.

Co nás tedy čeká? Sobotkova vláda si změnou postoje od nestranného pozorovatele ukrajinského dramatu k aktivní podpoře ukrajinských nacionalistů přivodila komplikace, které mohou přivodit její brzký konec. Česká veřejnost i přes mediální masírování není nakloněna vládě molotovových koktejlů. Česká veřejnost se již vyloženě "těší" jak se bude podílet na první půjčce Ukrajině ve výši nejméně 15 miliard dolarů, a to i proto, že jde o peníze, které EU již nikdy neuvidí. Česká veřejnost si také všimla, že volby s miliony hlasů byly nahrazeny vládou, kterou instalovalo několika tisíc násilníků. Jejich požadavek postavit prezidenta Janukovyče před mezinárodní soud za „zákroky proti pokojným nenásilným občanům“ je drzým výsměchem celé Evropě. Také Adolf Hitler se těšil podpoře původně mírumilovných občanů, ať už v Německu, Rakousku, Británii či našich Sudetech. Je s podivem, že nacionalismus a fašismus zprvu podporovali i někteří Židé.

A je s podivem, že Česká sociální demokracie svoji budoucnost spojuje s extrémisty, navíc z opačného spektra. Tak si sama podřezává větev, na které sedí. Volby jsou za dveřmi. Nejen na Ukrajině.

13 komentářů :

 1. Děkuji redakci za tento aktuální článek a přitom nelze zapomenout i na aktivní pozici ministra za ČSSD k majdanu, pana Zadolárka !! Takzvaná veřejně "prospěšná" společnost agenta (studenta) CIA pana Pánka "Člověk v dušení tísni" potom "právem" dostává finanční příspěvky od naší protektorátní vlády

  OdpovědětSmazat
 2. Však to není jen ČSSD pro většinu to jsou nacističtí přátelé a spojenci pro mě určitě ne.

  OdpovědětSmazat
 3. Vládu Ukrajiny opřenou o nejhorší oligarší zloděje na světě a fašistické Benderovce - adoruje též do vlády ČR dosazený
  ministr zahraničí Pochvíček. Ten již několikrát tuto vládu odpovědnou za státní převrat a vraždění v Kyjevě i Oděse - podpořil a poslal jí desítky milionů korun. Zřejmě mu nevadí ,že se Ukrajina opírá o kamarády Hitlera a Bendery. Možná že Ukrajina slouží Petříčkovi jako vzor změny pohledu na události druhé světové války, kde se Ukrajinští náckové a Benderovci dopustili šílených zvěrstev. Byli mnohdy horší řezníci než speciální jednotky SS. Dnes však to jsou spojenci NATO proti Rusku - tak se na nějaké ty prasečiny a upalování demonstrantů v Oděsse nekouká. To se může ...
  Ukrajinská pučistická vláda a její vrchní velení je nejhorší zlodějskou a nacistickou sebrankou na světě - podle toho jak se chová k vlastním lidem.

  OdpovědětSmazat
 4. ČSSD jsem dvacet let volil. Ale od té doby, co se v ní začala významně angažovat ta tragikomická Pocheho podržtaška, Petříček, si o ni nehodlám opřít ani kolo. A doufám, že po příštích volbách vyfičí z parlamentu jako tornádo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pteranodon
   To jste se teda probudil brzo. Tragický propad této strany totiž začal už za Sralbotky a všichni následující v jejím čele už jsou prakticky jen hrobníci, kteří zahrabávají mršinu.;-)

   Smazat
  2. pokud vůbec mohou volby něco změnit,jsou na nic.Není koho volit.Socani se zvrhli takto,lidovci zase tíhnou k sudeťákům,další k EU,která chce zničit státy.O Pyjátech darmo mluvit-kredo demokracie a svobody každý se stará sám o sebe je plněno.Stranické zájmy jsou v podstatě jen kulisou:zásadní je dostat se do vlády nebo parlamentu či senátu,přisát se na penězovod.Žádné ideje!

   Smazat
 5. ČSSD je už dávno mrtvá a veškeré její zdánlivé projevy života se dají přirovnat k pohybům nebožtíka na roštu kremační pece.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. milan
   To jak prudce unikají plyny vypařující se z tělních tekutin. :-D

   Smazat
 6. Soc.dem. už odrovnal býv.Předs.vlády Sobotka,dále policejní PUč v.r.2014 ve kterém měl hlavní zásluhu CHOVANEC A TEN CO UTEKL DĚLAT VELVYSLANCE NA SLOVENSKO TUHÝ SE MYSLÍM JMENOVAL ADALŠÍM VYKUKEM JE SOUČASNÝ MIN.VNITRA POKRAČOVATEL-CHOVANCE

  OdpovědětSmazat
 7. ČSSD je namočená do skandálních skutků spolu s ODS.Lidé ovládající ze zákulisí politiku ČSSD jsou stejní paraziti jak ODS.Nevolit ODS a ČSSD je základem každého vlastence.

  OdpovědětSmazat
 8. Já to ČSSD hodil naposledy ta Paroubka.

  OdpovědětSmazat
 9. No, řekl bych, že Ozubená Pleš má v Hamáčkovi důstojného nástupce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.