Reklama

úterý 30. března 2021

Rozděl a panuj

Stanislava Kučerová
30. 3. 2021

Nepřátelé Slovanů od pradávna podporovali každou názorovou a postojovou nejednotu Slovanů a využívali jí. Není tomu jinak ani v současné době. I dnes se vůdcové velmocí řídí starým římským imperialistickým principem:" Divide et impera".


Studená válka skončila počátkem 90. let minulého století slavnostním sjednocením rozděleného Německa, a zároveň všeobsáhlým rozbitím všech perspektivních slovanských států. 

Rozděleno bylo hrdé Česko-Slovensko na oslabené Česko a malé Slovensko. 

Početní Rusové se separativně rozštěpili na Velkorusy, Bělorusy a Malorusy (Ukrajince). A u nich nepřestává zahraniční podpora rozbíječských "majdanů" a vzájemných vojenských konfliktů. Všechno to ovšem pod závaly lživých zahraničních hesel o demokracii a lidských právech a o právech (některých) národů. 

Stejně propagandisticky zaštítěné bylo nelítostné válečné zničení Jugoslávie, rozbití společného státu Srbů, Chorvatů, Slovinců a Makedonců. Dnes je tam hrstka závislých vazalských balkánských zemiček. Takový je výsledek nelidského bombardování, mezinárodního pronásledování nepoddajných vůdců a ovšem - neprodyšné propagandy ze strany útočících velmocí. Válčí se pod prapory manipulativních, podvržených hesel, jimiž se bohužel i někteří Slované dají oklamat a svést.

I dnes, po uplynulých staletích, se právem můžeme ptát: Kde zůstalo varování knížete Svatopluka z Velké Moravy? Proč příslušníci slovanských národností nedrží při sobě a proč dovolí, aby byli velmocenskými zájmy, podvodem a násilím od sebe odtrženi? 

Vrátí se někdy "Svatoplukovy pruty" zase k sobě?


41 komentářů :

 1. Debilní trolle, informace presstituckého média seznam,
  je sama dezinformací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pani Kucerova, i kdyz mate pravdu,ohledne Slovanu...a EU (Berlin) Drang nach Osten, tak bych se Vas rad zeptal o jakych Velmocich pisete?

   Podle mne Nemecko neni velmoc, nemlich to samy Francie, o Anglii ani nemluvim, a imperium koktavyho pajdy ma problemy samo se sebou...

   takze zbyvaji dve imperia... Rusko a Kitaj (cina)

   mozna Jste mela na mysli Indii, ale to bude chvilku trvat

   Smazat
 2. 8:20-bezejmenný, děláte dobrou práci, na just budu volit protestně.

  Kachno, které "bezpečnostní centrum" máte na mysli, jste jejím členem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:20-bezejmenný, "Máňa z prasečáku" by ti zvalchovala záda, rád ji zvolím.

   Smazat
  2. Pane Povolný, reagujete na individua, která jsou pro chronickou sprostotu mazána.

   Smazat
  3. Pane Dvořáku vím, snažím se občasným re. naučit se odpovědět na ty nesprosté tak, aby i po smazání, zůstalo zřejmé na co odpovídám. Uznávám, že se mi to často nedaří. Budu se muset polepšit nebo nereagovat. Ideální by bylo "zoči voči".

   Smazat
 3. 8:37-bezejmenný, já to vítám, škoda promarněné doby Sputniku, politickým tlakem. Ne nepodobné současným hrátkám o jádro.

  OdpovědětSmazat
 4. Slované dostali hrstičku z bohatstvį západu a tak se rvou mezi sebou .Ponižující demokracie rozvrátila východní společenství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. spartak Ne Slované ale jen pár vychcánků co rozkradlo socialistický majetek. A ty se sami počítají k Evropanům. Paní profesorka má pravdu v jednotě je síla a proto havloidi rozeštvávají společnost.

   Smazat
  3. cabliku
   cetl jsem dva zajimave clanky o Kellnerovi, a Klausovi, podle toho Kellner byl jen nastrcena figurka

   Smazat
 5. Ze západu-hlavně z Německa,ještě více z USA,a pro nás méně nebezpečného Izraele ční nadřazenost rasy.Na ČT 2,která snad jediná tak nelže jsem viděl dokument o Hitlerových pohrobcích,tam již po válce se přiznávali Nemci ke své nadřazenosti vůči Rusku,Polsku,Itálii-to říkala mladá žena:němci se nemají mísit s jinými národy.To jediné bych ztoho přijal i pro nás.Ta dramata při tahanicích o dětech po svatbě s Iráncem,Švédem a pod.by mělo být poučení.

  OdpovědětSmazat
 6. Jsou vlastnosti, které jsou mi na slovanech velmi sympatické, ale také takové, na které hrdý nejsem. Právě velice rozšířená potřeba přitulit se k někomu vlivnému a zrazovat při tom své blízké, nebo nadšení rvát se mezi sebou k pánově potěšení, jsou z nich. Ani se moc nedivím, že jsme po většinu historie byli ovládaným územím, zdroji otroků a nevolníků. Máme mnozí otrockou náturu v sobě hluboce zakořeněnou, tzv. "elity" nevyjímaje, či spíše u nich je to klíčový předpoklad pro takovou pozici.
  Bohužel nelze rozporovat údajné Hitlerovo hodnocení Čechů coby "cyklistů", kteří nahoře se hrbí a dole šlapou. Rovněž tuto otrockou mentalitu vystihuje citát "Otrok netouží po svobodě, touží stát se dozorcem".

  Uvedené se, dle mého, týká především tzv. západních slovanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maly narod musi hledat spojence. Bud se da do silneho spolecenstvi se sousedy, anebo padne do kruhu nektere z velmoci. A spinu hazet na nasi povahu? Co tim dosahnete? Lepsi pamatovat na to, ze i Heydrich mel nahnano ze smejicich se bestii.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. @vera
   Každý národ musí hledat spojence, protože nikdo není dost silný vůči všem. Důležité je ale hledat spojence, ne páníčka. My bohužel, prostřednictvím svých "elit", hledáme zásadně to druhé a když už páníčka, tak takového, který umí zapráskat bičem. Kdyby náhodou vyměknul a vytratil se strach z něj, okamžitě začneme hledat nového.
   Nehážu špínu, pouze vyjadřuji svůj dojem z dosavadního empirického poznání dějin této země. Nevidím důvod malovat si na růžovo něco, co růžové rozhodně není. Pokud si budeme stále lhát dokapsy, tak se nikam neposuneme.

   @Račice
   Jistěže jsou takoví lidé všude, ale zpravidla neřídí zemi a neurčují její orientaci. A v populaci jsou dobře skrytí, protože na jejich lokajské touhy není nikdo zvědavý. My si právě takové mezi sebou hledáme a umetáme jim cestu k výtahu k moci. Necháváme se ponižovat, plivat po naší historii, vláčet se od jednoho vazalství k druhému a demonstrovat oddanost a poslušnost i větší, než je po nás vyžadována. Ukázkový případ je naše sebemrskačství v kinematografii. Vychvalovány a štědře dotovány(z našich peněz) jsou zejména filmy, které poukazují na nějaké naše selhání, nebo černé skvrny v naší historii. Zatímco nad patetickými je ohrnován nos. Může se takto chovat sebevědomý národ? Na Západě mají nespočet důvodů k pokání, ale přirozeně upřednostňují patos o své historii a když je tématem nějaká ta skvrna, tak se v tom nerochní jako u nás. Vyzní to jako chyba či omyl, ale ani je nenapadne dávat to do souvislostí se základy své identity, s národem a naturelem. Ovšem v českém filmu Češi nezabíjí bezbranné Němce protože došlo k selhání jednotlivců, ale protože jsou Češi.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. @Račice Nepsal jsem jen o Češích, ale o slovanech obecně(zejména západních) a nepsal jsem o tom, že jsou nejhorší, ale že uvedené vlastnosti považuji za problematické a jsou značně patrné.

   Smazat
  7. Uz Jsi nekdy videl mopslika jak pokousal Pitbula?

   Smazat
  8. @Basos
   Neviděl jsem mopslíka pokousat pitbula, ale nemusí se před ním ani plazit. Takový mopslík se sebeúctou se pitbulovi spíše klidí z cesty, prostě si s ním nezadá, pokud nemusí.
   Avšak pokud to chcete vztahovat na geopolitiku, tak vám takový příměr poněkud kulhá. Naše země - Československo, ale dokonce stále ještě ani jeho torzo "Česko", v rámci Evropy není a rozhodně nebylo takovým neduživým, subtilním, nemožným a nesamostatným chcípáčkem, jak se nám neustále tluče "našimi" představiteli třicet let do hlav a systematicky se pracuje na našem mrzačení. To je jedna věc. Zadruhé je řeč o slovanech, k nimž se řadíme navzdory opět příznačné snaze režimních propagandistů tento fakt zpochybňovat a popírat. A slované jsou v rámci Evropy největší etnickou skupinou. Tak jaký "mopslík", pro pána Jána?

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  12. @Račice
   Vy jste "Basosovo" mluvčí? Tak se aspoň navzájem nějak dohodněte, "Basos" se ani slůvkem nezaobíral velikostí, ale pokousáním. Mimochodem, mohu vás ujistit, že právě malí psi nezřídka koušou.
   Ve věci životaschopnosti a potenciálu pro mě rozhodně není určující nakládání s českými návrhy v Bruselu. V Bruselu smetají ze stolu vše, v čem figuruje Rusko, uvalují na Rusko sankce, vyhrožují a vměšují se do jeho vnitřních záležitostí. Přitom Rusko má schopnosti během 20 minut vymazat ze světa jakýkoli stát. A co? Rusko se z toho nehroutí. Proč bychom se z přehlíživého vztahu Bruselu k nám měli hroutit my a v předklonu pokorně žmoulat v rukách čepici? Třeba je to váš naturel, můj nikoli. Pro vás může být Brusel klidně modlou a nejvyšší autoritou, pro mě není.
   Západní slované, pokud budeme počítat jen státy, jsou Poláci, Češi a Slováci. Nemáte zač.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  14. @Račice
   Máte velice "zvláštní" sloh a chybějící diakritika tomu také moc nepřidá. Nějak už se mi nechce rozmotávat co vlastně chcete sdělit a uvádět to na pravou míru. Své už jsem napsal dostatečně srozumitelně a víc nemám co dodat. Kdo chce rozumět, jistě ví o čem píšu, kdo nechce, bude pořád vymýšlet nějaké desinterpretace a marně zkoušet, jestli mě nějakou demagogií vykolejí. Každého volba, ale já už se toho účastnit nehodlám.
   Každopádně žádné "utírání" někoho není mým cílem a už vůbec ne zálibou, už mi dávno není náct. Zato své názory měním pouze při získání nových informací nebo hledisek.

   P.S. Věřím, že to myslíte dobře, ale mám pochybnosti, jestli takovéto postupy jsou k něčemu dobré.

   Smazat
 7. Vzpomeňte si: Když se Helmuta Kohla zeptali, jestli do budoucna uznává hranici Odra-Nisa, na odpověď se čekalo dny.
  Když Chorvatsko vyhlásilo samostatnost, německé uznání přišlo v řádu hodin.
  A ještě k prutům Svatoplukovým.
  V časopise Dikobraz , po bratrské pomoci, která si na svoji stranu nezískala žádnou viditelnou podporu veřejnosti
  vyšel na titulní stránce vtip:
  Jakýsi chlápek s pobočníky ohýbá přes koleno trojici prutů,ale nějak to nejde. Jeden z kumpánů mu radí:,, Když to nejde přelomit, zkus to alespoň ohnout."
  Vysvětlení: Byla obnovena cenzura (Hlavní správa tiskového dohledu) a nový referent (vystoupil i v televizi, šrouby se teprve měly utáhnout) měl příznačné jméno - VOHNOUT.
  Mimochodem - všimli jste si, že během loňského roku se Dikobraz-Mikrofórum stal nepřístupným?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane, máte pravdu. Je to jako s našimi reparacemi. Když se vlády do Novotného ptaly na reparace, bylo jim odpovězeno,že není vhodná doba,protože pan Brant s Ostpolitik by mohl narazit u soukmnenovců. On si tenkrát přišel kleknout do Varšavy..Poté,když Štrougalova vláda se ptala na reparace,bylo jí řečeno, nyní ne,protože ještě není sjednoceno Německo a to opakoval i pak Kohl. Po nastolení Havla pan Dienstbier senior otázku jednoduše smetl se stolu. A tento stav trvá dodnes,viz odpověď pana Babiše na žádost petičního výboru o reparacích, jehož jsem členem...Jakoby Pařížská reparační dohoda měla menší právní silu než jakási česko-německá politická deklarace. Kdyby to nebylo tragické pro náš stát, bylo by to komické...

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 8. Rozdrobení Slovanských států bylo způsobeno porážkou Ruska
  ve studené válce a změnou systému na prasecký kapitalizmus včetně zrodu nové stranické oligarchie a nakonec i odchod mnoha států SSSR ze svazu.
  Rusko se zradou a zkorumpováním svých šéfů stalo na desítky let rabovacím prostorem stejně jako nebohá Ukrajina. Dodnes je jeho síla snížena tím, že se cizí služby v době "sbratřování" s ožralým komoušem Jelcinem dostaly k informacím o systému SSSR včetně armády,loďstva,jaderných zbraní a hospodářském potenciálu. Ty jsou ještě dnes součásti velké převahy USA a NATO nad Ruskem. Celá operace při které došlo k rozbití SSSR a států
  Varšavské smlouvy - byla brilantní ukázkou schopností západu. Výnosy z této operace nebyly jen informace,ale i
  obrovské zisky ze skupování nejhodnotnějších bank, podniků
  a nerostného bohatství - za babku. Heslo - privatizace všeho bylo součástí té porážky. Zaplať pámbu,že nedošlo k válce.
  Ale ono to nakonec nebylo vůbec potřeba - obrovská většina
  lidí to přivítala,protože přestala socialismu věřit. Zdá se
  že tu důvěru co trvá i dnes by mohla nahlodat jedině další velká hnusná válka nebo organizovaný násilný převrat. Soudím,že eskalace situace k válce s Ruskem a Čínou je nebezpečná pro západ i celý svět. Jsme více zranitelnější než Rusko a Čína a důsledky by byly strašlivé. To by byl čistý nerozum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. 16/37
   Ahoj, dámo.
   Ale to je přece jednoduché!
   Ještě naši duši je třeba odevzdat !!!
   O tu se tady přece hraje !!!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 9. ... opravdu někdy skončila studená válka?

  OdpovědětSmazat
 10. Není divu,
  po staletí Vatikán prokazatelně generuje zlo.
  Katolická církev, nejbohatší to politická strana na světě,
  nám vládne*

  OdpovědětSmazat
 11. Stačí sledovat, jak nenápadně, stále někdo podsouvá nenávist třeba k věřícím. Někdy i mezi nimi. Nenávist mezi generacemi, patří sem i hloupé pohrdání naší historií, záměrné popichování mezi regiony. To všechno pak rozděluje nás lidi v podzámčí. Ve zmatku skvěle funguje ROZDĚL A PANUJ. Tím hra nekončí, protože naše vrchnost podléhá vyšší vrchnosti. Existuje pohádková hierarchie (podle J.W.) je mnoho maharádžů, rádžů, džů a ů.
  Díky globalizaci víme, že nahoře je jen pár rodin. Jestli chceme aspoň trochu vyčistit vzduch, tak se pokusme u nás doma nebojovat mezi sebou v podzámčí a nenechat se hecovat sami proti sobě, často i díky politikům, potom zbyde čas i trochu uklidit.

  OdpovědětSmazat
 12. Paní Račice,
  je na každém z nás, jak jsme otužilí proti infekci zpracovávání mozků. Dnes jsou velmi rafinované technologie, které dovedou zabalit lež do polopravd a prodávat ji za pravdu. Politika se stala zbožím a investicí. Každý z nás má určitě mantinely dané výchovou v rodině, vzděláním a hlavně vlastními zkušenostmi. Velmi nebezpečná je davová psychóza, ta napáchala nejvíc zla, nejčastěji se šíří přes masmédia. Proto doporučuji roušku nejen na ústa.
  Přeji vám i všem veselé Velikonoce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.