Reklama

středa 10. března 2021

Rusko-NATO: 14 let po Putinově projevu v Mnichově


PRVNÍ ZPRÁVY

10. 3. 2021

Před čtrnácti lety přednesl Vladimír Putin v Mnichově šokující projev, který narušil starý řád. Uplynulo čtrnáct let, ale teze vypracované ruským prezidentem v roce 2007 jsou stále aktuální i dnes,píše se v článku na AgoraVox.

Na rozdíl od svého předchůdce Borise Jeľcina, který v roce 1992 chválil Američany: „Komunismus je mrtvý - ať žije Amerika". V roce 2007 naopak sebral uský prezident odvahu do svých rukou a začal „vrčet“ proti USA.

„Nikdo nezpochybňuje vztah mezi Evropou a Spojenými státy", právě v těchto intencích Putin zahájil svůj projev. Projev, který narušil starý řád. Bylo to také poprvé v historii vztahů mezi Ruskem a Německem, kdy v Mnichově přednesla projev ruská hlava státu.

Vraťme se k obviněním ruského prezidenta proti Spojeným státům americkým, které se podle něj snaží vnutit své právní normy, politiku a své hodnoty jiným zemím. „Je to velmi nebezpečné: nikdo se už necítí v bezpečí, protože už nikdo nemůže najít ochranu ani u mezinárodního práva, “ zdůraznil ruský prezident hlasitě a jasně.

Zatímco den po pádu berlínské zdi dostal slib Michail Gorbačov o neexpanzi NATO na východ, tak Putin ve svém projevu už musel odsoudil pokračující expanzi Atlantické aliance na bývalé členy Varšavské smlouvy, která v roce 1991 zmizela, stejně jako do zemí, které byly kdysi integrovány v bývalém Sovětském svazu - tedy na hranicích Ruské federace. Nemluvě o plánu Washingtonu rozšířit svůj protiraketový štít do Evropy.

„Pokud jsme však již začali hovořit o bezpečnosti, pak pro začátek musíme pochopit, proti komu a jak se bráníme,“ zeptal se Vladimír Putin .

V této souvislosti ruský prezident připomněl okolnosti událostí z 11. září 2001 ve Spojených státech a zdůraznil, že za to mohou všichni, zejména politici, protože řekl, že „je na nás, aby občané našich zemí nám věřili, a to co se stalo, tak protože jsme nebyli schopni vidět změny, ke kterým v tomto světě došlo za posledních deset let" .

„Stále žijeme ve starém hodnotovém systému, mluvíme o partnerství, i když jsme se ve skutečnosti stále nenaučili vzájemně si důvěřovat“ , pokračoval prezident Putin.

Se všemi použitými přívlastky někteří správně nebo nesprávně kvalifikovali tento projev jako spouštěč nové eskalace - „studená válka“ nebo alespoň to bylo vnímáno jako výzva Ruska vůči Západu.

Je zřejmé, že teze vypracované prezidentem Putinem v roce 2007 jsou stále aktuální i dnes. Rusko je stále v doku. Je prohlášeno za nepřítele číslo jedna ve svobodném světě“.

Hegemonické cíle USA nadále destabilizují světový řád a vážně prohlubují krizi s Ruskem a Evropskou unií v mnoha oblastech. K tomu se přidává arogance různých amerických vlád vůči Rusku, které dosáhly svého vrcholu. USA nikdy nebraly vážně návrhy a postoj Ruska k budoucnosti světa a jeho ekonomickou váhu - moc na ústupu, jak Washington nepřestává připomínat.

Ve své době Barack Obama dokonce zašel příliš daleko. Ve své nepřátelské náladě vůči prezidentu Putinovi, označil během svých posledních okamžiků v Bílém domě Rusko „jako zemí menší než Spojené státy, zemí slabší. Jejich ekonomika neprodukuje nic, co by někdo chtěl koupit, kromě ropy, plynu a zbraní. Neinovují “.

Přestože je Obama vysoce vzdělaný, bezpochyby úmyslně zapomněl, že Rusko je rozlohou největší zemí na světě. Hromadí také obrovské přírodní zdroje, které žádná jiná země nemůže mít. Zprávy spojené s pandemií Covid-19 také dostatečně ukazují, že Rusové jsou schopni vynalézat a být mezi nejlepšími. Jako první objevili nejúčinnější vakcínu proti koronaviru na světě - Sputnik V.

Během tohoto období se Moskvě podařilo zmařit americké plány po celém světě, zejména v Sýrii. Rovněž důrazně odsoudila americkou podporu státního převratu na Ukrajině v roce 2014.

Během tohoto období je Rusko trvale obětí západních sankcí, díky nimž bude muset podstoupit nemilosrdnou válku proti ekonomickému plánu - energetickému konfliktu - Nord Stream 2, plynovodu sváru. I když Rusko v posledních letech  udělalo vše pro to, aby se vyhnulo přímému střetu se Spojenými státy a EU.

Na druhé straně jsou USA a jejich vazalové v NATO v popředí destabilizace Ruska zevnitř, při sebemenší chybě, otevřeně podporují škodlivé aktivity některých ruských politických aktérů. Zároveň je rozšířené NATO nyní před branami Ruska, které se dnes nachází mezi kladivem a kovadlinou.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)

 

 

18 komentářů :

 1. Přínos Vladimíra Putina v boji o planetu Zemi I Muž, který se odvážil postavit Annunaki 1.2.2021
  https://www.youtube.com/watch?v=yWA0N7kIgk4&feature=emb_rel_end
  Piliere Zeme aktivované I Spiaci obri I technológia časových bublín. https://www.youtube.com/watch?v=XzNZHxPlJnw 28.10.2020 Proč neřeknete rovnou, že jsou to naši předkové? Slované jako my. My jsme z nich, my jsme jejich potomci. Celá árijská rasa a hlavně Slované. Jen díky nim si můžeme uvědomit náš kosmický původ. Naši předkové přišli ze souhvězdí Orionu, z deváté planety třetí hvězdy souhvězdí Orionu, které se původně hovořilo i Stožáry, v starých rukopisech se běžně zmiňuje Zemi stožár. Stejné stožáry stavěly i na této malé planetce, na níž se usadili. Aby se mohli "dovolat" domů. Naše současná obchodní historie neříká nic o civilizaci, která žila dlouhá tisíciletí na dnes severním pólu. No tehdy, v dávné minulosti, na tom území kde je dnes Arktida pod ledem, vzkvétala Orijana, krajina našich pra-předků, a název dostala podle místa, odkud přišli na Zem, Ori-Ja-Na (Ori jako odkaz na mateřské souhvězdí Orion , já-na je výraz na tok energie shora dolů), v překladu lidé Ori, kteří s sebou nesou kosmickou energii a ukotvují ji na této planetě. Když se začne tát arktický led, a objeví se znovu naše Orijana, její pozůstatky, budou se muset přepsat učebnice dějepisu. Právě tam totiž byl ten biblický ráj. Země mezi 4 řekami, kde Slunce nikdy nezapadá a lidé žijí věčně. Když se obři probudí ... je právě to, čeho se nejvíce bojí všichni okultisté a temní mágové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:09- vraťte se na Zem, v Sýrii se zkoušely jen nové zbraně Amíků, Židů, Turků i Rusů, kteří jediní jsou na daném území dle mezinárodního práva.

   Co se týče severských zemí dříve obydlených se dozvíte více od J.R.Tolkiena než od okultistů. Hlavně ale z respektování přírodních zákonů, zatím nám přístupných. Jak jste jistě slyšel sám, odtajnění čehokoliv by zničilo mocné, ad církví po jiné manipulátory. Proto máme tajné služby, kteří se hrají na Anunaky!

   Smazat
  2. Jak vidím i jejich antipody, pro stejné zlo sloužící.

   Smazat
  3. 16:35!

   Asi jste členem GP, když tak přesně víte co jsou fakta (dějinná, technická, energetická, vícedimenzionální).
   My (lidstvo) ani nevíme kdo byl stavitel pyramid, jaká byla jejich funkce, kdo kdy vládl jaké říši a kdy a proč se rozdělila Pangea. Nebo něco z toho víte (asi pouze vyguglit lži vládců planety, kterými krmí gojimy již 5 000 let). Takže víte starou belu a přesto z vás nikdo (tedy kromě vás) nedělá debila. Pokud máte neodolatelné nutkání ukazovat všem na NR obsah vaší prázdné mozkovny (montovny), pak máte navíc neukojený napoleonský komplex, což by měl v rámci lidskosti léčit admin (pod odborným vedením psychiatra pana Davida) tím, že vás za vaše cancy občas veřejně pochválí. Zda to pomůže i ve vašem zanedbaném komplexu si nejsem jistý, ale i snaha se cení. Ale pozor na poznání pravdivé skutečnosti a dějin! To může způsobit i zdravým lidem tzv. kognitivní disonanci a dostat je do stavu, řešitelného pouze pomocí pevné prádelní šňůry. Přeji vám úspěch (berte to jako počátek vaší léčby).

   Smazat
 2. Anonyme, mas pravdu, ze vsichni zde kdo se zde narodili jsme prevazne Slovane, a i spousta nemcu ma slovanske koreny, a to nemluvim o Rakusacich...ale co se nam stalo? podlehli jsme/jste leskle propagande ze zapadu, ovsem ja taky, zil jsem tam 40+ let, a no nic, prezil jsem diky zrejme Andelovi Straznickovi (klidne se smej) velmi velmi dobre, jen ten prvni rok, 69 bych uz nikdy nechtel zazit

  jen bud tak laskav a nemichej do pocasi nejake predky z Orionu, vsichni dohromady vime hovno, proc my umime mluvit a psi ne, a globalni oteplovani za to my nemuzeme, ale banda pitomcu si mysli ze jo, jinak se mej

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jen nesvepravnej ,kterej neni pod kuratelou dohledu, nemuze videt..
   Ze, rozpinani a uchvacovani, ruskeho imperia,ottomanskeho,rimskeho,habsburku, sovetskeho imperia, britskeho a nyni EU, USA,NATO, ze nechce, neumi videt, ze naopak smrsteni do nynejsiho daleko mene slozitejsiho Ruska, prineslo podstatne a rychle ozdraveni !!!..Nejen to.
   A nesporny vliv a nepochybne zmeny mysleni sveta..
   Kdyz take nenadaly vyskyt schopnych pomohl zaroven..
   Neni presne mozny pochopit a urcit, jak se Putin vynoril na "prkna" cele planety, jake nepredvidane okolnosti, skryte latentni a tusim slozite procesy se odehravaly a odehravaji za tim vsim..
   Psal jsem o komunikaci vyssich sil, neschopnosti rozumet jim, a nekdy si myslim, ze i udalosti velkych zmen, kolem let 2000,a dalsi, lecos napovidaly..
   Putin a jeho Deus Ex Machina..Predevsim.
   Napriklad naprosta nadvlada bezprikladneho neomezeneho nicim,idiotismu, kdy kazdy nemuze neocekavat,ze kazdym momentem musi ,ten vybuch a jejich pad do propasti jimi peclive budovane beze zbytku, nasledovat.
   Logicky, kdyz . Vzdycky to tak bylo..
   Tedy,jednoduse.
   Clovek mini a Pan Buh meni.

   Smazat
  2. Pawe!
   Jsem z toho vašeho příspěvku úplně paf. Zkuste to přeložit do češtiny nebo alespoň do lidštiny.

   Smazat
 3. Pane prezidente Putine. K tomu co jste uvedl není co dodat, jedině se přihlásit k boji proti zločinným USA, které už více jak 200 let terorizují, masakrují a zastrašují celý svět, ačkoliv se jejich říše rozpadá jako domeček z karet. Astronomicky zadlužený stát dokázal zahubit za necelý rok víc jak půl milionu lidských životů, tedy více jak zahynulo jejich vojáků v obou světových válkách a ve Vietnamu. Nenechte se očkovat jejich vakcínami, jsou to nevyzkoušené šmejdy a jedy, které rozprašují pomocí satelitů z vesmíru!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Vec je celkem jednoducha , vsecky projevy rozumu,
  vzajemneho dorozumneni, normalnosti a snahy o vyvoj za lepsi svet, zapad splachuje rovnou do hajzlu.
  Inu,kdo chce kam...
  To kazdy muze videt ze ,ale Slovan rus mel do nedavna velkou snahu.
  Svetovy mir a vse co s tim souvisi tedy obrovska vec ,hodna usili i zaroven riziko vypadat ,jako,
  naivni knize Myskin,Idiot !!!, s kterym zapad pohrda ,jim rusum, stalo za to.
  V usili take za nas..
  A ted adije a zavisly zapad jeste plati 70 za barel.
  /Bylo 35/. Kdyz zapad odmitne NS2, lide kvuli nedostatkum vseho je smetou, uz jen proto aby se zachranili..
  Povsim,jak Merkel blije na Rusko kdyz plynovod umozni asi, ovladani sousedskych zemi,germanem a regulaci dodavkami prave ruskym plynem..
  Jako s nimi zametl Sputnik..
  Priklad uz je tady a hodny nasledovani co rus zacal, je snaha dokoncit..
  A kolik zmatenych podlezavych trapnych ubohosti te nadrazene pohrdave elity ,bylo potreba, aby si sami sobe mazli hakem po kusne. Dynamikou vyvoje,kterou nechapou a odmitaji..

  Neco z basne, Predcasne zpozdenej vlak.

  Na ceste do pekel, kdyz vandroval jsi,
  z Pikovic do Davle,
  taky unaven,nejen leta jdou,
  na tvari jizvu,
  co krok to "savle",
  a ruka chlupata,
  na rozloucenou,
  oh,hrozila ti z hajzlu...

  Tak tramp zase v trampotach,
  jak jinak,
  jako svet na na jarmarku,
  co nekam plach,
  a kdyz ruka, hruba,
  grobijanska,zaroven,
  na tacek pise,
  dalsi pivni carku...
  A blizi se esenbak....

  Vrati se zpet ,kamarad,
  prinese Euro, Marku.

  I kdyz to vypada, neni, vlastne je basen epicka ,/povsim jak graficky tramp ujizdi a kam, kdyz se dostava v konfliktu se zakonem a kdyz zaroven chyt slinu a nema na to/..tematicky prizemne nepoeticka ,neromanticky bezcitna, hulvatsky drsne, nezkraslujici, popisuje opile vyvrhele bez spetky estetiky a ethiky,vlastnich neakademonickych zkusenosti ,kdyz nazyva "syrovosti" lidske existence pravymi jmeny a tak se vylucuje ze spolecnosti vznesene musy a vsi krasy a gracie, neumelosti,se skromnou snahou, paberkovat baladicky a samozrejme, navic jeste neni uplne,beda jenom o trampech..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My víme, kachno, že Rusákovi stačí ukázat sílu, pohrozit vyspělými zbraněmi z vyspělých zemí, a on se, jako tomu bylo vždy v minulosti, stáhne. To nám samozřejmě nestačí, protože my potřebujeme nejen stažení ale podrobení. Odstřihnout Rusáka od zdrojů, lidských a přírodních, znížit tamní neužitečnou a agresivní populaci, zaplnit tou užitečnou, co do Evropy každým dnem přichází po tisících, sebrat mu kufřík s jadernými klíči... Prostě to, co na něho už tolikrát zafungovalo v minulosti. Máš pravdu. Neměli bychom být tak lidumilní.

   Smazat
  2. A jestli si kachno myslíš, že tu J.J. hejří vtipem a sarkasmem, tak nehejří. On to totiž myslí smrtelně vážně. Nevěříš? Tak čti. (Citovaný výřez diskuze bys našel pod článkem "BIS, Zeman, ruští špijóni..." z 6.12.2020)

   J.J.8. prosince 2020 12:27
   22:45 pokaká, soudruhu.

   Miroslav Povolný8. prosince 2020 16:36
   J.J.- už se chystáte na válku s Ruskem, když myslíte, že se "pokaká"?

   J.J.8. prosince 2020 20:55
   Povolný, na válku s touto zemí se chystám už hodně dlouho.

   Tak to vidíš kachno. Jo, že tu s tebou kecám i když tě vymázli? A coby ne? Když si tu můžeš žvanit sám se sebou co dvojjediný kachna a J.J., tak je to snad fuk, ne?


   Smazat
  3. S kačerem se nediskutuje, protože je vždy smazán.

   Smazat
 5. Jasně se ukazuje o co jim šlo,když jednali s Gorbačovem,podvod,lhaní,to je jejich práce pokaždé a dokonce jen na slovní sliby,žádné potvrzení podpisem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak se to líbí tomu zrádci když se u hranic producíruje us soldateska a jejich lodě jsou v Černém moři. President Putin je to nejlepší pro Rusko v stávající situaci.

   Smazat
  2. cabliku, někdo někde napsal, že raketový křižník Moskva potopí všechny lodě NATO v Černém moři jedinou salvou. Když tento křižník zákeřně vyřadí, lodě potopí rakety z pobřeží. Ukrajinci se zapojí do bitvy na gumových člunech, které dostali darem z USA.

   Smazat
 6. Kdo se zajímá o dění v Rusku, doporučuji poslech diskuze hostů, které zve Solovjov k sobě. Je to 6 různých lidí, z nichž jeden je ruský liberál a jeden opozičník, který by hned jmenoval Navalného prezidentem
  https://www.youtube.com/watch?v=dmNuqySxbr0

  Něco podobného není v ČT možné, opozice si ani nešpitne. V porovnáním s Ruskem vypadáme jako tuhá diktatura. Beseda začíná výčtem požadavků tzv. západních demokratů, které má Rusko splnit. Mezi ně patří i předání svého území. Ruská opozice by nejraději nechala zemi rozbít a začít masové pronásledování lidi.
  https://www.youtube.com/watch?v=dmNuqySxbr0

  OdpovědětSmazat
 7. Neblázni kachno. Vždyť já na tamní internet chodím. A s tím maštěním kapsy..., holt kdo umí, mastí, i když ne přímo Putin. Co se týká zbrojení, to utáhne tamní zbrojní průmysl sám prodejem zbraní, protože má jinou strukturu než americký a tedy není tak finančně náročný. Čo se týka skomírání, zapomínáš, že mají všechny suroviny a dostatek energií. Tahle země nemusí být rájem, ale s kvalitným vedením nebude až tak moc skomírající. Kdyby potlačili korupci a z podrazáků udělali patrioty, pak by se měli ještě líp. Jen je otázkou, dokdy budou mít to kvalitní vedení.

  OdpovědětSmazat
 8. Rusko si zaslouží obdiv.Již jako SSSR se dokázalo během 100 let dostat na úroveň staletých "demokracií",a ustálo několik agresí ze západního světa.Stále jen buduje stát rozbitý Hitlerovou agresí,a místo zvyšování životní úrovně svých obyvatel musí zbrojit na obranu.Nyní také-co musí překonat embarg a překážek,USA a NATO včetně nás ho chce rozbít kvůli vlastnímu zisku a obohacení.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.