Reklama

úterý 2. března 2021

Ruští prankeři vytáhli na světlo páchnoucí vnitřnosti Amnesty International

Janinna

2. 3. 2021   Pokec24

Organizaci na ochranu lidských práv Amnesty International pronásleduje řada skandálů, do nichž je zapojen ruský bloger-kriminálník Alexej Navaľnyj.

V lednu, kdy byl Navaľnyj zadržen po příjezdu do Moskvy, Amnesty International spěchala, aby mu udělila status vězně svědomí, a dokonce shromáždila téměř 200 000 podpisů po celém světě požadujících jeho propuštění.

Mnozí byli pobouřeni dvojím standardem Amnesty International, která dříve nevěnovala pozornost pronásledování lidí na Ukrajině, v Litvě a Lotyšsku, ale protože byli pobouřeni „nesprávní lidé“, tak aktivisté za lidská práva, kteří jsou spojováni s americkým obchodníkem Georgem Sorosem a kteří aktivně zasahují do politiky, tomu nevěnovali pozornost.

Situaci změnila novinářka Katja Kazbeková, která na sociálních sítích zveřejnila odkazy na Navalného antisemitské a xenofobní výroky z roku 2000.


Amnesty International to nemohla ignorovat. Amnesty International zbavila ruského blogera Alexeje Navalného statutu vězeň svědomí. Důvodem je záplava stížností upozorňující na jeho xenofobní výroky z minulosti, za které se neomluvil.

V Rusku explodovala „správná“ liberální ruská opozice a na Amnesty International sršely kletby.

Jak zjistili ruští šprýmaři Vovan a Lexus (Vladimir Kuzněcov a Alexej Stoljarov), Sorosovi obránci lidských práv jsou z toho „otřeseni“. Mluvili o tom v rozhovoru s prankerem, který se představil jako Navalného spojenec Leonid Volkov, který je v Berlíně.

„Nebylo naším záměrem, aby se to stalo. Velmi doufáme, že případ Navalného, ​​jeho nespravedlivé zadržení, bude v čele toho, co děláme. Rádi bychom spolupracovali,“ blábolila generální tajemnice Amnesty International Julie Verhaar.

Ředitelka pro východní Evropu a Asii Marie Struthers se Volkovovi omluvila za to, že Navalnému „byl status přiznán příliš rychle a způsobil více škody než užitku“.

„Máme nějaké nápady. Chci jen, abyste pochopili, jak je to upřímné,“ řekla Struthers.

Její zástupce Denis Kirvosheev přesvědčil Volkova, že případ Navalnyj je pro Amnesty International v Rusku hlavní událostí.

„Museli jsme učinit co nejhlasitější prohlášení, používat nejsilnější jazyk, jaký umíme. Musíme ho dostat ven, abychom vyvinuli tlak na ruskou vládu. Amnesty International formálně zůstává u Navalného a sleduje cíl, aby tato nevinná osoba nebyla ve vězení,“ řekl Krivosheyev.

Všichni tři obhájci lidských práv žádali „Volkova“, aby nevyvolával skandál a slíbil na oplátku zorganizovat hlasitou kampaň na sociálních sítích.

„Pokud vystupujeme na jedné straně, je to pro Alexeje to nejlepší, co můžeme udělat,“ řekl Krivosheev.

„Volkov“ se zvláštním sadismem řekl trojici, jaké ošklivé věci o nich liberálové napsali na sociálních sítích.

Ti jen provinile přikývli a ujistili se, že všemu rozumí.

„Volkov“ požadoval, aby Amnesty International slíbila, že nebude zasahovat do pronásledování ruských novinářů v Lotyšsku a nebránila práva těchto novinářů, protože „si nezaslouží pomoc“.

V reakci na to Krivosheev uvedl, že organizace si je vědoma současné situace, ale nebude nijak reagovat a chránit jejich práva. „Nemusíš se bát, že k tomu něco řekneme,“ ujistil šprýmaře.

– Chtěl bych něco přidat. Vím, že v Lotyšsku nyní existují určité problémy s propagandistickými médii, včetně Sputniku a dalších. Doufám, že chápete, že bychom těmto lidem neměli pomáhat. Chápete, že lidé, kteří tam pracují, v Lotyšsku pod značkami Sputnik a RT, si naši pomoc nezaslouží.

Vidím, že někteří moji kolegové jsou trochu zmatení. Leonide, mluvíš o zatčení několika novinářů Sputniku v Lotyšsku, které sledujeme, ale nereagujeme na ně a neplánujeme tomu věnovat pozornost … alespoň teď. Nemusíte se bát, že k tomu něco řekneme. Budeme pozorovat.


„Samozřejmě s Ruskem dnes nekomunikujeme, nedáváme komentáře, nereagujeme na ně. Bohužel to naše národní úřady dělají a bohužel to vedlo k našim interním diskusím“ – vedení Amnesty International se omlouvá Volkovovi za to, že upravila status „vězně svědomí“ pro Navalného poté, co jeho xenofobní poznámky vešly ve známost.

Amnesty International ujišťuje šprýmaře, který předstíral, že je Leonidem Volkovem, že obránci lidských práv nebudou komentovat trestní případy vedené proti novinářům v Lotyšsku:




Pokud by Vovan a Lexus neexistovali, stálo by za to je vymyslet. Chlapi snadno odhalí věci, které jsme si na jedné straně všichni dlouho mysleli, a na druhé straně jsme se neodvážili je nahlas vyslovit.

„Chápete, že lidé, kteří tam v Lotyšsku pracují pod značkami Sputnik a RT, si naši pomoc nezaslouží.“

Novináři… Nezaslouží si to… Naše pomoc… Lidská práva.

Amnesty International? Obránci všech utlačovaných?






https://bit.ly/3uIlPb5

24 komentářů :

 1. Nemusíme chodit k ruským pronásledovaným novinářům, které většina světa jmenovitě nezná. Jméno Asange zná téměř každý. Ale za jeho práva Amnesty International také neztratil ani slovo.

  OdpovědětSmazat
 2. Jo jo, Navalenýho dohnala jeho minulost a to je dobře. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Staré hříchy vrhají dlouhé stíny.
   A. Christie.

   Smazat
 3. Myslím že všichni musíme uznat, že ctihodný don Šoroš má ve své místní filiálce v České republice mnohem schopnější personál než ve vedení celé Transparency International. U nás by mu jistě takovou ostudu neudělali jako paní Verhaar a spol. Měl by si don Šoroš své lokální kmotry lépe vybírat.

  OdpovědětSmazat
 4. Já si myslím že čím dřív tato kreatura Zdechne tím líp pro celý Svet!!!!!!!! Vladimír

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Vladimíre, tato kreatura je jen jednou z hlav tisícihlavé saně. Utneš ji hlavu a další naroste.
   Václav

   Smazat
  2. Četl jsem, že má syna, který je ještě horší než on. Takže po jeho smrti žádná změna, darebák stejný a prostředky zůstanou.

   Smazat
  3. Kreatura jsi ty 20:04 pornobukvice z Jevropských hovnot J.J. Jak jednoduše vysvětlitelné.

   Smazat
 5. Odpovědi
  1. Co se vám nelíbí na reakci AI? Vlk se nažral, koza celá. Škoda, že se nepotáhlo s tím Lotyšskem.

   Smazat
  2. J.J.-chybí mi kontinuita, Vám ne?

   Smazat
  3. O.K. až teď jsem pochopil Vaši zkratku na video, nesmíte být až tak stručný.

   Smazat
  4. Tak to jsem rád, pane Povolný.

   Smazat
 6. Agenti korporátního fašismu jsou všude stejní. Ať si říkají Amnesty International, Transparency International, nebo Aspen Institute. Že pane Voračko!

  OdpovědětSmazat
 7. Veškerou tuto svoloč Sorosových organizací vymést železným koštětem. A ti dva šmejdové Soros a Gorbačov ještě pořád žijí. Jak je to možné?

  OdpovědětSmazat
 8. Neni treba zeleznych kostat,jestli jste si povsiml, kdyz staci trochu humoru ,ktery spolehlive ukaze,
  jak ty poslusne a tupe hajzlbaby splachuji skutecna lidska prava do hajzlu.
  A taky sebe. A celou tu prasivou organizaci.

  OdpovědětSmazat
 9. No a přidejme k tomu našeho Člověka v plísni a několik jim dalších podobných a jsme doma. Plísňáci, bojovníci pod křídly pravdy a lásky, hájící zájmy a na straně - no vlastně koho? Postižených nebo postižitelných???

  OdpovědětSmazat
 10. Dost by mně zajímalo, proč AI neusiluje o propuštění hvězdné pilotky Nadi Savčenko, která, zbavena poslaneckého mandátu bručí v demokratické, ukrajinské ťurmě bez toho, aniž by to někomu vadilo. To bylo vřeštění ze strany EU a podobných lokajů, když držela hladovku v Rusku (po které pěkně přibrala)! Důvodem prý má být pokus o převrat, nicméně výživný článek zde to zdůvoďnuje trochu jinak.

  https://www.lidovky.cz/svet/nemam-rada-zidaky-pilotka-savcenkova-jitri-emoce-na-ukrajine.A170331_132450_ln_zahranici_ELE

  PS: O nezájmu té profláknuté AI o osud Assange je také do očí bijící.

  OdpovědětSmazat
 11. O téhle nule která neměla žádnou podporu je škoda mluvit kradl a byl po zásluze potrestán.

  OdpovědětSmazat
 12. Lotyšsko pořáda kazdorocne pochody na oslavu wermachtu.Ty,samozřejmé nejdou dohromady se Sputnikem.Zvláštni,ze je v EU neco takoveho možné.Uz par let zde na strankach NR sejčkuji,kdy u nás postavi pomnik Heydrichovi.Pomnik vlasovcum už stoji.Bagoun.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomu nevěřím! Ale občan předválečného Československa, prostý knihkupec K.H. Frank by mohl být rehabilitován...!? Sice to byl gauner, že ho i Američani vydali, ale co jsme si, to jsme si...Vždyť i všichni Sudeťáci byli beránci, omluvy a politování hodni.

   Smazat
 13. Je to výživné a poučné, každá generace musí projít tunelem , aby poznala pravdu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.