Reklama

úterý 2. března 2021

Skutečně české zájmy hájící pozice: Vakcína nemá ideologii

Jan Schneider

2. 3. 2021 Česká pozice

Prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš a předseda Senátu Miloš Vystrčil se v neděli 28. února v rozhovorech na televizi Prima vyjádřili k pandemii. Mírný prognostický optimismus v mezích zákona je vedl k projevení naděje spočívající ve vakcinaci. Zdá se, že kritická covidová nálož převážila nad ideologickou.

Konec února přinesl pozoru a chvály hodnou změnu. Nejvyšší ústavní činitelé veřejně zaujali a obhájili pozici skutečně hájící české zájmy. Přiměla je k tomu mutující koronavirová pandemie, mnoho marných „politicky loajálních“ vakcinačních očekávání, jejichž výsledkem je nelepšící se stav, a docela dravý závan zdravého rozumu i do dříve nepříliš větraných myslí. Chtěl bych doufat, že politická odpovědnost za stav věcí veřejných všeobecně převáží nad slabomyslným politikařením, které se dostane na vedlejší kolej.

Nerad bych to zakřikl, ale je tu náznak formující se pragmatické fronty, která pod tvrdým atakem pandemického ohrožení opouští myšlení založené na ideologických zkamenělinách. Zřetelně bez ohledu na „cinknuté“ průzkumy veřejného mínění se postavila k realitě čelem a na vlastní nohy. Dovolím si tvrdit, že tito politici, kteří cíleně zaujali pragmatickou „českou pozici“, udělají v politických preferencích doslova cyklistický „trhák“ – paradoxně tím, že na ně nehleděli, že jim nevrkala kolena při pomyšlení na předvolební průzkumy.

Konečně náznaky chování, které občané od svých volených představitelů očekávají! Co prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš a předseda Senátu Miloš Vystrčil v neděli 28. února televizi Prima řekli? Ústředním tématem byla pandemie a reakce veřejné správy. Konečně se vyjevilo, obrazně řečeno, že když se má přestat jezdit vlevo, a začít jezdit vpravo, nemůže to činit jenom část národa.

Udělení výjimky

Mírný prognostický optimismus v mezích zákona vedl zmíněné pány k projevení naděje spočívající ve vakcinaci. Ale nohy jim podráží velmi neutěšené plnění dodávek vakcín podle utajených euro-objednávek, které – ač je to k nevíře – zřejmě postrádají jakákoliv sankční ustanovení při neplnění. Kombinace těchto faktorů v době, kdy jde o zdraví a životy obyvatel, dovedla zmíněné pány k průlomové formulaci skutečně české zájmy hájící pozice, že vakcína nemá ideologii.

Podle ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Ireny Storové je registrace vakcín možná jen na evropské úrovni. To se v případě ruských a čínských vakcín zatím nestalo. Nicméně dle českého zákona o léčivech může ministerstvo zdravotnictví požádat SÚKL o stanovisko, na jehož základě může k použití vakcín v rámci české jurisdikce udělit výjimku. 

Proto prezident Zeman napsal svému ruskému protějšku Vladimíru Putinovi žádost o dodávku ruské vakcíny Sputnik V (v Rusku však již údajně vyvinuli tři vakcíny proti covidu). Premiér Babiš pak o tomtéž jednal s Rusy na vládní úrovni. A předseda Senátu Vystrčil – k překvapení mnohých – prohlásil, že by v takovém případě očkování Sputnikem V akceptoval, byť by dal přednost registraci této vakcíny na evropské úrovni, před výjimkou na národní úrovni. V tom ale není s nikým ve sporu.

Zdá se, že kritická covidová nálož převážila nad ideologickou. U Vystrčila s tou výhradou, že nejde o Dukovany, kde stále setrvává v ideologických zákopech, neboť odmítá byť myšlenku, že by Dukovany mohl dostavět ten, kdo nám navzdory 30letému zamindrákovanému okopávání kotníků z naší strany stále spolehlivě dodává kvalitní palivo do jaderných elektráren, takže kdyby chtěl uplatnit energetické páky pro dosažení politických cílů, dávno měl, má a bude mít dostatek příležitostí.

Zatímco v naší kotlině je tento závan zdravého rozumu událostí téměř revoluční, z globálního pohledu se pouze stavíme na konec fronty čekající na ruskou vakcínu a čítající nyní již 65 zemí (z toho šest unijních). Většina z těchto zemí jedná i o dodávkách čínských vakcín, což je krok, který nás ještě čeká, nechceme-li se stát hřbitovem Evropy.

Jiskra pozitivního 

Těžko přejít ještě jeden moment události – jak se to stalo. Televizní stanice Prima v neděli 28. února odvysílala tři rozhovory s těmito třemi ze čtyř vrcholných ústavních činitelů. Nutno dodat, že výsledné sdělení musel divák dost obtížně odfiltrovat a vykutat, neboť byly vedeny naprosto příšerným způsobem, jak je poslední dobou všeobecným zvykem.

Moderátorka markýruje, že se na něco ptá, ale ve skutečnosti nezavře klapačku, a namluví toho téměř stejně jako osoba dotazovaná, což budí dojem, že dotazované osoby jsou víceméně figuranty, jejichž přítomnost je pouze kvůli zvýšení sledovanosti drsně vyjevovaných politických libostí a nelibostí moderátorky, potažmo televizní stanice. To, co by se snad sneslo u privátní stanice, se bohužel týká i veřejnoprávního vysílání.

Moderátoři jsou nakažení manýrem, agresivním jako covid – vyhrknou otázku a nedají dostatečný a souvislý prostor na odpověď. Skáčou do řeči naprosto nedůstojným, vysloveně pavlačovým způsobem. Buď opravdu nechtějí slyšet odpověď, nebo chtějí politika cíleně znervóznit a ztrapnit, nebo je ten moderátorský průjem způsoben tím, že jejich krátkodobá paměť neudrží myšlenku či další otázku ani několik vteřin.

V každém případě je sledování takových dryáčnických pořadů velkým utrpením – jako by covid nestačil. K hanbě mnohých moderátorů a novinářů budiž řečeno, že se zdá, že někteří politici dojdou větší důstojnosti a kultivovanosti dříve než oni. Ovšemže nejde o všechny, ani na jedné, ani na druhé straně. Čest výjimkám.

Můžeme doufat, že tato brutální covidová lekce, která mnoho špatných věcí urychluje a zhoršuje, pomůže též vykřesat jiskry čehosi pozitivního. Některá společenství holt dějinnému poučení nerozumějí, a potřebují tvrdě narazit do zdi, aby lidem něco došlo. Doufejme též, že to, co se již odehrálo, bude stačit. V opačném případě nám totiž ani vakcíny nepomohou. 79 komentářů :

 1. S prominutím kráva Tománková z Primy se Babiše zeptala, jestli si už nechce odpočinout od vyčerpávající práce. Babiš přímo vybuchl, že od rozdělané práce odejít nechce. V kontextu útoků na Babiše dotaz Tománkové lze hodnotit jako zákeřnost. Zemana by se takto nezeptala, má strach. Připisovat nějaký význam předsedovi senátu pokládám za urážku všech 85% voličů, kteří jej nevolili. Kdo nám tento pokořující senát vnutil? Kdo vlastně souhlasil s ústavou, když nebyla schválena v referendu?

  Vážně nelze uvažovat o procesu schvalování léčiv. Proti Rusku se vede ekonomická válka. Vakcína z Ruska se zlehčovala a Češi umírají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Venca a snad se probudíme:

   https://wp.me/pbYbqw-eK3

   Smazat
  2. Vnutil? No přece guru pochabených, sám Všašek Pravdoláska! Jednou - to jsem ještě měl bednu - dělal takovou bilanci. A řekl (myslím, že si to pamatuji doslova): "Na co jsem... ehm... opravdu hrdý, je, že se mi podařilo vybojovat senát.

   Smazat
  3. Jestlize se doporucuje panu Babisovi,aby se radeji venoval Monice

   tak to vubec neni sranda!
   Nikdo nechape proc uz davno nenastartoval svoji karu a nezacal objizdet rozflakane tovarny,kde kdysi bylo mozne vyrabet v licenci na tuny vakciny nyni znacky SPUTNIK V,ktery nam pred nosem zabira v milionovych davkach cely svet, dokonce i Slovesko a pristavaji tam ted s nim letadla z Kremelbudky, toho čerta Putina!
   Sami nedovedeme v licenci vyrabet tu opravdovou vakcinu,ktera vrazdi masove ty viry C 19,ktere na nas poslali prokleti kapitalisticti zmrdi,aby splnili pry QUOTU GATES,ktera pry cini umrtvit nejmene 50 000 volicu nestastneho pana Babise ?

   Prikazuje to snad mozna omylem nase Ustava o ktere domorodci zacinaji pochybovat, protoze pry mozna ani neplati,vzdyt nebyla ani schvalena v refrendu a schvalilo ji pry jakychsi 172 jakychsi strejdu tak rikajic podpultove?
   Neni divu,ze pak nastala vřava a OS (obcanska spolecnost)se rozpadava ,je rozbijena na sracku jakymisi polit.subjekty,ktere se vydavaji za nase "zastupitele" a nedokazi obstarat VCAS ani blbou vakcinu k pozabijeni toho zkurveneho viru,ktery nam bere svobodu,zpusobuje pod knutou ideologie neomarxismu a trockismu totalni chaos v republice coz je prelozeno "bordel" a nenajde se fujer typu Jan Zizka,ktery by krizakum z EK sefky von LEYNO, dokazal,ze je mozne zastavit rozbijeni EU ve srackach rozvalu se potacejici skwela spolecnost Eurosajuz, nebo co nebo jak?

   Je to dostatecne ostre,aby se zodpovedni zastupci vzpamatovali a zacali hybat linou prdeli a vyhodili na dlazbu GR TV vsech ohlupovadel,ktere si z nas obcanu delaji prcu a z Parlamentu vrtuli zdemolovanymi informacemi??

   Smazat
  4. Reknu vam valecnici altenativy jedina pomoc je udelat demo

   a to masove typu Letna,kde by na tyckach progresivni prazaci nesli transparenty

   PRECEDO KDE JE SPUTNIK V,

   jedina zachrana kavaren Prahy jinak krachnou a nebudeme mit ,kde se buntovat!!

   PODPIS:

   Vasi nestestim viru potrefeni kavarensti nestasne zvani povaleci,ve skutecnosti progresiviste jak byk!

   Smazat
  5. Krtečku, běžte už v klidu spát. První překážka je překonána. Zeman dostal odvahu, Babiš se přidal. Dobré úmysly od Strčila neočekávám. Ten se asi leknul a má strach Zemana s Babišem odvolat. Ještě mají Rusofobové v záloze Rycheckého. Pan Schneider by se měl za Sputník V bít jako lev.

   Smazat
  6. V teto dobe mi pane inkognito nezbyva nez hrabat dnem i noci

   jsem totiz v hyperpohybu,no podle vasich komentu nejste asi taky zadna dvojka maslo,řvu tady z nich smichem,no pravda,je pozde, podivam se jeste na nejaky film se soudruhem Stalinem a jak to nandal krizakum temi tanky IS 2,a nejvic me,jakzjistuji uspava, kdyz se tam strili z kanonu to usnu na fleku!

   Smazat
  7. Krtečku, Stalina nechte být, už ho pochovali. Rusové se s ním porovnají. Ti, co přišli o majetky a privilegia, ti ho nenávidí. Mužíci, které zbavili parazitů, ti se ho drží. Musíte vědět, kam patříte.

   Jestliže jste technicky orientován, doporučuji ruská videa Motory 1 až 4. Zvláště 4. díl ukazuje, jak se odtrhli od ukrajinského Motor Síč, který jde do kytek. Američané zakázali Ukrajincům tuto firmu prodat Číňanům, která by se stala 5. zemí, kde se umí vyrobit motor pro stíhačku.

   Smazat
  8. Obávám se, že se pan Shneider mýlí (pokud mu nadpis nevytvořila redakce). Vakcína, jako jakýkoliv lék co zachraňuje, samozřejmě ideologii má. A už dlouhá léta. Jako kdysi jsme od našich nových přátel také nemohli nakoupit určité léky, protože jsme zlobili , po devadesátém roce už jsme hodní a bez problémů je koupíme. A protože nás mají rádi, tak kšeft jde u zdraví stranou, kupujeme bratru jenom tak o 40% dráž než u sousedů. Naposled Irák, kde díky embargu na léky zemřelo až půl milionů dětí, i naše Madla z toho byla blahem orosená a prý to stálo za to. Nedopověděla za co. Asi za tu psinu. Či snad měla ta ropucha na mysli krádež nafty ? Takže, s panem Schneiderem, který je na konci článku opatrnější, nám nezbývá než doufat.

   Smazat
  9. Dobre,ze mi to pripominte pane inkognito,hned jsem zatelefonoval

   pani ANNE,ktera je husita z KSH a ma na starosti sestavit prvni nastrel nove mozna i svetove ideologie,jak je daleko s tou praci.
   Radostne mi oznamila,ze uz ma NADPIS!
   Ten zni:

   OSVETOVA IDEOLOGIE ANTINEOMARXISMU PRO VSECHNY OBCANY

   Svetem obchazi strasidlo,strasidlo neomarxismu.Kdyz jsem to videla viz

   https://youtu.be/k1RasXw7iko

   pochopila jsem okamzite,ze mam prilezitost stat se prvni ANTINEOMARXISTKOU v republice a mozna v celem svete!
   Tak mi napadlo,ze nejlepsi platforma bude ucastnit se transformace OS na ČSV, kdyz jim nvrhnu fungl novou ideologii a tak jsem se stala ideologem ČSV tedy Ceske spolecnsti volicu s 8 395 132 obcanu volicu zdeptanych a ponicenych dusicek,kteri jsou dnes tj.brezen 2021 hubeni virem C 19 a bezmocne prihlizeji tomu jejimu smrtelnemu obeti!

   Tak to mi poslala,ze je to jako zacatek a mam se pokusit to tady na Nove republice dat k pripominkovani, zda by to tak mohlo byt a zaroven KAZDY v diskusi do toho muze mluvit a pak tu nebude zapotrebi zadneho fujera(lidova vyraz pro vudce),ale fujerem se stane kazdy kdo prijde s novym dalsim napadem,ktery by mel byt nejlepe dobry,ale nic se nestane,kdyby byl spatny,protoze tak na prvni pohled muze vypadat,ale nakonec...no vite to jiste vsichni,ze vyvoj je vyvoj!,je tu nekdo,kdo je proti?
   Tak at to zu napise a zduvdni proc.

   Smazat
  10. Pane Krtečku, žádným husitům a ani politikům nevěřte. Dejte jen na manželku ve věcech, co navařit a co koupit, abyste měl klid. Čtěte jen nejlepší knížky o matematice, fyzice, chemii a technice, které jsou v angličtině. Sračkám politiků, novinářů a historiků nevěřte.

   Smazat
  11. Tak to jsou dobre rady a s technikou nemam problem ovsem pani ANNA

   to je klassa,podoba se Kerry ze serialu SEX ve meste a je i pobozna,takze by mozna mohla prevzit vsechny havarujici polit.subjekty,pocinaje KDU CSL vubec co jich jenom je,je to diplomatka a prevzit ministerstvo zahranici by byla pro ni jen velka prca!

   Smazat
  12. Snad jednoducha otazka ,na co je vlastne covid , vysvetli hodne.

   Smazat
 2. A co jste vy "Unknowne" ? Kretén !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Reagujete na idiota Unknowna, který byl mezitím smazán.

   Smazat
 3. Přehled vakcin. Pro zájemce bližší informace na
  mc-praha.cz :
  1.)Inaktivovaná(mrtvá) vakcína využívají - například společnosti Sinopharm7,8, Sinovac10,Biotech International. 

  2.)Oslabený virus využívají - Sputnik V5 ,Janssen Pharmaceutica4 . 3.)Oslabený opičí virus využívá společnost Astra Zeneca1
  4.) Proteinové vakcíny vuužívá společností Novavax6, jeden ze svých
  výrobních závodů má u nás. 
  5. Umělá DNA vakcína využívá Pfizer2 a Moderna
  Výhodou DNA a RNA vakcín je relativně snadná, rychlá a
  levná výroba ve velkých množstvích a dobrá bezpečnost. Nevýhoda
  Umělá DNA musí proniknout do nitra buněk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oslabeny virus je ta nejstarsi mozna vakcina, u ktere nelze testy detekovat, zda je clovek nakazeny nebo ockovany.

   Smazat
  2. MR:1.inaktivovany c19 virus.
   2 a 3. vektorové vakcíny je adenovirove dna od lidí nebo opic s vložením kousku c19 dna. 4.Proteinova vakcína je covidova bílkovina.
   5. RNA umělé vyrobena. Všechny vakcíny musí nějak vlézt do buněk. Jen trochu upřesňuji informace, manžel s tím pracuje.

   Smazat
  3. Pani Racice,na svobodnych webech se siri informace

   ze americti lekari objevili,ze mRNA tech spric vaze na sebe virus,takze nemuzete byt dale nakazeni.
   Ovsem to je jen tzv RESISTENCE a vazba na C19 je jen tzv slaba.
   Proto pri dalsi injekci muze dojit k uvolneni teto vazby a starsi slabejsi clovek muze umrit.
   Dale objevili,ze virus hleda dalsi organy, kde se USAZUJE a vazba se uvolni,takze dochazi k tzv MUTACI a to za par dni po injekci a nakaza nemizi.
   Proto v Nemecku prikazali nosit rousky silnejsiho kalibru.
   Pry se lide uz ptali na nasem ministerstvu pisemne,zda jsou viry C19 ockovanim ZABIJENY a ministerstvo CR nemohlo lhat,coz by se v budoucnsti nemuselo vyplatit a odpovedelo slovem "NE NEZABIJI",nevi o tom pan manzel nebo nekdo z lidovych komentatoru neco blizsiho?

   Uz nelze NIC oficialnim zdrojum verit ,dokonce i pan president Bidem priznal,ze sfalsoval volby,ale pozor nyni uz tvrdi po tockisticky,ze to udelal pro "dobro nejen Ameriky,ale celeho sveta!"

   Co myslite muze mit pravdu nebo ne?

   Smazat
  4. Tohle je zase autor.
   Jemu se zda ze, kriticka covidova naloz prevazila nad tou ideologickou.
   Tedy si covid naloz, jen tak pro nic za nic prevazil.
   Netusi /hlava pevne zaborena v pisku/,ani nechce ,kolik lidi vyvinulo usili v tomhle smeru.
   Aby pohnuli reseni velkeho zivotniho problemu Jedine spravnym smerem.
   Dal se pravi v textu,ze politicka zodpovednost za stav veci verejnych,prevazi nad politickou slabomyslnosti..
   Chodi kolem zalezitosti, opatrne, jako pes kolem horky kase. Aby nenarazil.
   Sama ta zodpovednost se prevazi jo?
   A co lidi,ty v tom nehrajou zadnou roli.
   Jenom ta zodpovednost..
   Jak lide ,opakuji lide a jejich usili ,A nikdo jinej,zacinaji vitezit nad smrtelnou ideologii, drive by se predposranej autor zrejme posral, nez by neco takoveho napsal a vyjadril..
   Nez by se postavil k problemu aspon trochu zodpovedne.
   A zprima.Jako chlap.
   Tady ovsem nestaci ,chtel by doufat.Nerad by zakrikl.
   Spoleha na statecnost jinych ! A konecne naznaky, konecne se vyjevilo..Trpny rod,miluje nade vse.
   Jako zajic,klickujici intelektual..
   Baby doufaji a chlapi delaji..

   Smazat
  5. Krtecku, manžel se při čaji ptá, kdo vymyslel tu americkou zprávu o výzkumu, moc tomu nerozumí, chce vidět link. Očkování je prevence, která má v těle vytvořit protilátky bilkoviny, které pak rozpoznájí a nici viry. Takze očkování neni lek a nezabiji virus. Vědci pracují s domnenkami, které musí ověřit. Takze kdyby v buňce třeba byl množící se virus a mRNA ockovani, tak by se za určitých podmínek mohla navázat. Může se to dit, nemusí, biochemie je hrozně rozmanitá. Těch zpráv je nepřehledne mnozstvi. Chce to klid a nedostat tu potvoru.

   Smazat
  6. Pani Racice dekuji za odpoved.Ptal jsem se odkud ta zprava je

   ale dostal jen rychlu odpved,ze je na AE NEWS.
   Ty jsou ale tady na NR mene oblibene,nebot obcas zaryji i do SPD coz se tezce nese.
   Vecer az budu mit cas to tam zkusim najit,ale jestli to nekdo jiny uvidi prvni,tak to tady zkuste dat,abychom to mohli kolektivne posoudit.
   Dost se divim,ze to nema pan Babis,aby to dat tomu svemu ministrovi,ktery pry ma v zilach jen brzdici kapalinu k posouzeni,aby vyrukoval s protiargumenty a byla by aspon mela,kdyz u neho jsou ty stojate vody a nema za kamose toho certa Putina jako nas president!

   Smazat
  7. Pani Racice,dival jsem se na AE NEWS jsou tam zajimave clanky

   a hned nejmene TRI vysvetluji jak to funguje,ze cim vice budou lidi temi mRNA ockovani tim vice vznikne tzv MUTACI.To je ta QUOTA GATES!
   Je to tak otresne,ze si to zkuste vsichni radsi najit sami,nebot pokud mate slabsi nervy dostanete z toho prinejmensim infarkt!.
   Zkuste pak tady napsat pri nejblizsi prilezitosti,zda jste jeste nazivu a co tomu rika manzel a ti kdo po precteni zustali nazivu!.
   Samozrejme pokud chcete nebot je to tam na nervy!

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Reagujete na idiota Unknowna, který byl mezitím smazán

   Smazat
 5. Umknowne ty pitomče jeden. Proč tady meleš tu svoji debilní mantru o proočkování, kterou jsi vzal bůhví kde. Rusové nemusejí nikomu Sputnik nabízet. Zákazníci se o něj perou. Nemusí žádat nějaký zbytečný úřad idiotské EU o povolení. Rusoví nestačí vyrábět. Státy si ho povolují samy. Další hřebíček do rakve té smradlavé mrtvoly. Rusové uvolňují opatření už masivně. Děti šly do školy, rodiče do práce, do kin, hospod, divadel... kam můžeš jít ty ty primitive? I my stojíme ve frontě. Slováci už se na EU vykašlali. Stejně jako Rakousko, Chorvatsko a další. Blbe!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Reagujete na idiota Unknowna, který byl mezitím smazán

   Smazat
 6. Proč by se Rusko zahazovalo s nějako u EU? Má zákazníků, že neví kam dřív skočit. nechceš? Nech být! A vládní krizi na Slovensku nezpůsobil Sputnik ty vole. Ale pár EUidiotů. Ale dva milióny dávek už je v kapse a náckové se mohou jít vycpat. I s tebou.

  OdpovědětSmazat
 7. Co disident to bývalý bolševik. To nevíš? Hlupče!

  OdpovědětSmazat
 8. Schneider se v minulosti vyhrazoval proti režimu a to především v ČSSR, ne proti státům a národům.

  OdpovědětSmazat
 9. Unknowne, v EMA by Sputnik nikdy neschválili, je to zbytečná práce. EU je byznys pro Západní vakcíny, ne Rusko nebo Čínu. Tohle si ohlídají za každou cenu. Koneckonců o pár tisícovek mrtvých Slováků navíc, koho to zajímá, že? Navíc, nejsem si jistý, ale EU požaduje cosi víc než u těch ostatních vakcín. Vyjádřili pochyby o výrobě a chtějí mít přesné a podrobné údaje o vývoji. Nevím, jestli se dává úplně vše k dispozici. A na konec, Rusko by stejně mělo problém to vyrobit, má plno zakázek jinde a na tamní výrobny plus ústav jsou beztak uvaleny sankce.

  A ještě jeden postřeh. Víte, že my jsme taky rozeběhli vývoj? Ovšem velice brzo se to stoplo, protože by se to stejně nemělo kde vyrábět. Svoji fabriku jsme prodali Američanům a ti tam dnes vaří Novavax.

  HČ, vy jste fakt kus vola.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja nevim, kde jsi kdy pracoval, ale zadnou high-tech fabriku jsi pravdepodobne nikdy nevidel. Uspesny byl napr. ustav prof. Holeho. Ale ten byl uspesny tim, ze se podilel na vyvoji. Nikdy nesel do overovani, certifikace, vyroby, protoze tato zeme na to jednoduse nema.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Unknowne, nevím síce jakou instituci máš konktrétně na mysli, ale mám dojem, že v tom tvém "ústavu Holého" jsem pracoval. Dnes pracujú také v "hi-tech" branži. Mimochodem, dr. Holý nebyl biochemik ani mikrobiolog, imunolog nebo virolog, ale chemik. Tedy určitě se nepodílel na vývoji vakcín. Jeho výzkum se týkal kromě jiného i syntézy léčiv, např. proti HIV.

   HČ jdi už konečně do prdele.

   Smazat
  4. Reagujete na idiota Unknowna, který byl mezitím smazán

   Smazat
  5. Václave Dvořáku, vy jste ho smazal během toho, co jsem mu odepisoval. A odepisoval jsem mu proto, že se dalo odpovědět.

   Smazat
 10. Dřív než jsem dopsal koment, administrátor zas řádil jako Černá ruka.

  OdpovědětSmazat
 11. Ty podlý, úskočný a prolhaný šmejde Unkowne , ruská vakcína je schválená WHO a očkovat se bude v EU na vyjímku a EU nebude mít žádnou kompetenci někomu zakazovat pohyb po EU kvůli vakcinaci!!!

  OdpovědětSmazat
 12. EU nemá kompetence zasahovat do zdravotních systémů národních států - členů EU! Proto by národní státy měly jednat podle svého uvážení a rozhodnutí a ne podle "direktiv" EU. Sputnik V, Mir-19 i všechny čínské vakcíny by měly zachránit lidské životy, které ničí nedostatek monopolně schválených a nadiktovaných vakcín vedením EU. Vzorem pro nás by mělo být Srbsko, Izrael či Velká Británie, které nakupují vakcíny po celém světě bez ideologických zábran a omezení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BEZVÝHRADNÝ SOUHLAS!!!

   Smazat
  2. Ale lidé prostřednictvím svých zastupců mají právo se rozhodnout, jestli se budou držet evropských pravidel nebo národních. A protože národní kopírují ta evropská, vyjde to nastejno. Jestli Sputnik neprojde testy SÚKL, nebude k dispoici. Testy záberov moře času a my potřebujeme hned.

   Smazat
  3. SUKL vydává i výjimky, takže nelžete o moři času, Jakube Jando.

   Jak se mají lidé rozhodnout, když k této věci není referendum, ani se nic takového neřešilo před volbami? Demagogicky blábolíš, Jakube Jando.

   A to že národní pravidla v tomto případě kopírují evropská není nikde určeno, to je pouze zbabělý postoj několika členů vlády. Což dokládá i fakt, že prezident a premiéru už nějakou aktivitu začali vyvíjet a zřejmě je to reálná možnost. Takže opět lžeš, Jakube Jando

   Smazat
  4. Škorpione, zjevně sis nevšiml, že jsem odpovídal Dvořákovi, který jako příklad svobodných zemí uvedl Británii, Izrael a Srbsko, z nichž ani jedna není narozdíl od nás v EU. Ale to je jedno. To, jestli se tady bude anebo nebude něco prodávat, nerozhoduješ ty z gauče, ale vláda anebo osoby pověřené. Pokud se rozhodnou negativně, žádný Sputnik nebude i kdybys ten gauč rozsekal na třísky a spálil. O tomhle jsem psal.

   Smazat
  5. 15:6
   Tvrdil jsi, že lidé mají právo se rozhodnout a teď to popíráš, takže JSI LHAL, tečka.
   A nákupu kritických léčiv v době pandemie nerozhoduje ani vláda jen tak, jak se jí zlíbí, nebo jak se zrovna vyspí, jak ty naznačuješ, když tvrdíš, že nerozhodují lidé z gauče. Právě o životy těch lidí "z gauče" jde.
   V EU ale jsou Maďarsko a Slovensko a Rakousko, které už nakoupily Sputnik nebo ho brzy nakoupí.

   Smazat
  6. 17.35

   Pornáč je Serešův Trojský kůň nasazený do diskuzí pod články v NR.
   Minulý rok, hned po proměně mnohojediného unk Howna alias Blátošlapa I. (to je ten slušnější), kdy se nově zaregistroval pod nickem J.J., což bylo v prosinci, se do toho tvrdě opřel a vychvaloval strejdu Sama a sprosťačil a nadával na Rusko a na diskutující až se z toho displej červenal.
   Tedy jinak - jeden J.J. sprosťačil, druhý byl slušný. Stejně jako to dělal coby Blátošlap. Tehdy jsem usoudil, že se jedna o trolský tým, placený Serešem, střídající se ve směnách za účelem rozvrácení diskuzí.
   A pak najednou pornáč nejenže ubral na obrátkách, ale ještě udělal kotrmelec. Namísto nadávek diskutujícím korektnost a namísto nadávání na RF jen takové pobrukování s občasným poklepáním Ivana po rameni. To mě zaujalo.
   "Jak na tebe začne bejt nepřítel hodnej, tak bacha! Chce tě sejmout zezadu!" radil mi starej rváč strýc Pepa blahé paměti. Tak jsem to chvíli sledoval a pak jsem mu to napsal pod jeho příserek. Že jsem si té změny všiml a že budu sledovat co tím sleduje. Jo, a varoval jsem ostatní diskutující, ať mu to nežerou, že je Trojský kůň.
   To, co právě předvedl je typické. .
   Prostřednictvím svých zástupců bla... bla... testy zaberou moře času... bla... bla.. a závěrem lživé kategorické tvzení že jestli Sputnik neprojde testy SÚKL, nebude k dispoici. A nakonec nenápadný, zdánlivě nevinný povzdech: a my potřebujeme hned.
   Jak říkám - Trojský kůň. Zatímco dříve útočil s celým týmem na NR vně hradeb, nyní útočí, spolu s týmem, rozumí se, vně i zevniř. Toto byla malá ukázka rozkotávání hradeb zevnitř. Zvenčí zase trolí to hovado, co z něj Hodňase chytá psotník. Vtip je v tom, že VÍ že bude vymáznut - jenže než ho Dvořák vymázne, strhne diskuzi do jinam. A o tu (také) jde. Bohužel, mnoho ořátelů zde ta taktika uniká a naskakují mu na to.
   Pak zde ještě jeden takový šikula, užívající stejnou techniku manipulace. (Ač, i to může být Janda, nejsem si však jistý.)
   Mimochodem - všimněte se o něco níže dannyho vlákna. Střet s unk Hownem, takže to vypadá jako by si danny kecal sám se sebou, a pak nastoupí J.J., čas 11.54.
   Co tam sděluje?
   "Pokud nejste očkován, lehce to napravíte, ale pokud budete očkován Sputnikem, ten se vám nemusí uznat, dokonce může být považován za špatný signál a přeočkovat se už nemůžete. Takže budete mít na nějakou tu dobu cejch. U někoho doživotní. Nemluvě o tom, že vás v Ruzyni vykopnou z odbavovací haly. "
   A závěrem drobet neutrálního alibismu "já nic, já muzikant".
   Netvrdím, že to je už nabíledni, ale naznačilo to pár významných person. Mimo jiné i ministr zahraničí SR.
   Co kdyby, žejo. Takhle jsem krytý.
   Takže poselství je jasné. Stejně jako je jasné, že se nemýlím. Vlastně drobet ano. To není trojský kůň, ale mamut.
   Střážce hodnot! Bojovník proti dezinformacím!
   Kristova noho!

   Smazat
 13. Tady se vede válka o to kterou vakcínou se očkovat a kdo je větší blb. Já jsem toto názoru, že nejprve bych využil léků než použiji (atomovou bombu). Jenže ty léky jsou levné a ta bomba je drahá. Takže koupíme bombu, jako vrtutníky a houfnice a půjdeme na komára. Dle mého názoru jsou pod velkým tlakem opravdoví znalci (profesoři,doktoři a specialisté na viry) a když se jednou vyjádří čím se toto svinstvo dá zastavit tak je jim asi pohroženo, že příjdou o místo a i titul (není to nic neobviklého) A člověk v jejich postavení samozřemně couvne. Viz. pan Beran a jemu podobní. Napřed nám jasně dokáže čím jde léčit, potom při pozvání do diskuse prohlásí, že nemůže o tom mluvit protože je vyšetřován a končí to tím že naprosto změní názor a je pro vakcinaci(třeba i kyselinou to samozřejmně přeháním).
  I odborníkům se dá jen stěží věřit když jsou seznámeni s následky svého jednání. Prosím věřte sobě, snažte se o to co je normální zachovávat přísné hygienické postupy a snažit se o minimální kontakt s cizími lidmi.
  Tedy tělesný. Přeji všem dobrou náladu a jen opravdu přiměřeou opatrnost a ne připosranost.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 14. Unknowne, že tě baví pořád tady být za vola. TV zprávy (máš jistě na mysli ČT Zprávy, že) je prolhaná parta a dávno profláknutá. Ale i kdyby to pravda byla, jak by si to dělal v praxi? Kdo bude kontrolovat, kdo je čím očkovaný? Kde? To by, ty blbče museli zavést kontroly na hranicích a k čemu pak nějaký Schengen? Očkování je a bude dobrovolné. Co budou dělat s těmi neočkovanými? Takže budou kontrolovat jestli je někdo naočkovaný, pak zjistí, kterou vakcínou a ty správně oočkované a neočkované pustí a ty se Sputnikem ne? Máš to v hlavě v pořádku, ty vole?

  OdpovědětSmazat
 15. O pase mluví ta pipina Layen. A nikdo jiný. Uvědomuješ si co to meleš za kraviny. Vždyť nikde v EU pas nepotřebuješ. Žádný. Na hranicích nejsou nikde kontroly. K čemu nějaký pas a jak mě budou chytat? Kde? namátkové šťáry? A co když prohlásím, že jsem se očkovat nedal? Očkování má být dobrovolné. Navíc kámoš doktor mi do pasu napíše to co já mu řeknu. Mně zadarmo, tobě za flašku. A kdo to pozná? Ani v Německu ani v Polsku nejsou a nebudou kontroly. Nesmí být. Klekl by Schengen. Jsi úplně mimo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Meleš o voze a ukazuješ zprávu o koze. Já nic falšovat nebudu. Já budu mít pas v pořádku. Případně i test. A jak poznají, čím jsem byl očkován? Budu mít protilátky a šmytec! Myslíš si že na hranicích budou testovat každého testovaného? A na hranicích žádné kontroly nebudou. Jinak klekne jeden z pilířů EU - volny pohyb osob, A to bude její konec. Už teď to má nahnuté. A očkování není povinné.

   Smazat
  2. Unknowne ty pitomče!! Kdo bude zkoumat typ protilátek? Kdo bude vůbec něco zkoumat? Ukážu pas, budu tam mít datum očkování a šlus! Ten "starý typ" je výtvorem tvého chorého mozku! I to s tou Čínou. A navíc. Turistické destinace touží více po ruských a čínských turistech než třeba českých. protože jsou bohatší a více rozhazují. A Rusové budou mít, jak jinak, Sputník nebo jinou svoji vakcínu, stejně tak i ti čínští budou mít logicky čínskou. Tak nemel hovadiny. Jsi tu zase za blbce.

   Smazat
  3. Unknowne, tvoje zdroje jsou známé prolhané firmy. Ale i kdyby. Rusové budou mít Sputnik a Číňani svoje vakcíny. A ty si myslíš, že je nikam nepustí? Od Turecka po Portugalsko, Francie, Německo... se jen klepou na to, až ta masa turistů dorazí a začne u nich utrácet. kdokoliv by jim chtěl bránit, byť by jen slámku přes cestu položil, bude nemilosrdně smeten. Ne to nějaké pasy či kontroly vakcín. Po pás se jim klanět budou. Včetně nás!

   Smazat
  4. Dannyho vlákno... vypadáte jako cvok trpící nějakým bludem.

   Ano, přesně tohle bylo už několikrát, a dokonce nikoliv jen z Bruselu, naznačeno. Kromě OP nebo pasu budete muset mít u sebe i očkovací doklad. Ten může po vás požadovat i zaměstnavatel, zvlášť ten zahraniční. Pokud nejste očkován, lehce to napravíte, ale pokud budete očkován Sputnikem, ten se vám nemusí uznat, dokonce může být považován za špatný signál a přeočkovat se už nemůžete. Takže budete mít na nějakou tu dobu cejch. U někoho doživotní. Nemluvě o tom, že vás v Ruzyni vykopnou z odbavovací haly.

   Jestli jste důchodce s ambicemi týkajícími se návštěv dětí a zahrádky v kolonii, potom vás to zajímat nemusí. Ale pokud jste aktivní člověk, potom můžete mít dost velky problém.

   Netvrdím, že to je už nabíledni, ale naznačilo to pár významných person. Mimo jiné i ministr zahraničí SR.

   Smazat
  5. Uz davno staci se trochu opalit,neco mumlat dokola mama merkel,tvarit se jako sirotek a vedec bez dokumentu a takovy "turista" ma vsude peci a prednost.
   Nikdo se vam neopovazi neco kontrolovat..

   Smazat

  6. 17.35
   Pornáč je Serešův Trojský kůň nasazený do diskuzí pod články v NR.
   Minulý rok, hned po proměně mnohojediného unk Howna alias Blátošlapa I. (to je ten slušnější), kdy se nově zaregistroval pod nickem J.J., což bylo v prosinci, se do toho tvrdě opřel a vychvaloval strejdu Sama a sprosťačil a nadával na Rusko a na diskutující až se z toho displej červenal.
   Tedy jinak - jeden J.J. sprosťačil, druhý byl slušný. Stejně jako to dělal coby Blátošlap. Tehdy jsem usoudil, že se jedna o trolský tým, placený Serešem, střídající se ve směnách za účelem rozvrácení diskuzí.
   A pak najednou pornáč nejenže ubral na obrátkách, ale ještě udělal kotrmelec. Namísto nadávek diskutujícím korektnost a namísto nadávání na RF jen takové pobrukování s občasným poklepáním Ivana po rameni. To mě zaujalo.
   "Jak na tebe začne bejt nepřítel hodnej, tak bacha! Chce tě sejmout zezadu!" radil mi starej rváč strýc Pepa blahé paměti. Tak jsem to chvíli sledoval a pak jsem mu to napsal pod jeho příserek. Že jsem si té změny všiml a že budu sledovat co tím sleduje. Jo, a varoval jsem ostatní diskutující, ať mu to nežerou, že je Trojský kůň.
   To, co právě předvedl je typické. .
   Prostřednictvím svých zástupců bla... bla... testy zaberou moře času... bla... bla.. a závěrem lživé kategorické tvzení že jestli Sputnik neprojde testy SÚKL, nebude k dispoici. A nakonec nenápadný, zdánlivě nevinný povzdech: a my potřebujeme hned.
   Jak říkám - Trojský kůň. Zatímco dříve útočil s celým týmem na NR vně hradeb, nyní útočí, spolu s týmem, rozumí se, vně i zevniř. Toto byla malá ukázka rozkotávání hradeb zevnitř. Zvenčí zase trolí to hovado, co z něj Hodňase chytá psotník. Vtip je v tom, že VÍ že bude vymáznut - jenže než ho Dvořák vymázne, strhne diskuzi do jinam. A o tu (také) jde. Bohužel, mnoho ořátelů zde ta taktika uniká a naskakují mu na to.
   Pak zde ještě jeden takový šikula, užívající stejnou techniku manipulace. (Ač, i to může být Janda, nejsem si však jistý.)
   Mimochodem - všimněte se o něco níže dannyho vlákna. Střet s unk Hownem, takže to vypadá jako by si danny kecal sám se sebou, a pak nastoupí J.J., čas 11.54.
   Co tam sděluje?
   "Pokud nejste očkován, lehce to napravíte, ale pokud budete očkován Sputnikem, ten se vám nemusí uznat, dokonce může být považován za špatný signál a přeočkovat se už nemůžete. Takže budete mít na nějakou tu dobu cejch. U někoho doživotní. Nemluvě o tom, že vás v Ruzyni vykopnou z odbavovací haly. "
   A závěrem drobet neutrálního alibismu "já nic, já muzikant".
   Netvrdím, že to je už nabíledni, ale naznačilo to pár významných person. Mimo jiné i ministr zahraničí SR.
   Co kdyby, žejo. Takhle jsem krytý.
   Takže poselství je jasné. Stejně jako je jasné, že se nemýlím. Vlastně drobet ano. To není trojský kůň, ale mamut.
   Střážce hodnot! Bojovník proti dezinformacím!
   Kristova noho!

   Smazat
  7. 11.54
   Šoup jsem to sem ještě jednou, speciálně pro tebe, abych ti udělal radost. Máš radost?

   Smazat
 16. ČT odborníci:)))) Sputnik mít budeme a šlus! Nemusíš se sním nechat očkovat a risknout ty západní sra.ky. Jestli se jich vůbec dočkáš.

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 18. S tou nepovolenou vakcínou přišel jejich min. zahraničí od tamního velvyslance USA.

  OdpovědětSmazat
 19. To už tu bylo vole. I s tím Slevenskem. Odpověď máš výše. ČT lže víc než Rudé právo.

  OdpovědětSmazat
 20. Pereš se statečně, hrdě a zbytečně:)))... Sputnikem očkují jen v Evropě Maďaři, Slováci, Srbové, Rakušani,... Ti se taky nikam nepodívají? Jižní státy chtějí turisty. A je a bude jim jedno, která látka jim zařídila protilátky. Můžeš se vzteknout, Sputnik už je tady a vyhrává:)))

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 22. Unknowne, ještě Chorvati a spolehni se že i my začneme.:)))

  OdpovědětSmazat
 23. "Petříčkové" států EU zavinili špatné (tajné ! ) smlouvy s
  farma-oligarchií a tak se stalo, že vakcíny nejsou a dlouho nebudou. Kdyby měli kouska slušnosti v těle tak alespoň drží klapačky a nezdržují nákupy vakcín z Ruska i Číny. EU (tajné !) smlouvy jsou mi podezřelé stejně jako důvody instalace Petříčka/pochvíčka na místo ministra zahraničí ČR.
  ČT (ale i Nova) se ptá odborníků zda by souhlasili s vakcínou Sputnik V. A vystrašení kluci profesoři odpovídají všichni skoro stejně - "když je schválí orgán EU - tak proti tomu nic nemám " ... Jsou nejen blbí ale i evidentně navedení. Čas přece běží, umírají zbytečně lidé, natahuje se celkový čas opatření za miliardy - kvůli viru - a oni myslí na razítka ? Jděte do zadnice kluci. Vypadáte jako navedení srabi.

  OdpovědětSmazat
 24. Vsici co tady blbnou rvanim na trolla, jsou sami trolli. Jinak by vedeli, ze trollove se nekrmi. Fuj.

  OdpovědětSmazat
 25. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Reagujete na idiota Unknowna, který byl mezitím smazán

   Smazat
 26. Svatá trojice sedí na prohnilém křesle demokracie ,snad jen Vystrčil je tam za figurku Josefa Vyskočila.

  OdpovědětSmazat
 27. Asi nemám nadání, ale z obsahu pořadu CNN se mi nepodařilo vykutat očekávané sdělení, že náš triumvirát hodlá spolupracovat. U formátu pořadu, by mi potěšilo víc, kdyby diskuzi vedli pánové mezi sebou a ne za sebou. Moderování se mi, jako vždy, příčilo, ale co naplat je to dnes norma. Přesto dík Primě za tento pořad, předběhla o délku koně naší "veřejnoprávní" s jejími recyklovanými, leč jí oblíbenými politiky.

  OdpovědětSmazat
 28. Buďme rádi že je na hradě Zeman představte si co by se dělo být tam dutý drahoš. Ale prý jich objednal jen 20000 a to je málo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není. Umírají jen Zemanovi voliči, což by bylo považováno za žádoucí.

   Smazat
  2. Když v roce 1993 rozdělila ODS/Lidovci a Slovenští náckové Československo - vykadili se na platnou Ústavu ČSFR, kde rozdělení státu mohlo být provedeno jedině na základě referenda. Víme,že cca 75% občanů bylo proti rozdělení. Elity a jejich placená média se dnes chovají stejně. Neřeší virus ale naznačují,
   že budeme brzy válčit s Ruskem. Motají politiku do války s virem a kašlou na životy lidí. Nejde o nic jiného než o zisk z jakýchkoliv krizí. Jen Langšádlová z pokaděné TOP to asi neví.

   Smazat
  3. Tomáši, buďte rád, že jsme se rozdělili tak bezbolestně. Mezi námi bylo víc rozdílů než jsme si mysleli, ačkoliv na první, druhý ani třetí pohled nejsou žádné rozdíly vidět.

   Smazat
  4. J.J.- máte pravdu, že Zemana drží starší generace, přesto mne děsí představa nového "Háchy". Naštěstí volba nového prezidenta bude vůlí národa ale víte co dokáže PR a peníze. Neuměl bych si vybrat z těch, co se již "hlásí".

   Smazat
  5. A co říkáte tomu,že tímto neústavním způsobem rozdělení federace si s námi vytřely tehdejší "elity" zadnice? O tom mluvím. Tohle by se v právním státě nemohlo stát. Tohle je hodně nepříjemné poučení
   o možnostech médií a politiků kteří se nestydí.

   Smazat
  6. Připomínat pachatelům jejich zločin - neústavní rozdělení fungujícího státu za zády většiny občanů je služba prozřetelnosti. Takový Pithart si třeba myslí, že nic špatného neudělal. Ovšem to se plate. Pomohl svinstvu které si přáli jen náckové a Hitlerovci. Fuj mu navěky.

   Smazat
  7. 16.38
   Z těch co se hlásí ne.
   Ale takový Ivan David by byl důstojný reprezentant naší země.

   Smazat
 29. Článek jsem ještě nepřečetl a dneska ho již nepřečtu. Čtu totiž pomalu.
  Jen k vakcinám, velmi stručně. Jsem jejich odpůrce - všech vakcin - psal jsem již o tom zde před nějakým týdnem. Ten Sputnik by snad byl asi nejpřijatelnější, protože je to vakcina zhotovena klasickým způsobem. Řada odborníků vysloveně varuje před Phizerem, po kterém se staneme genetickými mutanty se změněným genomem všech buněk i těch zarodečných, takže děti lidí po vakcinaci tou světobornou vakcinou, prvně aplikovanou v dějinách, budou také mutanti - dle mně to je nehorázná troufalost něco takového aplikovat lidem. V souvislosti s tou genetickou mutací dojde následně po létech k velmi pravěpodobné změně imunity a imunosupresivním chorobám včetně vzniků maligních nádorů. Je třeba trochu zabruslit po internetu a získat nějaké jiné informace než mainstreamové. V mainstreamu se o nežádoucích učincích vakcin neříká samozřejmě nic. Mainstream vlastněš funguje jako reklama očkování. Slyšeli jste nějakého odborníka v televizi říkat něco o rizikovosti vakcin vůbec a těch nynějších zvláště? Pochopitelně neslyšeli jste. Nedozvíte se, že na Gibraltaru v 30 tisicové populaci po prvních očkováních je 53 mrtvých /mezi seniory, v Norsku přes 20/. Podle doktorky Pekové se nyní jedná již o jiný virus než na jaře. Tedy původně pro tento vir vyrobena vakcina by podle všeho neměla učinkovat. Na chřipku se očkuje každý rok jinou vakcinou. Jaký význam potom má očkování? Proč takové informace píše někdo anonymně, tu na Nové republice. Proč tu nemáme nějaký fondovaný článek na toto téma.

  OdpovědětSmazat
 30. Pokud se chcete něco dozvědět o očkování obecně - viz moje komentáře k článku Karel Sys: Tak jsme se konečně dočkali, 3.2.2021.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.