Reklama

neděle 7. března 2021

Smrtonosné kádrování

Jaroslav Bašta

7. 3. 2021 PRVNIZPRAVY

Poslední měsíce Česká republika v rychlosti umírání svých občanů dosahuje asi nejvyšších hodnot za posledních 150 let, když nebudu počítat obě světové války.

Srovnatelná pohroma nás postihla jen v letech 1918 – 1920, kdy na Španělskou chřipku zemřelo asi 50 000 lidí. Ti tehdy byli fatálně oslabeni hladem doprovázejícím válečné útrapy jak na frontách, tak v zázemí. Situaci komplikovala také absence léků proti tomuto respiračnímu onemocnění. Jedinou známou ochranu poskytovalo všeobecně rozšířené nošení látkových roušek.


Po více než sto letech se ukazuje, že věda pokročila dál a je schopna najít prostředky, které novou pandemii zbrzdí či dokonce zastaví. V globalizovaném světě však léčbu neurčuje snaha zachraňovat ohrožené lidské životy, ale jen a jen zisk velkých farmaceutických firem. Na demokratickém Západě jsme se stali (zatím) bezmocnými svědky neetického jednání Big Pharmy, které by například v dnešní Číně (ale také v evropské minulosti) vedlo k popravě viníků. Firmy si totiž za slib budoucích levnějších a přednostních dodávek vakcín nechaly od Evropské unie zafinancovat jejich vývoj. Když se to zdařilo, sjednané dohody nedodržují a zboží vesele prodávají tomu, kdo víc zaplatí.


Tuto zločinnou nehoráznost si mohou dovolit ze dvou hlavních důvodů – ten první představuje totální neschopnost vedení Evropské unie, které snad už definitivně prokázalo, že svěřit řízení nadstátu politikům vykopnutým z členských států do Evropské komise pro neschopnost, je sebevražedné počínání. Ten druhý považuji z hlediska našich životů za ještě fatálnější. Ukazuje se, že globální pandemie korupce zasáhla téměř všechny vlády členských států EU. Smrt vlastních občanů kvůli nedostatku vakcín či zákazu některých levných léků pro tyto politiky znamená méně než ztráta zisku velkých farmaceutických firem.


Proto zneužívají své postavení k tomu, aby našemu státu zabránili v možnosti opatřit si očkovací látky jinde, a tak potrestat podvodné jednání společností, které se k jejich dodávkám zavázaly.


Proč se právě Česká republika stala černou covidovou bažinou smrti v samém srdci Evropy, lze vysvětlit tím, že k našim národním tradicím patří vysoký počet jedinců schopných páchat lumpárny buď za cizí peníze, nebo z blbosti. Vzhledem k tomu, že již v minulosti prosluli svou lácí, v jejich počínání hrají roli oba motivy. V článcích kádrujících čínské a ruské vakcíny jsem zaznamenal takový náboj nenávisti, hamižnosti a hlouposti, že podobně se naposledy psalo za Druhé republiky a Protektorátu.


Politici a novináři kádrující očkovací látky čínského, ruského a indického původu se svorně vrhli na český pokus o vývoj vlastní vakcíny. Jejich argumentace nebere v úvahu, že naprosto stejně lze referovat o nejrozšířenějším (a téměř nejdražším) hluboce mrazeném výrobku americké firmy Pfizer. Jmenuje se celým názvem Comminaty Pfizer BioNTech. Biopharmaceutical New Technologies je německá rodinná firma založená v roce 2008. Až do roku 2020 se zabývala biologickou léčbou rakovinných nádorů…


Oproti tomu český vývoj národní vakcíny navazuje na jednu z nejdelších evropských tradic výroby očkovacích látek. Odpor proti ní nejspíše bude mít dva hlavní důvody – bude laciná a naše, takže nikdo nedostane provizi.

Jediné, co teď můžeme udělat, je, dobře si zapamatovat ty politiky, kteří nás kvůli své blbosti a cizím penězům dnes ohrožují na zdraví a životech, protože na podzim budou volby.

16 komentářů :

 1. Nejhorší je že to nechtějí řešit jen prosazují nefungující plošná opatření. Pan Kotrba napsal ve svém článku co by se mělo dělat:

  Koněv, vlasovci. A to chceme od Rusů vakcínu? Západ Putina neporazí. Plyn teče z východu na západ, připomíná Kotrba

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Konev-vlasovci-A-to-chceme-od-Rusu-vakcinu-Zapad-Putina-neporazi-Plyn-tece-z-vychodu-na-zapad-pripomina-Kotrba-656292

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napsal jsem ZDE cim zacina clanek z 9.11.2015 z casopisu NATURE

   s nadpisem

   SARS-SKUPINA! netopyrich koronaviru demonstruje potencial prechodu na cloveka.

   za ucelem vyreseni tohoto problemu,tj vyvolani viru,ktery v prirode neexistoval byla na Aljasce uz r 1997 zabezpecena plicni tkan obyvatelky,ktera umrela na spanelskou chripk r 1918 a byla pochovana v permafrostu.
   Proc asi, no aby se znovu vytvoril kmen H1N1 teto choroby coz bylo provedeno uz 2002...

   a tady kdosi dalsi text nedovolil psat.
   Neni divu,ze se teto brutalni informace boji i GR TV a dalsi spisovatele kteri ztratili najednu jakykoli detektivni umysly a radsi taji co tam stoji dale.

   Co myslite je to pravda nebo bluff,drazi lidovi komentatri mozna budouci nasi informacni obcanske site dabelskych valecniku alternativy?

   Smazat
  2. https://www.nature.com/articles/nm.3985

   tu je zřejmě odkaz na Krteckem připomínaný článek.
   Motorem poznání je skepticismus, nicméně malá veřejná povědomost o tomto článku je také zarážející.

   Smazat
  3. V NASI BUDOUCI SOLIDARNI REPUBLICE NEBUDE STRELBA Z DEL PRAVDY UTAJOVANA

   Hlinena zed pevnosti cenzura bude rozbita palbou del PRAVDY!
   Zadratovani nasich ust ostnatym dratem cenzury nami zvolenych predstavitelu,kteri posilaji k rozboreni krajne oblibene EU svoje emisary typu joura,mohou kricet,ze je postrelujeme puskami pravdy naseho skweleho presidenta HAWLA a to tak dlouho,ze jim z toho bude muset byt jednoho dne spatne!

   ANO TO JE TEN CLANEK,ZA KTERYM SE HONI CELY SVET A PANI DOKTORKA TAKY!

   Vidite dole ty instituty a "vedce",kteri zpusobili svym "vyzkumem" katastrofu vetsi nez svetove valky a nikdo si neuvedomuje,ze kdyz nepujdou pred soud narodu podobneho Norimberskemu,muze se to kdykli pozdeji znovu opakovat.
   tafy nepomuze strkat hlavu do pisku a ochranovat vedeni EU tj EK,ze jako chce jenom vydelat kdyz uz bylo zvoleno vetsinou 7 hlasu a ted nam neda ten SPUTNIK V abychom ty vsechny nas "zastupujici" diversanty mohli vystrelit na obbit!
   A ne ze ne ANO!

   Smazat
 2. Od pana Bašty tento příspěvek čtu jako dosud nejodvážnější. Již zbývá jen kousíček ke konstatování, že kapitalismus je zločinný režim.

  Pravdivou výpověď o situaci jen mírně narušuje víra, že volby to mohou podstatně změnit.
  I když; také bych rád věřil.

  OdpovědětSmazat
 3. Je zajímavé, jak boj (diskriminující léčení nemocných) proti covidu globální osvětou byl u Západní veřejnosti zredukován jenom na čekání na vakcínu, karanténní opatření a ochraná opatření 3R používání roušek, desinfekce rukou a rozestupy ..

  U prevence se zapomělo na osvědčené kloktání úst a nosahltanu, které bylo jedním z hlavních preventivních opatření u šp. chřipky před sto lety a je velice účinné ..
  Nejlepší je použití staletími osvědčených bylin, novějších byliných extraktů z nich a dezinfekčních ústních vod, i když stačí kuchyňská sůl, jak to praktikovali naše babičky a matky u nás dětí, při každém náznaku nachlazení s náběhem na respirační nemoc ..

  Nezápadní svět i několik západních odvážlivců zblble nečekali na spásu vakcínou a léčili ..., a experimentálně přišli na léky, které také pomáhají ..

  OdpovědětSmazat
 4. Podle vystupování našich politiků lze vysledovat vývoj popsaný v článku. Napřed že dostaneme milióny vakcín a na požádání. Jiné nepotřebujeme. Pak se ukázalo jasně a otevřeně, jak to v EU, tom domě světla a rovnosti chodí a chodit bude: silné státy s Německem v čele si prostě veškerý zdravotnický materiál nechaly pro sebe třeba formou konfiskace tohoto materiálu na hranicích nebo letištích. Roušky, respirátory a nyní i vakcíny. Naši politici ani nešpitli a začali hledat jinde. Nyní i v Číně. A i tam našli bohatý zdroj příjmů. Viz článek pana Šlachty ohledně testů pro školy. Pak připustili možnost nákupu vakcín jinde i bez požehnání EU (= Berlína). Premiér jede do Srbska, Maďarska, prezident si píše s Putinem i Si Tin Pingem, SÚKL připustí, že je možné udělit výjimku a schválit tyto vakcíny i bez (naprosto zbytečného mezičlánku EMA) a vše je na nejlepší cestě. V tom se rozhoupe Slovenský premiér a a odváží se kroku k záchraně vlastních obyvatel před zisky německých firem. A je oheň na střeše! Vládní krize, řev, výhružky... A v tom okamžiku končí i řeči našich papalášů o možnostech a vlastních rozhodnutích. Najednou přes EMA nejede vlak a jakákoliv diskuse končí! Zřejmě přišel jasný rozkaz z Berlína i s patřičným varováním. A mediálně to přikrylo pár platíček vakcíny, se kterou si stejně nevíme rady protože "vláda" nemá žádný plán očkování, žádný plán distribuce.. Ona totiž nemá vůbec žádný plán. Jen to, že uvolňovat se nebude, naopak. Přitvrzovat se bude. protože počty nakažených trhají rekordy. Pana premiéra se vždy zmocní amok, kdykoliv příjde řeč na výsledky jeho panování za korona krize. Tj. rok. Jsme nejhorší nejen v EU, nebo v Evropě. Dotáhli to na nejhorší místo na světě!!! Objektivně. Doložené čísly. Přesto neodstoupí, neboť bojuje za životy občanů. ostatní by byli prý ještě horší. To jde? On občany nechává umírat, tak ti jiní, aby byli horší by občany museli aktivně vraždit! Nebo co tím pan Babiš chce naznačit? Všude jinde VŠICHNI ODSTATNÍ na tom byli hůře než my - protože jsme byli nejlepší v Evropě a vydáváni za vzor. Před rokem. A titéž VŠICHNI OSTATNÍ jsou dnes na tom nyní lépe než my. To vše za jeho vlády, za kterou - podle svých slov - přebírá plnou odpovědnost. Jediné co předkládá - i několikrát denně je zastrašování a psychický teror. Ale žádné východisko. Podle toho, co z "porad" "vlády" uniká (viz Maláčová) je, že se ani žádné východisko nepokoušení najít. jediné, o čem se radí je, jak se udržet u koryt. proto ty hororové scénáře, proto represe, policie v ulicích a vše se stupňuje. Naše vojsko v ulicích k udržení pořádku bylo naposledy někdy ve 30. letech za Sudetské krize. A o plánu zase nikde ani slovo. jen že máme být zalezlí, držet hubu a vůdce myslí za nás (ne na nás, aby bylo jasno).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I když Babiše nemusím a nevolil jsem ho, před rokem na jaře si vedl dobře. Špína na politické scéně zjistila, že by pro lidi mohl být Babiš populární a ti by ho mohli zvolit znovu. Začalo zpochybňování a torpedování všeho, co vláda udělala. V čele byli zabijáci z demobloku. Přisadili si piráti, STAN a možná i Tomio, například hlasování proti nouzovému stavu. Za zády měli televizi, která neviděla na Babišovi nic dobrého a propagovali každý odpor proti vládě.

   Je třeba začít pojmenovávat správně činy těch, kteří tady vládli minulých 30 let. Za daný stav nemůže jen Babiš, ale hlavní vinu má zabijácká sebranka, která usiluje přes mrtvoly o moc.

   Smazat
  2. Děkuji za názor, icognito. Já popisuji stav, kdy vláda nevládne a vládnout ani nemůže. protože nemá žádný plán. Žádnou vizi. Je plně ve vleku událostí a pouze reaguje na akutní stavy. A navíc chaoticky a špatně. Výsledkem je chaos a absolutní (téměř) ztráta důvěry veřejnosti. To není vinou opozice. Jestli vládě něco neprojde není to vina opozice, ale samotné koalice. Opozice je opozicí právě proto, že nemá většinu a vláda by ji měla přehlasovat a prosadit svoje. To se neděje. A opozice už jen kontroluje situaci a ani se moc neangažuje. Už vidí, že tato vládní koalice už se de facto rozpadla, její aktéři na sebe útočí a nedovolí tomu druhému přijmout opatření, které by mu dalo nějakou výhodu. Nedokáží tedy prosadit nějaké smysluplné opatření, které by situaci zlepšilo. Volby se blíží a opozice zaujala výchozí postavení k tomuto střetu ,které si pojistila i rozhodnutím Ústavního soudu k úpravě volebního zákona. ANO i kdyby dostalo většinu už nebude mít dostatečný koaliční potenciál. Buď bude v opozici, nebo členem nějaké vládní koalice, ovšem ne jako vedoucí, tím méně rozhodující síla.

   Smazat
 5. Pro uplnost,tech obeti spanelske chripky bylo ponekud vice.

  OdpovědětSmazat
 6. Je mozny a klidne mozny a neda se vyloucit !! Tohle.
  Ze nynejsi vlada svymi vladnimi skutky a cinnosti , ma zamer a chce se stat, umyslne nezvolitelna ,aby tak prenechala vladu /pronemecke,pro EU a jeste vice proticeske a protiruske/,opozici.
  Kdo vi,jake rozkazy dostala z Nemecka a EU, nedavno.
  Neverit,neverit a neverit.

  OdpovědětSmazat
 7. K tej španielskej chrípke je ľahko dohľadateľná štúdia z roku 2008 ("spanish flu study" v Google). Podľa nej väčšina ľudí zomrela na bakteriálnu pneumóniu, a nie na vírus. Takže aj tá ochrana rúškami je diskutabilná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já pro změnu četl studii, že se jednalo o meningitidu. Nevím, zachovaly-li se nějaké tkáňové odběry z té doby.

   Smazat
  2. Zajímavá jsou fakta o některých nemocných a zemřelých na šp.chřipku a covid, kdy ztmavli tak, že z bělochů a číňanů se stali černoši ..

   To některé ze spekulativních vědců vede k názorům, že u šp.chřipky a covidu se jedná a jednalo o problém okysličení organismu a nemoc týkající se krve a krevního oběhu, s nedostatečnou distrikucí kyslíku krví a tvorbou krevních sraženin s poškozením plic ..
   Život ohrožující pneumonie (zápal plic) s dušností je a byla jenom druhotným onemocněním ..

   Smazat
 8. 13:55
  V zásadě je jedno, zdali vyvolávající příčina (agens) vyvolá patologický proces, který na sebe vezme podobu zápalu plic,zápalu mozkových blan, zánětu mozku nebo zánětu srdečního svalu. Léči se příznaky. Je sporné, zdali smrt pacienta nepřipsat viru, když konečným nálezem u něho byl bakteriální zápal plic jako projev druhotné superinfekce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.