Reklama

sobota 27. března 2021

Správně špatně

Tribun

27. 3. 2021
Byl tu teď takový průzkum, jestli bylo za socialismu líp, a světe div se – nemálo lidí odpovědělo, že ano. První, co mě napadlo, bylo že vám ta propaganda moc nefunguje. Třicet let tlučete lidem do hlavy, že za socialismu bylo tak špatně, že líp bylo i za Protektorátu i za Třicetileté války, a teď tohle.

Druhé, co mne napadalo, že se vám ta revoluce moc nepovedla. A čekal jsem posměšky a invektivy na adresu pamětníků, kteří si špatně pamatují, protože mileniál z pražské kavárny ví samozřejmě mnohem lépe, než horník z Ostravy, jak se tomu horníkovi žije teď a jak se mu žilo před tím. Posměšky a invektivy se kupodivu nedostavily, a k mému ještě většímu překvapení i lidé, pro které je Sametová revoluce stejný vrchol dějin, jako druhý příchod Krista, připustili, že deziluze části populace je adekvátní reakcí a signálem, že ne každý byl vítěz a hodně lidí revoluce prostě hodila přes palubu. (Vzhledem k tomu, jak prosperují privatizační šmejdi, v tomto případě spíš než svoje děti požrala revoluce svoje rodiče.)

A za třetí mi došlo, že takhle je to správně, že je to přesně tak, jak to má být. Budujeme totiž kapitalismus a jedním z kategorických imperativů kapitalismu je „urvi, co můžeš“. Étos kapitalismu leží v konkurenci a úspěchu. Kdyby uspěli všichni, nebyl by to kapitalismus, ale socialismus. Že všichni neuspěli není důkazem neúspěchu revoluce, ale jejího úspěchu: podařilo se vybudovat společnost, kde si lidé nejsou rovni, společnost, kde jedni vítězí na úkor druhých. Kdyby nebylo poražených, nebylo by ani vítězů. Chceme-li tedy mít vítěze – a to chceme, když chceme kapitalismu – musíme mít i poražené.

Správné množství poražených – takové, aby by byli dost vidět a vítězové i „vítězové“ (tj. těsně neporažení či ještě ne poražení) viděli, že jsou vítězi (a byli vděční režimu za to, že je nechal zvítězit), ale přitom takové, aby nepředstavovali rozhodující sílu a nemohli otočit kormidlem dějin pryč od privatizace, liberalizace, deregulace a závodům ke dnu po zádech druhých. Zkrátka všechno je, jak má být. Už jenom proto, že v kapitalismu neexistují žádné objektivní příčiny neúspěchu, žádné objektivní limity a handicapy, ale jen a pouze osobní selhání a neschopnost, takže se žádný slušný (čili kapitalismus vzývající) člověk těmi poraženými vůbec nemusí trápit. Trápit by se měl jedině tím, jestli on sám dost maká, aby ho trh nechal nejenom přežít, ale ještě mu vyplatil prémii.

Revoluce zvítězila a data to dokazují – máme přesně takovou společnost, jakou jsme chtěli. Rozdělenou.

48 komentářů :

 1. Možná by byla vhodná a přínosná diskuze v tom směru , zda máme na světě ještě "kapitalismus",nebo spíše něco, co bychom lépe nazvali jako "finanční feudalismus" , se všemi aspekty,které z názvu vyplývají a také bychom se mohli zeptat, zda máme ještě "demokracii", nebo spíše "pravdu" má ten, kdo si v médiích více zaplatí, nebo si je přímo koupí!! A jak je možné z naší praxe doložit, jsou zde lidé, kteří jsou "mediálně" odsouzeni a mediálně popraveni bez soudu a kteří nemají možnost, jak se bránit!!! Takže, kdo má velké peníze má pravdu a na kapitalismus a demokracii už se dávno nehraje!!! Teď je ještě kardinální otázka,zda se tito "lidé" sdružují do globálních finančních celků a potom máme světovou finanční mafii, která nám vládne!! "Politika" je už jenom takové divadlo a cirkus pro méně znalé a naivní občany, hlavně při "volbách" !! Rád budu , když mně někdo moji úvahu vyvrátí, ale vzhledem ke všem reálným událostem v politice u nás i ve světě lze jenom potvrdit, že nejsem daleko od reality!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není co vyvracet, jen jak z toho?

   Smazat
  2. Rád bych Vám to vyvrátil. A pro pana Pokorného - lidem, kteří se každý rok chodí s kytičkou poklonit na pietní místo, kde byl ubit student Šmíd, aby druhý den vstal z mrtvých jako poručík Zifčák, není pomoci.

   Smazat
  3. Už jen označovat kontrarevoluční puč spojený s rozkradením národního majetku a adorací největších zlodějů je přinejmenším chucpe !! To, že celá šaškárna a protilidový boj probíhal pod patronací CIA a podobných "dobročinných" organizací je už jen podružným faktem !! Skutečností zůstává, že příznivec zlodějského, zkorumpovaného kapitalizmu může být jen zloděj a hlupák ""

   Smazat
  4. Jak z toho? Demokratickou revolucí. Je však potřeba vědět, že demokracie je vláda všech, že je tedy nejvyšším stupněm kolektivismus.

   Smazat
  5. Rebele- to je teda úžasně popsáno, opravdu budou mít mnozí brouka v hlavě- ale tak to prostě je.
   A o nějaké svobodě ať mi nikdo nepíše. Nejsme svobodní. Jsme pod vlivem. A to mnohem víc, než si myslíme. Vytunelované národní bohatství, pozavírané továrny, vyklizení trhů, na kterých jsme byli viditelným prvkem, by měly vyvážit plné výkladní skříně, blikající bilboardy, a silná auta v ulicích řízená povětšinou mladými úspěšnými jedinci- sounáležitost sousedů na vesnici kdy jeden dokázal dojít zapojit elektriku a druhý mu na oplátku opravil auto(příklad) vystřídaly mnohdy sobecké domy satelitních sídlišť, odosobněné tím, že se jedná vesměs o muže ženu a jejich psa.Domy kam se jedinci jezdí mezi prací vyspat.
   Kdo se umí dívat a setřídit si to co vidí dnes a co vídal dřív, vidí.Samozřejmě úhly pohledů jsou různé.

   Smazat
  6. Jak z toho pane Povolny se tu objevuje co pet minut.

   Je treba zkusit pochopit co je obsahem sdeleni,ze OS obcanska spolecnost,ohlupena GR TV,laxni a uplne lhostejna(kam uz ji dostali akteri zla)se bude muset chte nechte transformovat na ČSV tj cilevedomou Ceskou spolecnost volicu do ktere ma daleko,kdyz voli poslance,kteri v 87 schuzi 297 hlasovani 24.3.2021 v 16.21 zvoli budouci giga katastrofu OS a delaji se hloupi,ze nevedi vo co de!
   To je odpoved a zkuste pochopit jeji obsah!

   Smazat
  7. Pane Rebele 8/42 nestaci tady na web povesit hrde myslenku

   a cekat,ze ji jakoby za vas nekdo uskutecni.
   Bylo vam vedenim CSV uz nekolikrat sdeleno,ze souhlasi s vasi myslenkou a hned se ptalo, zda uz jste nasel obec,ktera ma snad 7000 obyvatel,hospodu se salem,kde by bylo mozne mimo jine mozne prednest myslenky Svobody a prime demokracie SPD tak,jak by to vyhovovalo obcanum volicu a vasi aktivite.

   Dopopsud od vas neprisla naprosto zadana odpoved a je tu znova stejne sdeleni,ktere bez aktivity s vasi strany je prakticky k nicemu.
   Kdy se ozvete a ktery starosta ktere obcw s vami chce spolupracovat a jeho telefon do uradu.
   Rozumel jste vy a dalsi mozni aktiviste,kteri by chteli neco zmenit ,tomuto sdeleni a kdyz ne napiste proc.....

   Smazat
  8. Vláda všech je iluze, demokracie má dát stejnou šanci všem, ale vládne podle požadavků většiny získané ve volbách. Tady je zakopaný pes. Je normální, že část občanů politika nezajímá a k volbám nechodí. Ostatní občané volí podle své úvahy s důvěrou,že politické strany opravdu splní své sliby. Nelze se pak divit, že po 30ti leté zkušenosti lidí ztratili důvěru. Potom někteří volí mechanicky ze zvyku stále jednu stranu (i z piety). Jiní volí "menší zlo" a zbytek, často prvovoliči, budou okouzlení programy. Proto jsou volby tak finančně náročné a předvolební úsilí se soustředí na reklamu, jednoduchá hesla (jako Mobilizace, či Pusťte nás na ně) a bilbordy na dálnicích. Cesta vede jen získáním ztracené důvěry a to nejde ihned, to bude maraton.

   Smazat
  9. Adonisi, máte pravdu, o směru rozhoduje aktivní menšina, cca 20% většinou inteligentních lidí. Také taktika. Převzít média, příp. zahraniční pomoc. Říká se jim Deep State. Pokud se povede, jejich vinou, neschopností regulací voleb, revoluce od spodu, velmi rychle obsadí vedoucí role. Speciálními službami a je znovu "vymalováno".

   Smazat
  10. Mikkeshi, na pietní místa chodí dávat kytku ti, kteří potřebují mýty udržovat ke svému prospěchu.

   Smazat
  11. Adonisi,hezky to analyzujete.Poprve musi vstoupit do hry sami volici

   a zkusi sestavit svoje vlastni pozadavky do sveho navrhu programu.
   Jako prvni bod tohoto navrhu stoji,aby aby se zmenil rezim,coz zachytil ve svem programu v bode 10 pan Okamura.
   Proto je tu navrh za vsechny volice a to ZMENA NASOLIDARNI STAT misto nynejsiho naprosto rabijatskeho systemu vychazejiciho z gangsterismu,ktery bezohledne jde doslova pres mrtvoly OS spolecnosti.
   Ted nasi "zastupci"dostali z EU befel opatrit obcanky kodem,ktery lze cist strojove.

   Bandy nami zvolenych zlocincu si vymyslely neuveritelne drzou past a dali odsouhlasit tzv parlamentu

   ĆIP s 10 otisky prstu,ackoli takovy pozadavek EU nemelo.
   To znamena,ze republika bude pouzita na NEOMARXISTICKY EXPERIMENT,kdy obcansky prukaz bude precten a otisky prstu vas identifikuji a hned je mozno zjistit zda jste ockovan,vase polit nazory,co nakupujete a zda je vas mozno potrestat odectenim bodu ze socialniho kreditu(viz cinsky zpusob)kdy jste v pasti gigantickeho koncentraku a nepotrebujete ani vytetvat jako tam to udelali SS mani na ruce cislo.
   Co ale lide nechapou,ze takto ziskany totalni dozor bude vyuzit k tzv plastikovym penezum,kdy hotovost zmizi a budete pod dozorem bank.

   TOTALNE!

   Budou se ptat z ceho zijete a odkud mate penize,dostanete od nich NZP ovsem jen tolik,aby to stacilo na koupi potravin,ktere oni schvali a ten kdo bude rebelovat nemusi dostat jednim klikem pocitace nic a bud bude poslouchat neno ho zavrou ci dolonce umre.

   TO PRAVE SCHVALILI TZV NASI ZASTUPCI.

   Nikdo si toho triku nevsiml,nebo vsiml,ale drzi pusu jinak ho nejak skřipnou.

   Smazat
 2. Hodný člověče to už tady píši řadu let, že kdo si myslel, že je kapitalizmus něco dobrého po lidi, tak je rozumu mdlého. Spousta inteligentů s tituly před i vzad, nám vykládá, že za neúspěch si můžem samy. Možná se mýlím a je to zákonité, že se lidé jsou v podstatě parazité. No potom není o čem diskutovat.

  OdpovědětSmazat
 3. Kapitalismus je ekonomický systém (od slova kapitál), společnost ale není ekonomika, společnost je z principu socialistická (od slova society -společnost) ..
  No a ta Společnost -society má demokratický systém "svého" státu, a utěšuje se pocity že si sami lidé vládnou ..
  Jenže tu společenskou společnost, kde jsou všichni utěšeni že si sami demokraticky vládnou, przní mamon povýšený na systém ještě nad státem a společností s vedoucí rolí primitivních proti společenských gaunerů, a tohle lidé nazývají kapitalismem ..
  Je potřeba si udělat pořádek v pojmech a dojmech, aby se lidé vyznali v dnešním kocourkovském světě ..

  Dá se říci, že lidi ve společnosti rozděluje jejich pamět a prozření, část si už uvědomila že socialismus měl ekonomický systém státního kapitalismu !!!!!!!, kde gauneři neměli šanci, druhá část lidí zůstává blbá a stále věří na sametovou pohádku o "kapitalistické společnosti", s vedoucí rolí hodných kapitalistických gaunerů ..

  OdpovědětSmazat
 4. Zadarmo byty, dobré jídlo, lacino, svoboda! Dnes ještě není to peklo, jako to co přijde!

  OdpovědětSmazat
 5. Jako bývalí horník z Karviné říkám že teď to stojí za starou bačkoru. Dostáváme jen na přežití našetřit si a pak si v klidu dožít nelze. A nejhorší je že se musíme obávat budoucnosti aby nevládli globalizační šílenci kteří nás chtějí okrást i o to málo co máme.

  OdpovědětSmazat
 6. Generální stávka! A prachy si můžou strčit do prdele! Dělejte si zásoby, dobrá rada zadarmo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:11 Máte naprostou pravdu, ale jelikož jsme nejednotní, tak generální stávka nepřichází v úvahu.

   Smazat
 7. Dne 24.3.2021 poslanci (v počtu 84) schválili nové občanské průkazy s čipy a otisky prstů (Nyní můžou brát otisky prstů pouze u lidí, když mají podezření, že spáchali trestný čin). Žádný z poslanců nehlasoval proti, pouze 3 se zdrželi. Celkem omluveno 112 poslanců. https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=75780 Tyto zdanlive nedulezite hlasovani oproti vsem ostatnim tykajicich se hruz obcanu z Covidu,…..naznaci lidem s mozkem, kdo jsou politicti mesiasove Volny Kobza a spol. A prijdou i jini satanisti v berancim rouchu. Opakuji znova, cela soucasna parlamentni a vladni scena je plne ovladana Cabalou a NWO. Vse je komedie pro vystrasene obcany a taktika satanistu pokracovat podle nauceneho manualu s mnoha alternativami. A jinak bych chtěla přilít trochu vody do mlýna. Co vím, existují dva druhy balení klacků do nosu. Na jednom je STERILE EO a na druhém je STERILE R. R je prý pro radiaci. Věřím tomu, neboť znám několik lidí, kterým začaly vypadávat vlasy. Hodně, doslova chomáče. CDS si tu genocidu pojistil na vícero stupních. Bohužel si taky myslím, že kdo se už neprobudil….tak….
  https://zemavek.sk/covid-pasy-ako-koniec-slobody/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dej si studený hadr na hlavu a do Volného se nenavážej. O radiační desinfekci jsi neslyšel?

   Smazat
  2. Pane Paulusi,zda se mi,ze jste nepochopil obsah sdeleni 22/14

   vite co odsouhlasili nasi poslanci vcetne Volneho?
   Je to totiz od doby "cinkotu klici" dalsi giganticky podvod na OS volicich,ktereho si jakoby nikdo z OS tj Obcanske spolecnosti uplne laxni a lhostejne,jakby nevsiml!
   Vite,ze prave vasim komentem cinkate znovu klici?

   No gratuluji PAULUSI!   Smazat
 8. 60% HDP je z podnikání jako pinkl,kuchař,natěrač apod. Práce určitě potřebná , ale svědčí o úpadku našį kap. společnosti a závislosti na západním milodaru !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spartaku,pisete tady ajste sympatizant KSCM a nevsiml jste si co znamena obsah komentu anonyma 22/14?
   Mam vam napovedet co odsouhlasili vlastne i pslanci KSCM?

   Smazat
 9. Oni byli za socialismu i spokojení lidé a jsou i teď.Ten kdo něco pořádně umí, je odborník ve svém řemesle, neztratí se v žádném systému, neb je potřebný. Já si tento režim nevymyslel, nehoroval jsem pro něj, věnuju se své práci, navíc jsem dal práci nějakým lidem, kteří ke mě přešli ze zrušených státních podniků, tak že mé svědomí je čisté. Ano, mnoho lidí to nechce slyšet, ale mám se dobře. A k tomu rozdělení společnosti. V demokracii to tak musí být. Tam se nejde svorně za jediným praporem. Tak co vlastně chtějí ti co chtějí neustále společnost spojovat a ten zlý Zeman, Babiš,...ji furt rozdělují? Opět platí, kdo nejde s námi, jde poroti nám! P.S. Jsou lidé, kteří se měli blbě a nadávali za komunistů a mají se blbě i dnes a vymyslí si něco aby zase mohli na něco nadávat ať je to na polomrtvé komunisty, Rusáky, nebo kapitalisty (vis ubožák unkrovn zde)! Hezký den všem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8/57
   Jenže to má jednu vadu na kráse.
   Před časem jste napsal, že své lidi sice nepřeplácíte, ale zato že jim po návratu z dovolené vyprávíte o svých zážitcích.
   No a s tím mám trochu problém. Nevím co ve vašem pojetí znamená pojem "přeplácení" - zda cokoli nad minimální mzdu (takže žijí na hraně existenčního minima z ruky do huby), nebo mzda vyšší než průměrná (takže na dovolenou sice mohou, ale určitě ne s celou rodinou např. na Machu Pikcchu a pod., což by bylo v normě, protože to levná sranda není).
   Tak jsem si tehdy řekl, že se vás na to někdy zeptám a přišlo mi to vhodné teď.
   Takže - jakou mají vaši zaměstnanci hrubou hodinovou mzdu?
   Jasně, můžete napsat cokoli, tablet to snese, ale zajímá mě to. Když už jste se zmínil o svém čistém svědomí.

   Smazat
  2. Ano Milane to co píšete je pravda a já to napsal, pamatuju. Nebudu tady rozebírat kolik komu platím ale dost aby oni jeli na dovolenou k moři na Jadran(oni ale spíš splácí své dluhy za dům atd., za které jim opravdu nemůžu). Já na tom Makču Pikču skutečně byl a rád jsem o tom pokecal. Víte já pro ty lidi zajišťuju práci, já hledám pro výrobky odbyt, já měl na hrbu půjčky a dotace v začátcích. Opět tu opakuji, já kapitalismus u nás nevymyslel a netoužil po něm. Myslím. že mí zaměstnanci si nestěžují a když by se jim cokoli nelíbilo mohou jít za lepším. No já tu až tak nejsem na pořadu dne, takových jako já je víc ale vás tak málo podezřívám, že z vás trochu kouká to socialistické rovnostářství, odpor ke třídě, na kterou jsme tu nebyli zvyklí, to je odpor k živnostníkům a podnikatelům. Veřte každý podnikatel není svině dojící EU, stát a své zaměstnance. Víte stát už žádné podniky nemá a zodpovědnost jsme za vyhozené lidi převzali mi, tím, že jim dáváme práci. Kdo jiný? Možná, že by trochu úcty k nám neškodilo. A opravdu, každý na to nemá aby byl podnikatel.

   Smazat
  3. Další info pod touto odpovědí. Umluva za hrubku.

   Smazat
  4. Pane Kutnohorsky,jste podle vaseho vyjadreni maly nebo stredni podnikatel

   domnivate se,ze to tak zustane.
   To jste na omylu!
   Prave tito podnikatele jsou ohrozeni a budou systemem eliminovani!
   Nejsou totiz korporacim potrebni a tvori jim nepotrebnu konkurenci.
   V tomto okamziku nasledky nemoci C19 mozna nepocitujete,ale mnozi z vas malych podnikatelu to brzy pociti ve vlne exekuci a dalsich neomarxistickych zmen,ktere se uz uz skryte za vasimi zady uskutecnuji.
   Pochvalujete si,ze jste si zacestoval,no a kdyz na vas vypusti C19 si myslite,ze to bude tak stale?
   Je mozne,ze vase odolnost proti infekci se za 8 mesicu dostane na novou vlnu, nyni umele vyvolane epidemie,kterou ani pan Babis nema zajem ci neumi zabrzdit!
   Tak to chcete?
   To co domluvili banksteri uz dne 29.3 2019 taky nevite,ze ano.?
   Vam se mozna dnes libi dokonce plastikove penize a dozor budouciho neomarxismu vas nezajima,neverite tomu.
   Nic ve zlem,ale mate vubec poneti co je moc,ktera uz ceka na vase penize,ktere jste si mozna poctivou praci ziskal.?
   Nema smysl vam to psat nebudete verit co muze pro vas znamenat za maler brzka budoucnost!

   Smazat
  5. Těší mne tato diskuse vedena ve slušném duchu a je k tématu článku. Krtečku už prezident Gottwald prohlásil, že živnostníci a menší podnikatelé jsou krví národa a pak je ze dne na den zlikvidoval. Skončím li, tedy moje firma, bude to hlavně špatné pro zaměstnance, kteří přijdou o práci. Já jsem již v důchodu, mě nic moc nehrozí a syn se o sebe dokáže postarat v jaké koliv situaci, má mou školu. Uvidíme, co bude dál. Můj názor? Tentokrát se zřejmě opravdu blíží konec světa. Těm mladým ho nepřeju! Snad ještě chvilku vydrží, než Biden sáhne na co neměl!

   Smazat
  6. 17/22

   Díky za odpověď, ač jste nemusel.
   Jsem rád, že jsem se ve vás nezmýlil; že jste slušný člověk. To, jak jste to tehdy podal, byl, řekl bych, dost nešťastný způsob. Zkrátka jste působil jako blbej namyšlenej frajer mlaskající u koryta. Jenže to mi zase nekorigovalo s vašimi jinými příspěvky, z kterých na mě jukalo sociální cítění, když vám semo tamo něco nechtě ujelo.
   Hm... Machu Picchu, Egypt, Řím, Řecko... Sny mého mládí. Protože za mého mládí ještě bylo o co stát. Teď už bych tam nechtěl ani zadarmo. (To myslím vážně.) Moje matka byla v Egyptě, bratr v Egyptě a Indii, strejda procoural (pěšky, v 65 letech tam i zpátky !!!, coural tak přes rok a půl) Turecko, Řecko a Itálii, včetně Sicílie a hafo snímků z toho ode všech. A všude turistů jak nasráno. Možná ještě tak na Puma Punku bych se podíval, ale to je tak asi všechno. No už nepodívám.
   A jinak. Rovnostářství, ani odpor k té které třídě, ne. Ale rovnoprávnost a odpor ke zneužívání toho kterého systému a "zneužívatelům" ano. Protože i socialismus byl zneužitý. Ať již ten náš, státní, východní, nebo ten švédský, kapitalistický, západní. Ale to jsem jinde.
   Já totiž nemohu mít odpor a priori k té které třídě už z principu. Všemi jsem si totiž osobně prošel, včetně milionářské existence. Po hadráku jsem mimo jiné od píky zbudoval distribuční agenturu (a se ziskem prodal, penězi podělil potomstvo), dvakrát podnikal co živnostník - jednou v oboru obchodní činnost, po druhé co menší zednicko-pokrývačsko-dlaždičská firma - Ferda Brablenec, práce všeho druhu dá se říct - no a mimo tyto aktivity jsem byl poctivým lopatou. Tedy zedníkem. A všechny peníze, mimo těch z prodeje agentury, jsem beze zbytku procestoval. Svůj finanční závazek k potomstvu jsem si splnil, tak jsem byl na forhontě já. (Ale nejen finanční závazek, vychovával jsem děti co samoživitel. A řekl bych, že jsem je vychoval dobře.)
   Ne, nemám odpor ke třídám jako takovým, ale k vyžírkům, parazitům, blbcům, a blbejm machrům. A to napříč všemi třídami - od lopat po intelektuály.
   A kapitalismus? Ten který známe, dříve či později padne. Jako každý parazitický systém, otrokářským počínaje. Jediná cesta, dle mého tedy, je něco na způsob "družstevního kapitalismu". Ale to by bylo na dlouho a nechce se mi říkat A, protože aby to mělo smysl, musel bych dodat ještě B a C a D a pomalu celou abecedu a to se mi fakt nechce. Ostatně stačí se zamyslet proč je to nejschůdnější, a pro společnost nejsmysluplnější, alternativa pro budoucnost.

   Úcta? Respekt? Ono jak ke komu, a je mi fuk k jaké "třídě" se sám počítá. Například tzv. střední stav je už dáááávno vykořisťovanou třídou, jen si to, ve své stavovské pýše, nechce přiznat. Zrovna tak se nám přímo před očima mění akademická obec v parazitickou obec. Atd. atd.
   Jo, a můj respekt máte.
   A ještě jednou - díky za odpověď.

   Smazat
  7. Já vám taky děkuju. Takový dodatek, jsme zpřízněni Puma Punkem. Tam jsem nebyl ale vím o tom místě skoro vše. V mládí mě chytil Deniken a od té doby mě toto město nedá spát. On tvrdil, že bylo zničeno jaderným výbuchem, no ten ,,bordel" tam by tomu nasvědčoval. To jen mimo. Hezký den

   Smazat
 10. Pane Kutnohorský, někde v diskuzi níže jsem napsal něco podobného o sobě. Jenže se nerodí jen schopní lidé a to neznamená, že ti co jsou méně schopní jsou nepotřební. Vyspělost lidské společnosti se pozná právě v solidaritě. Pro mě je nejvíce stresující to, že vývoj společnosti stále více směřuje k parazitickému egoizmu. To že lidé za minulého režimu byly nespokojení a rozdělení je normální, ale míra rozdělení a nespokojenosti nebyla tak velká jako dnes. Ona určitá míra nespokojenosti je hnacím ústrojím pokroku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, já zaměstnávám i ty méně schopné a když se nechtějí na sobě pracovat, no tak prostě mají smůlu. Nejsem zabezpečující ústav. I ten méně schopný musí chtít. Víte, zaměstnal jsem i inženýra žijícího mezi bezdomovci. Velice schopný. Nechtěl... Ono je to všelijaké. S tou nespokojeností souhlasím.

   Smazat
 11. S tím kapitalismem a jeho pomatenými příznivci je to jednoduché ..

  Ekonomický kapitalismus éry novověku s třídou "kapitalistů" je založen na individualitě a parazitismu menších až těch největších mamonem pomatených lidí, jsou to sedláci a živnostníci, statkáři a továrníci, obchodníci a kapitalisté, imperialisté a nejvýše postavení globalisté, kteří se ve své pomatenosti považují za bohy ..

  Změnu pomateného kapitalismu prosadil K.Marx tím, že pomatenou a lidem normální práce nadřazenou kapitalistickou třídu nahradí institucí státu a učiní nejvyšším kapitalistou socialistický stát, přičemž ty nejmenší nejmíň pomatení "kapitalističtí" sedláci a živnostníci (otročící pro obchodníky a kapitalisty) se mají sdružit do zemědělských družstev a komunálních podniků, kde se vyléčí ze své pomatenosti, která sloužila skutečným kapitalistům ..
  Velké kapitalisty K.Marx se svými učedníky odeslal na smetiště dějin, když se tomu zdráhali, tak je normální lidé poslali rovnou do pekla, kam patří .. Tím K.Marx naplnil odkaz svého předchůdce J.Krista ..

  Proti Marxovu socialismu se ale postavili nepřátelé křesťanského Boha, jež jsou příznivci boha Mamona a jeho satanismu, jak do dopadlo toho jsme nyní svědky ..
  Ti satanovi degeneráti opět vylezli z pekla a chtějí peklem učinit celý svět normálních lidí ..

  OdpovědětSmazat
 12. Neproběhla diskuse o socialismu , pouze se kádruje jak za gestapa a bourají připomínky socializmu jak za Jezuitů (ODS) s Koniášem (např.Topolánek)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V prostredi,kdy sam predseda Filip asi nevi pro co zvedl ruku

   se nelze divit,ze zadna diskuse o socialismu konat uz nikdy nemuze.
   Pripominam vam Spartaku,ze cela KSCM je v sestupu zejmena proto,ze se domniva prosazovat socialismus,kdy je treba noveho znarodneni a pak jak vidite odsouhlasi dalsi nejvetsi botu a zlo od doby cinkani klicu,coz ukazuje,ze jeji pad je nicim nezadrzitelny!

   Smazat
 13. Platí jednoduchá poučka: kapitalismus je systém, v němž malá část lidí žije na úkor těch ostatních, tedy zbytku společnosti; imperialismus je systém, kde jedna (nebo několik málo) země žije na úkor jiných zemí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dalibore, malá část lidí bude žít na úkor ostatních vždy za jakého koliv systému. Ale ti by měli za všechny nést zodpovědnost, řídit, směřovat je a chránit. A budete li tyto lidi odměňovat, dle jejich zásluh a odevzdané práce jako i ty ostatní, tak jste v komunismu. VIP 😳

   Smazat
 14. Velmi dobře to popsal Karel Marx, který byl sám synem rabína, cituji, oba dva možné překlady:
  " Peníze, to je žárlivý bůh Izraele, bůh, který nestrpí vedle sebe žádného jiného boha. Peníze degradují všechny lidské bohy a mění je ve zboží. Peníze jsou všeobecná hodnota všech věcí, hodnota, která se ustavila sama pro sebe. A proto zbavily celý svět, svět člověka stejně jako přírodu, jejich svérázné hodnoty. Peníze, to je člověku odcizená podstata jeho práce a jeho jsoucna; a tato cizí podstata člověka ovládá a člověk se jí koří. Peníze jsou žárlivým bohem Izraele, vedle kterého žádný jiný bůh existovat nemůže. Peníze pokořují všechny bohy, které lidstvo má, a mění je ve zboží. Jsou soběstačnou hodnotou všech věcí. Proto obraly celý svět, svět lidí i Přírodu, o jejich vlastní hodnotu. Peníze jsou odcizenou podstatou lidské práce a existence: ta člověku dominuje a on se jí klaní. Židovský bůh byl sekularizován a stal se bohem celého světa. "
  Ačkoliv se zde hovoří o Židech, tak ve své podstatě je citát o dnešní pokleslé společnosti, která vyměnila skutečné lidské hodnoty za mamon a proto je možné s citátu klidně Židy vynechat ,abychom se neponořili do antisemitismu, protože vinit někoho za dnešní marasmus, je skoro nemožné, protože to jsme my, naše společnost a naše elity, které nás táhnou dolů do bahna konzumu přes všechnu míru a všechno se podle nich nechá koupit, zločinná reklama vládne v médiích a nutí nás , jen si kup a ještě více a když budeš hodně nakupovat, budeš neskonale "šťastný", jenomže vážení jedeme na celém světě do šíleného držkopádu, protože předlužený svět tyhle nakupovací hrátky už dlouho nevydrží !!! Kovid pouze jenom vše urychlí a elity to budou mít na koho svést, aby je lidé nepověsili na prvním kandelábru!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Človece,nejde o nekonecne popisy co s davem OS udelaji manipulatori

   to uz vidime kazdy den a uz nikdy se to nebude zlepsovat,ale dalsimi triky viz hlasovanim tzv "zastupcu" JEN ZHORSOVAT!
   Ti kteri vi o co jde, vam to sice mohou vysvetlit v komentu,ale podvodni zlocinci usilujici nejen o nase aktiva a penize smeruji uporne k nasemu totalnimu zotroceni a vybiti celych narodu planety valkou,nemocemi dozorcin v obrovskem koncentraku plastikovych karet banksteru,vynalezem nemoci C19 pricemz paleta zpusobu jak nas dostat do teto nechutne pozice otroku se bude postupne dale ukazovat a "vylepsovat",pokud nedojde ke zmene a dokonce nam reknou,ze jsme je proto zvolili a jsme tim sami vini!

   Smazat
 15. Hodný člověče, zajímavé, ale smutné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Adonisi,pokud to jeste jde dovolim si vas upozornit,

   ze k tomuto druhu FATALISMU,jak pisete jste vy a s vami cela OS manipulovani.
   Brzy nastoupi "nami zvolena" cenzura a vzledem k tomu,ze prozatim si nikdo neuvedomuje silnou potrebu,ze je zapotrebi pokud mozno okamzite zmenu na SOLIDARNI STAT ani nemusi zbyt brzy nikdo,kdo vas na to JESTE VCAS upozorni aby jste meli zbytek prilezitosti a casu tyto podvody odhalit a konecne se jim zacit i aktivne branit!

   Smazat
  2. Pane Krtečku,
   vás beru vážně, proto jsem s odpovědí nepospíchal. Marně jsem spytoval své svědomí a přemýšlel, kde dělám chybu, jestli nejsem jen zbabělec, ale lhát sám sobě nedokážu. Sebekrásnější hesla na mne neplatí, možná jsou pro mne důležité osobnosti, ke kterým mám důvěru. Tak si mne zatím zařaďte mezi nevěřící Tomáše.

   Smazat
 16. Demokratický společenský systém státu zprzněný degeneráty na volby a iluzi "vlády lidu" přes volené zástupce je jenom Kocourkov pro blázny ..

  Socialistická lidová demokracie nebyla založena na volbách, kde by lid vybíral idioty za své zástupce, ale byla založena na kontrole lidu svých vládnoucích "zástupců" a všeho co se dělo ve státě !!!

  Vládla strana, která vybírala z idiotů hrnoucích se k vládě a ke korytům prokádrované pokud možno slušné lidi, někdy se jí to ale nedařilo, hlavně koncem 50. let a před a v "perstrojce" ..

  Kontrolu ve státě, tu nejdůležitější úlohu demokracie, prováděla samostatná instituce Výboru lidové kontroly (jehož předseda byl místopředsedou vlády), tato instituce přijímala podněty a stížnosti občanů od okresů výše a měla povinnost řešit stížnosti ve lhůtě 1 měsíce s informováním stěžovatele jaké opatření bylo přijato..
  Na lidové kontrole se dále podílely ve firmách i v organizacích a úřadech státu odbory, které dohlíželi hlavně na pracovní podmínky a vztahy, dále ve společnosti společenské organizace "Národní fronty", pro ženy, mládež, brance a zájmové skupiny, které také mohli zasahovat do toho, jak stát vládne ..

  Lid nemůže volit své zástupce podle svých nálad ovlivněných mediální masáží, protože vždycky zvolí proradné a prodejné přetvařující se degeneráty ..
  Zástupci lidu pro vládnutí musí být systematicky vzděláváni, vychováváni a tříděni, jako se o to pokoušela vládnoucí strana za socialismu ..
  Uvedená činnost přípravy "kádrů" je už po tisíciletí hlavním obsahem čínského konfucianismu, čínská komunistická strana na to navazuje a má navch nad ostatními kulturami idiotů, kteří si neumí vybírat svoje vlády ..

  A jak vládnout, to je další kapitola ..
  Zdebilnění lidé na západě a u nás byli degeneráty přesvědčeni, že si nemohou a neumí vládnout sami a musí jim proto vládnout právo !!!, tak si vytvořili právní státy ..
  Tu do nebe volající debilitu jsem už tady komentoval mnohokrát a nebudu se opakovat ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsme tu zavaleni popisy situace,ktera je obcany identifikovana

   jako stale se doslova s pouzitim zakernosti na OS,jako se zhorsujici.
   Tady je treba si uvedmit.ze dalsi popisy toho co se na nas pomoci nasich "zastupcu"vali opakuji s pomoci zakernosti(na pr.vnitrak CSSD naformuluje zakon tak,ze ani cely palament nepozna,kde v nem je zakodovan POLICEJNI STAT,clenove vlady jsou clenove Aspen institutu,ktery jim porucil dodat OS jen tretinove platy a zbytek si ukradnou do svych kapes atd,atd.
   Bud vznikne denno denne vytvarena cilevevedoma volicska zakladna,ktera bude chtit zmenu a svuj opravdova program nebo se kazdy den a kazdou noc tady budou objevovat narky,ktere vyvolaji u nasich tzv zastupcu jen dalsi smich nad bezmocnosti obcanu,kdy se jim hodi na hlavu,zr jsou to oni,kteri to tak chteji(byt podvedeni lži a vladou zla,ktera kritiku sice dovoluje,ale napravu a jak ji vyvolat se musi sami za sebe obcane volici naucit chtit nebo taky ne a .......!

   Smazat
  2. Krtečku, OS -občanská společnost musí mít svojí Velkou stranu, měla ji a vycinkala ji, tak ať si dnes naříká ..
   Velká strana, která přibližně sdružovala desetinu všech občanů, kteří měli skutečný vliv na její politiku (i když z lenosti nechávali v některých obdobích volné pole působení proradným diversantům) by se s nějakými Aspen instituty a Think tanky degenerátů a diversantů ne*rala ..
   Teorii výstavby Velké strany občanů zpracoval detailně V.I.Lenin s J.V.Stalinem, i když ten už se více zabýval praktickou očistou strany od diversantů a degenerátů ..
   Učit se, učit se, učit se ..
   Katolicá církev měla také svého teoretika výstavby církve, Pavla Šavla z Tarsu, a je tu dva tisíce let ..

   Smazat
  3. Pane Maxime,nedejte se mylit,to nevytrhne uz nikdy zadna velka strana

   podivejte se co udelalo vedeni KSCM se svou kdysi "velmi oblibenou"a cetnou stranou.
   Tak to dopadne,kdyz OS obcanska spolecnost se netransformuje na ĆSV a ta presto,ze uz existuje dokonce prvni navh Programu se honi za chimerou pana Lenina,ktereho,ackoli byl dobry agitator vycpali.
   Jak si vysvetlujete,ze slavna KSCM,ktera si musela byt vedoma,ze jeji politika stoji a pada na agitaci zrusila svoje propagacni oddeleni a sefa vyhodila,co?

   To ma byt nas vzor?

   Smazat
 17. Lidé nechtěli vládu svojí Velké strany a vysinkali ji .., tak mají místo ní vládu jim cizího a nepřátelského Velkého debilního bratra ..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.